PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ah ti windowsi



Ren85
22-04-2009, 13:58
Bok!
Imam 2 problema.
1. Kad upalim komp i podize windowse pita me u koje windowse hocu uci, ponudeno: Windows XP i Windows XP (2 puta isto), jedni su ispravni a drugi su oni koji su se srusili i pise poruka D:\WINDOWS\system32\hll.dll* nesto nesto i ne ide dalje (da D:\ a o tome u drugoj tocki) i nakon toga sam stavio nove. Pitanje: Kako maknuti te druge da ih uopce ne ucitava? Jer moram cekati 30 sekundi ili stisnuti nesto da ide dalje pa malo zivcira :)
*nisam siguran da li je to ime fajla, ali nije ni bitno
2.Nudi mi da windowse instaliram na D:\ particiju sto sam i napravio. Neznam kako da vratim windowse na C: particiju. Zasad je ovakva situacija: na tom hardu imam 3 particije, windowsi su na D:\ a na ostala 2 moji podaci (C: i E:). Probao sam u disk managment promijeniti ali ne mogu zato jer je D:\ boot particija a C:\ system particija. Probao sam i u regedit zamijeniti slova sto sam negdje procitao na netu ali nije pomoglo, samo nisam mogo uci u windowse. Nakon toga sam repair-o windowse pa onda ude i windowsi jesu C:\ ali vise ne ucitava da imam antivirus i sve je jako sporo, tako da to ne dolazi u opciju. Pitanje: da li bi se nekako moglo prebaciti system particiju na drugu particiju di su mi windowsi da mi budu boot i system na istoj particiji ili barem da samo slova zamijenim da mi C:\ ipak bude windows sto mi je nekako vaznije?
Nadam se da ovo nije preopsirno i prenejasno i da ce neko znati nacin da se to rijesi.
Hvala!

FaTaL_mRkvA
22-04-2009, 17:42
Desni klik na My Computer - Properties (Svojstva) - Dodatno - Pokretanje i Oporavak (Startup and Recovery, mislim) klikni na gumb 'Postavke' - i makni prvu kvačicu (Vrijeme prikazivanja popisa OS-a).
Ali prije toga iznad odaberi OS koji hoćeš malo iznad (nemoj staviti slučajno onaj krivi)

Ren85
22-04-2009, 19:03
Hvala, to je bilo to makar sam fulo u oznacivanju prvi put i oznacio krive windowse ali od druge je islo (sva sreca da mi sad radilo F8) :D
E sad druga tokca koja je teza