PDA

Pogledaj cijelu verziju : adsense



Guber
22-04-2009, 10:09
bili mi mogao netk oreći koliko se može zaradit ina tom čudu, možda netko ima iskustva i može reći otprilike koliko dobije po kliku

FaTaL_mRkvA
22-04-2009, 13:02
Ovisi koliko su popularne stranice na koje imaš linkove na adsense-u. Može biti par centi, a ako su neke stranice za koje ljudi puno plaćaju da bi ih reklamirali možeš dobiti i po 15$ po kliku. Ali to je...neznam...nećeš baš to dobiti :D
Ali postoje pravila za to...Nesmiješ sam sebi klikati, nesmiješ na stranici (forumu npr) nagovarati ljude da klikću, itd.
A najbolji način da to vidiš je da se registriraš. Ništa ne gubiš. Nema točno određenih cijena za to.

Guber
22-04-2009, 14:49
bolje se ako može dgovoriti s nekom tvrtkom za fiksnu cijenu i gotovo :)

FaTaL_mRkvA
22-04-2009, 17:35
Ako ti je stranica popularna možeš dosta zaraditi...

Guber
23-04-2009, 10:55
a kako oni shvate da si ti sam sebi klikao, ili da si nagovarao ljude :?

FaTaL_mRkvA
23-04-2009, 16:44
Saznaju da si sam klikao tako što ti znaju IP adresu... iako se ona mijenja, valjda ti nekak prek podataka saznaju. Nije bitno ali mogu. Nisam siguran, ali mislim da bi se to moglo zavarati da se npr. registriraš s modema i se spojiš na ADSL pa ideš klikati... (moja teorija)

U vezi nagovaranja ljudi...
Frend mi je imao forum, stavio je to na njega i nagovarao ljude na forumu da klikću. I par dana je prošlo, a onda su mu to ukinuli i stigo mu je mail da nesmije nagovarati ljude na to, da je prekršio pravila, itd... Tj, na stranici nebi smio uopće spominjati svoj adsense. Mislim da to sve piše u pravilima.

I još nešto. To je GOOGLE. Pa kako oni nebi mogli saznati za to?!?!
To je isto kao da kažeš da ti Microsoft ne bi mogao hackirati komp da želi...

Guber
24-04-2009, 08:04
mah imam dinamičnu adresu a ne znaju oni ako sam nagovarao ljude preko chara ili tako nešto, a i zar oni znaju hrvatski?

FaTaL_mRkvA
24-04-2009, 14:30
... :-x ... Ne da mi se uopće raspravljat o tom više. Pitao si, ja sam ti rekao.
Radi što hoćeš, probaj pa vidi. Rekao sam ti kak mi je frend prošo. I zapamti. Nije to administracija nekog PCP foruma, to je Google.
They can see you. :(