PDA

Pogledaj cijelu verziju : Space Marines....not again



ssalG
21-04-2009, 16:33
Može meni netko objasniti zašto jedno 60-70% populacije DoW 2 igra kao SM?
Ja se stvarno nesjećam kada sam zadnji put odigrao 3vs3 igru, a da u njoj nije bilo SM, redovito imam igre u kojima nema Orkova, Eldara i Tyranidsa, ali SM su u svakome jebenome meču.
Tyranidsi su kao trenutačno OP, no njih srećem razmijerno rijetko, dok nerijetko naletim na 3-4 SM igrača u jednome meču.

Razzarach
21-04-2009, 16:35
space marinsi su pre kul

Nodakim
21-04-2009, 16:52
Coolnes faktor na humanima jednak ostalim rasama?
Automatski take.

Rang€r
21-04-2009, 17:56
bube...ne
orks... hate 'em
eldars... ruined
SM... awesome...

Arbiter of Change
21-04-2009, 18:11
Pa šta nije uvijek tako da je "najljudskija" rasa i najigranija? Jednostavno faktor kulnosti i povezanost čine svoje, ali općenito mislim da sa gameplay stajališta definitivno više nije isto stanje kao u starom DoW-u. Naprotiv, ovdje SM-ovci nemaju više onaj jack-of-all-trades osjećaj kao u originalu... hell, kod njih jedna pogreška često znači razliku između pobjede i poraza, posebno kad pogledaš cijenu njihovih jedinica.

ssalG
21-04-2009, 19:55
Shvaćam ja taj "cool" faktor i to da Orkovi i Eldari nisu baš najbolje izvedeni, no opet da često od 6 igrača u meču ih 4 bude SM?

ZorgTheBorg
21-04-2009, 23:03
Ne žalim se, na pub uvijek ima par SM kao "default enemy" i još nešto orki/eldar/nid appendix. Ali čisti homogeni 2v2/3v3 nikad nisam vidio :S
Također, rekao bih da postotak SM playera nije 60-70%, prije nekih 50% iz mog iskustva. Osobno su mi eldari veoma kulni, ponajviše Wraithlord, Warlock, sipanje vatre Guardiansa... mljac.

str1k3r
21-04-2009, 23:38
Zato što su SM precool, da smo znaš koliki je lore onjima postavljen na
Lexicanum-u

http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Main_PageS

Ja kad sam prvi pu zaigrao DOW moj prvi izbor su bili SM, igrao sam sa svima ali su mi SM najdraži (dobro i Tau, kojeg nema u DOW 2 :( , ali su mi ok)
Space Marines imaju taj neki efekt, neustrašivi vojnici ( oni nemaju straha, njihov je jedini strah da ne uspiju, tj. failaju, opet LEXICANUM), odmah nakon toga su njihove izjave tj. quotes, Emperor, Chapters... ima tog puno odi na lexicanum i pročitaj malo, pa ćeš vidjeti zašto mi se sviđaju
BTW
osim SM, zastupljene su sve rase i odredi u Imperiji(Officio Assassinorum, Adeptus Arbitres, Adeptus Cusdodes,Adeptus Astra Telepathica...)
idi pa vidi...

ssalG
22-04-2009, 18:56
Baš da su toliko "cool" a će ih toliko ljudi preferirati ispred drugih rasa i nisu.
Meni osobno je puno zabavniji lore ostalih rasa, lore SM-a mi je nekako previše "Iz god, youz not".


Ne žalim se, na pub uvijek ima par SM kao "default enemy" i još nešto orki/eldar/nid appendix. Ali čisti homogeni 2v2/3v3 nikad nisam vidio :S
Također, rekao bih da postotak SM playera nije 60-70%, prije nekih 50% iz mog iskustva.
Rijetko i ja vidim meč gdje su samo SM, ali 3-4 po meču nije nikakva rijetkost.
Jučer sam igrao ranked meč sa 4 SM, 1 Ork i 1 Tyranid, a ironično je to što sam išao igrati ranked jer nisam htio igati custom meč sa 4 SM igrača (od koji je vidi čuda 3 bilo FC).


hell, kod njih jedna pogreška često znači razliku između pobjede i poraza, posebno kad pogledaš cijenu njihovih jedinica.
Ja sam stekao suprotni dojam, njihova vojska jest skupa, ali zato dobiva ogomne količine HP-a, a to skupa mali brojem članova po squadu i činjenicom da preferiraju ranged borbu čini vrlo teškim ubiti cijeli squad.

Arbiter of Change
22-04-2009, 19:06
Ne nužno, budući da tvoja izjava nije u direktnoj suprotnosti s ovim što sam ja rekao - SM-ci imaju, generalno gledano, buffane jedinice, ali baš iz tog razloga su i skuplje, a time gubitak istih čini stvar još gorom. Ako rano kojim slučajem SM igraču killneš TMS odred osakatio si više nego bilo koju drugu rasu, a da i ne spominjem kako su SM-ci vjerojatno najovisniji o "field reinforcements" aka. Rhino ako žele biti efektivno jer im je u najboljem interesu sačuvati svaku svoju jedinicu živom (mislim, shvaća me; svima je, ali gubitak jedinice kao SM najgore peče).

A što se tiče Lore-a... kao da je većinu MP igrača briga. Vide da su ljudi, imaju power armor i kulni su.

Aral
23-04-2009, 10:05
Da, istina...ja bi prije rase birao zbog lorea al ajde :D SM jesu kewl al nekako se vise otkacim na orkove; iako do chaos marinesa nema ravnih! To cemo valjda morati sacekati do neke iduce expanzije :(

Rang€r
23-04-2009, 13:14
to sam vidio par skrinova kak izgledaju csm :pray: prejako, po meni kulnije neg sm, mnogo mnogo...

Sphinx
20-05-2009, 23:05
Ako se ovdje prica o jedinici, tj. Soulstorm (on je ipak sad najigraniji) mislim da je to rasa s kojom se pocinje igrati i vjerovatno se nikome neda ucit s drugim rasama igrat, ili misle da je to najbolja (najuniverzalnija) rasa pa s njom vole igrat. Za mene je to chaos ftw, mada u zadnje vrijeme ucim s necronima i Tau igrati

ssalG
21-05-2009, 00:15
Osma riječ i pripadajući joj broj u prvoj rečenici u prvom postu.

Sphinx
21-05-2009, 07:41
Osma riječ i pripadajući joj broj u prvoj rečenici u prvom postu.
Prebrzo citam :oops:

Jopax
20-08-2009, 12:05
Razlog je vjerovatno kampanja, većina igrača prvo odigra singleplayer da se navikne na mehaniku igre, a s obzirom na to da su Marinci jedina rasa u kampanji na njih su većinom navikli :D
Ali istina je da su CSM puno kulniji od običnih iako ih ja i prezirem i volim odjednom jednostavno kombinacija power armora koji je sam po sebi moćan i spikey bitza je prejebena, mislim samo pogledajte ovog ljepotana
http://planetasymazmorras.files.wordpress.com/2009/01/kharn2minioi1.jpg

Da ima kikice ali je i dalje prekul :rambo:

Aral
20-08-2009, 12:08
Mislim da bi se te stvari mogle pocet mozda lagano mijenjat izlaskom neke od expanzija, pogotovo ako cemo moci igrati sa orkovima kampanju, a ako ubace jos chaos space marines i sl. mislim da cemo svi bit happy :D

Jopax
20-08-2009, 12:17
Ane CSM moraju dobit svoju expanziju i moraju imat svoju kampanju i moraju biti avsom inače idem u kanadu da posjetim relic(oni su iz kanade?)

Grim
22-08-2009, 09:15
SM su najkulniji, Ultramarines, Space Wolves <3

http://wh40k.lexicanum.com/mediawiki/images/4/4f/Marneus_Calgar_by_Karl_Kopinski.jpg

http://api.ning.com/files/0cu2yTaPU0H*zdDCzrDjli9zB4X8YT33w6ANnTzodlJo9b4R7K 06zG8v3feRhWxHzLZkxdYXlerV*ITb*XKAZ8-Em1EsSreo/ultramarines.jpg

sickpetey
22-07-2010, 10:00
Svi igraju SMove jer nisu dovoljno sposobni da vode tehnoloski napedne Eldare ili lude Orkove u pobjedu :D ..kome treba taktika kada ima ljude kojima treba pun proor da umru :D ,dobro sad idu malo ljudi i na Chaos al manje posto su im Juggernati oslabljeni a MoT nije uvijek recept za instant win anymore