PDA

Pogledaj cijelu verziju : Connection sharing



FaTaL_mRkvA
21-04-2009, 15:05
Evo, prije mi je sve radilo OK, imao sam internet i na kompu i laptopu, ali se nešto smrdalo i išao sam ispočetka umrežavati ovako:

Umrežio sam dva kompa...umrežena su dobro, provjerio sam ping, file sharing, itd - sve radi.
Ali ADSL.
Na kompu mi radi ok.
Na laptopu ok.
Ali kad hoću da radi na obojem - neće. Sharao sam konekciju na kompu. I prije bi se na laptopu u Network Connections pojavila nova ikona "ADSL on PC1", ali otkad sam ovo radio neće se pojaviti.

Računala imaju isti workgroup, radio sam po onom sticky-u gore, a ne postam tamo nego ovdje jer mi se žuri (starci me hoće ubit već) pa da skrenem pozornost na svoj problem (sebičan sam :oops: )

Ako nešto nisam dovoljno objasnio, budem, samo recite.

Hvala unaprijed.

keko
22-04-2009, 07:42
Mislim da moraš na kompu napraviti bridge između lan konekcije i adsla, ali ti su bridgeovi vrlo nestabilni, govorim iz vlastitog iskustva. Najbolje bi ti bilo da komp i laptop posebno spajaš na adsl, a ako imaš router, odmah su ti automatski i umreženi.

FaTaL_mRkvA
22-04-2009, 12:58
E, otprilike sam te skužio. Ali kad si to rekao, zapitao sam se.
Uvijek mi je bio problem ovo: kad se neko na laptopu spoji na adsl, a mene nema doma (komp je ugašen) i kad ja dođem onda se ja nemogu spojit nego se na laptopu treba odspojiti da bi se ja opet spojio pa da na obojem radi net.
Da li postoji neko jednostavnije rješenje za to? Imam Kasda modem.
Ne razumijem onaj dio da bi se na laptopu trebao posebno spajati na ADSL. Nemogu. Jer imam samo jedan adsl korisnički račun. :( I malo sam nub. :cry:

Kalhant
22-04-2009, 13:05
http://www.forum.hr/showthread.php?t=175979

Napravi sve kako ovdje pise, osim ovog dijela sa namjestavanjem u windowsima. Nepotreban je.

FaTaL_mRkvA
22-04-2009, 13:15
Sređeno.
Hvala na pomoći svima. :friends: