PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bronca za hrvatski Wolfenstein ET nacionalni tim!



W1k1n6
21-04-2009, 14:07
Još se nisu stišale naše strasti i ushićenje nakon velikog uspjeha hrvatske nacionalne ekipe u CoD4 koja je osvojila prvo mjesto na ClanBase NationsCupu XII, a već je do nas doprla nova fantastična vijest u kojoj se kaže kako je na ClanBaseu u istom natjecanju hrvatska nacionalna ekipa u igri Wolfenstein Enemy Territory također zabljesnula, osvojivši ukupno treće mjesto pobjedom nad ekipom Japana od 4:0. Ovaj novi uspjeh hrvatskih gamera ima posebnu težinu zbog činjenice kako je Wolfenstein ET scena kod nas gotovo nestala u posljednjih par godina pa se ovaj rezultat može nazvati pravim podvigom. Članovi ekipe koja je osvojila brončani pehar u Enemy Territory Nations Cupu XII su:
calisto (medic), danL (engi/medic), frozz (medic), gumiflex (field ops/engi/medic), komar (engi rifleman), suVi (medic), mali (all-rounder), aCoZz (engi rifleman), centurion (medic).
Čestitamo svim dečkima na ovom izvrsnom uspjehu i moramo naglasiti kako su ljudi po stranim gamerskim forumima već počeli polako pričati o Hrvatskoj kao velesili MP gaminga. Na žalost rezultati su trenutno jedina satisfakcija domaćih ekipa u CoD 4 i WET, bilo bi krajnje vrijeme da se u priču uključe sponzori i omoguće njihov dalji razvoj kako bi e-sport napokon i kod nas bio priznat kao pravi sport, što po svemu i zaslužuje. Koga zanima, CB Nations Cup XII u WET je osvojila Estonija (od koje smo izgubili u polufinalu), pobjedom nad Poljskom rezultatom 4:2.

cham3leon
21-04-2009, 14:12
Bojim se da ćemo sad naredati dvije stranice postova sukladnih onima iz prošlog topica :)

Hrvati se obično zapale na neki sport kad su naši dobri u njemu, i onda odjednom svaki susjed preko puta je stručnjak za to. Primjer: Rukomet. Bio bi i vaterpolo, ali budući da ih se pratilo jedno kraće vrijeme, nije stigla nastati takva manija kao za onim ranije. Ali nekako imam osjećaj da se e-sportovi neće pratiti pa makar naši dobili sve moguće nagrade. Što reći?

Čux
21-04-2009, 14:14
još jednom čestitke momcima na uspjehu.

Nažalost gaming na ovim prostotima još uvijek nije shvaćen dovoljno ozbiljno tak da stvarno ostaju samo rezultati, siguran sam da će se to promijeniti, samo kada. nadam se da ću to uspjet doživjet :)

W1k1n6
21-04-2009, 14:42
Kako to da ti ne igraš za repku? Mislim da nisu svi u tom timu bolji od tebe, ispravi me ako griješim.

pimp
21-04-2009, 17:49
svaka čast momcima

SkunK
21-04-2009, 19:35
Svaka čast dečki.

Eto, mi Starcraftaši osuđeni na neuspjeh, tj. nemogucnost osvajanja icega zbog previše Lim Yo Hwana , Park Jung Suka i Lee Jae Donga :D

ScorpiuS
21-04-2009, 19:42
Svaka im čast. Hrvati su rođeni ubojice!

Herr Schnitzel
21-04-2009, 20:32
Sto ne bih dao da TW udje u repertoar e-Sportsa :)

Inace, sve cestitke momcima iz oba tima, a nadam se da ce ovaj uspjeh potaknuti bivse Wolfere da se polako vrate igri te i privuci nove igrace.

Čux
21-04-2009, 20:42
Kako to da ti ne igraš za repku? Mislim da nisu svi u tom timu bolji od tebe, ispravi me ako griješim.


hehehe, ma i nisam ja baš neš extra, od silnog riflanja SMG opće ne igram više tak da s tim ni slona više nemrem pogodit :D , a komar je tu puno svestranii

trenutno moram više žganaca jest da bi bilo neš od mene.

SkunK
22-04-2009, 06:01
Sto ne bih dao da TW udje u repertoar e-Sportsa :)



I ja, veoma bi bilo zanimljivo vidjeti epske bitke za novac i prestiž :)

No nažalost, poznavajući kako eSports igre funkcioniraju - it's not gonna happen.

ScorpiuS
22-04-2009, 06:11
Sto ne bih dao da TW udje u repertoar e-Sportsa :)



I ja, veoma bi bilo zanimljivo vidjeti epske bitke za novac i prestiž :)

No nažalost, poznavajući kako eSports igre funkcioniraju - it's not gonna happen.
Moguće je je, zašto ne? Već čujem nadrkane korejske voditelje kako se deru!

pimp
22-04-2009, 08:47
Sto ne bih dao da TW udje u repertoar e-Sportsa :)



I ja, veoma bi bilo zanimljivo vidjeti epske bitke za novac i prestiž :)

No nažalost, poznavajući kako eSports igre funkcioniraju - it's not gonna happen.
Moguće je je, zašto ne? Već čujem nadrkane korejske voditelje kako se deru!


mrtva igra , zato nije moguće , ima više drugih mp fps igara koje imaju veci broj igraca i za koje je veca zainteresiranost

Herr Schnitzel
22-04-2009, 08:57
Mrtva? Zasto je onda posljednji nastavak rastukao sve top-liste najprodavanijih igara?

cham3leon
22-04-2009, 09:02
I ja obožavam TW iznad ostalih RTS-ova, ali rulja sigurno više voli brzi SC meč ili neku pucnjavu. Dinamičnije je.

pimp
22-04-2009, 09:53
Mrtva? Zasto je onda posljednji nastavak rastukao sve top-liste najprodavanijih igara?

pogledaj na game monitoru koje su najigranije mp igre pa ces vidjeti

SkunK
22-04-2009, 11:03
Sto ne bih dao da TW udje u repertoar e-Sportsa :)



I ja, veoma bi bilo zanimljivo vidjeti epske bitke za novac i prestiž :)

No nažalost, poznavajući kako eSports igre funkcioniraju - it's not gonna happen.
Moguće je je, zašto ne? Već čujem nadrkane korejske voditelje kako se deru!

Trenutno nemam vremena da ti napišem opširno zašto no evo u par crtica :

- Premala zainteresiranost MP igrača

- Igra nije dovoljno dobra kao eSports platforma (što se tiče najvažnijih MP faktora koji su prisutni u igrama poput CS-a,Starcrafta,Warcrafta,Wolfa itd. itd.)

- Igra je sama po sebi više "za privatnu svrhu" tj. nije masovno igrana na MP-u jer se radi o igri koja je više slow-paced i koja nebi privlačila gledatelje a samim time niti sponzore

- Singleplayer je jači nego MP u Total War serijalu. Takve igre koje imaju veoma jaki SP nisu izbor no.1 za eSports.


Ima još toga no evo ovo je nešto osnovno.

Ako te zanima dalje, mozemo preko P.M.-a da ne oftopičarimo :)

W1k1n6
22-04-2009, 14:26
Zaboravio si mu reći da mladi gookovi to ne bi igrali ako nemaju gameplay tempa 160bps u klavirskoj tehnici, a samo se njih pita jer još uvijek drmaju MP RTS gamingom.

BTW, kakve ovo veze ima s našim WET brončanim dečkima? Nadao sam se da će se rasprava voditi oko toga da li je ovo veliki rezultat koji je ostvaren krvavim radom ili je to sve preuveličano zbog toga što je konkurencija daleko slabija nego što je bila prije nekoliko godina.

pimp
22-04-2009, 18:04
svakako je veliki rezultat , jer mislim da ove druge zemlje imaju daleko vecu i kvalitetniju scenu...

Jerry
22-04-2009, 18:58
svaka čast..i mislim da tam mejsto definitivno zaslužuje čux..i rebel bogam:D

W1k1n6
22-04-2009, 19:06
Mislim da bi s njima dvojicom majke u Estoniji plakale.

Čux
22-04-2009, 20:00
hahaha

ne nikako nije preuveličavanje, ekipe je možda manje, al je puno brutalnija tak da nije niš lakše