PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji bi setting voljeli vidjeti iskorišten za igru?



Arbiter of Change
20-04-2009, 18:58
Dakle, pitanje je dosta jasno - u kojima bi settinzima voljeli vidjeti neku novu igru?

Ja bi osobno volio vidjeti jedan kvalitetan SF Opera naslov (po mogućnosti RPG) koji se ne fokusira ekskluzivno na vojnu stranu kao što je Mass Effect učinio, nego baš jedan svestrani. I da, vjerojatno neki cyberpunk naslov, premda je žanr već umro na prijelazu u '90-te.

The Jackal
20-04-2009, 19:01
Setting Carmageddona u ogromnom sanbox engine-u. :pray: :pray: :pray:

ArcL!ght
20-04-2009, 19:28
Neki Shadowrun setting :D kad smo već kod cyberpunka hehe (ili Deus Ex)

A što se tiče settinga.... modern day setting koji bi se znao iskoristit u zombie like sceni :D

Macolla
20-04-2009, 19:52
Neki FPS sa zombijima u dark alley settingsima ulicice i to sa nevidjenim mogucnostima klanja zombija i modanja oruzja to jest i nevidnjenim brojem arsenala oruzja kojim raspolazemo... Mozda cak i da ubace noktaricu...

eddie2142
20-04-2009, 19:57
...i fensi animacije kad se kolju zombiji nozem, katanama, vibratorima

Electromaster
20-04-2009, 19:57
Prvo što bi želio vidjet je kvalitetan Avatar: The last airbender RPG, jer anime ima ogroman potencijal za to... Onako, u nekim scenama sam se baš zamislio ''jebote ovo je kao scena iz nekog RPG-a''.
Ako ne može Avatar, onda bi volio vidjeti nešto u sličnom stilu, dakle fantasy sa elementima istočnjačke kulture i steampunka.[ :pray: ]

Macolla
20-04-2009, 19:58
I da mozes radit dual wield pa cak i na machinecumu...

Raz
20-04-2009, 20:01
Volio bi neki SF/modern setting u kojemu ima razrušenih gradova a preko njih obraslo razno bilje... znači "urban jungle". Da ima raznih podzemnih tunela i dungeona za istražiti, a osim "urban jungle-a" da se u igri nađe i neki drugi oblik terena (ali ne u velikoj količini). Neka bude k tome sandbox s ogromnim područjem a tip igre... hmm, mislim da bi bila dobra kombinacija RPG-a/TPS-a (otprilike kao mass effect effect). Eto... ukratko :)

Bartuc
20-04-2009, 20:02
D&D Fantasy Setting i to sa grafikom kao u Oblivionu, ali detaljno razrađenim i unikatnim lokacijama, ništa generirano.


Znači vani nešto tipa Fantasya kakvoga vidimo u Fableu ali sa primjesama zlih područja koja mjenjaju setting u D&D, sa svim tamnicama, dvorcima i sl. Nešto kao u Gospodaru Prstenova (film, igra mi bila dosadna pa je nisam dugo igrao), tamo ima svega i da u takav setting zapakiraš igru sa odličnim gameplayom, pričom te likom s kojim se povežeš (poput Mass Effecta), brutalnim VA i sl. E takva igra meni fali i zbog toga ne znam što bi igrao :(

Hidraulicar Kreso
20-04-2009, 20:14
jericho setting sa strahom iz feara i oružjem iz crysisa. Onako sam protiv svih :rambo:

ssalG
20-04-2009, 20:17
Horor koji je mješavina Silent Hilla i Beowulfa smiješten u sandbox svijet sličan Oblivionu (nešto kao Alan Wake u srednjem vijeku)

Hellboy
20-04-2009, 20:18
MMO zombi tematike. Kinda like L4D ali na puno većoj skali. Twould be fun. :D

eddie2142
20-04-2009, 20:19
Krizarski Mass Effect samo da imas i lower class companionse, aka tvoja armija, velicina: 200-400 vojnika :)

Bartuc
20-04-2009, 20:20
Krizarski Mass Effect samo da imas i lower class companionse, aka tvoja armija, velicina: 200-400 vojnika :)


Svaki vojnik sa vlastitim texturama i meshevima, unikatnoga dizajna i sa vlastitim Skill Tree-em kojega sam razvijaš xD

eddie2142
20-04-2009, 20:22
a lola, rece ja lower lvl companionse, dakle samo da ih mozes promaknuti, nes slicno kao u M&B

Constantine
20-04-2009, 20:30
Htio bi vidjet neki FPS u pustinjskog okruženju(ne urbanom) i vise igara postapokaliptične atmosfere.

eddie2142
20-04-2009, 20:31
RAGE anyone?!

Anarion.Umarth
20-04-2009, 20:32
definitivno blat i rovove prvog svjetskog rata, ali bez ikakvih horor klišeja ko u onoj najavljenoj igri čijeg se imena ne mogu sitit.
a i neki steampunk setting bi rula i izvan avantura

Wishmaster
20-04-2009, 20:34
1. Steampunk...oooo da, steeeeaaaaaampunk....

2. Fantasy ali u nekom relativnom primitivnom svijetu bez nekih pretjerivanjima s magijama, ali s velikim pretjerivanjima u veličini svijeta i građevina (nekak mi jako kul zgledaju ogromne građevine i velike planine)..

Arbiter of Change
20-04-2009, 20:53
1.Steampunk
2.WWI
3.Space opera,nesto kao LOGH
Sve to, gief... nau.

Posebno space opera, to bi volio vidjeti, ali ne čisto zapadnjački macho krep (budući da zapadnjačke igre ne mogu staviti ni E od emocija, osim ako pod njih ne ubrajaš ekskluzivno samo ponos, bijes i veselje), nego neka kolaboracija... to bi bilo dobro.

Gothmog
20-04-2009, 21:36
MMOFPS sa Heaven vs. Hell tematikom...

ScorpiuS
20-04-2009, 21:41
1. Fantasy prehistoric era, nešto kao flinstones Flintstones, pretku Hitlera je dosadilo pa je odlučilo osvojit svijet i na nama je da ga prebijemo. Znam malo je djetinjasto, ali ima iskoristivog materijala ako se poradi na ideji. Mogući žanrovi: RPG, RTS
2. Izvanzemaljski ratovi, ljudi nema nigdje, samo je neka izvanzemaljska planeta na kojoj postoji samo jedno carstvo i upravo je započela revolucija, sve vrste oružja su moguće opcije. Mogući žanrovi: FPS, RPG

Sutra ću postat još, sada nemam vremena.

Nodakim
20-04-2009, 22:34
Steampunk,to bilo zanimljivo.Posebno ako nije neki thrash,spin off ili slično.

croat1gamer
20-04-2009, 23:42
Za steampunk, probajte iron grip: warlord, dobar je setting, samo je prekratka nazalost. :(

Osobno, preferirao bih neku difoltnu igru koja je VRLO VRLO VRLO modabilna.

str1k3r
20-04-2009, 23:56
Htio bih vidjeti RTS iz prvog lica ili trećeg tek toliko zbog realnosti, ono ... ti si zapovijednik imaš detašman vojnika sa sobom kao bodyguard, a osim njih i svoju vojsku. Nešto kao TW(bilo koji) i Clive Baker's Jericho samo bez prebacivanja iz vonjika u vojnika i horor tematike

ScorpiuS
21-04-2009, 06:33
Htio bih vidjeti RTS iz prvog lica ili trećeg tek toliko zbog realnosti, ono ... ti si zapovijednik imaš detašman vojnika sa sobom kao bodyguard, a osim njih i svoju vojsku. Nešto kao TW(bilo koji) i Clive Baker's Jericho samo bez prebacivanja iz vonjika u vojnika i horor tematike
To mora biti miks RTS-a i FPS-a, čist zato jer ti mora ukazat cijelu mapu igre da bi mogao kontrolirati jedinice izvan tvog dosega.

eddie2142
21-04-2009, 06:36
...a ti samo kad hoces taktizirati pritisnes neku tipku i kamera se holivudski udalji i upravljas sa 1000 vojnika :evil:

lov it

Deadwalker
21-04-2009, 08:45
htio bi nekakav RPG u stilu Witcher-a, ali smjesten u razdoblje grcke/egipatske mitologije...to bi bilo nesto

D.O.M.I.
21-04-2009, 08:47
definitivno blat i rovove prvog svjetskog rata, ali bez ikakvih horor klišeja ko u onoj najavljenoj igri čijeg se imena ne mogu sitit.

definitivno WWI , a ta igra je necrovision i neću reć da je sranje ^^

lino
21-04-2009, 09:20
Ja bi volio fps u doba napoleona pa borba prsa od prsa s bajunetama :rotfl: . Tu bi multiplayer owno...

str1k3r
21-04-2009, 11:53
To mora biti miks RTS-a i FPS-a, čist zato jer ti mora ukazat cijelu mapu igre da bi mogao kontrolirati jedinice izvan tvog dosega.[/quote]

ne,ne tu je ljepota. Ti u stvarnom ratu nemožeš čarobno( kao zapovjednik) se vinuti u nebesa i izvidit situiaciju. Nego ćeš kao i svi ostali obični smrtnici biti na zemlji. Zapovjedi udaljenim jedincama vršit ćeš preko radia i karte, ne izravnom zapovijedi(kilk,klik), a kad isti oni kojima si zapovjedio sastanak u džungli 20 km. niz dalje niz rijeku, upadnu u "deep shit", ti im izravno nećeš moći pomoći (jer si 20 km. dalje), jedino ćeš se moći osloniti na sposobnost vojnika i zapovjednika voda.
Do you see what I mean...

Nodakim
21-04-2009, 12:10
Govorimo o igri,ne zadnjem okršaju na Bliskom Istoku...

str1k3r
21-04-2009, 12:17
ne, krivo si me shvatio, ja jedino što želim za takve strategije jest da ima taj dio realnosti jer u pravom ratu ne možeš znati gdje ti se svaki protivnik nalazi zato što gledaš iz zraka, već si ograničen...

Nodakim
21-04-2009, 12:25
Ali u pravom današenjem ratu imaš UAV i znaš bolje gdje je neprijatelj nego oni sami.
Ali bilo bi fora to.Rijetko gdje vidim Ambushe u strategijama,a i ako vidim,to je skriptirano.Bah!

Quiet Riot
21-04-2009, 12:29
Mislim da Battlezone ima takav koncept, RTS iz prvog lica...
Ali tema nije o žanrovima već o settinzima u kojima bi voljeli vidjeti neku igru, neovisno o žanru. Ja bih želio još neki setting kao što je Tron, znači neka skroz normalna naprava prikazana kao jedan cijeli svijet. Bilo mi je genijalno u Tronu kako su ljudi prikazani kao programi, i onda još masa detalja poput npr. Progress Bara u kojem nezaposlene instrukcije čekaju na red :)

str1k3r
21-04-2009, 13:05
ja bi u ovaj mix(što sam prije rekao) ubacio neki setting onako iz džungle, kao iz Vijetnama
savršeno za zasjedu :D

Insert
21-04-2009, 13:09
To mora biti miks RTS-a i FPS-a, čist zato jer ti mora ukazat cijelu mapu igre da bi mogao kontrolirati jedinice izvan tvog dosega.

ne,ne tu je ljepota. Ti u stvarnom ratu nemožeš čarobno( kao zapovjednik) se vinuti u nebesa i izvidit situiaciju. Nego ćeš kao i svi ostali obični smrtnici biti na zemlji. Zapovjedi udaljenim jedincama vršit ćeš preko radia i karte, ne izravnom zapovijedi(kilk,klik), a kad isti oni kojima si zapovjedio sastanak u džungli 20 km. niz dalje niz rijeku, upadnu u "deep shit", ti im izravno nećeš moći pomoći (jer si 20 km. dalje), jedino ćeš se moći osloniti na sposobnost vojnika i zapovjednika voda.
Do you see what I mean...

pa, to ti je kao Arma2 (sada ćeš moći biti vrhovni zapovjednik tj. zapovjedati sa više vodova. svaki vod ima svog zapovjednika koji provodi tvoje naredbe a, ti ih možeš vidjet samo na mapi kad ti jave svoju poziciju radijem. samo lijepo sjedneš u neki bunker ili se popneš na brdo i koordiniraš svoje vodove i artiljeriju.)

str1k3r
21-04-2009, 13:11
e,e,e, tako nešto ... :bravo: (kužiš me)
moram si uzet Arma2, čim izađe

Insert
21-04-2009, 13:13
Samo što ti je setting u Arma2 u sadašnjosti, post-sovjetska država koja graniči s rusijom.



Ja bi volio fps u doba napoleona pa borba prsa od prsa s bajunetama :rotfl: . Tu bi multiplayer owno...
zakon bi to bilo iako borbe ne bi izgledale nimalo autentično :P

croat1gamer
21-04-2009, 13:14
pa, to ti je kao Arma2 (sada ćeš moći biti vrhovni zapovjednik tj. zapovjedati sa više vodova. svaki vod ima svog zapovjednika koji provodi tvoje naredbe a, ti ih možeš vidjet samo na mapi kad ti jave svoju poziciju radijem. samo lijepo sjedneš u neki bunker ili se popneš na brdo i koordiniraš svoje vodove i artiljeriju.)
BF serijal (iskljuci heroes) je identican na tome podrucju. (Commander > Squad leader > Squad member -/> Lone wolf. -/> znaci da se prekida zapovjedni niz.)

str1k3r
21-04-2009, 13:15
@Insert
da znam, pročitao sam recenziju, i sad je čitam.
uz to slično ima tj. imat će Operation Flashpoint 2: Dragon Rising
@croat1gamer
mislio sam više vojnika, ne onoliko koliko ih ima u BF, mislio sam vojsku, cjelu

Insert
21-04-2009, 13:18
da, samo što će ovamo umjetna inteligencija za single player biti daleko superiornija battlefieldu.
zapovjedati živim igračima u BF-u nije uopće zabavno. samo je fora što ti određuješ ciljeve artiljerije, izviđanja i mjesto opskrbe.


ne znam što očekivati od flashpointa zato što codemasters ima pravo na ime a, originalni flashpoint je napravio Bohemia Interactive koji sada radi na Armed Assaultu

str1k3r
21-04-2009, 13:20
Baš, jer živi igrači imaju tendenciju neposluha i igranja samostalno što nije dobro za team
nemaju svi tu tendenciju, samo neki, ali ti koji imaju upropaštavaju teamplay ostalima, ak' hoće igrat nešto takvo nek si upalu Unreal Tournament i igraju Deathmatch

Insert
21-04-2009, 13:23
dobro, postoje klanovi za organizirano igranje tako da nije problem ako se želiš malo aktivnije baviti battlefieldom

str1k3r
21-04-2009, 13:25
da, ali recimo da hoću uprazniti nedeljno popodne što onda, najgore mi je kad u L4D počnu igrat samostalno, panjevi...

Acid_BurnAK
21-04-2009, 15:00
Nekakav RPG sa Third Person View a setting sa tamnim i svijetlim podrucjima,Pustinjama,Gradovima ispod mora itd.
Ali da ima veoma brz gameplay,nesto kao 2Moons/Dekaron zato sto PvP ovisi o reakciji i kombinacijama igraca a ne samo o levelu,statsima i skillovima.
I da bude poput Guild Warsa znaci da samo treba kupiti igru i PICI! :D
Takodjer sa veoma razradjenim sustavom i rasama,sa jako puno Spellova za svaku rasu i klasu.
Pregrst itema,nekakva mogucnost customizanja wepova i armora... Nadam se da ce ovaj Mortal Online biti takav... Inace tko nije neka se obavezno rega na stranici za beta testanje. Takodjer je bio First Look tog MMORPG-a u Novom PCPLAY-u
Da rase svaka pocinje u svom sredistu(WoW-like)i sa puno dungeona za koje bi bosseve trebao raid od barem 30 max level igraca...
To bi po meni bila odlicna igra. :pray: :pray:

croat1gamer
21-04-2009, 15:11
da, ali recimo da hoću uprazniti nedeljno popodne što onda, najgore mi je kad u L4D počnu igrat samostalno, panjevi...
Kada umre ga nemojte izvaditi iz onog ormara?

Inace, samo moras naci dobar server, i po mogucnosti da su igraci u nekim boljim klanovima.
I da, ako netko nade 64ppl server, i nizak respawn moze zavrsiti na pravome bojnome polju, i sto je mapa manja, to je veci efekt full scale rata.

Hm, gdje sam li ono stavio cd s igrom?

Arbiter of Change
21-04-2009, 18:27
Htio bih vidjeti RTS iz prvog lica ili trećeg tek toliko zbog realnosti, ono ... ti si zapovijednik imaš detašman vojnika sa sobom kao bodyguard, a osim njih i svoju vojsku.
Najsličnija stvar u izradi je Kingdom Under Fire 2. Ček it:
4JrBnsNTW8s

Bartuc
21-04-2009, 18:43
Da, to bi bilo strašno zanimljivo, znam da mi je bilo orgazmatično vidjeti građevine C&C-a u C&C Renegadeu. Baš ono, iz RTS-a da se možeš prebaciti u FPS s time da su oba elementa na zavidnoj razini.

Renegade i nije bila nešto bog zna što kvalitetna igra, ali zbog tog ulaska u C&C svijet sa FPS pogledom mi je ostala u jako lijepom sjećanju :pray:

The Jackal
21-04-2009, 18:45
Da, to bi bilo strašno zanimljivo, znam da mi je bilo orgazmatično vidjeti građevine C&C-a u C&C Renegadeu. Baš ono, iz RTS-a da se možeš prebaciti u FPS s time da su oba elementa na zavidnoj razini.

Renegade i nije bila nešto bog zna što kvalitetna igra, ali zbog tog ulaska u C&C svijet sa FPS pogledom mi je ostala u jako lijepom sjećanju :pray:

A unofficial nastavak pod radnim nazivom Tiberium--- well... odustali su od projekta. Majku im

Bartuc
21-04-2009, 18:49
Nisam niti čuo za to...

Ali žao mi je što nisu u Renegade-u malo više vremena posvetili samom interijeru tih građevina, nekako su prazne i površne. To je zapravo i jedini element koji me smetao, loša priča i sl. me nije dirala pošto je gameplay bio sasvim odličan :pray:

Odo pogledati video koji je Arbiter stavio, ako je nešto slično, onda će to biti treći hype u protekla 3 dana xD

str1k3r
21-04-2009, 18:54
@ Arbiter
ovo je čak i odlično, no u traileru nisam vidio elemente strategije, tj. nisam vidio izravne naredbe, ne kažem da je nema, samo je nisam vidio u obliku izričitih naredbi
no što se tiče šore, fakat odlično izgleda, i ako im je vjerovati ono su slike iz igre jel tako
samo u svom mixu RTS/FPS nisam zamislio fantasy setting, ali ovdje to super izgleda, imam osjećaj da će ovo biti vrlo dobra igra
BTW.
Piše KUF 2, ako je to drugi dio gdje je prvi i može li ga se nabavit ?

str1k3r
21-04-2009, 18:55
ispričavam se, zbog ovog, krivo sam stisnuo molim da se ovo izbriše.

str1k3r
21-04-2009, 18:59
Wh40k MMO :(

oujea to bi bilo ubojito, al' bi bilo puno frakcija :D

Arbiter of Change
21-04-2009, 19:12
Wh40k MMO :(
I say, dajte mi bilo koju igru smještenu u W40k setting. SF fantasy... to nam treba. :)

@str1k3r_1991:
Prethodnik, KUF, je na starom XBoxu, a ovaj izlazi za XBox 360. Ima ti strategije, samo što se ne vidi.

Hellboy
21-04-2009, 19:16
Indeed I must agree, W40k MMO bi tako ownao. Obožavam svaki djelić tog svemira i šansa da postanem SM bi bila..damn...I almost jizzed in my pants. :D

str1k3r
21-04-2009, 19:54
Ja sam Space Marine u duši, bilo bi epskih fightova Space Marine vs. Chaos :D

ArcL!ght
21-04-2009, 20:25
E da... totalno bih nadodao setting u vrijeme imperijalizma ili američkog građanskog rata :D. Neki FPS točnije gdje reload puške traje cca 13 sekundi :D

croat1gamer
21-04-2009, 20:43
Ako bi bili rubric marinesi u wh40k mmou, ja kupujem instanto.

str1k3r
22-04-2009, 15:33
primjetio sam na jubitou, tailer ( ne baš, više komentari developera) za novi Warhammer 40k, koji izgleda poput Gears of War
u WH4k svjetu, neznam možda je ovo stara vjest, ali sam je ja nedavno primjetio
pa evo link --> mbjbbzOrCIgS
BTW radi ju THQ, jedini je bed da je za PS3 i Xbox 360, no nadamo se PC verziji
Iako sam tražio na službenoj THQ stranici nema ništa o toj igri...

Arbiter of Change
22-04-2009, 19:16
2. Izvanzemaljski ratovi, ljudi nema nigdje, samo je neka izvanzemaljska planeta na kojoj postoji samo jedno carstvo i upravo je započela revolucija, sve vrste oružja su moguće opcije. Mogući žanrovi: FPS, RPG
Iskreno, ovo bi isto volio vidjeti, ali šanse za to su nikakve... prvenstveno jer svi ciljaju na junake igre za koje se igrači mogu povezati/poistovjetiti, a vanzemaljci kao glavni likovi (posebno kod RPG žanra) jednostavno ne prolaze u tome bez nevjerojatne gomile truda koju bi trebalo uložiti u to (fiktivni jezik bi morao biti I-must, ali to ti je samo po sebi odmah faktor koji udaljava igrače, a da i ne spominjem druge stvari... ukratko, da nije samo re-skin tipičnog naslova samo sa alien likovima).

Zamisli na kraju ono warpaju i završe u nekom novom sistemu, ispred Zemlje i svi ostanu ono O_o. :)

@str1k3r_1991:
To je stari ALPHA video koji nikada nije ni trebao izaći u javnost. Obećava, ali treba dotjerati još.

str1k3r
22-04-2009, 19:22
@str1k3r_1991:
To je stari ALPHA video koji nikada nije ni trebao izaći u javnost. Obećava, ali treba dotjerati još.[/quote]

hmm... a da li je išta poznato ,novo, o toj igri?
tj. ja sam tražio po njihovim stranicama a nisam ništ a našao...

Arbiter of Change
22-04-2009, 22:09
Ništa, još je daleko od finalizacije i nema ništa službeno pokazati, pa zato valjda.

Inače, ovaj Damnation bi kao trebao biti neki steampunk pa eto:
http://www.gametrailers.com/player/48280.html

croat1gamer
22-04-2009, 22:40
http://www.moddb.com/mods/wh40k-rival-species
Half life.
Warhammer 40k.
:D

Arkannen
23-04-2009, 07:27
Steampunk, 60-te... Također Dark Fantasy, toga nikad dosta.

I da, hoću nekakav taktički FPS smješten u WH40k svijet.

Arbiter of Change
25-04-2009, 10:07
Kad si već spomenuo dark fantasy žanr moram se složiti da bi to volio vidjeti, ili bar nekakav low fantasy. Kao što sam spomenuo na MSN-u nedavno sam imao priliku igrati jednu partiju dark fantasy-a gdje je zlo pobjedilo u generic fantasy svijetu i sada se inače klasični junaci (vilenjaci, patuljci, ljudi, itd) moraju snaći u toj fantasy ekvivalenti post-apokaliptičnog svijeta gdje su gonjeni na svakom koraku od sveprisutnoga zla. Bilo je dobrodošlo osvježenje.

BokalVode
25-04-2009, 14:56
2. Izvanzemaljski ratovi, ljudi nema nigdje, samo je neka izvanzemaljska planeta na kojoj postoji samo jedno carstvo i upravo je započela revolucija, sve vrste oružja su moguće opcije. Mogući žanrovi: FPS, RPG
Iskreno, ovo bi isto volio vidjeti, ali šanse za to su nikakve... prvenstveno jer svi ciljaju na junake igre za koje se igrači mogu povezati/poistovjetiti, a vanzemaljci kao glavni likovi (posebno kod RPG žanra) jednostavno ne prolaze u tome bez nevjerojatne gomile truda koju bi trebalo uložiti u to (fiktivni jezik bi morao biti I-must, ali to ti je samo po sebi odmah faktor koji udaljava igrače, a da i ne spominjem druge stvari... ukratko, da nije samo re-skin tipičnog naslova samo sa alien likovima).

Zamisli na kraju ono warpaju i završe u nekom novom sistemu, ispred Zemlje i svi ostanu ono O_o. :)

@str1k3r_1991:
To je stari ALPHA video koji nikada nije ni trebao izaći u javnost. Obećava, ali treba dotjerati još.

Pa i ima takva igra o.0 "Dark Planet" is the name. Malko stariji rts (tamo negdje pocetkom 2000-te). Onako, biras frakciju izmedju nekih buba iz dzungle, cyber-killah vanzemaljaca i ljudi (s kojima napominjem NE MORATE UOPSTE IGRATI). Svak ima svoje zgrade, svoje strategije, neka njima specificna oruzija i jedinice, svako istrazuje razlicite rude i tako....

BokalVode
25-04-2009, 15:18
A sto se tice nekog mog "wanna see" okruzenja, volio bih nesto ovako:
MMO u kojem kreirate svog andjela/demona i koji izvrsava questove u raju/paklu. Questove primate od samog Djavola ili Svevisnjeg, bildate neki moral koji odlucuje da li cete biti dark ili light andjeo, ili mozda cak i demon koji je krenuo putem svjetlosti.
Battlegroundsi bi bile velike svjetske metropole gdje bi se suocavale obje frakcije (ono kao sisle velike sile s neba i pocele da ratuju na Zemlji), a endgame u igri bi bio dostizanje lvl-a ?? i spas/unistenje Zemlje u zavisnosti od frakcije.
Prvi questovi bi se odvijali u raju/paklu dok se ne dostigne odgovarajuci lvl, nakon cega silazite na Zemlju da sprovodite zakone Svevisnjeg.
Na odgovarajucem lvlu dobijate i krila koja mozete koristiti samo na Zemlji.
Klase bi bile Light/Earth/Water, nakon cijeg odabira bi se kasnije u igri mogla birati jos jedna podklasa (npr. za Earth bi bile Storm/Fire/Rock, za Water bi bile Ice/Steam/Elemental itd.), a pred kraj lvlovanja, birala bi se i konacna, podklasa podklase :)
Eto... Zbog ove igre bih mozda i razmislio o napustanju WoW-a, ako nista drugo onda barem da je isprobam.
HVALA :D

ScorpiuS
25-04-2009, 15:25
Uvesti samog vraga u igru pi pokrenulo velike religiozne kontraverze.

str1k3r
25-04-2009, 15:28
Uvesti samog vraga u igru pi pokrenulo velike religiozne kontraverze.

Heh, a baš sad uskoro (ne baš) ali dolazi Dante's Inferno.
Bit će igra Bogovska, ovaj vražija :D

Gothmog
26-04-2009, 11:59
A sto se tice nekog mog "wanna see" okruzenja, volio bih nesto ovako:
MMO u kojem kreirate svog andjela/demona i koji izvrsava questove u raju/paklu. Questove primate od samog Djavola ili Svevisnjeg, bildate neki moral koji odlucuje da li cete biti dark ili light andjeo, ili mozda cak i demon koji je krenuo putem svjetlosti.
Battlegroundsi bi bile velike svjetske metropole gdje bi se suocavale obje frakcije (ono kao sisle velike sile s neba i pocele da ratuju na Zemlji), a endgame u igri bi bio dostizanje lvl-a ?? i spas/unistenje Zemlje u zavisnosti od frakcije.
Prvi questovi bi se odvijali u raju/paklu dok se ne dostigne odgovarajuci lvl, nakon cega silazite na Zemlju da sprovodite zakone Svevisnjeg.
Na odgovarajucem lvlu dobijate i krila koja mozete koristiti samo na Zemlji.
Klase bi bile Light/Earth/Water, nakon cijeg odabira bi se kasnije u igri mogla birati jos jedna podklasa (npr. za Earth bi bile Storm/Fire/Rock, za Water bi bile Ice/Steam/Elemental itd.), a pred kraj lvlovanja, birala bi se i konacna, podklasa podklase :)
Eto... Zbog ove igre bih mozda i razmislio o napustanju WoW-a, ako nista drugo onda barem da je isprobam.
HVALA :D



MMOFPS sa Heaven vs. Hell tematikom...

Tu smo negdje po razmisljanju...

Arbiter of Change
26-04-2009, 12:11
Što bi vama udario PC (Politically Correct) hammer kad bi pokušali tako nešto izdati. :)

Wishmaster
26-04-2009, 12:34
RPG smješten u Nevendaar tj. svijet igre Disciples. Uvijek me zanimalo kak bi to sve skupa ispalo (plus kaj bi mogli igrati ko demon ili undead).

Raz
28-04-2009, 17:24
Volio bi vidjeti igru u nekakvom modernom urbanom settingu, u kojem ste u ulozi duha. Da je cilj plašit ljude ili nešto takvog. Da je svijet malo poveći i da se u svaku kuću/zgradu/whatever može ulazit. Grad nek ima različite djelove ( razne kanalizacije, jezive šumice, pokoji zamak, mirna predgrađa...) Igra bi bila iz 3. lica te bi imala pokoji rpg elemnt no ništa kompliciranog. Kako se igra prelazi da se dobivaju razne moći... recimo privremena moć prolaska kroz zidove, pa da se može postat vidljiv na trenutak, telekineza, letjenje, itd... you get the point. Bilo bi poželjna i lijepa no nezahtjevna grafika te mogućnost izmjene dana i noći, razni vremenski uvjeti... a sve bi to utjecalo na gameplay na neki način ( još nisam smislio na koji :) ) te bi pridonijelo atmosferi.

mravojed20
28-04-2009, 17:46
Raz1 ovo je baš super ideja :D

Snake
28-04-2009, 21:55
volio bi vidjet harry potter mmo; hogwarts, magiju i ta sranja u obliku nekakva rpga

Insert
28-04-2009, 22:13
volio bi vidjet harry potter mmo; hogwarts, magiju i ta sranja u obliku nekakva rpga

lol

Zamisli ekipu na serverima u takvoj igri :D

Raz
28-04-2009, 22:14
Ja bi isto volio Harry Potter igru... ali da bude singleplayer i da bude prokleto dobra a ne kao ovo zadnje smeće koje je izašlo.
Tu ima jako puno neiskorištenog potencijala.

Insert
28-04-2009, 22:19
Ja sam od harry pottera igrao samo ona dva nastavka rađena za prva dva filma... Na playstation jedinici... Davno

str1k3r
28-04-2009, 22:21
Što se tiče Harrya meni je svaki novi naslov bio samo gori od prošlog, 1 i 2 su najbolji.

Raz
28-04-2009, 22:30
Ja sam igrao onog prvog na ps1 i taj je rulao, sljedeći kojeg sam igrao je bio ovaj zadnji... preloše :toilet:

BokalVode
29-04-2009, 02:59
Volio bi vidjeti igru u nekakvom modernom urbanom settingu, u kojem ste u ulozi duha. Da je cilj plašit ljude ili nešto takvog. Da je svijet malo poveći i da se u svaku kuću/zgradu/whatever može ulazit. Grad nek ima različite djelove ( razne kanalizacije, jezive šumice, pokoji zamak, mirna predgrađa...) Igra bi bila iz 3. lica te bi imala pokoji rpg elemnt no ništa kompliciranog. Kako se igra prelazi da se dobivaju razne moći... recimo privremena moć prolaska kroz zidove, pa da se može postat vidljiv na trenutak, telekineza, letjenje, itd... you get the point. Bilo bi poželjna i lijepa no nezahtjevna grafika te mogućnost izmjene dana i noći, razni vremenski uvjeti... a sve bi to utjecalo na gameplay na neki način ( još nisam smislio na koji :) ) te bi pridonijelo atmosferi.

Ima takva igra, no se ne sjecam naziva. Naime vodis grupicu duhova po kucama, kolibama, grobljima, etc. i plasis sav narod na koji naidjes, a svaka nova kuca je ustvari novi nivo. Imas specijalne moci za svakog duha, i tako to... Igra izasla prije 5+ godina, igro sam je na PC :)

Grim
29-04-2009, 07:56
Volio bi vidjeti igru u nekakvom modernom urbanom settingu, u kojem ste u ulozi duha. Da je cilj plašit ljude ili nešto takvog. Da je svijet malo poveći i da se u svaku kuću/zgradu/whatever može ulazit. Grad nek ima različite djelove ( razne kanalizacije, jezive šumice, pokoji zamak, mirna predgrađa...) Igra bi bila iz 3. lica te bi imala pokoji rpg elemnt no ništa kompliciranog. Kako se igra prelazi da se dobivaju razne moći... recimo privremena moć prolaska kroz zidove, pa da se može postat vidljiv na trenutak, telekineza, letjenje, itd... you get the point. Bilo bi poželjna i lijepa no nezahtjevna grafika te mogućnost izmjene dana i noći, razni vremenski uvjeti... a sve bi to utjecalo na gameplay na neki način ( još nisam smislio na koji :) ) te bi pridonijelo atmosferi.

Ima takva igra, no se ne sjecam naziva. Naime vodis grupicu duhova po kucama, kolibama, grobljima, etc. i plasis sav narod na koji naidjes, a svaka nova kuca je ustvari novi nivo. Imas specijalne moci za svakog duha, i tako to... Igra izasla prije 5+ godina, igro sam je na PC :)
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=28940Sova je igra najslicnije sta znam...

BokalVode
29-04-2009, 11:09
Volio bi vidjeti igru u nekakvom modernom urbanom settingu, u kojem ste u ulozi duha. Da je cilj plašit ljude ili nešto takvog. Da je svijet malo poveći i da se u svaku kuću/zgradu/whatever može ulazit. Grad nek ima različite djelove ( razne kanalizacije, jezive šumice, pokoji zamak, mirna predgrađa...) Igra bi bila iz 3. lica te bi imala pokoji rpg elemnt no ništa kompliciranog. Kako se igra prelazi da se dobivaju razne moći... recimo privremena moć prolaska kroz zidove, pa da se može postat vidljiv na trenutak, telekineza, letjenje, itd... you get the point. Bilo bi poželjna i lijepa no nezahtjevna grafika te mogućnost izmjene dana i noći, razni vremenski uvjeti... a sve bi to utjecalo na gameplay na neki način ( još nisam smislio na koji :) ) te bi pridonijelo atmosferi.

Ima takva igra, no se ne sjecam naziva. Naime vodis grupicu duhova po kucama, kolibama, grobljima, etc. i plasis sav narod na koji naidjes, a svaka nova kuca je ustvari novi nivo. Imas specijalne moci za svakog duha, i tako to... Igra izasla prije 5+ godina, igro sam je na PC :)
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=28940Sova je igra najslicnije sta znam...
TO JE TO :pray: Igra koja mi je oduzela mjesec dana zivota back then...

Raz
30-04-2009, 17:08
Eh da, Ghost Master je dobra igra :) . Bilo bi fora naopraviti još nešto na tu temu.

Sjetio sam se još jednog settinga koji bi bio volio vidjeti... Red Alert FPS, to bi rulalo :pray: .
Ogromni neiskorišteni potencijal... zamislite samo kako ste jedan od stotine vojnika na bojišnici, pored vas prolaze glomazni Mamooth tenkovi a po zraku obljetavaju avioni koji kreću u napad na neprijateljsku bazu. Vi i vaš odred dobijete naredbu da flankate neprijatelje te se odvojite od ostatka vojske no neprijatelj sazna za vaš plan te pošalje tim tesla troopera i riflemana da vas likvidira. I dok pomislite da je sve gotovo u pomoć stižu snajperisti koji iz daljine skinu neprijateljske trupe.... dalje mi se neda opisivati ali ono... epic :pray: . Još da uspiju Kane-a ugurati te da se naprave sequeli u kojima se govori što se dogodi Ako ameri pobijede (nastavlja se radnja red alerta) i ako rusi pobijede (počinje tiberijski rat)... zakon :)

ScorpiuS
30-04-2009, 18:38
Mislim da je već jedan takav FPS već napravljen, ali davno.

Arbiter of Change
30-04-2009, 18:46
Yup, CnC: Renegade... nije se baš proslavio, nažalost.

Raz
30-04-2009, 19:02
Yep... Renegade mi je bio sasvim solidan. Možda i nije nešto strašno poseban bio ali ga je C&C setting činio unikatnim... bar meni :)

ScorpiuS
30-04-2009, 19:08
Da, ali vidi to prebacivanje žanrova stvarno omogućuje razne stvari glede dizajna i samog gameplaya. Sada svjedočimo tome prebacivanjem Warhammera iz RTS-a u FPS.

Insert
01-05-2009, 17:23
Ovako... S.T.A.L.K.E.R. u sniježnom okruženju.

Kako je chernobyl vec isfuran (stiže još jedna ekspanzija u jesen) bio bi red da se S.T.A.L.K.E.R. 2 prebaci u novo okruženje. Najbolje u Sibir. Lagano šumovito područje sa napuštenim i nenapuštenim vojnim objektima, rijetkim naseljima, dosta podzemne infrastrukture... Umjesto radijacije mogu ubaciti hladnoću ili još bolje da ubace oboje. Od neprijatelja stave medvjede, vukove i poneku mutiranu zvijer. Priča bi isto trebala biti o nekim znanstvenim eksperimentima iz sovjetskog saveza. Podzemnih dijelova bi trebalo biti više ali da budu manji (onako, kao podrumi i skloništa) i da ne budu instancirani te da ne budu napučeni isključivo beštijama.

http://www.imagesforme.com/out.php/i473728_gasmaska.jpg

Pozdrav iz Zone :D

Constantine
01-05-2009, 17:32
Ovako... S.T.A.L.K.E.R. u sniježnom okruženju.

Kako je chernobyl vec isfuran (stiže još jedna ekspanzija u jesen) bio bi red da se S.T.A.L.K.E.R. 2 prebaci u novo okruženje. Najbolje u Sibir. Lagano šumovito područje sa napuštenim i nenapuštenim vojnim objektima, rijetkim naseljima, dosta podzemne infrastrukture... Umjesto radijacije mogu ubaciti hladnoću ili još bolje da ubace oboje. Od neprijatelja stave medvjede, vukove i poneku mutiranu zvijer. Priča bi isto trebala biti o nekim znanstvenim eksperimentima iz sovjetskog saveza. Podzemnih dijelova bi trebalo biti više ali da budu manji (onako, kao podrumi i skloništa) i da ne budu instancirani te da ne budu napučeni isključivo beštijama.
To se jednostavno nece dogodit zato sto je stalker igra čije je glavna tema chernobyl,ali da bi bilo supervidjet takvu nekakvu igru u sibiru,da.

Insert
01-05-2009, 17:33
ne mora značit, još nisu rekli gdje će se odvijati S.T.A.L.K.E.R. 2 dok se za novu ekspanziju 100% zna de ce biti u chernobylu

ScorpiuS
01-05-2009, 17:59
Ja sam protiv teške zime čisto zbog dizajna igre. Oko sebe vidiš samo bijelo i to ti lako može dosadit.

Insert
01-05-2009, 18:10
Ja sam protiv teške zime čisto zbog dizajna igre. Oko sebe vidiš samo bijelo i to ti lako može dosadit.

dobro, ali povremene mećave kao ona na slici bi bile zakon

ScorpiuS
01-05-2009, 18:17
Ali kako biš takve mećave mogao ubacit u igru u kojoj se radnja dešava negdje van Sibira ili sličnih krajeva?

Ementaler
02-05-2009, 18:09
Eh, volio bi vidjeti nekakav kvazi horror FPS u settingu Egipta. Ne sjećam se kad sma zadnji put vidio Egipastki setting u nekoj igri. Znači valiki vanjski dijelovi sa užasnim vrućinama, suncem, pjeskom, devama, palmama i neke fore sa halucinacijama zbog dehidracije :)...

I onda kao neki horor igre dio kad se nađe neki mistični ulaz u nakakvu piramidu, pa tamo bude polumračno, puno paučine i pjeska koji polako "kapa" iz rupa u kamenju unutar tih klaustorfobičnih hodnika piramide. Sve to dok nas napadaju neki demonski zaštitnici glavne mumije čija je ta piramida grobnica. :)

bujna mašta :)

BokalVode
03-05-2009, 10:50
Eh, volio bi vidjeti nekakav kvazi horror FPS u settingu Egipta. Ne sjećam se kad sma zadnji put vidio Egipastki setting u nekoj igri. Znači valiki vanjski dijelovi sa užasnim vrućinama, suncem, pjeskom, devama, palmama i neke fore sa halucinacijama zbog dehidracije :)...

I onda kao neki horor igre dio kad se nađe neki mistični ulaz u nakakvu piramidu, pa tamo bude polumračno, puno paučine i pjeska koji polako "kapa" iz rupa u kamenju unutar tih klaustorfobičnih hodnika piramide. Sve to dok nas napadaju neki demonski zaštitnici glavne mumije čija je ta piramida grobnica. :)

bujna mašta :)

AaAaAaAaAaAa!!!!! Tako se slazem s tobom :thumbs2: E to bi bio pravi FPS koji bi lagano mogao naslijediti BioShok (ne racunam Bioshok 2, nastavci nikad nisu bili dostojni originala, pa nece ni ovaj)

Gravestone_bluz
03-05-2009, 14:02
viktorijanska engleska :pray:

croat1gamer
04-05-2009, 04:51
http://www.thq-games.com/uk/news/show/1759
Wh40k mmo
:D

Samo neka se pobrinu da lore bude ocuvan.

ArcL!ght
04-05-2009, 11:17
http://www.thq-games.com/uk/news/show/1759
Wh40k mmo
:D

Samo neka se pobrinu da lore bude ocuvan.

Blood for the Blood God and skulls for His Skull throne!!!

Arbiter of Change
04-05-2009, 11:37
viktorijanska engleska :pray:
I to bi isto, samo što je vremenski period izgleda rezerviran za PnC avanture i kao stvoren za detektivske priče. :)

narf
04-05-2009, 13:47
taman razdoblje razvoja Sumera.. ili obnova Babilona, jebeno :pray:

croat1gamer
04-05-2009, 16:40
http://www.thq-games.com/uk/news/show/1759
Wh40k mmo
:D

Samo neka se pobrinu da lore bude ocuvan.

Blood for the Blood God and skulls for His Skull throne!!!
Samo da ne zavrsi kao podosta ostalih mmo-a.
A to je ovo:

/SHOUT FREE GOLD, VISIT IWANTSUMGOLDFORTHISGAME.COM
/SHOUT HIGHEST DPS ON SERVER
/SHOUT LFG, HIGH DPS
/SHOUT POWERLEVELING, VISIT IWANTLEVELS.ORG
/SHOUT GET FREE GOLD WITH GETFREEGOLD.TK
etc. etc....

I zamisljam nesto slicno ut/cs/quake/bf ili nekoj trecoj igri gdje ima base building kao vazna grana gameplaya, kao u tremulousu.

BokalVode
05-05-2009, 00:07
Zvek bi ovo bilo:
Ti si vanzemaljac i branis brod od zločestih ljudi... Sa sve laser gunovima, ljigavim bombama i zelenom tekućinom :) Pa onda branis maticu, a glavni boss ti neki Rambo sa 50 mitraljeza, nn metaka i ubitačnim pogledom!!!! Pa ti eksplodira svemirski brod, i ti se srusis na pusto ostrvo!!! Pa krenes da bijes kojekakve živuljke (medvjedi, tigrovi, lavovi), i pojave se creditsi koji te obavjeste da si završio igru i da će nastavak za 3-4 godine.
Upakovano u nekih 10-ak sati brutalnog krvoprolića, pravi mali "holivudski" hit. Još samo Čak Noris fali

ScorpiuS
05-05-2009, 05:54
Čak Noris je alien? To me ne čudi :D

Insert
05-05-2009, 10:34
Čak Noris je alien?

Ne, alien je Chuck...

Outmind
05-05-2009, 12:39
Ove tri koncepcije zanišljam već godinama, ali nikako da se netko sjeti to napravit:

1. Full blooded fantasy rpg, u kojem su klase koje možete odabrati kostur, zombi, banshee, wraith necromancer, vampyre warewolf etc, i naravno svi su evil i tamane dobričine. To bi mogao biti genijalni WoD setting ili nešto sasma drugačije

2. WW2 fps a la CoD, u kojem igraš kao njemac, japanac i talijan. Poruka bi bila jasna - nije glorifikacija nacizma i fašizma i svi bi znali da su ovi spušili, ali bi to bio pogled iz druge perspektive. Ako bi developerima bilo mrsko ubijat amere (nedaj bože da amer u igri nastrada) mogli bi napravit njem invaziju na poljsku, talijansku na albaniju i japansku na kinu.

3. FPS smješten u američki civilni rat. Vidio sam već jednu takvu igru koja je bila sranje, ali ova bi bila baš dobra. Imao bi sablju, kuburu i onu ogromnu tandžaru i to bi bilo to.

Arbiter of Change
05-05-2009, 12:54
Komentari time. :)

1. Volio bi, ali jednostavno moraš imati heroja za glavnog lika ili, u najgorem/najboljem slučaju anti-heroja jer, priznavali mi to ili ne, većina igrače spada pod casual skupinu i većina ih voli igrati kao dobri dečki koji pobjeđuju zlo i spašavaju svijet. Ali čak i ako stavimo to na stranu, moramo se suočiti sa još jednom činjenicom, a to je da je zlo teško prikazati ZLIM bez korištenja nasilja kao medija. Iskreno, ne znam tko bi se usudio napraviti igru gdje si zao lik koji pribjegava psihološkom zlu, a ne jednostavno krvavom nasilju... a to bi razvaljivalo (zamisli igrati s nekim kao Hannibal Lector, ali da trenutci genijalnosti nisu rezervirani samo za cutscene nego da stvarno tako možeš igrati... dapače, da je borba minimalno zastupljena).

2. Ovo bi definitivno bilo odlično jer mislim da mogu nabrojati na prste jedne ruke u koliko si WW2 FPS-ova imao priliku igrati na "drugoj strani", a to je poražavajuće. Naravno, kao što si rekao, ovo ne bi bilo veličanje krivih ideja (ironično zapravo, kad vidiš sve ovo Američko busanje o prsa u WW2 igrama) već vjerojatno osobna i ljudska priča (kao BiA) o vojnicima koji se bore jer moraju, ali vide da je pogrešno to što rade... ili tako nešto. Ono, dužnost i odanost prije savjesti.

Raz
13-10-2009, 14:51
*Ajmo malo oživjet temu* :)

Vjerojatno je netko već napisao no nema veze... sandbox survival/FPS ili TPS/Horror smješten u urbanom settingu. Kontrolirali bi jednog lika, koji je zarobljen u gradu punom čudovišta no ona se pojavljuju samo u noći (nešto kao u filmu "I Am Legend"). Storyline nebi namjerno želio stavljat jer bi to urušilo survival atmosferu i bili bi obavezni opet spašavat svijet kao u nekom RPG-u... cilj bi bilo jedino puko preživljavanje i čekanje spasilaca.

Zamislite samo potencijal... *Day 1*

- Dan -
Lutate napuštenim gradom sa krpicama na sebi, gladni i žedni, bez oružja, skloništa... jedino što vam je ostalo je želja za životom. Imate ~12 sati do zalaska sunca (pojavljivanja čudovišta) te uzimate prvo vozilo koje pronalazite i jurite prema obližnjem supermarketu. Na svu sreću hrane i vode još ima, a ugledate i bateriju koja ikako već prikraju, dobro dođe. U uskoj uličici pronalazite truplo nekoga člana bande sa izjedenom facom... na sebi ima pištolj te ga uzimate, a ima i nešto malo municije u njemu. Pronalazite stan koji će poslužit kao skrovište, te u njemu nož i još poneki item koji će dobro doći.

- Noć -
Od nekih ste pronađenih itema (uže, prazne limenke) uspjeli napravit lagane zamke te ih postavljate na ulazna vrata da čujete ako netko pokušava ući. Nakon nekog vremena ulazi (najslabija klasa, tromo zombi-like) čudovište te vas zvuk limenka obavještava da je opasnost u stanu. Sakrivate se u ormar i čekate da vam zombi dođe u vidno polje... ispucavate par metaka u njega, nakon čega pada. Palite bateriju, svijetlost stvara sablasne sjene (*zamislit jezive zvučne efekte*), okrećete se a iza vas još jedan... municije na žalost više nemate, no tu je nož koji ste našli. Nakon mukotrpne borbe, uspjevate ga savladat, no opasno ste ranjeni. Pronalazite medpack te se healate.


... I tako kojih mjesec dana s time da se izmjenjuju i vremenske neprilike koje bi mogle utjecat na sam gameplay tipa oblačno, kišovito vrijeme pri kojem bi se neka low-class čudovišta (koja su imuna na samu danju svijetlost no ne i na sunce) mogla pojavit na ulicama, kako prolaze dani tako pronalazite bolje iteme na nekim djelovima, no i jači, raznovrsniji monsteri se pojavljuju, uvede se i neki sistem shopa itema (tipa Dino Crisis, Resident Evil), da možete krvarit pa onda, fear-meter, hunger-meter, u sve bi se objekte moglo ulazit tako da se tu otvaraju nove taktičke mogućnosti... ima potencijala uglavnom, no meni se neda više pisat pa ću ovdje stat XD

Horny Devil
13-10-2009, 15:00
Zvuci zanimljivo, ali proizvodacima je lakse napravit nove Simse, Doom, TES... Ne nuzno lose igre, ali ni pretjerano originalne. Jesi li razmisljao da predlozis svoje ideje nekoj firmi?

Raz
13-10-2009, 16:02
Nisam razmišljao, a da i predložim, mislim da neće utjecat jer kao što kažeš, lakše im je radit nove simse recimo, nego nešto inovativnog. :)

Ipak, lijepo za čuti da se nekom ovdje sviđaju moje ideje <3

Bartuc
13-10-2009, 16:09
Ipak ti treba neka priča, puko preživljavanje nema smisla... Ali volio bi takvu neku survival igru, sa jebenom horror atmosferom :D

Arbiter of Change
13-10-2009, 16:24
*Ajmo malo oživjet temu* :)

Vjerojatno je netko već napisao no nema veze... sandbox survival/FPS ili TPS/Horror smješten u urbanom settingu. Kontrolirali bi jednog lika, koji je zarobljen u gradu punom čudovišta no ona se pojavljuju samo u noći (nešto kao u filmu "I Am Legend"). Storyline nebi namjerno želio stavljat jer bi to urušilo survival atmosferu i bili bi obavezni opet spašavat svijet kao u nekom RPG-u... cilj bi bilo jedino puko preživljavanje i čekanje spasilaca.
Ovaj... Alan Wake? :)

Horny Devil
13-10-2009, 16:28
Kojeg nazalost nece biti na PC-u. :twisted:

Sto se radnje tice, meni bi sasvim u redu bilo da je mozes, ali i ne moras pratiti. Recimo ako je pratis, doznas vise o tome sto je dovelo do katastrofe, potencijalno pronades nova oruzja, pancirke, ali si isto tako izlozeniji napadima negativaca. Naravno sukladno pracenju ili ne pracenju radnje trebali bi postojati nekakvi bonusi na kraju igre koji bi naveli igrace da sljedeci put odigraju drukcije. Uf, koliko puta napisah neki oblik glagola pratiti.

Raz
13-10-2009, 17:02
@Arby

Nisam znao da bi trebao bit takav :o
Idem se dakle pridružit masi ljudi koji bičaju zbog toga jer je postao konzolaška ekskluziva.

@Horny Devil

E, to je dobra ideja. ^^

Bartuc
13-10-2009, 18:57
Priča bi se trebala svoditi da pobjegneš izvan grada... ALI, da je u igru savršeno prenesena potreba za hranom, pičem, snom i sl. Da NEMA vozila, sve moraš pehaka. Ceste po danu da su sigurne, ali zatvoreni prostori nisu pošto tamo lurkaju "čudovišta", a po noći NIŠTA nije sigurno, niti ceste niti kuće/stanovi. I uz sve to, da se radnja odvija unutar OGROMNOG grada, recimo vjerno preslikanog NY-a ili sl. i da je svaka kuća/stan/dućan/podzemna prohodna sa vlastitom atmosferom, opasnostima i itemima...



E to bi onda bila igretina.



PS: Grad mora biti ogroman, tak da nemreš samo pretrčati u 5 minuta van i bok :D A i moralo bi biti nekih prepreka da moraš u jednom trenutku krenuti u nesigurnu zonu i po danu, a ne se skrivati po noći i samo trčkarati po danu... Tak da i dalje ima rupa, ali bi bilo JEBENO :D

Madskull
13-10-2009, 19:11
treba dead island da izađe.. to je otprilike ista ta radnja samo na otoku :roll: .. i zombiji su vaša prijetnja :P.. uglavnom obećava fully textured interiore svih kuća i osjećaj preživljavanja.. kao cilj vam nije pobit sviju nego samo preživit...

Bartuc
13-10-2009, 19:15
Cool, već 2 naslova koja zvuče genijalno... :D

Horny Devil
13-10-2009, 19:19
Hm, vidis, vidis. O ovoj igri i nisam previse cuo, a ima potencijala. Izaci ce i Dead Rising 2, iako mi se cini da ce to ipak biti puno linearnije iskustvo. Ali ce vjerojato postojati izbor spasavati druge ili se brinuti samo za vlastitu glavu kao i u originalu.

Raz
13-10-2009, 19:24
Eda, vidiš... kada bi taj Dead Island trebao da izađe?

Mislim da sam pročitao negdje najavu, neki engine u kojem će zombiji imat više slojeva kože čak. Pošto je nekakvo odmorište u pitanju, nebi trebali imat neki arsenal vatrenog oružja. ^^

bO4CGzxgw_QS :D

Horny Devil
13-10-2009, 19:28
He, he, he, nadajmo se da ce izaci. I da ce vesela mjuza iz trailera pratiti ubijanje zombija. Al' rekao bih da smo ipak otisli malo offtopic...

Bara
13-10-2009, 19:41
Setting američkog građanskog rata, to bi bilo jako fora. Trebalo bi ga iskoristiti tako da naprave sistem S.T.A.L.K.E.R.-a, FPS koji je duboko zaglibio sa elementima RPG-a. Obavljamo questove, flankiramo 20 union vojnika sa 3 prijatelja u šumi, sudjelujemo u velikim bitkama, a posrijedi svega su naravno questovi koji nam donose...

Hmm, ma zaboravite ovu ideju :)

Madskull
13-10-2009, 22:22
Eda, vidiš... kada bi taj Dead Island trebao da izađe?

Mislim da sam pročitao negdje najavu, neki engine u kojem će zombiji imat više slojeva kože čak. Pošto je nekakvo odmorište u pitanju, nebi trebali imat neki arsenal vatrenog oružja. ^^

bO4CGzxgw_QS :D

ma rečeno je ove jeseni ali su ga pomakli za Q1 2010

EDIT: Ako se ne varam, Dead Rising 2 izlazi za PC, jel da?

Chieftain
13-10-2009, 22:25
Nalazimo se u srednjem vijeku bez magije i izbila je velika epidemija kuge, ali ta kuga je mutirala tako da ljude pretvara u zombie. Cijela Europa i poznati svijet je zarazen osim otoka Velike Britanije i on polako postoje prenapučen. Kraljica ili kralj daju naredbu da skupina od 4-5 najboljih vojnika u kraljevskoj sluzbi i krenu u Vatikan koji je totalno pun zombija po neki tajnu prastaru knjigu koju su ostavili Grci kao ostatak Atlantide i knjiga sadrzi nacine kako se rijesiti raznih bolesti pa tako i kuge. Naravno za tu knjigu se nezna zbog straha crkve da ne izgubi vjernike.
Tako bi moglo biti raznih zapleta, pa biranje klasa (warrior, archer itd.), prespavanje preko noci u razrusenoj kuli i onda sasvim neocekivano navali na vas i vas tim hrpa zombija i na kraju dok se uspijemo vratit na otok tamo su svi vec postali u zombiji... :D

Bara
14-10-2009, 08:45
:yuck: Ja mislio da će ovi ljudi u Engleskoj postati zombiji, a ovako bi to ličilo na Clives Barker Jericho :). Nekako bi bilo bezvezno da vas 5 samih ide u prepunjeni Vatikan, nema tu RPG-a ako nema tko davati questove... Ali uglavnom, dobra ideja. Zombiji u srednjem vijeku, go for it! 1348 pwnza

Chieftain
14-10-2009, 14:12
mislio sam da bi islo nesto vise vojnika jedno 10 al da se moze birat lik koji oces biti npr. Španjolski iskusni templar koji već polako sijedi i koji je ujedno vođa te grupe, pa najbolji engleski vojnik čelave glave, ludi bradati škot sa velikom sjekirom ili dugokosi talijan archer. Mozda bi bilo bolje da nema bas tak puno zombija jer ih je dosta poumiralo od gladi ili neceg treceg, a tak mala skupina bi bila da ne privuku veliku paznju pa da se ne skupe zombiji i krenu ih pratit. Kroz igru bi većina članova ekipe pomrla od ranjavanja, neke bolesti ili da cak postanu zomibiji pa bi prezivjeli samo ovi navedeni koji se ujedno mogu i igrat. A bilo bi i fora da nema samo zombia nego i zombie-medo, copor vukova, pasa, pa da se naleti na unisteni konvoj zivotinja iz afrike :P . A ovo kaj velis za questove, mogli bi se ubacit ko neka pisma koje nosi na sebi neki zombie a to pismo kroz neki chain q vodi do tajnog mjesta di su neka uber oruzja / armori koje ce igrac trebati traziti jer ce se s vremenom oruzja otupjeti, archeru luk puknuti i strijele potrositi i armori raspadat... itd.

Bara
15-10-2009, 07:07
That is great idea! :)

Srle
15-10-2009, 07:27
Još od republic commandoa i kotora želim da vidim neki SW FPS gdje vodimo nekog mandaloriana od početka pa do kraja mandalorian warsa na Malachoru V... nešto tipa SW COD... i da naravno da glavni lik crkne na malachoru V....

Pitač
15-10-2009, 21:41
1) Neki normalan gradić s okolicom (ala SA, samo manje)
2) Još VTMB-a
3) STMMO gdje bismo svi bili dio posade, gdje bih bio na bridžu i posjetio kantinu :D

Totoro
06-03-2011, 15:29
Setting iz filma Waterworld.

Electromaster
06-03-2011, 18:44
Totoro, zoveš se ti možda Ilija?

Totoro
06-03-2011, 18:50
ne
zašto?

Electromaster
06-03-2011, 21:31
A vidim... Hobi ti je nekrofilija. :(

Forengner
06-03-2011, 21:36
WW1 WW1 i WW1.

Delirium
06-03-2011, 21:39
like

Mission 1

Sve je tiho na zapadnom bojištu...
sjediš u rovu pola sata i onda dobiješ mission complete poruku

Mission 2

Udaviš se kod ypresa
Mission complete

Forengner
06-03-2011, 21:44
:/
Ne nego.
Mission 1.
Sedis pola sata dok te ne razbudi glasni zvuk mitraljeza i primecujes kako englezi jurisaju.
*slaughter*
Mission complete.
Mission 2.
Sedis pola sata dok te ne razbudi glasni povik 'SCHNELL" i sledeceg minuta se zatices negde u no-man's landu.
I onda zauzmes rov.I drugi.I treci.I cetvrti.I peti.I sesti.Pa onda jedan grad.Pa osmi.Pa deveti.
Ili da imas opciju da biras gde ces se boriti,da bude malo RTS TURN BASED pa malo FPS. I da mozes da biras kako ce lik da ti izgleda (customize)

Totoro
06-03-2011, 21:47
A vidim... Hobi ti je nekrofilija. :(
Pa kad je zgodna tema.
I zakon je ovo Foregnerovo.

_baldrick
07-03-2011, 13:02
WW1 WW1 i WW1.
to bi bio dobar setting za neki survival horor, neke fore sa monstrumima kao u wolfensteinu, s tim što je ww1 mnogo pogodniji setting za tako nešto. zašto? zbog hemijskog warfarea. tipa hemikalije su stvorile armiju zombija.

ti si britanski foot soldier koji grozničavim povlačenjem slučajno nabasa na podzemni kompleks (how convenient) gde odlučuje da se sakrije od centralnih sila. međutim, ubrzo izgubi put, a u mraku čuči hemijsko zlo... na kraju desetosatne kampanje iz ruševina izlazi kao novi čovek - psihički rastrzan, slomljen kajanjem i teretima prošlosti.

jes da bi bilo malko kliše kad bi se radio film, ali za igru... apsolutno awesome

Totoro
07-03-2011, 13:06
zombiji :=