PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fallout: New Vegas



Stranica : [1] 2

mravojed20
20-04-2009, 18:23
Nova Fallout igra na pomolu!

http://www.bethsoft.com/bgsforums/index ... pic=980972 (http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=980972)

EDIT: Da se ispravim, samu izradu igre je preuzeo Obsidian...što je u mojim očima tračak nade da bi mogla ispasti onako kako je Fallout 3 trebao biti.

eddie2142
20-04-2009, 18:58
a kako je to molim te fallout 3 mogao biti?

uradili su kako su najbolje mogli ako uracunas da to uopste nije njihova ideja, zapravo jeste ali su morali koji milioncic iskesirati za to.

Arbiter of Change
20-04-2009, 19:00
Kao što sam rekao u temi s najavom, ime mi ne odgovara jer se ne zna što je iz naslova - novi nastavak sigurno nije, a ovako ostavlja dojam nekakve ekspanzije.

mravojed20
20-04-2009, 19:30
a kako je to molim te fallout 3 mogao biti?

uradili su kako su najbolje mogli ako uracunas da to uopste nije njihova ideja, zapravo jeste ali su morali koji milioncic iskesirati za to.


Kakav je mogao biti, mogao je biti ko prva dva, legendarna i bezvremenska igra. No nije bitno sad to.

@Arbiter

Hm, Bethesda radi na svojim projektima ( vjerojatno TES 5 ili Fallout 4), a ovaj Fallout je potpuno nova igra, RPG u stilu fallouta 3, ali nije njegov nastavak. jednostavno još jedan RPG smješten u Fallout setting koji neće nikako utjecati na ono što bethesda radi.

eddie2142
20-04-2009, 19:46
Potpuno nova? nebi se cudio da koriste onaj mod maker iz Fallout 3... xD

mravojed20
20-04-2009, 20:04
Tako je, potpuno nova fallout igra, evo intervju ovdje

http://www.shacknews.com/featuredarticle.x?id=1113

Obsidian je sastavljen dobrim dijelom od ljudi koji su radili na prva dva Fallouta, a budući da su im iz bethesde rekli da sami dizajniraju igru kako žele, bez striktnih ograničenja.. me likes :D

eddie2142
20-04-2009, 20:05
imam dojam da ce ovo biti ono sto si ti ocekivao od Fallouta, a bogami si puno ocekivao :P

Raz
20-04-2009, 20:07
Mislim da ima potencijala... ostaje da vidimo kako će ispasti.

mravojed20
20-04-2009, 20:12
imam dojam da ce ovo biti ono sto si ti ocekivao od Fallouta, a bogami si puno ocekivao :P

Budemo vidjeli! :) Treba izaći u 2010..ima još vremena, ali zbilja me zanima što će od ovog ispasti xD

Arbiter of Change
20-04-2009, 20:50
Mene samo zanima hoće li se opet držati 1st person pogleda, budući da je u pitanju isti engine (premda nam je Civ serijal prikazao i drugu perspektivu Gamebryo engina). I da, Obsidianu instinktivno ipak više vjerujem nego Bethesdi kad su ovakve stvari, ali ajde budemo vidjeli.

I da, igra bi se trebala zvali Fallout: New Reno... to bi bio pun pogodak, ali kad moraju ići sa East Coast. :)

eddie2142
20-04-2009, 20:59
Bas se vidi kako se furaju na Reno iz Fallout 2...

###DK###
20-04-2009, 21:26
Ja sam i sad na trojki. Ali iščekujem nastavak, jer mi je trojka za sada odlična. :)

mravojed20
20-04-2009, 22:18
Mene samo zanima hoće li se opet držati 1st person pogleda, budući da je u pitanju isti engine (premda nam je Civ serijal prikazao i drugu perspektivu Gamebryo engina). I da, Obsidianu instinktivno ipak više vjerujem nego Bethesdi kad su ovakve stvari, ali ajde budemo vidjeli.

I da, igra bi se trebala zvali Fallout: New Reno... to bi bio pun pogodak, ali kad moraju ići sa East Coast. :)

Pa nije li Vegas na zapadnoj obali? :? Enivej, hvala onom ko je promjenio naslov teme :D

Nodakim
20-04-2009, 22:28
Mene samo zanima hoće li se opet držati 1st person pogleda, budući da je u pitanju isti engine (premda nam je Civ serijal prikazao i drugu perspektivu Gamebryo engina). I da, Obsidianu instinktivno ipak više vjerujem nego Bethesdi kad su ovakve stvari, ali ajde budemo vidjeli.

I da, igra bi se trebala zvali Fallout: New Reno... to bi bio pun pogodak, ali kad moraju ići sa East Coast. :)


Obsidian je osnovao lik iz Black Islea,to mi govori sve što trebam znati.
Inače Obsidian je do sada radio dosta izometričnih/3 person igri.(NWN npr.)

Neven <R>
20-04-2009, 22:39
Las Vegas je isto u Nevadi, Reno je grad vrlo sličan Las Vegasu tako da ne vidim gdje je problem u tome da se igra zove New Vegas. Ionako su svi gradovi modelirani na postojećima. U svakom slučaju me veseli što Obsidian radi ovaj "nastavak", iako nisam igrao NWN2, sama činjenica da se igra radi od strane barem dijela ljudi koji su radili na originalnom Falloutu je ohrabrujuća.

Teon
25-04-2009, 12:20
Tocno to, jaako ohrabrujuca. Mislim da bi ovo mogao biti 'next-gen' Fallout koj cekam :)

Aral
16-07-2009, 08:16
Uf, ovo bi moglo biti stvarno dobro

What to Expect From Fallout: New Vegas (http://pc.ign.com/articles/100/1003563p1.html)

Horny Devil
16-07-2009, 09:15
Moram priznati da me zanima kako ce New Vegas ispasti. Ipak ga rade ljudi koji su kreirali prva dva Fallout-a. Nadam se da ce stilski biti puno blizi jedinici i dvojci i da ce quest-ovi biti kompleksniji i zanimljiviji.

Aral
16-07-2009, 09:46
Ja u biti na kraju neznam niti koji ce zanr biti, mislim znam da ce bit rpg al kak ce izgra izgleda, izometrijski ko fallout ili nesto trece...? Ako ce bit ko originalni fallout onda :pray:

To je u biti potpuno nova igra...

Horny Devil
16-07-2009, 10:27
Ja se iskreno nadam da ce u pitanju biti RPG. Hoce li biti izometrijski ili ne, moram priznati da mi je svejedno, dok god je izvedba kvalitetna. Nadam se da igra nece podcjenivati inteligenciju igraca, kao sto je bilo u slucaju F3, gdje su quest-ovi, po meni, bili prejednostavni, a glavni quest prekratak i preplitak. Zapravo, najjaci dio je bilo istrazivanje karte.

Grim
16-07-2009, 10:34
Kako god ispadne ja sam siguran da ce ispasti odlicno. Faith people. :D

Horny Devil
16-07-2009, 10:46
Imam vjere u ovaj projekt, samo sto su me kroz godine mnoge igre u koje sam vjerovao razocarale. Ali iskreno mislim da dok god malo pricaju, a puno rade, nade za jos jedan odlican Fallout ima. Thumbs up. :thumbs2:

Nodakim
16-07-2009, 15:05
Meh,više ni nema veze da li je izo,fps ili tps.
Najvjerovatnije će biti pomična kamera kao i u F3.

1GBRAM
26-07-2009, 05:48
A ono,ne želim biti pesimističan,igrao sam F3 i bio je ok igra,ni dobra ni loša,osrednja.Preveliki se hype počeo dizati,jer lako se dogodi da na kraju ispadne kao da ga je moj pijani susjed radio :D

Aral
26-07-2009, 06:42
Mozda nevezano uz temu, ali imam jedno pitanje: Zna li itko sto se dogodilo s europom nakon rata?
Mozda je ostala netaknuta, mozda razorena vise nego amerika, tko zna xD
Evo ti ovo, mozda pomogne...
http://fallout.wikia.com/wiki/European_Commonwealth

Deadwalker
04-01-2010, 15:30
Procurile prve informacije o novom Falloutu koji radi studio Obsidian. Sljedeci tekst je postao jedan user na Gamespot forumu, i to bi kao se trebalo naci u iducem broju casopisa Gameinformer. Naravno, nema sluzbene potvrde od developera, ali sta kazete na ovo:


- Similar to Dragon Age: Origins, at character creation the player can select from different background stories. The first few hours of the game are different depending on which background you choose, and you get some unique perks based on your background when the main game begins.

- One background story is shown, Chinese Agent. The background story takes place before the bombs fell. The player is part of a team of Crimson Dragoons infilitrating Hoover Dam. You manage to sneak through the Americans' defenses, set explosives, and head to an extraction point, but your escape is cut off by American soldiers in Power Armor. The player and other survivors of the Crimson Dragoons take refuge in a cave in the canyons, where they commit hari kari with cyanide capsules. The player about to do the same when the bombs fall. The background story ends an indeterminate time later, when the player exits the cave, removes his helmet, and sees his ghoulish reflection in the waters of the Colorado River.

- The background story segues into character creation. The player can customize the appearance of the ghoul, and you see you start the game with two unique perks. One, similar to the Ghoul Mask in Fallout 3, makes Feral Ghouls non-aggro. The other makes the player immune to radiation sickness and allows the player to discharge accumulated radiation in a blast similar to a Glowing Ghoul, healing the player and any mutants while damaging all non-mutants in range.

- By default, the Chinese Agent has the skills Sneak, Small Arms, and Explosives tagged and SPECIAL stats set, although the player can modify their tagged skills and stats if they don't like the template.

- One character background option is Lone Wanderer. This selection has no background story or template and is a complete blank slate for players.

- The SPECIAL system used will be similar to Fallout 3, but skills will be harder to cap and one character will not be able to become a master of all skills. The article is not very specific because apparently it's something the developers are still tweaking.

- Gambling will return, but not as a skill. Your Luck stat will effect gambling results. You can attempt to cheat at cards using your Sneak skill or hack slot machines using your Science skill.

- There will be vehicles. The desert of New Vegas dwarfs the Capital Wasteland and you will need transportation to get around and explore it. You will acquire a vehicle several hours into the main quest. You can customize your vehicle with parts bought at shops or won through racing circuits and quests. Vehicles will not be common, but you will encounter road gangs, merchant caravans, and other vehicles in the wastes. The open desert is home to some very large mutant creatures, like giant radscorpions and sandworms, that will attack your vehicle.

- New Vegas has a coliseum run by a slaver gang called the Caesar's Legion. You can gamble on and participate in arena fights.

Aral
04-01-2010, 16:23
Opa, nakon nekog vremena novi info...sviđa mi se i ovo bi stvarno moglo bit zanimljivo.

Grim
04-01-2010, 20:13
Sviđa mi se jako, nadam se da će ispast kao što obećavaju (bar dio).

Windwalker
05-01-2010, 16:01
Ja se nadam da će gamplay biti dobrim dijelom kao F3, dakle atmosferični RPG/FPS, s hrpom poboljšanja i noviteta.

Za razliku od mnogih, meni je F3 u redu (što se igranja tiče, loša priča je druga stvar).

Horny Devil
05-01-2010, 19:23
Svidaju mi se noviteti. Cini se da ce background-i imati veci utjecaj na gameplay, nego u Dragon Age-u. Konacno ce se moci igrati kao ghoul, a nadam se i mogucnosti igranja sa super-mutantom ili Enclave-ovim vojnikom. Samo da ne zapne negdje.

GeraltofSmeg
06-01-2010, 19:18
Svidaju mi se noviteti. Cini se da ce background-i imati veci utjecaj na gameplay, nego u Dragon Age-u. Konacno ce se moci igrati kao ghoul, a nadam se i mogucnosti igranja sa super-mutantom ili Enclave-ovim vojnikom. Samo da ne zapne negdje.
Mislim da nema enclavea u new vegasu, ali, vidicemo.

Horny Devil
06-01-2010, 21:04
Steta, ali ako ih ne bude barem cemo upoznati neke nove negativce(nadam se).

Arbiter of Change
04-02-2010, 16:17
Konačno.
Debut Trailer (http://www.gametrailers.com/video/debut-trailer-fallout-new/61576)

whiskey
04-02-2010, 16:51
Ništa posebno zasad.

Teon
04-02-2010, 17:37
Cist ok trailer, u fallout stilu. Iako onaj grad ima previse svjetla i nebodera za post ratno vrijeme :D

Arbiter of Change
04-02-2010, 19:46
Glavno da daju znakove života jer je bilo i vrijeme više. :)

Feanor
04-02-2010, 20:07
Nova Fallout igra na pomolu!

http://www.bethsoft.com/bgsforums/index ... pic=980972 (http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=980972)

EDIT: Da se ispravim, samu izradu igre je preuzeoSObsidian...što je u mojim očima tračak nade da bi mogla ispasti onako kako je Fallout 3 trebao biti.

Samo da ne zajebu sa bugovima, i nedovršenim questovima... Nije da to nije imao i fallout 2 ali... :D

Aral
04-02-2010, 20:46
Konačno.
Debut Trailer (http://www.gametrailers.com/video/debut-trailer-fallout-new/61576)
Ajde konačno, nadajmo se da će igra bit dobra. I nek čim prije izađe.

Arbiter of Change
04-02-2010, 21:27
Samo da ne zajebu sa bugovima, i nedovršenim questovima... Nije da to nije imao i fallout 2 ali... :D
OK je Obsidian, sposoban developer (bar imaju neke ljude iz Black Isle-a). Ali ako bude bugova kao u F2... uff, biti će problema.
Samo što još nemaju ništa po čemu su poznati, sve sami BioWareovi sloppy seconds. :)

Feanor
04-02-2010, 21:28
Ajde bar su sad napravili svoju franšizu..... No, wait. :D Nadam se da bude dobar, jako se nadam.

Grim
04-02-2010, 21:36
Ništa konkretnog gameplaya (kao da smo očekivali), ali nam barem daje znaka da je igra živa.
Iako moram priznati, nakon što se čulo: "War, war never changes", hype me uhvatio. :D

Aral
04-02-2010, 22:09
Kak bi to uopće trebalo izgledat, rpg tipa DA ili nešto treće...? Nadam se da će se vratit korijenima jedinice i dvojke kaj se tiće gameplaya.

Horny Devil
04-02-2010, 23:03
Kak bi to uopće trebalo izgledat, rpg tipa DA ili nešto treće...? Nadam se da će se vratit korijenima jedinice i dvojke kaj se tiće gameplaya.

Bila bi fora, ali mislim da ce vjerojatno biti neki miks F2 i F3. Izvodenje kao u F3, a ideje, special, questovi blizi F2. Ali to je samo moje misljenje. Vidjet cemo kada stigne neki konkretniji info ili trailer.

Deadwalker
05-02-2010, 12:56
Trailer je gotovo isti kao i za F3. Mislim, stil trailera. Inace decki kazu da bi igra trebala sigurno doci do kraja godine. Uz kolicinu trenutno dostupnih materjala, sumnjam

Windwalker
06-02-2010, 13:11
Trailer je gotovo isti kao i za F3. Mislim, stil trailera. Inace decki kazu da bi igra trebala sigurno doci do kraja godine. Uz kolicinu trenutno dostupnih materjala, sumnjam
Da, to sam i ja primjetio, pa sam pomislio da je neka zajebancija.

No, od igre očekujem puno, jer imam povjerenja u Obsidian.

Arbiter of Change
06-02-2010, 22:29
Nove glasine, izgleda iz časopisa. Nažalost, opet Gamebryo engine.
http://www.duckandcover.cx/forums/viewtopic.php?t=23694

* There is an optional hardcore mode, the character needs to drink water, ammo has weight, healing isn&#39;t instant etc. Normal mode is more similar to Fallout 3 gameplay.
* The storyline is focused on the New California Republic vs. Caesar&#39;s Legion vs. New Vegas residents.
* You are not a vault dweller but are given a Pip-Boy by someone who is one.
* There is a screenshot of a vault suit as well.
* There is an assault rifle looking like the M4, as well as a new big gun with a backpack, held like a minigun.
* There are special moves for melee weapons in VATS - specifically a move for a golf club called "Fore" which seems to be a groin shot.
* The Hoover Dam is in the game and is supplying electricity to the city.
* There is a quest to rescue a ghoul from some super mutants. The ghoul can then become your companion
* The Geckos are back.
* There are both dumb and intelligent super mutants, including the elite Nightkin.
* Some super mutants look similar to the ones in Fallout 3, while others are new. There is e.g. a female super mutant with a 1950s hairstyle who apparently is one of their leaders.
* Screenshots include a guy with a beard and straw hat, a ghoul an NCR Ranger
* The only picture of New Vegas itself is concept art and not a screenshot
* Some location screenshots include a huge model dinosaur advertising a hotel, some satellite dishes, an array of solar panels
* A character generation shot showing a "vigour machine" instead of the skill book
* NCR base is the McCarran Airport, Caesar&#39;s Legion is based in the Vegas Strip, while super mutants are based in a place called Black Mountain. There is also a town called Fremont and another called Primm. A topless reuve is mentioned as being in the latter. Area 51 also appears.
* NCR Ranger armor is similar to a brown combat armor with sleeves, there are concept arts of a Ranger
* Skils have a bigger effect on conversation choices. E.g. someone with a high Explosives skill may be able to have a coversation about explosives where appropriate.
* There is a Reputation system in adition to Karma.

Thanks Ausir!

In addition:

- First-person action RPG with the same engine as Fallout 3 (sorry, Van Buren fans).
- Set in the Mojave wastelands. Vegas didn&#39;t get many nukes. More intact buildings, as well as desert vegetation. Vegas itself is mostly intact.
- You don&#39;t play a Vault Dweller (or descendant of one) but a courier, left for dead and saved by a friendly robot.
- The overarching story is a struggle between the locals, Caesar&#39;s Legion (a faction of slavers from the east) and the New Californian Republic. Vegas itself is mostly intact.
- Both karma and reputation are tracked. If I&#39;m reading it right there&#39;s separate reputations for each of the settlements, as in 1 and 2.
- All dialogue options are shown to all players, regardless of whether you have the stats to succeed or not, though there&#39;s no punishment for failure.
- Bartering is not just lower prices but negotiating for better rewards.
- VATS returns, and melee weapons have special moves in it. The golf club has "Fore!", which is a shot to the golf balls (so to speak) that knocks the opponent down. Weapons also now have knock-back upon death, with shotguns sending mans flying.
- Super Mutants return, but in two varieties - the smarter ones from Fallout 1, and the idiot ones from Fallout 2. On at least one occasion you can convince them to fight amongst themselves.
- New weapons include what appears to be an M4 and a grenade machinegun.
- Followers can be managed through a context-sensitive menu, with orders like "follow", "stay" or "attack".
- Hardcore Mode! In this mode, Stimpacks heal over time (as opposed to instantly), combat is tougher, ammo has weight and you can suffer dehydration, so keep some water on you!

One of the screenshots has a Super Mutant with a blonde wig and pink heart-shaped glasses.

More:

You&#39;re a courier, wounded and left for dead in a shallow grave. A friendly robot, Victor, digs you out, and his doctor owner Mitchell patches you up. You take a "vigour test", which is some sort of electric parlour game. This decides who you are and sets up SPECIAL. You can also take some Rorschach tests, but the mag says this is for fun. The Doc then gives you a Pipboy as he was once a Vault dweller.

"Hoover Dam", and "Helios" (a solar plant, confirmed by the mag to have been built by Poseidon) are fought into and then you can direct the power to wherever you choose. In the case of Helios you can also keep the plant for your self use the energy to call down a powerful laser, or even try to distribute to all equally, however there is a risk of overloading the reactors.

There is a "reputation system", in which all three factions (NCR, Ceasar&#39;s Legion and the locals) will either see you as good or bad toward them individually.

There is a screenshot of three Capital Wasteland mutants running toward the player, who is wielding what *looks* to be a heavy incinerator, but has a TV screen and no flamer fuel tanks. He&#39;s also wearing NCR combat armour, which is in gold/mustard colours.

There are two separate screens of supermutants that look to be more local, grey skin, and the two are wearing very different clothes. One is Tabitha, who is hearing a blonde wig and love heart glasses. The mag implies she&#39;s "not all there".

One that quest, you rescue Raul, a ghoul who Tabitha kept alive to fix her favourite robot. He appears to be a follower, as the mag says you can give him items, and also commands, such as "stay, follow or attack", and also tell him to switch to melee, in which case he&#39;ll mutter "sure, I&#39;ll put away my rather effective gun, and switch to this piece of um, metal tubing here".

From what I read, the "all dialog" thing seems to imply there will be failures for skill checks as well as speech checks, though, as the mag states, there is no penalty for failing a skill check. In fact, the mag gives an example: A woman who the player tried a Sneak skill attempt on in conversation failed when convincing her an ambush would help the town be rid of a gang of raiders. She simply says ""Good luck with your, uh, ambush"

Grim
06-02-2010, 22:44
Meni se ovo čini kao ekspanzija F3. Ali kako god, Gamebryo engine mi je postao iritantan. :(

Neven <R>
06-02-2010, 23:06
Meni se po najavama čini kao nešto puno bolje od "ekspanzije". Izgleda da će popraviti F3 i da će SPECIAL, skillovi i perkovi zaista nešto i značiti, reputacija je isto odličan dodatak i naravno hardcore mode. Sad još je daleko od toga da znamo kako će to sve ispasti.

solo
07-02-2010, 11:02
"You're a courier, wounded and left for dead in a shallow grave. A friendly robot, Victor, digs you out"

To je valjda prikazano u debut traileru. :)

Windwalker
07-02-2010, 15:22
Čini mi se da će ova igra barem imati više 'duše' od F3, ako ništa drugo.

Teon
07-02-2010, 17:33
Yep, nade polazem u Obsidian. Jos ako im Alpha Protocol bude valjao (cini mi se kao RPG iz snova ta igra), mislim da ce mi postat favorite developer

Aral
07-02-2010, 18:02
Ček, znači to je iz prvog lica? Ili nije? Ako je :( Nadao sam se nećemu poput f1 ili f2...ahhh

Deadwalker
08-02-2010, 15:40
Gamebyro engine. Dakle isti gameplay kao i u F3. Veseli me hardcore mode posto je F3 bio prelagan.

Domy
10-02-2010, 20:42
NMA nam donosi preview s puno lijepih vijesti

http://www.nma-fallout.com/article.php?id=53751

Aral
17-02-2010, 00:54
Fallout: New Vegas Details (http://pc.ign.com/articles/106/1069587p1.html)
A few bits of info emerge.

Chieftain
22-02-2010, 18:55
Evo par novih ingame slika i jedan review:

http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3892 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3892)
http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3893 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3893)
http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3894 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3894)
http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3895 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3895)
http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3896 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3896)
http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3897 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3897)
http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3898 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3898)
http://www.nma-fallout.com/forum/album_ ... ic_id=3900 (http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=3900)

http://plasmon.rghost.net/947375.image
http://plasmon.rghost.net/947379.image
http://plasmon.rghost.net/947378.image

Meni previše liči na F3, a to mi se ne sviđa :(

Grim
22-02-2010, 19:38
Biti će identičan kao F3, grafički jel.

Uglavnom, nemogu vjerojvat, ali je li ja vidim M16:
http://www.imagesforme.com/upload/ea6c7765.png


Zapravo ček, možda je i M4, M16 ima kraću cijev. :D

Arbiter of Change
22-02-2010, 19:47
Naravno kad su u pitanju isti engine i isto iskorištavanja istoga. Stvar je u tome koliko će, i hoće li uopće, Obisidian drugačije pristupiti samoj igri sa sadržajne i konceptualne strane... ovaj, hoće li biti malo više RPG dubine, a ne da se oslanja samo na free roaming principu po kojemu su Bethesdine igre poznate.

Grim
22-02-2010, 20:20
RPG elementi će u istoj količini kao i u Fallout 3, sve će biti isto, samo promjena lokacije/priče i novi itemi. Baca na ekspanziju.
Što se mene tiče može, F3 je solidna igra.

Chieftain
22-02-2010, 21:21
Mah, što više informacija i slika stavljaju na net to mi se igra sve manje sviđa. Istina da sam nabrao na F3 kojih 80 sati (igrao sam samo 1. DLC), ali sad dok malo pogledam skužim da je igra imala puno materijala za igrat samo kaj je sve u igri bilo plitko da pliće nemože biti.
Dok sam čuo da Obsidian radi novi Fallout odma sam u glavi imao viziju igre sa pogled ko na 1. i 2. samo sa boljom grafikom.
Al dobro sad barem se vidi da bethesda uopće ne mari da bi dostigla kvalitetu ili filing 1. i 2. nastavka nego da im je samo do para (kapitalisti prokleti) pošto bi konzolaši teško igrali takav tip igre. Ah, jedina nadu nam još jedino pruža Interplay sa MMO-om... Bumo vidli kaj bude s toga.

Aral
22-02-2010, 21:43
Mislim da se sve kačimo na isti engine al to nemora značit da će igra bit slična F3, možda će bit sasvim drugačija. Vidjet ćemo...zasad sam ravnodušan prema ovome, bolje da se ne nadam previše.

Chieftain
23-02-2010, 17:32
Heh, al dok gledam screenshoteve od New Vegasa to je ko da su stavili slike od Fallout 3.

bounce
10-03-2010, 00:48
Nisam postao godinama... :)

Nego, ja sam osobno velik fan post-apokalipticnih filmova, serija, glazbe iz 50-60'tih, i opcenito cold war propagande - a u isto vrijeme, gameplay fallouta 1 i 2 nikad mi nije sjeo. Osobno, F3 mozda ima mana, ali je ko iskustvo nesto posebno.

Ali...

Ne svidja mi se New Vegas ugodjaj, prema fotkama, fali mi onaj "Twilight Zone" ugodjaj uz Fallouta 3, vaulti, letec tanjur, simulacija zivota prije katastrofe i svi oni sitni detalji post-apokalipse.

Niko Bellic
10-03-2010, 05:14
Ma samo nek naprave više tu igru da mogu igrat i to je to. :-x

Chieftain
10-03-2010, 15:21
Nisam postao godinama... :)

... svi oni sitniSdetalji post-apokalipse.

Mislim da ne razgovaramo o istoj igri jer to Fallout 3 nema. :)

Aral
03-05-2010, 06:09
Fallout: New Vegas First Look (http://pc.ign.com/articles/108/1087125p1.html)

Evo malo konkretniji info o igri.

Grim
12-05-2010, 21:17
BETHESDA SOFTWORKS ANNOUNCES FALLOUT®: NEW VEGAS™ COLLECTOR'S EDITION (http://fallout.bethsoft.com/eng/home/pr-051110.php)

http://www.imagesforme.com/upload/002eeb01.jpg


In addition to including the highly anticipated game, this premium version of Fallout: New Vegas also includes the game-inspired items below:

♠ "Lucky 7" poker chips. Each of the seven poker chips was designed to represent chips from the major casinos found on the New Vegas strip and throughout the Mojave Wasteland.

♠ A fully customized Fallout: New Vegas deck of cards. Each card in the pack has been uniquely illustrated to depict characters and factions found within the game. Use the cards to play poker, blackjack or Caravan, an original card game that was created by Obsidian especially for New Vegas!

♠ A recreation of the game's highly coveted "Lucky 38" platinum chip.

♠ A hardcover graphic novel "All Roads", that tells the story of some of the characters and events that lead up to Fallout: New Vegas. "All Roads" was written by Chris Avellone, the game's creative director, and created in conjunction with Dark Horse Comics.

♠ 'The Making of Fallout: New Vegas' DVD. This documentary DVD will contain exclusive video content, including interviews with the developers in which they take you from concept to creation and discuss topics such as story, setting, legacy of the Fallout franchise and more.

"We're offering this very cool collector's edition to give fans the opportunity to own some of the items that they'll discover while playing Fallout: New Vegas," said Pete Hines, vice president of PR and marketing. "We are also expanding their experience with the game by including a top-notch graphic novel worthy of the Fallout name and a DVD that gives them a behind-the-scenes look at how the game was created."

---

Ne znam za vas, ali ja ovo jednostavno moram imati. :D

Deadwalker
14-05-2010, 10:51
Lijepo izgleda, al ono, mene ne napaljuju takve stvari. Ionak nemam mjesta u sobi di bi to drzao :P

Windwalker
15-05-2010, 18:35
Možda kupim CE zbog karata.

Arbiter of Change
09-06-2010, 09:16
Izgleda da će New Vegas koristiti Steamworks.
http://www.shacknews.com/onearticle.x/64175

Arbiter of Change
12-06-2010, 07:54
Tu smo, konačno gameplay.
E3 2010: Exclusive Gameplay Trailer HD (http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-fallout-new/101172)

Aral
12-06-2010, 08:30
Pa ono, nije loše, ovo je u biti F3 sa nadajmo se nekim drugačijim stvarima, koji su možda trebali bit u trojci.

Grim
12-06-2010, 09:21
Napokon su stavili u igru oružja poput M4 i Colt M1911. Ja zadovoljan, ovo će se igrati. :)

Deadwalker
12-06-2010, 09:39
Mene samo malo brije sto igru radi Obsidian. Mislim ono, nisu losi kao developeri, ali nisu ni nesto pretjerano dobri. Zadnji Alpha Protocol im je ispao prosjek.
E sad, posto F3 po defaultu je dosta promasen, mozda isprave malo neke nedostatke. Beme vidli :)

Aral
18-06-2010, 11:53
E3 2010: Developer Walkthrough Part I (http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-fallout-new/700687)
E3 2010: Developer Walkthrough Part II (http://www.gametrailers.com/video/e3-2010-fallout-new/700685)

Pa da su bar hud promijenili, da imam feeling da je ovo nova igra. Ovag izgleda ko heavily modified F3 sa novim misijama i mjestom radnje. Al ipak, moglo bi ispast dobro.

A ovi dvoje su pravi geek show na kvadrat, treba im neke trebice dofurat da se zruše :rotfl:

Niko Bellic
22-06-2010, 19:42
/cut

neox99buleseye
11-07-2010, 16:07
jedva cekam da ovo izađe xĐ

Lucky.Strike
12-07-2010, 14:19
Trojka je bila legendarna,neznam bas dali ce se ponovit taj uspjeh

Feanor
12-07-2010, 14:20
Dvojka je bila legendarna,neznam bas dali ce se ponovit taj uspjeh

Fix'd

GeraltofSmeg
12-07-2010, 14:53
Owww, prilagođavaju igru fpsigracima :/

neox99buleseye
13-07-2010, 13:53
xD boli me ona stvar za fpsiranje...
dok got ce prica biti upola ona koja je bila u trojci bit ce odlicno!!

Feanor
13-07-2010, 13:56
xD boli me ona stvar za fpsiranje...
dok got ce prica biti upola ona koja je bila u trojci bit ce odlicno!!

Popravi sa svojim starim pročišćivać vode? Am I alone in the room *echoooooo*

Aral
13-07-2010, 13:56
Priča je bila dobra, izvedba baš i nije. Iako, igram sam trojku bez nekih dilema tak da ono...New Vegas se tek treba dokazat, a pošto ima je Alpha Protocol sakao, nekak nemam puno povjerenja u to sve. Nadam se najboljem...

Deadwalker
13-07-2010, 14:08
Taj Vegas je samo obicna ekspanzija za F3. Promjene su stvarno male i sumnjam da ce ovo biti nest drugacije od originala. Stovise, mislim da ce biti i losije

Arbiter of Change
13-07-2010, 14:10
F3 dobra priča? Što još neću pročitati. :(

MindReader
13-07-2010, 14:18
pa šta oćete, intimna obiteljska drama s elementima herojizma i požrtvovnosti... savršen recept za uspjeh

Aral
13-07-2010, 14:38
F3 dobra priča? Što još neću pročitati. :(
A kaj joj fali? Jadno dijete u potrazi za ocem...ahhhh :)

Arbiter of Change
10-08-2010, 17:19
Da. :)

Guess who's back?

http://img695.imageshack.us/img695/157/1281454777558.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/1281454777558.jpg/)

Interceptor
10-08-2010, 17:21
judoplesaču!!! :pray: :pray: :pray:

Niko Bellic
10-08-2010, 17:24
Jel to onaj iz dvojke kaj fura minigun? Ne mogu se sad imena sjetit...

Arbiter of Change
10-08-2010, 17:28
Marcus, je. :)

Interceptor
10-08-2010, 17:33
http://img810.imageshack.us/img810/2897/marcusthesupermutant.jpg
:pray: :pray:

Prvo stvar na što me asocira kad netko kaže Fallout je ova slika.
Ta je slika bila u broju PCPlay-a kad sam se prvi put upoznao s ovom igrom,mislim da je bila best-buy kategorija.

Niko Bellic
10-08-2010, 17:37
Marcus, je. :)Nikad nije htio da ide sa mnom, a pošto su Vic i Cassidy bili standardna ekipa bilo mi ih je žao odkantat zbog ružnog mutanta. Kak se ono zvao taj grad di je on bio šerif, ni tog se ne sjećam?

Horny Devil
10-08-2010, 17:53
Broken Hills.

Aral
14-08-2010, 08:07
New Features Interview (http://www.gametrailers.com/video/new-features-fallout-new/702867)

Ova igra mi djeluje kao F3 mod al kaj je tu je, možda promijenim mišljenje kad izađe.

Windwalker
15-08-2010, 21:38
A gle, Obsidian obično radi nastavke popularnih igara u istom engineu, pa djeluju jako slično.

Zlobnici bi rekli da je KOTOR2 megamod KOTOR-a. U neku ruku i je.
Potpuno isti engine, ali nova priča, likovi, animacije, lokacije.

Tako je i u New Vegasu.

Jedina razlika je što je Fallout3 dosta modabilan, pa ljudi misle da nije trebalo puno truda da se napravi New Vegas.

Meni ne smeta more-of-the-same ako naprave dobru priču i malo poboljšaju napucavanje.
Svijet (sam grad) mi zasad izgleda zanimljivo.
Nevjerujem da će biti loše.

No morali ste se već davno pomiriti da nečega kao Fallout 1 i 2 više neće biti. Takve igre se više ne rade.

Dania
23-08-2010, 23:13
Jedina razlika je što je Fallout3 dosta modabilan, pa ljudi misle da nije trebalo puno truda da se napravi New Vegas.

istina, to je ono što odbija ljude. Al' ipak mislim da je u sve nastavke Folauta uložen trud, jer -hej...ajd vi napravite igru :)
(also, jedva čekam Kotor da izađe, iako je ipak sam Lucas in meh heart, dakle, the Star Wars filmovi.)
Novi Fallout - must play, ipak barem nešto za stare dane 8)

whiskey
24-08-2010, 14:50
Svaka cast ženo! Malo koja vidi prednosti postapokalipticnog settinga sa ghulovima i super mutantima te raznim grotesknim nacinima s kojima im možeš skratit muke :D

R@pt0r
01-10-2010, 23:33
PAX 10: Primm Walkthrough (Cam) (http://www.gametrailers.com/video/pax-10-fallout-new/705552)

keko
02-10-2010, 15:51
U potpunosti sam zaboravio na novi Fallout i sad sam surfajući naletio na informaciju da uskoro izlazi i ostao zapanjen kako je brzo to došlo. Molim neku dobru dušu da mi kaže da li se New Vegas ikako nadovezuje na priču trojke, da znam da li bih morao to proći još jedanput da se prisjetim ili ne?

whiskey
02-10-2010, 17:36
Totalno nevezano. Možda bude neka sitna poveznica iz trojke al ovo je sasvim novo podrucje i sasvim nova igra.

Bartuc
11-10-2010, 08:44
Evo Steam mi kaže da izlazi 19.10.2010... Pa koga veseli...

Neven <R>
15-10-2010, 15:28
Zanimljivo kak su ljudi skeptični, a već sad je očito da će igra biti gro bolja od F3.

Arbiter of Change
15-10-2010, 16:10
Stvar je u tome da će, ako bude bolja, biti takva zbog stvari koje ne možeš prikazati u trailerima i intervjuima, stvari tipa kvalitetniji dijalozi i općenito pisanje.

Neven <R>
15-10-2010, 16:23
Već su promjene u mehanici i više nego obećavajuće (rebalansirani skillovi, perkovi, VATS itd., činjenica da ćeš ZAISTA morat razmišljati u koje skillove uložiti pointove + hardcore mode), ono najvažniji elementi u RPG-u + fakcije itd. Priča ne može biti gora osim ako ju ne napiše trogodišnjak što je ipak teško za vjerovati. Ipak igru rade Obsidianci kojima pisanje nije lošija strana, već su im bugovi najgora boljka, a ovo je na sreću već istestirani engine pa valjda neće biti megabugovito. Ja sam više entuzijastičan za ovo nego što sam bio za F3.

Arbiter of Change
15-10-2010, 16:42
Ništa što već nije modirano u F3, iron sight uključen. :)

Neven <R>
15-10-2010, 16:48
Neki su odustali od F3 prije nego što su modovi počeli izlaziti :P

Deadwalker
16-10-2010, 10:40
Neki su odustali od F3 prije nego što su modovi počeli izlaziti :P

+1 :D

Neven <R>
16-10-2010, 11:42
http://fallout.wikia.com/wiki/User_blog ... t_revealed (http://fallout.wikia.com/wiki/User_blog:Ausir/Fallout:_New_Vegas_cast_revealed)

69 voice actora vs. F3 koji je imao njih 35. Među njima cpt. Tigh iz Galactice i Matthew Perry.

Aral
16-10-2010, 11:50
Nemoj zezat, gle kolko poznati glumaca tu ima :pray:

Looky
16-10-2010, 12:56
69 ?
:evil:

Aral
16-10-2010, 13:42
lol

Aral
19-10-2010, 08:21
Hack & Slash Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/hack-fallout-new/706324)
Zadnja scena :rotfl:

The Characters Diary (http://www.gametrailers.com/video/the-characters-fallout-new/706302)
:thumbs2:

Dozer
19-10-2010, 20:43
Evo je skoro na 50% :D

Bartuc
19-10-2010, 22:15
Evo je skoro na 50% :D

Pa da, danas je izašla, zaboravio sam... Mada sam nekako izgubio volju nakon ovog filmeka što ga je Aral linkao :( Baš niš novo nije prikazano, ali prije ili poslije ću je zaigrati.

Dozer
19-10-2010, 22:24
Ja na ovo gledan ka na mission disk...glavno da je tu novi svit i još važnije radit će mi na 3 godine starom laptopu
22 minutes remaining :D

Aral
20-10-2010, 04:03
Od kud skidaš? Na steam dolazi tek za 2 dana. Osim ak si našao negdje drugdje di je igra došla pa se može legalno kupit i skinut?

Uglavnom....IGN recenzija (http://xbox360.ign.com/articles/112/1128957p1.html)
8.5

Igrat će se, javim dojmove. U početku nisam baš bio oduševljen kad su je najavili, al sad kad nemam ama baš niš za igrat, ovo mi je super došlo.

Kid A
20-10-2010, 05:24
Game Trailers recenzija (http://www.gametrailers.com/video/review-fallout-new/706436)

Teon
20-10-2010, 09:27
Neki su odustali od F3 prije nego što su modovi počeli izlaziti :P

+1 :D

^^

I? Kakav je New Vegas? Jel ga se isplati probati uopce?

vukopas
20-10-2010, 10:03
Poceo igrat i zasada se cini super. Ima vise opcija za razgovor nego u fo3 , pucanje je mnogo ugodnije sa iron sightom i ima nekih super fora poput oblacenja outfita bande da te nebi napadali. Sve u svemu jako dobro zasad.

Nasred wastelanda sam naišao na frižider i u njemu kostur sa šeširom i bicem lol[center:13ttas6x][/center:13ttas6x]

whiskey
20-10-2010, 10:47
ToKIkw3LIoQ

Bartuc
20-10-2010, 10:52
Hahahah, creepy... :rotfl: :rotfl:

keko
20-10-2010, 13:20
Vrlo zanimljiva mutacija :) .

Aral
20-10-2010, 13:49
Haha, i to ti je Obsidian :roll:

Neven <R>
20-10-2010, 13:56
Evo recenzija od časopisa koji je među rijetkima (opravdano) popljuvao Fallout 3 - njima vjerujem.

My King is back and he&#39;s guiding my life.

Of course, it still suffers from Bethesda&#39;s crappy UI (with an upgrade to NPC managing, but shortcuts for the minimap or food, drugs would have been nice), and there are some serious and incomprehensible drops from 120 to 20 FPS, but, seriously, who gives a fuck?

Because if you&#39;re not too tight-assed and have accepted the first-person view (and realtime/FPS/VATS crappy slowmo), if you just embrace what Fallout&#39;s real soul is - a meticulous study of a humanity in crisis served by surprising situations, clever dialogue and well-thought role-playing games mechanics - then we&#39;re as close to a Fallout 3 as we could be.

The overall tone, even with Wild Wasteland, reminds more of Fallout 1 than Fallout 2. It&#39;s umbelievably dark. It&#39;s not desperate, but if you&#39;re really trying to screw everything and everyone, it could be..

It&#39;s quite a political game, it&#39;s mainly focused on one thing, organization of small human groups, and how their opinions and ideologies clash, are crushed or end up rotting and losing what used to be important, leaving only groups of devastated individuals.

Everyone has something to say.
Everyone has a story.

There&#39;s a geography, an economy, and by chatting with people, gathering information, you begin to see how everything is linked: Production means, military stakes, every politic will.

Places are not thrown randomly on the map : they&#39;re taken from history (pre-war period), geography (natural resources, barriers, natural strongholds), from both (no man&#39;s land lines between factions) or justified by necessity. (Slums placed in concentric circles around New Vegas&#39; Strip).

In fact, it seems so natural than after seven or eight hours, I nearly had a panic attack because of the incredible size of the game world, its density and details.
It may not actually be bigger than Bethesda&#39;s Fallout, but it&#39;s so well-build, and natural, than it feels ten thousands times bigger.

The thing is, there&#39;s no fucking travels in shitty subway corridors, no more unclimbable pile of trash, and nearly no caves only there to kill the same monsters ten times (I saw a cavern by monster race always ended by a Legendary whatsisname, especially the Legendary Deathclaw from which a keep a fond memory, kisses to you if you read me. Moreover, they always have a nice gift awarding your adventurer skills).
On the other hand, you have some plateaux or canyons accessible by not so obvious paths, offering mind-blowing possibilities, and oftenly a town, an original place to explore, or high-level equipment.

All characters, NPCs or companions, are believable and well-rounded.
Very few characters or all white or all black. By talking with them, you understand their motives, their positions and their actions.
The most despicable ones are the most memorable : Vulves Inculta, the Desert Fox, Caesar&#39;s Lieutenant, is fascinating when he explains the precept which rules his life, and those of his slaves and troops.
A walking nightmare in the name of morality...

The quests, living up to Fallout&#39;s standards, are multi-layered, and can be resolved by different means. Well, except all the "Kill those beasts here, here and there" we get when we enter some hideout without being known or recognized. And thank god, it&#39;s frankly better than the "Oh, hello, we never met, you may occasionnaly rape children with legs torn from cute puppies, but you like the kind of guy I need to sky on this bad guy in a fancy suit who wants to blow up our town".

Besides, you can use enemy clothes as disguise to accomplish quests on their territory, even when in war against them. But some individuals (sentinels, scouts, spies) can spot you, blackmail you, sell you out or lie and protect you if you&#39;re talented enough. I always have a khan outfit on me, or a load of drugs to pass as a dealer.
But don&#39;t think you can work with everyone, the most interesting quests need you to be deep into a faction and, of course, to share their enemies.
You can work for some rivals though, if you&#39;re careful and organized... To prove an agreement between two factions to crush physically and economically their rivals, I had to work for them and stop just before acting effectively in order to gather enough proof.

The game is entirely buit upon the Holy Canon of Fallout : you won&#39;t find any reference to the bethesdian blasphemy and every one has a story, a parent or anything related to the Hub, Redding, Modoc or Reno. There even is some old friends or their descendants.

Everything is subtile, elegant and well written.
If a quest seems rubbish, you may have missed a part of it... It happened to me more than once.
You kill an endless stream of monsters, learn rubbish information, do your report and leave, disappointed.
But there is this door over there, you can&#39;t open it, because you&#39;d need 75% in Lockpick and it&#39;s only the beginning... You&#39;ll come back later.
You come back, and blam! You had missed a third of the quest, and now it shows its real value and originality.

Last thing : combat seems actually good. It&#39;s not such a pain in the ass anymore. Big and bad monsters are rare and really hard to beat.
Playing in first person with the Iron Sight is nice.
The main problems with VATS are corrected, it&#39;s finally possible to shoot from afar if you&#39;re equipped and leveled enough, but melee still is very efficient.
And with companions, it&#39;s getting fun.

An example : I have with me a small robot which spot enemies from a distance and warn me. But I also have a friend with a sniper rifle shooting targets I choose with my goggles or the Iron Sight.
One I bought the "Anti Material Rifle" and gave it to my sniper buddy, the Bozar&#39;s cousin, we found a nice tactic : the robot spot an enemy, I mark the target, the camping coward kills it.
Another one, I leave them behind, the sniper shoots at will, and I slow the big ones with my assault rifle or some melee ass-kicking. (melee fighters is a viable choice and interesting to make)

So it seems relatively tactic. And it&#39;s one amongts many... Other NPCs, other tactics. There&#39;s a girl who can hit unbelievably hard bare-handed, and there are a bunch of non-lethal weapons (melee, flashballs) and combat is a little bit more dynamic, they may have added some animation too.

And to conclude:
It&#39;s so good I&#39;m afraid to finish it, as I was for Fallout 1 and 2...
Well, when it happens, I&#39;ll start again.
PS: No crashes for me after 45 hours, and some very rare script bugs. (one which spoiled a minor quest about cows slaughtered with a gatling) PC Version. Of course.

Teon
20-10-2010, 14:21
Ok. Prodan sam!

Aral
20-10-2010, 15:37
Mene jedino odbija od igre činjenica da ju je radio Obsidian...ali, ipak ću je odigrat. F3 sam igrao s guštom, ovo je nešto novo, pa će tako bit i s ovim.

kikl0p
20-10-2010, 18:28
Zašto te to odbija pa na igri su radili neki od developera prvog i drugog fallouta što je za mene veliki plus.

Aral
20-10-2010, 19:30
Ma znam, al nekak su mi antisimpatični, zgadili su mi se sa nekoliko naslova i tako to. Mah, niš bitno. Ovaj fallout je dobar naslov, stvarno ga se isplati igrat, a usput sam se tolko navukao na sve to da sam instalirao i F3 sa svim dlc-ovima (osim zete, jer je katastrofa) i ponovno idem španat.

Arbiter of Change
20-10-2010, 21:47
Evo recenzija od časopisa koji je među rijetkima (opravdano) popljuvao Fallout 3 - njima vjerujem.
/cut
Dakle, Obisidian je dostavio ono čemu su se svi nadali.

Niko Bellic
20-10-2010, 22:50
Imam feeling da ću plakati od sreće kad ovo zaigram...

Domy
20-10-2010, 23:31
Evo recenzija od časopisa koji je među rijetkima (opravdano) popljuvao Fallout 3 - njima vjerujem.

Mogao si samo stavit link na vijest i ne sve kopirat s NMA

anyway, razočaran sam s tim kaj algoritam pušta ovo u prodaju tek u ponedjeljak, toliko o europskom izlazu 22.
Možda negdje drugdje i bude u petak,imam slobodan vikend i jako bi loše bilo da nema za nabavit

kikl0p
21-10-2010, 02:27
Nakon nekih 30min u casinu odlazim s 5000 capsa u đepu, a tek sam poceo igrat lol.
Sad pravac po novi armor :D

Aral
21-10-2010, 07:02
Lol, koji frik. To moram probat.

vukopas
21-10-2010, 11:10
Lol vec nakon par sati igranja sam dosao do necega sto mi naveliko smrdi da bi mogao biti kraj main questa. Jos trebam vidjeti jeli to zbilja poslijednji quest ali nakon sto je fallout 3 neocekivano brzo zavrsio ovo me nebi zacudilo.

Feanor
21-10-2010, 11:12
Lol vec nakon par sati igranja sam dosao do necega sto mi naveliko smrdi da bi mogao biti kraj main questa. Jos trebam vidjeti jeli to zbilja poslijednji quest ali nakon sto je fallout 3 neocekivano brzo zavrsio ovo me nebi zacudilo.

Pa što si onda odmah išao ''rokat'' po main questu? Ja uvijek main quest idem igrat kad mi dobro dopizde sporedni questovi. U Morrowindu sam imao preko 150 sati igre kad sam krenuo na main quest :D

vukopas
21-10-2010, 14:58
Što je još bolje nisam išao glavnim questom nego samo naletio na jednog lika s kojim sam popricao i uskoro dobio zadnji quest. :cry:

Arbiter of Change
21-10-2010, 16:07
Drago mi je što je Obsidian po reakcijama mnogih dobro implementirao VA slavnih osoba za razliku od Bethesde. Ono, više tipe da te iznenade i drago ti je kad prepoznaš osobu (Colonel Tigh, fuck yeah) nego da su hypali čitavu stvar pa ispadne masivno razočaranje kao sa Picardom.

Horny Devil
21-10-2010, 17:44
Poc'o igrat'. Za sada mi sve djeluje isto kao i u F3, ali jos nisam rjesavao kvestove, niti ozbiljnije istrazivao. Tek sam nesto sitno lunjao pocetnim mjestascem.

Niko Bellic
21-10-2010, 17:47
Jesi se šorao sa fists? To mi je megakewl.

Aral
21-10-2010, 18:44
Instantno krpanje za Fallout: New Vegas (http://www.hcl.hr/vijesti-instantno-krpanje-za-fallout-new-vegas-4942-27.html)
Zasad samo u vezi questova i skriptiranja istih, a kasnije i druge stvari, poput performansi i sl.

Patch je instaliran, dlc-ovi su gore, igra se samo tako.

Xero
21-10-2010, 18:49
Kakvi vražiji dlc-ovi?

Horny Devil
21-10-2010, 18:59
Jesi se šorao sa fists? To mi je megakewl.

Nisam, furam gunove and shit. U igri, of course.

Xero
21-10-2010, 19:09
Ja u stvarnosti goloruk napadam mutirane mrave.

vukopas
21-10-2010, 19:16
Vidim da igra ima vise humora od fallouta 3.
Prica jednog robota o "velikim" kiriminalcima Vikki i Vance-u te njegovo objasnjavanje zasto oni nisu kopija Bonnie i Clyde-a
je zakon :pray: :pray: :pray:

Horny Devil
21-10-2010, 19:17
Ja u stvarnosti goloruk napadam mutirane mrave.

Kulnost. Zelim biti tvoj prijatelj.

Less offtopic: Igra se skrsila nicim izazvana i povukla komp za sobom pa sam morao lupiti restart. Obsidian strikes back!

Aral
21-10-2010, 20:53
Kakvi vražiji dlc-ovi?
To bi bili prije kao prebuy bonusi, al spadaju pod dlc-ove ajmo reć i redom su:

The Classic Pack:

Armored Vault 13 Suit - Extensively patched up and dotted with
piecemeal armor, this outfit is a homage to the classic ending of
the original Fallout.

Vault 13 Canteen - This handy device is useful for staving off
dehydration and providing a small amount of healing in the Mojave
Wasteland.

Weathered 10mm Pistol - A well-worn 10mm pistol that packs an extra
punch despite its modest size.

5 Stimpaks - Food and water are good for long-term healing, but when
the fighting is fierce, Stimpaks help keep Wastelanders upright.

The Tribal Pack:

Tribal Raiding Armor - Pieced together from scraps of armor, this
outfit provides protection without impacting mobility.

Broad Machete - This heavy-bladed melee weapon does high damage
against limbs and can quickly deal out a flurry of attacks.

5 Bleak Venom doses - Useful on any Melee Weapon, Bleak Venom makes
short of work of most living targets.

10 Throwing Spears - If you would like to silently pin an enemy's
head to a wall, Throwing Spears are the way to do it.

The Caravan Pack:

Lightweight Leather Armor - This hand-modified suit of leather armor
reduces its overall weight without impacting its ability to protect.

Sturdy Caravan Shotgun - Despite its rough appearance, this Caravan
Shotgun will reliably fire 20 gauge shells until the Brahmin come home.

4 Repair Kits - Useful for repairing any outfit or weapon, Repair
Kits are a valuable tool for any caravaner.

Binoculars – The Mojave Wasteland is a dangerous place, but with
these trusty Binoculars you’ll be able to spot trouble coming.

The Mercenary Pack:

Lightweight Metal Armor - Modified for long-range travel, this Metal
Armor sacrifices some protection for mobility and overall weight.

Mercenary’s Grenade Rifle - Though similar to other 40mm Grenade
Rifles in the Mojave Wasteland, this model has a faster reload cycle.

3 Super Stimpaks - When you absolutely, positively, need to keep
your blood inside your body, Super Stimpaks fix you up in no time.

3 Doctors Bags - Mercenaries and broken limbs go together like
Iguana-on-a-Stick and Nuka Cola. Thankfully, these Doctors Bags take
a bit of sting out of the inevitable crushed skull.

Xero
22-10-2010, 09:52
Aha to i ja imam, ali moram reć da baš i nisu nešta jedino je čuturica fora.

wildje
23-10-2010, 17:03
Zasad mi se igra sviđa, ali je optimizacija enginea katastrofa. Sva sreća da postoji perfomance fix, inače bi mi igranje na ~20 fps-a bilo zbilja teško prožvakati.

Aral
23-10-2010, 18:09
Kaj je došao taj performance patch? Nisam još vidio da je, osim ona dva kaj popravljaju questing i save i te fore.

Constantine
23-10-2010, 19:01
poceo sam i ja igrat,zasada,isti fallout 3,sto nije lose,ali me uzasno,uzasno nerviraju lica svih NPC-a,vec mi ih je pun k. nakon F3-a

Horny Devil
23-10-2010, 19:19
Ja isprob'o perfomance fix. Cini se da radi. Nema naglih padova frame ratea. Barem za sada.

Interceptor
23-10-2010, 19:21
poceo sam i ja igrat,zasada,isti fallout 3,sto nije lose,ali me uzasno,uzasno nerviraju lica svih NPC-a,vec mi ih je pun k. nakon F3-a

Kako,što je licima?

Aral
23-10-2010, 19:24
Performance fix još nije došao, kao što rekoh u postu iznad. Rješava samo quest tracking, autosave i još neke sitnice. Glavni patch tek treba doć.

Horny Devil
23-10-2010, 19:36
Nije sluzbeni performance fix, to je istina, ali izgleda da se netko od modera zafrkavao sa nacinom na koji igra radi. Performance fix je zapravo obicni dll file koji, ako sam dobro shvatio, tjera igru da ignorira sve DX10 i DX11 optimizacije i radi iskljucivo putem DX9. Kao sto rekoh, imao sam masivne nicim izazvane padove frame ratea, sad ih odjednom nema. Ocigledno radi nesto...

Xero
23-10-2010, 19:42
Je došo je moš ga skinit tu (http://boards.ign.com/pc_general_board/b5027/196902268/p1/?9)Si pomaže jako.
Inače danas sam dobio quest za nabavit sex robota za jedan kasino što je na kraju završilo pokušajem silovanja od strane robota, ali nasreću uspio sam ga odgovorit :D Također čim sam izašo iz zgrade napala me je banda bakica s oklagijama. Wild Wasteland stvarno owna.

Aral
23-10-2010, 22:00
A je, to sam vidio već. Nisam bio siguran o čemu točno govorite ^^ Probat ću svakako.

edit: Probao, vraga li radi, i to odlično.

Deadwalker
24-10-2010, 09:25
To sam si i ja stavio. Istina, bez tog perfomance fixa igra cak na mojoj kanti ne radi glatko. Optimizacija im je zivi uzas.

Constantine
24-10-2010, 09:48
poceo sam i ja igrat,zasada,isti fallout 3,sto nije lose,ali me uzasno,uzasno nerviraju lica svih NPC-a,vec mi ih je pun k. nakon F3-a

Kako,što je licima?
pa svi likovi su isti,mislio sam da ce se pbarem potrudit napravit nove.

Niko Bellic
24-10-2010, 13:34
poceo sam i ja igrat,zasada,isti fallout 3,sto nije lose,ali me uzasno,uzasno nerviraju lica svih NPC-a,vec mi ih je pun k. nakon F3-a

Kako,što je licima?
pa svi likovi su isti,mislio sam da ce se pbarem potrudit napravit nove.
Isuse, pa na što ti obraćaš pažnju. Lica služe da ih upucaš sa puška.

vjever_masni
24-10-2010, 19:25
kako ubiti deathclawa, ima ih 20, a ja ne mogu ubit niti jednog, sta god koristim nece krepat a moram ih ubit da dodem do neke zenske -.-'

Xero
24-10-2010, 19:31
Koji si lvl? Ja sam na desetom jedva jednog ubio i još sam potrošio 5 mina i 20 metaka iz cowboy repeatera.

vjever_masni
24-10-2010, 19:54
pa tak sam i ja 10-11-12 lvl

Xero
24-10-2010, 20:02
Kakvo oružije i oklop imaš? Ja sam našo hunting shotgun to čudo iz bliza ubije deathclawa s 3-4 "metka".

vjever_masni
24-10-2010, 20:09
oklop mi je neki suran al dobro izgleda :D a oruzje...pa sve sam probao bacac plamena, laser i plasma rifle, strojnice, pistolji, bacac granata, dinamit, motornu pilu

Xero
24-10-2010, 20:22
Motorna pila?
Uglavnom probaj ovako: Stavi 2-3 mine ispred sebe u ravnu liniju nabavi psycho, med-x, turbo i neki snajper. Odma aktiviraj med-x i psycho i počni pucat po deathclawu s što veće daljine i kad ti se malo približi aktiviraj turbo(to ti je u biti bullet time) i nastavi pucat uz malo sreće crippleovat češ ga par puta i onda če ga mine još dokrajčit. Ako ih je više od jednog onda si najebo :P

vjever_masni
24-10-2010, 20:50
ugl lvl 18 sam xD imam jos 3 lika koja me prate i stavio sam sad na very easy i ne mogu ubit jednog protivnika ( tog deathclawa a ako ga nekako ubijem ne mogu drugog a ima ih 20 ) btw gdje mogu kupit snajper? al da je JAKO JAKO JAKO dobar :D

Xero
24-10-2010, 20:52
Ako je to što si napiso istina onda ti nema pomoći.

vjever_masni
24-10-2010, 21:05
da, motorna pila

http://i56.tinypic.com/2nuhctw.jpg

ako netko zna kako doci do ove lokacije a da ne moras prolazit pored tih glupana nek se javi :D

http://i52.tinypic.com/oh78tu.jpg

Xero
24-10-2010, 21:26
Jebote imaš triput bolje stvari od mene, a ne možeš jednog deathclawa ubit. Ja sam jednog na trećem levelu ubio. Di si sve to našo?

vjever_masni
24-10-2010, 21:45
pa radim puno sporednih misija, najvise stvari nadjem u vaultovima

btw gdje mogu nac stealth boy?

Xero
24-10-2010, 21:47
Svuda.
Ja još ni u jednom vaultu nisam bio previše mraka za mene :(

vjever_masni
24-10-2010, 21:59
uhh gdje svuda xD

samo nemoj rec repconn test site, bio sam tamo i pokupio sam ih par al potrosio

vukopas
24-10-2010, 22:32
Zadnji boss fight je nenormalno tezak. Umro sam minimalno 50 puta. :shock:

Kid A
25-10-2010, 11:39
40K Armor koji sugavi Japanci nece da podijele s ostatkom svijeta
http://img97.imageshack.us/img97/5793/1287965226488.jpg

Niko Bellic
25-10-2010, 15:46
Šta je taj oklop u F:NV?

vjever_masni
25-10-2010, 16:57
evo moj pwning tim :)
i da, napokon sam poklo deathclawove

http://img145.imageshack.us/img145/6694/screenshot5ok.png

Xero
25-10-2010, 17:12
Rex!
Jesi mu našo novi mozak? I ko ti je taj nightkin?

vjever_masni
25-10-2010, 17:14
da pronasao sam mu novi mozak a taj nightkin je zensko :P i owna

Xero
25-10-2010, 17:27
Di si je našo? Ja sam Cass uzeo, ali vjerovatno če me ostavit jer mi je karma malo lošija(Sword of Despair :( ) zbog silnih stvari koje sam ukro pa je možda dam Van Graffovima.

vjever_masni
25-10-2010, 17:44
nalazi se u ...

Jacobstownu, poslije cu stavit sliku gdje se nalazi

Xero
25-10-2010, 17:47
To tamo di nađeš novi mozak za Rexa? Ček malo jel ona taj doktor?

vjever_masni
25-10-2010, 18:08
To tamo di nađeš novi mozak za Rexa? Ček malo jel ona taj doktor?

da tamo al nije ona onaj doktor, radi quest za tog doktora

Constantine
26-10-2010, 13:32
hunting rifle ili plasma rifle,trebam brzo odgovor.

keko
26-10-2010, 15:31
Jedno pitanje:

Ne igram baš dugo, no već sam riješio dosta questova za NCR, dok sam na Legiju samo naletio kad su spalili onaj grad istočno od Mojave outposta, je li moguće obavljati questove i pridružiti se Legiji?

Xero
26-10-2010, 16:17
Je.
@Constantine cowboy repeater.

vukopas
26-10-2010, 19:39
Hunting rifle ak ga nades ti se vise isplati prodati nego koristiti. Prosjecno vrijedi oko 400 capsa kolko sam primjetio.

Xero
26-10-2010, 20:35
Hunting rifle saka mnogo bar bi trebo prema statsima nisam ga nikad koristio pa ne znam. Ja sad tražim Ranger Combat Armor to je onaj koji lik na title screenu nosi.

Dozer
26-10-2010, 21:23
E ljudi preporučite mi neku građevinu/špilju koju koristite kao bazu/stash :D

kikl0p
26-10-2010, 23:14
Našo sam Sniper Rifle(koji je ovog puta puno rjeđi kao i ostala jača oružja) ima 160dps i igra je odjednom postala nebalnsirano prelaka, Deathclawovi padaju s 4 metka...
Smeta mi u igri što ima premalo borbe, lutam po mapi i rjetko naeltimna nekog ko je neprijateljski nastrojen
za razliku of F3 u kojem je cjeli Washington bio pun raidera i mutanta...

whiskey
27-10-2010, 14:53
Upozorenje za sve koji još nisu došli do ghoul questa u tvornici raketa. Naime nešto je u tom questu gadno sjebano i uništit ce vam save gameove. Mnogi su doživili taj bug, sad je sve do vas jeste li spremni riskirati. Dakle moj zadnji save game je bija lvl 3 u powder gangster zatvoru. Nakon toga sve quick saveovi i autosaveovi do levela 8. Propalo mi 5 levela igranja. Ne preostaje mi ništa drugo nego cekati neki fix jer zasad nema rješenja. Citam nešto da je i vault 22 quest sjeban pa se cuvajte. Uglavnom jedan ogromni minus za dosad skroz dobru igru.

Constantine
27-10-2010, 15:48
sta da radim sa hanlonom,jel da ga prijavim pa da se ubije ili da sutim,kakve posljedice ima svaka od tih odluka,malo mi ga je zao ako se ubije ali ipak nije uredu ono sto radi.

Dozer
27-10-2010, 20:25
Ako hoćeš vidit kako sve taj quest možeš završit posjeti
http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout:_New_Vegas_quests
i nađi taj quest. No upozoravam te da ovom wikiju fali još dosta materijala i informacija jer je igra tek nedavno izašla

keko
29-10-2010, 16:18
Upozorenje za sve koji još nisu došli do ghoul questa u tvornici raketa. Naime nešto je u tom questu gadno sjebano i uništit ce vam save gameove. Mnogi su doživili taj bug, sad je sve do vas jeste li spremni riskirati. Dakle moj zadnji save game je bija lvl 3 u powder gangster zatvoru. Nakon toga sve quick saveovi i autosaveovi do levela 8. Propalo mi 5 levela igranja. Ne preostaje mi ništa drugo nego cekati neki fix jer zasad nema rješenja. Citam nešto da je i vault 22 quest sjeban pa se cuvajte. Uglavnom jedan ogromni minus za dosad skroz dobru igru.

Stvarno? Ja nisam imao nikakvih problema s tim questom. Na koji način sjebe, da ti save više ne radi?

whiskey
29-10-2010, 18:04
Baš to. :shock:

Constantine
29-10-2010, 22:23
izvrstan je ovaj fallout,bolji od F3,F3 je imao losu atmosferu,pre pre previse podzemnih i napornih levela,ovdje je setting bolji,igrao sam nekih 15h do sada ali imam jos dosta questova za napravit i hrpu togamoram istrazit.
Inace,vault 11 :pray:

Vlakovođa
29-10-2010, 23:35
Zna li itko kako da ubijem onog Cazadora? Što god da napravim ne mogu mu nanijeti veći damage. :(

vukopas
30-10-2010, 09:11
Bježi i bacaj mine, bar dok ne dodes do veceg levela.

Constantine
30-10-2010, 11:52
jel mi moze neko detaljno objasnit hakiranje,pun mi je k. vise quick loadanja 100 puta da pogodim tocnu rijec.

Aral
30-10-2010, 18:25
Nisi jedini, ja čak od trojke još to nisam skužio kak spada :(

Neven <R>
30-10-2010, 18:29
Imaš trilijun tutoriala na jutubu.

LukA33
30-10-2010, 21:24
jel kad se zavrsi onaj main quest, nema vise igranja ili ima?

nije mi bas jasno jer ja prekinem creditse vrati me u main menu i onda odem continue i vrati me tamo kad onaj lik nesta blebeta pa bude onaj zavrsni filmic

vukopas
30-10-2010, 21:34
Nema igranja nakon main questa.
Iako možeš skinuti i ovo: http://newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=35450Si igrat kolko hoces.
Ali mozda ti je bolje cekati dlc koji ce omoguciti igranje nakon mq-a (vec je najavljen kolko sam skuzio.)

Aral
31-10-2010, 10:14
Isto sranje ko i sa F3; kao da nisu mogli napravit to odmah nego to omogučuju preko dlc-a.
Smiješno.

LukA33
31-10-2010, 11:31
pa djubrad samo hoce sto vise novaca uzeti od igraca

Domy
01-11-2010, 18:57
Hakiranje je u biti lagano i logično.
Bez dovoljno sciencea nemreš ni pokušat,a tražiš točnu riječ, očito.
Klikanjem na neku od ponuđenih riječi izbaci ti koliko imaju zajedničkih s traženom. Klikanjem na dvije slične ili potpuno različite i uspoređivanjem slova u njima već možeš vidjet koja su zajednička i na kojim mjestima, onda od preostalih riječi tražiš onu koja zadovoljava položaj slova. Napomena, nekad iz nekog razloga tako jednostavno ne funkcionira. U tom slučaju,nakon 3 pokušaja ugasi komp i probaj opet. 4.pokušaj ga zaključava permanentno (osim uz određeni perk,al o tom po tom.)
Povećanjem težine zaključanog kompa se povećava broj ponuđenih riječi i njihova veličina. Very easy ponudi par riječi od 4 slova, easy malo više riječi od 5 slova, itd do very hard (science 100) koji nudi dvadesetak riječi,svaka od 12ak slova.

Uglavnom,nakon 3 pokušaja ugasi komp i probaj opet, ne treba ni reload. Lako se uhvati ritam, iako se tu riječi ne ponavljaju često ko u F3

Aral
02-11-2010, 08:04
Ok, to sam skužio, ali on ti samo kaže broj slova u riječi ali i ne poziciju slova, ak riječ ima 7 slova a on meni izbaci 2-3 slova da imam, kak ću ja znat koja su to slova. Da ne pričam kak ima ludih kombi. Ak ne ide, onda samo izađem prije fail attempta i ponovno; malo frustrira al kaj je tu je.

Domy
02-11-2010, 12:42
Naravno da ne kaže na kojoj poziciji, zato sam i rekao da klikneš na 2 riječi pa njih usporediš dal imaju zajedničkih. Slične imaju veću šansu imat zajedničke, različite imaju šansu otkrit više slova.
Na kraju ispadne napol pogađanje,ali usmjereno.

Horny Devil
03-11-2010, 14:50
Upravo otkrio tajnu Vaulta 11. Svaka cast onome koji je smislio njegovu pricu. :pray:

Outmind
04-11-2010, 14:27
Možete li mi, bez nekih većih spoilanja, reć gdje mogu nabavit kakvog npc-a da ide samnom? Nisam baš puno dogurao u main questu, tek sam sad u novaku i muku mučim sa onim lebdećim robotima u solarnoj elektrani. No dosta sam toga već vidio i lvl 9 sam, pa mi se nece bit problem vratiti juznije ili zapadnije.

Xero
04-11-2010, 14:32
Idi obavljaj questove u Vegas tamo imaš jednog pratioca, a ako odeš radit za Crimson Caravan možeš nagovorit Cass iz Mojave Outposta da ti se pridruži, ali moraš bit dobar inaće će te brzo ostavit.

Domy
04-11-2010, 15:06
Možete li mi, bez nekih većih spoilanja, reć gdje mogu nabavit kakvog npc-a da ide samnom? Nisam baš puno dogurao u main questu, tek sam sad u novaku i muku mučim sa onim lebdećim robotima u solarnoj elektrani. No dosta sam toga već vidio i lvl 9 sam, pa mi se nece bit problem vratiti juznije ili zapadnije.

Jedan u Novac-u, jedna malo sjeverno od njega na kod trgovaca, jedna u Mojave Outpostu čeka da posjetiš Vegas, u Primmu je robot, U Vegasu 2 mogućih, u Jacobstownu jedna, Black Mountain ima jednog mogućeg.
Neke je lako pokupit,za neke treba quest ili skill, neke nemoguće dok ne postaneš jači.

Shaka
04-11-2010, 17:48
moze mala pomoc i za mene
ovako dosao sam trenutno u selo sa onim ogromnim dinosaurom i obavljam quest za boonea,istrazujem ubojstvo njegove zene,dakle popizdio sam jer sam sa svima pricao ali nikako ne mogu taj quest rjesit,otisao sam cak obavit onaj qest sa ghoulovima i rjesio sve i poslao ih u one rakete,digla mi se reputacija ali opet nista nisam saznao uvezi njegove zene,ne namjeravam napustit to selo dok ne rjesim taj quest =) molim pomozite lv7 sam

Xero
04-11-2010, 18:31
Pričaj s onim ludim starcem ne znam točno kako se zove ili jednostavno obij sef na recepciji.

Shaka
04-11-2010, 19:21
pricao sam sa tim starcem i otvorio sam sef na recepciji...ali sto je bilo unutra da me dovede do kraja questa? boone vise ni nije gore na vrhu dinosaura nego onaj drugi lik,trebam nekog dovest pred tog dinosaura ali neznam koga,sa svima sam pricao i pokusao pokrasti ne bi li nesto pronasao...


EDIT:uspio sam,trebao sam cekati da padne mrak,pridruzio mi se boone i sada samnom kolje sve zivo,samo odjednom scena sa headshotom sa snipom od njega...=P

Horny Devil
05-11-2010, 16:45
Dovrsio igru. Onako, x puta bolja od F3.

Uglavnom, oslobodio Vegas stranih utjecaja, unistio Legiju, bacio NCR generala s vrha brane, ubio Bennya, disconnectao (dr.) Housea, decimirao Fiendse i Powder Gangerse, pomogao Marcusovim Nightkinima, pomogao Bratstvu celika, pomogao Boomersima, oslobodio Raula, pronasao novi mozak Rexu, istrazio vecinu karte...

Aral
05-11-2010, 17:01
O, ti to fino riješio. Ja sam tolko bio vrijedan u vezi F3:NW da ga nisam još ni pošteno počeo igrat :)

Niko Bellic
06-11-2010, 10:21
Igra je fantastično optimizirana. Radi mi na laptopu (2 GHz, 2 GB, HD 3450 256 MB) na 1280 x 800 rezi i medium detaljima. Skoro sam umro sam od šoka!

Grim
06-11-2010, 10:44
Dedication or Insanity? Fallout: New Vegas Beaten with 0 Kills (http://beefjack.com/news/dedication-or-insanity-fallout-new-vegas-beaten-with-0-kills/)


What do you do with someone like this? Do you pat them on the back or call the loony bin?

A poster to the NeoGAF forums has submitted an image of their Fallout: New Vegas stats which shows a remarkable 0 kills while poised to end the game.

http://beefjack.com/files/2010/11/fallout-new-vegas-0-kills.jpg


:D

DJ Not Nice
06-11-2010, 10:48
Nisam čitao tekst, no, konzola user?

Pod konzola ne mislim na PS, xBox.

Domy
06-11-2010, 13:15
Obsidian je jasno dao do znanja da su omogućili da se igra završi bez ijednog killa, kao i da se pobije sve živo

Constantine
06-11-2010, 16:25
Ja sam zavrsio F:NV prije par dana,bolji je od F3 u svakom pogledu,atmosfera je bolja,nije toliko naporan ponekad.
Prvo sam dobio house ending,a NCR se morao povuci,onda sam skuzio da to nije kraj koji sam zelio i da bi ipak bolje vegasu bilo bez housea pa sam loadao save,unistio vojsku i bio sam prisiljen ubiti housea.Također sam bio u dobrim odnosima sa skoro svima,nagovorio sam BOS na primirje sa NCR,a Great Khansi i Enclave starci su se borili na strani NCR-a,obisao sam skoro sve,jedino onaj quest sa sunset sansparilla star čepovima nisam zavrsio.Odma sam od pocetka forsirao speech,lockpick i science,3 najkorisnija skilla u igri.

Xero
06-11-2010, 16:53
Ja pokušavam dobit Lord Death of Murder Mountain perk totalna suprotnos prolaženju igre bez ubijanja.
Nego jel neko posjetio vault 19? Tamo se izgleda vodio neki eksperiment u kojem je vault podjeljen na dva djela red i blue čak i dva overseera imaju. Na kompovima se mogu nać paranoične poruke od obije skupine.

Forengner
06-11-2010, 16:55
Verovatno ti nije palo na pamet,ali to je zapravo prenesena slika sveta fallouta pre nuklearnog rata,plavi-demokrate,tj amerikanci,crveni-kinezi,tj komunisti.Podela vaulta slicna podeli sveta. :) + paranoja koja je vladala nad vecinskim telom.

Xero
06-11-2010, 17:06
Je palo mi je na pamet čak sam prvo mislio da su unutra samo ameri, a da kad kažu reds misle na komunjare jer sam nekako uspio fulat da postoje red i blue odjeljenja. Also našo sam vjerovatno najmoćnije oružije u igri :D Tolko je dobro da ga je čuvalo 6 sentry botova i mister gutysa i to još one "hardened" verzije. Da nisam imo pulse gun vjerovatno ih ne bi mogo sredit.

Aral
08-11-2010, 20:25
FALLOUT: NEW VEGAS SHIPS 5 MILLION (http://www.newgamenetwork.com/news/2071/fallout-new-vegas-ships-5-million/)

The Boz
08-11-2010, 20:48
OK, nakon par dana igre mogu reći da je bolja igra od Fallouta 3. Ali ajme majko, bugova! Jel se to samo meni čini, ili se svakih sat vremena riskira neki showstopper bug?

Aral
08-11-2010, 21:11
A da, kažu da ima dosta bugova, planira se ogroman patch koji bi trebao riješiti većinu bitnih problema.

Aral
11-11-2010, 07:27
Prekjučer je došao novi patch, koji dosta toga popravlja, a između ostalog i performance probleme. Pokrenite igru i imate update. Evo changeloga, updateao sam i radi ko vurica.

Fallout: New Vegas - Version 1.1.1

Companions now show up as waypoints on the map
Companions will always fast travel with you, unless told to wait or sent away
Fix: DLC error/save corruption
Fix: Stuttering with water effects
Fix: Severe performance issues with DirectX.
Fix: Controls temporarily disabled after reloading Cowboy Repeater while crouched
Fixed crash using the Euclid C-Finder while having the Heave Ho perk
Fix: Entering the strip after Debt Collector causes crash and autosave corruption
Fix: Using Mojave Express dropbox can cause DLC warnings
Fixed crash when buying duplicate caravan cards from a vendor in a single transaction
Crafting menu should filter valid (bright) recipes to the top of the list
Fix: Sitting down while looking down a weapon's ironsights leaves player control locked
Fix: If a companion is knocked unconscious with broken limbs they stay broken on respawn
Fix for varmint night scope effect persisting in kill cam
Fix for giving companions armor that adds STR does not increase their carry weight
Fix NPC Repair menu displays DAM as DPS
Having NPC repair service rifle with forged receiver decreases CND

Dozer
11-11-2010, 20:44
Premalo fixeva, nadam se da to nije ogromni update koji su obećali

Aral
11-11-2010, 21:05
To je zadnji veliki update koji su obećali, al valjda će ih bit još.

Dozer
11-11-2010, 22:23
Nije valjda da su našli tako malo bugova?

solo
13-11-2010, 17:52
Jel netko od vas ima problema sa zvukom u ovoj igri. Ja nečujem ništa kad pucam, tek kad stisnem esc zvuk se čuje. Čitao sam po netu dosta ljudi ima slican problem ali nitko nema rijesenje, sve sam probao! (reinstall drivere, ffdshow itd.)

Horny Devil
13-11-2010, 18:05
Igra je bugovita, mozda jednostavno nemas srece.

And now for something completely differentS- uzeo sam Explorer perk. Majko mila, koliko lokacija za istrazit'!

Aral
13-11-2010, 18:06
Na kojem lvl-u ga dobiješ? Fora je taj perk, olakša ti istraživanje, osim ako si jedan od onih koji žele sve sami otkrit. Ja ga definitivno uzimam.

Xero
13-11-2010, 18:07
Dvadesetom.

Horny Devil
13-11-2010, 21:26
Par slicica.

Payback is a bitch, iliti kako je svrsio Benny.

http://b.imagehost.org/0107/payback_is_a_bitch.jpg


IMMA FIRIN MAH LAZER!!!11 Ili suradnja Arhimeda i Euklida.

http://d.imagehost.org/0791/firin_mah_lazeh.jpg

The Boz
13-11-2010, 21:38
Meh. Laser je kul i sve to, ali 100 Guns, Sneak, Science i Lockpicking, te jedan Silenced .22 > all.

Xero
13-11-2010, 22:36
Tesla Beaton>>>>>>>>sve

Dozer
14-11-2010, 15:15
Prešao sve side questove i kao good guy NCR main quest. Igra je ogromna, prešao sam ju za 55 sati, svaka čast na mnogim unaprijeđenjima poput iron sighta i implatanata. Nisam imao većih bugova osim s 2 unmarked questa i AI zapinjanja u teksturama. Main quest je dobar, u rangu onog iz Fallouta 3 ali sam razočaran zadnjom misijom na brani, nije nešto osim one scene s Boomersima. Apsolutno san oduševljen objašnjenjem na kraju igre, koliko vidim na netu većina frakcija ima po 6-7 završetaka što je odlično.

Ipak se nadam da će Fallout 4 dobit novi engine i nove AI instrukcije, ove koje su nastale na bazi Radiant AI iz Obliviona su loše i nadam se da će to srediti kako treba u novom Falloutu kao i animaciju kretnji, skokova i pogtoovo penjanja lika uza stube. Zasmetalo me i puno praznog hoda, npr. zašto nema fast travela do NCR ambasade na kraju Stripa ili barem do penthousa u Lucky 38 ili Topsu. Sve u svemu uživao sam u igri i nadam se DLCu koji će dati nastavak igre.

Horny Devil
15-11-2010, 20:34
Zavrsio 2. put.

Ovaj put pomogao Legiji, operirao Cezara, izveo atentat na Kimballu(Archimedes II je odradio svoje), radio za van Graffove, odveo Cass u smrt, pobio NCR vojnike kod Heliosa, raznio BoS bunker, unistio Goodsprings, rijesio quest za Atomic Wrangler Casino(Fisto!), zakucao Bennyja na kriz, pobio Boomere, sabotirao rakete onih Ghoulova, pomogao Fiendsima, Powder Gangersima i Great Khansima, istrazio kartu pomocu Explorer perka...

Aral
07-12-2010, 21:39
Fallout: New Vegas Patch Coming to PC, Will Be 'Comprehensive' (http://www.shacknews.com/onearticle.x/66732)

Dampyr
13-12-2010, 17:12
ja zapeo..lol..prvo sam istrazio cijelu kartu ne obazruci se na main quest..tu i tamo nekome pomogao..bio sam uz NCR pa presao na stranu Legije i kad sam trebao ubit sve BoS u bukeru ubio sam cezara i cijelu legiju..
sad vise nemam pojma di i sta radit..veliki broj questova sam zavrsio..ali ne znam kako da pokrenem glavni..i moze li se pokrenut nakon sto je legija sravnata sa zemljom..sa NCR-om sam sad trenutno smiling trublemaker ili tak nes.. :hangin:

Raz
13-12-2010, 19:10
Sad sam vjerojatno negdje pri kraju glavnoga questa... mislio sam preuzeti stvar u svoje ruke, no kasnije se predomislio tako da ipak obavljam misije za Mr. House-a. Nekako mi je gušt slušati njegove dijaloge. :)

Aral
13-12-2010, 20:02
Od kad je igra izašla, nisam se maknuo dalje od prvog grada :(

Deadwalker
14-12-2010, 13:07
Dostupan je PC patch (http://bethblog.com/index.php/2010/12/10/new-vegas-game-update-available-on-playstation-3-will-be-on-xbox-360-steam-next-week/)Sza dotičnu igru oznake 1.2
Potrebno je samo restartati Steam :)

Bartuc
14-12-2010, 13:14
Ja sam mislio danas početi sa Vegasom, ali odgađam ga na par tjedana (mjesec/i) zbog ME2. Ovo ću odigrati na svojoj grafi, pošto je vjerojatno zahtjevnije...

R@pt0r
16-12-2010, 15:44
Fallout: New Vegas: Dead Money (http://www.gametrailers.com/video/debut-trailer-fallout-new/708517)

-A first look at the first DLC for Fallout: New Vegas.

Arbiter of Change
14-01-2011, 16:26
DLC je vani već neko vrijeme.

FMENO1a6WBc

Luka123
15-01-2011, 23:59
Jel je new vegas veci od fallout 3? mislim po sadrzaju, mogucnosti slaganja lika i world mape, itema i sl?