PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa crnom tintom u pisaču



Nee Joe
19-04-2009, 18:34
Pozdrav svima. Imam jedan problem. Naime, svaki put kad idem ispisati neku sliku ili tekst koji sadrži crnu boju, taj crni dio ne bude lijepo ispunjen, tj. ispisan, nego je sve u crnim crtama, znači djelomično isprintano. Sa bojom mi je sve u redu. Imam malo stariji, ali dosad uvijek vjeran i ispravan pisač, marke Canon PIXMA IP1000. Pošto su original boje malo skupe, kupujem zamjenske. Molim vas, ako netko nešto zna, nek tu odmah piše ili nek mi pošalje PP. Hvala unaprijed :thumbs2:

Sickmanno1
20-04-2009, 11:09
Head Cleaning?

cham3leon
20-04-2009, 11:26
Ja sam imao taj printer dok se nozzle nisu sasušile i zaštopale. Nije se više dao očistit, pa sam ga morao bacit. Treba printat svako malo. Probaj svakako s čišćenjem, ako ne ide, bojim se da će otići u vječna lovišta.

Nee Joe
20-04-2009, 14:45
a kako da ga očistim? da izvadim glavu ili šta? nisam baš iskusan u tome, pa pitam ovako "banalna" pitanja, ali šta češ :D

cham3leon
20-04-2009, 14:50
Ne, takvo čišćenje bi bilo bolje ostaviti nekom iskusnijem, ali o tom potom. :D

Printer se može sam čistiti uz pomoć odgovarajuće opcije. Mislim da bi to mogao naći negdje u Control Panelu. Evo ga, pod Printers and Faxes. Desni klik na tvoj ip-hiljadu, properties, i na tab Maintenance. I sad Cleaning, odnosno Deep Cleaning. Mislim da ćeš mu morat i ubacit papir da se na njemu iživljava dok se čisti. Ugl, reći će ti sve što treba.

josip_kraš
20-04-2009, 18:47
Pozdrav svima. Imam jedan problem. Naime, svaki put kad idem ispisati neku sliku ili tekst koji sadrži crnu boju, taj crni dio ne bude lijepo ispunjen, tj. ispisan, nego je sve u crnim crtama, znači djelomično isprintano. Sa bojom mi je sve u redu. Imam malo stariji, ali dosad uvijek vjeran i ispravan pisač, marke Canon PIXMA IP1000. Pošto su original boje malo skupe, kupujem zamjenske. Molim vas, ako netko nešto zna, nek tu odmah piše ili nek mi pošalje PP. Hvala unaprijed :thumbs2:

evo ovako.
ja imam hp deskjet 3745.
također imao sam isti problem kao ti, i riješio sam ga prebacivanjem print quality sa normal na best.

Nee Joe
25-04-2009, 13:43
Ne, takvo čišćenje bi bilo bolje ostaviti nekom iskusnijem, ali o tom potom. :D

Printer se može sam čistiti uz pomoć odgovarajuće opcije. Mislim da bi to mogao naći negdje u Control Panelu. Evo ga, pod Printers and Faxes. Desni klik na tvoj ip-hiljadu, properties, i na tab Maintenance. I sad Cleaning, odnosno Deep Cleaning. Mislim da ćeš mu morat i ubacit papir da se na njemu iživljava dok se čisti. Ugl, reći će ti sve što treba.

tnx for the tip, radi sada kao zmaj.... nisam ni sumnjao u pisač, samo mi je bilo krivo, zato što je uvijek savršeno radio... malo sam se bio uplašio, al hvala Bogu na dobrim tipovima :D ..... btw, josip-kraš, tvoj tip također je pomogao, printa još bolje od prije :D