PDA

Pogledaj cijelu verziju : Frigalica



Frky
19-04-2009, 13:14
Imam čudan problem s pržilicom! Naime, prži sve normalno (bar je prije) osim dvd-ova! Uvjek mi izbaci write error negdje oko 50% ili 30%! Probavao sam razne dvd-ove (traxdata, sony, verbatim, ....) i uvjek isti problem! Pogotovo sad u zadnje vrijeme mi neće prži! Prije je normalno sve radilo!

Pržilica je Optiarc dvd rw ad-7581a

Program za prženje je Nero (prvo sam koristio 7-icu, a sad 9-ku) i Ashampoo (8-ca čini mi se)! Na svim je isti error!
Firmware nisam upgradeao jer ga nisam našao!

CD-ove bez problema prži, jedino zajebava s dvd-ovima! Sprži možda svaki 10.!

Ostatak konfiguracije (ako je potrebno):

http://www.imagesforme.com/show.php/454173_untitled.JPG

Nije mi se dalo pisati pa ss-ao everest!

EDIT: neću biti doma skoro cijeli dan, pa ako imate kakva pitanja, očekujte odgovore tek navečer!

josip_kraš
20-04-2009, 18:48
a da probaš pržiti preko winsa?

Frky
21-04-2009, 18:11
Probat ću pa javim!

cham3leon
21-04-2009, 20:43
Možda da probaš naći poboljšani firmware za tu pržu?

Frky
21-04-2009, 22:26
Tražio sam, ali bez rezultata!

cham3leon
22-04-2009, 08:57
Morao bi postojati negdje...

Ja sam morao zbog sličnog problema na Pioneer prži (još jednom, NE KUPUJTE PIONEER PRŽILICE!!!!!!!) skinuti i flashati novi firmware.

EDIT: Sad sam malo potražio, na službenoj stranici ne mogu naći tvoj model...

Frky
13-05-2009, 17:27
Evo sam sad probao preko windowsa snimiti na dvd (lol, znam da je dugo prošlo) i čudna stvar se dogodila!

Prvo sad sam na Vista-i i nero mi je opet blokirao, tj. prijavio grešku na 51% (iako je druga verzija i sve, samo pržilica ista)!
Pa sam drugi dvd preko viste pržio, i kad sam ubacio dvd išao sam na neku opciju "burn dvd disc" ili tako nešto i nije mi preko toga htjelo uopće dodati filove (dva .avi file-a po 700mb)! Rekoh, dobro, probat ću otvoriti prazni dvd i drag'n'drop-ati filove na dvd (tako sam na xp-u radio par puta) kad ono, vista mi počela formatirati dvd (????)! Naravno, nije uspjelo i izletila je neka greška "unable to complete format"!

Poludio, i onako iz zajebancije i nevjerice, probam ponovo i uspijem otvoriti dvd prazni i drag'n'dropam ja te filove! Pržilo mi nekih 5 min (kod nera mi je trebalo 10-15 min.) i računam da neće to valjati, kad ono, uspjelo! Sad, da mi dvd player (ono čudo koje se spaja na tv) nije u banani, provjerio bih da li sve radi, ovako nemogu!

Dao sam frendu dvd sad da on provjeri, pa jaim ako radi!

Hellboy
13-05-2009, 19:56
Hm. Imam Optiarca na laptopu i probleme sa istime. CD-e prži bilo kako, bilo iz Nere (devetka), iz Windowsa ili iz Media Playera, no DVD-e mi sprži no nemoguće ih je pročitati nakon toga. Vista i XP ih očitavaju kao prazne dok Nero ne može pržiti jer javlja da već postoje podaci na disku. Go figure.

C
13-05-2009, 20:38
Ja sam točno taj problem imao na svojoj mašini sa Hitachi-em i sa Toshiba-Samsung sadašnjim ROM-om.
Na kraju, ni jedna ne snima kako treba. :(
Za sada TSSTcorp (Toshiba-Samsung) mi snimi od 100 medija samo jedan ispravan (doslovno). Većina ih je kako je Hellboy opisao, a oni koji su OK snimljeni na mediju imaju čudne sive, plave i ljubičaste krugove, te su nekada OK, ali većinom nisu (imaju kao oštećene sektore; na tim čudnim "razlivenim" krugovima).
Jedno vrijeme mi je uspjevalo prženje samo s Complex-om, pa je i to počelo stvarati probleme, te sam mogao normalno snimiti sve samo s Nero-m 6, no i on je počeo praviti site probleme, pa na kraju mogao snimati samo s Nero-m 9, i sada i on stvara iste te probleme. Probao sam već sve moguće programe za snimanje, čak i snimanje iz DOS-a sa Floppy-a, no problem je ostao i dalje, te sada više ne mogu ništa snimati (mogu, ali ima već anvedeni problem).
Sve na novo po par puta nije ništa pomoglo.

Frky
13-05-2009, 22:37
Javio mi frend da nemože gledati s sprženog dvd-a tj. da nevalja!
Poludit ću!

Stvarno nekužim, ono, radi prvih mjese dana savršeno, te počne polako otkazivati i sve je manje uspješnih dvd-ov sprženo!

Nema druge, nosim ga u ve-mil na reklamaciju!

cham3leon
14-05-2009, 08:45
Nemoj ga slučajno mijenjati za Pioneer. Ne znaš što je gore.

josip_kraš
14-05-2009, 12:53
promijeni pržu.

Frky
14-05-2009, 13:41
Neželim se dirati u to jer je laptop u pitanju! Bolje da ga odnesem u vemil dok je još pod garancijom, pa nek se stručno osoblje zajebava oko toga!

Gwin
14-05-2009, 19:02
al ovo je malo čudno..

ja bi rekao da je nero9 u pitanju, a ne sony-nec-optiarc..

jer meni nero9 odbija pržit audio cd-e, dok preko viste na optiarcu pržim sve uredno

cham3leon
14-05-2009, 19:10
Ovo je dobro mjesto da pitam ovako usput...

n00bovsko pitanje, pošto ovo radim prvi put. Od frenda ću kupit stariju NEC pržu da zamijenim iritantnog Pioneera. Moram li brisati IDE drivere prije zamjene, ili mogu samo tako zamijeniti tu pržu?

Frky
14-05-2009, 19:37
Možeš zamjeniti samo tako!



al ovo je malo čudno..

ja bi rekao da je nero9 u pitanju, a ne sony-nec-optiarc..

jer meni nero9 odbija pržit audio cd-e, dok preko viste na optiarcu pržim sve uredno

Ako govoriš o mom problemu, nije!

Probao sam i sa xp-a i sa viste neru 6 (dobro, nisam ver.6 na visti probao jer je neće installira),7 i 9; ashampoo 8 i powerdvd (najnoviji valjda) i nijedan nije uspješno spržio dvd, svi javljaju write erorr na ~50% ili na ~30%!

A kad sam kupio laptop, sve je radilo bez problema!

Hellboy
15-05-2009, 10:56
Kod mene uopće ne javlja grešku prilikom pisanja, čak štoviše, DVD mi sprži uspješno i tek kad ga idem otvoriti Windowsi otvore prazan disk a Nero ga nakon ponovnog ubacivanja za prženje detektira kao da je pun i zatvoren. Inače, CDBurnerXP mi nije uopće htio očitati Optiarca. Nero jest. No između instalacije Nere i faila sa CDBurnerXP-om sam instalirao i potom uklonio Trackmaniu koja je instalirala pogane StarForce drivere sa sobom koje sam također uklonio. Samo nagađam, no ne bi bilo čudno da je SF zasrao nešto na epskoj razini. Ili je cijela Optiarcova serija pržilica falična. Jer je zasad očito da barem 2 Optiarcove pržilice na laptopima imaju problema. Tvoja i jel, moja. :D