PDA

Pogledaj cijelu verziju : ST780WL



2accurate
17-04-2009, 13:31
uglavnom....na routeru nemogu otvorit UDP portove sto vodi do nemogucnosti igranja preko hamachija tj lana uopce...

npr. u starcraftu, na bnetu dobijam high latency, na ipx spajanju unable to join, a na udp nis ni nevidim...
forwardam sve kak treba, no kad treba provjerit jel su portovi otvoreni, samo su tcp otvoreni dok su udp closed...
ubijam se vec tjedan dana s ovim i neam pojma sta dalje...

SkunK
17-04-2009, 17:15
Vec smo ja i ti nakon dugih seansi zaključili preko P.M.-a da ćeš teško srediti taj problem pošto sam i do jučer ja imao taj router i samo je "polovno" radio s Starcraftom.

Naime, uspješno sam mu forwaradao portove TCP i UDP na 6112 i 4000, i provjerio dali su otvoreni uz pomoć "PortChecker" aplikacije, no vidi čuda - kad upališ Starcraft, javlja da se UDP port 6112 zatvorio!

Nisam siguran kako može jedna aplikacija tako "zatvoriti" ili ometati promet putem tog porta i protokola, no eto, Thomson ST870 je jedan od gorih routera kojeg sam imao prilike koristiti.

Danas sam dobio D-Link DLS-2543B i radi savršeno!

Inače, isti problem ti ima oko 20tak ljudi kojih je T-Com uslužio tim routerima i svi imaju isti problem, tako da ti ja toplo preporučam nabavku novog routera.