PDA

Pogledaj cijelu verziju : Firefox koristi 70% cupu-a kako to popravit?



BeHolder
16-04-2009, 19:45
E ovako kad pokrenem mozillu i neku malo zahtijevniju stranicu odma mi pocne se koristiti 50-80% cpu-a kako to da popravim?

BeHolder
17-04-2009, 14:57
popravilo se samo xD

dasoDD
17-04-2009, 20:11
Meni isto koristi ponekad, i to nije konstanto nego mi skace, mal je 70% malo 90% malo 100% pa opet padne i tako. Kontam da je to zbog silnih pluginova koje sam skinio za firefox tokom dugog koristenja, a i nisam mjenjao windowse vec skoro godinu :D

C
21-04-2009, 10:35
Lolčina. :pray: :rotfl: Ala ste njubčići mali. :rotfl:
Kao prvo, zavisi vam od Drivera za vašu grafičku kako će vam Firefox raditi. Kao drugo, Flash vam vuče puno CPU-a (pokušajte igrati neku igru, i otvoriti Task Manager, te istovremeno pratiti, biti će vam 100% load CPU-a za Firefox), i kao treće, ovisno od opcija/podešenja grafičke kartice plus Firefox podešenja. Ako primjerice imate grafičku na max. kvaliteti, i u Firefox-u imate uključen Smooth Scroll, kada skrolate, CPU će biti 100% load za Firefox, i muzika koja vam svira u pozadini, mougće je da na trenutak stane...

Simple...
Zahtjevnost grafičke, razna podešenja, optimiziranost browser-a, te povezanost browsera s ostalim aplikacijama (flash, java, pdf, etc...).