PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grčevi u nogama



marijanovic
16-04-2009, 08:00
Zna me ponekad dok spavam uhvatiti grč uglavnom u području lista noge.
Bol je strašna, a kad grč prestane noga zna bolit (pogotovo u hodu) još par dana...

Zapravo nije me uhvatio nijedan već koju godinu do ovoga sinoć. Strawa.

Minerala (Kalij, Klacij, Magnezij ...) i soli unosim dovoljno u organizam (pa i više).
Često pijem izotonične napitke (Iso-Sport isotonic drink).
Ne bavim se nikakvim sportovima koji zahtjevaju fizičku aktivnost (dakle nije ni do toga).

Zna li tko kakvu metodu sprečavanja?
A metode smanjenja/prekida boli nakon grča?

Nemojte mi samo navodit ono istezanje noge i savijanje prstiju kad grč uvati,
to nekad pomogne, nekad ne, nekad se toga ne sjetim (ta iz sna me probudi)
i pomaže samo u prekidu grča.

Constantine
16-04-2009, 08:07
Da,ali jedino dok ronim na moru dužeo od 2h.

McPingvin_v2.0
16-04-2009, 08:10
Počni piti magnezij, provjereno pomaže.

Deadwalker
16-04-2009, 08:11
Mene je pred jedno mjesec dana ulovio grc na plivanju(to moze biti jako opasno). Malo sam se previse isforsirao, jebi ga. Inace ovako bezveze me rijetko kad grc primi i ono, nije nesto da bi me poslije noga bolila. Neznam kaj bi te preporucil

El Klinjo
16-04-2009, 08:38
sam od sebe me nikad nije uhvatio.

Iako mi se zna desit akd stegnem list da me uhvati lagani grč

Raz
16-04-2009, 08:44
Mene obično zna dok plivam baš uloviti... ali inače ne previše.
Sjećam se da me jedanput ulovio u snu pa sam još sljedećih par dana osjećao bol (a lol, sanjao sam da me netko pogodio sa strijelom u nogu [previše igranja M&B-a]Si probudim se sa grčem u istoj nozi :rotfl: )

###DK###
16-04-2009, 08:51
Mene uglavnom uhvati kada sam na moru.
Dovoljno mi je biti 20 minuta u vodi i uhvatit će me grč.

Maja
16-04-2009, 09:32
Pokušaj s hodanjem, onda još više boli, ali je ta bol nekak ugodna pa je u redu.

IGoR_2803
16-04-2009, 09:39
kao što ti je hellboy rekao, vjerojatno imaš nedostatak magnezija, a i to što se ne baviš nikakvih sportom nije baš pohvalno... 10 godina sam trenirao košarku, a iako sam prestao još znamo haklati vikendima i imao sam iste probleme ko i ti. uglavnom sad pijem magnezij na nagovor curine stare koja je farmaceut i bolje mi je... mene doduše nije uhvatilo iz čistog mira, ali me znalo primiti kad smo igrali košarku prilikom skoka i onda je gotovo, frendovi su me morali voziti doma... :)

Guber
16-04-2009, 09:40
za bolove u mišićima i zglobovima možeš koristiti gel Deep RElief, trebao bi ga moći kupiti u bilo kojoj ljekarni

Frky
16-04-2009, 10:24
Da! U nožnim prstima! I to zato što ga (grč, jelte) sam izazovem!

Maloki
16-04-2009, 10:31
U 7. razredu sam imao ogromne probleme s time, tijekom noći bi me po par puta uhvatilo u obje noge i nisam mogao hodati normalno narednih par dana. Otišao kod doktorice i rekla je da mi fali kalija u mišićima, te mi je preporučila da jedem banane jer su one bogate kalijem. Od tad me možda 2 ili 3 puta uhvatio grč u snu, a prošlo je već 4 (skoro pa 5) godina.

Sickmanno1
16-04-2009, 10:34
To ti je od drkanja. Ono dok se uzivis pa napnes sve misice na nogama :wink:

Wishmaster
16-04-2009, 10:50
"Mujice nejdi u duboku vodu, tamo ima grčeva!"

Zna me rijetko ufatiti za prst na nogi (uvijek isti). Gadno ali odma izravnam prst pa prejde.

cham3leon
16-04-2009, 10:51
:D

To se meni događa kad se istrčim ko stoka pa sam umoran, inače ne. Kad nakon nogača dođem doma i legnem na kauč kad se protegnem bi me rado primio grč. Ako se ne baviš fizičkom aktivnošću, a ipak ih imaš, znači da bi bilo dobro uzimati više minerala. Maloki je preporučio banane, ja se slažem (baš bi i ja mogo jednu maznut sad :D ). Uglavnom ako se probudiš kad te počne hvatat grč, samo brzo savij nogu nazad (ako je nastao kao posljedica istezanja)

MTF*
16-04-2009, 11:03
nekad me samo uhvati kad pokusam nogu stavit u neki neprirodni polozaj :D

Aral
16-04-2009, 11:33
Nema tu pravila, zna se dogodit, meni u pravilu jednom godisnje, svake godine, al me nis ne boli ujutro. Ni rekreacija nije bitna, sjedis, stojis, mucis se, svejedno je...to ti ovisi o nivou mlijecne kiseline u misicima, naravno veca je sansa ako se forsas ko lud neznam kolko onda postoji mogucnost, dok spavas il tak nes slicno nema ti veze. Nemoras se brinut zbog toga, nis ti nece bit. Ja sam proveo pola zivota na biciklu i imam dobro razradjene noge i misice al i dalje sam imao takve pojave, i dan danas ih imam, samo sva sreca u vrlo rasirenim periodima, ono jednom godisnje kak sam i napisao. Boli u 3 plisana medvjedica al sta je tu je :D

LPFireDog
16-04-2009, 11:33
juce su me vatali :(
al to je vjerovatno zato sto sam pokuso spavat u autobusu
pa sam frko noge..

Hellboy
16-04-2009, 11:36
U zadnje vrijeme osjećam da me lagano hvata grč u lijevoj nozi dok hodam. Svaki put na području lista. Sumnjam da je do prehrane jer prelazim na ReiKov plan i program prehrane koji obiluje potrebnim stvarima za ispravan rad organizma. I to nije jak grč nego samo osjetim kako se mišić nekako čudno zateže. Kao da je na prijelazu između normalnog stanja u grčevito. (XD, jakog li opisa ).

Constantine
16-04-2009, 12:58
Da,ali jedino dok ronim na moru dužeo od 2h.



p.s. "Vas" je napisano sa velikim v:D. Osjećam se kao gospodin : )
a?
Ne kuzim te :(

pimp
16-04-2009, 17:45
dnevno popij bar po litre donat mga , ima dost magnezija u njemu ,

IGoR_2803
16-04-2009, 18:31
dnevno popij bar po litre donat mga , ima dost magnezija u njemu ,

da, i ostatak dana ce provesti kenjajuci... :D

pimp
16-04-2009, 19:44
znaci da postoji mogucnost da dobije grč u šupku

IGoR_2803
16-04-2009, 22:19
znaci da postoji mogucnost da dobije grč u šupku

:rotfl: lol da, znači da je magnezij u biti kontra indiciran... :D

Chappi
16-04-2009, 22:45
Najčešće dobijem grč na nekom prstu na nozi ako ga jako rastegnem.Inače imam frenda kojeg svako dva-tri dana uhvati grč ako se kupa u moru sto zna bit zeznuto.

Macolla
16-04-2009, 23:01
To ti je od drkanja. Ono dok se uzivis pa napnes sve misice na nogama :wink:
:pray: :rotfl:

Windwalker
17-04-2009, 00:06
Kad me uhvati grč, obično počnem jako lupati šakom po tom mjestu.
I čini mi se kao da malo ublažava bol.

A molite sve sile u svemiru da vas ne uhvati kad vršite number 2.

Kid A
17-04-2009, 00:34
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Booby
19-06-2009, 12:04
Zna me ponekad dok spavam uhvatiti grč uglavnom u području lista noge.
Bol je strašna, a kad grč prestane noga zna bolit (pogotovo u hodu) još par dana...

same here

btw, nedavno me probudio telefon i kak spavam nastrano, nisam osjetio lijevu nogu i ruku dvadesetak sekundi od grča. ^^

Registrirani
19-06-2009, 12:14
kontam si da bi mogao uskoro jedan :)

MAFNi
19-06-2009, 13:01
Uvati me svaki put kad dođem s treninga i sjednem za comp.

la50
19-06-2009, 18:06
Mene je prije često znao grč uhvatit u listu(kad sam trenirao nogomet) ali kad sam počeo trenirat odbojku istezanje je skužio sam da se moram puno istezat jer se stalno skače itd. pa je tako kod mene istezanje dostiglo vrhunac.Svaki dan možda 2 min prije spavanja(kad nemam trening) i 5-10 min poslije treninga i nema ga više.Evo jedne slikice kako izgleda moje istezanje ... http://www.imagesforme.com/show.php/549582_Slika068.jpg

Vedro
19-06-2009, 20:50
Pokušaj s hodanjem, onda još više boli, ali je ta bol nekak ugodna pa je u redu.
ugodna bol? :pray: :rotfl:

Mr. G33k
19-06-2009, 20:53
Mene kad uhvati boli i do 2 dana. Ništa ne pomaže doli trpiti.
Sreća da me ne hvata često.

Jednom me uhvatio grč u vodi; al sma se naguto ajme :thumbs1:

Sonic_Moronic
19-06-2009, 21:04
Pokušaj s hodanjem, onda još više boli, ali je ta bol nekak ugodna pa je u redu.
ugodna bol? :pray: :rotfl:


Nitko nas ne razumije. :(

bananac
22-06-2009, 21:05
hah ko bi reko da cu vidjet ovu temu xD

najjace je kad me u obje noge copi xD

Human m0nst3r
22-06-2009, 21:15
Isuse i boze.

Registrirani
22-06-2009, 21:18
Isuse i boze.
ajde ti nemoj spamat.

Human m0nst3r
22-06-2009, 21:19
Grc me uhvatio i da nisi kul, K?K.

Raz
22-06-2009, 21:26
Pokušaj s hodanjem, onda još više boli, ali je ta bol nekak ugodna pa je u redu.
ugodna bol? :pray: :rotfl:


Nitko nas ne razumije. :(
Bol je onda ugodna jel se njome pokušava potisnuti druga bol. Da, moglo bi se reći da je onda ugodna.

Human m0nst3r
22-06-2009, 21:27
Kak moze bit ugodna... Meni dosad nije bila ^^. Ali ipak ima nesto gore od grca. Kad se ujutro budis i istegnes list misica na nozi radi prejakog trzaja, e to nije normalna bol. I da najgori su grcevi u voznji. Moram stat sastrane -.-'

Kid A
22-06-2009, 21:28
Isuse i boze.
Sta ovaj ovde glumi od jutros nesto.....imas li ti zivot van ovog foruma?Warn,ban,warn,ban.....de oladi malo.....koga briga za tebe...

megalodon
22-06-2009, 21:32
Cekaj, koji je ovo kurac ovdje? Neko se ponasa savrseno normalno, medjutim, dodje Fabija, nabrijan, ljut i opasan i trazi da se bena jer njemu smeta. Vise ne mozemo pricat bez kako odgovara Fabiji?

Kid A
22-06-2009, 21:35
Lik je malo bezobrazan.....fali mu koja roditeljska pleska i rijesen problem.Sta meni neko ovde ima neko prosipati nacisticki rezim.Napravi sebi forum pa tamo moduj do mile volje i davaj samom sebi warnove i banove koliko hoces.

Nodakim
22-06-2009, 21:37
Lik je malo bezobrazan.....fali mu koja roditeljska pleska i rijesen problem.Sta meni neko ovde ima neko prosipati nacisticki rezim.Napravi sebi forum pa tamo moduj do mile volje i da samom sebi warnove i banove koliko hoces.

Mah,uvijek je takva priča s Fabijanom,ali ako ti smeta ignoriraj ga.
Da,mod je,ali nije te briga jel.

Kid A
22-06-2009, 21:46
Ma ne smeta mi,ali svi mi ovdje normalno razgovaramo i zezamo se i dodje ovako neki nevaspitani balavac sa strane i krene provocirati.Ma sta me briga uostalom,ide mi na ignore listu od sad...

Human m0nst3r
22-06-2009, 21:51
To isuse i boze sam ne znam zas napisao, danas mi pisanje bas i ne ide. Et sry. Ugl bot pliz.

bananac
23-06-2009, 18:37
Počni piti magnezij, provjereno pomaže.

pio sam i ne pomaze :D

Niko Bellic
23-06-2009, 18:53
To isuse i boze sam ne znam zas napisao, danas mi pisanje bas i ne ide. Et sry. Ugl bot pliz.
O Sulio zar ne vidis da "oni" tebe bare i zele da im se grci u tvom dvoristu odpozadi ae... :rotfl:

SkunK
23-06-2009, 19:36
Mene samo uhvati kad je noga u neprirodnom položaju, i da bol je dosta jaka no stari mi je jednom prilikom savjetovao da pregrmim bol u trenutku grča i da ispružim nogu u vis i petu pokušam "izbciti" što je više moguće "naprijed". Pomaže dosta jer popusti bol i to je to, ali koliko vidite samo se dogodi kad ja to iniciram nekim neprirodnim položajem noge.

Inače mrzim grčeve u nogama kad se dogode... :(

El Klinjo
23-06-2009, 20:14
najgore mi je kad dobijem grč(najčešće lijevi list) i onda još ko budala idem stezat taj mišić :D

LPFireDog
20-07-2009, 13:49
ja kad gledam pr0n onda mi se zgrci jedan misic :oops:

la50
20-07-2009, 13:53
ja kad gledam pr0n onda mi se zgrci jedan misic :oops:
Kolko ja znam iz osnovne nas je profa učila da penis nije mišić(nego je nešto drugo,jbg nemogu se sjetit da ga jebeš).Mene ufatio grč u stopalu danas u moru,ali me uhvatio onda kad sam stajao na špic nekog kamena par sekundi,sva sreća pa mi nije pokvario dan.

LPFireDog
20-07-2009, 13:55
kod mene u selu nema osnovne
ja sam direktno na fax otiso...

Mirko L
20-07-2009, 14:02
Mene takav grč uhvati nekad tijekom spavanja.
Ali srećom, znam kako ga rješit.

Dešava mi se kada ispružim nogu u krevetu( I uvijek lijevu).
Već vidim znakove grča, pa brzo vratim nou u neki bolji položaj i izbjegnem grč.

Medolina
20-07-2009, 14:47
Ovako, grčevi u nogama su se i meni javljali prije, i znali su me probuditi usred noći.
Najbolji lijek je, dok te još drži, jako ispružiti nogu i nožne prste ispružiti prema sebi, što jače možete i tako držati!
Kako biste spriječili grčeve, trebali ste izbjegavati to da radite prevelike napore, ne biste smjeli predugo sjediti za kompom u komadu, nego raditi male pauze (to najviše vrijedi za igranje), s vremena na vrijeme prošetati, kako bi mišići na nogama ostali aktivni.

Najvažnije od svega je to da izbjegavate močenje nogu. Primjerice, kada pada kiša, pa vam noge pokisnu, tenisice promoče, velika je vjerojatnost da bi vas mogli primiti grčevi, jer vam se mišići nahlade. Naravno, to znači i da prilikom kupanja morate biti na oprezu i ne biti predugo u vodi.

A i najčešći razlog za noćne grčeve je i položaj pri spavanju. Dovoljno je da malo nakreneš nogu pod krivim kutom, ondmah ti kost pritisne mišić, što izaziva grč.
Dakle, nemirniji spavači bi ga mogli osjetiti na vlastitoj koži.
Moj tata je imao problema s grčevima, tolikih da nije mogao stati na noge i to je ga mučilo dugi niz godina.
Kada je skužio da bi trebao prestati piti, jer mu je organizam gubio vodu i sol, onda su i grčevi prestali. Prije nekoliko dana ih je imao opet- jednom su se desili i to zato što je imao pretjeran fizički napor taj dan i preznojio se jedno 10 000 puta pa ga je vjetar dobro osušio.

neox99buleseye
20-07-2009, 20:03
da, većinom u spavanju i to strašno boli ko da mi neko mesari mišić

Ogg The Dogg
21-07-2009, 22:17
ne volim grčeve. u nogama ih imam ponekad uglavnom kad se preforsiram il neš takvo.
najgori grč u životu mi je bio onaj u malom prstu na nozi. :-x

Aerospark
29-07-2009, 15:41
i mene su hvatali, ali dignem se na noge, i prode u roku 5 sekundi

IGoR_2803
29-07-2009, 18:35
i mene su hvatali, ali dignem se na noge, i prode u roku 5 sekundi

ne znaš ti onda šta je grč... mene dok smo haklali pa me nakon skoka primio grč, samo sam pao na pod i nisam mogao stat na nogu par minuta... doslovce vidiš kako ti se grči mišić... katastrofa...

Rang€r
29-07-2009, 21:22
[b]Zna me ponekad dok spavam uhvatiti grč uglavnom u području lista noge.[b]
Bol je strašna, a kad grč prestane noga zna bolit (pogotovo u hodu) još par dana...

Zapravo nije me uhvatio nijedan već koju godinu do ovoga sinoć. Strawa.

Minerala (Kalij, Klacij, Magnezij ...) i soli unosim dovoljno u organizam (pa i više).
Često pijem izotonične napitke (Iso-Sport isotonic drink).
Ne bavim se nikakvim sportovima koji zahtjevaju fizičku aktivnost (dakle nije ni do toga).

Zna li tko kakvu metodu sprečavanja?
A metode smanjenja/prekida boli nakon grča?

Nemojte mi samo navodit ono istezanje noge i savijanje prstiju kad grč uvati,
to nekad pomogne, nekad ne, nekad se toga ne sjetim (ta iz sna me probudi)
i pomaže samo u prekidu grča.

mene to uhvati kad sam u spavačkoj komi, dakle kad se probudim al se nemog ustat, pa se protežem i onda tako ko što si reko u području lista meni desne noge boli ko qrc... nedostatak kondicije :P

vivi
29-07-2009, 21:38
Zna me ponekad dok spavam uhvatiti grč uglavnom u području lista noge.
Bol je strašna, a kad grč prestane noga zna bolit (pogotovo u hodu) još par dana...

Zapravo nije me uhvatio nijedan već koju godinu do ovoga sinoć. Strawa.



Kao da sam ja ovo pisao,takodjer me prije 2 dana uhvatio takav grc odmah poslije budjenja da sam skoro urlao od boli,i takodjer me prije toga nije uhvatio jedno pola godine iako mi se prije znalo cesce desavat...ali fkt mrzim to

Aerospark
29-07-2009, 22:23
i mene su hvatali, ali dignem se na noge, i prode u roku 5 sekundi

ne znaš ti onda šta je grč... mene dok smo haklali pa me nakon skoka primio grč, samo sam pao na pod i nisam mogao stat na nogu par minuta... doslovce vidiš kako ti se grči mišić... katastrofa...


znam ja dobro šta je grč, kad sam se previjao od boli u krevetu, kao da me netko pila. Ono, probaj stati, vrijedi pokusat umjesto bespomocnog previjanja na podu/krevetu/whatever

Rang€r
29-07-2009, 22:44
sad sam se sjetio kak sam prije negdje godinu dana bio igro nogomet s frendovima i onak mi lagano sjedne lopta i ja ju grunem ko konj, 5 min sam se previjo od boli, a ovi su se previjali od smjeha, bio jedan frend snimio mobom.. :rotfl: :pray:

1GBRAM
29-07-2009, 22:47
ako treniraš nogomet kao ja,toga ćeš se nasretati...no,pomaže ti da uvijek hodaš,nikada da ono,sjediš predugo...jer se onda mišići priviknu na tu poziciju,pa kada se ustaneš,imaš čudan osjećaj... 8)

Rang€r
30-07-2009, 14:59
ja sam do 5. razreda 0-24 bio na igralištu, igro sam tada bolje neg sada, bolje od par likova koji su bili u repki a moje godište >.>

onda sam se odselio i dobio internet :D

njub
30-07-2009, 19:27
jučer moga brata uhvatio u bazenu grč... on izašao van i kotrljo se od boli :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Alepić
30-07-2009, 19:32
Pokušaj s hodanjem, onda još više boli, ali je ta bol nekak ugodna pa je u redu.
meni bol nekad zna bit ugodna al nekad pretjeram pa mi poslje bude čudno

Maja
30-07-2009, 21:37
LOL...

Ona lagana bol je ugodna, kao ovi grčevi... Sve više je previše :yuck:

1GBRAM
31-07-2009, 00:17
šta da ti kažem osim,masirati nogu dok ne prestane,jer ako hodaš dok imaš grč,ode živac u 3...

Rang€r
31-07-2009, 18:36
mene kad grč u listu uvati, krenem se previjat ko frodo kad dobi srčani od Prstena :(

Medolina
06-08-2009, 22:07
i mene su hvatali, ali dignem se na noge, i prode u roku 5 sekundi

ne znaš ti onda šta je grč... mene dok smo haklali pa me nakon skoka primio grč, samo sam pao na pod i nisam mogao stat na nogu par minuta... doslovce vidiš kako ti se grči mišić... katastrofa...

Da, i baš se može napipati tzv. čvor.

olio
09-08-2009, 11:27
mene često hvatao (1 put mjesečno) u desnoj nozi ali otkada sam počeo voziti bicikl prestalo je

Deadwalker
09-08-2009, 11:45
Mene je nekoliko puta uhvatio na desnoj nogi dok sam plivao. Ako se covjek tada uspanici, lako se moze utopiti...

megalodon
09-08-2009, 12:26
Nikad me u zivotu nije uhvatio grc. Ja sam supermen.

MWAHAHAHAHA
10-08-2009, 08:34
mene nekad zna uvatit bas tako u listu kad spavam ,kad me uhvati previjam se od bolova derem u snu i onda nemogu ispruzit nogu 2 dana