PDA

Pogledaj cijelu verziju : Telekineza



Raz
14-04-2009, 18:25
Pokušao, nije uspjelo, dali vjerujem, hmmm... vjerojatno se može koristit telekineza ali sumnjam da bi to mogla svaka osoba jer za to vjerojatno treba jako puno koncentracije i volje.

josip_kraš
14-04-2009, 18:34
vjerujem da je moguće, uz naravno veliku koncentraciju...

m777
14-04-2009, 18:38
Ne.

###DK###
14-04-2009, 18:39
Jedno pitanje.
Postoje li uopće ljudi koji su to izveli?

Kid A
14-04-2009, 18:48
Jel se performansi Uri Gelera mogu svrstati u ovu kategoriju?

The Jackal
14-04-2009, 18:50
Da. Definitivno DA!

Uri Geler :pray:

kikl0p
14-04-2009, 18:56
vjerujem da ima nesta u tome isto kao i u gledanju na daljinu
L61RptUU ... re=related (L61RptUUEqU&feature=related)

str1k3r
14-04-2009, 19:08
Čuo sam za neke ljude u Rusiji koje navodno koristio KGB, za experimente telekinze, tj. kako bi se ona mogla primjeniti u npr.
u vojne svrhe ili pri ispitivanju zatvorenika, no bolje i telekineza neg' elektrode na testise u svakom slučaju!

Kid A
14-04-2009, 19:10
I CIA je to radila...takozvani projekti "gledanja na daljinu".Nisu nikad ponijekali vrsenje tih eksperimenata i kazu da je bilo rezultata.

str1k3r
14-04-2009, 19:15
I CIA je to radila...takozvani projekti "gledanja na daljinu".Nisu nikad ponijekali vrsenje tih eksperimenata i kazu da je bilo rezultata.

Da, no imam više vjere da su to Rusi prije uspjeli neg Ameri :D

Frky
14-04-2009, 19:16
Da! Naravno, uz puno volje, teninga (umnog), isvega što su ostali spomenuli! Jer kad pogledaš, ljudi koriste samo cca. 9% mozga, pa možda ima ljudi koji koriste više i imaju svakakve sposobnosti!

Ovo bi mogao usporediti s svemirom i pitanjem da li postoje alieni (tj. bilo koji oblik života izvan Zemlje)! Pošto je svemir jedan veliki prostor u kojem tamo negdje možda postoji koji alien, tako i kod telekineze! Možda netko koristi neki tamo dio mozga koji masa ljudi ne koristi!

Dobro ajde, glupa je usporedba :( !

Kid A
14-04-2009, 19:23
Bio mi je skoro jedan kolega iz Srbije koji je tamo upisao Vojnu akademiju.Na drugoj godini upadne on u program razmjene i posalju ga u Rusiji(mislim da je bio Novosibirsk) na 6 mjeseci.Nakon mjesec dana pocne ih trenirati jedan ruski komndant i prvi dan ima kaze:"sad cemo uciti osnove bezkontaktne borbe"(!!!!!!)Izaberite trojicu najjacih momaka iz vase ekipe i probajte me napasti."E sad,valjda kad su likovi krenuli prema njemu da ga napadnu,on ucini neku kretnju rukom i ova trojica popadase u snijegu,kao da su im noge otkazale.Ruski komandant im je kasnije rekao da je to bilo neka vrsta manipulacije aurom kroz bioenergiju.Kaze:"mi ako ikad krenemo u rat na globalnom nivou,ne ocekujte da koristimo konvencionalna oruzja.Ljudski um je najjace oruzje i treba ga iskoristiti sto vise".

flander
14-04-2009, 20:15
da,vjerujem u telekinezu, ako čovijek koristi samo 5% moga, a ovih 95% "spava" dam se kladit da se negdije skriva ta moć kontroliranja energije

Hellboy
14-04-2009, 20:16
Svakodnevno ju koristim. Za micanje kazaljki na satovima najčešće. Dokažite da to nisam ja.
Inače, čovjek koristi 100% mozga. Ne možeš biti najrazvijenije biće na planeti i koristiti samo dio mozga. Ta izjava je urbani mit. Doduše, postoje ljudi koji mozak ne koriste uopće. Ljudi poput nekih forumaša.

Hellboy
14-04-2009, 20:31
Želiš li snimke aktivnosti ljudskog mozga koje jasno pokazuju da čovjek koristi 100% moždanog kapaciteta? Bezbrojna testiranja su potvrdila da je teorija o uporabi samo jednog dijela mozga najobičnija glupost.

Edi Sm187
14-04-2009, 20:33
Uf, nedavno sam imao referat o telepatiji i telekinezi kojeg sam radio prema knjizi Krešimira Miška "Telepatija i telekineza".

U knjizi su spomenuti neki čudni događaji vezani uz te prirodne pojave i najvažniji ljudi koji su se time bavili kroz povijest.
Uz Urija Gellera i Ninu Kulaginu valja spomenuti Pata Pricea, Inga Swanna (remote viewing), Kineza Z (za njega se misli da je daleko dogurao sa telekinezom, budem nabavio puno ime), Matthewa Manninga (iscjeljivača) i Teda Seriosa (mentalna fotografija).

Ako ikoga zanima knjiga, možda imam loš scan iste na kompjuteru :roll:

Kid A
14-04-2009, 20:33
Hmmmmm,koliko los?

Edi Sm187
14-04-2009, 21:31
Pazi! 80+ MB.

http://rapidshare.com/files/221371570/tele.rar.html

Može se skinuti 10 puta, nisam suviše vičan uploadingu.

kikl0p
14-04-2009, 22:38
Svakodnevno ju koristim. Za micanje kazaljki na satovima najčešće. Dokažite da to nisam ja.
Inače, čovjek koristi 100% mozga. Ne možeš biti najrazvijenije biće na planeti i koristiti samo dio mozga. Ta izjava je urbani mit. Doduše, postoje ljudi koji mozak ne koriste uopće. Ljudi poput nekih forumaša.
pa mozda koristi 100% fizicki ali to neznaci da koristi 100% potencijala

Hellboy
14-04-2009, 23:23
Says who? Svemirske iguane?

Chappi
14-04-2009, 23:34
Ne,za mene takve priče su totalne gluposti!

Constantine
14-04-2009, 23:46
Da vjerujem.
@Hell,to sto koristi čovjek 100% mozga ne znači da neki ljudi nemaju napredniji i mnogo razvijeniji mozak od drugih.

kikl0p
14-04-2009, 23:47
Says who? Svemirske iguane?
ha ha very funny,glup si ko kurac

Kalhant
15-04-2009, 00:54
Says who? Svemirske iguane?

jedan prilicno dobar clanak pa procitaj http://www.neilslade.com/Papers/how.html

###DK###
15-04-2009, 08:27
Ovdje ću se složiti s Hellboyem.
Oduvijek mi je bilo glupo to razmišljanje "Ljudi koriste 10% mozga".
Zašto onda služe ostalih 90%?

Hellboy
15-04-2009, 08:32
Jedan dio mozga je zadužen za govor, drugi za osjet dodira, treći za osjet mirisa, četvrti za kongitivne funkcije, itd.. Ako se ne koristi 100% kapaciteta stalno jer netko primjerice šuti u nekom danom trenutnku, ne znači da čovjek ne može koristiti 100% kapaciteta ako to poželi. Ljudska bića su izrazito svestrana i upregnuti mozak da radi hrpu stvari odjednom nije nikakav problem. A tvrditi da koristimo samo dio tog kapaciteta zbog čega bismo trebali nekim metodama moći otključati ostatak je mutavo. Što bih onda trebao? Cheatove da otključam ostalih 90%?

@kiklop - Vidi se da si načitan kada se razbacuješ tako stručnim izrazima poput tog kojeg si naveo.

###DK###
15-04-2009, 08:41
Jedan dio mozga je zadužen za govor, drugi za osjet dodira, treći za osjet mirisa, četvrti za kongitivne funkcije, itd.. Ako se ne koristi 100% kapaciteta stalno jer netko primjerice šuti u nekom danom trenutnku, ne znači da čovjek ne može koristiti 100% kapaciteta ako to poželi. Ljudska bića su izrazito svestrana i upregnuti mozak da radi hrpu stvari odjednom nije nikakav problem. A tvrditi da koristimo samo dio tog kapaciteta zbog čega bismo trebali nekim metodama moći otključati ostatak je mutavo. Što bih onda trebao? Cheatove da otključam ostalih 90%?



Pa da. To se i iz psihologije uči. Dio mozga za ovo, dio za ono.
A ne ta teorija o 10%. Ono, nema logike. Po tome, ostalih 90% većini služe kao ukras.

Paran0a
15-04-2009, 08:57
Ne vjerujem...

D.E.M.O.
15-04-2009, 12:35
Ovdje ću se složiti s Hellboyem.
Oduvijek mi je bilo glupo to razmišljanje "Ljudi koriste 10% mozga".
Zašto onda služe ostalih 90%?
za procese tipa otkucaji srca, disanje i sl, a vec je dokazano da neki ljudi mogu i to kontrolirati :wink: (vec vidim potencijalni shit-odgovor - ne nuzno od tebe dk)

edit.

@hellboy - kalhant je dao poprilicno dobar link. procitaj malo.

str1k3r
15-04-2009, 12:41
[quote="###DK###":2ntb4k61]

za procese tipa otkucaji srca, disanje i sl, a vec je dokazano da neki ljudi mogu i to kontrolirati :wink: (vec vidim potencijalni shit-odgovor - ne nuzno od tebe dk)
[/quote:2ntb4k61]

Koliko ja znam rad srca, i disanje su automatizirani procesi kojima upravlja mali mozak, i ljudi nemaju sposobnost upravljana tim funkcijama, kako mogu ih kontrolirati?

cropir
15-04-2009, 17:16
probao, djelomicno uspjelo, vjerujem. i bio je velik topic o kinezama. :D

###DK###
15-04-2009, 17:31
[quote="###DK###":20662hnt]Ovdje ću se složiti s Hellboyem.
Oduvijek mi je bilo glupo to razmišljanje "Ljudi koriste 10% mozga".
Zašto onda služe ostalih 90%?
za procese tipa otkucaji srca, disanje i sl, a vec je dokazano da neki ljudi mogu i to kontrolirati :wink: (vec vidim potencijalni shit-odgovor - ne nuzno od tebe dk)

[/quote:20662hnt]

A ne, nisam se ja tu dobro izrazio. :)
Nego, mislio sam da se u to "Ljudi koriste 10% mozga" ubrajaju otkucaji srca i ostalo.
Tako da ostane ono 90% koje nema nikakvu primjenu.

cham3leon
15-04-2009, 17:32
Nisam siguran za ovo da čovjek koristi samo 10% mozga. Čuo sam tu činjenicu od mnogo ljudi, a onda sam pročitao članak koji je to svrstao u urbane mitove. Doduše taj članak je bio u 24sata, tako da zaista ne znam šta da mislim.

Telekineza je vrlo rijetka čovjekova sposobnost koja je zabilježena i dokumentirana. Nema baš smisla pitati se vjerujemo li. Krešimir Mišak je imao jedan prilog Na Rubu Znanosti o nekoj Ruskinji koja je imala iznimne telekinetičke i čak pirokinetičke sposobnosti. Navodno se čak ponekad znala slučajno samu sebe zapaliti iz čista mira. Čudno...

Neven <R>
15-04-2009, 17:42
Koliko znam nijedan od tih ljudi sa navodnim telekinetičkim sposobnostima ih nije uspio dokazati u kontroliranim uvjetima, pa stoga zaključujem da je riječ o dobrom scamu.

D.E.M.O.
16-04-2009, 00:30
jeste ova ruskinja na prethodnoj stranici, ako se ne varam.