PDA

Pogledaj cijelu verziju : Demigod



Aral
14-04-2009, 10:31
Demigod
http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/DG_Desktop_Rook_Concept_640x480.jpg
Published by:SStardock
Developed by: Gas Powered Games
Release Date:SApril 14, 2009
Genre:SStrategy RPG

Official page:Shttp://www.demigodthegame.com/
Screenshots:Shttp://www.demigodthegame.com/downloads/
Trailers:Shttp://www.gametrailers.com/game/demigod/9778


Demigod is a real-time, tactical strategy game that includes extensive role-playing elements. Choose from several Demigods, each poised for battle with their own unique capabilities and awe-inspiring powers. Vanquish other would-be gods as you gain levels, increase in power, unlock the power of mystic artifacts and slowly battle your way closer to joining the Pantheon.

Evo nam jos jednog predivno naslova, dakle...koncept je skoro pa isti kao u doti, znaci imate svoje heroje, u ovom slucaju demigodove, njih osam komada. Igra je ocito internet i lan orijentirana, ali imate i single player skirmish i tournament da nabrusite skill jer se vidi da ce se igra najbolje pokazat u MO svijetu. Svaki demigod ima posebno razradjen skill, pocevsi od brute jedinica sa puno strenghta do ranged demigodova, carobnjaka pa mjesavine istih itd, uglavnom svatko ce nac svoje. Po meni vrlo zivotopisni demigodovi. Grafika je u jednu ruku predivna, pravi melem za oci, ako sam skuzio dobro ovu igru pogoni modificirani supreme commander engine, znaci imamo onaj famozni zoom out i zoom in look. Jednom rijecju predivno! Sve ono sta vidite na trailerima i screensima u zivo je jos duplo ljepse i bolje!
Koncept je, kao sto sam naglasio, kao i dotin. Imate demigoda, na pocetku kupite artefakte i oklope, oruzja itd, koje naravno, kako vam rastu pare mozete ponovno kupit, naravno ovaj put puno bolje u statsima. Jedinice se spavnaju iz portala i kako vama raste moc, skill, lvl i exp tako se spavnaju sve jace i jace jedinice, koje naravno nemozete kontrolirati. Mape su u biti arene, sa strateski rasporedjenim "gold mineovima", bitnim za povecanje vaseg "novca", razni portali, bitni checkpointsi i sl, nesto kao u dow-u. Nemoram ni spominjati koliko su raznolike te arene, nema ih puno ali su vrlo zanimljivo napravljene, podlozne taktiziranju. U sustini vrlo jednostavno a opet slozeno, slozi najboljeg heroja i deri...ako te protivnik ne pokori E da, imamo i dvije suprostavljene strane, forces of light i forces of darkness, na vama je da birate :D Eto to je ukratko to, plain and simple. Meni se igra fakat svidjela, dotu nisam nikad volio al ovo mi se prokleto svidjelo. Uzitak je gledati kako od slabasnog demigoda mozete napraviti pravi ubilacki stroj koji jednim hitom ubija sve zivo, naravno ni suprotna strana ne miruje, stoga budite spremni!

Outmind
14-04-2009, 10:59
Fakat se nadam da će ova igra uspjet, jer mi se dota već 3 puta popela na vrh glave, i ništa me nebi više razveselilo od toga da ljudi manje igraju dotu, a više nešto drugo, pa makar to bio i dota klon.

Aral
14-04-2009, 11:01
Ma bas to, tak i meni. Ovo ima koncept ko dota ali je takvo osvjezenje igrat, lijepa grafika, osjecaj, likovi, ma ono...trebas probat da vidis ;)

Grim
14-04-2009, 11:05
Uzima osnovan koncept dote, ali me bas i ne podsjeca na dotu prema trailerima. Dosta me zanima kako ce ova igra ispasti, iako bas nevjerujem da ce je fanovi dote prihvatit :)

Aral
14-04-2009, 11:20
Ima koncept dote, znaci vodis heroja a jedinice ne...ostalo je sve drugacije i puno zrelije. Ja mislim da niti ne ocekuje preokrenuti igrace dote ali ako uspije u tome super. Ja npr bas i ne favoriziram dotu al mi je ovo odlicno.

Rang€r
14-04-2009, 11:35
igram dotu godinu i pol... evo sad sam odigro jedan skirmish protiv AIa, na normal, spušio, jer mi je dost vremena trebalo da pročitam sve šta piše i skužim mapu :)

igra je odlična, zabavna, lijepa, opširna, zanimljiva, odlična... ak ovo ne stave na garenu onda nek se stvarno upucaju... onda ću vjerojatno kupit orig. ;)

igra ima samo bazu dote, a najsličnije doti bi bili oni assassin heroji, jer oni kolko kužim ne kontroliraju "minione"... ja sam za početak uzo generala i osto očaran kolko je jedan demigod bolje razrađen nego heroj u doti, to vam je ko da imate 8 pudgeva i mirani neš fenomenalno :D nekak mi se čini da se gold dobiva prebrzo il ja zujim naokolo i ne kupujem kak treba il je game malo previše trajo al nvm..

zasad nisam primjetio nikake bugove, nikaka zaštekanja, a igram sa sve na high i svim fičrsima uključenim, također grafika je fenomenalna i može se reč orginalna... ajd idem ja sad igrat a vi... šta ja znam zurite u trailere il tako nešto :D

Grim
14-04-2009, 11:36
Dota je vrlo zabavna i moze se igrati na starijim racunalima zato je tako igraju. Cini mi se da ce Demigod imati vrlo dobru grafiku, po traileru izgleda vrlo mocno te se bojim da to nece moci dobro sve optimizirati te da nece svi moci igrati igru, to je odmah veliki minus(ako se dogodi). Kolko sam skuzio demigod je ustvari heroj kojim se upravlja i biti ce ih samo 8 ? To mi se bas i ne svida(kolko znam dota ima oko 60 heroja), ak tako bude igra nece bas dobro ispast. Svida mi se to sta ce razgraditi RPG element te ce igra biti mjesavina strategije i RPG-a. Taktika ce biti isto vrlo zanimljiva, a mape me isto vrlo zanimaju posto ce prolazi biti isti ali krajolik drugaciji...

Grim
14-04-2009, 11:38
igram dotu godinu i pol... evo sad sam odigro jedan skirmish protiv AIa, na normal, spušio, jer mi je dost vremena trebalo da pročitam sve šta piše i skužim mapu :)

igra je odlična, zabavna, lijepa, opširna, zanimljiva, odlična... ak ovo ne stave na garenu onda nek se stvarno upucaju... onda ću vjerojatno kupit orig. ;)

igra ima samo bazu dote, a najsličnije doti bi bili oni assassin heroji, jer oni kolko kužim ne kontroliraju "minione"... ja sam za početak uzo generala i osto očaran kolko je jedan demigod bolje razrađen nego heroj u doti, to vam je ko da imate 8 pudgeva i mirani neš fenomenalno :D nekak mi se čini da se gold dobiva prebrzo il ja zujim naokolo i ne kupujem kak treba il je game malo previše trajo al nvm..

zasad nisam primjetio nikake bugove, nikaka zaštekanja, a igram sa sve na high i svim fičrsima uključenim, također grafika je fenomenalna i može se reč orginalna... ajd idem ja sad igrat a vi... šta ja znam zurite u trailere il tako nešto :D
Cek... igra je izasla tek danas i vec je imas....

Grim
14-04-2009, 11:41
Aha, nisam se obazirao na to xD
Rang€r reci nam svoju konfiguraciju, bas me zanima oce li radit na mojoj 8800 :)

Arbiter of Change
14-04-2009, 11:43
Ajde konačno izašlo... mora biti nešto kad se DotA fanatici javljaju sa pohvalama tako da ću definitivno probati, premda nisam neki ljubitelj potonje. :)

Aral
14-04-2009, 12:00
Ma ja si mislim ajmo probat, nakon prvo meca ono...wow, ovo je vrlo zabavno! Dajte si malo truda u pocetku, pokusajte skuzit kak kaj ide i sve bi trebalo bit ok! Svaki heroj ima svoje skillove i samo upoznavanje ce trajati, sto je super. Stovise, grafika je predivna i engine optimiziran do bola, sve na max kaj se moze stavit, AA do kraja, 1680x1050 i letiiii. Nisam neka iskusnjara u doti, u biti igrao sam samo mec ili dva al za ovo cu se fakat zagrist. S vremenom ce valjda i nekakvi patchevi izlazit, expanzije mozda, tko zna...samo da igra kao takva uspije privuci dovoljan broj igraca!

Grim
14-04-2009, 12:08
Kad vec imas igru (khm) daj mi objasni koja je razlika izmedu mapa osim izgleda (u zraku, na zemlji,itd) te jeli je okolis uopce vazan za taktiziranje, te jeli je taktika uopce dobro uvedena u igru?

Rang€r
14-04-2009, 12:30
svaka mapa je totalno drukčija, dakle nije samo okolina drukčija več i "laneovi" tj. ti prolazi... sad sam tournament jedan krenuo, uzo rooka, onaj maneken na coveru, dost imba dečko podsječa me na leorica malo, dost ga teško ubit a radi masivan dmg.. owno ih ko majmune...

8 demigoda nije minus, dota je počela sa 10 heroja, 5 za sent, 5 scrg, ima 4 moda igre, igram na radeon hd4850 512 mb vram, intel q6600 2.4ghz, 2GB RAM, 1440x900, sve max. i igra doslovno leti... u igri također ima mnogo mjesta za napredak ko i sama DotA, dakle dodavanje novih demigoda, balansiranje, nove mape(mada ovo nije tolko potrebno) i sl.

taktike naravno ima, no opet tu nemogu puno reći jer igri je glavni adut mp, a sve što mogu reć o normal AIju je da ih lako navuč, onda kad skuže da su u qrcu dobro bježe ^^

btw igra je izašla jučer :P sva sreća pa izašo onaj xf update, kad vidim supported games list ono Demigod :D očekivo sam ovu igru, kao alternativu za DotAu, niš više niš manje, i ispalo je da je igra još više :) svakako barem probat

Deadwalker
14-04-2009, 13:19
Pa sad je rekao da nema original.. na svoj vlastiti suptilan način >.>

ponovo vi o zabranjenim stvarima... :roll:

Nego, kolko cujem, odlicna igra, jako lijepo optimizirana te na kraju krajeve i zabavna. Fakat, nema razloga da barem ne isprobam...

The Jackal
14-04-2009, 13:28
Anyway... Zahtijevi tak da nebu pitanja u vezi dal se može pokrenut kod ovog/onog.


Minimum System Requirements:

* Windows XP SP3 / Vista SP1
* 2.4 GHz Processor
* 512 MB Available System Memory
* 8 GB Available Hard Drive Space
* 128 MB 3D Video Card (ATI Radeon X1600 / Nvidia GeForce 6800 or better)*
* Sound Card
* Broadband Internet Connection for Multiplayer
* Stardock's Impulse Required for Updates/Digital Download

* Intel integrated chipsets are not supported.

Recommended System Requirements:

* 3 GHz Processor (Multicore Supported)
* 1 GB Available System Memory
* 256 MB 3D Video Card (ATI Radeon 2600 / Nvidia GeForce 7600 or better)

Deadwalker
14-04-2009, 13:40
hmmm, jako cudni zahtjevi...naime, ako je rijec je engine-u supreme commandera, slobodno zaboravite na 512 mb rama i 2.4 Ghz procesor, nema sanse. Dalje, preporucena konfa...opet 1 gb rama je stvarno premalo za bilo kakvu modernu igru, a kamoli s ovakvim engine-om i jos dok je Vista OS...Po meni, zahtjevi bi trebali biti sljedeci:

minimalni:
3.0 Ghz proc, 1 gb rama, 256 mb graficka
preporuceni:
dual core, 2 gb rama, 512 mb graficka(posebice ako je 22'' monitor u pitanju)

The Jackal
14-04-2009, 14:04
Skinuti su s official stranice.. :?

Frky
14-04-2009, 14:20
Wow, ovo izgleda zanimljivo! Probat ću pa ako bude dobro i ako se pokaže kao dostojna alternativa DotA-i možda i uzmem org.

Aral
14-04-2009, 14:29
preporuceni:
dual core, 2 gb rama, 512 mb graficka(posebice ako je 22'' monitor u pitanju)

Ista stvar kod mene, jos 16xQ AA ukljucen...mrak od igre. Nego, sad sam poceo tournament sa Rookom, onim malim divekom sa slike na prvoj strani; omg lik je prestrasan, nemogu vjerovat. Mozete ga upgradeat sa mislim tri dodatna oruzja koja namontira na ramena i glavu, tj. nekakve archere, onda nekakav tower koji siba neki beam of light te jos povrh svega katapult na glavi, koji se naravno mogu dotano upgradeati, majstor za razaranje. Kasnije u igri kad ga jos pojacate mislim da bez problema moze raditi trostruko veci damage nego na pocetku, s tim da je fora da zgrade rusi sa ovim hammerom kaj drzi u ruci a ziva bica mete sa rukom :D Inace mu je attack speed malo spor, al kad mu sutnete par artefacta koji mu povecavaju as trebate onda vidjet, lik roka ko beba zvecku :shock: Sad sam kupio neki ring, mislim da se zove The Fathers ring, tak nes, kosta 25k a popis kaj sve poboljsava je fakat poduzi :pray:
Trenutno isprobavam razine tezine, na easy ih derete ko bebice i prakticki vam nis nemogu, probat cu sa svim demigodovima da vidim kaj mogu pa prelazim na tezi nivo. Prvo sam probao Regulusa, ima predobar crossbow i vrlo dobre ranged skillove (naravno) koji rade ogroman damage, s tim da ima poseban skill gdje mu narastu krila i lebdi iznad zemlje te radi veci damage al mu se zato mana svakim udarcem trosi.
Zanimljivo je citat biografiju svakog demigoda na official siteu
A sad idem ucit jer imam kolkovije iduci tjedan :?

P.S. I nemojte ljudi molim bas pricat o ilegalnim stvarima, necu da mod brise bezveze stvari zbog vaseg baljezganja :thumbs2: Ajmo fino pricat o igri i to je to ;)

Rang€r
14-04-2009, 14:56
y, rook owna, evo ja sad dobio turnir s njime, onak u early game nije baš neš posebno i lako bi ga se moglo sjebat da je neki igrač protiv njega, al kasnije kad ga se malo nabilda nemože ga isus ubit... da onaj ring je zakon, sam što 25k golda košta :) fora mi je i onaj mač na "a" iznad tog ringa, što daje 4x crit chance, onda kad im lupite jedan 2k-3k dmg crit niš neostaje živo :D

ja sam prvo probo oaka, lik mi je zakon, pogotovo shield i last stand spellovi, a i kul minione ima...

P.S. ajd ak je neko za koju partiju prek hamachija, nek mi se javi na xf:ivan10 il msn

Aral
14-04-2009, 15:01
Da da, istina :D Nego, nisam bas obracao pozornost, kaj ovisno o demigodu imas drugaciji minione ili...?

Cthulhu
14-04-2009, 17:41
Nisam znao da je ovo već izašlo. Uglavnom, čini se poprilično impresivno, taj "gigantski" dizajn i generalno odličan uzor prema kojem je sama igra napravljena, makar sumnjam da ovo može nadmašiti DotA-u. I ovi minimalni i preporučeni zahtjevi za pokretanje su uistinu čudni.

Rang€r
14-04-2009, 20:33
evo nakon par mp partija, mog reč da je SP spram MPeja, vrlo očekivano živo sranje :D

LAN je malo nestabilan, cjelo vrijeme kicka nekog, onak nastane spike, onda se molit da nikog ne kicka :)) ovi assassini su dost imba za razliku od generala, a minioni i nisu baš od neke pomoći osim healera, koji vrlo imba hilaju kad uopče hilaju... zasad mi je svaki demi super, probo sam sednu, rooka i oaka :)

Hidraulicar Kreso
14-04-2009, 22:16
samo da pitam jeli to singleplayer igra ili MMO

Aral
14-04-2009, 22:29
single player a imas i preko neta odnosno lana. Ajmo rec da je igra radjena da se igra protiv "zivih" protivnika :D

Rang€r
14-04-2009, 22:34
samo da pitam jeli to singleplayer igra ili MMO

a gle moš ju uzet i za FPS, zavisi od tvog pogleda na svijet ^^

Hidraulicar Kreso
14-04-2009, 23:02
ma ok, zanima me dali ima kampanju...

Aral
14-04-2009, 23:25
Nema kampanju kakvu bi poznavao u normalnim rts/rpg...ima skirmish i tournament, gdje prolazis razlicite arene dok sve ne pobijedis; znaci nema neke price itd.
Kad se sjetim onog komentatora cak mi i lici na neki fps, tipa ut3 :D Ono, kad kaze "DOUBLE SMITE" ili tak nes, ma ludnica...a tek first blood :pray:

vex
15-04-2009, 08:50
Mene jako smeta sto nema ninkav tutorial.. uopće ne kuzim smisao igre.. kakvi flagovi.. kakve kule.. nist , totalna enigma.. a ne da mi se ginit 500 puta da skuzim kako..

Hidraulicar Kreso
15-04-2009, 09:29
u igri postoje samo neke vrste heroja, sa posebnim moćima, nema nikakve vojske? Igra mi se čini ful dobra, trebala bi stići danas pa ću je isprobati. Samo se bojim da ju baš ne zeznu, volio bih da ipak ima neku vrstu singleplayer misija, da mi barem malo ubije dosadu dok ne dođe neki dobar FPS. :)

Aral
15-04-2009, 10:56
Mene jako smeta sto nema ninkav tutorial.. uopće ne kuzim smisao igre.. kakvi flagovi.. kakve kule.. nist , totalna enigma.. a ne da mi se ginit 500 puta da skuzim kako..

Da, tutova nema al se moze sve saznat na official stranici. Mislim ono, netreba ti puno da skuzis, kroz hintove ti pise kaj je kaj. Flagovi su ti za zauzimanje portala iz koji onda izlaze tvoji soldieri te za povecanje war ranka mislim. Nekad dobis "quest" da moras drzati cim vise flagova da dostignes odredjeni broj bodova, nesto tipa domination. Nekad moras neprijatelju srusit 5 fortressa koji su rasporedjeni po mapi a nekad i sami citadel. Exp i lovu dobivas ubijanjem naravno, a oni gold mineovi ti daju dodatnu lovu. Nisam jos jedino skuzio razliku izmedju generala i assasinsa (ak se tak zovu)...

POSA
15-04-2009, 11:20
koliko sam ja skužio generali su ti dobri momci, a ubojice su loši

Rang€r
15-04-2009, 11:52
totalno ne... to su odma na početku razjasnili, assassini kolju generali i nemogu imat svoje minione, imba dečki; a generali, imaju svoje minione, ne oslanjaju se samo na svoju snagu i nemoj take velike dps mogučnosti ko assassini...

Aral
15-04-2009, 13:24
Hm da, tak nesto sam i pretpostavljao; ha dobro, vidjet cemo, zasad se igram sa rookom, pa kad malo s njim sve unistim onda cemo uzet nekog generala.

Rang€r
15-04-2009, 13:26
meni je najbolja sedna, s onom svojom lavicom, podsječa na miranu iz dote ^^

aj ak je neko voljan za partiju prek hamačija nek me pma, več dosadno ownat jadni AI, da nas je malo više pa da se koljemo s pravim mesom ^^

Chieftain
15-04-2009, 14:50
e koju verziju hamachija koristite kad igrate? ja sam probao sa najnovijom, ali nece pa sam nasao na netu 1.0.1.3 i fakat radi, probao sam sa frendom. pa ako ko hoce skinite tu verziju i join na demigod55 i pass 0110.

Teon
15-04-2009, 14:53
Mi igramo sa 1.0.1.5 jer je ta najpouzdanija verzija. Sve radi na tome

Unkn0wN
16-04-2009, 11:02
Koliko sam ja skužio postoje flagaovi koju uopće nisu blizu portala, oni utječu na regeneraciju healtha, količinu xpa i ostale stvari. Ispravite me ako grješim.
Jel Demigod dolazi na garenu??

Frky
16-04-2009, 11:15
Mene jako smeta sto nema ninkav tutorial.. uopće ne kuzim smisao igre.. kakvi flagovi.. kakve kule.. nist , totalna enigma.. a ne da mi se ginit 500 puta da skuzim kako..

Koliko sam skužio, imaš na netu videe, napravljene od strane igrača, koji ti objašnjavaju sve!

Aral
16-04-2009, 11:20
Da, nisu blizu citadela, nego su obicno rasporedjeni na srediti mape ili sa strane, gdje se nalaze drugi portali koje mozes preuzet od neprijatelja ako ij je on claimao...

Unkn0wN
16-04-2009, 11:29
Jel bude na gareni ili ne???

Aral
16-04-2009, 11:39
Pojam nemam, google is your friend :D Imali su nekih poteskca sa serverima, cak je ekipa morala radit na uskrs da posloze nes...ima clanak na ign-u.

Teon
16-04-2009, 12:25
Jel bude na gareni ili ne???

Vjerojatno.
Otvoren je topic na forumu garene i puno ljudi podrzava no admini jos nisu nista odgovorili. Dosta ljudi ti igra u HAWX roomovima Demigod (naime umjesto exe HAWXa namjestis demigodov exe i tako igras, nekima tako radi nekima ne. Meni osobno radi :D )

Do tad imamo hamachi

lino
16-04-2009, 12:32
Ima kripova tj vojske kao u doti...

Hidraulicar Kreso
16-04-2009, 12:45
probao sam igru i jao mi se svidjela, samo još malo moram prokljuvit kako se boriti i spellove, ali sve u svemu više od očekivanog. Vrlo dobra igra.

Unkn0wN
16-04-2009, 15:15
ima creepova koji su znatno slabiji (u početku) nego u DOTAi, ali ih se kasnije može upgreadati.

Hidraulicar Kreso
16-04-2009, 18:28
jel postoji kakav patch ili dodatak da se heroj može dignuti preko 20-og levela?

Teon
16-04-2009, 19:34
Zasad kolko znam, ne.

I mislim da je to odlicno jer nemozes imat sve skillove pa nastaju razlike istog heroja. Tipa jedan se fokusira na ovo drugi na ono. Time se dobije raznovrsnost pa bi reko umjesto 8 Demigoda u stvari imamo 16 ako ne i vise

Aral
16-04-2009, 21:24
Da, dobar je ovaj limit do 20lvl-a, moras pazit kaj uzimas a i na 20lvlu je lik opako jak, nabacis par itema i artefacta pa da vidis.

Unkn0wN
17-04-2009, 10:03
to je posebno dobro kod torch bearaera zato što ima ledene i vatrene moći, tako se jedaan igrač može orjentirati na vatru a drugi na led i imamo dva različita heroja

Teon
17-04-2009, 13:03
Odigro par matcheva na gareni. Predobro je u multiplayeru, mislim da je balans lijepo pogodjen i fora je sto kad livaju AI uskoci pa ih mjenja :)

BTW za one koji ne znaju, na gareni se moze igrat Demigod u HAWX i CoD2 International roomovima (samo kaj exe umjesto hawx/cod2 stavis Demigodov exe file)

Rang€r
18-04-2009, 01:15
igra je fenomenalna... meni osobno bolje neg dota, al bolje od WAR jbga nije xD

sad čekam da dođe na garenu, reko teon da će uskoro :) pa bi onda mogo nabacit koi game kad mi se WAR neda( :rotfl: )

najjače mi ak neko uzme imba heroje, assassine, ko što smo ja i teon, protiv chiefa i wadea, ovi uopče nisu fort apgrejdali, a mi kripove sve pokupovali i kripovi ih zgazili... fenomenalno :pray: jedini prob što se ista fora ne puši dvaput :(

Teon
18-04-2009, 07:45
Al dobro, to je ok balansirano. Oni imba heroje al mi zato propushamo sa kripovima

P.S. A ti isto nadjes usporedjivat Demigod sa Warhammer Online :rotfl:

Aral
18-04-2009, 08:15
Ak ga je uopce usporedjivao sa warhammer online xD to mi je nekak neusporedivo :D Ja su u singlu zezam, prosao tournament sa rookom, sad cu probat sa regulusom malo.

Grim
18-04-2009, 08:47
Trenutacno mi je hdd pun, kolko igra zauzima na disku?

Unkn0wN
18-04-2009, 08:57
Moja 1.7 GB :) , pa obriši nešt, nije valjda da je sve tako vrijedno

vex
18-04-2009, 08:57
Stardock games folder teži 2.72GB.
Full retail verzija.

Grim
18-04-2009, 09:14
2.7 GB :? , odlicno to mi cak i stane ja sam mislio da je nekih 8 GB....

Rang€r
18-04-2009, 11:34
i ja sam mislio ^^

btw ono nije bila izravna usporedba, samo što je srcu draže :D

Grim
18-04-2009, 11:41
Evo napokon imam igru, to je fakat cudo od igre.. optimizirana do bola, malo zauzima, jako zabavna... jedino lose je sta nema tutorial pa nis ne kuzim :(

Rang€r
18-04-2009, 11:43
kak niko niš ne kuži :S pa igra nije baš komplicirana ko neke druge popularne strategije, homm, tw...

Aral
18-04-2009, 11:45
Da. Al dobro, ne bi skodilo da ima neki mali opis ili nes. Al tak i tak skuzis nakon par rundi. Imas manual, procitaj ga :D Ja sam na official stranici malo citao, bit ce ili vec ima nekakvih faq-a itd.

Unkn0wN
18-04-2009, 11:50
Ne teži puno zato što baš nema puno mapa i heroja, mogli su stavit nešt da možemo sami mape napravit

Aral
18-04-2009, 11:56
Ma nije zbog toga, Far Cry2 je sam dokaz, malo tezi a igra je ono, veeelika. Nema tonu bezveznih animacija i sl, da su u igru neznam sta nagurali ne bi puno vise tezila, pod tim mislim heroje i neke dodatne mape. Novih mapa ce sigurno biti, ili od strane developera (to sigurno) ili ako odluce izdat map editor onda od strane korisnika. Iako mozete vidjet i sami da mape bas i nisu jednostavne, odnosno teren i bok, ima okolo jos ovih gluposti, tipa da visi u zraku, pa onaj tip di se bori sa zmijom, pa zigurat...arene su fakat predivne!

Grim
18-04-2009, 12:20
Meni je najzesca ona arena iz trailera koja lebdi u nebu... prezestoko... :pray:

Unkn0wN
18-04-2009, 15:27
Ma igra je pre zakon :pray: , još samo čekam da dođe na garenu i nadam se da će biti recenzija u PCPlayu

Arbiter of Change
18-04-2009, 15:58
Wow, stampedo piratije žestoko nagazilo jadnog Demigod-a.
http://kotaku.com/5215528/demigod-18000-customers-100000-pirates


In a post on the game's forums, Stardock's Brad Wardell has revealed that the game's servers have been flooded with users trying to play the game. More users than they would have anticipated going by sales, as Wardell says internal data shows that while the game has been purchased by 18,000 people, there have been around 120,000 people trying to play the game over the past week.

Grim
18-04-2009, 16:08
Wow, stampedo piratije žestoko nagazilo jadnog Demigod-a.
http://kotaku.com/5215528/demigod-18000-customers-100000-pirates


In a post on the game's forums, Stardock's Brad Wardell has revealed that the game's servers have been flooded with users trying to play the game. More users than they would have anticipated going by sales, as Wardell says internal data shows that while the game has been purchased by 18,000 people, there have been around 120,000 people trying to play the game over the past week.
OMG :pray: :pray: legendarno, zestoko piratizirano...

Raz
18-04-2009, 16:13
Aww... sad mi je žao jadnog stardocka :( ... samo se nadam da će pirati i kupiti igru ako im se svidi.

edit: Kako legendarno... automatski se cenzurira riječ :pray:

Grim
18-04-2009, 17:48
Zestoka je igra... jos ne kuzim razliku izmedu generala i assassina, to ste vi nesto pricali :| prije nego sta sam ja imao igru....

Bartuc
18-04-2009, 17:54
Se to isplati odigrati u SP-u?

MP ne dolazi u obzir a igra mi na traileru izgleda sexy :pray:

vex
18-04-2009, 18:11
Igra je super i za sp unatoč tome da ima samo par mapa..a i to će se s vremenom popraviti.
I da , imaš samo skirmish i tournament , igra nema neki storyline mode.

Aral
18-04-2009, 18:15
Al to nemora nis znacit, pogledajte Sins of Solar Empire, prakticki nikakva zastita a igra se prodavala bolje nego neznam kaj. Al hu kers, bitno da se igra 8)

Grim
18-04-2009, 18:17
Se to isplati odigrati u SP-u?

MP ne dolazi u obzir a igra mi na traileru izgleda sexy :pray:
Pa ono vrijedi probat... ali to ti je ko da igras ET: Quake Wars u sp ili DOTA-u u skirmish... igra je dobra, jako dobra u sp. S vremenom dosadi igrat protiv AI jer ipak je puno zabavnije igrat protiv pravih ljudi ( i teze ).

Teon
18-04-2009, 18:19
Meni osobno je Sins bolja igra (jer je ipak razradjenija sto se single playera tice, a Demigodu multiplayer nije dosao jos do izrazaja)

@ Bartuc, ako ti je do single playera igraj radje druge igre od Stardocka, npr. Galactic Civilizations (mislim da je to njihovo remek djelo). Uskoro izlazi Galactic Civlizations 2: Expanded Universe (znaci, original GalCiv2 + sve expanzije + jos materijala)

Razlika medju General i Assassin: Generali mogu kupit idole s kojima dobe minione za kontrolu te su njihovi skillovi vise neki support. Assassini nemaju takve iteme te njihovi skillovi su vise damage tipa. Obje vrste imaju jos po zasebne favor iteme

Aral
18-04-2009, 18:31
Meni osobno je Sins bolja igra (jer je ipak razradjenija sto se single playera tice, a Demigodu multiplayer nije dosao jos do izrazaja)


Ma sinse sam usporedjivao vezano uz zastitu, odnosno nije imala nikakvu zastitu a mahnito se prodavala. Sto se tice gameplaya jedna s drugom nemaju veze :wink:

Teon
18-04-2009, 18:36
Pa Stardockove igre obicno niti nemaju zastite. Sto pokazuje koliko nije vazna zastita koja bi utjecala na broj prodanih primjeraka.

Naravno da nemaju veze, no ja sam ih usporedjivao preko poveznice developera

Aral
18-04-2009, 18:43
Istina, iako je Stardock samo izdavac, sinse je radio ironclad a demigod gas powered games, slucajno su pod okriljem istog izdavaca. Danas nisam sitigao al sutra cu nabacit koji partiju :thumbs2:

Teon
18-04-2009, 18:55
Eh my bad.

Nisam ni ja igrao nes danas, a mislim i da necu (osim ak ne dodje ko od mojih online pa bacimo prek hamachia)

Bartuc
18-04-2009, 19:01
A jebiga, toliko tih jebenih MMO-a izađe koje bi volio odigrati, a nemaju SP :( Nije fora :cry:

Rang€r
18-04-2009, 21:27
ovo nije mmo :P

ovo ti je RTS/RPG koji kad stigneš, baciš koju partiju(uskoro stiže na garenu) i to ti je to... fora s MPeom, je da se ako je igra dobra, stvari ne ponavljaju, uvjek če bit neš drukčije i uvjek će bit neko bolji il češ imat neš novo za naučit...

i da jel to istina da u novom patchu stižu dva nova demigoda?

Grim
18-04-2009, 21:33
ovo nije mmo :P

ovo ti je RTS/RPG koji kad stigneš, baciš koju partiju(uskoro stiže na garenu) i to ti je to... fora s MPeom, je da se ako je igra dobra, stvari ne ponavljaju, uvjek če bit neš drukčije i uvjek će bit neko bolji il češ imat neš novo za naučit...

i da jel to istina da u novom patchu stižu dva nova demigoda?
O cemu ti :o ?

Rang€r
18-04-2009, 21:35
ne sječam se ko mi je to reko, to da će bit novi patch zna se, mislim da već ima koji minipatch, al kao da će patchevima dodavat demigode i da će več u sljedečem doč 2 nova demigoda..

Arbiter of Change
19-04-2009, 00:44
Službeni dev post o problemima koje su igrači imali i što dalje planiraju raditi:
http://forums.demigodthegame.com/347467



Now that the servers are working fine we’re moving away from the “#$R@#@# Demigod sux!” posts and into the regular new game release issues.

So what issues are we seeing and working on? Here are a few at the top of our lists:

1. Players getting disconnected during games. Demigod’s lag tolerance is fairly low resulting in disconnects if a player lags out a bit. This is fairly easy to fix. You get a player in Australia playing a user in Europe and there will be times when there’s a hicup in their connection and POW, disconnect and it’s extremely frustrating. I played all day today and it happened to me. This is a very high priority.

2. NAT negotiation. For users outside the United States in particular using DSL, this is a problem. This is a case where player A can’t see player B and thus they can’t play together. This is something we will be aggressively looking at next week. If we hadn’t had the server overload, we likely would have this addressed already.

3. Pantheon games. Right now, the system is excessively biased for new players – it wants to include AI players as cannon fodder. While this is fine and dandy for new players, once you know what you’re doing, having AI players in the game is incredibly annoying. So next week we’re going to change it so that if you have played a few games, it will wean the player off of AI players until you only play humans online. Same for Skirmish.

4. Favor Points and such. There’s some annoying stuff happening with favor points which is related to the ranking system in Demigod as well. First off, we plan to reset the rankings at some point when we enter Epoch 1 (we are in Epoch 0 presently game-wise, I’ll explain Epochs later but in short, every so often we’re going to reset the rankings, save the results as an epoch and go from there). In Epoch 1, custom games won’t count anymore as there’s too many ways to game it.

5. Misc. Bugs. There was a crush bug in the game that we’ve fixed internally but it got to be too late in the evening to package it up and get it released tonight. We have internally fixed the annoying issue of “A ppplayer has left the game” at the start of skirmish and pantheon games. Basically, when you get a new game going, there’s some data that has to be exchanged between players at the start. But the threshold of time you’re given to do this before it decides you’re too slow is set too low so we’re changing this to be more tolerant. In our tests with players we found on the chat channel who were having problems, it took care of it.

So that’s what we have in store for next week. After that, we can look at the typical balance requests, cheese stuff, and whatever else crops up.

Now, while the reviews are likely to have a pretty serious impact on sales, it does not affect our plans to continue to release updates and enhancements to the game nor does it affect our plans to release additional free Demigods.

For most of you, have fun this weekend! For those of you who are having a problem with something, hang in there. We’ve got your back!

Rang€r
19-04-2009, 10:40
na pola ulomka skužim da sam to več pročito -.-'

baš ljepo što se trude oko igre, još sam da dođe na garenu i za par godina bi moglo rušit dotu... ak ista ne izađe za sc2... il ak ona komercijalna koju radi icefrog ne ispadne dobro..

Grim
19-04-2009, 12:16
Ma igra je fantasticna i vec mi je puno bolja od DOTA-e, Regulus mi je najdrazi Demigod i ownam s njime protiv AI...
Je zna ko koji ce novi heroji izaci s novim patchom? Predpostavljam da ce doci 1 assassin i 1 general.

Aral
19-04-2009, 13:24
Evo reviewa sa ign-a...

http://pc.ign.com/articles/974/974110p1.html

Multiplayer problemi se rjesavaju ili su vec rijeseni...otud njihov sarkazam da je igra dobra kad bi radio multiplayer.

Rang€r
19-04-2009, 17:47
po meni premala ocjena... nije mi se dalo čitat review, al taj recenzent ko da nikad dotu nije igro...

Aral
19-04-2009, 20:03
Mislim da su toliko dali zbog problema sa serverima koji su u medjuvremenu rijeseni, tko zna...

Unkn0wN
20-04-2009, 11:36
Pa bitno da je gameplay dobio 9

The Fury
20-04-2009, 19:42
Jel itko od vas ima novi patch? 0.93 ver ako se ne varam
Ja igram preko GameRangera i nije loše, pa ako nekog zanima....

Rang€r
20-04-2009, 20:33
yay, sad baš instalam game ranger, tj. instalo sam ga čekam mail... btw mislim da je 0.93 main verzija, idemsad koju odigrat pa probat zaspat do 1h...

Aral
21-04-2009, 08:50
Kaj je dosao novi patch, nisam bas pratio...ajmo pogledat.

keko
22-04-2009, 07:58
Prilično dobra igra, trenutno igram tournament s torch bearerom, preodličan je.

Unkn0wN
23-04-2009, 19:24
Jel se patchovi mogu nabavit samo preko impulsea, ja sam tražio na netu i nisam našao, ako ima tko link bio bih mu zahvalan

keko
23-04-2009, 20:49
Samo prek impulsea, to ti je zaštita od piratije, mislim.

Grim
23-04-2009, 20:50
Nemogu vjerovat, Demigod mi je vec dosadio... damn :(

keko
23-04-2009, 21:02
Čak i multiplayer?

Grim
23-04-2009, 21:07
Čak i multiplayer?
Da :(

keko
23-04-2009, 21:42
Meni multiplayer uopće ne dosadi, ne igram preko neta, nego se s nekim frendom dogovorim preko hamacija, upalimo skype, razgovaramo i igramo, tako mi je najzabavnije igrati.

The Fury
24-04-2009, 11:06
Ma nije tako dosadno nego nekad zna biti jako naporno tijekom partije, jednom smo ja i frend igrali prek 50 min.
Nije dosadno dok imaš sa nekim igrat...

Lord Ragnarok
24-04-2009, 17:34
odigrah par rundi sa AI-om. ne mogu reci da me se previse dojmila igra, tocno mi fali ono nesto da bi ju htjeo malo vise igrati. no ne mogu reci da je igra losa, mozda jednog dana kada bude vise heroja/itema bude mi bolje sjela, no zasada nista

Unkn0wN
24-04-2009, 18:54
Igra je pre jednostavna, žao mi je što se itemi ne mogu spajati, takve malo složenije stvari bi privukle mnoge DOTA igrače i igra ne bi postajala dosadna

tigerija
01-05-2009, 23:11
Ma nevalja igra... i pre mali izbor, pre siromašan teren... zato vam je dosadna, radije igrajte kad izađe League of Legends. To več liči na nešto.

josip_kraš
02-05-2009, 07:54
gledo sam game report, bezveze totalno.

eddie2142
02-05-2009, 08:46
dota rulz! nezelimo komercijalnu kopiju dote, nego nesto novo, nesto kao dota(tactic RPG/RTS) ali ne i vonabi dotu :thumbs1:

gas powered games je feilao, ito krvavo :(

Arbiter of Change
02-05-2009, 08:56
Je, zato igra i kupi dobre recenzije, unatoč tome što ima primjetnih problema pri online spajanju koji su do sada više manje riješeni.
Ti si samo nostalgičan i to prema modu. :)

Hellboy
02-05-2009, 09:01
Iz PCP recenzije mi se mnogo svidio onaj hodajući dvorac. Vuče mi na W40k Imperator Titane. :D
Koliko je to čudo veće od ostalih jedinica?

Arbiter of Change
02-05-2009, 09:22
Preveliko, kao da si mu nacrtao metu na ćelo. :)
Meni se osobno sviđa sporiji tempo od Dote u igri, bar dok se ne uhodaš malo.

eddie2142
02-05-2009, 09:27
ajde recite kakvo je, pa ako se vama svidi, i ja cu je (nekad) uzeti...

Unkn0wN
02-05-2009, 11:16
Ona recenzija na gamereportu je shit, nemojte igru gledati prema tome. Kako možete reći da je teren siromašan, ako igra po nečemu nadmašuje DOTAu onda je to po terenu. Ako itko ikada bude radio RTS/RPG (vjerujem da hoće) on će izgledati kao DOTA zato što je ona početak žanra, isto kao što svi ljudi sliče na majmune ( :rotfl: šalim se) sve će igre tog žanra podsjećati (barem malo) na DOTAu.

Deadwalker
02-05-2009, 16:40
postoji možda demo za tu igru? Htio bi barem isprobat

vex
02-05-2009, 19:49
Demigod je ok igra.. ali brzo dosadi igrati protiv ne prepametnog AI-a.. na nekih 8 mapa?

Unkn0wN
02-05-2009, 20:30
Nisam siguran ali mislim da demo ne postoji. Normalno da dosadi igrati protiv AIa zato što za to igra nije namjenjena

Magnus
03-05-2009, 16:27
Predosadno i nezanimljivo...

Rang€r
03-05-2009, 18:57
e ajde igrajte dotu protiv AIja da vidim kolko će te dugo igrat... igra je bolja od dote ono miljama, kad odigrate jedan game, onak dobro s frendovima, onda ćete skužit kolko je ovo bolje...

The Fury
04-05-2009, 21:07
Ova je igra namijenjena igranju online i sa kompićima, a ne protiv AI.
Nije ni čudo što vam dosadi, psss

The Boz
05-05-2009, 00:53
Kad smo kod frendova, uskoro kuponi za kupce za drugi Demigod sa popustom od 50%. Spread the love!

Rang€r
06-05-2009, 14:14
kaki kuponi :S jel to vrijedi i za algoritam/crovortex?

The Boz
06-05-2009, 14:48
Ako si registrirao na Impulse, dobil buš kupon na mail, koji radi za impulse... valjda... bar sam ja tako skužio

tigerija
10-05-2009, 15:34
Ja sam je htio igrat na kompu ali pre loši je ovaj, neugrivo bilo :D, pa sad kad kupim ču ponovo dl, pa da probam preko neta, al mislim da če mi LoL biti znaimljiviji, ugl. oni svi traileri su bzvz... treba nači neki kvalitetan gameplay video(non-beta). A i ovo nema neke velike veze s dotom... to su počeli radit RIOT, pa eto i od koga je Demigod več, igrice kao AoS tipa(što je dota). Ai Plants vs Zombies TD tip igre; nekako mi se čini da iz wc3 sve to izlazi...(blizzard). Tako je i sa CS bilo, HALF LIFE => CS mod, na kraju postala dio igre... Uskoro čemo vidit i TAG igrice, ukoliko je netko igrao Vampirizm na wc3.

Arbiter of Change
27-03-2010, 11:01
Ako još niste kupili Demigod možete ga uzeti uz 75% popustaSpreko Impulsa ako navete sljedeći referral key pri checkoutu - DGFRIEND-4320834.
http://www.demigodthegame.com/purchase/

The Boz
27-03-2010, 13:20
E, al nemoj to ovako javno, jer u 90% slučajeva to ulovi neki troll ili leecher. Reci "ima se", pa na PP.

red-bull911
27-03-2010, 13:34
Može li se na Ati Radeon 9550 igrat Demigod?

Rang€r
27-03-2010, 14:13
teško :/