PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ping



C
11-04-2009, 17:54
Igram W3 preko Garene, i mnogi igrači (hosteri) me kickaju, jer imam preveliki ping.
Imam znači Huawei E180 modem koji ima max. brzinu downloada 7.2 MBPS, i uploada 2.0 MBPS, te sam u centru Rijeke, tako da je signal 100% strength. Sve informacije o tom modemu su ovdje (http://www.autronic.hr/cms/Detaljno.aspx?sifraProizvod=2428). I sada, taj modem je passivan. Točnije kada nema prometa radi na 60 KBPS upload/download, pa mu je i ping znatno veći (oko 800-900 ms). A passivan je jer kada ima prometa, diže mu se sve, pa se samim time pregrijava do cca 50°C, i nema hladnjaka i sličnih stvari, pa kada nema nikakvog protoka, onda se hladi tako da ima ping kojih 900 ms-a, uz bzinu od 60 KBPS. Znači, kada uletim u igru, ping i brzina je katastrofa, pa me zbog toga kickaju. No, dok igramo, ping mi je negdje oko 150 uz puno-puno veću brzinu i nema nikakvog lagganja s moje strane, čak me ne moraju ni tunnelirati, i doslovno nitko, a tako i ja, nema problema samnom. Vršio sam i testove koje kakve, tako da moj modem može podnijeti 5v5 DotA-u, bez da ikoga tunneliram, i svima radi savršeno, bez trzanja ili izbacivanj io sličnih laggova. Neki su se uvjerili u to, pa ni ne gledaju moj ping, jer shvaćaju sve i znaju da neće samnom imati problema nikakvih, no većina u to ni ne vjeruje, niti im mogu to reći, tako da se ne mogu baš naigrati, što je ironično. :(
Evo jedan mali testić pinga i brzine mog modema, i to bi bila avarage brzina, pa kada gledate, čak i s tim avarage-om nema šanse da lagga i stvara sl. probleme meni i/ili drugima.
http://www.speedtest.net/result/450042470.png (http://www.speedtest.net)
I sada ne znam šta da radim. Neću uzimati novi net kada s ovime mogu šta hoću, samo ne mogu ljudima reći da prestanu gledati moj ping dok ne igramo, jer dok ne igramo imam 60 KBPS s 900ms pinga, a akda krenemo igrati, onda to bude cca 150ms pinga i do 7.2/2.0 MBPS brzine.

Ima tko kakav prijedlog? :(

SkunK
11-04-2009, 18:13
Igram W3 preko Garene, i mnogi igrači (hosteri) me kickaju, jer imam preveliki ping.
Imam znači Huawei E180 modem koji ima max. brzinu downloada 7.2 MBPS, i uploada 2.0 MBPS, te sam u centru Rijeke, tako da je signal 100% strength. Sve informacije o tom modemu su ovdje (http://www.autronic.hr/cms/Detaljno.aspx?sifraProizvod=2428). I sada, taj modem je passivan. Točnije kada nema prometa radi na 60 KBPS upload/download, pa mu je i ping znatno veći (oko 800-900 ms). A passivan je jer kada ima prometa, diže mu se sve, pa se samim time pregrijava do cca 50°C, i nema hladnjaka i sličnih stvari, pa kada nema nikakvog protoka, onda se hladi tako da ima ping kojih 900 ms-a, uz bzinu od 60 KBPS. Znači, kada uletim u igru, ping i brzina je katastrofa, pa me zbog toga kickaju. No, dok igramo, ping mi je negdje oko 150 uz puno-puno veću brzinu i nema nikakvog lagganja s moje strane, čak me ne moraju ni tunnelirati, i doslovno nitko, a tako i ja, nema problema samnom. Vršio sam i testove koje kakve, tako da moj modem može podnijeti 5v5 DotA-u, bez da ikoga tunneliram, i svima radi savršeno, bez trzanja ili izbacivanj io sličnih laggova. Neki su se uvjerili u to, pa ni ne gledaju moj ping, jer shvaćaju sve i znaju da neće samnom imati problema nikakvih, no većina u to ni ne vjeruje, niti im mogu to reći, tako da se ne mogu baš naigrati, što je ironično. :(
Evo jedan mali testić pinga i brzine mog modema, i to bi bila avarage brzina, pa kada gledate, čak i s tim avarage-om nema šanse da lagga i stvara sl. probleme meni i/ili drugima.
http://www.speedtest.net/result/450042470.png (http://www.speedtest.net)
I sada ne znam šta da radim. Neću uzimati novi net kada s ovime mogu šta hoću, samo ne mogu ljudima reći da prestanu gledati moj ping dok ne igramo, jer dok ne igramo imam 60 KBPS s 900ms pinga, a akda krenemo igrati, onda to bude cca 150ms pinga i do 7.2/2.0 MBPS brzine.

Ima tko kakav prijedlog? :(


Lag u igrama, kad nije slučaj do same brzine tvoje veze je 80% port forward. Odi na portforward.com i vidi koje portove treba prosljediti i kako za tvoj modem i to za Warcraft 3 i ako postoji možda potreba za forwardanjem portova koje koristi Garena.

Sretno.

C
11-04-2009, 18:58
Nisi sve pročitao vidim. Stvar je u tome što ja niti bilo tko drugi nema nikakvog lagga kada ja igram. Kužiš li? Sve je savršeno, samo što dok ne počnemo igrati mi je veliki ping. Kužiš?

Systematic Reverse
11-04-2009, 19:21
Nisam se jos susreo sa ovim..

Jbg sta da ti kazem, stavi objasnjenje u nekom .txt formatu pa kad ulazis u igri pasteaj svaki put xd

SkunK
11-04-2009, 19:55
Nisi sve pročitao vidim. Stvar je u tome što ja niti bilo tko drugi nema nikakvog lagga kada ja igram. Kužiš li? Sve je savršeno, samo što dok ne počnemo igrati mi je veliki ping. Kužiš?

Jezus Marija, jesam no moram li ti reci da sam isti problem imao s ethernet žičnim modemom "Kasda" kad sam igrao Starcraft???


Udjem u game, i prvih 10 sekundi mi nebi skidalo mapu koja je potrebna za igru, i onda bi pocelo skidati ali nakon toga bi još jedno vrijeme u lobbyu lag-ao a kad bi ušao u igru sve 5, nema laga.

Problem je bio prvenstveno zbog UDP porta, preciznije, ja sam dovoljno dobro slao i dobivao pakete Singame Sno nisu bili dobro portovi forwardani za lobby koji je nekim čudom koristio drugi port ili protokol, ni sam neznam pošto je Starcraft dosta stara igra i mrežni kod joj je pomalo "mutan".

Sorry no ja svaki post pročitam do kraja, a mislio sam ti pomoći pošto si pitao "ako netko ima kakav prijedlog".

C
11-04-2009, 20:59
Ma OK je, shvaćam ja tebe i THX :wink: , no meni ne lagga ni kada uđem tako da vidim mapu i da se spojim na neki host, i sl. Jednostavno je sve super, samo što mi je Ping 800-900 ms dok se ne klikne na Start za igru, i čim ide igra 5... 4... 3... 2... 1... sve mi skoči na mali ping i brzina velika, ali pitanje je hoću li to doživjeti kada me kickaju. Primjerice, uđem, imam ping 900, i tunneluje me, i ping mi bude 800, i onda me kicka jer imam veliki ping. Pa kada pokušam ući, ne stignem ni ući jer znaš kako ti na W3 prozore povuče gore, pa ti odmota nove koje ti spusti dolje. E, pa meni dok povuče taj prvi, on mene već kickao. Da stvar bude bolja, još kada se zaleti neki koji govori "kickaj ga", "ima prevelik ping", i sl. pa se tako još i širi vijest da me svi kickaju jer imam prevelik ping. Htio sam se igrati u Croatia sobama, no tamo valjda sve neka elita, pa ni ne mogu, nego moram po Bosanskom, Srpskom i drugima, koji su, ajmo reći, toletiraniji. Ili primjerice, napravim host, latenciuja mu bude visoka, cca 24, a ping bude N/A, točnije visok također, ali kada startam igru, sve se pospješi, samo je i tada pitanje, tko bi došao na moj host kada vidi da pinga gotovo i nema, a latencija je toliko velika da bi čovjek rekao kako će 5v5, to bi riknulo i 1v1.
Pokušao sam i s hackom pinga, no ne znam još rezultate.

STEPS:

1) Hit windows key + r and then type regedit in Windows ‘Run’

2) Find HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters\Interfaces\ and then select the folder under Interfaces with your IP address or router information on it.(It should be the folder with the most entries in it)

3) Right click in right hand panel and click add new DWORD value named “TcpAckFrequency” in the folder from step 2,right click the entry then click modify and assign a value of 1 hex. Do this again with DWORD entry “”TCPNoDelay” with a value of 1 hex in the same folder.

4) XP USERS: Start > Settings > Control Panel then Add/Remove Programs, Windows Components on the left bar, scroll down and check the entry Message Queuing and click next. VISTA USERS: go to Control panel, uninstall a program, then turn windows features on or off. Check MSMQ Server and its subordinates.

5) Restart your computer.

6) Windows key + r, regedit

7)Find HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Paramet ers and right click on righthand panel and add new DWORD value TCPNoDelay, right click entry and assign a modifier of 1. Close registry, restart your computer!

If for some reason you want to change your system back to normal, modify all those earlier registries’ hexidecimal to 2, which turns them off. If this didn’t work for you then recheck that you did everything exactly correct.

A i dušu dalo za mene W3 što se tiče prometa. Imam mjesečno 3 GB-a upload + download, što bi značilo da po danu "mogu" napraviti prometa 100 MB-a, tako da u 30 dana napravim 3 000 MB-a, naravno, mogu ja sve 3 GB-a u jendom danu spizditi, no htio sam reći, 5v5, bez tunelanja, da sam ja hoster, 35 minuta igre - 7 MB prometa. Točnije, ako je manje igrača i ako ja nisam hoster, nego joiner, onda je prometa još manje, što je dušu dalo za mene. Prije sam znao GRAW2 igrati online i u danu nabiti 200 MB prometa u par sati, a u W3 jedva da nabijem 50 MB prometa tokom cijelog dana. Možeš računati da mi jedna DotA traje sat vremena i da u tom vremenu potrošim 5-8 MB-a. :pray:

Rang€r
12-04-2009, 19:42
ovaj zadnji post mi se fakat neda čitat, al ak imaš problema samo joinaj meni ^^ ja ne banam, kickam, ne gledam pingove i nema switchanja; najbolji host ikada :D
a mogu i ja tebi ^^

P.S. aha ti to igraš običan wc3 a ne dotu :)

Anarion.Umarth
12-04-2009, 19:48
piše da igra dotu
btw, host koji ne bana nije dobar host

C
12-04-2009, 19:57
-DotA, da. Reci koji si da te add-am.

-Host koji mene banna ili kicka je loš host...
Naravno, glede pinga...

Rang€r
12-04-2009, 23:38
piše da igra dotu
btw, host koji ne bana nije dobar host

zaš da bannam to je glupo :SS

najjači mi oni što banaju i kad nekom crkne net, pa tog bi trebalo banat života...

ovak ljepo zapamtiš nick, pa kad ti joina, istrošiš negativnu energiju i jednostavno ga kikaš :) host powa :D

P.S. R4N63R mi je nick na gareni :)