PDA

Pogledaj cijelu verziju : Novi Riddick navodno dopušta samo tri instalacije



IgGy
10-04-2009, 15:14
Saga o zaštitama protiv piratstva PC igara svima je uglavnom poznata, a najviše se zahuktala nakon što je 2K Games objavio kako ćete BioShock moći instalirati tek tri, a kasnije i pet puta. Srećom, 2K Games je kasnije obećao kako će DRM zaštita biti u potpunosti uklonjena. No, Atari zasad još uvijek šuti.

Razlog zbog kojeg su se korisnici na službenim forumima pobunili jest činjenica kako igra očito nudi samo tri instalacije, nakon kojih ćete vjerojatno biti primorani kupiti novu kopiju igre, što je generalno... ilegalno. Atari se još uvijek nije službeno očitovao na ovu temu, no očekujemo kako će se potonje dogoditi ubrzo, s nadom da će objasniti da je komuna pretjerano i prenaglo reagirala. Neki korisnici službenih Atari foruma, naime već najavljuju privatne tužbe.

http://www.ataricommunity.com/forums/sh ... p?t=671930 (http://www.ataricommunity.com/forums/showthread.php?t=671930)

Raz
10-04-2009, 15:33
Još mi uvijek nije jasno što se te zaštite forsiraju... s time samo sebi štetu rade te će samo odbiti mnogo ljudi koji bi i kupili original, dok će ljudi koji se bave... ilegalnim radnjama ionako nabaviti svoju verziju bez ikakve zaštite. Palac dolje za Atari :thumbs1: .

The Jackal
10-04-2009, 19:04
Lakše skinut neg kupit. Kako bi rekli neki ljudi. Sve te zaštite su koma. Nijedna nije valjana.

A i net je pun alata za čiščenje tih zaštita.

btw.. ne podržavam piratiju ovim postom!

Deadwalker
10-04-2009, 21:29
E fakat mi nije vise jasno zasto i dalje sile te zastite. Ovako si samo probleme stvaraju, jer se od postenog kupca radi kriminalac(vec neznam koji put to govorim). Jasno se pokazalo u slucaju Bioshocka da zastita samo probleme stvara, dok su je pirati probili bez problema. U potpunosti nelogican potez Ataria...
Nek se rađe ugledaju na Stardock

Arbiter of Change
10-04-2009, 22:12
Osim ako nije u pitanju neka pozamašna naknada koju dobijaju za korištenje Star Crapa, ovo je glupo potez... još više glup time jer su mogli vidjeti reakcije komune na dosadašnje pokušaje implementacije istoga.

Aral
12-04-2009, 12:51
I onda ce na kraju to maknut i bit ce sve po starom...ili nece pa ce igra ostat upamcena po tome :? Damn, nadam se da ce sve ok ispast na kraju!

ScorpiuS
12-04-2009, 15:11
Ja sam mislio da je ovo striktno EA-ov nači zaštite.

RIDER32
14-04-2009, 02:25
Ovo je najgluplja zastita za koju sam ikad cuo... :thumbs1:
Ljudi nakon 3 instalacije nece ni pomisljat da kupe novu igru nego je jednostavno skiniti sa žnj stranice...
Uostalom ko zna koliko ce uloziti u to i onda ce doc neki điđi i za 2 dana napravit programcic koji ce sve to zaobic.

...od postenog kupca radi kriminalac...S:pray:

Jerry
17-04-2009, 20:59
Ak sam ja dao 350-400 kn za igru,taj šugavi medij,mislim da imam pravo instalirat kada god hoću,poželi mi se ta igra igra nakon 2 godine,a prije toga sam ju već triput instalirao,i sad nemogu,naravno da ću pohitati na neki torrent tracker i skinuti ju da bi mogao odigrati,jer ako sam ja dao novac za tu igru - očekujem da je to moje vlasništvo i da ću odigrat kada god hoću

eh,ljudi se onda čude zašto piratija vlada našim krajevima - pa eto zašto!

Kid A
17-04-2009, 21:31
Lijepo receno.

Deadwalker
18-04-2009, 03:49
Ak sam ja dao 350-400 kn za igru,taj šugavi medij,mislim da imam pravo instalirat kada god hoću,poželi mi se ta igra igra nakon 2 godine,a prije toga sam ju već triput instalirao,i sad nemogu,naravno da ću pohitati na neki torrent tracker i skinuti ju da bi mogao odigrati,jer ako sam ja dao novac za tu igru - očekujem da je to moje vlasništvo i da ću odigrat kada god hoću

eh,ljudi se onda čude zašto piratija vlada našim krajevima - pa eto zašto!

tako je...
hmm, mislim da cemo trebat ponovo cekat neku strucnu studiju od EA da to skuze...ono :roll: