PDA

Pogledaj cijelu verziju : Western Digital Caviar Black



The Great Duck
09-04-2009, 20:54
Dakle,u zadnjem Bugu je bio test čvrstih diskova,i kao najbolji izabran je Western Digital Caviar Black 1 TB.Kao ustupitelj je navedena M San Grupa,no problem je što oni prodaju samo partnerima,tj. ne može se od njih naručiti kao od HG Spota ili Ve-mila,pa bih htio znati gdje se to može naručiti,i ima li možda koji čvrsti disk bolji i od njega,da nije preskup i da je dobavljiv u Hrvatskoj?

Karlo_from_Bjelovar
09-04-2009, 21:02
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=w ... lla-search (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=wd+black+1+tb&sourceid=mozilla-search)

:nonono:

TheJack
12-04-2009, 08:41
Dakle,u zadnjem Bugu je bio test čvrstih diskova,i kao najbolji izabran je Western Digital Caviar Black 1 TB.Kao ustupitelj je navedena M San Grupa,no problem je što oni prodaju samo partnerima,tj. ne može se od njih naručiti kao od HG Spota ili Ve-mila,pa bih htio znati gdje se to može naručiti,i ima li možda koji čvrsti disk bolji i od njega,da nije preskup i da je dobavljiv u Hrvatskoj?

odi na caviar blue

Gwin
12-04-2009, 10:37
zašto da ide na caviar blue ako je black osjetno bolji ??

Niko Bellic
27-04-2009, 10:51
Uzeo sam si prije par dana dva crna kavijara WD6401AALS i diskovi su super. Kopiranje s diska na disk je veoma brzo, vrlo su tihi i skoro neprimjetni. Temperatura je ok i neam zamjerke. Imam fino pet godinica jamstva na njih i mislim da mi je to u zadnje vrijeme najbolja kupnja hardvera. Kasnije kad dodje kod nas uzet cu si fino jos Corsair SSD za sistemski disk i zakon...

Karlo_from_Bjelovar
27-04-2009, 12:46
ajde izvrti hd tune, zanima me bench iz prve ruke... :thumbs2:

Niko Bellic
27-04-2009, 12:54
ajde izvrti hd tune, zanima me bench iz prve ruke... :thumbs2:SNe da ti se meni s tim zajebavat, a i za kompom sam tek vikendima. Ekipa iz BUG casopisa ga je testirala i razlike u brzini u odnosu na WD1001FALS su minimalne tj. negdje je brzi on, a negdje ovaj moj. Glupo mi je sad ga testirat kad je vec vise od polovice natrpano...

Shaka
27-04-2009, 15:33
a sa cime uspjete natrpati te HDDove??? mislim pjesme i tu i tamo koji film dostatan je i 250-320GB.Sto to nakrcavate xxx filmovima i sta ti ja znam pa vam stoji i bezze zauzima prostor ne kuzim???pogledas film i amen...delete. :P

Ivan_87
27-04-2009, 15:46
[quote="Karlo_from_Bjelovar":1ige2x8h]ajde izvrti hd tune, zanima me bench iz prve ruke... :thumbs2:SNe da ti se meni s tim zajebavat, a i za kompom sam tek vikendima. Ekipa iz BUG casopisa ga je testirala i razlike u brzini u odnosu na WD1001FALS su minimalne tj. negdje je brzi on, a negdje ovaj moj. Glupo mi je sad ga testirat kad je vec vise od polovice natrpano...[/quote:1ige2x8h]

to ti je manje od 5min posla :pray:

Niko Bellic
27-04-2009, 15:58
Ja uvijek uzimam dva identicna diska. Jedan za OS i podatke i jedan za backup podataka sa tog prvog diska. To mi se dosad pokazalo kao najbolji setup. Najbitnije stvari drzim na laptopu, a komp mi je u neku ruku skladiste svega zivog i sluzi mi vecinom za igranje, dok na laptopu radim sve ostalo. Sto se tice testiranja obavit cu to za vikend kad ste vec toliko navalili, ali ne kuzim cemu to kad su ih u BUG-u vec sve testirali, a i ovako "od oka" vidim ocigledna poboljsanja u odnosu na moje dvije stare ST3320620AS Barracude...

Yakuzas
27-04-2009, 16:42
a sa cime uspjete natrpati te HDDove??? mislim pjesme i tu i tamo koji film dostatan je i 250-320GB.Sto to nakrcavate xxx filmovima i sta ti ja znam pa vam stoji i bezze zauzima prostor ne kuzim???pogledas film i amen...delete. :P

Ja svoj koristim i kao htpc tako da je na njemu pozamašna kolekcija filmova i glazbe, tako da ce i ovih 2.2TB uskoro morati biti prosireno...

bezimeni
27-04-2009, 16:45
Ja čekam da 2Tb padne na cijenu sadašnjih 1Tb i onda krečem u akciju...ne žuri mi se .Treba mi jedno 4 TB a WD bi mogao biti moj izbor.Probili su se u zadnje vrijeme kao pouzdani , povoljni i brzi brand .

Niko Bellic
27-04-2009, 16:47
a sa cime uspjete natrpati te HDDove??? mislim pjesme i tu i tamo koji film dostatan je i 250-320GB.Sto to nakrcavate xxx filmovima i sta ti ja znam pa vam stoji i bezze zauzima prostor ne kuzim???pogledas film i amen...delete. :P

Ja svoj koristim i kao htpc tako da je na njemu pozamašna kolekcija filmova i glazbe, tako da ce i ovih 2.2TB uskoro morati biti prosireno...SNe ginu ti dva WD20EADS-a ako imas to u planu...

IGoR_2803
27-04-2009, 16:52
a sa cime uspjete natrpati te HDDove??? mislim pjesme i tu i tamo koji film dostatan je i 250-320GB.Sto to nakrcavate xxx filmovima i sta ti ja znam pa vam stoji i bezze zauzima prostor ne kuzim???pogledas film i amen...delete. :P

ne pohranjuju svi "tu i tamo koju pjesmu ili film"... neki pohranjuju cijele diskografije i tko zna šta... trenutačno imam 900 GB prostora kombinirano i već mi je polako "tijesno"...

Karlo_from_Bjelovar
27-04-2009, 18:14
bezimeni... pred nekoliko mjeseci si ceko da cijena 1tb padne na cijenu 500-640gb... sad si vec na 2tb preso... :D

bezimeni
27-04-2009, 18:27
Malo sam računao...za sve dvd-ove mi treba blizu 4 tb...previše mi to diskova u kućištu ako kupujeam po 1 tb.Jedan sistemski i 2x2 tb je uvrh glave.

Yakuzas
27-04-2009, 18:45
a sa cime uspjete natrpati te HDDove??? mislim pjesme i tu i tamo koji film dostatan je i 250-320GB.Sto to nakrcavate xxx filmovima i sta ti ja znam pa vam stoji i bezze zauzima prostor ne kuzim???pogledas film i amen...delete. :P

Ja svoj koristim i kao htpc tako da je na njemu pozamašna kolekcija filmova i glazbe, tako da ce i ovih 2.2TB uskoro morati biti prosireno...SNe ginu ti dva WD20EADS-a ako imas to u planu...

Ovi od 2Tb su cijenom jos jako nepovoljni, pa sam razmisljao o jos recimo 2 WD10EADS. Imam full tower, pa mi prostor nije problem.

Niko Bellic
27-04-2009, 18:54
Diskont24 ti trenutno prodaje WD10EADS po 700 i koju kunu (mislim da je cifra 709 kuna) po komadu pa za jedan WD20EADS kupis tri takva. Eto ti prilike buraz, go crazy!

Karlo_from_Bjelovar
06-05-2009, 11:00
[quote="Karlo_from_Bjelovar":3057g9w5]ajde izvrti hd tune, zanima me bench iz prve ruke... :thumbs2:SNe da ti se meni s tim zajebavat, a i za kompom sam tek vikendima. Ekipa iz BUG casopisa ga je testiralaSi razlike u brzini u odnosu na WD1001FALS su minimalne tj. negdje je brzi on, a negdje ovaj moj. Glupo mi je sad ga testirat kad je vec vise od polovice natrpano...[/quote:3057g9w5]
sry sto dizem temu... al gledam nesto i nikako ne mogu naci broj u kojem su to odradili?!?!

Niko Bellic
06-05-2009, 12:08
Ala frende pa u proslom broju s velikim testom Netbook konzola za www imas i huge test cvrstih diskova. Imali su sve crne kavijare na testu. Imas i tablice s rezultatima...