PDA

Pogledaj cijelu verziju : Will Wright napušta Maxis



IgGy
08-04-2009, 19:50
Prekasno je da bude prvoaprilska šala, a prerano da se netko iz Electronic Artsa napije i krene pisati bljezgarije. Ta tek je srijeda. Da, dogodilo se i to, legendarni dizajner odgovoran za megauspješnice kao što su franšize SimCity, The Sims i Spore napušta Maxis. No... nije sve ipak tako crno. Čak štoviše, moglo bi biti i vrlo svijetlo.

Will Wright se, naime odmiče od gaminga, no opet ne u potpunosti. Nakon 20 godina, legendarni dizajner napušta Maxis kako bi formirao "Stupid Fun Club", koji je originalno uzdignut 2001. godine od strane ljubitelja robotike, a sada je pod vodstvom Wrighta i Electronic Artsa transformiran u "proizvođača intelektualnih vlasništva zabavnog sadržaja kako bi se integrirali u različita polja zabave, uključujući videoigre, filmove, televiziju, Internet i igračke."

Bilo kako bilo, Electronic Arts i Will Wright biti će većinski vlasnici tvrtkinih dionica, a u upravi im se pridružila i treća, zasad neimenovana strana. Electronic Arts će imati pravo proizvesti bilo koju video igru koja bi proizašla iz tvrtke Stupid Fun Club.

Znači li to kako možemo zaboraviti na "pravi" SimCity 5, trenutno nemamo pojma.

http://www.thestupidfunclub.com/home.html

The Jackal
08-04-2009, 20:34
:( :( :(

ode tata simsa

Electromaster
08-04-2009, 20:37
:( :( :(

ode tata simsa
Konačno, Simsi više i na uši izlaze-.-'

ScorpiuS
08-04-2009, 22:10
Tip je legenda i stvorio je apsolutne bisere (osim Spore) i žao mi je što je pobjegao od Maxisa, ali se bar nadam da će izumit neku novu ideju i dalje se držat video igara.

Čux
09-04-2009, 10:30
neće se svijet njega sam tak rješt, zmislil bu on neš novo, nešto divlje :D

Raz
09-04-2009, 10:34
Awww... sumnjam da će bez njega daljnji sims serijal biti tako dobar :(

Unkn0wN
09-04-2009, 10:46
tko je tu bio lud, on je sam otišao ili su ga otpustili? :(

ScorpiuS
09-04-2009, 12:54
On je samo otišao, ali zadržao partnerstvo sa EA.

Neven <R>
09-04-2009, 13:33
Sjećam se kad sam čitao prije dosta godina PCPlay, mislim da je bio milenijski broj ili tako nešto. Uglavnom do tada je Maxisu jedino uspjevao SimCity serijal, a ostale igre (SimCopter, SimFarm itd.) nisu bile uspješne i tako je proročki novinar PCPlay-a predvidio sličnu sudbinu Simsima. A danas 99% ljudi kada čuje za Willa Wrighta pomisli na Simse, oh the sweet irony.