PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dark mjuza: EBM, dark elektro, darkwave, gothic, batcave...



Pathetica
07-04-2009, 22:47
Iako vas nema, al ajmo probat... Ljubitelje navedenih žanrova a možemo dodati i industrial, aggrotech itd molim da komentiraju što slušaju, vole, gdje izlaze, kak se oblače, kojem stilu pripadaju...oni koji se kuže u žanrove nek pokušaju drugima objasnit o čem se radi.fala :thumbs2:

Mafioz0r
07-04-2009, 23:21
Slušam electro-industrial i darkwave od navedenih žanrova, a od aggrotecha namjeravam proučit Combichrist.

Kaj se bendova tiče, na prvom mjestu je Ice Ages (http://www.metal-archives.com/band.php?id=5014), bend koji po meni owna svu ostalu elekroniku, inače solo projekt Protectora iz Summoninga. Kombinacija industriala i darkwavea koja na svu sreću nema cheesy plesne melodije tipične za velik dio darkwave-a.
This Killing Emptiness (h94dIE_4b6w)

Onda Mortiis (http://www.metal-archives.com/band.php?id=81), nastao kao solo projekt bivšeg Emperorovog basista i u početku bio ambijentala s fantasy settingom. Danas su kombinacija industrial rocka i electro-popa. Polako ali sigurno postajem njihov fanboy, bilo da je riječ o ranoj ili kasnijoj fazi. xD
Parasite God (EM-VTCesxHg)

Ovih dana mi se stalno vrte Skinny Puppy (http://en.wikipedia.org/wiki/Skinny_Puppy), legende industriala i velik utjecaj kasnijim bendovima tog žanra. U ranijim albumima ima dosta mindfucka, eksperimentiranja sa samplovima i "neslušljive buke", pa ih ne preporučujem za uvod u bend. Kog zanima nek posluša s "The Greater Wrong of the Right", dosta je lagan za probavit.
Dig It (Whtg1oC1q_U)
Pro-test (ADkQVJz6wuY)



gdje izlaze, kak se oblače, kojem stilu pripadaju...SNe očekuj odgovor na taj dio posta, ovdje ti nema gotičara. :D

Kenyi
08-04-2009, 07:47
A vampire :( , samo sto njega nema :(

MasaKrisT
08-04-2009, 09:43
@ mafiozor : ice ages je odlican nabavljam odma:)

Aerial
08-04-2009, 10:04
batcave? :o

Mafioz0r
08-04-2009, 10:53
A vampire :( , samo sto njega nema :(
V4mp1r3 je mega-über-gotičar sastavljen od dijelova slabijih gotičara. Al istina, nema ga pa ga nisam spomenuo.


@ mafiozor : ice ages je odlican nabavljam odma:)SThat's the spirit!

Pathetica
08-04-2009, 10:56
batcave? :o

pa da, to je ime londonskog goth kluba, navodno tu su počeci te subkulture. danas se često naziv koristi za glam gothic rock sa elementima groteske, spooky atmosfere i dark cabareta. napisah baš taj naziv jel bendove tipa sex gang children, specimen, virgin prunes trpam pod taj "žanr" (no hard feelings ak sam u krivu)
evo primjera, nadam se da će vam se zgadit život :)
rOPEIMpJQ4A

Electromaster
08-04-2009, 12:24
Dobra muzika, ali spotovi su za moje ukuse... Gadni. :( Ali dobro, ja općenito ne volim spotove. :(

Dreamer Deceiver
08-04-2009, 13:14
dead can dance slušam od navedenoga...
predobra bendčina... svakako preporučujem albume Spleen and Ideal, Within the realm of Dying sun, Aion i Serpent's Egg :D

Maloki
08-04-2009, 14:54
Prije sam slušao Blutengel i Cruxshadows. Blutengel tu i tamo poslušam na youtubeu, imaju mi par dobrih stvari.

I da, Diary of Dreams mi je isto dobar band. Imam njihov album "One of 18 Angels".

ringo
08-04-2009, 17:09
Pa eto slusam vecinom industrial.Pod definitivno kvlt bendove bi stavio Throbbing Gristle,Test dept. i einstruzende neubaten.Ali to je vec ono zestoki Industrial,pod slabije izvodjace bi stavio Front 242,Velvet Acid Christ,Frontline Assembly i :wumpscut:

Pathetica
09-04-2009, 12:38
uu supach!! e, ovak.. EBM mi je zasad najdraži, ovisna sam o nitzer ebbu i spetsnazu, a ima još nekih tipa: and one, die krupps, the neon judgment,DAF,Laibach..... tehno industrialce isto dosta slušam, što se tiče blutengela oni mi dost vuku na soft tehno :oops:(isto je i sa wolfsheimom)
"cyber" mjuza... iako je sve na isti kalup: brutalna distorzija i prebolesnodobri beatovi-dioxyde, hocico, funker vogt...
dead can dance je odličan experimentalni ambijentalni darkwave bend, a čula sam da su najčešća podloga za gothic bellydance a.k.a. tempest(lol ima i tog, znate..)
einsturzende neubauten je predivno neshvatljiv avangardni bend. tak mi je žal kaj nisam bila na prošlom koncertu :cry:
neda mi se više pogađat žanrove pa ću još nabacat:skinny puppy, ministry, clan of xymox, front line asembley, front 242, project pitchfork, rosetta stone, siouxie, christian death, the cure, suicide commando, velvet acid christ, london after midnight, frozen autumn...
ovo je u vrlo kratkim crtama, a i glava me boli kad se sjetim raznih podžanrova...anyway u drugom postu bum probala napisat neš suvislo o EBM-u(+ primjeri), a predlažem i drugima koji znaju druge žanrove da isto to naprave i poduče ostale laikeXD

D.E.M.O.
09-04-2009, 18:50
volim chiasm

http://www.chiasm.org/newnews.htm
http://www.myspace.com/chiasm

mortician
09-04-2009, 23:04
nisam tolko u toj glazbi al slusam par bendova tipa Front Line Assembly i Einstruzende Neubaten koji su mi skroz jbni...

mortician
10-04-2009, 00:47
tu sam:D
svakako jedan od najutjecajnijih bendova na ovim prostorima...njih bi volio vidjet uzivo:)

ringo
10-04-2009, 09:46
prisutan

snowblind
11-04-2009, 12:44
mračna strana edm-a, imam combichrist i njegove ostale projekte, suicide commadno, nitzer ebb, front 242, psyclone nine, god module...

Maloki
11-04-2009, 13:43
ima li ljubitelja laibacha ovdje? ^^

Ne. Uopće :)

Dreamer Deceiver
11-04-2009, 14:33
ima li ljubitelja laibacha ovdje? ^^

jučer bila frendica u puli na koncu...
ja sam bio pred dvije godine :)
predobar bend ;D

Maloki
11-04-2009, 14:36
Jel Laibach ima svake godine oko 11. mjeseca koncert u ZGu? Znam da je u protekle 3 godine, kolko ih slušam, svaki puta imao tamo negdje oko 20.11.

Mafioz0r
11-04-2009, 16:58
od deathrocka(tojest darkwave) volim bauhaus, alien sex fiend, cure, christian death, chants of maldoror, sisters of mercy itd. SWait a sec, kaj nisu većina bendova koje si naveo zapravo goth rock? :|


Das Ich
Front 242
Oba benda imaju neke genijalne pjesme okružene hrpom repetitivne dosade. Headhunter (lPpUFBVSyWs)Sod Front-a i Gottes Tod (fpLI0LjwfZY)Sod Das Ich, na primjer. Catchy pjesme, ali albumi na kojima se nalaze su teški očaj.


:wumspcut: - christfuck
zr_Nk6kRJ70
Može neka preporuka koja nije toliko... jednolična? Namjeravam proučit taj bend, al ova pjesma će me teško natjerat da nabavim album. :P

world's best electro industrial act! SMy ass.

za njega moram odvojit dvije pjesme jer je ovo jedna od depresivnijih pjesama koje sam ja čuo, a predobra je
panzer ag - sick is the one who adores me
A9Unpocw6JES :rotfl:
Daj ajde, moje tangice su depresivnije od tog. Ne kažem da je pjesma loša - dapače, dobra je, možda skinem album s tom pjesmom, al osim uvoda, sve se sastoji od cheesy plesnih melodija za koje ne vidim po čemu bi bile depresivne.


za ljubitelje industrial metala(tehnički je bliže ovom topicu nego metal topicu - pošto metal archives ne podržavaju industrial metal kao podvrstu metala) ću preporučit sve bendove NDH pokreta(ovo nije ništa ustaški) tipa rammstein, oomph!, megaherz, stahlhammer i slično. također hanzel und gretyl, ameri. hanzel und gretyl NISU nacisti koliko god se to činilo na neke trenutke.
hanzel und grety - ich bin uber alles
tcuEgkpr6Xk
Let the Planets Burn nije loša stvar, skinut ću taj album kad mi se bude slušao industrial metal.

Nego, jedna preporuka za tebe : Turmion Kätilöt (http://en.wikipedia.org/wiki/Turmion_K%C3%A4til%C3%B6t). Finski bend kojeg fanovi najčešće uspoređuju s Rammsteinom. Sličnost postoji, pogotovo kod bržih pjesama koje su po meni bolje od Rammstein-ovih, dok su sporije i mid-tempo pjesme neusporedivo lošije izvedene. Ak trebaš nešto za nabrijavanje, navali na njihov prvi i najbolji album, Hoitovirhe.
Teurastaja (7Iqv9ukUtDI)
Rauteketju (7i87Dyoc_t4&feature=related)


Dioxyde S
Nisu loši, "Social Phobia" je jedan od boljih techno-industrial albuma koje sam dosad čuo. Preporuka fanovima žanra.

Geist (J4vFcPnIHl0)

Ministry
Kultni bend, bilo da je riječ o ranom synth popu i industrialu ili kasnijem industrial metalu po kojem su najpoznatiji. Jednako cijenim oba razdoblja, makar ćešće preslušavam ranije stvari. "Twelve Inch Singles" i "Early Trax" su odlične kompilacije singlova iz synth pop faze i remix-eva tih singlova. Također, "Twitch" je odličan electro-industrial album, makar mi je sjeo tek nakon 3. slušanja.
Everyday is Halloween (ZjHc1NOslwo)S(damn, kak me ta pjesma uvijek oraspoloži)
Isle of Man (k4-1Pg7cOq8)


Clan of Xymox
Creatures je odličan album, makar sam se ne njemu predugo zadržao, moram detaljnije proučit ostatak njihove diskografije.

Creatures (QU8AFBVXV4U)
Consolation (SUpe_dclGlc)


ima li ljubitelja laibacha ovdje? ^^SYou rang, m'lord?
Odličan bend, makar još nisam poslušao Volk, a vidim da ga sa svih strana hvale.

Duke of Earl
11-04-2009, 17:07
ima li ljubitelja laibacha ovdje? ^^SYou rang, m'lord?
Odličan bend, makar još nisam poslušao Volk, a vidim da ga sa svih strana hvale.
Volk je po meni njihov najbolji album, od koncepta, tekstova do same glazbene izvedbe :wink:

America (aVFctjhkGjI)

Francia (fxs37SzUo7A)

Yisra'el (V5JdDrDPv2A&feature=related)

Pathetica
12-04-2009, 15:04
front 242 nije dosadan pogotovo ak vas pere "back to the roots" faza... fascinantni su stari old school bendovi i dobar su temelj za pratit razvoj novog vala iste glazbe... priznajem, zvuk im je full jednostavan i neš grublji, vokali jednolični, text besciljan al sve zajedno je strašna kombinacija koju dns i najbolji nažalost upropaste remixanjem. osim toga, nemrete očekivat niš više kad su iz 1981., ne?

drugs bunny kakav je taj film broken i o čem se radi?? inače, tražim film iz 80tih, mislim da je mjuzikl o punku ili gothic rocku, a zove se Jubille. ak netko od hakera naleti kojim slučajem na cijelu verziju filma pls nek posta. danke :D

što se tiče laibacha: eins zwei drei vier laibach ist so geil zu mir (germanski mi suxa, al bar se rimuje :rotfl: ), na ejtizu u petak su puštali na dark flooru tak dobre stvari, al mi je naj kad puste tanz der mussolini od DAF-a, a podij se isprazni i ostanu sam najčru fanovi: odjednom bijelo postane crno!!:D

Sretan Uskrs btw!!!
-zSRcFxZ ... re=related (-zSRcFxZVAA&feature=related)

mrs.croft
12-04-2009, 16:15
joj FLA sam slušao negdje u 1. srednje. brutala. radili su i mjuzu za Q3 čoeče.

Cthulhu
12-04-2009, 19:47
Što se industrial rocka/metala tiče, ima već poprilično godina da slušam bendove iz tog žanra.
Počeo sam s malo "blažim" i suvremenijim bendovima tipa Rammstein, Rob Zombie, Marilyn Manson, da bih završio na legendarnim bendovima kao što su Ministry, KMFDM, Skinny Puppy, Einsturzende Neubauten, Nine Inch Nails i sl. Što se EBM-a i dark electra tiče, taj sam žanr relativno nedavno otkrio tj. više mu se posvetio. Tu su pak bendovi kao što su Combichrist, Dawn Of Ashes, God Module, Velvet Acid Christ... Sve u svemu, od ogromne količine glazbenih žanrova koji su bili samo prolazne faze, industrial je uz nu metal jedini žanr koji mi nikad nije dosadio i iz kojeg uvijek mogu nešto novo poslušati, a kako se čini, EBM i dark electro će im se pridružiti.


kakav je taj film broken i o čem se radi??

Budući da Drugs Bunny nije online, ja ću ti malo pojasniti u njegovo ime.
NHF DB...
Uglavnom, film je zapravo spoj nekoliko spotova NIN-a iz Broken faze. Na to je nabačena nekakva priča koja povezuje te spotove u cjelinu. Ukratko, mladić je otet, mučen i brutalno ubijen dok na televizoru u prostoriji u kojoj se taj masakr odvija sviraju spotovi NIN-a. Imao sam priliku pogledati taj film, i mogu reći kako je vjerovatno nešto najbrutalnije što sam imao prilike pogledati. Film traje circa 20 minuta, i uistinu je krcat raznoraznim gadarijama, od samih spotova koji su u najmanju ruku uznemirujući, do samog mučenja i ubijanja tog mladića. Sam film nikad nije službeno izašao zbog ekstremnog sadržaja i tolike razine uvjerljivosti i detaljnosti da navodno film izgleda kao pravi snuff film. Trent Reznor je navodno podijelio film bliskim prijateljima te je svaki film imao određeni dio filma zamračen, kako bi Reznor u slučaju procurivanja filma u javnost znao otkriti tko je odgovoran za to, ako je vjerovati informacijama s Wikipedije. Doduše, film je ranih devedesetih(kad je i snimljen) procurio na VHS kao bootleg, a do danas je izašlo nekoliko verzija samog filma, svaka sa boljom kvalitetom slike.

Mafioz0r
12-04-2009, 21:38
Sosim toga, nemrete očekivat niš više kad su iz 1981., ne? STo što su stariji bend im nije izlika da budu zamorni.


na ejtizu u petak su puštali na dark flooru tak dobre stvari, al mi je naj kad puste tanz der mussolini od DAF-a, a podij se isprazni i ostanu sam najčru fanovi: odjednom bijelo postane crno!! :DSIndeed, a mi pozeri se pokupimo jer nismo dovoljno tr00 da podnesemo uspavljujuće djelovanje te pjesme. :P



Volk je po meni njihov najbolji album, od koncepta, tekstova do same glazbene izvedbe :wink:

America (aVFctjhkGjI)

Francia (fxs37SzUo7A)

Yisra'el (V5JdDrDPv2A&feature=related)
Your offering pleases me. :)

Nabavljam album pa javim dojmove kad poslušam.

Maloki
13-04-2009, 00:24
Meni je Laibachov Jesus Christ Superstar zakon. I Opus Dei isto.

Pathetica
13-04-2009, 22:22
hmm bum pogledala taj film od NiN-a. zanima me dal je u njemu, među ostalim perv spotovima, happiness in slavery...to je brutala-nažalost ja sam ga vidla na velkom screenu-od tad imam fobije :toilet:
očigledno nisu točne glasine da su imali posljednju turneju kad nastupaju po Europi: NovaRock{Austrija}, Sonicsphere{Engleska}...?

što se tiče fronta nema se smisla prepucavat kakvi su, kao što rekoh back to the roots fanovi vs. noobs{rofl} :rambo:

još neš: ona chiasm je super, baš sam ju jučer slušala... one woman band-svaka čast!
ak vas zanima šta domaće od čiste elektronike i industrije poslušajte Monofonik! one man band, više priznat van države pošto smo mi šuplji i slušamo cajke. sve vam piše na njegovoj stranici a imate i free downanje pjesama! isplati se :thumbs2:
http://www.monofonik.com/
http://www.myspace.com/monofonikmusic
btw.nije indie, ljudi krivo pišu.

Dreamer Deceiver
14-04-2009, 06:50
[quote="Drugs Bunny":2pk5g87t]ima li ljubitelja laibacha ovdje? ^^SYou rang, m'lord?
Odličan bend, makar još nisam poslušao Volk, a vidim da ga sa svih strana hvale.
Volk je po meni njihov najbolji album, od koncepta, tekstova do same glazbene izvedbe :wink:

America (aVFctjhkGjI)

Francia (fxs37SzUo7A)

Yisra'el (V5JdDrDPv2A&feature=related)[/quote:2pk5g87t]

ovaj live je puno bolji od Yisraela :D

3VhprofUTfQ

###DK###
14-04-2009, 22:44
Inače, poslušao sam pjesmu Telekinetic od God Modulea.
Dobra pjesma, ali to bih mogao slušati jedino u pozadini.

Pathetica
16-04-2009, 13:59
eto, meni se sad vrti mama leone od laibachaXD

god module mi je srednja žalost zbog vokala hehe fatty ima drhtav glas.. ima boljih cyber bendova:
8Q1e3p0uFQES (i sve njihovo)
-ioJ11D3 ... re=related (-ioJ11D3KF8&feature=related)
...
evo još malo novosti, pa ak neko oće protegnut prepone i kičmu.---> http://www.cmar-net.org/forum/viewtopic.php?p=1683328

Pathetica
16-04-2009, 14:06
ma znam da nisu neka ljepota al... :D
mnogi ih ne vole, al kaj bi vam ja... a grendel( meni su pak ti :hangin: )

Pathetica
16-04-2009, 14:36
digital hardcore.... mrak! baš su adrenalinci idem sad trčat oko kuće :kill:

Systematic Reverse
25-04-2009, 14:19
navodno laibach dolaze u osijek, can't wait!!!

Imas ih na Harteri u Rijeci ove godine..

B Machine
26-04-2009, 10:46
lijepo, ali bliže mi je grad u kojem živim nego rijeka

mortician
27-04-2009, 00:35
evo prije par sati sam gledao metaleye pa me zadnji spot malo fasciniral, must see :o

Dir En Grey - Obscure (ibajATlm3oc)

Pathetica
30-04-2009, 23:12
mommy! :shock:
imat ću noćne more... neznam zakaj al ovo me strtalo. inače ne volim japanske bendove:j-rock j-goth i žnj. a uostalom sad idem unatrag pa slušam klasike:

0YMwFppdJg4S (do not do this at home little kids)

ilBjc3wWwDA

utX1PN4f ... re=related (utX1PN4fSG4&feature=related)

9SdAj-BD ... re=related (9SdAj-BDEm0&feature=related)S(sve im valja.)

Lxt7Xa_D-60

itdd.

Pathetica
05-05-2009, 22:54
oke, obećajem da ne bum nikad dj-ica :)
meni su ove stvari redovita večernja seansa (uz ostale). kad sam prvi put čula siouxie, i bauhaus-bella lugosi, misla sam da je to retard mjuza. ovakve turobne spore i primitivne stvari me dns oduševe i ja neznam zakaj...a sad check this out:

xpre7-iN ... re=related (xpre7-iNDV4&feature=related)S(počinje ko colonia :rotfl: )

gg5RwFL4 ... re=related (gg5RwFL4F_w&feature=related)S (na to se uvjek razgale lolita fanice :| )

ZfgSA9OG ... re=related (ZfgSA9OGNXY&feature=related)S(i na ove... :| )

-x0vsL8xaWw

Pathetica
05-05-2009, 22:56
evo prije par sati sam gledao metaleye pa me zadnji spot malo fasciniral, must see :o

Dir En Grey - Obscure (ibajATlm3oc)

btw. u kolko je metaleye? neam teletext na z1 pa ga uvjek fulam

mortician
05-05-2009, 23:07
metaleye ti je svaku nedjelju u 23.00...meni je cist oke emisija, sat vremena metal spotova, intervju poneki, najave koncerata, jos dok se zalomi glazba po mom ukusu:)

Pathetica
05-05-2009, 23:15
o znam ja tu emisiju sam mi se zmrdal pojam o vremenu hehe
bilo mi je draže kad su bili na otv-u...
bila je još jedna emisija na zadarskoj tv (gledala na moru), ta mi je bila još najbolja... ljeti je bila svaku večer oko ponoći il kasnije; puštali metal i višesatne koncerte... mrak :D

mortician
05-05-2009, 23:21
al opet to je samo jedan sat tjedno :(
zanima me dal postoji kakav program di se cijeli dan vrti metal, rock etc? onak za digi tv?:) brijem da u finskoj sigurno ima posto su svi opiceni za tim :)

Pathetica
05-05-2009, 23:37
FINSKAA... nemoj, to je osjetljiva tema za mene :boohoo:
tam ne sam da na telki imaju emisije o metalu neg fkt sve generacije slušaju metal i idu na metal karaoke i lokalne metal feste-->čaroban svijet. zamisli bake i dede kak tancaju na ensiferum :rotfl: (neg, to je off topic ups-možda otvorim temu finska)

Mafioz0r
06-05-2009, 20:08
JAAAY RAWK!

Nego, jedna pjesma koju sam jučer otkrio, neki će je prepoznat s raznih slika na YTMND-u :
Vigilante - Answers (instrumental) (qJ_gaIo2VkE&feature=related)
Prava verzija s vokalom je isto dobra, al mi je draža ova pošto se bolje čuje refren.


I jedan bend kojeg sam više puta preporučio na drugim temama, al nije naodmet još jednom - Qntal. Darkwave koji melodijama vuče na medieval folk, a povremeno i koriste samplove folk instrumenata.

Entre moi et mon amin (J9PZX8yetuw&feature=related)

Ecce Gratum (zkHT0nbYDPc)



xpre7-iN ... re=related (xpre7-iNDV4&feature=related)S(počinje ko colonia :rotfl: )

gg5RwFL4 ... re=related (gg5RwFL4F_w&feature=related)S (na to se uvjek razgale lolita fanice :| )

ZfgSA9OG ... re=related (ZfgSA9OGNXY&feature=related)S(i na ove... :| )

-x0vsL8xaWwSČagica! :(


Inače, upravo po prvi put preslušavam This is my Battlefield od Panzer AG - u usporedbi s Combichristom, ovo je bogovski ownage. :)

Pathetica
06-05-2009, 22:13
CI7ChajTRWU&NR=1

9YOFJ_nm ... re=related (9YOFJ_nmQ7Q&feature=related)

xpY82c9U ... re=related (xpY82c9UDaQ&feature=related)

khm...cyberi :D ... evo neš malo sa ove adrese: www.live365.com (http://www.live365.com)S---> traži industrial radio --->klik,biraj industrial radio koji god želiš ima ih,klik.
inače live365 ima skoro sve vrste žanrova...tam se uvjek mogu nać dobre starenove stvari i remixi

Barathrum
07-05-2009, 13:14
Iako vas nema, al ajmo probat... Ljubitelje navedenih žanrova a možemo dodati i industrial, aggrotech itd molim da komentiraju što slušaju, vole, gdje izlaze, kak se oblače, kojem stilu pripadaju...oni koji se kuže u žanrove nek pokušaju drugima objasnit o čem se radi.fala :thumbs2:

mogao si to sve sto si nabrojao stavit pod EMO. i objasnjeno je sve. :rotfl:

Pathetica
24-05-2009, 21:57
errrm na ovoj temi nema mjesta za emače-.- i oni ne spadaju u navedene kategorije.
i da, ja žensko-.-
upravo preslušavam NiNov album The Slip. skinula ga đabe s njihove stranice... sviđa mi se iako su mi neke pjesme skoro identične. opet ima i trentovih "klavirskih minijatura" s darkwave pozadinom.
ak vas zanimaju njihovi koncerti, približavaju se našoj nejakoj rvackoj. među zadnjim su datumi:
30.6. berlin,arena
22.7. Rim, rock in Rome fest..za kartu neznam-nezanima me
24.7. Budimpešta,arena..karta cca 206 kn (na ovo čak namjeravam, pošto se isplati ić vlakom)

jel tko već bio vani na koncertima? :wink:

Midwintertears
22-06-2009, 17:55
Od navedenog slušam darkwave, industrial, nešto synthpopa. Deathstars, Blutengel, Diva Destruction, Switchblade Symphony, Rammstein i Pain.

Cthulhu
22-06-2009, 18:25
Daklem, otkrih prije nekoliko mjeseci nadasve interesantan bend. Black Light Burns, sastoji se od bivših članova bendova kao što su Nine Inch Nails, A Perfect Circle, Limp Bizkit.
Bend je osnovao Wes Borland, gitarist LB-a, koji je ujedno i pjevač benda. Izdali su jedan "pravi" album, i jedan koji se sastoji od raznoraznih obrada drugih bendova koji su imali utjecaja na BLB i njihov stil, te raznoraznih instrumentala, koji su na razini NIN-a što se tiče stvaranja atmosfere i ugođaja. Sviraju nekakav ind/alt rock/metal, i veoma su me se dojmili, pa eto par najboljih pjesama...

Mesopotamia (hF7XaQuKLf8)
Animal (UoA64g9ss3E)
Lie (QQ9frBjy99A&feature=fvst)
Coward (t072C_36Brc)
4 Walls (ttqa4ai2ZYI)

Ima još masa toga, ali trenutno mi se ne da tražiti ništa više.

Dreamer Deceiver
22-06-2009, 18:51
nitko ne sluša dead can dance ?

Pathetica
28-06-2009, 23:07
znam za BLB, to je još jedan projekt, al sam poslušala neš u prolazu tak da nemrem komentirat. bum opet poslušala
dead can dance slušam odlični su... ne mogu se baš svrstat u neki poseban žanr, osim kaj ih nonstop trpaju u darkwave. ponekad mi baš ambijentala paše da razbije uobičajenu adrenalinsku cyber-nešto-nešto.... monotoniju

nova novost: VNV nation dolazi u Zg ak niste već pročitali. za ljubitelje soft tehno-industriala ovo je mega koncert na kojem kane i pokoja suza (pogotovo na illusion) te ga ne bi trebali propustit. valjda sve piše na muzika.hru

još sam pod dojmom jučerašnjih gala 80s-a:

depeche mode-photographic
the cult-sve
bigod20
die krupps & nitzer ebb-machineries of joy
spandau ballet-to cut a long story short
kraftwerk-sve :D
*jel netko bio na inmusicu? ja pratila s obale, fkt je kraftwerk rasturao...al me zanima kak je to izgledalo :(

skitkid
29-06-2009, 09:26
hm ja bi evo preporučio svima digital leather. iako je to više synthpunk u stilu unitsa i screamersa.
al igra u svakom slučaju. blow machine najjači album.

od domaćih hemendex (http://www.myspace.com/hemendex)Siako isto ne igra baš na ebm i to al nea veze. piče sintovi a to je najbitnije.

:D

Pathetica
29-06-2009, 23:01
hm ja bi evo preporučio svima digital leather. iako je to više synthpunk u stilu unitsa i screamersa.
al igra u svakom slučaju. blow machine najjači album.

od domaćih hemendex (http://www.myspace.com/hemendex)Siako isto ne igra baš na ebm i to al nea veze. piče sintovi a to je najbitnije.

:D

wow! tnx xy puta... pa nis znala da balkan ima synth bendove! osim lolobrigida koje su mi bučna gnjavaža :hangin: nikad nisam tražila tak neš po hrv estradi lol. jako zanimljiv bend je taj Hemendex, al zato sam uz njih otkrila i KLAUS:):):) fkt zakon, vuku na video sex i denise... od hemendexa je najjača microscope (pa naravno, ipak je malo harsch :E)
i onda sam sa našeg KLAUSA naletila na švapskog KLAUSA NOMI!!!!
da pojasnim: Klaus Nomi je bizarni tip oldie klauna pantomimičara i pjeva sopran (kastrat valjda). pjesme su mu nekakve ajmo reć groteske, ugl prosudite sami:
http://en.wikipedia.org/wiki/Klaus_NomiS(yup, synth pop, dark cabaret...)
http://www.myspace.com/herrnomi

skitkid
30-06-2009, 08:29
a kalus je ova nora iz rijeke ona je sad i u hemendexu jel. :D

probaj i startas (http://www.myspace.com/startas)Sod naših.

: )

skitkid
30-06-2009, 08:34
meni je inače super dosta ovog minimal wavea europskog kaj baš i nije najpoznatije.
tipa deux, kuruki, das kabinette, stereo, futurisk i tak ti.
to sad reizdaje minimal wave label sve pa se sve lakše nabavi.

eo hitovi neki:

deux (iaafj-f3Tf4)
das kabinette (CEnH7F6Ii88)
kuruki (V4Bh9LjV_Vk)
ss-say (oD8dm2demu0)

i tak.

: )

ringo
02-07-2009, 23:41
poslusajte bilo sto od einsturzende neubauten,Blixa je genij

Pathetica
05-07-2009, 11:54
meni je inače super dosta ovog minimal wavea europskog kaj baš i nije najpoznatije.
tipa deux, kuruki, das kabinette, stereo, futurisk i tak ti.
to sad reizdaje minimal wave label sve pa se sve lakše nabavi.

eo hitovi neki:

deux (iaafj-f3Tf4)
das kabinette (CEnH7F6Ii88)
kuruki (V4Bh9LjV_Vk)
ss-say (oD8dm2demu0)

i tak.

: )

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

to je to... e sad me zanima kaj misliš pod tim da se lako nabave, misliš na cdee?? jel ak cjena nije uber ja bi potražila neš od navedenog...ak imaš cde di si ih nabavil-mene zanima kabinet,sssay i sl... recimo, za kas project znam(jej)
i molim još preporuka ak nije problem :)

skitkid
05-07-2009, 13:42
a mislil sam da se lakše nabave za skinuti jer su sad opet reizdane i to sve.
prije su morali ripat sve sa ploča kaje ipak malo zahtjevnije neg ripat s cedea.
:D

al evo imaš neke stvari na merchu labela: link (http://www.minimal-wave.org/site/modules.php?name=catalog&file=index&cPath=21)

dosta tog je isto na pločama samo. : o
al opet ploče su najbolja stvar. <3

a preporuke hm.
ima evo nekih novih bendova isto:

najbolji od njih opet ponavljam digital leather (http://www.myspace.com/digitalleather)S- posebno album blow machine. :pray:
onda kap bambino (http://www.myspace.com/kapbambino)S- to je malo agresivnije. :D
crystal castles (http://www.myspace.com/crystalcastles)S- ovi su sad najpopularniji i taj 8bit sound je nova furka klincima. men to nije baš neš al kaj sad. hipstersko smeće. :D
ima i cold cave (http://www.myspace.com/coldcave)S- to je pak skroz ok al malo pre pop za mene. :D

i tak.

ima i ovih dosta poremećenih bendova novih šta vuku više na neku kombinaciju post punka synth popa i garažnog panka pa ti kažem i njih ak te zanima.
al njih stvarno ima masu.
al su najbolji isto.

:D

Pathetica
07-07-2009, 23:18
da...totalka zvuče novo-.-
evo dala sam si vremena da ih malo preslušam, ali nisu me se preveć dojmili
kod mene ti je prošo jedino crystal castles, probavljiv, al više ko lajt fruštuk :P
umjesto kap bambina poslušaj rađe savjet od jednog forumaša:atari teenage riots(valjda se tak piše)
ostatak bendova bi ja strpala u indie i kvit posel.
neg ajmo malo pričat o poremećenim postpunk bendovima za promjenu hehehe :evil:

skitkid
07-07-2009, 23:32
ma slušal sam atr ok mi to sve al ja i ne brijem baš na elektroniku zapravo. :D

hajmo onda ove poremećene.
tu zbilja ima svega i svaćega.
od postpunka sa sintićima, razornog noise rocka, ambientalnih psihodeličnih raznih i harsh noise a i često to sve zajedno tak.
čak sam i ja uspio izdat KAZETU svoju na danskom jednom labelu pa ti i na to dam link ak hoćeš.
al polako to ne da mi se sad natrpavat masu toga tu.

no evo za početak FACTUMS (http://www.myspace.com/factums). oni su mi naj.

video 1 (OlLy85PmB0E)
video 2 (5WgyxaV3AW0)

a najpopularniji od tih takvih bendova je danas blank dogs (EEihrFQ_85s).
to je malo konkretnije od factumsa pa se i svidi većem broju ljudi. :D

nezz baš kolko će ti se ovo sve svidit.
to je ta neka scena u americi sad.
dost je povezana sa tim lo-fi garažnim bendovima kaj igraju na buku uglavnom.
pa eto.
probaj.

kad ovo čekiraš onda bum stavil dalje druge ove razne.
čak i ak ti se ovo ne svidi.
:D

Pathetica
08-07-2009, 00:06
m m m
factums je zanimljiv, volim experimentalnu mjuzu, al još ih moram malo analizirat,nemrem nabrzaka
blank dogs, kak ljudi vele, vuku na joy division, mora to bit razlog njihovoj popularnosti... al su zgruvani to im je mana. ipak, nemrem odolit vokalu :P
kakvu to kazetu??neki svoj projekt il prebacuješ neke stare bendove...
šalji samo šalji :D

skitkid
08-07-2009, 09:00
a ma da svoj neki "projekt" sam izdal na kazeti.
i to na danskom lejbelu. :D

evo onda. dokaz da se stvarno svakakve debilane mogu danas izdat van: biblical violence (http://www.myspace.com/bibvio)
a ima svašta na kazeti od harsh noisea, power electronicsa i dronea do pop punka.
i to sve u nešto malo više od 12 minuta. :D

nastavićemo dalje s drugim bendovima još!
:D

Pathetica
12-07-2009, 20:36
aj priznaj ko su bili uzori za projekt (maybe ninovci, einsturzende neubauten, skinny puppy???) :)
dobre su ti neke stvari, al mislim da si ubacil malo previše noisea hehe ja bi to sve malo prigušila i oslobodila pravu melodiju (čuje se iza, al si ju zakamufliro)
evo, ja malo istražujem mafiozorove preporuke-icon of coil-da da sad znam tko su i slušljivi su začudo 8)
frendica će mi poslat neki finski industrial...aj pa ćmo i to vidit
a ja i dalje očekujem nastavak poremećene sage skitkid!!
VNV Nation-8.9.09. ic ofišl

Mafioz0r
19-07-2009, 17:46
Evo, da i ja nabacim par preporuka :

Dernière Volonté (http://www.myspace.com/dernirevolont)
Počeo s martial industrialom, s vremenom prešao na "military pop", odnosno pop/rock s nacionalističkom tematikom. Budem ga uskoro proučio, pošto nemrem izbit Toujuours (http://www.esnips.com/doc/2656f2e1-d6f6-4194-acae-336921bf5721/Derniere-Volonte---Toujours)Siz glave.


Von Thronstahl (http://en.wikipedia.org/wiki/Von_Thronstahl)
Njemački martial industrial & neofolk bend, također s desnim političkim stavovima. Od albuma sam poslušao samo Sacrificare, preporuka fanovima navedenih žanrova.

Dressed in Black Uniforms (FULcvalI_Wo)
Europa Calling (WBI-kcu8yOA)


Die Verbannten Kinder Evas (http://www.metal-archives.com/band.php?id=1287)
Darkwave pojekt Protectora iz Summoninga, dosta lagano i opuštajuće. Koga zanima nek posluša "Come Heavy Sleep", orgazam od albuma.

Come Heavy Sleep (e23tPZIZVSo)


I kad ste već počeli s noise-related bendovima, evo jednog kojeg sam neki dan otkrio :

\\\Maytag (http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=877781)
Parodija na Sunn O))) i drone općenito, bend koji snima svoje frižidere i vešmašine, pa te zvukove pretvara u drone glazbu.
Čisti RAT. http://i222.photobucket.com/albums/dd319/aerial51zd/badgerslayer.gif




evo, ja malo istražujem mafiozorove preporuke-icon of coil-da da sad znam tko su i slušljivi su začudo 8) SJednostavan electro-pop (odnosno njegov podžanr, future-pop), imaju dosta pjesama koje lako uđu u glavu, makar albumi znaju bit jednolični. Al bolje od Combichrista, šta je je.

Regret (FqvbyrynW0c)

Pathetica
26-07-2009, 23:36
:D :D :D
vratih se s NiN-ovog koncerta u Budimpešti!!! Turneja Wave goodbye. Šta da kažem bio je to spektakl za pamćenje... zaprav njih sam uvjek u prolazu slušala i na koncertu sam završila isključivo na nagovor frendice a.k.a NiN joj je bend od životne važnosti... tam sam došla s nula očekivanja, a na kraju su me oduševili da sam skoro proplakala od euforijeXD ono što se čuje na albumima nije ni približno ko uživo: likovi sviraju sve šta prime u ruke-bilo je tu i violončela. trenta neću komentirat perfekcionistički je izveo sve, al bubnjar je legenda->taj sve sviro instrumente, ma svi su multitalenti.
predgrupa je bio preočajni Alec Empire...lik donio dječji crveni!! sintič i tam nam prodavo više od pol sata neke hororičaste petorazredne ambijentalne improvizacije a sve mu pjesme bile iste-tolko nas je iživcirao da je to bio odličan uvod za ninovce.oni su pak takoreći utrčali na pozornicu i rasturali sa pinion i wish. nastao je takav mosh da smo jedva zvukle živu glavu. anyway bilo je zabavnoXD setlista je bila taak super da sam čak i ja skoro sve znala pjevat:
http://www.setlist.fm/setlist/nine-inch ... 6455a.html (http://www.setlist.fm/setlist/nine-inch-nails/2009/syma-events-hall-budapest-hungary-bd6455a.html)
i tak. malo priče puno svirke, kvaliteta reznor, bilo i hrvata u publici, i ovaj ću koncert dugo pamtit :wink:
postala bi videe al sam slikala s lošim mobom pa se neću brukat.

mafiozor!! pa kaj je kvragu taj martial industrial???? meni ovo liči na depresivni emo popXD osim evine djece oni prolaze pod black metal/darkwave...

Mafioz0r
26-07-2009, 23:49
Smafiozor!! pa kaj je kvragu taj martial industrial???? meni ovo liči na depresivni emo popXD osim evine djece oni prolaze pod black metal/darkwave... SAjd šuti ženo.

Od pjesama koje sam ostavio, Toujours je pop, a ove od Von Thronstahla su neofolk.

I jebotebog, otkud si black metal izvukla? http://www.metal-archives.com/board/images/smiles/durrr.gif

Pathetica
26-07-2009, 23:52
jebotevrag ovo je čisti black metal-zbor židova ak oćeš tak :rotfl:
daj daj objasni kaj je martial inustrial, ja misla da je to neš military :rambo:

Mafioz0r
27-07-2009, 00:01
Kombinacija industriala, neoklasične glazbe i koračnica. Wiki is your friend. (http://en.wikipedia.org/wiki/Martial_industrial)

Across the Rubicon - State of Fear (HniMPcVc8t0&feature=related)

Across the Rubicon - The World in Flames (HniMPcVc8t0&feature=related)

Kreuzweg Ost - Fur Kaiser, Gott, und Vaterland (eXXp5AsUVC4)

Mafioz0r
28-07-2009, 11:47
Dosta o Nightwishu... :( Dajte meni neke preporuke za darkwave ili dark ambient.
Provjeri Mortiis (http://www.metal-archives.com/band.php?id=81)-ova prva dva albuma, jednostavna ambijentala sa savršeno pogođenom medieval fantasy atmosferom. Poslušaj i Wongraven (http://www.metal-archives.com/band.php?id=609), također inspiriran srednjim vijekom.

Mortiis - Født Til å Herske (QE0kwCPlg-0&feature=related)


Kaj se darkwave-a tiče, Qntal sam ti već preporučio, al imam još par bendova koje se isplati poslušat. Chaostar (http://www.metal-archives.com/band.php?id=3932), makar su više neocassical nego išta drugo, onda Sopor Aeternus (http://en.wikipedia.org/wiki/Sopor_Aeternus_&_the_Ensemble_of_Shadows), od koje imam samo prvi album, velika preporuka. Ovih dana sam malo detaljnije proučio Clan of Xymox (http://en.wikipedia.org/wiki/Clan_of_xymox), za koje sam donedavno mislio da su generički goth bend. Upravo suprotno, odlični su, ako hoćeš sporiji darkwave, nabavi albume Creatures ili Medusa, a ako hoćeš nešto catchy, provjeri prvi album, dosta vuče na synth pop.

Chaostar - Canticles (2tj8ixx__e8)

Sopor Aeternus - Time Stands Still (xlnIB1F1S5w)

Clan of Xymox - Creature (QU8AFBVXV4U)


I najveća preporuka, Ice Ages (http://www.metal-archives.com/band.php?id=5014). Darkwave projekt Protectora iz Summoninga, meni najdraži bend vezan za elektroničku glazbu. This Killing Emptiness je must-have album.

This Killing Emptiness (h94dIE_4b6w)

Far Gone Light (2qxlW_wpNBI&feature=related)

Midwintertears
28-07-2009, 12:28
Jel ima neke veće razlike između Sopor Aeternus i Sopor Aeternus & The Ensemble of Shadows? :oops: Imam par njihovih pjesama, solidni su.
Ice Ages se na prvo slušanje ne doima loš. Potražit ću This Killing Emptiness.

Mafioz0r
28-07-2009, 12:32
Nope, to je isti bend, odnosno ista žemska. :)

Midwintertears
28-07-2009, 12:33
Vidjela sam album Cvijeće zla. :oops: Jadni moj limit.

Mafioz0r
28-07-2009, 12:40
Les Fleurs du Mal još nisam poslušao, al budem ju kad-tad detaljnije proučio, ovo kaj sam zasad čuo (prvi album, "Ich Tote Mich...") je preodlično.

Midwintertears
28-07-2009, 12:53
Dovuci se na msn, ne mogu naći Ice Ages :(

Clown
30-07-2009, 23:19
Nope, to je isti bend, odnosno ista žemska. :)
oćeš reći muško

od dark ambientala: lustmord, atrium carceri i nox arcana preporučujem svima

ringo
11-08-2009, 21:59
Skinio Halber Mensch,film je remek djelo Einsturzende Neubautena kao i sve njihove stvari,Blixa je pravi genij :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kid A
11-08-2009, 22:11
De opisi malo film,ako ti nije mrsko.O cemu se radi?

ringo
12-08-2009, 10:31
Evo Xarabas samo za tebe

Uvodna pjesma je Armenia a cjeli video pocinje na jednom ogromnom smetlistu
wCX6KvfIovU
zatim sljedi meni osobno najdraza stvar od njih Abfackeln!,a kao uvod u pjesmu je predstavljanje clanova benda
ZDwTJxpQSy4
Iza Abfackeln! dolazi do promjene atmosfere,sve postaje mracnije i krece Halber Mensch
y0LF6WA9 ... re=related (y0LF6WA9rxI&feature=related)
Poslje Halber mencsh krece ZNS,isto genijalna stvar,samo je malo koreografija cudna
zUHCl4TU ... re=related (zUHCl4TUdTA&feature=related)

eto ovo bi odprilike bilo to sto sam mogo podrzat videima,poslje ovih scena u skladistu dolaze na neki stage (film je sniman kako promotivni materijal prije koncerta u japanu) i tamo ustimavaju mikrofoniju na instrumentima i ostalo,a zadnji dio filma je snimljen na ulici dok Blixa vristi u megafon a ostatak benda tuce kao i inace po improviziranim instrumentima

Film je snimio Sogo Ishii 1986. u Japanu

Midwintertears
27-08-2009, 09:35
Sopor Aeternus & The Ensemble of Shadows - Conqueror Worm II (th1sSXdd3xY)

Divna. <3

Midwintertears
27-08-2009, 11:42
Pjesma, imenica ženskog roda, - divna.

Midwintertears
27-08-2009, 13:13
Pa i to je žena. :roll:

Pathetica
30-08-2009, 21:35
eh šta ima novo....:::

80s dark
gene loves jezebel-desire >> wJp_U3-dvfsS
-probajte još sa motion of love, suspicion itd., malo zvuče ko U2 al kaj onda:P

cybergoth
tactical sekt-soulless >> rIU0EXtizXk
dioxyde-money trail >> qAham7nNkW8

Alepić
30-08-2009, 21:48
wmin5WkOuPw

Fem7vp6Ddag

7j2DHUw8SZg

2vzSa-cimMM

Midwintertears
31-08-2009, 07:16
Tactical Sekt <3

MTF*
01-11-2009, 23:53
imate kakvu preporuku dark electra, no sa jakim beatovima?
ili nesto slicno adam kultu?
nesto na sta se da razbacat?

Midwintertears
05-11-2009, 07:52
Tactical Sekt (rIU0EXtizXk)

GeraltofSmeg
05-11-2009, 16:41
Davajte nesto slicno ice agesu.

Mafioz0r
05-11-2009, 20:30
Bojim se da nećeš ništa naći, ja sam par mjeseci preslušavao techno/industrial, EBM, "dark" electro, il kak ga već zovu, i nisam čuo ništa što valja. Ima tu dosta catchy stvari, ali nakon par preslušavanja ti postane jasno da je goth electro glazba u stvari crna rupa forsiranja gdje sva kvaliteta umire. Izbjegavaj.

GeraltofSmeg
06-11-2009, 16:43
Mortiis djeluje kul, poslusacu predzadnji album.
P.S. Kako se zove martial projekt "ovog drugog" iz summoninga?

v4MP1r3
09-12-2009, 16:17
TKO TO MOJE IMA DOZIVAAAAAAAA


da dobro ajde jebiga skuzio sam to tek godinu dve tri poslije al sam skuzio! HA !
jebate ja sam prestar sad, vise nemam 16 kad sam poceo s ovim forumum ><


batcave, muzila iz londona, dobila je ime batcave jer se klub u kojoj su se odrzavali koncerti zvao "Batcave" imate i dokumentarac na jutubu... evo evo sadcu :D
N19-xoT6MS4
predstavnici su mu Specimen i Alien Sex Fiend, najpoznatiji, nego.

sta vas god zanima, recite :D
me knowz. nije vrag da nakon 7 godina ja budem tukec i neznam nista -.- ajde sad da prosvrljam kroz ovu temu. bum se ja ovdje udomačil.


"uber veliki gotičar sastavljen od dijelova ostalih gotičara" se javlja na dužnost.
i da vam malo solim pamet, nemojte miješati goth i elektroniku. to ima samo jednu stvar zajedno a to je da ljudi stavjalju u isti lonac.

ne mijesajte cc i blutengel jer fanovi jednog i drugog ce vas ubiti. christian death nije elektronika, nego je cisti goth. siouxsie je bila prije svega toga i ona je traditional. batcave je svoje, i deathrock je svoje. aggrotech nema nikakve veze s tim :P kako bi usporediuli icon of coil il scandy s birthday party? nikako.

now lets move on.

Mafioz0r
11-12-2009, 23:23
Baš gledam svoje ranije postove u temi. Clan of Xymox, Skinny Puppy, Dioxyde. Više nikad ne primam glazbene preporuke od žene.

:(

ringo
12-12-2009, 16:03
Chemlab,Skinny Puppy,Test dept.,Throbbing Gristle,Einsturzende Neubauten,SPK,Whitehouse

IMHO Biblija industriala

v4MP1r3
14-12-2009, 14:21
skinny puppy je jedan od meni dazih, i xymoxi su super. a neubauteni su mi pregenijalni bend koji vec pratim (prekratko) oko 3 godine al je jednostavno wow. pogotovo koncert. jedva cekam kad ce biti u blizini da opet odem. to je dozivljaj! zvuk, kako ga proizvode i sve. samo, wow.

ringo
14-12-2009, 22:48
da,Blixa Bargeld je jebeni genij,nadam se da si pogledao Halber mensch

ringo
21-12-2009, 14:05
Evo da probudimo temu o omiljenoj glazbi nekih pojedinaca na ovom forumu.

Trenutno me drzi faza starih EBM bandova (DAF,Front 242,Nitzer EBB) i Electro Industrial bendova (Frontline Assembly,Skinny Puppy,Chemlab i VAC) i definitivno preporucujem da se poslusa sve od Skinny Puppy. Od klasicnog industriala izdvojio bih Test dept. Savrsen bend ako ste zeljni agresivnijeg i brzeg zvuka od kojeg ce vase ukucane zagarantirano zaboljet glava

System
21-12-2009, 23:22
Covenant - predobar bend, Svedjani...
Mortiis - kako prva tako i druga i treca i kolo ima era
Diary of dreams - i delje zalim za dvd-om koji sam izgubio a to je bio njihov koncert
ovo mi je top, a ovo su ostali

Project Pitchfork
Informatik
Wolfsheim - aQUDGl7JR7Y
jooj ima jos bruku bendova ali sam pozaboravljo