PDA

Pogledaj cijelu verziju : d-link 584t i muke po istom...



IGoR_2803
06-04-2009, 23:09
vozdra!

ovak, frend mi ima ruter iz naslova i unazad par tjedana, od kada sam mu spojio i drugi komp na njega svako malo ima probleme s netom... dotični se manifestiraju u vidu nemogućnosti browsanja bilo koje stranice iz bilo kojeg browsera (iexplore, firefox, opera...)... jednostavno ne otvara ništa, pa čak ni postavke samog d-linka (ukucavanje 192.168.1.1 u browser) dok recimo torrente skida više-manje normalno... da detaljnije pojasnim što sam pokušao i što se događa... grešku u samom kompu ili OSu možete isključiti za sada pošto se ista stvar dešava na 2 kompa od kojih je jedan star kojih 3, 4 mj. i isto tolko friški xp sp2 je gore... što se tiče kablova/splittera i toga, sve je ok, isprobano sa 0 prikopčanih tel. priključaka - ista stvar... ispravno podešeni IPevi/DNSovi na oba računala... probao pingati router i google.com - prolazi bez problema... probao ukucati IP googlea u browser - ništa, ne reagira... reboot routera, reset na tvorničke postavke, ponovna konfiguracija - opet ista stvar... zanimljivo je to što nakon konfiguracije u route mode i nakon restarta računala, kojih 5 minuta browsanje radi normalno, a nakon toga krepa i gotovo... frend kaze da je probao i sa drugim routerom (posudjen od trećeg frenda) i da isto ne radi, makar to ne mogu biti siguran jer nisam osobno probao... ima ko kakve ideje ili jedino preostaje prijava smetnje na t-com helpdesk? anyone?

Karlo_from_Bjelovar
07-04-2009, 20:52
hmmm, ako lik nema maxtv flashajte na official firmware...

IGoR_2803
07-04-2009, 21:30
hmmm, ako lik nema maxtv flashajte na official firmware...

palo mi je to napamet, ali pazi sad ovo... evo nema ni sat vremena, došao je s posla i dočekao ga novi speedtouch iz t-coma jer je pred kojih tjedan dana produžio ugovor. lijepo sam mu telefonski korak po korak objasnio kak da ga konfigurira i isto sranje, s tim da smo ovaj put probali i bežično... 5 minuta radi i onda krepa... na oba kompa... nekako mi sumnjivo da bi na oba kompa imao neki malware, ali probat ćemo za vikend clean instal viste pa da vidimo... ako ne proradi morat cemo zvati 0800 9000... :)