PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gothic 3



Stranica : [1] 2 3 4

Lord Bazooka
03-06-2006, 10:57
Jel ima ko kakih novih informacija o Gothicu 3? Mislim na radnju, grafiku i naravski konfu koja je potrebna za to. :)

Johnny68
03-06-2006, 11:05
Peopručivali su grafičku radeon x600..... iako sumnjam u to!!!!! :?

Ementaler
03-06-2006, 11:31
zašto? Što je tu čudno...

vjerojatno su preporučili minimalnu grafu tog ranga...

Johnny68
03-06-2006, 11:35
[R]zašto? Što je tu čudno...

vjerojatno su preporučili minimalnu grafu tog ranga...
Zato i jeste čudno, jer je ta preporučena kao RECOMMENDED! :shock:

jeretik
03-06-2006, 13:15
To ko Geforce3 za Duke Nukem Forever ili Geforce2 za Stalker :rotfl: :rotfl:

Johnny68
03-06-2006, 13:18
To ko Geforce3 za Duke Nukem Forever ili Geforce2 za Stalker :rotfl: :rotfl:
LoL te igre neće ni izać( :rotfl: ), a ova hoće!

03-06-2006, 13:19
pročitao sam da je grafika bolja od obliviona, što se i moglo vidjeti po screenovima
a ostalo na
http://www.gamespot.com/pc/rpg/gothic3/ ... 8&mode=all (http://www.gamespot.com/pc/rpg/gothic3/news.html?sid=6150648&mode=all)

Nefarnius
03-06-2006, 13:27
biti će bolja od TES-a4

Jerry
03-06-2006, 13:28
ne vjerujem možda grafika

Nefarnius
03-06-2006, 13:33
pa i mislio sam po grafici, al neće po priči!

Sonic_Moronic
03-06-2006, 15:04
To ko Geforce3 za Duke Nukem Forever ili Geforce2 za Stalker :rotfl: :rotfl:
LoL te igre neće ni izać( :rotfl: ), a ova hoće!

Izaći će... nisu li već službeno najavili đuku

Luka
03-06-2006, 16:12
To ko Geforce3 za Duke Nukem Forever ili Geforce2 za Stalker :rotfl: :rotfl:
LoL te igre neće ni izać( :rotfl: ), a ova hoće!

Izaći će... nisu li već službeno najavili đuku

jesu ... više puta :rotfl: :rotfl:

Glass
03-06-2006, 16:30
Ima čini mi se u nultom broju PCPlay-a najava za đuku :rotfl:

Valtiel
03-06-2006, 17:38
Sta hocete, nije on dzaba forever :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Rocchiro
03-06-2006, 19:29
igra bude mozda dobra al nebude velika ko Oblivion a kamoli Morrowind

Lord Bazooka
04-06-2006, 07:33
Gothic nikada nije bio pretjerano velika igra, ali zato priča uvijek to opravda. BTW čuo sam da će svaka priča u G3-u bit unikatna ovisno o akcijama igača. čuo sam da ćete moć surađivat s orkovima i ljudima što će jako utjecat na kraj igre. Velićina make će bit oko 3-5X veća od dvojke(s dodatkom Night of the raven) što je naravno :thumbs2:

ewok
04-06-2006, 10:03
ja sam citao negdje da ces moci biti "good guy" ili "bad guy".... e da, t-rex ce biti BILJOJED, a moci ces ga uvatit pa uci u orkovsko selo s njim i sve ih potjerat.... i tak vam je to :D vidio sam sam neki usrani trailer na youtube....nis´ se ne vidi :-x evo i link ARZPVDKpc94

Lord Bazooka
04-06-2006, 11:36
Misliš na onaki trailer koji su snimali digitalkom. To sam vidio na stranici worldofgothic ili tak nešt

Rocchiro
08-07-2006, 01:02
JoWooD otkazao StarForce

O problematičnoj StarForce zaštiti pisali smo nemali broj puta, no mnogi se razvojni timovi ipak odlučuju za nju kako bi donekle bili sigurni da piratizirane naslove neće moći pokrenuti amateri. Dakako, nije nemoguće zaobići StarForce zaštitu, ali ne radi se o pukom kopiranju probijene izvršne datoteke. Ipak, ima i izdavača koji slušaju glas naroda i napuštaju StarForce.

Novi je primjer JoWooD iz čijeg tabora stiže vijest da su odlučili raskinuti ugovor s tvorcima StarForcea, te da će Gothic III dobiti novi, blaži oblik zaštite. Inače, Gothic III je nastavak odličnog serijala kojeg mnogi RPG fanovi željno očekuju, a više o njemu možete saznati OVDJE.

:bravo:

Prince-Artas
22-09-2006, 19:51
SNakon što je prošlog tjedna objavljeno da se Gothic 3 "pozlatio", očekivali smo njegovu pojavu 13. listopada, dok su neki mediji već objavili recenzije temeljene na navodnoj Gold inačici.

Nove informacije na službenim stranicama spomenute igre kažu kako je prijašnja verzija odbačena i nije ušla u proizvodnju zbog nekoliko naknadno uočenih problema, a na novoj još uvijek rade. Drugim riječima, sve trenutno dostupne recenzije nisu valjane jer ili su temeljene na prijašnjim Beta inačicama ili pak na piratskoj Gold verziji koja je odbačena.

SHIT

† zlo †
22-09-2006, 21:02
Gothic 3 Gameplay Movie - 5:49 of gameplay footage 86.26MB vredi pogledati,pokazuje dosta stvari.

http://gamershell.com/news/32752.html.

A six minutes gameplay movie for Gothic III is now available for download, showcasing the next chapter of the popular RPG series developed by Piranha Bytes. The game will feature a specially designed easy combat system, a huge free-roaming world - virtually no boundaries, countless side-quests for the player to choose from, over 50 different monsters and animals and dozens of human enemies, over 50 different powerful spells and over a hundred different weapons, and many more. Gothic 3 will be available in Europe on October 13th.

EDIT: ispravljen link. Onaj je bio za Dark MessiahS:D

mravojed19
22-09-2006, 22:37
Igra je 5 puta veća od Gothica 2(koji je po meni bio onako..dosta velik. ovo je znači ogromno.

ima više od 500questova..i to bez glavnog questa. oblivion ima 200.ako i toliko.

i gothic ima puno bolju priču od obliviona,intrigantniju. ljudi koji su igrali prva dva djela znaju o čemu brijem.

e da..ima 3 različita završetka.

Lord Bazooka
23-09-2006, 08:11
ne samo 3 završetka, i više, bit će navodno puno različitih varijacija pa čemo vidit

mravojed19
23-09-2006, 09:56
e pa super,još samo da izbace demo da probam koliko je zahtjevna, grafika mi je puno bolja nego u oblivionu,animacije kretanja pogotovo..

rekli su da će demo bit tek nakon što igra dođe na trzište..

i već rade ekspanziju 8)

revenion
23-09-2006, 10:48
ovo zadnje ti ne vjerujem ali ja se nadam da cu moc igrat iz 1 lica



edit:a ni borba ije tako razradena kao sto je u oblivionu

mravojed19
23-09-2006, 11:14
nema prvog lica u gothicu,samo treće.

koje zadnje? ovo da se radi ekspanzija ili da su animacije kretanja zakon?

ma ok,oblivion ima ok način borbe,filing kad mašeš oruzjem je dobar,ko da stvarno zamahneš teškim maljem koji te povuče naprijed,to je jako dobro. ali sami stil borbe je boring. block udarac block udarac.

ni Dark messiah nije boljiniš posebno.

ali gothic ima toliko dobre dialoge,sve što radiš utječe na svijet oko tebe,a sad bi u trojci to trebalo bit još izrazenije.

atmosfera i priča su najvazniji onda borba. ima dual wield
:D

revenion
23-09-2006, 11:16
gle svejedno gothic nemre prec legendarnost tes serijala a ovo za 1 lice ce upropastit igru mnogima ako vidite kako izgleda oblivion iz treceg lica munjeno...ima li uopce luk i strijele u gothicu a?i mozes dual wield imat i u oblivionu prek jednog moda

mravojed19
23-09-2006, 11:38
taj mod nije pravi dual wield jer ti umjesto štita stavi mač koji ne mozeš koristit i tu je samo radi estetike,čak ga ne smiješ ni bacit jer ćeš sjebat mod. tolko o tome.

a ne uspoređujem ja Gothic serijal sa cijelim TESom,Gothic 2 mi je dobar jednako kao i Morrowind. a daleko bolji od Obliviona. jer oblivion je sve ono šta Morrowind nije.

serijali su jako različiti.

TES je ogroman,ima ogromnu količinu stvari,povijest koju mozeš proučavat duuuugo vremena,drukčiji sustav skillova. ima rase koje mozeš izabrati i s njima igrati. kompleksniji je kao RPG. ovo se ne odnosi na oblivion.

gothic 1 je bio dosta malen, puno manji od gothica 2,ali ekipa koja ih radi je u tom svom svijetu toliko toga radila rukom,sve je jako...kako da ti objasnim, upečatljivo, svaka kuća koju vidiš,svaki lik s kojim zeliš pričati,ma moraš probati da skuziš,ima nevjerojatan level design-iako gotovo da nema loadinga u obje igre,mozda na 3-4 mjesta.

i sad dolazi gothic 3 koji je OGROMAN, ako su uspjeli zadrzati level design prethodnika... bit će prejebena igra.

naravno da ima luk i strijelu,LOL.

i gothic je oduvijek bio u trećem licu, ima bolju kameru od obliviona koji u trećem licu suxa uzasno.

pogledaj si malo filmiće na netu pa reci..

domi
23-09-2006, 11:42
Igrao sam gothic2 i nije mi bas nesto... dosadno do jaja...Sta fali borbi u messaji? Bas je zanimljiva...

revenion
23-09-2006, 11:44
ma jesam ali zivcira me to 3 lice....mislim neznam zasto se nikoke neda napravit svijet kao u fable-u samo sto nisu leveli nego bas svijet recimo da stavis fable u oblivion to bi bilo MA MA MAAAA savrseno....ali nikome se to neda....fable nije bas neki pravi rpg ali nije los grafika mu je konzolska ali nije losa a engine je zakon samo kaj ima premalo armora i oruzja...dobro oruzja ima dost samo sto su sva nekak ista samo sto su iron steel i ti shitovi

mravojed19
23-09-2006, 11:54
nemaš levela u gothicu,di god ideš nema loadinga. nisam igrao fable pa ne znam kako je tamo.znam da je gothic dosta realniji po izgledu. i jedna bitna stvar je da ti u gothicu uletiš u neku šumu na level 2 ćeš poginuti u roku 5 minuta. i onda kad si level 10 se vratiš i pometeš pod s njima.

to mi je puno bolje,kad osjetim strah jer idem negdje gdje će me ubiti bez beda,pa kad me skuze počnem bjezati ko zadnja pi*ka i kasnije se vratim i s uzitkom ih :twisted:

u oblivionu tog nema,sve je na tvom levelu i uz malo truda i vještine klikanja mišem( obiljezje pucačine a ne RPGa) sve mozes pobjediti.

revenion
23-09-2006, 12:01
pa bolje je da su svo na tvojoj razini mislim koja je stvar da sad uletis medu 50 njih i ubis ih sve u pola minute a ti si lvl 25 a oni su negde 1-5

mravojed19
23-09-2006, 12:15
ma ne ne,ja sam s level 35 u gothicu 2 ownao osim kad mi doleti 3-4 orc warlorda,ili elite warriora,kojih u zadnjih par sati ima pun kuqac,tako da protiv 3 takva nemam šanse. super je sve balansirano.

loot i treasure su hand placed,a ne ko u oblivionu sve na random,ubiješ vuka nađeš u njemu 3 zlatnika i lopatu jebeš to... ili u svakom ruinu nalaziš iste stvari nema razlike. koji je smisao istrazivanja ako je svaki od 200 ruina u oblivionu jednak? ovisno koji sam ja level takav će biti i loot. u morrowindu je to bio smisao istrazivanja. uletiš u neku grobnicu u nekoj pripizdini,jedva preziviš i nađeš neki dio oklopa ili oruzje koje je zakon.


oblivion tog nema, mogu ići u jednu te istu ruševinu i na levelu 25 ću uvijek nalazit daedric armor na svakom šugavom banditu ili marauderu.

šta im je bilo kad su to radili isuse...

u gothicu ako nađeš dobar komad oruzja ili armora,drziš ga se ko pijan plota jer ti o njemu ovisi oćeš uspjeti doć natrag u grad po još healing potiona il će te zaklati na pol puta:D

znači puno više ovisiš o rpg elementima nego o vlastitom skillu baratanja mišem i tipkovnicom.

revenion
23-09-2006, 12:18
kuzim ali ipak najvise me smeta sto enma 1 lica kak cu to covjece igrat a i borba kak sam reko nije najbolje reazradena i nekak je spora,i previse precizna...protivnik te nemre ni blokirat dok ga udaris sto je glupo ja volim izazove a ne da ga zakoljem u 3 sekunde i da nema sansu ni borit se

mravojed19
23-09-2006, 12:22
ae neću govorit kakva je borba u trojci kad nisam probao,meni dual wield izgleda pomalo čudno ali ok,kad probam demo,napisat ću ovdje.

u dvojci su protivnici blokirali,ja sam bio level 6 kad sam skuzio da i ja mogu blokirati samo trebam dobar tajming,onda je malo lakse bilo.

vidjet ćemo kako će bit u trojci,rekli su da će bit veća upotreba miša...

:D

Prince-Artas
23-09-2006, 23:53
čini mi se da će gothic bit bolji od obliviona, a i nadam se da hoće

Werewolf
24-09-2006, 10:03
Oblivion je ODLICAN! A ako ghotic uspije bit jos bolji onda :pray: :pray: !

mravojed19
24-09-2006, 10:50
ja mislim da će gothic3 bit bolji jer:

ima bolju grafiku
ima daleko više questova(500)
bolju priču od obliviona(ne uspoređujem s ostatkom TESa)

ne znam točno koliko je velik prostor u kojem se igra odvija,ali ako je 5 puta veći od gotika 2,onda je zbilja ogroman.

ima puno bolji level dizajn,tj. world design jer ovdje nema loadinga.
sve je rukom postavljeno.

ima više guildova nego oblivion, i svaka od njih ima utjecaj na svijet,kao i u gotiku 2.

ima 3 totalno različita predjela koje istrazujemo: pustinju-vidio na filmiću,prejebeno,onda regiju sa običnim šumama,slapovima,rijekama,malim selima itd.sve zelenilo. i na kraju sjevernu regiju koja po meni zrači atmosferom da je to nevjerojatno.čak i više od ostatka igre.

za razliku od dvojke ima pun kuqac armora i oruzja

i meni najdraza prednost: ima ogroman broj NPCova koji kao i u Gothicu 2 imaju svoje poslove,i zaista RADE, a ne ko u oblivionu stoje i gledaju i vode totalno kretenske razgovore koji nemaju veze s vezom.

glasove za NPCove će posuditi preko 30 voice actora(i u gothicu 2 je tako bilo). znači neće nam svaki NPC zvučat jednako kao i onaj s kojim smo pričali maloprije, aka to mi je jedna od najglupljih stvari u oblivionu.

u njemačkoj se gothic 2 prodavao bolje od HL2 i WOWa...

eto valjda sam dosta prednosti dao.

:P

Prince-Artas
24-09-2006, 12:32
u pcp kažu da grafika nije bolja neg u oblivionu, no to me ne briga grafika mi nije toliko važna

WEASEL
24-09-2006, 12:53
u pcp kažu da grafika nije bolja neg u oblivionu, no to me ne briga grafika mi nije toliko važna

singed, grafika nije bitna, a po screenshots vidim da nije ni loša...

mravojed19
24-09-2006, 16:13
u pcp kažu da grafika nije bolja neg u oblivionu, no to me ne briga grafika mi nije toliko važna

ma nije bitna(igram fallout 2 trenutno,sad sam si pauzu uzo :D )

ali definitivno je bolja! oblivion ima krajolik koji na screenshotovima izgleda super,ali uzivo i nije toliko dobar,bez modova,teksture su zmuljane totalno,ruševine iskaču 100m ispred tebe, lišće na drveću se okreće onako kako ti ideš oko stabla,znači 2D je.

voda je očajna,u Morrowindu je bolje izgledala.

lica likova izgledaju loše i svi likovi ko da pate od Downovog sindroma..

jedino dobro izgledaju oruzja i armor.

gothic 3 mi definitivno izgleda bolje,oblivion je precjenjen.

Prince-Artas
24-09-2006, 19:03
gothic 3 mi definitivno izgleda bolje,oblivion je precjenjen

e s ovim se slažem

Lord Bazooka
29-09-2006, 16:31
ma jedan je zaljučak: gothic 3 će bit bolji od obliviona, btw frend će mi sutra dofurat...gusarsku verziju da malo probam :D :D, naravno da ću poslje nabavit oriđiđi

Lord Coldwolf
02-10-2006, 22:27
sa mravojedom19 se gotovo u svim psotovima slazem.

Moglo bi se reci da sam novopeceni veliki fan gothica,. iako sam igrao TES: morrowind i oblivion i pratio pricu TESA ,. misljenja sam da ce ga GOTHIC 3 doslovno pokopati.

Navest cu i razloge zasto,.

Plusevi i minusi TESU:
+/- zanimljiva borba u prvom licu (gore navedeno - imas osjecaj tezine zamaha oruzje) ,. al glupo je igrat u trecem licu,. retardirano napravljeno, U fableu i Gothicu mi se potpuno svida igra iz treceg lica i tak bi trebali rpgevi izgledat,. a ako ih nemogu tak napravit,. onda nek idu na 2d diablo,. i to ce bit fora,. malo hack&slasha :P
+ skoro sva vaznija hladna oruzja iz stvarnosti su pokupili,. meni je to ok,jer imaju i dovoljno vlastitih inovativnih oruzja.
+/- detaljnost svijeta,. 100 vrsta najobicnijih vesta/majca,. znam da se to vama fanovima TESA svidja,. al meni je to dodatan problem u igri,. posto sam perfekcionist i zelim popamtiti i imati u sjecanju puno stvari iz igri koje igram,. u gothicu je to isto savrseno napravljeno,. par vrsta odjela i kud ces vise.
- nacin razvijanja mi je dosadio u oblivionu,. uopce mi nije gust razvijat lika,. u morrowindu mi je bilo,. dosao sam do 67. levela ;)
+ dobri questovi, i prica sve u svemu,. iako je malo previse zakomplicirana detaljima,. ko da me zanimaju sva ta imena careva i povjesnik likova,. (vidi: perfekcionizam)

sjetit cu se jos,. with time,.

Meni je i Gothic 2 bolji od TESA,. koji ima daleko slabiju grafikuu i od morrowinda,. no to mi ni nije toliko bitno,.
ono zbog cega je Gothic poseban:

*prica i nije tolko zanimljiva i inovativna dok ti ju netko ukratko isprica,. moras prozivjeti cijelu igru koja te uvuce u doista interesantu pricu ,. atmosfera je na visokoj razini. Zanimljivo je sto se ta ista prica provlaci kroz sva tri nastavka.
* Dok igram imam feeling da likovi skojima se druzis su ti stvarno prijatelji,. osjetis neku virtualnu toplinu .D (weird indeed) i to je jos jedan od razloga zbog kojih je igra izrazito zanimljiva i zabavna,. daklem,. dijalozi su na jednoj posebnoj razini,. ljudi su zapravo "zivi",. iako ne rade puno funkcija ko na oblivionu (spavaju,jedu,odlaze na misu,pricaju puno stvari medusobno), ostavljaju mozda isti dojam zivota,..a sto se mene tice u gothicu 2 ima dovoljno npc-a.
* nacin razvijanja je jako jednostavan, poseban,. a opet zanimljiv i jedva cekas LEVEL UP,. koji se ne pojavljuje toliko cesto,.(ovisi kako igras),. ali dosta sporo ide proces razvijanja sto od mene moze dobiti samo pohvale.
Jos danas se sjecam tog razvijanja na pocetku ims =/500 experiencea,. level si 0 ,. procitas par stiva gore na tornju vec imas 150/500 (25exp po knjizi) ,.ubijes 4-5 goblina koji daju 30 exp,. par fieldraidera koji daju 40 ,.i hocu rec,. nakon sto odigras i prodes igru,.lagano je zapamtiti gdje ces se razviti i koliko ako ides ponovo igrat,. sto pridodaje uzitku ponovnog igranja jer drugi put zelis ubiti i rijesiti sve ono sto prvi put nisi da bi na kraju imao jos za koji level jaceg lika,. a jos jedan plus dajem tome sto monsteri nisu random postavljeni niti se random reswpawnaju,. nego je igra podijeljena na 6 chaptera i u svakom chapteru se na pojedinim mjestima koja ste vec pocistili pojavi malo manji broj tih istih monstera,. ili dodu neki od jacih monstera (orcovi).
* upravo ti chapteri isto cine igru zanilmjivom,. jer u svakom chapteru osjetis da igraje postaje teza,. prica postaje slozenija,. na tebi je veci teret,. moras poubijat mrcine od zmajeva,.and so on.
* svi itemi su dosta korisni,. i skupljenje biljaka je isto zabavno jer napominjem nista nije random napravljeno,.pa imas taj feeling,. "mozda necu imat dosta gljiva za quest",. pa ko lud skupljas sve sto vidis,. sto je sasvim ok,. jer otkrivas zapravo cijelu igru i full uzivas u njoj,. a ne ja recimo u oblivionu nevidim smisla pokupovat i posjedovat sve spellke,sve iteme, biljke za svoju neku vlastitu kolekciju jer u TESU mi je to nije tolko zabavno ( osim sto sam u morrowindu u Balmori svaki put dok sam igrao ubio jednog trgovca i zauzeo njegov ducan,.i imenovao ga svojim domom,. gdje sam nakrcao sve lijepe iteme koji su mi se svidali)

eto,.

Kiklop
07-10-2006, 21:08
cini mi se dobra igra posebno mi se svidaju oni neki dinosauri il kaj su vec, i mnogo je zahtjevna
Minimum:

* Windows 2000/XP/XP64
* 1024MB RAM
* Intel Pentium 4 / AMD CPU 2GHz or equivalent
* Direct3D compatible graphics card with at least 128MB and Shader Model 1.4

Recommended:

* Windows 2000/XP/XP64
* 1.5GB RAM
* Intel Pentium 4 / AMD CPU 3GHz or equivalent
* ATI X1600 or better, GeForce 6800 or better, at least 256MB

Other:

* 4.6GB available fixed-disk storage
* DirectX 9.0c (included)
* DirectX 8.1 compatible sound card
* DVD-Drive

goGAMERo
07-10-2006, 21:47
cini mi se dobra igra posebno mi se svidaju oni neki dinosauri il kaj su vec, i mnogo je zahtjevna
Minimum:

* Windows 2000/XP/XP64
* 1024MB RAM
* Intel Pentium 4 / AMD CPU 2GHz or equivalent
* Direct3D compatible graphics card with at least 128MB and Shader Model 1.4

Recommended:

* Windows 2000/XP/XP64
* 1.5GB RAM
* Intel Pentium 4 / AMD CPU 3GHz or equivalent
* ATI X1600 or better, GeForce 6800 or better, at least 256MB

Other:

* 4.6GB available fixed-disk storage
* DirectX 9.0c (included)
* DirectX 8.1 compatible sound card
* DVD-Drive

1 GB RAM-a je istodobno i minimalno i preporučeno, igra neće biti zahtjevnija od obliviona!

Prince-Artas
07-10-2006, 21:48
to je dobra vijest, imam taman komp za minimum :(

revenion
07-10-2006, 22:42
cini mi se dobra igra posebno mi se svidaju oni neki dinosauri il kaj su vec, i mnogo je zahtjevna
Minimum:

* Windows 2000/XP/XP64
* 1024MB RAM
* Intel Pentium 4 / AMD CPU 2GHz or equivalent
* Direct3D compatible graphics card with at least 128MB and Shader Model 1.4

Recommended:

* Windows 2000/XP/XP64
* 1.5GB RAM
* Intel Pentium 4 / AMD CPU 3GHz or equivalent
* ATI X1600 or better, GeForce 6800 or better, at least 256MB

Other:

* 4.6GB available fixed-disk storage
* DirectX 9.0c (included)
* DirectX 8.1 compatible sound card
* DVD-Drive

1 GB RAM-a je istodobno i minimalno i preporučeno, igra neće biti zahtjevnija od obliviona!




hmmmm...ako nece bit zahtjevnija a potrebno je 1 giga...kak sam ja onda igro oblivion sa 512mb...mislim nisam bas cito konfiguraciju

Bishop_45
08-10-2006, 00:25
humm, ja imam 1.5 GB RAM, proc Athlon na 2.2Ghz; ali grafa mi je ATi Radeon 9600; mislite da cu to uopce moci pokrenuti na toj grafi ????

Prince-Artas
08-10-2006, 08:27
humm, ja imam 1.5 GB RAM, proc Athlon na 2.2Ghz; ali grafa mi je ATi Radeon 9600; mislite da cu to uopce moci pokrenuti na toj grafi ????

pa tvoja grafa ima 120mb i ps 2.0

08-10-2006, 10:08
Kako vjedva čekam ovu igru..a i imam konfu dobru za to

goGAMERo
08-10-2006, 10:09
Bit će dobar gothic, bolji neg oblivion, a ako bude zahtjevan kao oblivion ne ginu mi high detalji :) To sa cako 1 GB RAM-a, cisti EPP :wink:

Babitz
08-10-2006, 11:21
ma da
gf5200111

Kiklop
08-10-2006, 11:58
humm, ja imam 1.5 GB RAM, proc Athlon na 2.2Ghz; ali grafa mi je ATi Radeon 9600; mislite da cu to uopce moci pokrenuti na toj grafi ????normalno da ces moc igrat ta grafa podrzava 2.0 shaders a treba ti minimum 1.4

08-10-2006, 12:11
Bit će dobar gothic, bolji neg oblivion, a ako bude zahtjevan kao oblivion ne ginu mi high detalji :) To sa cako 1 GB RAM-a, cisti EPP :wink:

Mislim da nije zahtjevniji,a i gledo sam screensi izgledjau bolje,a ti si oblivion na high dero sa svojom..x300 ak se ne varam,tak da s ovim nemas problema,jos i imas lcd ja mislim pa deres na 1280 :wink:

goGAMERo
08-10-2006, 12:43
Bit će dobar gothic, bolji neg oblivion, a ako bude zahtjevan kao oblivion ne ginu mi high detalji :) To sa cako 1 GB RAM-a, cisti EPP :wink:

Mislim da nije zahtjevniji,a i gledo sam screensi izgledjau bolje,a ti si oblivion na high dero sa svojom..x300 ak se ne varam,tak da s ovim nemas problema,jos i imas lcd ja mislim pa deres na 1280 :wink:


X1300 PRO, dodtano clockan-a, oblivion je tjerala na high detaljima i 800 x 600 rezoluciji... Neću imat problema sa ovim, kao ni većina ostalih!

Nemesis
08-10-2006, 12:43
btw,kad to cudo izlazi

Kiklop
08-10-2006, 12:56
btw,kad to cudo izlaziovaj mjesec

POSA
08-10-2006, 17:33
13. 10. u europi
jedva čekam
nadam se da će biti ono što oblivion nije bio

Kiklop
08-10-2006, 17:37
jel ima taigra sluzbenu stranicu na engleskom

Deno
11-10-2006, 18:27
Neću vam ni reći koji procesor imam da se ne sramotim, a ostalo...1GB RAM i nVidia Geforce 6600-128mb...dovoljno? :( ...btw...koji da procesor uzmem (ne preskupo, ne prejeftino, LOL)

Kiklop
11-10-2006, 18:30
Neću vam ni reći koji procesor imam da se ne sramotim, a ostalo...1GB RAM i nVidia Geforce 6600-128mb...dovoljno? :( ...btw...koji da procesor uzmem (ne preskupo, ne prejeftino, LOL)ja igru namjeravam igrat s ovom konfom +512rama
mislim da nece bit bolja od obliviona vidio sam neke gameplay filmice borbe koja dosta jadno izgleda a grafika je bolja od obliviona

11-10-2006, 20:09
Meni izgleda sve ganz ok,ali evo uskoro izlazi igra

Prince-Artas
11-10-2006, 20:32
jedine 2 igre koje me trenutno zanimaju su gothic 3 i dark messiah, prvo namjeravam prijeć gothica koji mi se čini kao najveći kandidan za GOTY

11-10-2006, 20:52
My man,sam here kod mene iste igre čekam,sad sam baš skinuo trailer s gothic sajta i igra mi se cini super,one gradjevine,arhitektura..a grafika :wink:

m777
11-10-2006, 20:56
jedine 3 igreSkoje me trenutno zanimaju su gothic 3 i dark messiah, prvo namjeravam prijeć gothica koji mi se čini kao najveći kandidan za GOTY
Ovo mi baš nije jasno... :|

Inače, Gothic 3... sumnjam da će mi raditi... ali nije niti važno, važno da mi NWN2 radi!! :pray:

Prince-Artas
11-10-2006, 21:02
jedine 3 igreSkoje me trenutno zanimaju su gothic 3 i dark messiah, prvo namjeravam prijeć gothica koji mi se čini kao najveći kandidan za GOTY
Ovo mi baš nije jasno... :|

Inače, Gothic 3... sumnjam da će mi raditi... ali nije niti važno, važno da mi NWN2 radi!! :pray:

moja greška,sređeno

Kiklop
11-10-2006, 21:37
http://video.google.com/videosearch?q=g ... 2&so=0&lr= (http://video.google.com/videosearch?q=gothic+3&page=2&so=0&lr=)
pogledajte neke od ovih filmica vidjet cete da je grafika bolja od obliviona ali borba se barem sad po ovome cini totalno debilna

Werewolf
11-10-2006, 21:50
Borba na prvi pogled lose izgleda, ali nadam se da nije tako, jer jedva cekam igru! A grafika je odlicna! 8) 8)

Arbiter of Change
11-10-2006, 21:57
http://video.google.com/videosearch?q=gothic+3&page=2&so=0&lr=
pogledajte neke od ovih filmica vidjet cete da je grafika bolja od obliviona ali borba se barem sad po ovome cini totalno debilna

Loša borba? Pa jesi li ti igra ijedan Gothic? Ovo je napredak čovječe! Još samo da vidimo kao se time upravlja... :D

Kiklop
11-10-2006, 22:04
jos nesto u jednom filmicu di je lik plivo u vodi kad je kamera malo otisla ispod vode sva voda je nestala izgledalo je kao da leti ono kao da je grafika trzava

Arbiter of Change
12-10-2006, 19:05
Hehe, igra izlazi sutra, a patch je već vani. :D

Kiklop
12-10-2006, 19:21
Hehe, igra izlazi sutra, a patch je već vani. :Ddojajno jel zna neko neku stranicu di mogu na nasem jeziku procitat neku najavu ili nesto
Orci su malo-pomalo osvajali kraljevstva ljudi, i Gothic 3 vas stavlja u svijet u kojem se dogodilo nešto što je vrlo vjerojatno presedan u svijetu računalnog high-fantasyja – Orci su dominantna rasa, i vladaju nad 90% poznatoga svijeta. Ljudi su podjarmljeni i rade kao robovi u orkovskim rudnicima. Jedine slobodne ljudske kolonije nalaze se na zaleđenom Sjeveru i užarenom pustinjskom Jugu, sa šačicom pobunjenika koji se skrivaju po planinama i šumama Srednjeg dijela.
ZANIMLJIVO!

Arbiter of Change
12-10-2006, 19:56
Danas je sve na engleskom. :rotfl:

mravojed19
12-10-2006, 20:40
Hehe, igra izlazi sutra, a patch je već vani. :Ddojajno jel zna neko neku stranicu di mogu na nasem jeziku procitat neku najavu ili nesto
Orci su malo-pomalo osvajali kraljevstva ljudi, i Gothic 3 vas stavlja u svijet u kojem se dogodilo nešto što je vrlo vjerojatno presedan u svijetu računalnog high-fantasyja – Orci su dominantna rasa, i vladaju nad 90% poznatoga svijeta. Ljudi su podjarmljeni i rade kao robovi u orkovskim rudnicima. Jedine slobodne ljudske kolonije nalaze se na zaleđenom Sjeveru i užarenom pustinjskom Jugu, sa šačicom pobunjenika koji se skrivaju po planinama i šumama Srednjeg dijela.
ZANIMLJIVO!

eh nije baš tako jednostavno.

Lord Coldwolf
12-10-2006, 21:41
za full dozivljaj treba odigrat gothic 1, 2 i exp. packove,.
ili pak pricitajte negdje prohode i sto vise informacija na sluzbenim forumovima or something like that,. (mozda fan forumi jos bolje)

odvijanje price u gothicu je nesto najbolje,. bok uz bok sa arcanumom i planescape tormentom (po mom misljenju,.)

Kiklop
12-10-2006, 21:42
za full dozivljaj treba odigrat gothic 1, 2 i exp. packove,.
ili pak pricitajte negdje prohode i sto vise informacija na sluzbenim forumovima or something like that,. (mozda fan forumi jos bolje)

odvijanje price u gothicu je nesto najbolje,. bok uz bok sa arcanumom i planescape tormentom (po mom misljenju,.)
ne kuzim kaj svi vide u ovoj igri meni je ta igra ne igriva igro sam ju 2h i vise ju nebi igro da mi plattis meni je totalno bezveze

Arbiter of Change
12-10-2006, 21:44
Ajde budimo pošteni, nije Gothic ravan po priči ovima navedenim RPG-ovima. :D

Kiklop
12-10-2006, 21:46
Ajde budimo pošteni, nije Gothic ravan po priči ovima navedenim RPG-ovima. :Diako nisam igro ni jedan gothic a ove navedene igre slucajno imam doma ali nisam ni jednu odigro arcanium nisam ni instaliro a prica u gothicu mi se cini dobra

Lord Coldwolf
12-10-2006, 21:46
Ajde budimo pošteni, nije Gothic ravan po priči ovima navedenim RPG-ovima. :D

iskreno u pravu si,..

malo sam pod dojmom sad (gothic 3),.
da gothicova prica je losija,. al odvijanje price mi je isto zanimljivo/zabavno/uzbudljivo kao i u gore spomenutim igrama,.nema toliko misterije thou,. al ok :P

Arbiter of Change
12-10-2006, 21:48
[quote="Arbiter of Change":3vb8xj83]Ajde budimo pošteni, nije Gothic ravan po priči ovima navedenim RPG-ovima. :D

iskreno u pravu si,..

malo sam pod dojmom sad (gothic 3),.
da gothicova prica je losija,. al odvijanje price mi je isto zanimljivo/zabavno/uzbudljivo kao i u gore spomenutim igrama,.nema toliko misterije thou,. al ok :P[/quote:3vb8xj83]

Istina, ali dobra je priča u Gothicu. Dosta realna, aki kužiš šta hoću reći. :wink:

Ma ti živiš za akcijske RPG-ove Kiklope. :P

Kiklop
12-10-2006, 21:52
uglavnom meni ce vrjeme brzo proc do izlaska gothica3 vrjeme cu ubit spavanjem a sutra idem po gothic u ducan(moš misit)

Lord Coldwolf
12-10-2006, 21:58
Arbiter,. koje si rpgove sve igrao,. ih mozes svrstat od najboljih pa dolje,. ?


evo moje:

Arcanum: Of steamwork and Magic Obscura
Planescape Torment
Diablo 2
TES: Morrowind
Gothic 2
Gothic 1
Dungeon Siege 2 + DS2: Broken World
TES: Oblivion
Diablo 1
Sacred

jadno je sto jos nisam probao baldur's gate, icewind dale, neverwinters night,.
ah,. stignem kroz vrijeme,. al shit mi je sto stalno nove igre rade,. a moram i njih probati,. jer jednostavno pratim sve fantasy worldove jer sam misljenja da ce mi koristi,. cause radim na svom vlastitom fantasy svijetu,. ugl. ospjednut sam time,.

Kiklop
12-10-2006, 22:07
zasto nisi odigro fallout 1 i 2 to je najbolji rpg barem meni

Arbiter of Change
12-10-2006, 22:08
Arbiter,. koje si rpgove sve igrao,. ih mozes svrstat od najboljih pa dolje,. ?


evo moje:

Arcanum: Of steamwork and Magic Obscura
Planescape Torment
Diablo 2
TES: Morrowind
Gothic 2
Gothic 1
Dungeon Siege 2 + DS2: Broken World
TES: Oblivion
Diablo 1
Sacred

jadno je sto jos nisam probao baldur's gate, icewind dale, neverwinters night,.
ah,. stignem kroz vrijeme,. al shit mi je sto stalno nove igre rade,. a moram i njih probati,. jer jednostavno pratim sve fantasy worldove jer sam misljenja da ce mi koristi,. cause radim na svom vlastitom fantasy svijetu,. ugl. ospjednut sam time,.

Čovječe proba sam sve te koje si i ti, samo uz to sve MW expanzije. :D Jedino šta mi se nije svidjelo je Dungeon Siege; čovječe koji hack 'n' slash. Dosadilo mi nakon 10 minuta.

A ostale sam igrao te koje ti nisi; Baldur's Gate 2 (sa expanzijom i sa "The Darkest Day"), Icewind Dale (nije mi baš bio nešto, previše linearan za moj ukus), Neverwinter Nights (dobar do ludila sa custom modulima), Fallout i Fallout 2 (vrhunske post-apokaliptične igre).
Temple of Elemental Evil (još jedan Troikin RPG, mir joj duši :D), Vampire-the Masquerade: Redemption i Vampire-the Masquerade: Bloodlines (kasniji također od Troike). Naravno tu su Oblivion i Arena.

To su one kojih sam se mogao sjetiti, možda poslije ubacim još neke. :rotfl:

Kiklop
12-10-2006, 22:12
ja sam igro dosta rpga ali proso sam samo mislim fallout 1 i 2

Lord Coldwolf
12-10-2006, 22:13
dobar si onda,.

steta da sto nisma fallouta vidio,. probat cu,. iako nije fantasy al isplati se vjerujem :)

zaboravio sam vampire:the masquerade,. isto jako odlican rpg.,poseban.

dungeon siege je hack and slash gadni,. al ja se prilagodim svakom rpg-u tak oda mogu maximalno uzivat dok igram. :)

Arbiter of Change
12-10-2006, 22:15
ja sam igro dosta rpga ali proso sam samo mislim fallout 1 i 2

2 blize-savršene igre.... i mature usto. :D Šteta šta ih današnji klinci odbijaju radi stare grafike.

Kiklop
12-10-2006, 22:19
ja sam igro dosta rpga ali proso sam samo mislim fallout 1 i 2

2 blize-savršene igre.... i mature usto. :D Šteta šta ih današnji klinci odbijaju radi stare grafike.da ja sam danas bas predlozio jednom klincu overdosed s ovog foruma da si skine ovu igru kad je vidio kako izgleda odusto je ,meni to ne smeta ja sam ovo ljeto proso jedinicu i dvojku po ko zna koji put i svaki put otkrijes brdo novih stvari jednostavno predobre igre

Arbiter of Change
12-10-2006, 22:22
ja sam igro dosta rpga ali proso sam samo mislim fallout 1 i 2

2 blize-savršene igre.... i mature usto. :D Šteta šta ih današnji klinci odbijaju radi stare grafike.da ja sam danas bas predlozio jednom klincu overdosed s ovog foruma da si skine ovu igru kad je vidio kako izgleda odusto je ,meni to ne smeta ja sam ovo ljeto proso jedinicu i dvojku po ko zna koji put i svaki put otkrijes brdo novih stvari jednostavno predobre igre

Istina.

Jedino šta me u igri smeta he to šta je muzika slaba. Jesi proba ikakve modove?

Kiklop
12-10-2006, 22:27
[quote=Kiklop]ja sam igro dosta rpga ali proso sam samo mislim fallout 1 i 2

2 blize-savršene igre.... i mature usto. :D Šteta šta ih današnji klinci odbijaju radi stare grafike.da ja sam danas bas predlozio jednom klincu overdosed s ovog foruma da si skine ovu igru kad je vidio kako izgleda odusto je ,meni to ne smeta ja sam ovo ljeto proso jedinicu i dvojku po ko zna koji put i svaki put otkrijes brdo novih stvari jednostavno predobre igre

Istina.

Jedino šta me u igri smeta he to šta je muzika slaba. Jesi proba ikakve modove?[/quote:2bp7a8g3]modove sam isop probavat tek kad sam ju zadnji put zavrsio ali mislim da ih nisam uspio osposobit imas dosta modova
sjecam se da mi je lik bio 54lvl sto je jako visoko kasnije dobijes perk slayer pa ti je svaki pogodak critical imo sam sve zivo znam cjelu igru na pamet dvojka mi je cak bolja od jedinice

Arbiter of Change
12-10-2006, 22:32
dobar si onda,.

steta da sto nisma fallouta vidio,. probat cu,. iako nije fantasy al isplati se vjerujem :)

zaboravio sam vampire:the masquerade,. isto jako odlican rpg.,poseban.

dungeon siege je hack and slash gadni,. al ja se prilagodim svakom rpg-u tak oda mogu maximalno uzivat dok igram. :)

Probaj ovaj Fallout, definitivno će se isplatiti. ;) Jesi igra Spellforce i Nightwatch? Prilično mi je dobar nightwatch, pojma nemam zašto ga svi bljuju. :( Također sam proba i Titan Quest, ali ispade da je to samo Diablo rip-off. I naravno vrlo dobar FABLE kojeg svi podcjenjuju iz nekog razloga.



modove sam isop probavat tek kad sam ju zadnji put zavrsio ali mislim da ih nisam uspio osposobit imas dosta modova
sjecam se da mi je lik bio 54lvl sto je jako visoko kasnije dobijes perk slayer pa ti je svaki pogodak critical imo sam sve zivo znam cjelu igru na pamet dvojka mi je cak bolja od jedinice


Pa i meni je osobno bolja 2.

mravojed19
12-10-2006, 22:33
kiklope jesi imao kakvih bagova u falloutu 2? da ti se ekan zacrni kad nakon dan normalnog igranja zeliš na world mapi uci u neki grad? reinstalacija mi je pomogla ali nakon 10sati igre opet isto. ocu uc u gecko i bam,sve crno. prije toga je bio klamoth...

sad sam opet reinstaliro ali ovaj put nije uopće pomoglo,opet izbacuje uz crni ekran.

sorry za OT.

:(

POSA
13-10-2006, 07:35
eto izašao je u europi

Kiklop
13-10-2006, 10:13
kiklope jesi imao kakvih bagova u falloutu 2? da ti se ekan zacrni kad nakon dan normalnog igranja zeliš na world mapi uci u neki grad? reinstalacija mi je pomogla ali nakon 10sati igre opet isto. ocu uc u gecko i bam,sve crno. prije toga je bio klamoth...

sad sam opet reinstaliro ali ovaj put nije uopće pomoglo,opet izbacuje uz crni ekran.

sorry za OT.

:(instaliraj patch

Arbiter of Change
13-10-2006, 10:19
eto izašao je u europi

Je, i obavezan je patch čini se. Igra je navodno neigriva bez njega. :o




instaliraj patch

Ima i onaj neki unofficial patch.

Deno
13-10-2006, 15:52
eto izašao je u europi

Kad će kod nas...? U HRVATSKOJ :shock: KAADAAA???

Edit: 27.10.2006 8)

Lord Coldwolf
13-10-2006, 21:58
[quote="Lord Coldwolf":3f05wl3x]dobar si onda,.

steta da sto nisma fallouta vidio,. probat cu,. iako nije fantasy al isplati se vjerujem :)

zaboravio sam vampire:the masquerade,. isto jako odlican rpg.,poseban.

dungeon siege je hack and slash gadni,. al ja se prilagodim svakom rpg-u tak oda mogu maximalno uzivat dok igram. :)

Probaj ovaj Fallout, definitivno će se isplatiti. ;) Jesi igra Spellforce i Nightwatch? Prilično mi je dobar nightwatch, pojma nemam zašto ga svi bljuju. :( Također sam proba i Titan Quest, ali ispade da je to samo Diablo rip-off. I naravno vrlo dobar FABLE kojeg svi podcjenjuju iz nekog razloga.



modove sam isop probavat tek kad sam ju zadnji put zavrsio ali mislim da ih nisam uspio osposobit imas dosta modova
sjecam se da mi je lik bio 54lvl sto je jako visoko kasnije dobijes perk slayer pa ti je svaki pogodak critical imo sam sve zivo znam cjelu igru na pamet dvojka mi je cak bolja od jedinice


Pa i meni je osobno bolja 2.[/quote:3f05wl3x]

jesam igrao Fable,. dobar rpg,. iako ja osobno mislim da je to sprdacina svim fantasy svijetovima,. dosta komicno,. al dobra je igra.

ovo dvoje nisma probao,. stignem :)

Arbiter of Change
13-10-2006, 22:15
hehe, nadam se i dodati Gothic 3 listi. :D

POSA
14-10-2006, 07:45
http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Arbiter of Change
14-10-2006, 13:06
http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :o

Kiklop
14-10-2006, 13:18
http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :oma daj jesi ti vidio kako borba izgleda katastrofa nemogu vjerovat da su ovo mogli napravit i upropastit cjelu igru

Shadowhell
14-10-2006, 14:43
http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :oma daj jesi ti vidio kako borba izgleda katastrofa nemogu vjerovat da su ovo mogli napravit i upropastit cjelu igru

a kako to borba izgleda..? igra mi se činila ok do sada

Kiklop
14-10-2006, 14:53
http://video.google.com/videoplay?docid ... q=gothic+3 (http://video.google.com/videoplay?docid=5815677164523546081&q=gothic+3)
pogledajte ovaj kratki filmic pa prosudite sami
nije velik skine oko 3mb

Lord Coldwolf
14-10-2006, 15:13
http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :o

KAKVA TESkA BROBA,. !!!??

pa mislim,.. u gothic 1 ,2 mnogima je tesko fightat se,. al kad jednom sa voljom naucit pokrete,. nema boljeg,. neznam,. nesjecam se rpg-a di mi je bilo tolko zabavno mlatarit po misu.

POSA
14-10-2006, 15:35
meni borba izgleda isto kao u u oblivionu iz 3rd person perspektive

Arbiter of Change
14-10-2006, 15:50
http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :oma daj jesi ti vidio kako borba izgleda katastrofa nemogu vjerovat da su ovo mogli napravit i upropastit cjelu igru

I ponovo te pitam, jesi li ti igra ijedan Gothic do sada? U principu je to i dalje ista stvar.

Baš me zanima šta će Ameri na ovo reći. :roll: :fof:

Kiklop
14-10-2006, 15:51
[quote=POSA]http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :oma daj jesi ti vidio kako borba izgleda katastrofa nemogu vjerovat da su ovo mogli napravit i upropastit cjelu igru

I ponovo te pitam, jesi li ti igra ijedan Gothic do sada? U principu je to i dalje ista stvar.

Baš me zanima šta će Ameri na ovo reći. :roll: :fof:[/quote:1nwcnk8q]nisam ali sam vidio kak izgleda ali borba mi je prejadna

Arbiter of Change
14-10-2006, 15:57
[quote=POSA]http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :oma daj jesi ti vidio kako borba izgleda katastrofa nemogu vjerovat da su ovo mogli napravit i upropastit cjelu igru

I ponovo te pitam, jesi li ti igra ijedan Gothic do sada? U principu je to i dalje ista stvar.

Baš me zanima šta će Ameri na ovo reći. :roll: :fof:nisam ali sam vidio kak izgleda ali borba mi je prejadna[/quote:y562d4ag]

Vjeroajatno jer je lik početnik. U Gothicu ti se promjeni poza i dobiješ moguće serije poteza kako unaprijeđuješ vještinu.

Ako ti se ne sviđa sama borba... e šta ću ja tu sada? :rotfl:

Kiklop
14-10-2006, 15:59
[quote="Arbiter of Change":19gwieuj][quote=POSA]http://computerandvideogames.com/article.php?id=147535

evo reviewa verzije bez patcha
85 od 100
nije loše majkemi

Teška borba im je minus? :oma daj jesi ti vidio kako borba izgleda katastrofa nemogu vjerovat da su ovo mogli napravit i upropastit cjelu igru

I ponovo te pitam, jesi li ti igra ijedan Gothic do sada? U principu je to i dalje ista stvar.

Baš me zanima šta će Ameri na ovo reći. :roll: :fof:nisam ali sam vidio kak izgleda ali borba mi je prejadna[/quote:19gwieuj]

Vjeroajatno jer je lik početnik. U Gothicu ti se promjeni poza i dobiješ moguće serije poteza kako unaprijeđuješ vještinu.

Ako ti se ne sviđa sama borba... e šta ću ja tu sada? :rotfl:[/quote:19gwieuj]vidit cu kad nabavim igru inace mi je puno bolja borba u oblivionu ili mesaji

Arbiter of Change
14-10-2006, 16:02
Pošteno.

Neki govore da je i ovo "Amerikanizirana" borba, tj. click-fest. I mene isto zanima je li to istina. U prethodnicima ti nije palilo pravilo "samo raspali i ubit ćeš nekog" nego si morao pažljivo odmjeriti svaki potez.

Prince-Artas
14-10-2006, 19:01
jel se može igrat i u 1. i u 3. licu ko i oblivion

Arbiter of Change
14-10-2006, 19:05
jel se može igrat i u 1. i u 3. licu ko i oblivion

1. lice je funkcionalno ko u Oblivionu 3. =nikako. :D

Prince-Artas
14-10-2006, 19:22
[quote="Prince-Artas":3ni3i4vh]jel se može igrat i u 1. i u 3. licu ko i oblivion

1. lice je funkcionalno ko u Oblivionu 3. =nikako. :D[/quote:3ni3i4vh]

pa u oblivionu je fight bio nemoguć u 3. licu, 1. lice za fight a za sve ostalo 3.

Kiklop
14-10-2006, 19:28
[quote="Arbiter of Change":xgynmz74][quote="Prince-Artas":xgynmz74]jel se može igrat i u 1. i u 3. licu ko i oblivion

1. lice je funkcionalno ko u Oblivionu 3. =nikako. :D[/quote:xgynmz74]

pa u oblivionu je fight bio nemoguć u 3. licu, 1. lice za fight a za sve ostalo 3.[/quote:xgynmz74]slazem se fight u prvom licu je puno bolji nego u 3 licu
neki dan doleti meni buraz dok sam igro morrowind i kaze mi da se to igra iz 3lica meni borba iz 1lica u oblivionu izgleda sjajno

Arbiter of Change
14-10-2006, 19:28
[quote="Arbiter of Change":334ixwxj][quote="Prince-Artas":334ixwxj]jel se može igrat i u 1. i u 3. licu ko i oblivion

1. lice je funkcionalno ko u Oblivionu 3. =nikako. :D[/quote:334ixwxj]

pa u oblivionu je fight bio nemoguć u 3. licu, 1. lice za fight a za sve ostalo 3.[/quote:334ixwxj]

Nije u gothic 1. lice predviđeno za fight, čisto za malo bolje pogledati uokolo.

mravojed19
14-10-2006, 20:52
igra ima stun lock... ako te neprijatelj prvi lupi jednostavno se nikako ne mozes izvući iz toga,on te nastavi lupati bez da imaš šansu za obraniti se ljudi pizde na sluzbenom forumu jer je to jako iritantno,moze se nazvati i bagom. čekajte sljedeći patch...

kiklope,nema čovjeka koji nije prvi put vidio borbu u gothic serijalu i pomislio da je super izvedena.

tek nakon što uhvatiš filing kako sve funkcionira(sat dva igranja) skuziš da je ta borba savršena za ovaj tip igre.

da ne govorim kako je onaj tip totalni noob..

14-10-2006, 22:56
Borba izgleda ok,ali to sve treba probat,recimo ja sam mislio da je oblivion ok,al mi je morrowind bolji..sve je praxa :D

15-10-2006, 13:13
Danas ga dobivam...yeeeeeeee :wink:

Arbiter of Change
15-10-2006, 13:35
Danas ga dobivam...yeeeeeeee :wink:


Šta već? Zakon! :pray:

Deno
15-10-2006, 13:56
Danas ga dobivam...yeeeeeeee :wink:

:shock: :shock: :shock:

Prince-Artas
15-10-2006, 14:12
Danas ga dobivam...yeeeeeeee :wink:

gade :)

Kenyi
15-10-2006, 17:38
da igra je oficijelno izasla idem je kupit...

Kiklop
15-10-2006, 22:03
evo ovdje mozete procitat najavu igra mi se cini ubercool http://www.hcl.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=69 (http://www.hcl.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2180&Itemid=69)

Shadowhell
16-10-2006, 08:57
evo ovdje mozete procitat najavu igra mi se cini ubercool http://www.hcl.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=69 (http://www.hcl.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2180&Itemid=69)

lol tko je to recenzirao? funny shit

mravojed19
16-10-2006, 09:26
King Mortal.

Deno
16-10-2006, 12:46
evo ovdje mozete procitat najavu igra mi se cini ubercool http://www.hcl.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=69 (http://www.hcl.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2180&Itemid=69)

WTF?? Tu piše da igra izlazi 17.11.2006 !???
A neki je već nabavljaju...ili lažu :?

Valtiel
16-10-2006, 13:37
Ja je upravo skidam sa neta :rotfl:

Ementaler
16-10-2006, 14:39
evo ovdje mozete procitat najavu igra mi se cini ubercool http://www.hcl.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=69 (http://www.hcl.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2180&Itemid=69)

WTF?? Tu piše da igra izlazi 17.11.2006 !???
A neki je već nabavljaju...ili lažu :?

To je bio tipfeler koji je sada ispravljen... Igra je u Europi izašla 13.10 dok u Americi izlazi 27.10...

Arbiter of Change
16-10-2006, 14:57
Ja je upravo skidam sa neta :rotfl:

Opet spor, a? :rotfl:

Valtiel
16-10-2006, 15:00
Ja je upravo skidam sa neta :rotfl:

Opet spor, a? :rotfl:

:rotfl: Ja to lagano... Ali zato sam igrao NFS Carbon :yuck: hehe :rotfl:

Big Al
16-10-2006, 16:44
Ja je upravo skidam sa neta :rotfl:

Kolko je velika?

Prince-Artas
16-10-2006, 18:31
Ja je upravo skidam sa neta :rotfl:

ti želiš ban jel :?

Valtiel
16-10-2006, 19:11
Ja je upravo skidam sa neta :rotfl:

ti želiš ban jel :?

Joj, fakat mi ide ovo na nesto.. JEsam li ista spomenuo u vezi piraterije? Kako znas da nisam platio pa skidam placenu verziju? Samo mi to reci :?

Spominjanje star force zastite je piraterija, a ja ne spominjem, zato back off. Samo sam rekao da skidam, a ko zna, mozda sam platio. :killyou:

Prince-Artas
16-10-2006, 19:14
da nisi ti ni spominjao piratiju u onom hl-2 topicu, samo te upozoravam

Arbiter of Change
16-10-2006, 21:09
Ja je upravo skidam sa neta :rotfl:

ti želiš ban jel :?

Joj, fakat mi ide ovo na nesto.. JEsam li ista spomenuo u vezi piraterije? Kako znas da nisam platio pa skidam placenu verziju? Samo mi to reci :?

Spominjanje star force zastite je piraterija, a ja ne spominjem, zato back off. Samo sam rekao da skidam, a ko zna, mozda sam platio. :killyou:

Hmm... ja mislim da još nema nigdje kupiti G3 D2D metodom... :D

Moguće je da sam u krivu.

Lord Myrkul
17-10-2006, 09:35
pa dobro jel to čudo već izašlo ili ne?

Gothmog
17-10-2006, 10:05
pa dobro jel to čudo već izašlo ili ne?

Izašao je 13.10...

17-10-2006, 12:01
Izasao je i jos ga nisam dobio,ali danas sam nacuo neke opaske vezane uz zahtjevnost igre..
Pa derem dark messiah do kraja 8)
Vald ću i ovo moć..

goGAMERo
17-10-2006, 13:08
Jel netko probao??? AXL reče ti da ćeš ga dobiti?

Deno
19-10-2006, 06:11
Evo izašo kod nas u prodaju...299 kn :)

19-10-2006, 14:19
Ima komplikacija,dosta,ali na putu je

Prince-Artas
19-10-2006, 18:15
Ima komplikacija,dosta,ali na putu je

kakvih, je li patch riješio problem

mravojed19
19-10-2006, 20:39
ima dosta bugova.s patchem naravno manje ali ipak ostaju stunlock i totalno beskorisni armor jer sa svakih 10 pointova koje imaš na armoru smanji ti se damage za 1. ako te netko šutne za 50 damagea sa armorom 60 primit ćeš 44 damagea.

jednostavno su beskorisni. razlika između paladin armora i obične farmerske robe je u tih 5 pointova damagea. to će morati balansirati kako spada.

to su u biti dva najvaznija problema.
cujem da će sljedeći patch puno toga popraviti i da će bit masivan.LOL :rotfl:

Gothmog
20-10-2006, 07:56
ima dosta bugova.s patchem naravno manje ali ipak ostaju stunlock i totalno beskorisni armor jer sa svakih 10 pointova koje imaš na armoru smanji ti se damage za 1. ako te netko šutne za 50 damagea sa armorom 60 primit ćeš 44 damagea.

jednostavno su beskorisni. razlika između paladin armora i obične farmerske robe je u tih 5 pointova damagea. to će morati balansirati kako spada.

to su u biti dva najvaznija problema.
cujem da će sljedeći patch puno toga popraviti i da će bit masivan.LOL :rotfl:

hehehe...o majke ti! Očito su prerano izdali igru...

Lord Myrkul
20-10-2006, 09:39
ima dosta bugova.s patchem naravno manje ali ipak ostaju stunlock i totalno beskorisni armor jer sa svakih 10 pointova koje imaš na armoru smanji ti se damage za 1. ako te netko šutne za 50 damagea sa armorom 60 primit ćeš 44 damagea.

jednostavno su beskorisni. razlika između paladin armora i obične farmerske robe je u tih 5 pointova damagea. to će morati balansirati kako spada.

to su u biti dva najvaznija problema.
cujem da će sljedeći patch puno toga popraviti i da će bit masivan.LOL :rotfl:

to ce mi bit još 20 kn na adsl-u, a mrzin hranit te lopuže

Frost
21-10-2006, 11:04
Dajte dojmove oni koji su ga igrali, dali je zahtjevan, bude se to vrtilo dobro sa x800Pro (590/1100), giga rama?
Kakva je igra, neraunajući bugove?

mravojed19
21-10-2006, 11:25
nisam igrao,samo govorim šta ljudi sa sluzbenog foruma govore.

igra je jako zahtjevna,nije ni čudo kad je rađena na istom engineu na kojem radi i oblivion. na tvom kompu ce radit ok,ali bez 1.5 ili još bolje 2GB rama(da,DVA) i 1900xtx nemoj ni pomišljat na maximum grafiku i da radi glatko.

loading je jako dug,čak i sejvanje igre dugo traje.
to je zato šta u samoj igri uopće nema loadinga,sve je povezano,nešto ko u dungeon siegeu.

inače svi hvale igru kao igru,da je i više nego dostojan nastavak u serijalu.

goGAMERo
21-10-2006, 11:35
1 GB ddr2 RAM-a, 3ghz i x1300pro dodatno clockana, oće li moći povući na medium?

mravojed19
21-10-2006, 11:46
hoće.

Deno
21-10-2006, 17:30
Evo dobio sam Gothic 3 jučer :) ...nisam stigo instalirat...igram oblivion cijlei dan...LOL...sad ću instalirat...

Deno
22-10-2006, 11:58
Evo dobio sam Gothic 3 jučer :) ...nisam stigo instalirat...igram oblivion cijlei dan...LOL...sad ću instalirat...

Razočaralo me...zato što grafika nije nešto posebno (1024x768, low details :? )...I DALJE ŠTEKA KO LUDO...neću igrat dok ne kupim 7600GT...trenutno imam "NVIDIA GeForce 6600 128 mb" I gigu rama...previše šteka...nisu gušti igrat...jebiga :(

goGAMERo
22-10-2006, 12:07
Evo dobio sam Gothic 3 jučer :) ...nisam stigo instalirat...igram oblivion cijlei dan...LOL...sad ću instalirat...

Razočaralo me...zato što grafika nije nešto posebno (1024x768, low details :? )...I DALJE ŠTEKA KO LUDO...neću igrat dok ne kupim 7600GT...trenutno imam "NVIDIA GeForce 6600 128 mb" I gigu rama...previše šteka...nisu gušti igrat...jebiga :(


Ja imam X1300 PRO sa 256 DDR2 RAM-a... malo je clockana, ali neću igrati ghotic 3, jer mi ide na racku na neoptimiziranost,

BTW. S ovom sam grafom Oblivion igrao bez problema na 800 x 600 i high!

22-10-2006, 12:48
Da, dobio sam i ja, ali trenutno sam na starom kompu, tj. kod jednog frenda, igra ima neoptimiziran engine..da se bar svi ugledaju na cod2 :pray:

mravojed19
22-10-2006, 14:38
Evo dobio sam Gothic 3 jučer :) ...nisam stigo instalirat...igram oblivion cijlei dan...LOL...sad ću instalirat...

Razočaralo me...zato što grafika nije nešto posebno (1024x768, low details :? )...I DALJE ŠTEKA KO LUDO...neću igrat dok ne kupim 7600GT...trenutno imam "NVIDIA GeForce 6600 128 mb" I gigu rama...previše šteka...nisu gušti igrat...jebiga :(


Ja imam X1300 PRO sa 256 DDR2 RAM-a... malo je clockana, ali neću igrati ghotic 3, jer mi ide na racku na neoptimiziranost,

BTW. S ovom sam grafom Oblivion igrao bez problema na 800 x 600 i high!

pa normalno da ti šteka kad imaš jadnu grafičku(iako ja imam jadniju) sa uzasno malo memorije i još nabiješ rezoluciju,probaj sa 800x600.

ali potpuno te razumijem,ja ja neću igrat sve dok ne dobijem novi komp.

grafika je ljepša od obliviona(teksture,efekti..) ali još je zahtjevnije,
jebiga baš im je engine sjeban.

goGAMERo
22-10-2006, 14:41
Evo dobio sam Gothic 3 jučer :) ...nisam stigo instalirat...igram oblivion cijlei dan...LOL...sad ću instalirat...

Razočaralo me...zato što grafika nije nešto posebno (1024x768, low details :? )...I DALJE ŠTEKA KO LUDO...neću igrat dok ne kupim 7600GT...trenutno imam "NVIDIA GeForce 6600 128 mb" I gigu rama...previše šteka...nisu gušti igrat...jebiga :(


Ja imam X1300 PRO sa 256 DDR2 RAM-a... malo je clockana, ali neću igrati ghotic 3, jer mi ide na racku na neoptimiziranost,

BTW. S ovom sam grafom Oblivion igrao bez problema na 800 x 600 i high!

pa normalno da ti šteka kad imaš jadnu grafičku(iako ja imam jadniju) sa uzasno malo memorije i još nabiješ rezoluciju,probaj sa 800x600.

ali potpuno te razumijem,ja ja neću igrat sve dok ne dobijem novi komp.

grafika je ljepša od obliviona(teksture,efekti..) ali još je zahtjevnije,
jebiga baš im je engine sjeban.


LoL, pa ja nisam ni probao igru, ali i neću SAMO ZATO što mi svi ti developeri počinju ići na qrac sa svojim engineovima i sranjima... Nek naprave nešto što nije rezervirano za američke bogatune(shupci jedni)!

Lord Myrkul
22-10-2006, 15:34
ja cu ga prebacit na low pa bi se odna mora vrtit i meni(bar se nadam :cry: )

mravojed19
22-10-2006, 16:29
Evo dobio sam Gothic 3 jučer :) ...nisam stigo instalirat...igram oblivion cijlei dan...LOL...sad ću instalirat...

Razočaralo me...zato što grafika nije nešto posebno (1024x768, low details :? )...I DALJE ŠTEKA KO LUDO...neću igrat dok ne kupim 7600GT...trenutno imam "NVIDIA GeForce 6600 128 mb" I gigu rama...previše šteka...nisu gušti igrat...jebiga :(


Ja imam X1300 PRO sa 256 DDR2 RAM-a... malo je clockana, ali neću igrati ghotic 3, jer mi ide na racku na neoptimiziranost,

BTW. S ovom sam grafom Oblivion igrao bez problema na 800 x 600 i high!

pa normalno da ti šteka kad imaš jadnu grafičku(iako ja imam jadniju) sa uzasno malo memorije i još nabiješ rezoluciju,probaj sa 800x600.

ali potpuno te razumijem,ja ja neću igrat sve dok ne dobijem novi komp.

grafika je ljepša od obliviona(teksture,efekti..) ali još je zahtjevnije,
jebiga baš im je engine sjeban.


LoL, pa ja nisam ni probao igru, ali i neću SAMO ZATO što mi svi ti developeri počinju ići na qrac sa svojim engineovima i sranjima... Nek naprave nešto što nije rezervirano za američke bogatune(shupci jedni)!

ma Denotu sam govorio,a da sam na tvom mjestu probao bi posudit :D od frenda koji ima pa vidit kako radi na medium.

nešto su pričali developeri da će izdat demo nakon izlaska cijele igre pa eto čekaj to.

mravojed19
23-10-2006, 10:26
Resolution 800/600 85khz

Custom detail:

Distance high = med
Distance low = High
Resource cache = med
Object detail = med
Shader = 1.4
Texture quality = med
Texture filter = anisotropic
Vegetation quality = low
Shadows = off
Post processing = overglow effect

I found this to only lag now and then for a second or two, perfectly playable for me and I havent had one CTD at all so far.
__________________
P4 3.06 gig: 1 gig ram: ATI Radeon 9600xt 256mg: 120 gig HD with 30 gig free

evo vam na čemu tip igra. gogamero imaš jaču konfu od ovog.giv it a traj.

kikl0p
23-10-2006, 11:07
Resolution 800/600 85khz

Custom detail:

Distance high = med
Distance low = High
Resource cache = med
Object detail = med
Shader = 1.4
Texture quality = med
Texture filter = anisotropic
Vegetation quality = low
Shadows = off
Post processing = overglow effect

I found this to only lag now and then for a second or two, perfectly playable for me and I havent had one CTD at all so far.
__________________
P4 3.06 gig: 1 gig ram: ATI Radeon 9600xt 256mg: 120 gig HD with 30 gig free

evo vam na čemu tip igra. gogamero imaš jaču konfu od ovog.giv it a traj.cool lik ima istu grafu ko ja

Arbiter of Change
23-10-2006, 11:48
Neka smanji Texture filter = anisotropic na trillinear ako je moguće.

Kenyi
23-10-2006, 13:53
dobro a kakva je igra?

Durin
23-10-2006, 15:57
Danas dobivam Gothic3.Svi govorite samo o grafici..btw. čuo sam da je već izašao patch.

mravojed19
23-10-2006, 16:19
Pa napisao sam da je igra sama po sebi zakon,čak sam je i odigrao malo danas kod frend,pol sata,meni se jako jako sviđa.

patch je izasao kad i igra,i obavezno ga stavi prije početka igranja jer ćeš inače odustati od igranja zbog bugova.

iako ih i nakon prvog patcha ima pun qurac.

Durin
24-10-2006, 10:29
Gothic3 je ok,iako mi je Oblivion bolji.Igrao sam jučer samo sat vremena a nisam niti skužio što trebam u prvom questu u onom selcu.Šteka dosta(High,1024x768x32x72bita),ali samo u tom selu gdje se puno likova bore.No je sam odlutao u prirodu i zapanjila me lijepa grafika,teksture,borba protiv onih malih crvenih kokota(ili što su već).

Durin
24-10-2006, 17:25
Igra je PROKLETO luda!!!Grafika,igrivost,glazba.Igram na high i 1024x768 i apsolutno sam oduševljen!Pomalo ste me deprimirali svim ovim negativnim riječima,ali sam sada zaigrao sam i svidjela mi se.Grafika je u nekim segmentima bolja od Obliviona(igra svjetla i sjene,spešl efekc poput magija),a u nekima je slabija(teksture i nebo), u gradovima brejka(zbog slabog proc.) ali je u prirodi ludo,krda jelena,zavijanje vukova,mnoštvo vegetacije.Questovi su super,nisam niti počeo igrati a već ih imam 5-6.Sa svakim petim likom s kojim razgovarate dobijete novi quest,imate dva puta:pridružite se pobunjenicima ili orkovima.Orkovi su porobili ljude i vladaju gradovima a preživjeli ljudi se skrivaju u prirodi i organiziraju pobune.U Oblivionu me uvijek živciralo kada bih ubio nekog tipa u divljini,svi čuvari u Tamrielu bi me progonili.Sada ako ubijete nekog orka na farmi,u divljini,možete slobodno ušetati u grad i nitko ne zna što ste radili (kako i priliči).Svijet je ogroman,biljna i životinjska raznolikost na visokoj razini,a od questova ne znate kojeg biste prije riješili.Ovo je samo first look jer sam ga tek počeo igrati.U recenziji u Pcplayu očekujem iznad 90%.Svi biste to smanjili zbog zahtjevnosti,ali mi je isti takav bio Oblivion kada sam ga počeo igrati (na početki 4.mjeseca kada sam imao staru kantu)-osvrnite se malo na ostale segmente,poput igrivosti i vidjeti ćete pravi biser.

kikl0p
24-10-2006, 17:29
Igra je PROKLETO luda!!!Grafika,igrivost,glazba.Igram na high i 1024x768 i apsolutno sam oduševljen!Pomalo ste me deprimirali svim ovim negativnim riječima,ali sam sada zaigrao sam i svidjela mi se.Grafika je u nekim segmentima bolja od Obliviona(igra svjetla i sjene,spešl efekc poput magija),a u nekima je slabija(teksture i nebo), u gradovima brejka(zbog slabog proc.) ali je u prirodi ludo,krda jelena,zavijanje vukova,mnoštvo vegetacije.Questovi su super,nisam niti počeo igrati a već ih imam 5-6.Sa svakim petim likom s kojim razgovarate dobijete novi quest,imate dva puta:pridružite se pobunjenicima ili orkovima.Orkovi su porobili ljude i vladaju gradovima a preživjeli ljudi se skrivaju u prirodi i organiziraju pobune.U Oblivionu me uvijek živciralo kada bih ubio nekog tipa u divljini,svi čuvari u Tamrielu bi me progonili.Sada ako ubijete nekog orka na farmi,u divljini,možete slobodno ušetati u grad i nitko ne zna što ste radili (kako i priliči).Svijet je ogroman,biljna i životinjska raznolikost na visokoj razini,a od questova ne znate kojeg biste prije riješili.Ovo je samo first look jer sam ga tek počeo igrati.U recenziji u Pcplayu očekujem iznad 90%.Svi biste to smanjili zbog zahtjevnosti,ali mi je isti takav bio Oblivion kada sam ga počeo igrati (na početki 4.mjeseca kada sam imao staru kantu)-osvrnite se malo na ostale segmente,poput igrivosti i vidjeti ćete pravi biser.
na kojoj ga ti konfi igras

Lord Myrkul
24-10-2006, 18:20
na nekakvoj beštiji oćito kad može na high

Durin
24-10-2006, 18:45
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.

Lord Coldwolf
24-10-2006, 18:49
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.

pa i nije nest prejaka konfa,. al opet bolja od moje,.
af,. a bas sam se veselio gothicu,. a nist barem cu probati pokrenuti pa da vidim kak izgleda igra :D

goGAMERo
24-10-2006, 18:53
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.

pa i nije nest prejaka konfa,. al opet bolja od moje,.
af,. a bas sam se veselio gothicu,. a nist barem cu probati pokrenuti pa da vidim kak izgleda igra :D


Nije prejaka, solidna konfa, ali ta ista konfa je vjerujem mogla bez problema oblivion "gutati" na medium/high detaljima...

JoWood je to namjerno odradio... To je čista neoptimiziranost enginea...

Durin
24-10-2006, 18:55
Khm,Oblivion na ultra high,sjene uključene(Onaj slider je na pola i kod exterior i kod interior),HDR,large texture size,bez self-shadowsa...

Prince-Artas
24-10-2006, 19:09
danas u igraonici ja probao, bloka na a64 3000+ s754, giga rama i 6600gt na 1024*768 low, meni očito neče moći :( :(
ali preostaje mi dark messiah koji mi je glatko išao (demo)

goGAMERo
24-10-2006, 19:24
danas u igraonici ja probao, bloka na a64 3000+ s754, giga rama i 6600gt na 1024*768 low, meni očito neče moći :( :(
ali preostaje mi dark messiah koji mi je glatko išao (demo)


Onda nek se gone u 6 PM

Meni preostaje onda Dark Messiah...

24-10-2006, 19:34
Engine neoptimiziran igro sam ga, dark messiah mi ostaje, ali eto, dark messiah je odlican, ali vidjet cu, sam da ne steka gothic 3.....

ZASTO SE NITKO NE UGLEDA NA COD2, IMA OPTIMIZIRAN ENGINE DO BOLI A GRAFIKA JE :pray:

Prince-Artas
24-10-2006, 19:38
Engine neoptimiziran igro sam ga, dark messiah mi ostaje, ali eto, dark messiah je odlican, ali vidjet cu, sam da ne steka gothic 3.....

ZASTO SE NITKO NE UGLEDA NA COD2, IMA OPTIMIZIRAN ENGINE DO BOLI A GRAFIKA JE :pray:

optimiziran je kad su postavke namještene na dx7, a dark messiah me najviše privlači zbog nastavka priče homm5

mravojed19
24-10-2006, 19:53
Igra je PROKLETO luda!!!Grafika,igrivost,glazba.Igram na high i 1024x768 i apsolutno sam oduševljen!Pomalo ste me deprimirali svim ovim negativnim riječima,ali sam sada zaigrao sam i svidjela mi se.Grafika je u nekim segmentima bolja od Obliviona(igra svjetla i sjene,spešl efekc poput magija),a u nekima je slabija(teksture i nebo), u gradovima brejka(zbog slabog proc.) ali je u prirodi ludo,krda jelena,zavijanje vukova,mnoštvo vegetacije.Questovi su super,nisam niti počeo igrati a već ih imam 5-6.Sa svakim petim likom s kojim razgovarate dobijete novi quest,imate dva puta:pridružite se pobunjenicima ili orkovima.Orkovi su porobili ljude i vladaju gradovima a preživjeli ljudi se skrivaju u prirodi i organiziraju pobune.U Oblivionu me uvijek živciralo kada bih ubio nekog tipa u divljini,svi čuvari u Tamrielu bi me progonili.Sada ako ubijete nekog orka na farmi,u divljini,možete slobodno ušetati u grad i nitko ne zna što ste radili (kako i priliči).Svijet je ogroman,biljna i životinjska raznolikost na visokoj razini,a od questova ne znate kojeg biste prije riješili.Ovo je samo first look jer sam ga tek počeo igrati.U recenziji u Pcplayu očekujem iznad 90%.Svi biste to smanjili zbog zahtjevnosti,ali mi je isti takav bio Oblivion kada sam ga počeo igrati (na početki 4.mjeseca kada sam imao staru kantu)-osvrnite se malo na ostale segmente,poput igrivosti i vidjeti ćete pravi biser.

Hehe,sad mi smješno gledat tvoje nepovjerenje prema kvaliteti igre u prijašnjem postu :D

e da,nisu samo dva puta,ima još.. :)

kikl0p
24-10-2006, 19:57
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.uuu konfa je dosta jaca od moje znaci nista :( ..ustvari igrat cu ju ako mogu oblivion onda cu progutat i ovo

Prince-Artas
24-10-2006, 19:59
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.uuu konfa je dosta jaca od moje znaci nista :( ..ustvari igrat cu ju ako mogu oblivion onda cu progutat i ovo

minimalno je 1gb rama a ti bi htio igrat sa 4 puta manje. Neće moći ove noći.
I ovo sa oblivionom je čudo

kikl0p
24-10-2006, 20:05
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.uuu konfa je dosta jaca od moje znaci nista :( ..ustvari igrat cu ju ako mogu oblivion onda cu progutat i ovo

minimalno je 1gb rama a ti bi htio igrat sa 4 puta manje. Neće moći ove noći.
I ovo sa oblivionom je čudonamjeravam si skoro uzet jos 512 :D

Lord Myrkul
24-10-2006, 20:48
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.uuu konfa je dosta jaca od moje znaci nista :( ..ustvari igrat cu ju ako mogu oblivion onda cu progutat i ovo

minimalno je 1gb rama a ti bi htio igrat sa 4 puta manje. Neće moći ove noći.
I ovo sa oblivionom je čudonamjeravam si skoro uzet jos 512 :D

ma ako san moga oblivion na medium ovo će se na low vrtit ko ludo, a možda i na medium

Durin
24-10-2006, 21:20
Optimiziranost engiena Obliviona i Gothica3 ti se razlikuju svjetlosnim godinama.Ali najviše živcira što im grafika ne daje nikakvo pravo,nije TOLIKO bolja od Obliviona,za takvo divljaštvo nad našim,ionako napaćenim kontejnerima.

Lord Myrkul
26-10-2006, 13:33
Optimiziranost engiena Obliviona i Gothica3 ti se razlikuju svjetlosnim godinama.Ali najviše živcira što im grafika ne daje nikakvo pravo,nije TOLIKO bolja od Obliviona,za takvo divljaštvo nad našim,ionako napaćenim kontejnerima.

jučer san instalira gothic i odma požalia igra je meni teški šit,lodanje predugo , grafika slićna ka u oblivionu, lvl se dižu na preglup način, ma sve u svemu igra mi je loša

Prince-Artas
26-10-2006, 21:03
meni se čini da je priča dobra, npr u oblivionu je suxala

mravojed19
27-10-2006, 20:15
http://update.gothic3.com/

http://www.playerworlds.de/gothic/Gothic3_patch108.exe

Changes:

Build 1.08
----------
- Several crash bugs fixed
- Performance increased
- Combat AI for several monsters improved/simplified (e.g. boar)
- Lots of AI Fixes ( Murderer Reaction from party member fixed, AI comments improved)
- Sleeping NPC's AI reactions improved
- Camera Control: Inverting the X-axis is now saved
- Lensflare/Sun doesn't shine through mountains and buildings anymore
- Rhobar and Zuben are dead after defeating them
- Revolution mechanics improved
- Lester does now talk even when not sitting at the campfire
- Epilogue fixed
- "No mission success after 2 times "not enough gold" fixed
- Vak and Gonzales are now still there after a revolution
- There are now more weapons at traders and in chests
- Annoying NPCs from Faring arena removed
- Story and Missions in Al shedim improved. (Lester,Saturas,Wutras,etc...)
- Snorre's ancestor stone fixed
- All problems of Hogar and the southern Orcs fixed
- Ronar Trading fixed
- Less monsters/Orcs in Nordmar
- Vibald is now carrying explosive arrows
- Bogir dialog fixed
- Osmund dialog fixed
- Crossbow handling improved

Additionally Patch 1.08 includes all changes from the Release Update (1.07).

http://download.piranha-bytes.com/go...ngelog-108.txt

Old savegames are still compatible, but before patching unequip all items, save and only then install.
Last edited by Glockenbeat : Today at 17:33.
Glockenbeat is offline Reply With Quote


evo vam najnoviji patch,link za skinuti i lista ispravaka.

Prince-Artas
27-10-2006, 20:45
nema nikakvih optimizacija za slabija računala :( još

Lord Myrkul
27-10-2006, 20:50
ma moš slobodno prekrižit gothic na slabijim kompovima

trak_sumraka
31-10-2006, 23:42
<svima koji uspoređuju G s O>
Hm... Mislim da je nepravedno uspoređivati Oblivion i Gothic u sadašnjem stanju.
Proizvođači Gothica su priznali da su na tržište izbacili "poludovršeni" proizvod (uglavnom zbog velike količine bugova u igri), te da to namjeravaju što prije ispraviti velikim updateom (novi patch pretpostavljam - 2.0?)
Dok je Oblivion u svojem razvoju poprilično odmakao od orignalnog, poprilično praznog, grafički repetirajućeg i neuzbudljivog svijeta. Pod odmicanjem ponajprije mislim na hrpetinu modova (poglavito OOO 1.3)
koji u velikoj mjeri popravljaju neke užasno odrađene stvari u Oblivionu.

To bi vam bilo kao da uspoređujete modove, npr., Half life-a jedinice sa modovima Half life-a dvojke u prvim tjednima kada je dvojka izašla.
Ono što hoću reći jeste, dajmo Gothicu nešto vremena, da bi smo ga mogli sagledati kao dovršen i potpun proizvod i tek ga onda usporediti sa Oblivionom. Jer ovako situacija nije baš ravnopravna :?

Nightyx
01-11-2006, 07:37
uuuuuuuuuuuuuu pa ovaj gotic3 ništ ne valja jaaaaaako zahtjevno..... :?

POSA
01-11-2006, 09:17
šteka i bugovito
ali zanimljivo je

Deno
01-11-2006, 09:26
Evo dobio sam Gothic 3 jučer :) ...nisam stigo instalirat...igram oblivion cijlei dan...LOL...sad ću instalirat...

Razočaralo me...zato što grafika nije nešto posebno (1024x768, low details :? )...I DALJE ŠTEKA KO LUDO...neću igrat dok ne kupim 7600GT...trenutno imam "NVIDIA GeForce 6600 128 mb" I gigu rama...previše šteka...nisu gušti igrat...jebiga :(


Ja imam X1300 PRO sa 256 DDR2 RAM-a... malo je clockana, ali neću igrati ghotic 3, jer mi ide na racku na neoptimiziranost,

BTW. S ovom sam grafom Oblivion igrao bez problema na 800 x 600 i high!

pa normalno da ti šteka kad imaš jadnu grafičku(iako ja imam jadniju) sa uzasno malo memorije i još nabiješ rezoluciju,probaj sa 800x600.

ali potpuno te razumijem,ja ja neću igrat sve dok ne dobijem novi komp.

grafika je ljepša od obliviona(teksture,efekti..) ali još je zahtjevnije,
jebiga baš im je engine sjeban.

1 GB rama užasno malo memorije? A za grafičku priznajem...loša je...ali namjeravam kupit 7600GT...

Rocchiro
01-11-2006, 11:55
nakon Messiaha nabavljam to reda radi

FearLess
01-11-2006, 12:06
kod mene solidno ide medium detalji 1024reza

a konf mi je
AMD athlon XP 2400+ klokan na 2,4ghz tacnije 3200+
1024MB rama
x1600Pro klokana na 550/900(normaln 500/800)

loading malo duze traje ali to mi nesmeta igram Football manager pa sam navikao na to

mravojed19
01-11-2006, 12:10
@ Deno mislio sam na memoriju koju imaš na grafičkoj.


šta se tiče Gothica 3 i Obliviona..uvijek cu radije odigrati fenomalnu igru iako zahtjevnu kao što je gothic 3 nego se dosađivati u jednoličnom i praznom svijetu u oblivionu.

znate kako se kaze: Bugs can be fixed,but shitty design is forever!

Deno
01-11-2006, 18:28
@ Deno mislio sam na memoriju koju imaš na grafičkoj.


šta se tiče Gothica 3 i Obliviona..uvijek cu radije odigrati fenomalnu igru iako zahtjevnu kao što je gothic 3 nego se dosađivati u jednoličnom i praznom svijetu u oblivionu.

znate kako se kaze: Bugs can be fixed,but shitty design is forever!

Potpuno se slažem :thumbs2:

Kenyi
01-11-2006, 18:34
by mod: koristi pp za to

dugi
02-11-2006, 21:30
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.

I tebi je to prihvatlivo.Ne da recka nego troka a po mojim standardima to je nedopustivo.Nedovrseno i jadno,totalno lose,sve ostalo je u drugom planu kada tehnicka izvedba ne valja.Po ovome kako hvalis igru ispada da imas tri puta bolji komp od mene.Kod mene novi Windwsi sa zadnjim driverima za maticnu i grafu te zakrpana igra trza samo tako.

Deno
02-11-2006, 21:32
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.

I tebi je to prihvatlivo.Ne da recka nego troka a po mojim standardima to je nedopustivo.Nedovrseno i jadno,totalno lose,sve ostalo je u drugom planu kada tehnicka izvedba ne valja.Po ovome kako hvalis igru ispada da imas tri puta bolji komp od mene.Kod mene novi Windwsi sa zadnjim driverima za maticnu i grafu te zakrpana igra trza samo tako.

DOBRO AJDE PREMIJESTI SE U PLJVAČNICU...samo sereš jer si igru igrao 10 sekundi...šta mene briga kakvu ti konfu imas..ja mogu igrat i to je to...mora da si neka budaletina ili imas 64 mb rama...jer 7900GS i 1 GB DDR2 kingmax ovu igru može pokrenuti

dugi
02-11-2006, 21:38
7600gs 256mb,gb rama,P42.5Ghz.U gradovima mi recka,u prirodi vrlo rijetko,kada izvlačim baklju treba mu 5s,učitavanja su prilično duga,sve ostalo je ok.

I tebi je to prihvatlivo.Ne da recka nego troka a po mojim standardima to je nedopustivo.Nedovrseno i jadno,totalno lose,sve ostalo je u drugom planu kada tehnicka izvedba ne valja.Po ovome kako hvalis igru ispada da imas tri puta bolji komp od mene.Kod mene novi Windwsi sa zadnjim driverima za maticnu i grafu te zakrpana igra trza samo tako.

DOBRO AJDE PREMIJESTI SE U PLJVAČNICU...samo sereš jer si igru igrao 10 sekundi...šta mene briga kakvu ti konfu imas..ja mogu igrat i to je to...mora da si neka budaletina ili imas 64 mb rama...jer 7900GS i 1 GB DDR2 kingmax ovu igru može pokrenuti

Pokrenuti ili normalno igrati.I smanji malo dozivljaj,bu te srce copilo.

Prince-Artas
02-11-2006, 22:05
@dugi-očito ti nešto nije u redu s kompom (SW ili HW problem/i) kad ti igra trza, istina je da je neoptimizirana ali baš toliko nije :)

dugi
02-11-2006, 22:17
@dugi-očito ti nešto nije u redu s kompom (SW ili HW problem/i) kad ti igra trza, istina je da je neoptimizirana ali baš toliko nije :)

Gle kada Oblivion radi na 1280X1024 sve na high te ne trza tj tu itamo lagano uspori ili COD2 na istim postavkama doslovno leti onda nije problem u mom kompu nego u ovoj igri.Probaj tj. bolje nemoj.

Prince-Artas
02-11-2006, 22:20
@dugi-očito ti nešto nije u redu s kompom (SW ili HW problem/i) kad ti igra trza, istina je da je neoptimizirana ali baš toliko nije :)

Gle kada Oblivion radi na 1280X1024 sve na high te ne trza tj tu itamo lagano uspori ili COD2 na istim postavkama doslovno leti onda nije problem u mom kompu nego u ovoj igri.Probaj tj. bolje nemoj.

pretpostavljam da imaš nove drivere, onda stvarno neznam u čem je problem, inače meni trza 800*600 low ali ja imam 2gh p4 a minimum je 2.2 :(

dugi
02-11-2006, 22:28
[quote="Prince-Artas":1rf7gvms]@dugi-očito ti nešto nije u redu s kompom (SW ili HW problem/i) kad ti igra trza, istina je da je neoptimizirana ali baš toliko nije :)

Gle kada Oblivion radi na 1280X1024 sve na high te ne trza tj tu itamo lagano uspori ili COD2 na istim postavkama doslovno leti onda nije problem u mom kompu nego u ovoj igri.Probaj tj. bolje nemoj.

pretpostavljam da imaš nove drivere, onda stvarno neznam u čem je problem, inače meni trza 800*600 low ali ja imam 2gh p4 a minimum je 2.2 :([/quote:1rf7gvms]
Nisam ja jedini;http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=6488&postdays=0&postorder=asc&start=60

pogledaj sto je napisao MeanBoss, ima slicni komp kao i ja.Nije problem u kompovima nego u igri.Ali mozda imamo razlicite standarde oko trzanja ali cisto sumnjam.

citat:ovi jebeni gothick nema veze s igrom....ovo je jebena arkadica,a nekakav vrhunski top end RPG koji zahtjeva prejebene resorse.....mislim...ja sam totalno razočaran.....kretnje lika,ubijanje orc-ova....pa nemožeš ubit nikog???WTF....ubiješ ga...on za 10 sekundi na nogama.....ti opet,on opet na nogama....možeš tako do ujutro.....morrowind ili da ne spominjem oblivion je REMEK DJELO za gothic.....i nakon puna tri dana igranja mi nije jasno....pa di to troši tolike resorse????da ja trebam clockat 7900GS....i stavljat jo 512Mb DDR-a(uz 1GB postojećeg) i još jebeni Athlon 64 3800+ i još za ne falit matična od 1300kn(asus A8N-SLI Deluxe)????a ono trza....LOL...pa fear igram na max detalje....a ovi shit od gothica nemogu?!??IGRA je OČAJNA!

Prince-Artas
02-11-2006, 22:53
ja i dalje stojim da bi tvoj komp to morao pokrenuti bez problema i da nešta smeta gothicu, jel imaš orginal igru jer ako ne možda je do cracka

dugi
02-11-2006, 22:56
ja i dalje stojim da bi tvoj komp to morao pokrenuti bez problema i da nešta smeta gothicu, jel imaš orginal igru jer ako ne možda je do cracka
nemoj biti smjesan
evo procitaj ovdje malo:http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=49045
buni se ekipa i sa ati karticama

Prince-Artas
02-11-2006, 23:07
ja i dalje stojim da bi tvoj komp to morao pokrenuti bez problema i da nešta smeta gothicu, jel imaš orginal igru jer ako ne možda je do cracka
nemoj biti smjesan
evo procitaj ovdje malo:http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=49045
buni se ekipa i sa ati karticama

evo npr jedan post s istoimenog topica

Instaliral sam ga prije cca 2h, ali sam samo malo igral jer moram ucit hrvatski (sutra me pita). Grafa je OK i igra mi radi na High detaljima (bez antis....nekaj filtera).
@sulelus: kao i u prethodnim gothicima i u ovom možeš ici kud god ti se sprdne
Odmah na pocetku je akcija-spasavate neko selo od orka. Malo mi je glupo sto nema kontrola od starog gotika (bar ja jos nisam nasel). Za ozbiljno bum tek pocel igrati za vikend jer ovaj tjedan je koma šta se tice skole...

a komp je
Athlon64 3000+ Newcastle @ 2470MHz, freezed by Freezer64Pro + AS5
DFI LanParty UT nf3 250GB
PQI 1GB DBU Turbo @ 520MHZ 2,5-3-3-6
Leadtek A7600GT 256MB @ 600/1600
Samsung 959NF 1280x1024 100Hz
Chieftec 420W

ima još jedan tip koji tvrdi da ugodno igra sa 6600gt

olio
02-11-2006, 23:09
Vidit ćemo oče moja kantica to pokrenuti .....

dugi
02-11-2006, 23:11
A Price mogli bi mi tako do prekosutra
CITAT:Evo nabavio i ja..igram 2h..i nekako..ma,bit ću iskren..kao i uvijek ovdje na forumu..ipak smo svi manje više igrači...ovo je preloše..ne znam otkud da počnem...sporo do zla Boga,učitava se 3 puta duže od Obliviona i Morrowinda skupa..grafika je najblaže rečeno..hm,koju riječ staviti...stupidna ? jer zbilja se manje brejka na HIGH nego na MEDIUM...to se dogodi kad Njemci rade igru...Bože sačuvaj..HW zahtjevi su nešto tipa recommended x800/6800
znači da je to za ovako neoptimiziranu igru...low end grafa...

7900gt/x1900 bi lijepo obavili jasno posao..ali ipak WTF? loše,loše i loše..
Pročitao sam negdje na ovom threadu..da konkurira oblivionu...daj molim te editiraj taj post..ja sam igrao osobno jedno 20tak rpgova i još uvijek se smatram polu-noobom za taj žanr..ali ovo je zbilja strašno...
Igra je toliko arkadna,toliko linearna,a opet do zla zala spora..i neinovativna..sve je to izlizano..da skratim..NE SVIĐA MI SE...nimalo.. ..

Ocjena 4/10..i to je dobila dva boda previše...zbog pompoznih najava..


Mislim da je stvar u iskrenosti i nista vise tj.onaj tko tvrdi da mu ne trza ima vrlo nizak prag tolerancije prema trzanju opcenito.
__________________
Athlon64 2ghz,1gb ddr500 5-5-10,80gb wd 8mb,x800xl AGP 400/980 ViVo,nforce3,asus 1608p3s dvdrw,lg 19 f900p 0.24,logitech 2.1 x220,HT1000,FSB250,Genius Ergo525,2000dpi-

Prince-Artas
02-11-2006, 23:12
da ali on ne kaže da njemu trza sa 7900 grafom :)

dugi
02-11-2006, 23:21
Procitaj molim te par postova iznad gdje sam citirao MeanBoss sa ovog foruma.Po tebi ocito ni njegov komp ne radi dobro.Ponavljam da sve ostale igre (COD2,Oblivion,GTR2,Company of heroes,HL2 E1)rade savrseno i ne trzaju ni malo na istoj rezoluciji i na istim postavkama.

Prince-Artas
02-11-2006, 23:29
koliko vidim imate istu grafu, možda je do toga i inače znam samo vas 2 da vam gothic trza a imate i više no solidne komponente

Deno
03-11-2006, 00:13
koliko vidim imate istu grafu, možda je do toga i inače znam samo vas 2 da vam gothic trza a imate i više no solidne komponente


EEE!! To je i meni čudno... :o

dugi
03-11-2006, 06:50
"problem" je ocito u kolicini memeorije tj. treba barem 2GB za kakvo takvo normalno igranje.Bez 2gb nista bez obzira na sve ostalo.Nije da ja nemogu igrati ali nije to-to.nakon ucitavanja kada pogledas oko sebe trza nekoliko sekundi ,nakon toga ide normalno sve dok ne dodjes do iduceg djela gdje se igra ucitava pa opet trzne, ili kada ulazis u selo prije ulaska trzne ili kada ima puno likova koji se mlate na samom pocetku igre.Igra mi manje zatrza na visokim postavkama i visokoj rezoluciji nego na niskoj rezoluciji i minimalnim postavkama.Uopce se ne cudim jer se iz aviona vidi da je igra prebrzo izbacena i sada dolazi hrpa zakrpa koje ce valjda malo popraviti ukupni dojam,steta.

Rocchiro
03-11-2006, 08:52
može mi netko jednostavno odgovorit:Valja li ova igra?Ako da zasto,ako ne zasto

trak_sumraka
03-11-2006, 08:59
Igra je odlična.
Ako tražiš gameplay iliti igrivost, onda će ti se igra defititivno svidjeti. Ako tražiš nelinearnost, opet je ovo igra za tebe (možeš izabrati kojoj ćeš se od tri strane pridružiti itd.), ako tražiš grafiku... Ima i toga, samo što moraš imati poprilično opak stroj - barem dok ne izađe zakrpa koja će ispraviti usporavanje igre od strane zaštitnog sustava (TAGES).

Ako tražiš bugove... Ima toga u hrpama... No, bez brige, ispravit će to oni :)

Nightyx
03-11-2006, 09:00
Prema tvojim navedenim mišljenjima o igri za što ti je onda ODLIČNA ak ima toliko mana?? :o

Gothmog
03-11-2006, 09:07
može mi netko jednostavno odgovorit:Valja li ova igra?Ako da zasto,ako ne zasto

Zašto da:
-dual weapon wielding
-puuuno questova
-više magija
-manje više,unaprijeđeni Gotic II

Zašto ne:
-zasigurno si pročitao na što se najviše narod žali...

trak_sumraka
03-11-2006, 09:13
Prema tvojim navedenim mišljenjima o igri za što ti je onda ODLIČNA ak ima toliko mana?? :o

Rekao sam da ima puno bugova. A puno bugova ima zato što su igru prerano izdali, vjerojatno pod pritiskom samih izdavača. Bugovi nastranu, igra je zbilja odlična.

Ovako
pozitivno:
-nelinearni gameplay
-zanimljivo razrađena priča
-likovi
-dijalozi
-grafika (izgled, ne performanse)
-neamerički proizvod (svi znamo što to znači)
-questovi

negativno:
-bugovi

Kužite što hoću reći?

Arbiter of Change
03-11-2006, 10:06
Možeš malo pojasniti ovaj "neamerički proizvod" dio?

Baš me zanima. :)

trak_sumraka
03-11-2006, 12:07
Možeš malo pojasniti ovaj "neamerički proizvod" dio?

Baš me zanima. :)

Znači da igra nije (bar ne u potpunosti) napravljena da bi zadovoljila što širi spektar publike. Prisjetite se Gothica 1 i 2. Užasno su prošli na američkom tržištu jer je igra za amere bila prekomplicirana, a sustav borbe prezamoran i prečudan. Meni se osobno takav sustav borbe baš svidio, jer je nešto više od pukog klikanja.
Kada su npr. radili Oblivion, radili su ga samo za prodaju, te su ciljali na što veći gamerski sloj. Zato je npr. sustav borbe u igri tako jednostavan i zato igra ostavlja općenit dojam nekakve konverzije s konzole.
Gothic jednostavno ne ostavlja taj osjećaj. Gothic ima mnogo više dubine i razrađenosti. Zato Gothic sigurno neće dostići Obliviona u prodajama - neće se svidjeti klincima od 8 godina.

A uostalom, proizvođači su Europljani (Nijemci), pa je i doslovno neamerički
:)

Arbiter of Change
03-11-2006, 12:25
Znači da igra nije (bar ne u potpunosti) napravljena da bi zadovoljila što širi spektar publike. Prisjetite se Gothica 1 i 2. Užasno su prošli na američkom tržištu jer je igra za amere bila prekomplicirana, a sustav borbe prezamoran i prečudan. Meni se osobno takav sustav borbe baš svidio, jer je nešto više od pukog klikanja.
Kada su npr. radili Oblivion, radili su ga samo za prodaju, te su ciljali na što veći gamerski sloj. Zato je npr. sustav borbe u igri tako jednostavan i zato igra ostavlja općenit dojam nekakve konverzije s konzole.
Gothic jednostavno ne ostavlja taj osjećaj. Gothic ima mnogo više dubine i razrađenosti. Zato Gothic sigurno neće dostići Obliviona u prodajama - neće se svidjeti klincima od 8 godina.

A uostalom, proizvođači su Europljani (Nijemci), pa je i doslovno neamerički
:)

Istina. :pray:

Ako si možda vidio, velika većina JoWood-ovih igara nije baš za sve.

Uzmimo the Guild 2 za primjer; srednjovjekovni simsi sa fokusom na ekonomiji.

Durin
03-11-2006, 13:20
Neznam da li znate,ali u Americi nije toliko poznat Gothic kao kod nas u Europi.Npr. pogledajte forume-puno amera nema pojma o toj igri.Nije toliko raširen niti popraćen u časopisima kao kod nas.

Lord Myrkul
03-11-2006, 13:24
bilo bi najbolje da se mi vratimo na morowind

dugi
03-11-2006, 23:59
Novi patch 1.08 rjesava puuuno toga.Vrtim ga na 1280x1024 na srednje-visokim postavkama i trzanje je nestalo.Umjesto da igra trza igra sada zastane kompletno na trenutak dok ne ucita texture iduce mape te nakon toga krena normalno.To se ponavlja kroz cijelu igru i puno je bolje od trzaja koje je bilo prisutno sa patchem 1.01.Ukratko igra radi slicno poput mnogih igri sa PS2 konzole gdje su slicna ucitavanja naravno sa dvd-a.Sve je puno igrivije i postavlja se pitanje kako nisu mogli odmah izbaciti barem ovakvu verziju igre.Po meni to jos nije to ali je ukupni dojam dosta bolji.Ispada da se ipak isplati potruditi oko ove igre te zazmiriti na tehnicke probleme jer je igra zarazna ,zanimljiva i graficki poprilicno inpresivna.Sa 2GB rama ili cak sa vise mislim da bi to bili to.

Arbiter of Change
04-11-2006, 08:53
Koja promjena mišljenja... :roll:

Deno
04-11-2006, 09:10
Novi patch 1.08 rjesava puuuno toga.Vrtim ga na 1280x1024 na srednje-visokim postavkama i trzanje je nestalo.Umjesto da igra trza igra sada zastane kompletno na trenutak dok ne ucita texture iduce mape te nakon toga krena normalno.To se ponavlja kroz cijelu igru i puno je bolje od trzaja koje je bilo prisutno sa patchem 1.01.Ukratko igra radi slicno poput mnogih igri sa PS2 konzole gdje su slicna ucitavanja naravno sa dvd-a.Sve je puno igrivije i postavlja se pitanje kako nisu mogli odmah izbaciti barem ovakvu verziju igre.Po meni to jos nije to ali je ukupni dojam dosta bolji.Ispada da se ipak isplati potruditi oko ove igre te zazmiriti na tehnicke probleme jer je igra zarazna ,zanimljiva i graficki poprilicno inpresivna.Sa 2GB rama ili cak sa vise mislim da bi to bili to.

Imaš link za patch ?

mravojed19
04-11-2006, 12:54
http://update.gothic3.com/

http://www.playerworlds.de/gothic/Gothic3_patch108.exe

Changes:

Build 1.08
----------
- Several crash bugs fixed
- Performance increased
- Combat AI for several monsters improved/simplified (e.g. boar)
- Lots of AI Fixes ( Murderer Reaction from party member fixed, AI comments improved)
- Sleeping NPC's AI reactions improved
- Camera Control: Inverting the X-axis is now saved
- Lensflare/Sun doesn't shine through mountains and buildings anymore
- Rhobar and Zuben are dead after defeating them
- Revolution mechanics improved
- Lester does now talk even when not sitting at the campfire
- Epilogue fixed
- "No mission success after 2 times "not enough gold" fixed
- Vak and Gonzales are now still there after a revolution
- There are now more weapons at traders and in chests
- Annoying NPCs from Faring arena removed
- Story and Missions in Al shedim improved. (Lester,Saturas,Wutras,etc...)
- Snorre's ancestor stone fixed
- All problems of Hogar and the southern Orcs fixed
- Ronar Trading fixed
- Less monsters/Orcs in Nordmar
- Vibald is now carrying explosive arrows
- Bogir dialog fixed
- Osmund dialog fixed
- Crossbow handling improved

Additionally Patch 1.08 includes all changes from the Release Update (1.07).

http://download.piranha-bytes.com/go...ngelog-108.txt

Old savegames are still compatible, but before patching unequip all items, save and only then install.
Last edited by Glockenbeat : Today at 17:33.
Glockenbeat is offline Reply With Quote


evo vam najnoviji patch,link za skinuti i lista ispravaka.

evo deno

Deno
04-11-2006, 13:24
http://update.gothic3.com/

http://www.playerworlds.de/gothic/Gothic3_patch108.exe

Changes:

Build 1.08
----------
- Several crash bugs fixed
- Performance increased
- Combat AI for several monsters improved/simplified (e.g. boar)
- Lots of AI Fixes ( Murderer Reaction from party member fixed, AI comments improved)
- Sleeping NPC's AI reactions improved
- Camera Control: Inverting the X-axis is now saved
- Lensflare/Sun doesn't shine through mountains and buildings anymore
- Rhobar and Zuben are dead after defeating them
- Revolution mechanics improved
- Lester does now talk even when not sitting at the campfire
- Epilogue fixed
- "No mission success after 2 times "not enough gold" fixed
- Vak and Gonzales are now still there after a revolution
- There are now more weapons at traders and in chests
- Annoying NPCs from Faring arena removed
- Story and Missions in Al shedim improved. (Lester,Saturas,Wutras,etc...)
- Snorre's ancestor stone fixed
- All problems of Hogar and the southern Orcs fixed
- Ronar Trading fixed
- Less monsters/Orcs in Nordmar
- Vibald is now carrying explosive arrows
- Bogir dialog fixed
- Osmund dialog fixed
- Crossbow handling improved

Additionally Patch 1.08 includes all changes from the Release Update (1.07).

http://download.piranha-bytes.com/go...ngelog-108.txt

Old savegames are still compatible, but before patching unequip all items, save and only then install.
Last edited by Glockenbeat : Today at 17:33.
Glockenbeat is offline Reply With Quote


evo vam najnoviji patch,link za skinuti i lista ispravaka.

evo deno

Thx, ali...Server Error..."This Page cannot be displayed" :cry:

Deno
04-11-2006, 13:27
http://update.gothic3.com/

http://www.playerworlds.de/gothic/Gothic3_patch108.exe

Changes:

Build 1.08
----------
- Several crash bugs fixed
- Performance increased
- Combat AI for several monsters improved/simplified (e.g. boar)
- Lots of AI Fixes ( Murderer Reaction from party member fixed, AI comments improved)
- Sleeping NPC's AI reactions improved
- Camera Control: Inverting the X-axis is now saved
- Lensflare/Sun doesn't shine through mountains and buildings anymore
- Rhobar and Zuben are dead after defeating them
- Revolution mechanics improved
- Lester does now talk even when not sitting at the campfire
- Epilogue fixed
- "No mission success after 2 times "not enough gold" fixed
- Vak and Gonzales are now still there after a revolution
- There are now more weapons at traders and in chests
- Annoying NPCs from Faring arena removed
- Story and Missions in Al shedim improved. (Lester,Saturas,Wutras,etc...)
- Snorre's ancestor stone fixed
- All problems of Hogar and the southern Orcs fixed
- Ronar Trading fixed
- Less monsters/Orcs in Nordmar
- Vibald is now carrying explosive arrows
- Bogir dialog fixed
- Osmund dialog fixed
- Crossbow handling improved

Additionally Patch 1.08 includes all changes from the Release Update (1.07).

http://download.piranha-bytes.com/go...ngelog-108.txt

Old savegames are still compatible, but before patching unequip all items, save and only then install.
Last edited by Glockenbeat : Today at 17:33.
Glockenbeat is offline Reply With Quote


evo vam najnoviji patch,link za skinuti i lista ispravaka.

evo deno

Thx, ali...Server Error..."This Page cannot be displayed" :cry:

Dobro je :) ..našao sam neki drugi link...ima 60 MB-a jelda?

mravojed19
04-11-2006, 13:36
je,to je taj!

dugi
04-11-2006, 14:28
Koja promjena mišljenja... :roll:

U kojem pogledu? Pa ja se nisam ni zalio na igrivost vec na tehnikalije koje su se dosta popravile zadnjim patchom, barem meni.I dalje tvrdim da je gamad prezahtjevna.Po onome sto nudi graficki ne opravdava toliku hardversku glad.Ali da je igra zanimljiva to svakako je jer da nije nebi se toliko ni trudio oko nje.Sve je to moglo puuuno bolje samo da su igru ispolirali kako treba i izbacili ju za koji mjesec ili vise , nije ni bitno, svakako bi bilo bolje nego ovo kaj imamo.

skuki
05-11-2006, 19:13
Moze li mi netko reci zasto me nece trenirati za master swordsmena a imam strenght 200, imam 5 Lp i imam 5k golda?
kaze da ne zadovoljavam uvjete.
koji je sad to k?

Lord Coldwolf
05-11-2006, 20:38
Moze li mi netko reci zasto me nece trenirati za master swordsmena a imam strenght 200, imam 5 Lp i imam 5k golda?
kaze da ne zadovoljavam uvjete.
koji je sad to k?

mozda ti treba 10 LP,. jer u gothicu 2 je bio slucaj da nakon 30 ,.za bilo koji skill moras placat 10 LP da ti poveca skill za 5,. ili 2LP za 1.

skuki
05-11-2006, 21:20
Moze li mi netko reci zasto me nece trenirati za master swordsmena a imam strenght 200, imam 5 Lp i imam 5k golda?
kaze da ne zadovoljavam uvjete.
koji je sad to k?

mozda ti treba 10 LP,. jer u gothicu 2 je bio slucaj da nakon 30 ,.za bilo koji skill moras placat 10 LP da ti poveca skill za 5,. ili 2LP za 1.

da, ali ipak nije to, jerbo pise bas 5, ali za slucaj da krivo pise, imao sam 14 LP-a, tak da to nije.
mozda trebam biti odredjeni level, al onda bi i to trebalo pisati u uvjetima. a fak...

Lord Coldwolf
05-11-2006, 21:36
Moze li mi netko reci zasto me nece trenirati za master swordsmena a imam strenght 200, imam 5 Lp i imam 5k golda?
kaze da ne zadovoljavam uvjete.
koji je sad to k?

mozda ti treba 10 LP,. jer u gothicu 2 je bio slucaj da nakon 30 ,.za bilo koji skill moras placat 10 LP da ti poveca skill za 5,. ili 2LP za 1.

da, ali ipak nije to, jerbo pise bas 5, ali za slucaj da krivo pise, imao sam 14 LP-a, tak da to nije.
mozda trebam biti odredjeni level, al onda bi i to trebalo pisati u uvjetima. a fak...

hm,. pitaj jos na nekom official forumu,. mozda znaju ljudi dal je bug il kaj vec.

mravojed19
08-11-2006, 11:57
http://update.gothic3.com/

novi patch 1.09

it should fix the out of memory-bug when trying to save/load.

Since all past patch versions are included you should load your last savegame, unequip all items, save and only then install the patch.

coki
10-11-2006, 22:21
Ja sam ju tek danas dobio izgleda ok

Doggy
10-11-2006, 22:29
e, jedno glupo pitanje... kak se u toj igri trguje???stisnem trade, i sve ode k njemu a ja ne dobim pare... WTF???

skuki
10-11-2006, 22:53
e, jedno glupo pitanje... kak se u toj igri trguje???stisnem trade, i sve ode k njemu a ja ne dobim pare... WTF???

trebas kliknuti gold balance prvo, a onda trade.

kikl0p
10-11-2006, 23:07
tko ti je na avatu?
ontopic - igra mi radi jako lijepo sadto ti je Mabus

mravojed19
11-11-2006, 00:05
erm...prije sam rekao da sam kod frenda malo igro,bla bla.


danas sam skinuo demo...1050MB..

igrao sam negdje dva sata i jos nijedan quest nisam napravio,osim prvog.LOOL

igra lijepo radi na medium detaljima na gigi rama,2600+ bartonu i 9550gt grafičkoj

šta se tiče same igre...reci cu samo da kad bi više rpga bilo ovakvo da ja vjerojatno nebi imao drustveni zivot.amen

još mi u ušima ona prelijepa glazba,savrsena je..

Doggy
11-11-2006, 19:22
a postoji kakva sansa da igram gothic 3 a 2,4 GHz, 512 RAM-a, 6600 GT 128 RAM-a???? jer mi trza ko blesavo, cak i a 800x600, s low detaljima....

Prince-Artas
11-11-2006, 19:28
a postoji kakva sansa da igram gothic 3 a 2,4 GHz, 512 RAM-a, 6600 GT 128 RAM-a???? jer mi trza ko blesavo, cak i a 800x600, s low detaljima....

stavi patch 1.09 i kupi barem još 512rama

Arbiter of Change
11-11-2006, 19:36
Demo je navodno još lošije optimiziran od same igre.

dugi
11-11-2006, 20:00
Demo je navodno još lošije optimiziran od same igre.
NISTA nije lošije optimizirano od same igre , cak ni doticni demo.Citam na nekim forumima da trza cak i sa 2gb rama.

Prince-Artas
11-11-2006, 20:02
novi 1.09 patch baš riješava nekakav problem s ramom, inače igra je dosta podbacila po prodaji, toliko o njenim kvalitetama

Arbiter of Change
11-11-2006, 20:04
novi 1.09 patch baš riješava nekakav problem s ramom, inače igra je dosta podbacila po prodaji, toliko o njenim kvalitetama

Valjda famozni "memory leek".

Ironično je da se smatralo da će Gothic 3 konkurirati Oblivionu i to opako. :(

mravojed19
11-11-2006, 20:06
a istina da je zahtjevna..

nego,ako i je podbacila po prodaji,za sto nemam nikakvih dokaza,to je zbog zahtjevnosti i bugova(ali ogroman broj ih je vec ispravljen u patchevima) definitivno ne jer je gothic 3 loš rpg ili tako nesto.

dugi
11-11-2006, 20:07
Nisu to ni slicne igre.Oblivion je remek djelo dok je Gothic 3 to skoro mogao biti samo da nisu zurili sa izlaskom.Igra ima ogromnih potencijala ali sumnjam da ju bilokakav patch moze izvuci iz dreka.

Arbiter of Change
11-11-2006, 20:08
nego,ako i je podbacila po prodaji,za sto nemam nikakvih dokaza,to je zbog zahtjevnosti i bugova(ali ogroman broj ih je vec ispravljen u patchevima) definitivno ne jer je gothic 3 loš rpg ili tako nesto.

Istina, ali kad imaš ONOLIKE zahtjeve i bugove, onda i gameplay trpi.

Daleko je Oblivion od remek-djela za mene.