PDA

Pogledaj cijelu verziju : Siva Termalna Pasta...



C
03-04-2009, 16:40
...Provodi Struju!?

Bartuc
03-04-2009, 17:29
Da, Silver paste ti spadaju pod metalni mix paste te imaju u sebi primjesa metala i srebra koje mogu provsti struju. S Silver pastom pazi da zahvatiš samo bazu procesora. Potpuno bezopasno ukoliko je pravilno naneseš, nisi valjda lud da ćeš mazati matičnu ili bilo kakve druge integrirane krugove sa termalnom pastom xD

Gwin
03-04-2009, 17:29
da.. sive paste su uglavnom od srebra, a srebro provodi struju..

i to pričamo maltene o supervodiču.. srebro ima najveću vodljivost od svih metala..

e sad.. Arctic Silver 5 recimo ima 99,9% srebrnih kristalića, koji plivaju u nekom polisintetskom ulju te zato djeluju kao krema a ne prah te NE BI SMJELA biti vodljiva. ali se može ponašati kao kondenzator te ju svejedno treba držati dalje od procerskih pinova, matične itd..

/edit.. eto.. bartuc brži za par sekundi

Bartuc
03-04-2009, 17:31
Sinkro odgovor :D

C
03-04-2009, 20:09
Ma mislio sam, znate kako na AMD-ovim CPU-ima okolo jezgre imaju mali čipići za clock. I sada se to npr. razlije i malo pospaja par čipića, jezgru i sl., i šta ako sprovede struju? :hangin: (Znam šta bude.)

BTW VGA ima pasivni hladnjak. Nema termalne paste. Dali je točno da se na pasivne hladnjake ne stavlja termalna pasta? Jer ja imam već godinu dana takvu VGA. Onako, bez zraka se zagrije do 120°C i sve OK, uz zrak od 50°C - 75°C. Kada kažem "zrak", mislim na pasivni, ne na aktivni, s fenovima i sl.

Hellboy
03-04-2009, 20:16
Erm, pasivan ili aktivan, moraš imati termalnu pastu između procesora i hladnjaka. Ona služi da popuni mikroskopske udubine na obje strane radi bolje i veće kontaktne površine i efektivnijeg hlađenja. Inače, ne trpaš centimetar debeo sloj termalne paste na proc. :D
Tek toliko da dobiješ premaz preko površine kad nakeljiš hladnjak.

C
03-04-2009, 20:17
Znači da stavim termalnu u VGA?
Ono, znao sam se opeći na nju, ali stvarno. XD

Gwin
03-04-2009, 20:33
sam ti stavi pastu.. za to služi..

C
03-04-2009, 20:37
OK. Staviti ću onda kada budem opet kućište nadograđivao. Danas sam nadogradio 80 mm fen i novi hladnjak, a full ih je sje*ano staviti, jer su sve na silu i fiziku ti stariji socketi, pa sam već par puta skoro odvalio kondić i oštetio matičnu.

Nego, daj mi usput u Ordinaciji recite kakvo je napajanje Tagan, napisao sam njegovu oznaku, ime, etc...