PDA

Pogledaj cijelu verziju : GBA ekran



SkunK
03-04-2009, 13:09
Radi se o Game Boy Advanced konzoli, i neka mrvica je očito na LCD ekranu (bijela ) , ništa strašno no volio bih malo očistiti LCD ekran da je maknem jer mi smeta pri igri.

Problem je jer neznam kako da odvojim samo taj dio GBA da mogu to ocistiti, problem prvenstveno stvaraju ovi "gumeni" šerafi :

http://img13.imageshack.us/my.php?image=gba.jpg


Ima kakvih ideja kako da to izvedem ?

Hvala.

Hellboy
03-04-2009, 13:14
Si probao pribadačom? Samo lagano između tog čepa i samog oklopa uvući pribadaču i principom poluge iščupati čep it rupe.

SkunK
03-04-2009, 13:20
Si probao pribadačom? Samo lagano između tog čepa i samog oklopa uvući pribadaču i principom poluge iščupati čep it rupe.

Ma jesam s iglom ali počela je uništavati sam mehanizam (tesko je bez da ne probušiš tu gumu) , treba mi savjet nekog tko je to već radio.

SkunK
03-04-2009, 14:45
btw. samo da napomenem kad nema već edit-a nakon nekog vremena :

Možebitno je da je i stvar oko mrtvog pixela, tj. "zaglavljenog".

SkunK
03-04-2009, 15:34
Nije mrtvi piksel pošto kad ugasim LCD onda se vidi ta "bijela tockica".

C
03-04-2009, 15:59
Kompresorom. :D
S jedno 6 bara usisavanja, u jednoj stotinki (samo da bude "pss"), iščupa ti tu gumu...a možda i cijeli ekran, skupa sa svime što je pod njime... :D

Ovo ti je ispod:
http://www.anthrox.com/store/catalog/gba-splcd_RESIZED.jpg

Fora, možeš ga FPS-ati istovremenim pritiskom na L + R + Select + Start.

BTW Tražim malo, možda nađem kako da ga očistiš...

SkunK
03-04-2009, 16:11
Ne pomaze bas...

C
03-04-2009, 16:23
Pogledaj ovo:
_0udIGnDvnE

Ne, ne mislim da ga tako otvoriš, ali možeš vidjeti kako izgleda rasklopljen. Točnije, jesi siguran da su šarafčići ispod tih gumiranih mjesta? -Vidiš kako se rasklopio od iza...

Ovaj je pokušao otvoriti ekran...nije uspio...
SG2Vd5VTYJU

Ovdje možeš vidjeti svaki rasklopljeni komadić GBA SP-a:
CRSzaom5 ... re=related (CRSzaom5tLE&feature=related)

Ipak su šarafčići iza gumica. :(

Ja bi kolega improvizirao. Sad', ja ne znam koliko su te gumice jake, no ja bi to starom drevnom riješio: "Zavadi pa vladaj." U ovom slučaju: "Zaprljaj pa očisti."
Ovako bi ja to uradio. Bliži se ljeto, sigurno imaš neku staru ronilačku masku koja ti ne treba, koja je za smeća. Potraži ju. Ne, maska ti neće trebati, nego guma koja ide okolo glave. Ona ti treba. Točnije, treba ti bijela takva guma. Ona ima odlična svojstva gorivosti, elastičnosti i tvrdoće, što ti sada baš treba. Kada ju uzmeš, osijeci jedan mali pravokutni dio te gumice. Uzmi upaljač i zapali vrh te gumičice. Pusti ga da gori neko vrijeme. Ta guma veličine 2 mm × 1 cm × 5 mm ti može goriti do 10 minuta, no neka odgori samo vrh, zatim ga ugasi zrakom, ne vodom, mora ostati suh. Kada to uradiš, taj vrh će se blago zaobliti, biti će crn, još uvijek elestičan, ali manje, no imati će veću tvrdoću. Kada to uradiš, pusti ga da se ohladi. Kada bude hladan, uzmi tu gumu i sekundarno ljepilo. Kapni jednu kap na taj vršak koji je blago zaobljen i spaljen, te ga zalijepi od gumu na GBA. Neka se tako osuši. Što više ljepila staviš, imaj na umu da će biti sigurnije, ali i teže za kasnije očistiti. OK, nakon što se ljepilo osuši dobro, povuci gumu s maske, kako bi ičupao gumu iz GBA. Obje su tvrde, čvrste i elastične, pa će teže puknuti. Kada ju iščupaš, sada, ne znam kakva je ta guma s GBA, no ako podnosi vrelu vodu, stavi te gume u tu vrelu vodu. Ako ne, onda ju stavi u toplu vodu na neko vrijeme, te uhladnu skupa s nekim agresivnim i oštrim sredstvom za čišćenje, neka se kiseli, dok ti očistiš display od GBA kako znaš i umiješ. Kada ga očistiš, onda se pozabavi skidanja ljepila s gumica. Rekao sam jedan način, no možeš bilo koji, samo da ne oštetiš gumu od GBA, a pošto ja ne znam kakva ja to točno guma, mogu samo davati savjete. Npr. ultra tvrda i snažna ljepila popuštaju na temperaturi od 60°C - 120°C, ovisno o ljepilu. Možeš se poslužiti ljekarskim benzinom, alkoholom, i nekim odstranjivačima...
Kada uspiješ skinuti ljepilo, a s obzirom da si već na početku gumu od maske spalio, nju ćeš lakše skinuti, zbog zaobljenja i njezinih općenitih karakteristika, no ona te više neće zanimati, pa ju možeš baciti.
Pošto je guma s GBA, ipak guma, a snažna njepila nisu toliko gumenasta, možeš pokušati sa ledenom i hladnom vodom. Guma je veća za zaprezanje, pa će ljepilo pucati, a akda ideš u dladnu vodu, guma je opet veća za skupljanje nego ljepilo, pa će se ljepilo sporije kretatii sl., pa će i tada ljepilo pucati, dok se guma samo širi i skuplja, itd.
Na kraju gumice od GBA upikneš unutra silom svojih prstiju.

Ne znam kako drugačije. Kada ne vidim izlaza, osim kompresorom koji bi to iščupao, i sličnih alternativa, onda ja improviziram. :)

SkunK
03-04-2009, 16:46
Gle thx ali ja bi volio vidjeti kako se otvori taj dio koji je kod ekrana da ga mogu malo ocistiti.

Isto tako sam cuo da kad se taj dio otvori da se zna dogoditi vise stete nego koristi, tipa da prilikom otvaranja uđe više prašine nego što je bilo...

C
03-04-2009, 17:04
Imaš moj edit.
Pokušaj raditi u čistom prostoru, uz svijeću/e koja/e će paliti prašinicu u zraku...
I ako je guma od GBA unutra na šiljak, poput koplja koje se može zabiti, ali se ne može izvaditi, tj. jako se teško izvadi, onda teško da ćeš ga moći ikako otvoriti, bez da uništiš te gumičice od GBA. No ja ipak mislim da su to samo ovako gumeni čepovi.

SkunK
03-04-2009, 17:16
Imaš moj edit.
Pokušaj raditi u čistom prostoru, uz svijeću/e koja/e će paliti prašinicu u zraku...
I ako je guma od GBA unutra na šiljak, poput koplja koje se može zabiti, ali se ne može izvaditi, tj. jako se teško izvadi, onda teško da ćeš ga moći ikako otvoriti, bez da uništiš te gumičice od GBA. No ja ipak mislim da su to samo ovako gumeni čepovi.


Thx na editu i savjetu no ono mi je preriskantno. Mora biti neki "normalniji" nacin.

C
03-04-2009, 20:06
A čuj, duža operacija, to bolje. A sve kraće su gore. Npr. Hellboy-ev način. Neračunajući odlazak na servis. :)

Hellboy
03-04-2009, 20:12
N95 u paketu s maskom dobija i komad plastičnog alata koji služi za otvaranje jako finog dijela uređaja. Izgleda ovako:
(na slici plava sprava)
http://www.feverstore.com/ebay/phone_case/phone_case_nokian95_purple.jpg
Ne oštećuje plastiku i možda bi moglo poslužiti umjesto pribadače. Svaki iole bolji servis bi mogao to imati u alatu.

C
03-04-2009, 20:16
Hell, možda si malo previše ufuran u svoj mobitel? Čisto ovako prijateljski, dosadan si s tim mobom više. :)
Peace. :)

SkunK
03-04-2009, 20:18
A ono, pročešljao sam cijeli prokleti net da vidim kako da izvadim barem te gumene djelove pa bi lako s three-way šarafcigerom šarafe ispod njih odšarafio no nema nikakve tehnike i nikakvog savjeta kako i na što da se pazi.

Hellboy
03-04-2009, 20:19
@C
Erm, preporučio sam čovjeku komad alata za koji znam da je dovoljno fin da ne ošteti plastiku jer je i sam plastičan. Maska sa N95 je bila tu jer mi se nije dalo croppati fotku. :(

@ReiKo
Well, ako ne ide ovim čudom koje sam gore spomenuo, probaj kod zubara. Ima sisaljku koja može to čudo iščupati. :D

C
03-04-2009, 20:21
Prvi @ - Ma OK je. :)

Drugi @ - Na to sam mislio kada sam rekao na početku da ga tako sa kompresorom izvuče. Može i s usisivačem, te nekim dodatkom... :D