PDA

Pogledaj cijelu verziju : maxtv mreža



Gwin
01-04-2009, 01:29
do prošlog mjeseca sam imao onaj mali sivi motorola maxtv prijemnik
sad imam novi, siemensov
ovaj stari su mi ostavili.. to sam ionako platio..

zyxelov router ima dva IPTV ulaza na sebi..

da li ja mogu spojit ovaj stari receiver na drugi ulaz?? i imat maxtv u dvije sobe? na dva televizora?

odnosno; da li mogu složit neki ethernet splitter koji bi mi poslao signal na oba routera??

or something??

W3DR4N
01-04-2009, 01:56
Ne. ^^

Portovi na ruteru jesu konfigurirani da prva dva budu telka, a druga dva net, no nemaš dovoljno bandwidth soka za to.
Pričao sam s frajerom koji je postavljao ruter i kaže da bi se uređaj maltene raspao kad bi na njega stavio dva max tv-a i dvije internetske veze.

Karlo_from_Bjelovar
01-04-2009, 06:34
u teoriji, mogao bi jedino slozit da na oba TVa gledas isti program, a sad kolko je to tebi "po volji"... >.>

Gwin
01-04-2009, 06:49
Ne. ^^

Portovi na ruteru jesu konfigurirani da prva dva budu telka, a druga dva net, no nemaš dovoljno bandwidth soka za to.
Pričao sam s frajerom koji je postavljao ruter i kaže da bi se uređaj maltene raspao kad bi na njega stavio dva max tv-a i dvije internetske veze.
lako za bandwidth.. ali sistem radi??

jer me ne košta ništa investirat 30kn u mrežni kabel :D

bezimeni
01-04-2009, 09:24
Ne budi naivan.Na samom dslamu treba promjeniti profil koji ti omogući upotrebu drugog stb-a (tada se isti korisnički račun i glavni pin koristi za oba stb-a) .Bez 1800 kn nema takve muzike. 2. sama parica + tvoja kućna instalacija mora biti u mogućnosti izdržati barem 12 mbs + brzinu za internet ...

Gwin
01-04-2009, 09:44
parica nije problem, jer trenutno preko nje ide 14Mbps..

znači, nije problem hardverski, ali hoćeš reći da je softverski lockan signal od drugog kanala??
al ono.. zar nije ta cifra bila za KUPNJU novog receivera??

bezimeni
01-04-2009, 09:47
receivera je samo jedna od točaka...pločica na dslamu mora podžavati takve brzine a da ne pričam kako se zauzima ukupna propusnosnst sa povečanjem takvih korisnika...nije to nešto što bi oni stimulrali zato i košta.Softverski ti je puštena propusnost po kojoj se može gledati maksimalno jedan stb i softverski ti je zaključano da se može na sustav prijaviti samo jedan stb .

Gwin
01-04-2009, 10:01
a damn.. a taman sam mislio da će me punica konačno prestat maltretirat :D

Sickmanno1
01-04-2009, 22:11
A da recimo spojis dva ta maxtv recivera na 2 razlicita TV, da li bi funkcijoniralo ako bi jedan bio ugasen a drugi upaljen, jel recimo starci preko dana gledaju TV, a ja tek dok idem spavat a za to vrijeme je maxtv (glavni) ugasen :D ?

IGoR_2803
01-04-2009, 22:34
najbolje da nazoves t-com helpdesk, jer mislim da postoji mogućnost, ali to na tvoj izričit zahtjev i s tim da naravno moraš platiti dodatni stb i neznam kaj još... probaj ih nazvati, niš te ne košta...