PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zombies 4 Real???



Stranica : 1 [2] 3

Arbiter of Change
06-04-2009, 09:07
ajd gledaj, zombiji ne postoje niti će postojat tako skoro. to je uredu što ti voliš takve stvari, pa ćeš čitat o njima, razmišljat itd., lijepo je što imaš hobi. ali nemožeš "vrijeđat" ljude što o NESTVARNOJ temi znaju manje od tebe. jer većina ljudi što dolaze na ovaj topic o zombijima znaju iz par filmova koje su gledali. a i da postoje zombiji ko kaže da su to neka krvoločna bića koja bi pojela sve moguće blabla, možda su neke dobre legende koje će se družit s nama jer je ovo fiktivna tema tako da logika tu ne postoji.
OK, sad znam da sam nešto sigurno propustio... gdje sam ja bilo koga vrijeđao u ovoj temi? Samo sam iznio očigledno iz moje perspektive.
Ako ti je onaj komentar na logistiku uvreda, preporučam da ga pročitaš opet. :)

@Hell:
Mislim da bi zombiji bježali od tebeSkad bi vidjeli koje bi ti perverzarije radio sa gđicom. Albom. :)

Hellboy
06-04-2009, 10:50
Za to nisam ja kriv već priroda koja je napravila remek-djelo. :D

Macolla
06-04-2009, 11:08
Zombiji ce pronaci nuklearnu bombu koju ce opaliti na sebe same kako bi mutirali u 1337 zombije sa 4 ruke 2 glave i 5 kg cevapa u stomaku tako da budu izdrzljiviji....

Hellboy
06-04-2009, 12:27
Well, ni to nije loša ideja. Barem nećeš postati dio nemrtve horde koja će harati planetom sljedećih 5-6 godina dok na kraju ne istrune i ostavi prazan svijet. I barem bih to obavio sa stilom i povukao što više smradova sa sobom. :D

Xero
08-04-2009, 20:27
Protiv zombija najbolji je neki power armor pa nek grizu kolko hoće samo će pokvarit zube.

FaTaL_mRkvA
08-04-2009, 21:38
Ako je suditi po teorijama nekih, armor bi ti se pretvorio u zombie-armor i ugrizo te i ti bi posto zombie.

Nodakim
08-04-2009, 22:45
Da,ono rofl kako si tako nesto glupo mogao pomisliti...
:(

Grim
09-04-2009, 07:17
Ako je suditi po teorijama nekih, armor bi ti se pretvorio u zombie-armor i ugrizo te i ti bi posto zombie.
I tlo bi postalo zombi tlo, zrak bi postao zombi zrak, a damn :(

Lord Ragnarok
09-04-2009, 10:25
a zombiji bi postali divovski gusteri/reptili/stagod i onda bi pokorili sav poznati i nepoznati svemir

FaTaL_mRkvA
09-04-2009, 14:04
Djelomično točno.
Pretvorili bi se u SVEMIRSKE guštere iz druge dimenzije i potajno nas kontrolirali.

Xero
09-04-2009, 19:43
A ja i moj power armor bi bili glavni :D

Hellboy
09-04-2009, 19:44
Djelomično točno.
Pretvorili bi se u SVEMIRSKE guštere iz druge dimenzije i potajno nas kontrolirali.
U tom slučaju volontiram da postanem zombi koji će evoluirati u mind controlling guštera i potom izvoditi eksperimente sa Jessicom Albom i maslacem od kikirikija.

Madskull
12-04-2009, 01:14
Djelomično točno.
Pretvorili bi se u SVEMIRSKE guštere iz druge dimenzije i potajno nas kontrolirali.
U tom slučaju volontiram da postanem zombi koji će evoluirati u mind controlling guštera i potom izvoditi eksperimente sa Jessicom Albom i maslacem od kikirikija.

rofl im in za to xD

C
23-04-2009, 11:32
Zombiji postoje samo na Jamajci.
Oni su u obliku duhova, aktivni su noću, kada su i vidljivi, živim bićima mogu nauditi samo guranjem i zabijanjem, te eventualno prepadanjem. Obično se nalaze u napuštenim kućama Jamajke i njihovoj okolici. Izgled duha, nemaju lica, nemaju ruke, nemaju noge, lebde s polu prozirnim plahtama na sebi. Oni ne jedu ljude, niti su truli, kao na igrama i/ili u našim mislima.

Također, procurila je vijest da su u Area 51 napravili za sada pse, zečeve i miševe zombije. Svežderi, trulež, no nakon nekog vremena umru, jer previše strule živi, te nisu zarazni, ali su u glavnom zombiji i imaju samo neke karakteristike zombija koje mi furamo u našim glavama zbog multimedije.

Arkannen
23-04-2009, 11:44
Duhovi postoje samo u Australiji.

C
23-04-2009, 12:01
Duhovi postoje svugdje, ali baš ti po imenu "Zombi", oni postoje samo na Jamajci, i drugačiji su od drugih "standardnih" duhova.

Ghost_Rider
23-04-2009, 12:45
Ako je suditi po teorijama nekih, armor bi ti se pretvorio u zombie-armor i ugrizo te i ti bi posto zombie.

Mislis mozda da bi ovakav izgledao

http://tech2.in.com/media/images/2007/Oct/img_27531_area51.jpg

Arbiter of Change
23-04-2009, 13:34
All Flesh Must Be Eaten ima jednu supplement knjigu koja se bavi zombijima u SF settingu tako da je dobro za čitati ako na to lomite glave.

majstoro2
23-04-2009, 17:55
a zombiji bi postali divovski gusteri/reptili/stagod i onda bi pokorili sav poznati i nepoznati svemir
jes to gledo svemirske vojnike xD

FaTaL_mRkvA
24-04-2009, 06:24
a zombiji bi postali divovski gusteri/reptili/stagod i onda bi pokorili sav poznati i nepoznati svemir
jes to gledo svemirske vojnike xD
Mislim da je samo previše slušo teh_zoh-a :D

Lord Ragnarok
24-04-2009, 10:22
teh_zoh je kriv :(

Wolfwrath
23-06-2009, 14:53
Meni se biološki i fizički čini prilično glupo smatrati zombie MRTVIMA (bez uvrede).
Virus napada ljudski mozak,uništava sve moguće,osim osnovne želje za preživljavanjem,i time i hranjenjem. Netko je još prije rekao, za sve nam treba energija, koja ne može nastati iz ničega. Dakle,zombii se moraju hraniti, osim ako ne nauče raditi fotosintezu, a onda se ne bi morali hraniti nama...

U vezi preživljavanja.
Ono sa strmim planinama i sličnim-pa zombiji navaljuju i onda se penju jedi preko drugih,tvore piramidu, i na kraju dođu do tebe. Ovo bi pogotovo funkcioniralo ako su toliko glupi da nisu svjesni ni drugih zombija.

Evo vam najbolje moguće ideje ( :wink: )-

Nas se skupi nekoliko (ne previše), zajdeno na neku poveću naftnu platformu,dobro ju operemo,ponesemo dosta zemlje-za uzgajanje voća i povrća (pogotovo limuna, za prije spomenuti skorbut), ponesemo kokoši i svinje,kontrolirano ih uzgajamo,i sretni mi.
U ovom slučaju,zombiji ne mogu se nikako popeti gore,čak ni onom piramidom,pošto se u vodi nikako ne mogu snaći. Ili bi potonuli,ili bi bespomoćno plutali...

Ajd,nađite rupu ovdje... :D

str1k3r
23-06-2009, 14:56
Naftne platforme imaju tendenciju krahirati uslijed većih oluja, budući da stoje samo na stupovima sidrenima u morsko dno, i to su privremene građevine.

Mirko L
23-06-2009, 15:23
I ja mislin da nije to lažno, ali taman sad uvatija dio iz wikipedije:

The guide attributes the zombie outbreaks to the fictionalSvirus "Solanum"
i(ovo govori o nekoj knjizi:)

The book is divided into six separate chapters, a fictional list of attacks throughout history and an appendix.

The first chapter is entitled The Undead: Myths and Realities. It lays down the specific ground rules that are referenced repeatedly in the book. The first of these describes "Solanum", the fictionalSvirus that creates a zombie,

EDIT: ipak se čini da je fictional :D

Hellboy
23-06-2009, 15:28
Naravno da je fikcionalni, FFS pa već smo milijun puta i spomenuli iz koje je to knjige.

I da, vući zemlju na naftnu platformu? Dok te jure horde BRZIH zombija? Na platformu koja nije napravljena da podnese još nekoliko tona zemlje koju bi tamo morao nekako odvući. Na platformu koju će prvi jači val srušiti u more puno plutajućih zombija? Želiš li završiti pod površinom vode dok te deseci ruku grabe a stotine zuba bivaju duboko usađeni u tvoje meso koje se potom odvaja od tebe dok ti ne možeš disati da bi vrisnuo jer su ti pluća puna vode? Ne? I mislio sam.

Mirko L
23-06-2009, 15:35
E, fikcionalni a opet piše da su arheolozi istraživali i da su našli tijelo koje je bilo zaraženo istin viruson...
Dalje vidin ja wikianswers...pitanje je bilo ''is solanum real'' piše vani u internetu ''no, it was made up'', uđen ja u stranicu i u odgovoru piše ''yes.'' Nać ću ja još toga

EDIT: ipak se čini da je fictional :D

Cthulhu
23-06-2009, 15:40
Želiš li završiti pod površinom vode dok te deseci ruku grabe a stotine zuba bivaju duboko usađeni u tvoje meso koje se potom odvaja od tebe dok ti ne možeš disati da bi vrisnuo jer su ti pluća puna vode? Ne? I mislio sam.
Nice. :(

Hellboy
23-06-2009, 16:00
I try. :D

Arbiter of Change
23-06-2009, 16:21
Dok te jure horde BRZIH zombija?
Dobro si to spomenuo jer sve rasprave do sada su za subjekte koristile one tradicionalne spore zombije. Kakav bi plan djelovanja bio da dođe do pojave zombija ala onih iz Left 4 Dead? To bi bilo zanimljivo za vidjeti, ali mislim da se tada tek ljudima šanse za preživljavanje dramatično smanjuju, posebno onih prvih nekoliko dana dok vlada panika i nemaš informacija, još gora situacija zbog samih karakteristika ovih drugačijih zombija (sporima možeš barem pješke trčeći pobjeći, ovi se nikada ne umaraju i trče k'o maniti).

Hellboy
23-06-2009, 16:26
Šanse? Kakve šanse? Nema šansi. Jedno je prošetati se ispred horde sporih zombija i moonati ih. Fino sjedneš na bicikl i lagano odeš svojim putem. One prokletinje iz L4D-a sakaju. Nema teoretske šanse da im utekneš. Nikako da se umore. Let's face it, ostaviti jedan metak za sebe. :D

str1k3r
23-06-2009, 16:31
SLet's face it, ostaviti jedan metak za sebe. :D

Or join the club :D

Grim
23-06-2009, 16:57
In case of a zombie attack... sta bi ja napravio.
Otidem u obliznji ducan oruzija "Hunter" pokradem oruzija teodem na moju jahtu koja se nalazi u marini(vrlo blizu) nakon cega se polako povlacim prema kraju Hrvatske(po moru) i kradeci hranu i korisne stvari iz izoliranih otoka nakon cega dolazim do otoka sučca gdje se raspakiravam radim usjeve i lovim ribu za hranu... jedini problem je doci do marine kroz zombije po ulicama ali to se jednostavno rijesi posto zivim pored mora samo skocim u neku barku i odem do marine po vodi jer zombiji neznaju plivat... :)
Ehm, as I said, najbolje rjesenje.

Hellboy
23-06-2009, 17:03
I što ako bi nekim slučajem našli put do tvoje zapizdine? Imaj na umu da zombi apokalipsa povlači i brdo posljedica sa sobom. Morske struje bi se izmjenile zbog promjena u klimatskom sustavu koje bi se manifestirale zbog nestanka utjecaja čovjeka na njegove građevine i strojeve. Topljenje nuklearki, pucanje brana, požari i slično bi utjecali na klimu. Samim time bi se struje izmjenile i čak i u Jadranu. Što znači da trenutna struja koja nosi naše smeće u Italiju ne bi funkcionirala na taj način više. :D

Čeka te jako neugodno buđenje jednog jutra kad shvatiš da ti je šupa okružena sa svih strana. :D

Arbiter of Change
23-06-2009, 17:09
Trebale bi ga više brinuti trenutne stvari, čak ako i ne dođe do prirodne katastrofe taj isti čas - možeš li uspješno provaliti u trgovinu ako je zatvorena (rešetke, armirano staklo na vratima, itd), možeš li gdje ikako efektivno i udobno staviti svo to oružje i municiju koje bi uzeo, a da te pritom ne uspori te da si i dalje sposoban trčati ako treba (ili plivati, kao što kažeš) bez da moraš odbacivati uzeto (torba i ruksak su krasne stvari, ali nije baš ugodno kad te u rebra probijaju cijevi pušaka i kad trčiš za život sa tko zna koliko kili na leđima). I vjerojatno najvažnije, znašSli uopće pucati sa kakvom-takvom preciznošću i održavati oružje da se ne ode u 3 PM (iskustvo iz filmova se ne računa) ili ta oružja potežeš samo kao teret i šminku?

Ako već niste shvatili, izgleda da smo Hell i ja najgori pesimisti po ovom pitanju. :)

Hellboy
23-06-2009, 17:12
Hell, nismo pesimisti, samo sagledavamo situaciju uzevši u obzir sposobnosti jednog gamera vulgarisa kakvi lurkaju na ovim prostorima. Mislim, nhf ljudi, ali ne piše vam se dobro. :D

Cthulhu
23-06-2009, 17:26
Zašto se samo ne bismo povukli u kanalizaciju? Da, i u njoj će biti zombija, ali znatno manje nego na površini, a i te male količine koje se nalaze u kanalizaciji će biti lakše pobiti.

Hellboy
23-06-2009, 18:01
So, znači ti bi radije riskirao u mraku kanalizacije u kojoj možeš zapeti negdje u govnima do grla (doslovno i metaforički) dok te "to malo" zombija izjeda? Prvo, izgubio bi se. Drugo, izgubio bi se. I treće izgubio bi se i upao ravno ekipici u zagrljaj.

Cthulhu
23-06-2009, 18:18
Kao prvo, ne vidim što bi zombiji uopće radili u kanalizaciji. Bilo bi ih, ali dovoljno malo da ih se može pobiti. Kao drugo, samo kretanje kroz grad bi bilo mnogo lakše i sigurnije(ako ignoriramo smrad i govna i prljavštinu).
Kao treće, što se mraka tiče, svjetiljke ftw.
Kao četvrto, čini mi se da imaš veće šanse za preživljavanje u smrdljivoj kanalizaciji gdje, kao što sam već rekao, zombija možda i ima, ali dovoljno malo da ih se može izbjeći i/ili pobiti.
Kao peto, izgubio bih se? Možda, ali prije ili poslije bih izišao na površinu, ako bih to želio, naravno. A i nije da bih usred zombie holokausta imao nekakvu određenu lokaciju gdje bih boravio, budući da smatram da je mnogo sigurnije redovito mijenjati boravišta, budući da nijedno nije konstantno sigurno. Bolje prespavati jednu noć negdje gdje bih bio potpuno siguran tih nekoliko sati, nego da se mučim kako bih napravio nekakav "dom" koji će zombiji prije ili poslije pronaći i sravniti sa zemljom. Sve u svemu, da, kanalizacija mi se čini kao mnogo sigurnije mjesto od ulice.

Herr Schnitzel
23-06-2009, 18:24
Mozda je najmudrije u prezivljavanje zombi-apokalipse krenuti s nekoliko ljudi koje poznajes i vjerujes im (skupina od cetiri ljudi mi se cini taman). Pokusati doci do hrane u nekom random supermarketu, uzeti nekoliko oruzanih artikala (bilo bi preporucljivo uzeti sacmaricu, jer ju i relativni noob moze koristiti efikasno). Svako uzima koliko mu stane u sportsku torbu srednje velicine. Zatim, potreban je auto da se dodje do moje utvrde u Gorskom kotaru :)
Prije samog naseljavanja, treba pregledati ostatak mjesta za prezivjele ili inficirane i rijesiti to na mjestu. Ako su prezivjeli, treba vidjeti dalje, ako su zombiji, well, probaj ubiti or GTFO. Trazi se drugo mjesto za naseliti.
Za hranu bi se onda trebalo pobrinuti lootanjem (recimo, svaka dva tjedna se dvoje spusta u grad po jos, dovezu se autom i ulete i izlete van s onim sto su uspjeli ugrabiti) i razumnom potrosnjom. Utvrda se dodatno osigura daskama na prozorima u prizemlju, a zombija bas i nece biti u okolini jer je na tom podrucju vrlo slaba naseljenost. Strazari jedan covjek, ali ostaje u istoj sobi gdje ostali spavaju, bitno je da ne zahrce dok je njegova smjena (uglavnom, uloga mu je ako nesto sumnjivo cuje ili vidi da probudi ostale, a ne da stiti sam). Smjena traje tri sata. Jedina prava briga je moral i sloznost grupe, sto se da srediti ako ste strpljivi i ako ste okupili psihicki stabilne osobe.

Arbiter of Change
23-06-2009, 18:29
Da ne bude zadnji:

Mozda je najmudrije u prezivljavanje zombi-apokalipse krenuti s nekoliko ljudi koje poznajes i vjerujes im (skupina od cetiri ljudi mi se cini taman). Pokusati doci do hrane u nekom random supermarketu, uzeti nekoliko oruzanih artikala (bilo bi preporucljivo uzeti sacmaricu, jer ju i relativni noob moze koristiti efikasno). Svako uzima koliko mu stane u sportsku torbu srednje velicine. Zatim, potreban je auto da se dodje do moje utvrde u Gorskom kotaru :)
Prije samog naseljavanja, treba pregledati ostatak mjesta za prezivjele ili inficirane i rijesiti to na mjestu. Ako su prezivjeli, treba vidjeti dalje, ako su zombiji, well, probaj ubiti or GTFO. Trazi se drugo mjesto za naseliti.
Za hranu bi se onda trebalo pobrinuti lootanjem (recimo, svaka dva tjedna se dvoje spusta u grad po jos, dovezu se autom i ulete i izlete van s onim sto su uspjeli ugrabiti) i razumnom potrosnjom. Utvrda se dodatno osigura daskama na prozorima u prizemlju, a zombija bas i nece biti u okolini jer je na tom podrucju vrlo slaba naseljenost. Strazari jedan covjek, ali ostaje u istoj sobi gdje ostali spavaju, bitno je da ne zahrce dok je njegova smjena (uglavnom, uloga mu je ako nesto sumnjivo cuje ili vidi da probudi ostale, a ne da stiti sam). Smjena traje tri sata. Jedina prava briga je moral i sloznost grupe, sto se da srediti ako ste strpljivi i ako ste okupili psihicki stabilne osobe.


@Cthulhu:

Ne baš. Zombija istina po defaultu ne bi trebalo biti u kanalizaciji (bar ne ovim našima), ali šanse da pokoji zaluta ili upadne uvijek postoje i vjerojatno će do njih doći, kao što i sam kažeš. I opet, gledano sa logističke strane, kretanje kroz kanalizaciju je ogromna prednost ako je poznaješ budući da bi grad vjerojatno bio zakrčen na ovaj ili onaj način.

Nažalost, tu bilo kakva prednost i završava. Svjetiljke FTW? Prije će biti svjetiljke FTL jer trebaš nekakav izvor svijetla, bio on gorivo, drvo, ulje ili baterije za rasvjetu kod elektrike, a taj izvor će se kad-tad potrošiti i trebati ćeš izaći na površinu ili drugdje za zamjenski, što će biti opasnije od samog skrivanja u kanalizaciji. Druga stvar je to što si rekao da ih je lakše izbjeći i ubiti što je opet iznimno situaciona stvar koja ovisi o tome koliko poznaješ raspored kanalizacija i koliko si sposoban, ali po defaultu svaki zatvoreni i mračni prostor je inferioran otvorenom (osim kod skrivanja, ali imaš problem ako su zombiji već UNUTAR kanalizacije) jer imaš manje manevarske sposobnosti i zombiji imaju veće šanse za faktor iznenađenja. Naravno, to je sve ako zanemarimo psihološke efekte koje bi skrivanje po mraku, u smradu i u konstantnoj navali adrenalina aka. "na rubu" jer nikad ne znaš što vreba iza ugla, moglo prouzrokovati kod prosječne osobe.

Prespavati jednu noć u zabarikadiranom predjelu kanalizacije uz budnu stražu? Definitivno, ali koristiti kanalizaciju kao metodu za preživljavanje invazije? Osim ako nemaš čelične živce, poznavanje kanalizacije i više vas je u skupini - nikako.

Hellboy
23-06-2009, 18:35
Hm, a kako znaš da će ih biti malo u kanalizaciji? Jer nemaju što tamo raditi? Ili će tu i tamo koji upasti kroz rupe u asfaltu ili otvorene šahte te neće moći van pa će ih se nakupiti. Isto tako, koliko dugo misliš boraviti tamo dolje? Hrana? Voda? Bolesti? Šansa da ostaneš u nekom kutku dok tih nekoliko zombija ide na tebe raste sve brže što si dulje tamo. Svjetiljke ti više smetaju nego što ti koriste. Istina, vidjet ćeš jasno ono što je unutar svjetlosnog snopa ali ćeš biti slijep za ono što je izvan njega. Radit ćeš dovoljno buke tumarajući okolo da ćeš se u jednom trenutku okrenuti i osvjetliti trulu facu tvog budućeg domaćina jer ćeš za koju minutu ulaziti u njegov raspadnuti probavni sustav.

I da, kako doći do goriva za auto? Benzinske crpke ne rade pa samim time ne možeš ni puniti kantu jer jelte, nemaju struje. Buka koju auto proizvodi bi privukla sve zombije u krugu od nekoliko kilometara (hipotetski jelte, računamo da su filmski pa još čuju).

Najradije bih se kretao okolo što tiše i pješke. Noge ne mogu ostati bez benzina niti im se može isprazniti guma. Ne stvaraš toliko buke i uz malo pažnje možda se i uspiješ sakriti negdje na sigurno da odmoriš preko noći. No opet, vjerojatno bih se sklupčao u nekakav kutak kad bi mi pola kvarta došlo lupati na vrata jer su se pretvorili u nemrtve, hodajuće vreće mesa i kostiju koje žele doći do istih dijelova koji su trenutno u mom vlasništvu.

Cthulhu
23-06-2009, 18:53
Nažalost, tu bilo kakva prednost i završava. Svjetiljke FTW? Prije će biti svjetiljke FTL jer trebaš nekakav izvor svijetla, bio on gorivo, drvo, ulje ili baterije za rasvjetu kod elektrike, a taj izvor će se kad-tad potrošiti i trebati ćeš izaći na površinu ili drugdje za zamjenski, što će biti opasnije od samog skrivanja u kanalizaciji.

Naravno da bih se natrpao dovoljnom količinom baterija da ih ne moram ponovno tražiti nekoliko dana, što bi bilo sasvim dovoljno, budući da bih konstantno mijenjao lokaciju boravka, a i morao bih redovito izlaziti na površinu po hranu i vodu(a i na svijež zrak), tako da su mi baterije usput.


Druga stvar je to što si rekao da ih je lakše izbjeći i ubiti što je opet iznimno situaciona stvar koja ovisi o tome koliko poznaješ raspored kanalizacija i koliko si sposoban, ali po defaultu svaki zatvoreni i mračni prostor je inferioran otvorenom (osim kod skrivanja, ali imaš problem ako su zombiji već UNUTAR kanalizacije) jer imaš manje manevarske sposobnosti i zombiji imaju veće šanse za faktor iznenađenja.

Izbjegao bi ih relativno lako, budući da bih konstantno bio u pokretu, a i ne vjerujem da su zombiji toliko sposobni da ih ne čujem kako mi se prikradaju iza leđa. Što se same orijentacije tiče, sasvim nebitno da li sam sposoban pronaći put, i da li sam izgubljen ili ne, budući da ne bih imao nikakve određene lokacije prema kojoj idem, već bih samo nastojao preživjeti što duže u takvoj situaciji. Bilo kakva borba sa zombijima ne dolazi u obzir osim ako nemam drugog izbora, budući da bih nosio iznimno male količine naoružanja radi pokretljivosti.


Naravno, to je sve ako zanemarimo psihološke efekte koje bi skrivanje po mraku, u smradu i u konstantnoj navali adrenalina aka. "na rubu" jer nikad ne znaš što vreba iza ugla, moglo prouzrokovati kod prosječne osobe.

Ovo stoji, ali hodati kroz govna i gušiti se u smradu, ali ostati živ mi se čini kao puno bolji izbor nego da budem raskomadan na ulici krcatoj zombijima, na suncu i svježem zraku.

C
23-06-2009, 18:59
Zašto ovdje svi pišete kilometarske postove? :boohoo:

Cthulhu
23-06-2009, 19:03
Hm, a kako znaš da će ih biti malo u kanalizaciji? Jer nemaju što tamo raditi? Ili će tu i tamo koji upasti kroz rupe u asfaltu ili otvorene šahte te neće moći van pa će ih se nakupiti. Isto tako, koliko dugo misliš boraviti tamo dolje? Hrana? Voda? Bolesti? Šansa da ostaneš u nekom kutku dok tih nekoliko zombija ide na tebe raste sve brže što si dulje tamo.

Biti će ih manje nego na ulici, to je sigurno. Ja ne mislim živjeti u kanalizaciji(osim ako situacija na površini ne postane toliko neizdrživa da mi to ostane jedini izbor), ali mislim koristiti kanalizaciju kao sklonište na kratko vrijeme, i mislim se kretati kroz nju, uz povremene izlaske na površinu po hranu, vodu, oružja, baterije, svijež zrak i sunce. Zbog činjenice kako bih konstantno bio u pokretu, mogućnost da ostanem zarobljen u nekom kutku je poprilično mala, ali opet, ne i nemoguća.


Svjetiljke ti više smetaju nego što ti koriste. Istina, vidjet ćeš jasno ono što je unutar svjetlosnog snopa ali ćeš biti slijep za ono što je izvan njega. Radit ćeš dovoljno buke tumarajući okolo da ćeš se u jednom trenutku okrenuti i osvjetliti trulu facu tvog budućeg domaćina jer ćeš za koju minutu ulaziti u njegov raspadnuti probavni sustav.

Svejedno, bolje vidjeti nešto nego ništa. I da, raditi ću buku, ali isto će raditi i zombiji, tako da mislim da bih primjetio da mi se zombi prikrada iza leđa.


I da, kako doći do goriva za auto? Benzinske crpke ne rade pa samim time ne možeš ni puniti kantu jer jelte, nemaju struje. Buka koju auto proizvodi bi privukla sve zombije u krugu od nekoliko kilometara (hipotetski jelte, računamo da su filmski pa još čuju).

Tko kaže da bih se koristio vozilima?

C
23-06-2009, 19:04
Vrag te prezire, Bog te neće. :pray:

Hellboy
23-06-2009, 19:27
I da, kako doći do goriva za auto? Benzinske crpke ne rade pa samim time ne možeš ni puniti kantu jer jelte, nemaju struje. Buka koju auto proizvodi bi privukla sve zombije u krugu od nekoliko kilometara (hipotetski jelte, računamo da su filmski pa još čuju).

Tko kaže da bih se koristio vozilima?
Taj dio je bio upućen Šnicli ^^

Inače smatram da bi korištenje kanalizacije bila izrazito loša ideja. Nedovoljno mjesta za manevriranje i nepoznavanje tunela i rupa u istima bi doveli do neugodnih posljedica.

croat1gamer
23-06-2009, 19:29
Kada se vec doticete mobilnosti zombija.

Ako bi zombi apokalipsa bila uzrokovana nekim virusom koji bi unistio mozak & co., kako bi se oni uopce kretali posto nema punkta od kojeg se pokreti salju, i time su zapravo, well, lesevi, ali dok im mozak djelomicno radi bi znali se kretati i sve slicno, pa bi se trebali brzo siriti, jer bi ovino u stadiju mutacije virusa zivotni vijek varirao od par sati do well, koliko moze izdrzati. Isto to bi znacilo da sto je krace osoba zarazena, to vise inteligencije ce imati taj "zombi".

Takoder, teamup sa dobrim prijateljima moze biti koristan zbog teamworka, ali dolazi problem kod toga sto ako se netko od vas zarazi? To bi bilo devastirajuce na moral cijele grupe, sto bi moglo dovesti do propasti, jer cete vrlo vjerovatno morati ubiti istu osobu jer nitko ziv (vise-manje ziv) ne zeli umrijeti jer je to osnovni ljudski instinkt- prezivjeti, i shodno sa time, zarazena osoba ce vrlo vjerovatno htjeti prezivjeti, a posto je jos uvijek covijek, sumnjam da ce itko ostati i ici ususret "braci".

Kod nabavke oruzja, recimo da se uspijete opskrbiti, kako znate sto trebate raditi?
Sto ako headshot ne pomaze jer se centar kontrole preselio sa virusom kroz cijelo tijelo? Tada dolazi i problem sto ce zombiji vjerovatno biti agilni (ako se centar konrole uspjesno premjestio).
Koliko municije ce vam trebati da vas ne usporava, i shodno sa time, koliko cesto ce se trebati opskrbljivati.
Takoder, ako vas je 4 a imate samo 3 oruzja, kako ce biti raspodjela, jer ce cetvrti biti u problemima ako dode do okrsaja (uzeti neko melee oruzje i deri?).

Borba sa zombijima u CQB ce takoder predstavljati problem jer ako ih ima vrlo mnogo niste u najboljoj poziciji da idete na direktni okrsaj (melee se misli) jer ce biti famozni zerg rush, koji ce vas vjerovatno unistiti (reload ce raditi najvise problema, posebice kod tipa sa shottyem, ovisno o vrsti shottya)

I ako se moze spomenuti, sto ako uopce ne nadete vatreno oruzje (motorka se ne vrijedi)?

Personalno, meni bi najbolja utvrda bila obnovljeni srednjevjekovni dvorac, jer se tu moze lijepo urediti mjesto za zivljenje (ako je na povoljnom mjestu, vjerovatno ce imati i vrt za uzgoj hrane).
Za oruzje neko sa high stopping power, daklem veci kalibar, i po mogucnosti brzim refire rateom.

Eh, za kanalizaciju- znate li da u ljudskom izmetu se nalazi najvise uzrocnika bolestina u, well, vecini toga.
Enjoy your tifus.
Cak i da poznajete kanalizaciju kao svoj dzep, sto sumnjam, tesko da ce se uspjeti tu prezivjeti.

Cthulhu
23-06-2009, 19:41
Što se mene tiče, teamup ne dolazi u obzir, točno zbog tih razloga koje si ti naveo, ako se jedan zarazi, vjerojatno će još netko iz grupe nastradati. A čak i da se nitko ne zarazi, uvijek postoji mogućnost mentalnog breakdowna, što također može rezultirati kaosom.
Borba sa zombijima je posljednji ozbor za mene, i uglavnom bih konstantno bio u pokretu, tako da se nužno ni ne susrećem s njima. My weapon of choice bi bili dual pištolji, Glock 19 po mogućnosti. Pod uvjetom da bi ih uopće našao. Bilo kakav meelee combat ne dolazi u obzir.
Što se bolesti tiče, trudio bih se što ćešće izlaziti van, a i ponekad bih otišao u neku kuću, otuširao se i promijenio odjeću. Osobna higijena konstantno mora biti na nekoj prihvatljivoj razini.

TeraBajt
23-06-2009, 20:25
samo da pojasnim slijedeće.

Zombiji = živući mrtvaci
Infectedi = ljudi infectani nekim virusom koji ih pretvara u zombi-like stvorenje.

Grim
23-06-2009, 20:29
Nasao sam bolju ideju, znaci odem u Hunter gdje pokupim par pusaka tako ak mi koji zombi naleti (da znam rukovat oruzjem) posto mi je ispred kuce, nakon toga ulazim u jedan od oklopljenih kombija ispred Erste Banke od kojih mi susjed ima kljuc (on samnom) nakon cega dolazim do obale (10 min) i ulazim i jednu superjahtu parkiranu, muvam se do brodom polako uzimajuci gorivo i hranu na obalama gdje ima malo zombija muvajuci se prema sjevernom polu. Posto su zombiji hladnokrvin na sjevernom polu ih sigurno nema, i da ima zaledeni su. Onda zivim sretno zauvijek :D

cham3leon
23-06-2009, 20:31
Ispravak Šnicle:

Sačmaricu ne može baš koristiti svaki nub. Jes' da je lako pogoditi nešto s njom, ali treba ju dobro znati držati i stajati u stavu u kojem te neće jako odbaciti nazad.

Btw, gdje je ta tvoja goranska tvrđava? :D Imalo blizu moje?

Grim
23-06-2009, 20:32
Tvrdava je losa ideja, jer kada se zombija nakupi lako predu preko zidova.

Hellboy
23-06-2009, 20:36
@Čtulu
Wait. Znači ti bi vitlao 2 pištolja? Potrošio bi duplo više municije, digao silnu količinu buke i pogodio bi qrtza jer nemaš nikakvog iskustva sa vatrenim oružjem te bi vjerojatno zaboravio zakočiti barem jednog koji bi opalio kada bi skužio da u kuću u koju si se otišao otuširati (iako vjerojatno nema vode jer nema struje a postoji šansa da stanari još prebivaju tu iako ne žive) provaljuje horda izvana te bi u panici pokušao uteći kroz prozor. Osobno, ne bih se uopće zamarao vatrenim oružjem. Ne možeš vući dovoljno municije da bi bilo dovoljno korisno kad stvarno zatreba a može donijeti samo još problema kad stvoriš tonu buke. Uzeo bih nekakvu šipku koja bi mi koristila i za prepipavanje puta ako bi to bilo potrebno i za makljažu jer mi je iskustvo sa vatrenim oružjem iznimno ograničeno. Ovako bih barem mogao tiho nekom zalutalom zombiju razbiti glavu ili nešto slično dok bih utekao. Isto tako, uvijek postoji šansa da će netko pući, hell vjerojatno i bih i sam pukao, no recimo da ostanem priseban - više šansi da preživiš i NE poludiš imaš u grupi. Imaš nekakvu interakciju sa ljudima a i tu su ako sranje krene nizbrdo a ti se nalaziš u podnožju. A i onak, radije bih da me netko od njih upuca i ukrade moje sranje ako baš moram otići nego da me proždre horda mozgojednih stvari među kojima su i oni koje si nekad zvao djed i baka.
"Bok bako! Bako? BAKO?! BAAaargh!!"

Cthulhu
23-06-2009, 21:06
Wait. Znači ti bi vitlao 2 pištolja? Potrošio bi duplo više municije, digao silnu količinu buke i pogodio bi qrtza jer nemaš nikakvog iskustva sa vatrenim oružjem te bi vjerojatno zaboravio zakočiti barem jednog koji bi opalio kada bi skužio da u kuću u koju si se otišao otuširati (iako vjerojatno nema vode jer nema struje a postoji šansa da stanari još prebivaju tu iako ne žive) provaljuje horda izvana te bi u panici pokušao uteći kroz prozor.

2 pištolja>>>>>>>>>>>>>1 pištolj.
Da, nemam nikakvog iskustva s vatrenim oružjem(niti želim imati), ali budući da bih se uglavnom kretao po poprilično malom skučenom prostoru, mislim kako ne bih imao problem da upucam nešto, ali kao što sam već napomenuo, borba sa zombijima ne dolazi u obzir, osim ako je to jedini način da se izvučem. Meelee borba ne dolazi u obzir, budući da bi me odmah izjeli.
I tko kaže da nema struje? Ne vidim zašto je ne bi bilo.


Osobno, ne bih se uopće zamarao vatrenim oružjem. Ne možeš vući dovoljno municije da bi bilo dovoljno korisno kad stvarno zatreba a može donijeti samo još problema kad stvoriš tonu buke. Uzeo bih nekakvu šipku koja bi mi koristila i za prepipavanje puta ako bi to bilo potrebno i za makljažu jer mi je iskustvo sa vatrenim oružjem iznimno ograničeno. Ovako bih barem mogao tiho nekom zalutalom zombiju razbiti glavu ili nešto slično dok bih utekao.

Ja bih općenito izbjegavao bilo kakvu borbu, budući da nemam gotovo nikakvog iskustva s vatrenim oružjem, a u bliskoj borbi sumnjam da bih uspio ubiti takav tip "brzog i agilnog" zombija. Oni standardni "wooooo" zombiji su druga priča, doduše.


Isto tako, uvijek postoji šansa da će netko pući, hell vjerojatno i bih i sam pukao, no recimo da ostanem priseban - više šansi da preživiš i NE poludiš imaš u grupi. Imaš nekakvu interakciju sa ljudima a i tu su ako sranje krene nizbrdo a ti se nalaziš u podnožju. A i onak, radije bih da me netko od njih upuca i ukrade moje sranje ako baš moram otići nego da me proždre horda mozgojednih stvari među kojima su i oni koje si nekad zvao djed i baka.
"Bok bako! Bako? BAKO?! BAAaargh!!"

To stoji. Ali opet ovisi od pojedinca. Tebi više paše grupni pristup zbog većeg osjećaja sigurnosti i nekog tko te može smiriti ako pukneš. Meni ne, upravo zbog navedenih čimbenika.
Što vas je više(četvero recimo), to se sporije krećete. Ako je jedan zaražen, teško da će vam to reći u lice, i kada ga zaraza konačno sredi, okrenuti će se na vas. Također, kad netko u grupi pukne, trebati će mu vremena da se smiri, ako se uopće smiri, a ne propuca si glavu ili se ne okrene protiv vas.

cham3leon
23-06-2009, 21:16
Zato je prokleto predivno lutati sam okružen hordama zombija? Kako ćeš uopće spavati i gdje, bez da ti netko drži stražu? Mala grupa je mnogo učinkovitija od pojedinca. Dvije puške mogu pokositi dvostruko više, dva para očiju vide dvostruko više, a imaš i s kim pričati da ne popizdiš.

Cthulhu
23-06-2009, 21:23
Da. Sve dok se netko ne zarazi, to prešuti drugima, zaraza ga pobijedi, ugrize jednog, ubijete ga, ovaj to opet prešuti vama i eto...
Kao što je netko već napomenuo prije nekoliko stranica, preživljavanje je najvažnije u takvim situacijama, i svi će učiniti sve kako bi preživjeli u takvom scenariju.
Spavati? Totalno nebitno, bilo gdje gdje mislim da je sigurno. Bilo to na krovu nebodera ili u kontejneru, gdje god da smatram da ću biti siguran par sati.

TeraBajt
23-06-2009, 21:43
dva pištolja = kulnes faktor x9000

croat1gamer
23-06-2009, 21:52
@ Hellboy- Sajlenseri brate.

Arbiter of Change
23-06-2009, 21:59
dva pištolja = kulnes faktor x9000
Mijenjam sav taj kulnes faktor za 1 ekstra život.

croat1gamer
23-06-2009, 22:09
dva pištolja = kulnes faktor x9000
Mijenjam sav taj kulnes faktor za 1 ekstra život.
:pray:

Enikejs, koje bi bilo vase oruzje po izboru da se MORATE sukobiti za zombijima?

Grim
23-06-2009, 22:13
http://www.forgeworld.co.uk/spacemarines/Dreads/davendreadp2.jpg

croat1gamer
23-06-2009, 22:16
Zaboravio reci, postojece i morate biti u stanju da ga nosite.

###DK###
23-06-2009, 22:29
Evo, pod pretpostavkom da će ti zombiji biti poput onih u Resident Evilu, evo što bih radio, kako bih bio opremljen i slično:

1. Kao oružje, pištolj ili 2 za svaki slučaj. Najlakše ga je nositi, nije težak, pa prema tome, ne bi trebao biti ni toliko kompliciran za rukovanje u usporedbi s ostalim oružjem.
2. Ako je već moguće, kretao bih se u grupi. Zaraženog bi bilo lako skužiti, jer prema onome u Resident Evilu, drugi simptomi se pojave prije nego postane zombi. Kad sam u grupi, svako svakome može čuvati leđa, kad spavaš, uvijek jedan može ostati čuvati stražu. Uglavnom, puno je prednosti.
3. Što se tiče lokacije, mijenjao bih je često. Ostaneš na jednom mjestu određeno vrijeme, zatim ideš na drugo. I to jedino iz razloga jer te u Residen Evilu zombiji mogu nanjušiti. :D
4. Kada bude potrebno otići po namirnice ili slično, idu minimalno dvojica. Ako su samo dvojica u grupi, opet idu dvojica.
Uvijek biti opremljen oružjem i uvijek imati dovoljno metaka na broju. Ipak, u takvom apokaliptičnom svijetu, sigurnost je na prvom mjestu.
5. Izbjegavati zombije što je više moguće. Ne upuštati se u sukobe ako baš nisu potrebni.

Sada, ako su zombiji poput onih u 28 dana/tjedana poslije, ovako bih učinio:

1. Oružje bi opet bilo pištolji. Po mogućnosti i neka manja strojnica, tipa Uzi (s tim da znam donekle rukovati s tim, ali to valjda s iskustvom u takvom svijetu dođe). Ono, kad te napadne više njih, rafalaš po njima. Kad padne posljednji, gubiš se odatle što je brže moguće, jer ipak, doći će ih više.
2. Također bih se kretao u grupi, premda je ovdje rizik puno veći jer kad te zombi ugrize, nakon 30 sekundi si zombi. Ali ipak, grupa ima daleko većih prednosti unatoč tome.
3. E ovdje ne bih često mijenjao lokaciju, jer te zombiji ne mogu nanjušiti. Tako da si poprilično siguran na jednom mjestu. Dakako, normalno da ne možeš biti na svakom mjestu. Tražiš sklonište u blizini neke trgovine. Ne treba biti neka neposredna blizina, ali neka je put od skloništa do trgovine upriliku siguran.
4. Ovdje vrijedi kao ono iznad pod 4.
5. Izbjegavati mjesta na kojima je velika mogućnost da ima zombija, ali ako vidiš nekoga, pucaj odmah po njemu (samo ako imaš prigušivač, inače ocijeniš je li ti život u opasnosti). Dobro je odmah pucati jer su zombiji dosta pokretni i ako vas primjete, skočit će na vas, a nije mala mogućnost da vas primjete.

C
23-06-2009, 22:32
Si igrao Front Mission? :D :D

croat1gamer
23-06-2009, 22:35
Cuti C, znamo mi da si ti zombi (ne u MJ smislu).

cham3leon
23-06-2009, 22:45
A zapravo bi bilo jako učinkovito okupiti ful puno ljudi u jedno dobro zaštićeno i izolirano naselje. Hrpa ljudi bolje drži jedan položaj, a ovako svatko ima sigurno sklonište i mjesto za spavanje. Po mogućnosti naselje proširiti koliko god treba za uzgoj hrane. Održavanje sigurnosti realizirati pomoću čvrstih ograda i barijera, te obavezno naći lokaciju za naselje na lako branjivom terenu. Na vrhu nekog brijega, ili tako nešto.

croat1gamer
23-06-2009, 22:51
Dvorac, zidine vec imas, za sirenje koristi palisade (drvene zidine).

Problem je onda ako nastanu sanitetski problemi.

Tucet-dva ljudi bi bila dovoljno za zapoceti, sa vremenom bi mogle dolaziti izbjeglice.
Za oruzje bi se moglo vratiti na old skul rambo bow.

Lord Jambrek
24-06-2009, 00:23
Zombi se ne može utopiti. A kako su ti zombiji mrtvi, lako upijaju vodu u prazne, trule tjelesne šupljine te tonu, hence, mogu hodati po dnu dok se uslijed raspada ne napuhnu i isplutaju van u obliku odvratnih mesnatih vreća koje zatim i eksplodiraju ili se jednostavno ne raspadnu pod utjecajem vode, tlaka i bacanja po stijenama zbog struje ili pak nađu put do obale. Jedino te ta struja može spasiti no želiš li joj vjerovati?D


Ima mala caka, tlak i težina. Mislim da ni jedan zombi ne bi mogao izdržat težinu pri dnu nekog oceana, ma može se on vuć koliko god želi, ali uzmite vreću i napunite ju sa par litara vode i vidit ćete kako postaje teška, e sad zamislite svu tu silnu vodu oceana i težinu koju dotična stvara, mislim da bi se zombače malo podrobile.

KI KI
24-06-2009, 06:58
lepo okupi se ziva ekipa i naci neku jahtu na obali i dovoljno hrane i goriva za put do hawaja :) ajmo realno malo... da dode do havaja zombi mora proc po dnu jer posto je les kolko tolko ce se natopiti vodom i tonuti znaci hodat ce po dnu, a sto je on dublje pritisak je veci te bu ga more zdrobilo. posto su zombiji od mesa ali doduse malo starog da se tak izrazim ribe koje zive u moru bi ga isto izjedale probably... tako da sanse da zombi dode do havaja su nikakve....a ako tamo ima zarazenih to bi grupica lako pocistila... a onda je to sasvim siguran otok za uzgajanje i zivljenje...

Hellboy
24-06-2009, 07:35
Zombi se ne može utopiti. A kako su ti zombiji mrtvi, lako upijaju vodu u prazne, trule tjelesne šupljine te tonu, hence, mogu hodati po dnu dok se uslijed raspada ne napuhnu i isplutaju van u obliku odvratnih mesnatih vreća koje zatim i eksplodiraju ili se jednostavno ne raspadnu pod utjecajem vode, tlaka i bacanja po stijenama zbog struje ili pak nađu put do obale. Jedino te ta struja može spasiti no želiš li joj vjerovati?D


Ima mala caka, tlak i težina. Mislim da ni jedan zombi ne bi mogao izdržat težinu pri dnu nekog oceana, ma može se on vuć koliko god želi, ali uzmite vreću i napunite ju sa par litara vode i vidit ćete kako postaje teška, e sad zamislite svu tu silnu vodu oceana i težinu koju dotična stvara, mislim da bi se zombače malo podrobile.

Osim ako bi se pod utjecajem raspadanja dotična vreća napuhala od plinova koji su akumulirani u istoj. Onda imaš bove koje grizu. Sure, eventualno će se rasprsnuti i/ili potonuti kad plin izađe van, ali dotad postoji šansa da ga voda nanese ravno tebi pred kolibu. U obliku jezivo ružnog pakiranja smrti i sranja.

I da Čtulu, ti uporno misliš da bi se netko u tvojoj grupi zarazio. Što ako se upravo ti zaraziš? Jel bi tu informaciju podijelio sa grupom? Ili bi od straha od sigurne smrti i/ili ostavljanja usred neke zapizdine to zadržao za sebe?

@KI KI, Havaji imaju preko milju i 200 kila stanovnika. Rasuti su po otocima no opet jedan zaraženi je dovoljan da proširi zarazu a otok je efektivna karantena no vi to ne bi znali dok ne usidrite jahtu i odete čamcem do obale pokupiti hranu.

ONDA BI VAS POJELI!!!1

KI KI
24-06-2009, 08:28
al to je definitivno bolja solucija nego proc na antartiku ili u kinu na kineski zid >.<'

i gle posto su hawai kolko tolko izolirani od ostatka svijeta posto su daleko nebi bilo tolko zombija... i ako se stigne na vrijeme nebi bio cijeli otok zarazen....

FaTaL_mRkvA
24-06-2009, 08:58
Jel znate vi kolko su havaji daleko od obale? Tesko bi jahta dosla do tamo posto ona trosi ogromne kolicine goriva...

A zašto bi se netko zarazio?
Zar nisu zombiji nemrtvi?

KI KI
24-06-2009, 09:00
ma dodje jahta do otoka... ona velika sa tonama goriva... a u najgorem slucaju uzmes tanker :)
zombiji jesu nemrtvi aka undead ali to neznaci da nemogu postati mrtvi aka dead xD

Hellboy
24-06-2009, 09:01
Kao što je kolega Terabajt rekao - zombiji su mrtvaci koji su reanimirani. A ako uzmemo da se radi o Romerovim zombijima, reanimirala ih je nekakva sila koja se širi tjelesnim tekućinama (ugrizi, ogrebotine, cumshot...), najčešće virus (kao što je opisano u WWZ-u i ZSG-u) koji jelte, ima tu mogućnost da se širi kad uđe u novog domaćina.

I da, ne voze svi tankeri čisto gorivo koje bi upravo njima odgovaralo. :D

KI KI
24-06-2009, 09:09
ali oni imaju svojeg goriva da mogu cijeli antlantik bez stajanja...

Cthulhu
24-06-2009, 11:02
I da Čtulu, ti uporno misliš da bi se netko u tvojoj grupi zarazio. Što ako se upravo ti zaraziš? Jel bi tu informaciju podijelio sa grupom? Ili bi od straha od sigurne smrti i/ili ostavljanja usred neke zapizdine to zadržao za sebe?

Rekao bih to ostatku grupe i otišao svojim putem. Pod uvjetom da sam uopće u grupi.
Ali ne bih bio, jeli.

croat1gamer
24-06-2009, 11:17
Kako bi se onda zarazio?
Zaraziti se mozes preko prijenosa tjelesnih tekucina, a tesko je da ce te samo jedan zombi uspjeti inficirati, pa je vjerovatno da ces se zaraziti u tenk rushu zombija, koji ces, well, koji neces prezivjeti vrlo vjerovatno.

Enikejs, kakav armor bi ste vi koristili tada? Opet, mora postojati, i ne smije biti prototip, nego vec u proizvodnji.

I jos nesto, sto ako se krecete kroz neku pripizdinu gdje nema sigurnih mjesta, a svi su umorni i MORATE se odmoriti, sto bi ste napravili?

FaTaL_mRkvA
24-06-2009, 11:24
Ovo pitanje je isto kao i 'Što bi učinio da stojiš na rubu litice i MORAŠ skočiti?'.

Pa sigurno bi nastavio dalje nebi se odmarao ako se zombiji muvaju okolo i nema sigurnog mjesta lol radije cu umrijet od umora nego od zombifikacije.

Hellboy
24-06-2009, 11:27
@Čtulu
I zato te nitko ne bi mogao izvući iz sranja, nitko ti ne bi čuvao leđa... Kao da je problem jednom dnevno obaviti pregled članova grupe da se vidi jel imaju ugriza na sebi. Tko odbije ispada iz grupe. A i činjenica da si okružen ljudima koji ti mogu pomoći uvelike nadmašuje šansu da će netko pući. Ipak imate interakcije, možete se ispuhati. Ovako bi postao paranoičan. Ili depresivan pa bi sam sebi spremio metak u glavu.


Što se oklopa tiče, kakve koristi imaš od oklopa? Zombiji ne pucaju. Ne bodu noževima. Grizu i grebu ali opet, niti jedan oklop ne pokriva cijelo tijelo a i da pokriva, teški su. Dovoljno je saplesti se i biti zatrpan desecima tijela koja te pokušavaju pojesti. Zatrpan u oklopu koji ili koristi vanjski izvor zraka ili ima boce znači samo jedno - spora i jeziva smrt gušenjem dok gledaš u nečiju trulu facu.

Za odmor bih odabrao ledinu koja mi pruža dovoljno dobar line of sight da možem vidjeti ako nam se nešto približava. Organizirao bih stražu i zapalio što više vatri uokolo. Tako da bih vidio i tko dolazi i po noći. Jer ako već dolaze, vatre sigurno neće utjecati na njihove odluke i samo će eventualne zalutale zombije možda i potkuriti malo. Naravno ostavio bih mjesta za povlačenje ako baš navale. No opet, to bih sve napravio da nekako preživim živčani slom kojeg bih sigurno doživio da mi se familija pretvori u hodajuće trule vreće željne mog mozga i/ili dijelova tijela.

Grim
24-06-2009, 11:29
Kako bi se onda zarazio?
Zaraziti se mozes preko prijenosa tjelesnih tekucina, a tesko je da ce te samo jedan zombi uspjeti inficirati, pa je vjerovatno da ces se zaraziti u tenk rushu zombija, koji ces, well, koji neces prezivjeti vrlo vjerovatno.

Enikejs, kakav armor bi ste vi koristili tada? Opet, mora postojati, i ne smije biti prototip, nego vec u proizvodnji.

I jos nesto, sto ako se krecete kroz neku pripizdinu gdje nema sigurnih mjesta, a svi su umorni i MORATE se odmoriti, sto bi ste napravili?
Resident Evil style, convoy sastavljen od kamiona s 4 motora (oklopljen), naprijed kamion s prednjim dijelom od buldozera, oklopljen, iza isto kamion samo mu je taj dio sa straznje strane. U sredini tanker kojeg vuce kamion, 3 LMG na njemu u oklopljenim kavezima, 2 oklopljena đipa.

Kada trebas se odmorit pustis motore, postave detektore pokreta u radijusu od 400 m, i odmor.
Jedino je problem sve to nabavit :/

croat1gamer
24-06-2009, 11:29
Da, ali vi ste umorni, i jedva mozete ici nekih 100m, samo se jedan od vas osjeca bolje jer je izdrzljiviji.

I da, od umora se ne umire, od njega se padne u nesvjest, tako da ces biti jos ljepsi snack za zombije.

FaTaL_mRkvA
24-06-2009, 11:30
Hellboy, odakle tebi takva sposobnost izražavanja?

Grim
24-06-2009, 11:31
Da, ali vi ste umorni, i jedva mozete ici nekih 100m, samo se jedan od vas osjeca bolje jer je izdrzljiviji.

I da, od umora se ne umire, od njega se padne u nesvjest, tako da ces biti jos ljepsi snack za zombije.
Rekoh motoristi na motorima :/ (ak govoris meni)
Uglavnom zapravo najbolja ideja bi bila sakrit se u bunker, ionako je Hrvatska puna bunkera, a neki su operativni te mogu sluzit ko obrana od zombija, nabavis hrane i odlicno je.

croat1gamer
24-06-2009, 11:33
I idete pjesice, jer vam je prijevoz bio unisten u prosloj navali zombija i samo vas je 4-5 ostalo.

Jos jedno pitanje- Kako bi ste se ponasali da netko iz vase grupe dozivi zivcani slom?
Ta osoba bi se vrlo vjerovatno derala, urlikala i sa oruzjem prijetila svakome, tako da im ne mozete uzeti oruzje (ubit ce vas, lol) a slusati vas ne zeli?

@ grim-

kroz neku pripizdinu gdje nema sigurnih mjesta

Hellboy
24-06-2009, 11:34
Kad tad ćeš trebati izaći iz bunkera. A vani te čeka horda hodajućih mrtvaca koja samo čeka da te povuče u sebe i zarije svoje prljave trule zube u tvoje meso otkidajući sve što ti je drago. Bunker bi bio dobar samo i jedino kao last stand.

I da LinkEX, ne kužim...

FaTaL_mRkvA
24-06-2009, 11:34
Da, ali vi ste umorni, i jedva mozete ici nekih 100m, samo se jedan od vas osjeca bolje jer je izdrzljiviji.

I da, od umora se ne umire, od njega se padne u nesvjest, tako da ces biti jos ljepsi snack za zombije.
Da, ali rekao si da nema sigurnog mjesta.
Ovako postoji barem neka mogućnost da pobjegnem, a ako ostanem sigurno ću postat snack za zombije.
A ako me i ovako uhvate (u nesvijesti) barem neću gledat njihove trule face dok mi kidaju dijelove tijela.

Grim
24-06-2009, 11:36
Pa ja se nebi sigurno muvao kroz pripizdinu, zivim uz obalu te bih odmah osao na more, tamo je najsigurnije.
I logicno je ako je pripizdina da nema zombija, mozda cak naides na prezivjele posto tamo nema puno ljudi tako da nema zombija. Osim ako zombiji ne imaju osjet njuha poput psa da prate ljude, sto nemaju.

croat1gamer
24-06-2009, 11:37
Pod pripizdina mislim da neki veci otvoreni (sumski) prostor.

Grim
24-06-2009, 11:40
Again nema puno zombija, i s obzirom da su zombiji u principu zarazeni ljudi pocet ce sprintat ko da su na LSD-u a nakon nekog vremena ce im popucat tetive i postat ce nepokretni. Najbolja stvar je zabarikadirat se u bunkeru s puno hrane i cekat dok zombiji ne riknu, jer ipak oni moraju jesti ljude, a kada ponestane hrane, nahebali su.

Arbiter of Change
24-06-2009, 11:40
Jos jedno pitanje- Kako bi ste se ponasali da netko iz vase grupe dozivi zivcani slom?
Ta osoba bi se vrlo vjerovatno derala, urlikala i sa oruzjem prijetila svakome, tako da im ne mozete uzeti oruzje (ubit ce vas, lol) a slusati vas ne zeli?
Ne zamarati se. Naravno da bi pokušao razgovorom razriješiti situaciju, ali ako neće (i ako ta osoba nema kod sebe sve zalihe) jednostavno bi ga ostavio. Hej, ako želi poginuti slobodno neka to i učini, ja ne planiram biti blizu ako mu na pamet padne da upuca nekoga od skupine i tako primami sve neživo oko nas.

Ako si umoran i trebaš negdje stati onda to treba biti što visočije mjesto i što nepristupačnije, čak i sposobnim ljudima. Dakle, eventualno nekakav viši kat razrušene zgrade bez stuba i lifta gdje se moraš doslovno verati po fasadi da dođeš do mjesta tako da nema šanse da se itko uspenje slučajno. Ali i inače ti je jedina nada da zombija nema TOLIKO puno da mogu formirati rampu inače si fucked-up kako god pogledaš.

croat1gamer
24-06-2009, 11:41
I jos nesto me zanima.
Sto kada napravite sigurnu utvrdu gdje mozete odrzavati sve zivotne potrebe bez vecih problema?
Cekati da zombi apokalipsa prestane, malo po malo ici u raidove na zombije ili poceti se siriti (i primati izbjeglice) tako da nakon nekog vremena napravite full scale assault?

Grim
24-06-2009, 11:43
Again, zombiji nemogu provalit u bunker, nemogu, ti si pod zemljom i samo su 2 izlaza, ulaz/izlaz i ventilacija.
Najbolje moguce rjesenje, iako ovo s zgradom nije lose, ali sigurnije je u bunkeru.

Kada se zabarikadiras cekas 1 god s hranom, zombiji ce biti nepokretni i polumrtvi, samo odes po jos hrane i cekas jos jednu godinu nakon cega je apokalipsa gotova. Svi su zombiji mrtvi.

croat1gamer
24-06-2009, 11:45
28 Weeks later- posto su zombificirali vecinu populacije, ocito izgleda da su zombiji prezivjeli 28 tjedana bez vecih primitaka hrane.

Cak i da im nestane hrane, oni ce se ocito malo po malo okretati kanibalizmu, ali ne u tolikoj mjeri da ce se njihove brojke drasticno smanjiti.
Sa time, zombi apokalipsa moze i trajati od 10 godina pa navise.

KI KI
24-06-2009, 11:47
lol ulaz i izlaz i otvori za ventilaciju... ajmo ovak hrpa zombija + 2 otpora i rupice za ventilacuju = nema vise tih otvora jel su zatvoreni + i ako ce ti dolaziti zrak radje de ubi jer bu ti tolko smrdilo da nes moc izdrati pra godina unutra...

Grim
24-06-2009, 11:48
28 Weeks later- posto su zombificirali vecinu populacije, ocito izgleda da su zombiji prezivjeli 28 tjedana bez vecih primitaka hrane.

Cak i da im nestane hrane, oni ce se ocito malo po malo okretati kanibalizmu, ali ne u tolikoj mjeri da ce se njihove brojke drasticno smanjiti.
Sa time, zombi apokalipsa moze i trajati od 10 godina pa navise.
Mogu ja cekat i toliko, ali nece se okrenut kanibalizmu jer su se vec mogli, to su zombiji, nejedu svoje.
Posto je bunker u blago receno pripizidini, hranu nebi bilo tesko nabavit jer nema puno zombija tako da se moze izdrazat 10 godina bez problema.

@KI KI - odi u obliznji bunker i promotri ventilaciju, nece se zastopat, vjeruj mi

Hellboy
24-06-2009, 11:48
@Arby
Čak i da ih nema toliko puno da mogu formirati hrpetinu trulog mesa po kojoj bi dopuzali, kako izaći iz zgrade ako ju opkole? Zarobljen si u njoj a smradova je sve više u podnožju iste. Da je riječ o Prototypeu, skočio bih dolje i razvalio ih sve do zadnjeg. Ovako ako izađeš dočekaju te trule, hladne ruke koje odjećaš na svojoj koži dok ti neopisiv smrad trulog mesa ulazi u nosnice jer se nalaziš ispod hrpe zombija i trpiš neviđene bolove dok sa svakim ugrizom ostaješ bez komadića mesa. I sve to gledaš. U full HD-u.


Inače da, najzdravije bi bilo čekati. Negdje gdje si opskrbljen i osiguran najbolje je čekati dok ne vidiš da vani padaju i ostaju nepokretni jer su napokon dovoljno truli da se ne mogu kretati. Naravno tu im nije kraj jer sa svakim topljenjem snijega ustaju novi koji su tamo zamrznuti preko zime. Sistematski eliminirati takve bi bilo najefikasnije. Naravno tu ostaju i milijuni koji su u oceanima a još su možda pokretni. Ne bih ulazio u more sljedećih nekoliko desetljeća.

Grim
24-06-2009, 11:50
Bunker, the best thing in case of a zombie apocalypse.

Arbiter of Change
24-06-2009, 11:51
Again, zombiji nemogu provalit u bunker, nemogu, ti si pod zemljom i samo su 2 izlaza, ulaz/izlaz i ventilacija.
Najbolje moguce rjesenje, iako ovo s zgradom nije lose, ali sigurnije je u bunkeru.
Što ako ti lešine zaštopaju ventilacijski otvor i samom masom tijela zablokiraju vrata za izlaz? Nije mi jasno zašto svi rade istu grešku od ovakvih slučajeva - osakate svoju mobilnost. Protiv klasičnih zombija to je ogromna prednost tako da se zabarikadirati u mjesto koje je praktički i više nego potencijalni grob zvuči kao jako loša ideja jer ne znaš koliko će oni vani izdržati i ne znaš hoće li ti hrane dostajati. Ako ti nestane ovog drugog samo čekaš da umreš od gladi, da ne spominjem stalno zavijanje zambija 24/7 od kojega bi spizdio na živce.

@Hell:
Mislim da je čekati na jednom mjestu najgora moguća stvar za napraviti, osim ako te okolnosti ne prisile (ti ili netko drugi je ranjen ili ako vam se broj toliko poveća da bi migracija bila nemoguća). Osobno treba uvijek biti u pokretu s tim da imaš više skloništa ovakvog tipa gdje se možeš odmoriti na jedan dan. Kod razrušenoga stana u zgradi su ti opcije otvorene jer te štiti visina i jer se možeš jednostavno pokupiti i otići ako zagusti (posebno kad ne moraš izlaziti kroz vrata).

Ali na kraju sve ovisi o tome KOLIKO ih ima jer je svaki zaklon beskoristan ako čitav grad navrne na tebe.

Hellboy
24-06-2009, 11:54
Nuklearno sklonište bi bilo najbolji izbor. Napravljeno da ima zalihe za nekoliko godina, ima generatore, debela vrata kroz koja nema teoretske šanse da nešto prođe (a i ne čuješ ništa izvana) tako da bi za nekoliko godina, pod uvjetom da zombiji zbilja prate zakone prirode i napokon krepaju izašao van i prešao preko hrpe kostiju. Naravno sakalo bi ako bi se porezao na koju slomljenu kost...

Kretanje okolo ima svoje prednosti ali opet, uvijek postoji šansa da ćeš naletjeti na hrpu koja ti se neće svidjeti.

Cthulhu
24-06-2009, 11:58
I zato te nitko ne bi mogao izvući iz sranja, nitko ti ne bi čuvao leđa... Kao da je problem jednom dnevno obaviti pregled članova grupe da se vidi jel imaju ugriza na sebi. Tko odbije ispada iz grupe. A i činjenica da si okružen ljudima koji ti mogu pomoći uvelike nadmašuje šansu da će netko pući. Ipak imate interakcije, možete se ispuhati. Ovako bi postao paranoičan. Ili depresivan pa bi sam sebi spremio metak u glavu.

U takvoj situaciji netko mora puknuti, i tada će biti kaosa. Bilo da ja puknem i pobijem ostatak grupe, ili da netko drugi pukne i napravi isto. A i čisto sumnjam da bi u tako beznadnoj situaciji bilo lako(ako uopće moguće) smiriti osobu koja je doživjela breakdown.


Again nema puno zombija, i s obzirom da su zombiji u principu zarazeni ljudi pocet ce sprintat ko da su na LSD-u a nakon nekog vremena ce im popucat tetive i postat ce nepokretni. Najbolja stvar je zabarikadirat se u bunkeru s puno hrane i cekat dok zombiji ne riknu, jer ipak oni moraju jesti ljude, a kada ponestane hrane, nahebali su.

Što ako se počnu međusobno jesti? I da, prije ćete vi u bunkeru potrošiti zalihe nego što će svi zombiji poumirati.

Ja ne bih nigdje napravio sklonište, već bih konstantno mijenjao lokaciju. To mi se nekako čini najsigurnije.

Grim
24-06-2009, 11:59
Bunker se nemoze zastopat jer ih ima vise vrsta, imas ti bunker koji se proteze kroz cijelo brdo tako da imas dosta izlaza, a zombiji nemogu uc. Nisu bili glupi kada su ih radili, pa da se ljudi zakopaju unutra i ostanu bez zraka kada airstrike bude.

Ima i u blizini nuklearno skloniste, vrata od celika debela 40 cm koja se otvaraju pritiskom na tipku, 4 generatora koji bez problema mogu napajat cijeli bunker (nisu operativni:/, lako se popravi), nema hrane posto je izvadena ali ima "frizider", 4 ventilacijska izlaza koji se tesko zastopaju, 9 soba ukljucujuci najvecu kada se ude. Ako ti nestane hrane samo otvoris vrata dok neko drzi LMG ciljan na izlaz i povuces desetak mrtvih zombija pri cemu ih stavis u frizider i kuhas po visokoj temperaturi da se ubije virus i da ih mozes jesti, malo odurno ali za prezvit je ok.

croat1gamer
24-06-2009, 12:00
Nitko mi jos nije odgovorio na ovo:

Sto kada napravite sigurnu utvrdu gdje mozete odrzavati sve zivotne potrebe bez vecih problema?
Cekati da zombi apokalipsa prestane, malo po malo ici u raidove na zombije ili poceti se siriti (i primati izbjeglice) tako da nakon nekog vremena napravite full scale assault?


I kod toga jos nesto- Kada ce te poceti pokusavati uspostaviti kontakt sa drugim prezivjelim grupama, i sto ce biti sa njima- pokusaj da ih dovedete do vas ili konstantni kontakt sa pokusajima povezivanja (suradnja, ali svatko ide svojim putem)?

@ Hell- Sto ako se preracunas za koju godinu-dvije, otvoris vrata i tvoja baka ti skoci u zagrljaj?

@ Grim- :pray:

Hellboy
24-06-2009, 12:02
Ah fuck no. Radije bih si parkirao metak u glavu nego jeo KUHANOG ZOMBIJA.

I da, nuklearno sklonište je uistinu kulan izbor. Nema teoretske šanse da uđu, zaštopaju ventilaciju i slično. FFS napravljeno je kao NUKLEARNO sklonište koje bi služilo svrsi u slučaju NUKLEARNOG rata. Jelte, uz ruševine, radijaciju eksplozije i slično. I da, ako me već krene grliti, sigurno ne bih izašao samo tako. Vjerojatno bih išao van sa granatom na prsima. Pa nek grli ali nakon toga ide u pakao. :D

Grim
24-06-2009, 12:02
Nakon 4 godine bi poslao tim od 4 ljudi da prouci stanje vani te da donesu sto je vise moguce stvari koje ce koristit, imali bi striktne naredbe da pucaju u sve sto im se priblizi, zivo ili mrtvo, makar budu vidjeli prezivjelog morati ce ga ubit ne uspostavit kontakt. Imali bi tocno 48 sati da to obave, ako ne obave vrata se zatvaraju i nemogu se vratit jos 4 godine.

@Hell:
Kuhani zombi ima dobar okus, ko svinjetina. :D

croat1gamer
24-06-2009, 12:05
Grim, tu ima problem.
Ti bi isao sam, kao sto si prije rekao, i odjednom bi se naslo jos par ljudi pored tebe.
:pray:

I zasto ne uspostaviti kontakt?

Cthulhu
24-06-2009, 12:06
Sto kada napravite sigurnu utvrdu gdje mozete odrzavati sve zivotne potrebe bez vecih problema?
Cekati da zombi apokalipsa prestane, malo po malo ici u raidove na zombije ili poceti se siriti (i primati izbjeglice) tako da nakon nekog vremena napravite full scale assault?
Kada bi se skupilo dovoljno ljudi za nekakva mala "čišćenja" okoline, dok se ne oslobodi dovoljno teritorija kako bi se moglo početi raditi na nekim većim barikadama, možda čak i na gradu u koji bi dolazile lutalice, bjegunci, općenito ljudi koji su preživjeli zombi apokalipsu i žele ponovno "normalno" živjeti. Naravno, taj grad bi bio poprilično primitivan i prljav, ali služio bi svrsi.

Hellboy
24-06-2009, 12:07
Nakon 4 godine bi poslao tim od 4 ljudi da prouci stanje vani te da donesu sto je vise moguce stvari koje ce koristit, imali bi striktne naredbe da pucaju u sve sto im se priblizi, zivo ili mrtvo, makar budu vidjeli prezivjelog morati ce ga ubit ne uspostavit kontakt. Imali bi tocno 48 sati da to obave, ako ne obave vrata se zatvaraju i nemogu se vratit jos 4 godine.

@Hell:
Kuhani zombi ima dobar okus, ko svinjetina. :D
KUHANI. ZOMBI. K?

"Jel netko raspoložen za nečiju kuhanu nogu? Valjda je kuhanje ubilo toksičnost trulog mesa i sam virus koji je pretvorio bivšeg vlasnika u hodajuće truplo..."

Grim
24-06-2009, 12:08
Grim, tu ima problem.
Ti bi isao sam, kao sto si prije rekao, i odjednom bi se naslo jos par ljudi pored tebe.
:pray:

I zasto ne uspostaviti kontakt?
Poveo bi susjede :D
Sve kontakte nakon sta izade skupina pobit, to je samo problem, ko zna sta mogu napravit, cak i opljackat ih, vidis prezivjelog, pucaj. Donesi zombije, frizider, kuhaj, jedi.

Fireblade
24-06-2009, 12:09
a kda nestane municije :?

Cthulhu
24-06-2009, 12:11
Ah fuck no. Radije bih si parkirao metak u glavu nego jeo KUHANOG ZOMBIJA.
Zapravo, prije ili poslije bi bio primoran jesti zombije. Zalihe hrane ne traju vječno, a bolje jesti zombije nego suborce. Valjda. U biti, ne znam što je odvratnije. Ali vjerujem da bi prije ili poslije morao početi jesti nešto od toga.

Grim
24-06-2009, 12:11
a kda nestane municije :?
Natrag u skloniste i report, ili granata u ruku i boom.

croat1gamer
24-06-2009, 12:13
Poveo bi susjede :D
A prije par stranica bi isao sam.

Za prehranu, ako imate utvrdeni prostor na koji je na povrsini (zombiji se siguno ne mogu penjati preko 5 metara visokih zidova, a inteligencija im nije dovoljna da naprave smislenu konstrukciju (od tijela)) se mogu vrlo lako uzgajati biljke.

Hellboy
24-06-2009, 12:14
Ah fuck no. Radije bih si parkirao metak u glavu nego jeo KUHANOG ZOMBIJA.
Zapravo, prije ili poslije bi bio primoran jesti zombije. Zalihe hrane ne traju vječno, a bolje jesti zombije nego suborce. Valjda. U biti, ne znam što je odvratnije. Ali vjerujem da bi prije ili poslije morao početi jesti nešto od toga.


Well, hydroponics perhaps? Istina bog, ne bi imao puno toga ali svejedno bi i to bilo bolje od žvakanja nečijeg kuhanog, trulog stopala koje se raspada što od kuhanja što od samog truljenja mesa.

KI KI
24-06-2009, 12:20
a zasto se onda svi nebi preselili na mars? evo sada su nasli ostatke jezera koje je tamo bilo... i onda napravimo DOOM ugođaj na zemlji sa malo atomskih, malo černobila itd i onda vanzemaljcima prodajemo karte da bi igrali iz prvog lica L4D ili Resident evil...

Arbiter of Change
24-06-2009, 12:22
Jesti zombije? Grim svemu pristupa ono, nonšalantno. "O, lako ćemo mi to, netko je već pripremio zalihe i oružja". Treba uvijek razmišljati s najgorom mogućnosti na pameti, onda te ništa neće iznenaditi. OK, Grim ne ide sa mnom u slučaju napada, dovoljno sam sebi lud ionako. :)

Još važnije, koga bi poveli sa sobom (mislim na tip ljudi)? Troje ljudi vam treba za efektivnu rotaciju smjena straže, a tu postoji i mogućnost da izbiju problemi u samoj skupini (2 tipa i 1 cura pa se tipovi pobiju oko toga koji će je). Ne znam koliko bi mi se isplatilo uzeti žene... me polude na jedan period u mjesec dana, em ne znam kako zombiji reagiraju na miris krvi kroz taj period. Ne treba nam GPS lokator za zombije dok bježimo.

Wolfwrath
24-06-2009, 12:25
Hmmm,kao što je već netko spomenuo-mobilnost... To nas j***...

E,a šta fali Iron Manu? Ništ ti ne mogu u tom oklopu, i samo jurcaš po planetu,od jedne stanice sa gorivom do druge? :rambo:
Još si ugradiš flamethrower pa možeš i spržit kojeg zombaća i gricnut ga...
I još ak nas se skupi nekoliko, pa da ih u društvu mlatimo... :ekipa:

E,a što bi napravili ako bi se pojavili neki evoluirani,inteligentniji,veći i/ili brži zombiji? Brijem da bi Sanader bio prvi... (HDZ-Z:Hrvatska demokratska zajednica zombija) :D

Fireblade
24-06-2009, 12:25
Još važnije, koga bi poveli sa sobom (mislim na tip ljudi)?
ma arby zene povedi,zene!!1

Wolfwrath
24-06-2009, 12:28
Pa da ti kokodaču stalno? No thanks...

Hellboy
24-06-2009, 12:28
Well...definitivno bih pokušao povesti staru i sestru. Jest da bi seka služila našim malim prijateljima kao navigacijska strelica, ali jebat ga. Ako zbog nekog razloga to ne bih mogao, poveo bih dvojicu muškaraca. No opet, i tu postoji šansa da se dogodi scenarij sa ženskom. Što bi opet rezultiralo još gorim veseljem nego da navale nemrtvi. Nekako mi se najlogičnije čini ići sa par ženskih osoba. Nečem se buniti ako me pokušaju silovati a i nekako bismo zakamuflirali odašiljač. :D

A i tu je šansa da odu u frenzy mod jednom mjesečno i raskrče neko područje dok ja jedem grožđe koje sam ukrao iz Kauflanda.

I da, sad bi i Wolf Burn palio zombije i grickao ih. Vjerojatno dok u nekoj vukojebini svira bendžo.

KI KI
24-06-2009, 12:29
ma kaj zene... povedes laru croft dok se ti i frendovi chilate dok ona ih krese kak dolaze xD

EDIT : Hell nice :) lijepa razmišljanja samo kaj ako dok su u tom frenzy modu one okrenu protiv tebe? ili recimo zenski zombi ode u one dane u mjesecu i okrene se protiv svojih? kaj mislite o toj mogucnosti xD

Wolfwrath
24-06-2009, 12:30
A šta ćeš drugo jesti? Vremena za uzgajanje bilo čega baš i nema, a zombiji su ipak nekad bili ljudi, i svi znamo da ljudi imaju meso bogato bjelančevinama,ne? :wink:

Cthulhu
24-06-2009, 12:30
Još važnije, koga bi poveli sa sobom (mislim na tip ljudi)? Troje ljudi vam treba za efektivnu rotaciju smjena straže, a tu postoji i mogućnost da izbiju problemi u samoj skupini (2 tipa i 1 cura pa se tipovi pobiju oko toga koji će je). Ne znam koliko bi mi se isplatilo uzeti žene... me polude na jedan period u mjesec dana, em ne znam kako zombiji reagiraju na miris krvi kroz taj period.

Nebitno. U takvoj situaciji je svaka pomoć dobrodošla. Muško, žensko, totalno nebitno.
A i, ono, ne možeš, kad pronađeš preživjelu curu reći "E, ti ne možeš s nama jer si žensko." Barem ja znam da ne bi tako postupio.

Wolfwrath
24-06-2009, 12:32
Jes siguran da žena JE pomoć? Dobro, dobar dio sigurno bi pomogao,al šta ak naiđeš na neku od onih barbie-wannabe cura koje se jedino znaju šminkat? Radije bih ju prvom prilikom bacio zombijima,pa bih ih barem malo usporio...

Hellboy
24-06-2009, 12:34
A šta ćeš drugo jesti? Vremena za uzgajanje bilo čega baš i nema, a zombiji su ipak nekad bili ljudi, i svi znamo da ljudi imaju meso bogato bjelančevinama,ne? :wink:

Trulo meso. Trulo meso za koje nisi siguran kako trebaš pripremati da bi ubio virus. Možda je otporan na visoke temperature?

Cthulhu
24-06-2009, 12:34
Jes siguran da žena JE pomoć? Dobro, dobar dio sigurno bi pomogao,al šta ak naiđeš na neku od onih barbie-wannabe cura koje se jedino znaju šminkat? Radije bih ju prvom prilikom bacio zombijima,pa bih ih barem malo usporio...
Ne. Naravno da neću ostaviti živu i zdravu osobu, koliko god sposobna ili nesposobna bila da se brani i pomaže grupi da se brine sama za sebe.

croat1gamer
24-06-2009, 12:35
Još si ugradiš flamethrower pa možeš i spržit kojeg zombaća i gricnut ga...
:pray:
Ideja dana.
Postoji li ista bolje od horde zombija koji idu na tebe?
Da, horda zapaljenih (*khm* u smislu da gore od vatre, ne u drugom zapaljenom smislu) zombija koji idu na tebe.

Hellboy
24-06-2009, 12:35
Čtulu, nisi li rekao da se ne bi grupirao?

Wolfwrath
24-06-2009, 12:36
E jeb,ako ponestane hrane,ili to ili krepati od gladi...

Kao što je netko već spomenuo,nije baš tako lagano naći hrpetinu pripremljene hrane za invaziju,a kamoli još onda prenijeti tih nekoliko tona u neko skučeno skrovište...

Cthulhu
24-06-2009, 12:37
Čtulu, nisi li rekao da se ne bi grupirao?
Izbjegavao bih grupiranje, ali ako pronađem nekog preživjelog, naravno da ga neću ostaviti da se brine sam za sebe. Ako ništa drugo, može poslužiti kao hrana ako mi ponestane zaliha.

Wolfwrath
24-06-2009, 12:38
To majstore! Najbolja ideja do sad!

Hellboy
24-06-2009, 12:38
Al onak, zapaliti hordu zombija koja ide na tebe. Tako da umjesto budeš pojeden, budeš i spaljen dok ti zubima čupaju arterije iz vrata i svi skupa umirete u jednoj plamtećoj hrpi.

@Čtulu sad već pretjeruješ.

Cthulhu
24-06-2009, 12:40
@Čtulu sad već pretjeruješ.
Nah, I'm just getting started, Mr. Volim-Detaljno-Opisivati-Kako-Me-Zombiji-Jedu. :)

Wolfwrath
24-06-2009, 12:40
Ehm,Hellboy,rekoh ti,šta fali Iron Manu? :D

Fireblade
24-06-2009, 12:42
imam nesto za rec
ČUTULU GAY!!!1
ot
cemu je smisao ove teme
omg
preseravate se ako bude sta cu radit di cu se sakrit i to
aj i ja cu
kad bi bila invazija brate ja bi otisao u najblizi ducan i ukrao 2 gajbe pive i lio bi ko lud

croat1gamer
24-06-2009, 12:42
Ako se MORATE upustiti u CQB sa zombijima, sto ce biti vas odabir oruzja?

@ Hell- Ne moraju zombiji nuzno umrijeti od vatre, ali ce biti laksi za raspoznati po noci dok gore. :)

@ wolf- Zato sto ne postoji, a cak i da postoji, ti sigurno nebi imao pristup tome, nego neki visoko pozicioniran am. vojnik.

Hellboy
24-06-2009, 12:43
To što ćeš kad-tad završiti ispod hrpe trulog mesa slušajući zombije kako ti grebu po oklopu, stenju izvana pokušavajući doći do tebe i naravno ugušit ćeš se od silnog smrada i/ili nestanka zraka.


I da, što fali mojim slikovitim opisima? :D

@Fireblade, ajd ne valjaj gluposti. Ako smo već uzeli raspravljati o ovoj fikcionalnoj temi onda smiri hormone i pokušaj se uklopiti u raspravu.

Wolfwrath
24-06-2009, 12:44
Ajd ne seri i ne flejmaj,ovo je ionako sve fikcionalno,i očito nas zabavlja raspravljati što bi smo napravili kada bi se nekim nemogućim spletom okolnosti desila ovakva invazija...

Fireblade
24-06-2009, 12:44
pa pokusao sam :( al neide me :cry:

croat1gamer
24-06-2009, 12:45
To što ćeš kad-tad završiti ispod hrpe trulog mesa slušajući zombije kako ti grebu po oklopu, stenju izvana pokušavajući doći do tebe i naravno ugušit ćeš se od silnog smrada i/ili nestanka zraka.
Pa mozes koristiti jet bootse da izaes, ali ces shodno sa time napraviti jos ljepsu vatricu, i kada dode do spremnika izvora energije- Fireworks!

Wolfwrath
24-06-2009, 12:46
Lol,ma nema fke,ajde... Postati zombi i nije toliko strašno... :D

Hell,jes ti kad čuo za Iron mana? Si kad vidio barem crtić? :|

Cthulhu
24-06-2009, 12:47
To što ćeš kad-tad završiti ispod hrpe trulog mesa slušajući zombije kako ti grebu po oklopu, stenju izvana pokušavajući doći do tebe i naravno ugušit ćeš se od silnog smrada i/ili nestanka zraka.
Super. I onda meni kaže kako pretjerujem. :)

Ako se MORATE upustiti u CQB sa zombijima, sto ce biti vas odabir oruzja?
Misliš na meelee oružja? Sjekira. Ili palica. Pristojan domet i poprilična šteta.

Hellboy
24-06-2009, 12:48
Ajd ne seri i ne flejmaj,ovo je ionako sve fikcionalno,i očito nas zabavlja raspravljati što bi smo napravili kada bi se nekim nemogućim spletom okolnostiSdesila ovakva invazija...

O RLY? (http://www.cracked.com/article_15643_5-scientific-reasons-zombie-apocalypse-could-actually-happen.html)S:D

croat1gamer
24-06-2009, 12:48
Ako se MORATE upustiti u CQB sa zombijima, sto ce biti vas odabir oruzja?
Misliš na meelee oružja? Sjekira. Ili palica. Pristojan domet i poprilična šteta.
Brzina ti nije boljka?

CQB =/= melee

Wolfwrath
24-06-2009, 12:50
To je bilo Firebladeu upućeno...
Ovaj opis zombija koji se ne umaraju i koji ne moraju jesti je,kao što sam već i spomenuo,biološki i fizički nemoguć,tako da... :kill:

Fireblade
24-06-2009, 12:52
je,moguc je
evo npr probavljaju sami sebe ali se i brzo regeneriraju i brzo im raste to sto su probavili :rotfl: :?

Wolfwrath
24-06-2009, 12:54
*Khm* *Khm* Od čega se regeneriraju,od zraka? Ako se regeneriraju onda ne bi trunuli,zar ne? A pošto se energija gubi sa strane,takav zatvoreni sustav NIJE moguć...

KI KI
24-06-2009, 12:58
hmmmm dosao ja na jednu ideju :)jedan veliki toranj poplocen celijama koje prikupljaju sunce a u podnozju kanal u kojem je lava a da je taj toranj tolko velik i izdrzljiv da unutra sve raste za covjeka i da svega ima. primjerice kao Noina arka u tom smislu

Wolfwrath
24-06-2009, 12:59
To je zgodno,no treba to i sagraditi... A odakle ti lava?

KI KI
24-06-2009, 13:01
hm pa imali su ljudi ideju napraviti rupu sa jedne strane svijeta na drugu :)i to se sagradi u blizini vulkana?

Hellboy
24-06-2009, 13:02
hmmmm dosao ja na jednu ideju :)jedan veliki toranj poplocen celijama koje prikupljaju sunce a u podnozju kanal u kojem je lava a da je taj toranj tolko velik i izdrzljiv da unutra sve raste za covjeka i da svega ima. primjerice kao Noina arka u tom smislu
I to bi summonao nakon što bi žrtvovao deset tisuća zombificiranih djevica pod blijedom svjetlosti mjeseca usred mjeseca srpnja? Zašto toranj? Zašto lava? I kako ćeš u ime svega svetoga sagraditi mrcinski toranj okružen jarkom lave? I naravno unutar tornja je rajski vrt sa hrpom golih cura i super brzim MAXAdsl internetom.

-_-

Cthulhu
24-06-2009, 13:05
I odakle ti uopće materijala za izgradnju tornja?

Wolfwrath
24-06-2009, 13:06
Pa ideja nije toliko ni loša... Skupi se nas 1000,čim krene invazija,sagradimo toranj, opkopamo ga i dovedemo lavu iskopavanjem korita. Najbolje je otići tamo do Etne (vulkan), koji je,barem mislim,na otoku,tako da bismo zaradili još nešto vremena prije nego zombiji navale...

Hellboy
24-06-2009, 13:07
Pa no, pekao bi cigle napravljene od ljudskih ostataka. Built like a shit brick house.

Wolfwrath
24-06-2009, 13:09
Maznemo sa gradilišta, uz još nekoliko kamiona i trajekata,i lagano prenesemo što više možemo preko. Kad sagradimo toranj (ili utvrdu,ili bilo šta), bacimo se na otkrivanje lijeka i/ili novih oružja...

KI KI
24-06-2009, 13:09
dobro hell nemoras tako jako... bi i tebe zrtvovao medju tim djevicama xD ali ideja je dobra ali neizvediva... zapravo jos je lakse izvediva od nekog uber duper oklopa koji sam sebe hrani, ima 10tona i visok ko neboder i niko ti nis nemoze....

Cthulhu
24-06-2009, 13:10
Pa ideja nije toliko ni loša... Skupi se nas 1000,čim krene invazija,sagradimo toranj, opkopamo ga i dovedemo lavu iskopavanjem korita. Najbolje je otići tamo do Etne (vulkan), koji je,barem mislim,na otoku,tako da bismo zaradili još nešto vremena prije nego zombiji navale...
Pod uvjetom da znaš da će doći do outbreaka. A ne vidim kako bi to mogao znati.
I da možeš pronaći 1000 ljudi u svojoj okolini koji će ti povjerovati.
I da uopće stigneš do Etne, što je također upitno.

Wolfwrath
24-06-2009, 13:13
Mislio sam tisuću nas,sa foruma,odnosno nas nekoliko sa foruma kao centar grupe,i onda svatko još svoju obitelj povede...
Pa čim izbije novi virus,mi bježimo...
A do Etne,pa trajektom!

Hellboy
24-06-2009, 13:17
Pa ideja nije toliko ni loša... Skupi se nas 1000,čim krene invazija,sagradimo toranj, opkopamo ga i dovedemo lavu iskopavanjem korita. Najbolje je otići tamo do Etne (vulkan), koji je,barem mislim,na otoku,tako da bismo zaradili još nešto vremena prije nego zombiji navale...
Pod uvjetom da znaš da će doći do outbreaka. A ne vidim kako bi to mogao znati.
I da možeš pronaći 1000 ljudi u svojoj okolini koji će ti povjerovati.
I da uopće stigneš do Etne, što je također upitno.
I da znaš qrtza o građenju tornjeva.
I da možeš nabaviti hranu za 1000 ljudi.
I da možeš iskopati jarak koji će služiti kao vod za lavu bez da te lokalne službe spriječe u tome jer apokalipsa nije počela i kršiš zakon kopanjem mrcinskog jarka i gradnjom tornja usred ničega gdje ti takav toranj ni ne treba.
I da možeš zapravo znati točno odakle će lava teći i kojom brzinom.
I da ti taj jarak ima odvod negdje da ta lava može i oteći dalje umjesto da joj razina naraste i sprži podnožje tornja šaljući sve živo u njemu u smrt i ono malo zombija što navrati.
I da te 5 milijuna stanovnika Sicilije neće potom pojesti kad iz ruševina odlutaš u neko urbano mjesto
I da ruševine tornja nakon završetka apokalipse ne budu spomenik ljudskoj gluposti "beskonačnoj poput rijeke zombija koji su krenuli iz Kine prema Europi".


Sve ostalo ti ide u prilog.

Wolfwrath
24-06-2009, 13:20
Pa ajd ti onda reci neku ideju, osim već prožvakanog nuklearnog skloništa? :killyou:

croat1gamer
24-06-2009, 13:21
Jedva 150 ljudi bi ovdje nasao da su aktivni.

A tko ce voziti trajekt, nije to tako lagano kao u simulatorima.
Takav toranj bi se trebao graditi par godina, ako sacuvas mozak kakav ti je sada bi mozda imao jos uvijek tu ideju, a cak i da sagradite, rok trajanja mu je do sljedeceg slabijeg povjetarca.
Ne zaboraviti, klima bi se promijenila zbog toga sto covijek na nju ne bi vise utjecao, tako da bi bilo zabavno gledati vas 1000 u tornju koji tone u lavi (da mi je znati kako ce te napraviti postolje za to).
I bilo bi zabano vidjeti vasa lica kada skuzite da ce vulkan eruptirati.
Gaddemit, napraviti ce te put preko kojeg ce lava doci u opkop.
:pray:
Netko nije pazio na fizici kada se predavala toplinska ravnoteza, lava ce se ohladiti, tako da ce te imati predivan krug oko vas od stvrdnute lave (ilitiga divovski kamen) preko kojega ce vas vasa baka posjetiti.

Hellboy
24-06-2009, 13:23
Krug će biti taman dovoljno vruć da oni ne mogu prijeći preko njega ako budu morali a zombiji će uz minornu štetu moći došetati do ulaza u toranj koji će nakon financijskih izdataka za sam toranj biti napravljen od krep papira.

Cthulhu
24-06-2009, 13:29
Meh, najbolje je pokušati izgraditi novi grad, dovoljno velik za preživjele, i dovoljno osiguran da ne može doći do provala zombija. Naravno, to bi zahtjevalo masu materijala i ljudi koji su voljni izgraditi ga. Da ne spominjem hrpu straže, barikada i sl. ali bilo bi dobar temelj za nekakav "normalan" život.

KI KI
24-06-2009, 13:29
pa ajdmo rec ovako da se klima nece puno mjenjati... jer ako covjek prestane utjecati na nju moze se sam ozonski omotac oporaviti i smanjiti udio CO2 u zraku sto moze rezultirati ponovo normalnim temperaturama, a ne ovim paklensko vrucim... jedino kaj kada bi nestao sav CO2(ako bi ikada nestao) nastalo novo ledeno doba

Hellboy
24-06-2009, 13:31
Khm, požari koji bi se proširili svijetom, topljenje nuklearnih reaktora i sve ostale nezgode uzrokovane nedostatkom ljudske kontrole sigurno ne bi smanjile razinu ugjičnog dioksida u atmosferi. Samo bi ju povećale.

croat1gamer
24-06-2009, 13:33
Enikejs, ti zombiji bi uz minornu stetu se vjerovatno i zapalili tako da bi stanovnici tog tornja (koji se nekim cudom odrzava uz sve sile protiv povjetarca) napravili svjetske rekorde za:
-Najvecu sibicu
-Najveci broj ljudi spaljen na istome mjestu u vrlo kratkome vremenu
-Najveci monument ljudskoj gluposti
Takoder bi onaj zombi koji bi zapalio tu konstrukciju bi postavio svjetske rekorde za:
-Najvise ubijenih ljudi direktnim nacinom (zapalio je toranj, svi umrli od vatre idu na njegov akaunt)
-UT nastavak koji ce izaci nakon toga ce imati za najveci multi kill naziv po imenu tog zombija
-Najvise ubijenih u ubojstvo-samoubojstvo slucaju

Iz dosadasjnih postova izvlacim jednostavan zakljucak- U slucaju zombi apokalipse, trazi hellboya. :)

@ Kiki- Ako se smanji udio CO2 u atmosferi ce se sigurno dogoditi drasticne promjene.

@ Cthulu- Grad, hah, prvo nadi sigurno mjesto, jer neces na brdu poceti graditi grad dok ti tvoja baka hrli u zagrljaj sa podnozja brda.

Cthulhu
24-06-2009, 13:41
Iz dosadasjnih postova izvlacim jednostavan zakljucak- U slucaju zombi apokalipse, trazi hellboya. :)
Indeed.

Hellboy
24-06-2009, 13:42
I dođi čist kao suza. Inače čem posumnjati da si jedan od njih... :D

KI KI
24-06-2009, 13:43
da kak sada gledas bi se dogodile drasticne promjene al one su sve vec bile... uza sve te rastopljene nuklearne elektrane itd doslo bi do nuklearne zime?!?! i vi ste zeljeli na antartik... ja bi rađe u JAR

croat1gamer
24-06-2009, 13:44
Iz dosadasjnih postova izvlacim jednostavan zakljucak- U slucaju zombi apokalipse, trazi hellboya. :)
Indeed.
Ti cuti, ti si zivuci mamac za zombije.
Mozda te mozemo koristiti kao decoy, pa da budes koristan, jer dual wieldanje lmg-a na sve zivo, ubijanje prezivjelih i jedenje zombija definitivno nije dobro za prezivljavanje u grupi, zapravio, nije dobro uopce.

@ Kiki- Gg, umjesto gladnih zombija ces imati gladne zombije sa aidsom.

KI KI
24-06-2009, 13:46
ako smo srece budu umrli od aidsa prije nek kaj dodu do nas xD

Hellboy
24-06-2009, 13:48
Nuklearna zima je dobila to ime jer bi nakon all out nuklearnog rata toliko dima i prašine završilo u atmosferi da bi temperature pale zbog smanjene količine sunčevog zračenja koje dolazi do površine. Do iste ne mora doći samo zbog nuklearnog rata. Kad je Krakatoa otišla u konfete (bok Arby), temperatura se u cijelom svijetu spustila za prosječnih 1,2 celzija. A to je samo jedan vulkan. Što bi tek bilo kada bi gorjeli gradovi, šume, polja...

Cthulhu
24-06-2009, 13:48
Ti cuti, ti si zivuci mamac za zombije.
Mozda te mozemo koristiti kao decoy, pa da budes koristan, jer dual wieldanje lmg-a na sve zivo, ubijanje prezivjelih i jedenje zombija definitivno nije dobro za prezivljavanje u grupi, zapravio, nije dobro uopce.
Indeed. :(
Neka, držati ću se ja kanalizacije. :)
:(

KI KI
24-06-2009, 13:49
aha pa zima?

croat1gamer
24-06-2009, 13:50
Kada hell vec spominje nuklearke, posto ce biti nuklearni fallout na podrucjima gdje su nuklearke, nemojte zaboraviti mutacije zombija da ce biti vjerovatne.
Slovenski zombi mutant- Hellova najgora nocna mora.

Hellboy
24-06-2009, 13:51
Imaj na umu da bi takvih bilo jako malo. Nemaju dovoljno populacije da postanu stvarna prijetnja. :D

KI KI
24-06-2009, 13:52
aha al gle moral bu placati vinjete ako se koristi autocestom i putovnica obavezna... tako da radje spomeni nuklearke u francuskoj.... vidis trci neki zenski zombac i ide ti dati french kiss xD

Hellboy
24-06-2009, 13:54
I potom te zagrli. Osjetiš njene hladne, hrapave ruke kako se lijepe za tvoju kožu, smrdljivi dah koji ti ulazi u nosnice, gnjecave usne na svojima i potom majku svih noćnih mora - njen truli jezik završava u tvojim ustima. I tamo ostaje. I kad se makne.

croat1gamer
24-06-2009, 13:57
Francuski zombi mutanti nisu bas nekakav problem.

Problem ce biti ako se Gotovcevi zombificiraju, jer onda ode vecina populacije za njima jer je to "in".
Ako budu bili na posjetu u Krskom, jao si ga nama.
Zamislite ovo, samo sa 10 puta zalizanijom frizurom.
http://www.imagesforme.com/out.php/i545517_Zombatar.jpg
Strasno, nije li?

Wolfwrath
24-06-2009, 14:36
A ko nam uopće kaže da je biti zombi tako loše? Ako još razvijemo inteligenciju, pa ljude uzgajamo ko stoku, čemu brige?

croat1gamer
24-06-2009, 14:39
Zato sto ti mozak propada nakon sto se zarazis zbog djelovanja virusa.
Tesko da ces ga uspjesno obnoviti nakon sto se zarazis.

I afaik, kada se zarazis nema vracanja u prvotno stanje zbog same nemogucnosti tijela da obavlja zivotne funkcije nakon toga jer su unistene prije toga, i jedino sto mozes raditi je biti biljka, odnosno da te masine odrzavaju na zivotu a tvoj mozak podsjeca na zgnijeceni paradajz.
Pucaj po njima kao da su bundeve, jer ljudi vise ne mogu biti.

blood4me
24-06-2009, 15:25
Ova tema je luda :pray:
Jucer sam ju cijelu noc citao xDD
Toliko je luda da sam ju sanjao xd Sanjao sam da su me zombiji ugrizli ali nije me virus sasvim "obuzeo", jos sam razmisljao kao normalan covijek ali sam izgledao kao zombii... bas je bio kulan san :D
Inace ja bi pod zemljom iskopao jedno malo vece imanje i tamo bih imao sve sto mi je potrebno za zivot, za struju bi stavio suncane kolektore(or w/e it calls) i tako napajao strujom svijetlo koje bi mi trebalo... samo moram jos smislit odakle bih vadio kisik, vjerovatno iz biljaka ali opet nema dovoljno sunca za fotosintezu hmm.....

Mirko L
24-06-2009, 15:53
Otić na nenaseljeni otok i tamo započet život...Ne na Kubu ka šta je neko prije reka, nego da sa skupinon kojon iden počnen novi život na nenaseljenon otoku.

mrkva
25-06-2009, 00:38
Koju ženu bi uzeli na taj pusti otok?

C
25-06-2009, 01:25
Koju ženu bi uzeli na taj pusti otok?
Dobru za oplođivanje.

Mislim, kakvo glupo pitanje...

Wolfwrath
25-06-2009, 12:44
Bilo koju,dok god imam šibu u ruci. U takvim situacijama ti zbilja nije potrebna neka ženska koja zanovijeta... :D

Lord Jambrek
28-06-2009, 07:46
Ja bi u slučaju zombie krize otišao u sloveniju. Zašto? Zato jer fino kad bi zombisalvci došli do slovenije i vidli kol'ko ih ovi jebu na granici, brijem da bi se okrenuli.

KI KI
29-06-2009, 06:03
lol nice :) sada kada neki mod naleti kako je ovo postala politicka tema -_- btw ja bih u BiH


yey... the topic is dead... zaspamali svoje odlicne ideje u prvih 22 stranice koje su nikle u 2 dana i stali :)

croat1gamer
29-06-2009, 10:12
Hellboy i ja smo vecinu ideja pri samome nastanku eliminirali (jer su bile lose, lol) pa je ljudima postalo dosadno vjerovatno. :)

dale
29-06-2009, 10:28
Hellboy i ja smo vecinu ideja pri samome nastanku eliminirali (jer su bile lose, lol) pa je ljudima postalo dosadno vjerovatno. :)

Imaš samo 1 post u prvih deset stranica. Nisi ništa napravio, ljudi te stalno ignoriraju. TI SI NITKO I NIŠTA :@@@@

KI KI
29-06-2009, 10:46
lol owned :)


a jbg mi pricamo o konkretno zombacima al kaj ak bude onak kak mi nemislimo? recimo da izgledaju skroz ko ljudi ali su ko kanibali i malo gluplji i raspadaju se ?

majstoro2
29-06-2009, 11:47
lol owned :)


a jbg mi pricamo o konkretno zombacima al kaj ak bude onak kak mi nemislimo? recimo da izgledaju skroz ko ljudi ali su ko kanibali i malo gluplji i raspadaju seS?
to je moja sestra

Lord Ragnarok
29-06-2009, 16:32
a kako zombaci sada izgledaju (po nasim uvjerenjima) osim toga sto izgledaj ko ljudi, jedu ljude (kanibali, doduse samo mozak), malo su gluplji (malo vise ali eto) te se raspadaju?

KI KI
29-06-2009, 16:42
pa neznam :) to sam sam brzo natipkao... mozda se preobraze u glupe supermene i nema nam spasa?

Lord Jambrek
29-06-2009, 18:39
lol nice :) sada kada neki mod naleti kako je ovo postala politicka tema -_- btw ja bih u BiH

BiH - Bježim iz Hrvatske :D

Koliko moje poznavanje zombilogije ide, njih privlači živo ljudsko tkivo. Daklem, pošto živimo u dobu u kojemu je dosta toga moguće, zašto nebi napravili neki miris koji bi ih strahovito privlačio, stavili to nešto negdje nasred oceana i bok, nek budale bezglavo idu prema tome, kad shvate da nemogu plivat i kad se fino nađu na dnu mora, e ond bu veselica.

neox99buleseye
29-06-2009, 19:23
evo -zombiji jedu mozak, a zato od mene nemaju sto traziti!! a ak ipak ostanu uporni uzimam nekaj slicno miniganu i oklopno vozilo

croat1gamer
29-06-2009, 20:05
Mini note: minigan nije portabl.

@ Jambrek- :pray: BiH

KI KI
30-06-2009, 05:49
move 2 space -_-

Lord Jambrek
30-06-2009, 07:01
move 2 space -_-

I tamo ćeš što? Bit par dana dok ne krepaš od gladi, žeđi ili nečeg trećeg?

No razmišljao sam o još nečem. Kako današnji virusi imaju neki trend mutiranja, kaj mislite kak bi to fino bilo da dotični virus mutirao i onda još bio proširiv zrakom, e onda nam nebi definitivno bilo spasa!

Lord Ragnarok
30-06-2009, 10:24
mwahahah gg
http://www.dargate.com/231_auction/231_images/2665.jpg
:D

KI KI
01-07-2009, 07:30
gj ako zelis umrjeti od gusenja...

Khorne
21-07-2009, 13:51
Da su oni "obicni" zombiji,spori,imbecilni itd. jos bi se dalo prezivjeti,ali da mutiraju nekakvi sugavci koji su brzi i jaki ko i ljudi e onda bi vec u top 3 opcije bila i metak u celo,sebi naravno :)

neox99buleseye
21-07-2009, 15:46
[quote="KI KI":24s2t9z2]move 2 space -_-

I tamo ćeš što? Bit par dana dok ne krepaš od gladi, žeđi ili nečeg trećeg?

No razmišljao sam o još nečem. Kako današnji virusi imaju neki trend mutiranja, kaj mislite kak bi to fino bilo da dotični virus mutirao i onda još bio proširiv zrakom, e onda nam nebi definitivno bilo spasa![/quote:24s2t9z2]

pa da ljudi bi mogli naciniti virus koji se prenosi zrakom i ubija zombije

Delirium
24-07-2009, 17:55
FOOS!!! MR.T. AND CHUCK WILL SAVE US!!!

Invisible Man
27-07-2009, 10:45
Ja bi ukra iz top secret laboratorija nevidljivi robe i onda bi iša po ulici i žviždija a kad bi zombi krenija prema meni samo bi presta žviždati i to je to...tako bi ih zajebava u nedogled...:D

EDIT: Napravija bi od Coca-Cole i Mentosa portable bombon launcher i gadja ih u oči... :evil:

Mr Vercetti
01-08-2009, 22:20
Dakle zombiji ne postoje ... interesting...

Madskull
12-10-2009, 13:28
Dakle zombiji ne postoje ... interesting...

nou šit ne postoje! hvala što si otkrio toplu vodu znaš... :bravo:

pričaj šta bi bilo da postoje i da nas počnu masovno klat i jest nam mozgove :twisted:

C
12-10-2009, 14:11
Ponavljam, Zombiji postoje samo na Jamajci, i to nisu zombiji kakve smo mi izmisliliS(šepavi, gubavi, polomljeni, mrtvi, jedu sve živo, urliču sa grwaaa, itd.), to su gadni duhovi, koji služe crnoj magiji, ako ne služe, tada su ili uspavani, ili zajebaju ljude i prepadaju ih.

croat1gamer
12-10-2009, 14:21
A sta si ti onda? :)

Sir_Zizzy
12-10-2009, 14:38
Ponavljam, Zombiji postoje samo na Jamajci, i to nisu zombiji kakve smo mi izmisliliS(šepavi, gubavi, polomljeni, mrtvi, jedu sve živo, urliču sa grwaaa, itd.), to su gadni duhovi, koji služe crnoj magiji, ako ne služe, tada su ili uspavani, ili zajebaju ljude i prepadaju ih.

sto mislis zasto su samo na Jamajci? zato sto zombiji ne postoje, to su sve nafiksani prljavi jamajčani koji samo spavaju, jebu il prepadaju ljude.

C
12-10-2009, 15:48
A čuj, dokazano je...

@croat1gamer - Ja sam vođa Necronomicona, Vrag je na mojoj strani, Lucifer mi je podanik, Demoni su mi glasnici. 8)

Madskull
12-10-2009, 16:04
Ponavljam, Zombiji postoje samo na Jamajci, i to nisu zombiji kakve smo mi izmisliliS(šepavi, gubavi, polomljeni, mrtvi, jedu sve živo, urliču sa grwaaa, itd.), to su gadni duhovi, koji služe crnoj magiji, ako ne služe, tada su ili uspavani, ili zajebaju ljude i prepadaju ih.

sto mislis zasto su samo na Jamajci? zato sto zombiji ne postoje, to su sve nafiksani prljavi jamajčani koji samo spavaju, jebu il prepadaju ljude.

ko je pitao da li postoje ili ne postoje.. u pitanju je sci-fi ideja u slučaju da oni postoje! to što ste vi rekli je barem 10 puta neko već izgovorio u pokušaju flejma..

now: back on topic!

C
12-10-2009, 16:14
Šuti, prstom ću te u oko.

cham3leon
12-10-2009, 19:27
A čuj, dokazano je...

@croat1gamer - Ja sam vođa Necronomicona, Vrag je na mojoj strani, Lucifer mi je podanik, Demoni su mi glasnici. 8)

Ako ti je Lucifer podanik, zašto ti je zube povadio?

C
12-10-2009, 20:41
To je bio Božiji blagoslov. Na kraju je zlo ipak pobijedilo i imam sve zube. :D

cham3leon
12-10-2009, 20:56
O čestitam! :D

C
12-10-2009, 21:01
Dobro, fali par djelova...

Jopax
12-10-2009, 21:54
:rotfl:
Ali bilo bi fora, čitao sam ZSG i volim ga(knjigu), nadam se da će brzo onaj WWZ film, i da zombiji su zakon :pray:

Madskull
13-10-2009, 15:42
:rotfl:
Ali bilo bi fora, čitao sam ZSG i volim ga(knjigu), nadam se da će brzo onaj WWZ film, i da zombiji su zakon :pray:

yea zombie ftw! ima film neki zove se zombieland.. ako je neko gledao da mi kaže valjal čemu

osvetnik_sch3l3
02-11-2009, 10:16
pogledao nekkav dokumentarac prije nekoliko dana.
uglavnom, rijec je o nekakvoj vrsti ose koja napada samo zohare i to na nacin da ju paralizira ubodom u tijelo, te ju nakon toga ubode u tocno odredjeni dio mozga kako bi zohar posta "zombie". tada osa takvog zohara odvede u svoje skloniste prilikom cega se zohar ne opire vec slijepo ide u vlastiti ponor. Osa ubacuje nakon toga svoja jajasca u zohara iz kojih se razvijaju licinke koje zohara pojedu iznutra zivog :evil:

Chupacabra
02-11-2009, 11:39
Dakle zombiji ne postoje ... interesting...
pričaj šta bi bilo da postoje i da nas počnu masovno klat i jest nam mozgove :twisted:

A što biste napravili da pravi zombiji počnu izlaziti iz grobova i napadati ljude? Zaboravite filmove, govorimo o stvarnosti.

Ja bih nabavio ekipu od oko 200tinjak ljudi + ekipa sa foruma, naoružao ih i dao brdo municije, i svi bismo se sakrili u neko pozemno sklonište dok ne prođe epidemija. Ako neki zomb slučajno i provali u sklonište, toplo bismo ga iznenadili... :)

osvetnik_sch3l3
02-11-2009, 11:44
uzeo hranu i pice, palicu i kod djeda na tavan, sa sobom bih podigao ljestve i ne bi mi vise nista trebalo

loo
02-11-2009, 14:29
A jeste pametni -.-
Pa valjda bi bila mobilizacija i svi bi ošli u vojsku i ubili zombije i gotovo.

Neznam zašto sam uopće išta napisao kad je i pomisao na tako nešto retardirana...

@Gunslinger: Malo previše postapokaliptičnih igrica, a?

majstoro
02-11-2009, 22:53
@osvetnik_sch3l3 a sta ces kad nestane hrane i pica?
@Gunslinger vas 200+ekipa sa foruma vs mrtvaci,ne biste mogli dugo izdrzati

Khorne
04-11-2009, 13:40
Dakle zombiji ne postoje ... interesting...
pričaj šta bi bilo da postoje i da nas počnu masovno klat i jest nam mozgove :twisted:

A što biste napravili da pravi zombiji počnu izlaziti iz grobova i napadati ljude? Zaboravite filmove, govorimo o stvarnosti.

Ja bih nabavio ekipu od oko 200tinjak ljudi + ekipa sa foruma, naoružao ih i dao brdo municije, i svi bismo se sakrili u neko pozemno sklonište dok ne prođe epidemija. Ako neki zomb slučajno i provali u sklonište, toplo bismo ga iznenadili... :)

:rotfl:

croat1gamer
04-11-2009, 15:13
Ako neki zomb slučajno i provali u sklonište, toplo bismo ga iznenadili... :)
Sa "Iznenaditi toplo" mislis kao topla braca?

Mirko L
04-11-2009, 16:03
Da, kad bi cca 3 zombija ušla u zatvoreni prostor (bunker) i kad bi ih vi izbušali strojnicama i šačmaricama, uopće vas nebi poprskala zombijska krv.Samo bi se svi infectali tako.

Arbiter of Change
04-11-2009, 16:05
Pade mi mrak na oči kad vidim što je tema postala u usporedbi sa pravim raspravama koje su se na početku odvijale. :)
Pročitajte temu prije nego postate.

croat1gamer
04-11-2009, 16:46
Meh, nemaju vise tako dosjetljive ideje oko toga kako prezivjeti zombi apokalipsu.

Ali moram priznati, ona ideja tornja na Etni je bila originalna.
A jos originalnije je bio unistiti i nju. :)

osvetnik_sch3l3
04-11-2009, 16:51
aj zamislite samo situaciju. ono tipa neki bljeak/prasak/meteorit kind of shit.
nestane tv/radio/telefonske komunikacije i obavijesti. ljudi nakon par sati izlaze iz podruma/soba/sklonista, ne kuze nista, kao da je cijeli svijet stao i nakon toga... :twisted:

croat1gamer
04-11-2009, 16:53
Ne vidim kako se zombiji u to uklapaju.

Madskull
04-11-2009, 23:37
moja strategija je samo ponijet jednu 9-ku i ruksak sa potrebnim stvarima i ići od mjesta do mjesta u nadi da ću preživjet 8)

majstoro
21-12-2010, 23:34
Revive :D

Dakle da se i ja izjasnim :D

U slucaju zombie apokalipse(sto vjerujem da ce biti,samo se vi smijte),najgore bi bilo ostajati dugo na jednom mjestu,to je veoma losa ideja jer ipak ce ih dolaziti sve vise
Znaci napraviti kao neki karavan i stalno se kretati kao nomad i putem skupljati resurse koji su potrebni za zivot.
Ja bih bjezao u Yukon
http://i1.trekearth.com/photos/28714/12_emerald_lake_-_yukon_a.jpg
Oko mojeg podrucja bi postavio zamke
Za slucaj da neki od smradova dodje,jednostavno bih se popeo na drvo i prebacivao bi se s jednog na drugo drvo
Ili jednostavno preplivat na drugu stranu.
Vjerovatno bih se inficiro ako bih pojeo neku inficiranu životinju ili ako bi me ujeo neki inficirani insekt
Naravno,to bi bilo kad bi bilo mogucnosti da dodjem do yukona,u drugom slucaju bijezao bih negdje u planine i stalno se kretao :wink:
Jos bi bolje kad bih imao kolegu i kad bih spavo,on cuva strazu,pa on spava ja cuvam itd.
Od oruzija:http://www.dreadgazebo.com/gunporn/wp-content/uploads/2007/12/gunporn-usas12-blog.jpg
onda ovo: http://4.bp.blogspot.com/_Fzq94YVbHHM/SNlDxCLoZQI/AAAAAAAAN5w/Ar0fWD3DYEE/s400/zombie_defence_09.jpg
http://www.nihonzashi.com/japanese_weapon_pictures/kama_640.jpg
Pištoljčiće neke
Naravno,neophondo bi bilo i ovo imat
http://www.filmschoolrejects.com/images/crowbar.jpg
EDIT:E da,jos bi,ako bi ih nasao,mine postavljo oko baze,pa taman kad spavam,to me probudi i ruuuuuuun,a za slucaj da je neka zivotinje,fino bi bilo naci ostatke za jelo :thumbs2:
EDIT2:Umijesto onog drvenog,uzeo bi neku finu katanu ili mac pa fino deri glave i trupla ko u straw hat samuraii

hrčak
21-12-2010, 23:43
Zašto pobogu ne otić jednostavno na neki mali otočić di si samo ti i par pičoka i još za kraj pecaš ribe do kraja života i boli te nešto?

osvetnik_sch3l3
22-12-2010, 01:15
mmmmmmmm....
ribe

C
22-12-2010, 01:22
Som štuki jede dupe.

@majstoro - Sve je to divno. Ali zamisli scenu, probudiš se, pogledaš kroz prozor, zombiji harače. Izađeš iz sobe, tvoji ukućani su zombiji. Woho! Onda se trebaš snaći kako da dođeš do određenog oružja. A ne ono, ja bi uzeo to tô i to, ali ne znam odakle. :D
A ovako inače...da tebi ponestane municije, vatreno oružje ispada iz igre. Srpovima koji se zabijaju nećeš daleko dogurati. Dalje ćeš dogurati s nožem, ali on ne može nikako biti primarno oružje. Pajser je dobar i može proći za 1v1 s vratima.

Ako se mene pita, od doma bih uzeo nož, preko puta u policijsku po gun, 200m iznad u specijalnu po vatreno oružje kakvo god hoću. Otišao bih na korzo, popio free pivu i ispušio pljugu. Zatim bi razbio robnu kuću, uzeo bih dvije ukrasne katane i jedan big ukrasni sword. Otišao bih iznad do srednje tehničke škole u radionicu gdje znam sve šta imaju od strojeva. Popalio sve strojeve i izoštrio sve mačeve.
Onda bih izašao kao pobješnjeli C iz radionice s 2 katane u ruci, na leđima jedna mačina sva ukrašena za dvije ruke i dva pištolja na ritu.
To je sve što mi treba za melee fajtove. Onda bih zašao gradom režući sve što liči na zombija brojajući 5 bodova po killu. Ou yeah. 8)

To je prava priča, a ne ja bi uzeo pušku s svim mogućim dodacima, srpove, itd., ali ne znam gdje se to nalazi. :P

McPingvin_v2.0
22-12-2010, 03:02
Otišao bih na Visovac.

Anarion.Umarth
22-12-2010, 03:12
Predaleko je, i nemaš neku perspektivu za zimsko preživljavanje.

C
22-12-2010, 03:14
Ronilačko odijelo. Ima da se skuhaš na ovoj hladnoći u njemu. 8)

McPingvin_v2.0
22-12-2010, 03:24
Predaleko je, i nemaš neku perspektivu za zimsko preživljavanje.
Ništa nije daleko, imam hidroavion. Perspektiva je jebena, nakrcam cijeli samostan hranom :>

Anarion.Umarth
22-12-2010, 04:22
Eh sad, hidroavion...

McPingvin_v2.0
22-12-2010, 13:19
Eh sad, zombi apokalipsa...

Systematic Reverse
22-12-2010, 13:25
:d

majstoro
22-12-2010, 13:33
Za mene bi najbolje mijesto bila šuma ili polarno područje
Znači samo u šumu biježat,po mogućnosti što dalje od grada da je šuma

Forengner
22-12-2010, 13:37
Zombi medvedi.
;(
Ja bih pobegao u...Kanadu.Ona je toliko dosadna da bi je zombiji zaobisli.

majstoro
22-12-2010, 13:40
Zombi medvedi.
;(
Ja bih pobegao u...Kanadu.Ona je toliko dosadna da bi je zombiji zaobisli.
Eto,mozemo zajedno u yukon :)

osvetnik_sch3l3
22-12-2010, 14:23
jel itko od vas citao Cell od Stephena Kinga?
stvarno odlican zombie survival roman...
uhvacena sva psiha ljudi koji us se nasli u necemu nepoznatom, razornom bez izlaza bez ikakvih informacija o icemu...
doista preporucam svakome

TheThoR
26-12-2010, 23:02
metak u bulju i aj bok,nema zajebancije sa zombijima xD
ipak,nismo svi ramboidi ko neki tu

Delirium
27-12-2010, 01:34
OK Moj plan za Zombi invaziju:

1.Uzimam svoje twin crossbowe (sam napravio, al se jos moram domislit obaračkom mehanizmu),
noževe iz kuhinje, hranu i odjeću koliko mogu nositi.
2. krećem se u pravcu najbližeg automobila koji uzimam i na benzinskoj koja mi je 50m od kuce tenkiram pun spremnik.
3.Krećem prema policijskoj stanici u gradu pokusati naci neko oruzje.
Po mogucnosti neki handgun ili nesto lakse.
4. Krećem autom prema obali kako bih uspio uzeti brod
5.brodom krećem na neki otok na kojem sam kolko tolko siguran.

Ako sam prezivio posvetio bi se proucavanju zombija i kako se postaje zombificiran

a onda

Reproduct, Repopulate, Reconquer

detaljnija verzija sutra. kasno mi je sad

croat1gamer
27-12-2010, 01:36
Dvorac.

C
27-12-2010, 03:52
Kako bi uzeo auto kada nemaš ključ, niti znaš išta o provaljivanju auta? :P
A ovo, ne znam koliko bi ti to šljakalo na blizinu, a upitna je i daljina, kao i municija. :P
Inače, sviđa mi se tvoja priča preživljavanja, iako je obrnuta od moje, ja bi postao lovac na zombij glave, istrijebio bi sve zombije (koje bi ti popularizirao kao ludi znanstvenik dr. Delirium). :D