PDA

Pogledaj cijelu verziju : Putem komentara na blogu do IP i broja telefona?



f_e_a_r_
30-03-2009, 22:24
Evo ovo san upita i na još jednom našem forumu pa me baš zanima šta vi ovde o tome mislite...Da li je moguće da vlasnici blogova mogu saznat koji im je poslao komentar?Vidn na par blogova nakon nekih suvislih komentara od nekih drugih ljudi,da "gazda" bloga prijeti da je lako doć do informacija s kojeg je kompa poslan komentar?Iako i ja iman neki šugavi blog ovo mi uopće nije palo ni napamet niti san dosad ima želju za tim(jer uglavnom niko ništa i ne komentira :) ),ali se pitan da li je to moguće?Da li bi tada mora imat nekog u ISP da ti oda tu informaciju ili kako?Da li se sačuvavaju logovi spajanja,pa pamti IP adresu kompa u određeno vrime kad se spojia, te putem te IP adrese može se odredit broj telefonske linije?ili..? Eto čisto me to zanimalo pa pitan ovdi da li netko ima malo više iskustva i znanja o tome? Ili su to samo suvislie prijetnje vlasnika bloga ne bi li bar na taj način uspija otjerat takve komentare?..

C
31-03-2009, 19:11
Ne da mi se čitati tvoj post, ali da ti odgovorim na naslov tvoje poruke...
Blog zapisuje IP adrese, tako da možeš do njega doći. Ukoliko je korisnik na Dial-up vezi, prva tri broja su prva tri broja njegovog kućnog telefona, i preko toga možeš saznati u kojem je dijelu zemalje, i u kojoj ulici se nalazi. S obzirom da druga tri broja njegovog kućnog ne znaš, morati ćeš preko IP-a saznati za njegov ISP.
Te, jedino ako imaš veze s tim providerom, nekog lika i sl., može ti on reći tko je ta osoba, koja je u toliko i toliko sati, tog i tog datuma imala točno taj IP. U protivnom, ako nemaš nekog frenda u tom ISP-u koji ne može izvući tu informaciju, ISP ti neće reći ništa, jer im je to zabranjeno, tako da bi onda mogao bilo tko saznati za bilo koga. Npr. ja vidim neki IP, otkrijem tko je ISP, nazovem ih i kažu mi ime, prezime, adresu, broj, i doslovno sve što imaju od tog svog pretplatnika. Na kraju, tako ti ISP štiti svoje korisnike. Zamisli da ja sada saznam sve o tebi, i da sam ja vjerojatno neki psihopat, koji sam taman izašao iz zatvora. Jel' da? Sigurno bi bio ljut na svoj IPS, što svaka blesa može doći do tvojih podataka, zato ISP-ovi štite svoje korisnike, i neće ti ništa reći. Izuzetak je ako imaš neku vezu baš u tom ISP-u, pa će ti on izvući.

U glavnom, vjerojatno si mlad i ufuran, pa bi ti jednostavno rekao da se ne furaš s time.

Gwin
31-03-2009, 21:20
Ukoliko je korisnik na Dial-up vezi, prva tri broja su prva tri broja njegovog kućnog telefona, i preko toga možeš saznati u kojem je dijelu zemalje
ovo ne funkcionira već nekoliko godina, otkad su u t-scumu dozvolili da se broj nosi sa sobom pri preseljenju..
ja sam podstanar već na trećoj adresi, ali mi je broj telefona isti. eventualno je mogao dobit onu prvu adresu, ali je to sad toliko nepouzdana informacija da nema smisla..

može dobit informaciju preko frenda u ISP, ali tu pričamo o KAZNENOM DJELU, koje državno odvjetništvo goni po službenoj dužnosti. jedini koji može ovlašteno dobit tu informaciju je MUP, ali samo sa sudskim nalogom..

C
31-03-2009, 21:23
@Prvi odlomak - Za T-Com ne znam. Znam da su ovi manji ISP-ovi zadržali stari sistem.
@Drugi odlomak - Točno tako.

C
31-03-2009, 21:28
Potpis (by): ReiKo

Gwin
31-03-2009, 22:22
f_e_a_r_

svi logovi se pišu
ISP u svakom trenutku zna tko je bio spojen na internet u koje vrijeme..

odavanje informacija privatnoj osobi je kršenje pravila internet providera, kršenje tvog ugovora sa providerom, kršenje zakona o privatnosti. osoba koja to napravi ostane bez posla, ISP ga tuži jer ti tužiš ISP, MUP i DORH ga tuže zbog kršenja zakona. i svi koji tamo rade su upoznati s time i vjeruj mi: ne žele izgubit posao zbog gluposti..

a ti ako imaš problem sa nekime tko i prijeti i vrijeđa (ne nešta poput "glup si", nego "ubit ću te i silovat sestru"), imaš na raspolaganju abuse službu.
t-comovci su dosta ažurni i beskompromisni po pitanju kulture ponašanja njihovih korisnika. ako zaključe da je tvoj prigovor validan imaju dvije opcije.
1. upozoriti prijestupnika, te po procjeni zabraniti mu pristup internetu.. pa nek objašnjava mami/tati/šefu zakaj net ne radi.
2. u težim slučajevima, proslijedit informaciju MUPu.. prijetnja smrću/nasiljem je kazneno djelo..

FaTaL_mRkvA
01-04-2009, 06:55
na jednom forumu mi admin je kenjo kao da me može locirat pomoću IP-a
ja znam da može samo ako javi t-com abuse službi da radim sranja itd pa sam mu reko da ne vjerujem
i onda mi je reko moje ime i prezime, broj tel, adresu, mjesto, regiju, sve
al ja nisam ništa radio
i njegov frend mi je reko da on im neki IP client ili tako nešto za lociranje pa se s tim igra i locira članove foruma
zna neko taj program i jel to legalno?

Niko Bellic
01-04-2009, 08:09
Ne vjerujem! To mora da je neka izmisljotina. Pod broj 1 nitko se nece upustati u to da provjerava istinitost tvojih tvrdnji poput prijetnje smrcu ako ona uistinu ne djeluje 1000% ozbiljno, jer uvijek postoji mogucnost da je u pitanju nesporazum i ostaje im protutuzba koja visi u zraku u slucaju maltretiranja korisnika. Zamisli da ti netko upadne preko WLAN-a i napravi ti neugodnosti? Ha?

Sve je to babaroga pricam ti pricu spika...

Gwin
01-04-2009, 08:29
misliš da abuse služba neće proslijedit takve stvari policiji? iznenadio bi se..

Niko Bellic
01-04-2009, 08:46
misliš da abuse služba neće proslijedit takve stvari policiji? iznenadio bi se..

Poznajem dosta milicajaca (na raznim polozajima) i njima je sve to samo gnjavaza tj. ne zele se petljati u prepucavanja (vecinom) klinaca koja su uglavnom gluparije...

Eto, znam iz iskustva da je prijetnju smrcu jako tesko dokazati i ima milijun nacina da se sve zaobidje pa na kraju sve skupa ispadne bespotrebna gnjavaza koja jedino rezultira s mnogo uzalud izgubljenog vremena i nakon koje doticna osoba ima jos vecu zelju ostvariti svoje prijetnje...

Imao sam malo vecih sranja i gadnih situacija s neugodnim pojedincima (nevezano uz internet) i vise prijetnje uopce ne dozivljavam, a onaj tko te namjerava ubit nece ti to siguno najaviti, pogotovo ne putem interneta (razmisli malo)...

Gwin
01-04-2009, 09:48
gnjavaža ili ne, ali dužni su postupati po prijavi. a mogu i reći iz osobnog iskustva, dok sam radio u DORHu, da takve prijave stižu.. i da se po njima postupa..

enikejs.. za 99.99% slučajeva je dovoljan mail prijestupniku sa upozorenjem da će mu se isključit pristup netu.. jer taj mail dobije vlasnik accounta. a to najčešće bude tata/šef :D

C
01-04-2009, 12:53
Gwin, ne isplati se objašnjavati...ne troši svoje vrijeme.

Gwin
01-04-2009, 16:14
Gwin, ne isplati se objašnjavati...ne troši svoje vrijeme.
a kad sam mazohista :D

C
01-04-2009, 16:28
Mislim, za badava trošiš tipke na svojoj tastaturi, podvrgavaš ju vibracijama od tipkanja po njoj, izlizuješ stol od vučnje miša, njegov laser za badava radi i troši se, a par klikova s njime znatno smanjuješ trajanje lijevog klika. Uz to, stvaraš gubitak, jer ti kablo od miša stvara trenje, pa se još dodatno troši kablo i stol. Kada još uračunaš u to da ti se hardware (nabroji sve moguće) bespotrebno zagrijava, hladi i troši, monitoru si smanjio isto vijek pixela, ventilatori imaju skraćeni vijek trajanja za oko 30 minuta koliko si izgubio na ovoj temi, pisajući i klikajući, te čitajući, i kada uračunaš protok struje koju je za to vrijeme cijeli tvoj hardware vukao, i da tu struju moraš platiti poslije Energu, pa još na to dodaj da si se za to vrijeme mogao najesti, imati dobar sex, i sl., i da ti je uračunat promet interneta od par KB-a kojima nisi ništa uspio ostvariti, jednostavno si u totalnom minusu. A zašto? Samo zato da pacijenti opet ne bi ništa shvatili...

Reci mi da nisam u pravu.

Sphinx
01-04-2009, 16:49
Potpisujem da je C lud. Skroz lud!

The Jackal
01-04-2009, 16:49
Onak... stara vijest. :rotfl: