PDA

Pogledaj cijelu verziju : Potvrđeno: Modern Warfare 2 više nije "Call of Duty"



IgGy
30-03-2009, 09:17
Potvrđeno: Modern Warfare 2 više nije "Call of Duty"

S nevjerojatnih 12 milijuna prodanih primjeraka, Call of Duty 4: Modern Warfare je najprodavaniji shooter iz prvog lica u povijesti industrije interaktivne zabave, a Activision Blizzard je potvrdio kako Modern Warfare 2 više ne spada u "Call of Duty" franšizu.

Direktor studija Infinity Ward, zaslužnog za Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, te za nadolazeći Modern Warfare 2, Vince Zampella je izjavio kako je "Modern Warfare krenuo vlastitim životom", te kako je potonja franšiza sada prioritet studiju.

Takve izjave daju za naslutiti kako Infinity Ward vrlo vjerojatno odlazi s Call of Duty projekta, te ga prepuštaju studiju Treyarch koji je s posljednjim naslovom, Call of Duty: World at War pristojno produkcijski sazrio.

Podsjetimo, Infinity Ward je tim sačinjen od ljudi nekadašnjeg EA-ovog studija 2015 odgovornog za FPS veleuspješnicu, Medal of Honor: Allied Assault.

Stoga, da ukratko rezimiramo:

Infinity Ward - Modern Warfare.

Treyarch - Call of Duty.


Kakvo je vaše mišljenje o ovoj odluci Activision Blizzarda?

Constantine
30-03-2009, 09:30
Nije lose ovako,definitivno ce biti jos MW nastavka i bit ce odlicni nadam se,a Treyarch bi trebao radit cod nastavke cija se radnja odvija u nekim ratovima između ww2 i sadašnjosti(vijetnamski npr.)

Raz
30-03-2009, 09:37
Po meni nije loše, dapače... dobro je. Neka se Infinity Ward drži Modern Warfare serijala, a Treyarch nastavi raditi Cod serijal. Oba su tima dobra u svome poslu tako da nemam brige da će ijedan od njih upropastiti serijal.

Razzarach
30-03-2009, 09:51
ah...
meni je svejedno za ime samo da je igra dobra :)

flander
30-03-2009, 12:08
ah...
meni je svejedno za ime samo da je igra dobra :)

torcida007
30-03-2009, 12:26
Pumpanje para,pumpanje para!

Jerry
30-03-2009, 15:35
Treyarch dobar?pa pogledajte cod3 i cod5 pa recite šta uradi gamad od CoD serijala,ok mi je što se MW odvojio od coda jer to nije cod,ali zašto je iw napustio CoD :cry:

Raz
30-03-2009, 15:58
Napustio ga je upravo zato da se posveti Modern Warfare-u, što je po meni dobar korak jer će iz njega napravit novi serijal. Za ime igre me iskreno boli prozor, glavno da je dobra zvala se ona Cod ili MW.

Arbiter of Change
30-03-2009, 16:03
Pumpanje para,pumpanje para!
Zašto pumpanje para? Površinskim pogledom ovo bi se činio kao loš potez jer od sada neće nositi CoD u imenu što je do sada bila dobra stvar i odmah je donosila veću prodaju. Ali ja iskreno mislim da je ovo dobar potez i CoD bi trebao ostati u povijesnom periodu, razlog zašto se MW i činio kao "uljez" u serijalu. Dobar potez.

ScorpiuS
30-03-2009, 17:13
WW2 je već potpuno izlizana tematika i Treyarch neće dobro proći sa tim "ostatcima IW-a". Ovo je odlična stvar za IW, ali Treyarch je ipak malo manje iskusan studio koji nema nekih iskustava za izgradnjom enginea za igre, a ako im Activision Blizzard jednostavno dodjeli engine koji je napravio IW onda će Treyarch biti limitirani na ideje koje je imao originalni tvorac samog engina, a to nije dobro za njih, a bome ni za njihov profit i reputaciju.

bezimeni
30-03-2009, 18:04
Ta dva studija su različita kao nebo i zemlja .Dok su COD 1 , 2 , i 4 odlične igre COD 5 je ispodprosječni fps .Tako da ja nastavljam sa Modern Warfare franšizom dok COD odlazi u zaborav.

Deadwalker
30-03-2009, 19:14
Ta dva studija su različita kao nebo i zemlja .Dok su COD 1 , 2 , i 4 odlične igre COD 5 je ispodprosječni fps .Tako da ja nastavljam sa Modern Warfare franšizom dok COD odlazi u zaborav.

potpis. Onak, COD 5 mi je bio zanimljiv svega 10-ak minuta nakon cega je slijedio lijepi unnistall. Vec sam prije pisao o doticnom naslovu, pa nebi spamal...A istina bog, ne vidim vise smisao forsanja WW2. Mislim da smo sve vec vidli, tak da ostajem na MW-u. A vjerujem da ce nas dvojka i vise nego oduseviti. Decki iz Infinity-a svoj posao rade maestralno.

Unkn0wN
30-03-2009, 19:45
Ja ne mislim da će cod otiči u zaborav zato što će dvojka držati još neke dvije godine

Constantine
30-03-2009, 19:48
WW2 je već potpuno izlizana tematika i Treyarch neće dobro proći sa tim "ostatcima IW-a". Ovo je odlična stvar za IW, ali Treyarch je ipak malo manje iskusan studio koji nema nekih iskustava za izgradnjom enginea za igre, a ako im Activision Blizzard jednostavno dodjeli engine koji je napravio IW onda će Treyarch biti limitirani na ideje koje je imao originalni tvorac samog engina, a to nije dobro za njih, a bome ni za njihov profit i reputaciju.
Sumnjam da ce Treyarch sljedeći cod napravit u ww2 okruženju,to bi bio jako los potez.

###DK###
30-03-2009, 20:40
Briga me za naziv.
Samo očekujem da igra bude dobra.

RIDER32
30-03-2009, 20:43
Tesko mi je povjerovati da vise necu moci govoriti kako ogram CoD nego MW. Mozda potez i nije los ali nemogu ga podrzati. Nemogu. :(

Koda su rekli CoD je izlizan, a to definitivno nije.

Sickmanno1
30-03-2009, 21:35
Cod je izlizan :P

Glavni razlog zasto se vise nezove CoD je vjerovatno ciljenica da ih je vec lagano sram koliko su nastavaka napravili ^^

Aral
30-03-2009, 23:50
Osobno sretan, ovom Treyarchu ne bi dao niti jednu igru da rade, ovo smece od CoDa5 cu dobro skrojili ne. Nije ni cudo zasto se micu od call od duty imena, isti razlog zasto su pobjegli od EA; a dobro znamo kako je fenomenalan bio medal of honor. Jednom rijecu infinity ward rulzz! Predivno je vidjeti u traileru da ce ovo biti najbolji cod, odnosno modern warfare naslov do sada, ono jedinica je bila nesto predivno, presavrseno, prebrutalno, osjecaj i zabava za pozeljet samo...jedan od najboljih fps-a ikad. Za dvojku mogu samo rec da je s nestrpljenjem ocekujem, bit ce to vraski topla jesen/zima kad izadje :pray:

Raz
31-03-2009, 01:09
Vidim da dosta pljujete po Cod 5... morat ću ga probat odigrati pa da ga i ja popljujem ako je tako loš :wink: . Što se tiče novih Cod-ova mislim da bi bilo dobro da radnja bude u vijetnamskom ratu jer je Cod u ww2 pomalo izlizan, a i ne sijećam se kad sam zadnji puta igrao nešto te tematike (vijetnamskog rata, jel).

Constantine
31-03-2009, 08:10
Ja sam valjda jedini ovdje koji igra cod5 :(

Nodakim
31-03-2009, 08:54
Ne baš
:)

Aral
31-03-2009, 09:15
Pa igrao sam ga i ja...do polovice negdje; onda je postao nepovratno izbrisan.

Niko Bellic
31-03-2009, 09:58
Modern Warfare je odlicna igra. World at War sam odigrao do kraja no nije mi nista posebno, a "Soldier of Fortune" nacin kretanja kroz igru dodatno iritira. Dosta mi je vise tih prapovijesnih tandzara, vrijeme je za Modern Warfare i moderna oruzja...

RIDER32
31-03-2009, 11:57
Vidim da dosta pljujete po Cod 5... morat ću ga probat odigrati pa da ga i ja popljujem ako je tako loš :wink: .
Nije tako los, samo ovi prenapuhsvsju. Dakako meni je odlican ali mi je cetvorka svejedno bolja.

Razzarach
31-03-2009, 13:41
zaš pljujete po cod5
igra je odlična
i previše brutalna što mi se fakat sviđa
sam je malo kratka

nadam se da ću moć vrtit MW2 na 7600gs :(

ScorpiuS
31-03-2009, 14:11
Modern Warfare je odlicna igra. World at War sam odigrao do kraja no nije mi nista posebno, a "Soldier of Fortune" nacin kretanja kroz igru dodatno iritira. Dosta mi je vise tih prapovijesnih tandzara, vrijeme je za Modern Warfare i moderna oruzja...
Ja bi još želio da idu u blisku budućnost. Nekih 3-4 godine poslje danas.

Feanor
31-03-2009, 14:15
MA to je previše Tom Clancy's onda.... MIslim to da idu par godina u budućnost.Tom Clancy's Modern Warfare 2... Heh čak i paše!!1

Berax0r
31-03-2009, 15:42
Aj super. Ionako Treyarch nema pojma i samo je zasrao ovaj zadnji cod.

Razzarach
31-03-2009, 16:08
daj prestanite
umjesto da komentirate vi pljujete po treyarhu