PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konzum-jad i bijeda rvacke



Svinjoguz
27-03-2009, 22:39
neznam odakle da počnem, K plus smeće, upakirano kao HR proizvod a na kraju SITNIM slovima piše zemlja porijekla:srbija/bosna/kina...
dućan koji se deklarira i brandira kao promicatelj kvalitetnih proizvoda plasira proizvode kojima je istekao rok trajanja...evo neki dan jaja, rok trajanja istekao 18.2.2009.!!!!! , faširano meso, rok trajanja isteko prije 3 mjeseca!!!
neljubazno osoblje, nema gavrilovića i jedno 70% kvalitetnih HR proizvoda nek srpsko/kinesko trulo smeće kojem je rok trajanja isteko u austro ugarskoj...fala bogu da ima mercator di mogu kupit gavrilovića ili neki slovenski proizvod koji je po EU normama a ne neki ofucani govnjak

pljujte zajedno sa mnom

Hellboy
27-03-2009, 22:44
Inače ne kupujem u Konzumu, a moja stara kupuje u Kauflandu i Lidlu, no ono što mi se gadi je ona njihova reklama. Ona sa retardiranom familijom. Gori su od Dvornikovih. Oni su barem deklarirani luđaci. Ovi su samo mentalno zakinuti. Tata je alkoholičar koji neobrijan baulja po kući i biča o svemu. Mama ima neki pogled kojim traži kite od svega sa istom. A sin, heh, sin je ispao iz Stuarta malog i pljasnuo na facu. Zato izgleda i zvuči glupavo kad progovori onu jednu rečenicu koju je naučio u svoje 3 godine.

cham3leon
27-03-2009, 22:45
NOOOO! A bolesno srdačni ljudi iz reklame su rekli da ću sačuvat radna mjesta i domaću proizvodnju ako kupujem u KonzUUUmu. Zašto su mi lagali?!?! :cry:

Enivejs, ono što mi je najkomičnije od svega je Kplus serija proizvoda. Počevši od piva koje se zove... tam dam dam dam...

..."Pivo"!

I onda tu jadnu plastičnu flašicu oblijepe s etiketom koja je puna onih raznoraznih grbova i ostalih stvari da djeluje kao neko kvalitetno pivo :rotfl:

Svinjoguz
27-03-2009, 22:47
aha...kupujmo hrvatsko a jedno 80% proizvoda im je srbijansko ili bosansko...na nekim proizvodima nije otisnuta ni zemlja porijekla...mora da je sjeverna ukrajina/juzna bjelorusija...

eddie2142
27-03-2009, 22:49
A sta, bosanski proizvodi posrani?

Svinjoguz
27-03-2009, 22:49
bez uvrede, ali upitne kvalitete :wink:

Arbiter of Change
27-03-2009, 22:54
Podržavajte Konzum i dalje... bar ćemo dobiti nove nastavke one prekulne reklame. :)
Ali iskreno, osim ako vam nije jedini izbor, nemojte kupovati u njega i gotovo. Zato i ima više trgovačkih lanaca, pored svih malih.

eddie2142
27-03-2009, 22:56
Zamislite Fallout: Balkan...

Intro bi poceo dakako, u TVu sa onom konzumovom reklamom, dje pustaju onu staru, ali odvec retardiranu pjesmu, od starih kostiju ili tako nekako. :yuck:

nedo nam Bog.

bezimeni
27-03-2009, 23:04
Konzum je tipični produkt ovog našeg trulog kapitalizma .Vlasnik je čovjek koji je do vlasništva došao krajnje sumnjivim putem...dvorac sa ogromnim imanjem je pretvorio u vlastiti dom .Čuvan je poput nekog mafijaškog imanja. Bogati se na račun potplaćenih i krajnje iskorištenih radnika . Tipična hrvatska priča.Nitko se ne buni...a i kako će kada je u džep strpao pola političara , inspektora , novinara....

Ponuda mu je u najmanju ruku čudna .Zakupio je gotovo sve najprometnije punktove pa su ljudi često primorani kupovati u tom lancu .FUJ.

Svinjoguz
27-03-2009, 23:08
ja idem u mercator/interšpar makar je 10km dalje...živim u zagrebu u gornjem vrapču, do konzuma gajnice mi je 10min a do mercatora na drvinju 25 min...vozim se dulje ali znam da cu dobit poštenu uslugu i barem nesto kvalitetne domaće proizvodnje...

bezimeni
27-03-2009, 23:13
Žalim slučaj ali u slovenski dućan mogu ući jedino vodoravno....ako me mrtvoga unesu.Barem za sada .Ako postanu ljudi možda i promjenim odluku.

Hellboy
27-03-2009, 23:16
Prednost malenog grada kao što je moj je što imamo Mercator, Kaufland, Lidl, CBA i još nekog boga kojeg rade u blizini te je sve unutar 15 minutne šetnje. :D Tako da Konzum manje više većina populacije ignorira kad su ovi ostali lanci daleko bolji, ljudi koji tamo rade su ljubazni, cijene su realnije i sama roba je kvalitetnija od "kupujmo rvacko" otpada.

@bezimeni - Heh, buraz, frend je jučer sa posla otjerao lika koji dostavlja nekakve Don Don sendviče nakon što je utvrdio da je vlasnik Slovenac. :D

cham3leon
27-03-2009, 23:33
Kaufland ftw. Deset minuta mi je udaljen od zgrade, sve jeftino i nekvalitetno, ali nekako potraje. A cijene najniže.

Constantine
27-03-2009, 23:57
Moji ne kupuju tamo,samo u Lidlu,Mercatoru,Billi i eventualno KTC-u.

Raz
28-03-2009, 00:04
Ni ja u Konzumu ništa ne kupujem. Većinom u Kauflandu te ponekad u Billi, Lidlu, KTC-u i Merkatoru.

croat1gamer
28-03-2009, 02:48
Vecinu kupujem u nekome marketu koji je pod okriljem jos par njih, vecinom neovisan o trgovackim lancima.

Inace, svinjoguz, vidi se da si ti ponosan srbin, cim volis bosanske, srpske i kineske proizvode.

I osim toga, vecina namirnica koje kupim kada se nadem u bih ili srbiji> etiketirano kupujmo hrvatsko, proizvedeno u hrvatskoj.

Odlican primjer su nenadjebivi plazma keksi. :pray:

Babitz
28-03-2009, 06:24
Konzum je smeće. Kupujem u jednom drugom dućanu koji mi je ionako 20m od stana, ako i tolko.

Assasin`s
28-03-2009, 10:23
Ja sam jedno 5km od Slovenske granice tu nije gužva jel je prijelaz mali i onda skoknemo ja i mama ili tata u špar,lidl mercator ... i da u slo su cijene stvarno jako dobre

serijski samoubojica
28-03-2009, 10:57
E a jese itko sjeća možda otvorenje otvorenja super konzuma u Zadru i reklama na srpskom? Inače kupujem u Interspara i Kauflanda. U mercatoru prije i nikad više. Ono lopovi teži. Sve im je skuplje za nekih 10% u odnosu na recimo interspar. A i slovenci su.

Svinjoguz
28-03-2009, 11:17
@croat1gamer: ne velim ja da su srpski ili bosanski proizvodi loši(probao sam nekoliko vrhunskih medova i rakija od tamo), nego pod okriljem loših k plus proizvoda plasiraju smeće sumnjivog porijekla, doslovce ismijavaju kupce

W3DR4N
28-03-2009, 12:59
Kupujem u Konzumu i nastaviti ću kupovati jer se radi o najboljem prehrambenom lancu u državi.
I naravno, podržavanjem Todorića podržavam hrvatski gospodarski razvoj u čijem svakom sektoru ima svoj udio.
Todorić zapošljava otprilike tri puta više zaposlenika od svih drugih pridošlih lanaca, a i roba mu ima visoki stupanj kontrole kvalitete.

Ne kužim bezimeni kakvo si pravo daješ osuđivati čovjekovu sposobnost zarađivanja. Dok god meni nije uzeo iz ruku, Todorić je svoje bogatstvo stegao svojom sposobnošću i kvalitetnim poslovanjem, što i jest. Naravno, pošto ima i može, sasvim je opravdano da uživa svoja materijalna sredstva, poput dvoraca, skupih automobila, putovanja i drugog. Ako kažeš da ti to ne bi radio, lažeš.

Plaće u Konzumu su u skladu s ponudom i potražnom zaposlenika, kao i prosjekom plaća na tržištu. Naravno da Todorić ne može dati blagajnici 1000 kuna veću plaću jer će to morati učiniti i drugi poslodavci u sektoru, što će povući i povećanje ostalih plaća i napraviti nebalans na tržištu rada. Svakako da su ljudi u Konzumovoj upravi plaćeni i više nego zadovoljavajuće, no opet sukladno tržištu rada.

Todorić je zapravo jedina svijetla točka pri proboju trgovačkog smeća sa sjevera, poput katastrofalno lošeg Kauflanda i Lidla.

cham3leon
28-03-2009, 13:22
Eto ti ga na. Znao sam točno da će Wedran imati suprotno mišljenje. Kao što je u sličnom topiku spremno podržao McDonalds koji navodno ima super kontrolirano porijeklo namirnica i zdraviji je od prosječne čevabdžinice...

Znači, ti poričeš da je u Konzumu pun k srpskih i bosanskih (polu)proizvoda i jeftinjaka umjesto proizvoda sa statusom Hrvatski Proizvod/Hrvatska Kvaliteta?

eddie2142
28-03-2009, 13:23
sad ko hrvatski proizvodi kvalitetniji od hrvatskih :rotfl:

Dreamer Deceiver
28-03-2009, 13:28
Prednost malenog grada kao što je moj je što imamo Mercator, Kaufland, Lidl, CBA i još nekog boga kojeg rade u blizini te je sve unutar 15 minutne šetnje. :D Tako da Konzum manje više većina populacije ignorira kad su ovi ostali lanci daleko bolji, ljudi koji tamo rade su ljubazni, cijene su realnije i sama roba je kvalitetnija od "kupujmo rvacko" otpada.

@bezimeni - Heh, buraz, frend je jučer sa posla otjerao lika koji dostavlja nekakve Don Don sendviče nakon što je utvrdio da je vlasnik Slovenac. :D

mercator suxa iz razloga šta ima preskupe cijene :(
plodine su tako tako okej, makar po grickalice najviše otiđem u lidl ( 6 kuna onaj veliki paket čipsa )...
okej, serem... najviše idem u merkator jer mi je odmah preko puta :(

Što se tiče konzuma, konzum je smeće veće od merkatora. Bio nekoliko puta u njemu, i najvjerojatnije više nikada

Babitz
28-03-2009, 13:34
Vedran samo namjerno piše onakve pizdarije da bi se smijao kad netko to popuši i pokupi uvjerenje od njega. :(

W3DR4N
28-03-2009, 14:17
Eto ti ga na. Znao sam točno da će Wedran imati suprotno mišljenje. Kao što je u sličnom topiku spremno podržao McDonalds koji navodno ima super kontrolirano porijeklo namirnica i zdraviji je od prosječne čevabdžinice...

Znači, ti poričeš da je u Konzumu pun k srpskih i bosanskih (polu)proizvoda i jeftinjaka umjesto proizvoda sa statusom Hrvatski Proizvod/Hrvatska Kvaliteta?

McDonalds je jedan od najkontroliranijih restorana u hrvatskoj. Miljama ispred raznih zvučnih restorana i neusporediv s ćevabdžnicama koje su na pragu zatvaranja zbog loših higijenskih uvjeta.
Pljuvanje po McDonaldsu je sranje bez pokrića.

Konzum ima uvozne proizvode jednako kao i svaki drugi lanac u prehrambenoj industriji, no s druge strane, zašto su srpski proizvodi lošiji od hrvatskih? Zar oni nemaju politiku "kupujmo srpsko", jednako tako njima domaće. Konzum ima daleko kvalitetniji izbor uvoznih proizvoda od Kauflanda i Lidla.

Duke of Earl
28-03-2009, 14:33
McDonalds je jedan od najkontroliranijih restorana u hrvatskoj. Miljama ispred raznih zvučnih restorana i neusporediv s ćevabdžnicama koje su na pragu zatvaranja zbog loših higijenskih uvjeta.
Pljuvanje po McDonaldsu je sranje bez pokrića.

McDonalds je jedna od najodvratnijih korporacija koje su ikad krasile lice zemlje. Ujedno je i jedna od najiritantnijih što se tiče njihovih reklamnih kampanja. Vjeruj mi, radije bi otišao u čevapđinicu kojoj prijeti zatvaranje zbog higijene, nego u McDonalds. Znam da nema baš veze s temom, ali dosadan s više s tim smiješnim forsiranjem McDonaldsa kao savršenog mjesta za objed.

cham3leon
28-03-2009, 14:35
Eto ti ga na. Znao sam točno da će Wedran imati suprotno mišljenje. Kao što je u sličnom topiku spremno podržao McDonalds koji navodno ima super kontrolirano porijeklo namirnica i zdraviji je od prosječne čevabdžinice...

Znači, ti poričeš da je u Konzumu pun k srpskih i bosanskih (polu)proizvoda i jeftinjaka umjesto proizvoda sa statusom Hrvatski Proizvod/Hrvatska Kvaliteta?

McDonalds je jedan od najkontroliranijih restorana u hrvatskoj. Miljama ispred raznih zvučnih restorana i neusporediv s ćevabdžnicama koje su na pragu zatvaranja zbog loših higijenskih uvjeta.
Pljuvanje po McDonaldsu je sranje bez pokrića.

Konzum ima uvozne proizvode jednako kao i svaki drugi lanac u prehrambenoj industriji, no s druge strane, zašto su srpski proizvodi lošiji od hrvatskih? Zar oni nemaju politiku "kupujmo srpsko", jednako tako njima domaće. Konzum ima daleko kvalitetniji izbor uvoznih proizvoda od Kauflanda i Lidla.
Pivo koje se zove Pivo zaista ulijeva povjerenje i djeluje kvalitetno.

U stvari, mislim da imaju i vino koje se zove Vino. Ako još imaš i njihovu Kplus colu koja se, nevjerojatno, zove Cola, možeš od toga napraviti bambus koji se zove Bambus.

Nedavno mi je stari kupio Kplus žilete koji su mi dosad priuštili dovoljno krvi i živciranja tokom brijanja^^

Svinjoguz
28-03-2009, 14:36
Kupujem u Konzumu i nastaviti ću kupovati jer se radi o najboljem prehrambenom lancu u državi.
I naravno, podržavanjem Todorića podržavam hrvatski gospodarski razvoj u čijem svakom sektoru ima svoj udio.
Todorić zapošljava otprilike tri puta više zaposlenika od svih drugih pridošlih lanaca,Sa i roba mu ima visoki stupanj kontrole kvalitete.

Ne kužim bezimeni kakvo si pravo daješ osuđivati čovjekovu sposobnost zarađivanja. Dok god meni nije uzeo iz ruku, Todorić je svoje bogatstvo stegao svojom sposobnošću i kvalitetnim poslovanjem, što i jest. Naravno, pošto ima i može, sasvim je opravdano da uživa svoja materijalna sredstva, poput dvoraca, skupih automobila, putovanja i drugog. Ako kažeš da ti to ne bi radio, lažeš.

Plaće u Konzumu su u skladu s ponudom i potražnom zaposlenika, kao i prosjekom plaća na tržištu. Naravno da Todorić ne može dati blagajnici 1000 kuna veću plaću jer će to morati učiniti i drugi poslodavci u sektoru, što će povući i povećanje ostalih plaća i napraviti nebalans na tržištu rada. Svakako da su ljudi u Konzumovoj upravi plaćeni i više nego zadovoljavajuće, no opet sukladno tržištu rada.

Todorić je zapravo jedina svijetla točka pri proboju trgovačkog smeća sa sjevera, poput katastrofalno lošeg Kauflanda i Lidla.
vedrane, reci mi da se šališ...nemoj da počnem nabrajat kolko mi se puta dogodilo da kupim "svježi" proizvod kojem je isteko rok trajanja prije mjesec dana(super konzum na autocesti, ZG)

W3DR4N
28-03-2009, 15:01
McDonalds je jedna od najodvratnijih korporacija koje su ikad krasile lice zemlje. Ujedno je i jedna od najiritantnijih što se tiče njihovih reklamnih kampanja. Vjeruj mi, radije bi otišao u čevapđinicu kojoj prijeti zatvaranje zbog higijene, nego u McDonalds. Znam da nema baš veze s temom, ali dosadan s više s tim smiješnim forsiranjem McDonaldsa kao savršenog mjesta za objed.

Nemaš pojma o čemu pričaš. Zanemaruješ činjenice i spuštaš prezir na osobnu razinu.
Ne kažem da je savršen objed, ne kažem ni da je zdrav, ali je zasigurno i bolji i zdraviji od kuma Jovana koje peče ćevape na tri dana starom ulju.



Pivo koje se zove Pivo zaista ulijeva povjerenje i djeluje kvalitetno.

U stvari, mislim da imaju i vino koje se zove Vino. Ako još imaš i njihovu Kplus colu koja se, nevjerojatno, zove Cola, možeš od toga napraviti bambus koji se zove Bambus.

Nedavno mi je stari kupio Kplus žilete koji su mi dosad priuštili dovoljno krvi i živciranja tokom brijanja^^

Kplus Konzumovi proizvodi su poput Grande proizvoda od Getroa, ili Aro proizvoda od Metroa. Moraju zadržati funkcionalnost i zadovoljavajuću kvalitetu po osjetno nižoj cijeni, što i čine.
Ako ti ne pašu, kao meni recimo, uvijek imaš Franck, Gillette, Heineken, Chateau i druge.



vedrane, reci mi da se šališ...nemoj da počnem nabrajat kolko mi se puta dogodilo da kupim "svježi" proizvod kojem je isteko rok trajanja prije mjesec dana(super konzum na autocesti, ZG)

Realno, svaki superkonzum ima voditelja prodavaonice, koji pak pod sobom ima voditelje odjela, koji pod sobom imaju djelatnike na odjelu.
Kako trgovine nemaju automatizirani sustav provjere trajnosti, provjeru moraju činiti djelatnici na dnevnoj bazi.
Tu dolazimo do sukoba interesa s onim što je bezimeni rekao.
Kako to da su djelatnici potplaćeni, ako svoj posao ne odrađuju korektno i sukladno ugovoru o radu?
Tebi nije kriv Konzum za proizvod s istečenim rokom trajanja, nije ni voditelj poslovnice. Kriv je djelatnik na odjelu koji to nije maknuo i prijavio svome nadređenom.

Nijedna iole važna osoba u trgovačkom lancu nikada neće izdati nalog da se takvi proizvodi ostave na policama s razlogom, jer se protive zakonu o zaštiti potrošača.

Duke of Earl
28-03-2009, 15:19
McDonalds je jedna od najodvratnijih korporacija koje su ikad krasile lice zemlje. Ujedno je i jedna od najiritantnijih što se tiče njihovih reklamnih kampanja. Vjeruj mi, radije bi otišao u čevapđinicu kojoj prijeti zatvaranje zbog higijene, nego u McDonalds. Znam da nema baš veze s temom, ali dosadan s više s tim smiješnim forsiranjem McDonaldsa kao savršenog mjesta za objed.
Nemaš pojma o čemu pričaš. Zanemaruješ činjenice i spuštaš prezir na osobnu razinu.
Ne kažem da je savršen objed, ne kažem ni da je zdrav, ali je zasigurno i bolji i zdraviji od kuma Jovana koje peče ćevape na tri dana starom ulju.

Da. Iskorištavanje siromašnih zemlji trećeg svijeta za uzgajanje goveda, tako zanemarujući potrebe lokalnog stanovništva, krčenje prašuma, u određenim zemljama gdje im to može proć, kršenje radničkih prava, lažno reklamiranje i tako u nedogled. Imaš pravo W3DR4N, moj prezir je stvarno na osobnoj razini.

W3DR4N
28-03-2009, 15:38
[quote="Duke of Earl":16q2xle9]
McDonalds je jedna od najodvratnijih korporacija koje su ikad krasile lice zemlje. Ujedno je i jedna od najiritantnijih što se tiče njihovih reklamnih kampanja. Vjeruj mi, radije bi otišao u čevapđinicu kojoj prijeti zatvaranje zbog higijene, nego u McDonalds. Znam da nema baš veze s temom, ali dosadan s više s tim smiješnim forsiranjem McDonaldsa kao savršenog mjesta za objed.
Nemaš pojma o čemu pričaš. Zanemaruješ činjenice i spuštaš prezir na osobnu razinu.
Ne kažem da je savršen objed, ne kažem ni da je zdrav, ali je zasigurno i bolji i zdraviji od kuma Jovana koje peče ćevape na tri dana starom ulju.

Da. Iskorištavanje siromašnih zemlji trećeg svijeta za uzgajanje goveda, tako zanemarujući potrebe lokalnog stanovništva, krčenje prašuma, u određenim zemljama gdje im to može proć, kršenje radničkih prava, lažno reklamiranje i tako u nedogled. Imaš pravo W3DR4N, moj prezir je stvarno na osobnoj razini.[/quote:16q2xle9]

Ne postoji iskorištavanje u cijeloj priči. Čak i da američki McDonalds pogone ima u drugim državama, time samo potiče njihov ekonomski i gospodarski razvoj.
Hrvatski McDonalds ima kontrolirano hrvatsko meso u svojim sendvičima.

Potrebe lokalnog stanovništva? O čemu ti pričaš? Nije McDonalds humanitarna institucija da se treba brinuti za potrebe stanovništva zemlje trećeg svijeta? U kakvom ti svijetu živiš čovječe. Tko to radi?
Krčenje šuma za što? Za pravljenje papira koje stavljaju na tacne. Daj se uozbilji, pliz.
Kršenje radničkih prava jer imaju najbolje uvjete za zaposlenje studenata u državi? Pa tko im to dopušta?
Marketing i oglašavanje je vješta mašinerija za plasman i pozicioniranje proizvoda na tržište. Ne postoji ništa lažno u tome, jer takvo je što kažnjivo.

Uopće ne poznaješ materiju i izvlačiš smiješne teorije zavjere i nepostojeće činjenice.
Jedini koji lažu u cijeloj priči o McDonaldsu su lažni zagovornici "zdrave" hrane i dežurni dušebrižnici.

Razzarach
28-03-2009, 15:49
u mek donaldsu je kola way bolja od one tople fuj kole iz dućana...

Duke of Earl
28-03-2009, 15:50
Da, McDonalds je savršena multinacionalna kompanija koja potiče razvoj drugih zemalja svojim prisustvom tamo, uopće se ne brinući o svom profitu, ipak su im ljudi najvažniji. Jebemu, stvarno nisam znao da živim u tako savršenom svijetu, ja sam uvijek mislio da je takvim kompanijama profit bitniji od svega, a izgleda da one žive za to da omoguće ljudima dobro radno mjesto i svakodnevnu isporuku kvalitetne hrane. Kvragu, idem sad bacit osmijeh na lice i pojesti jedan hranjivi McDonalds burger, razmišljajući o poljima cvijeća, gdje je svinja koja je završila u mojoj hrani sretno živjela i potom bila ubijena na bezbolan način. W3DR4N hvala ti, stvarno si mi otvorio oči.

W3DR4N
28-03-2009, 16:06
Totalni si ignorant.
Naravno da je McDonaldsu najbitniji profit, no dobivaju ga na kulturan i kvalitetan način.
S obzirom da su tako veliki, nije im potrebno raditi sumnjive i upitne stvari koje ih mogu koštati ugleda kako bi zaradili.

Kontrolirani uzgoj goveda je posao i smiješno mu je tražiti moralnu stranu. Sva stoka je ubijena na bezbolan način jer je tako lakše mesaru, a i meso je kvalitetnije kad ne pruža otpor prije smaknuća.

Svinjoguz
28-03-2009, 16:08
@veki: gle ja znam da je kplus roba jeftinije kvalitete, ali ne navesti zemlju porijekla i stavljanje robe na police kojoj je isteknut rok trajanja...

W3DR4N
28-03-2009, 16:10
Na svakom proizvodu moraSbiti naznačena zemlja podrijetla. Jednostavno takva roba ne može proći kontrolu i naći se na policama. Pogledaj bolje i naći ćeš.
Nitko ne stavlja robu s istečenim rokom trajanja, već je ne miče. Ponavljam, za to su odgovorne "potplaćene" tete koje pune police.

Neven <R>
28-03-2009, 16:18
Jebemu wedran, postaješ predvidljiv.

Duke of Earl
28-03-2009, 16:37
W3DR4N oprosti, ali ti si stvarno savršen primjer isprogramiranog konzumenta, točno onakav kakav paše takvim korporacijama. Nemoj pitati previše pitanja, samo kupuj naš lijepo upakirani proizvod koji zadovoljava tvoje potrebe, kvaliteta i porijeklo nije bitno, mi ćemo te učiniti sretnim. Ipak smo mi velika korporacija, sigurno nebi bili tako uspješni da se ne brinemo za naše ljude i ne isporučujemo samo najbolje i najkvalitetnije !

http://thesituationist.files.wordpress.com/2007/08/ronald-mcdonalds.jpg

W3DR4N
28-03-2009, 16:41
Upravo suprotno. Ja razmišljam svojom glavom i ne pušim gluposti kojih se danas apsolutno svatko uhvati pisati.
Potkrijepi dokazom i onda pričamo. Do tad, smišljaš gluposti kao da prodaju oružje, a ne sendviče.

Duke of Earl
28-03-2009, 16:54
Potkrijepi dokazom i onda pričamo. Do tad, smišljaš gluposti kao da prodaju oružje, a ne sendviče.
Dovraga, pa čak i na samoj wikipediji imaš linkova za razne tužbe i gluposti koje rade, da ne pričam o jedno 500 izvora koji se mogu pronaći jednostavnom uporabom googlea :(

Inače, ja ne izbjegavam Mcdonalds zbog već navedenih razloga, već jednostavno zato što je hrana odvratna. Umjetnog okusa, prezaslađena i još je relativno skupa. Netrebaju mi dokazi o hranjivoj vrijednosti, izrabljivanju radnika, uništavanju prirode, da bi po okusu znao da je hrana jednostavno loša.

Deadwalker
28-03-2009, 17:00
Inače, ja ne izbjegavam Mcdonalds zbog već navedenih razloga, već jednostavno zato što je hrana odvratna. Umjetnog okusa, prezaslađena i još je relativno skupa. Netrebaju mi dokazi o hranjivoj vrijednosti, izrabljivanju radnika, uništavanju prirode, da bi po okusu znao da je hrana jednostavno loša.

potpis. Tri put rađe odem u neki "kebab fast food" i tamo si nesta pojedem. Em je ukusnije, em je jeftinije...
Dalje, Konzum je cista katastrofa glede hrane i svega ostalog. Da ne ponavaljam sta je vec spomenuto, samo bi dodao kakvo se sranje nedavno desilo u Istri ak se ne varam. Naime, otvorili su novi Konzum tamo, snizili jako cijene, unistili konkurenciju i ostavili ljude bez posla, a zatim ponovo povecali cijene i prisilili ljude da kupuju upravo u Konzumu. Bilo je i na Dnevniku ta prica. Toliko o "savrsenom Konzumu".
Srecom, u mojem gradu nema Konzuma... :)

Neven <R>
28-03-2009, 17:04
Sorry al sad ga sereš Duke of Earl. Prvo tvrdiš da bi jeo u čevapdžinici jer ti je McD odvratna korporacija, a onda veliš kako osjetiš po hrani da je loša što je poveći rofl, jer je hrana u čevapdžinicama i kebabdžinicama daleko lošije kvalitete nego u McD-u (ili možda voliš pvrće koje je oksidiralo pola dana na zraku?). Daj se onda odluči je'l mrziš McDonalds zato jer je zla korporacija ili hrana ima okus po zlu ili što? Kolko god vidim da vas Vedran podjebava, vidim smisao u tome jer samo ukazuje na vaše nelogičnosti i niti imate neke pretjerane dokaze za svoje tvrdnje.

MCDONALDS JE ZLA GLOBALISTIČKA KORPOROACIJA, ŽIVJELE KEBABDŽINICE KOJE NIKADA NE ISKORIŠTAVAJU 15-GODIŠNJAKE KAO SVOJU RADNU SNAGU

Što set tiče Konzuma gadi mi se njihova kampanja kupujmo hrvatsko, jer je nevjerojatno licemjerna, kad vidim da se recimo Zvijezda ketchupi reklamiraju kao hrvatski i slične stvari.

Duke of Earl
28-03-2009, 17:14
MCDONALDS JE ZLA GLOBALISTIČKA KORPOROACIJA, ŽIVJELE KEBABDŽINICE KOJE NIKADA NE ISKORIŠTAVAJU 15-GODIŠNJAKE KAO SVOJU RADNU SNAGU
.
Ali kebabdžinica ne iskorištava 15-godišnjake globalno :)

A što se tiče okusa, neznam, ja u Samoboru imam jednu kebabdžinicu iz koje mi je hrana bolja jedno 5 puta nego u McDonaldsu. Nisam išo po cijelom balkanu provjeravat kakvi su higjenski uvjeti, koga tamo upošljavaju i kakva im je hrana., znam samo da ovdje di ja jedem hrana ima okus po hrani.

cham3leon
28-03-2009, 17:16
A na kraju krajeva, kakvo god meso bilo i otkuda, još si živ, zar ne? :wink:

Svinjoguz
28-03-2009, 17:18
Što set tiče Konzuma gadi mi se njihova kampanja kupujmo hrvatsko, jer je nevjerojatno licemjerna, kad vidim da se recimo Zvijezda ketchupi reklamiraju kao hrvatski i slične stvari.
drito to...misliš kupio si kplus i kupio si hrvatsko a to 90% strani proizvodi..
@veki: neki standard čips pitaj boga prije jedno mjesec dana, ne piše mjesto porijekla majke mi mile, ni prodavačica mi nije našla, isto mi se dogodilo i sa kplus šamponom

Svinjoguz
28-03-2009, 17:20
oprostite na duplom postu ali pogledajte ovo


Željela bih Vas samo upozoriti ako namjeravate kupovati sjemena u Konzumu... ja sam danas kupila nekoliko i proučavajući odozada što piše našla njihovu naljepnicu preko originalnog ispisanog na pakiranju rok trajanja 1.2.2008. preko čega je Konzum samo zaljepio datum za 2010.!

Tako da GLEDAJTE datume..

Sutra cu im to lijepo izreklamirat i najvjerojatnije ih prijaviti zaštiti potrošača pa nek se malo zamisle budale jedne..

inače nemam ništa protiv konzuma al ovo je stvarno bezobrazno..

dabogda propali

Neven <R>
28-03-2009, 17:20
A na kraju krajeva, kakvo god meso bilo i otkuda, još si živ, zar ne? :wink:
Reci to Poljacima kojima su Kinezi u restoranima prodavali golube kao piletinu, I oni su ostali živi nakon što su to pojeli. ;)

I čisto nek se zna kebabdžinice su novi McDonalds, kako se šire uskoro će istisnuti sve druge oblike fast fooda.

cham3leon
28-03-2009, 17:24
Ah, Kinezi, ona njihova mljekarska kompanija je ugrozila živote tisućama djece. A to je samo jedan od recentnijih primjera. Kinezu baš ne bih išao u ćevabdžinicu.

W3DR4N
28-03-2009, 17:47
oprostite na duplom postu ali pogledajte ovo


Željela bih Vas samo upozoriti ako namjeravate kupovati sjemena u Konzumu... ja sam danas kupila nekoliko i proučavajući odozada što piše našla njihovu naljepnicu preko originalnog ispisanog na pakiranju rok trajanja 1.2.2008. preko čega je Konzum samo zaljepio datum za 2010.!

Tako da GLEDAJTE datume..

Sutra cu im to lijepo izreklamirat i najvjerojatnije ih prijaviti zaštiti potrošača pa nek se malo zamisle budale jedne..

inače nemam ništa protiv konzuma al ovo je stvarno bezobrazno..

dabogda propali

Siguran sam da Konzum u arhivi ima legitimne papire za to.
Vrećicu sjemena su poslali na testiranje, pri čemu je iz ispitivanja zaključeno da je prvobitni rok trajanja postavljen nepravilno.
S obzirom da jede sjemenje, gospođa je ionako preveliki zagovornik zdrave hrane kojoj je bananko bojni otrov zapakiran u najlon s majmunom.

Baš smo Boz i ja neki dan pričali da je prosječan McDonalds toliko čist da bi se u njemu moglo jesti s poda WC-a. U raznim restoranima za gablecovanje kakvi se sreću po provincijskoj hrvatskoj, tanjuri su prljaviji od toga.

Samael
28-03-2009, 18:00
k plus pivo nije pivo

nuff said

Razzarach
28-03-2009, 19:22
cpt obvious
pivo koje ima naziv pivo nije pivo :(

The Great Duck
28-03-2009, 19:59
oprostite na duplom postu ali pogledajte ovo


Željela bih Vas samo upozoriti ako namjeravate kupovati sjemena u Konzumu... ja sam danas kupila nekoliko i proučavajući odozada što piše našla njihovu naljepnicu preko originalnog ispisanog na pakiranju rok trajanja 1.2.2008. preko čega je Konzum samo zaljepio datum za 2010.!

Tako da GLEDAJTE datume..

Sutra cu im to lijepo izreklamirat i najvjerojatnije ih prijaviti zaštiti potrošača pa nek se malo zamisle budale jedne..

inače nemam ništa protiv konzuma al ovo je stvarno bezobrazno..

dabogda propali
Odakle ti izvor za to?

A što se tiče K-Plus proizvoda,postoje mađarske kokice za mikrovalnu,koje se čaki u konzumu prodaju,a uz njih postoje i K-Plus kokice za mikrovalnu,koje su u biti iste te kokice u drugom pakiranju (i kartonska vrećica unutra je ista).
Što se tiče hrane u McDonaldsu,bio sam u McDonaldsu mislim 3 puta (dva puta u Zagrebu,jednom u Splitu u Jokeru),i moram reći da na okus hrane nemam pritužbe.Ali isto tako najčešće jedem ćevape u restoranu Tapas kod Šibenika,nikad nisam imao problema s probavom od njih,a uz to su i predobri,i nije mi uopće restoran sumnjiv.

###DK###
28-03-2009, 20:51
Ne kupujem često u Konzumu.
Doduše, baš i ne biram.
Kupim gdje mi je najbliže u tom trenutku. :)

bezimeni
28-03-2009, 20:57
Kupujem u Konzumu i nastaviti ću kupovati jer se radi o najboljem prehrambenom lancu u državi.
I naravno, podržavanjem Todorića podržavam hrvatski gospodarski razvoj u čijem svakom sektoru ima svoj udio.
Todorić zapošljava otprilike tri puta više zaposlenika od svih drugih pridošlih lanaca, a i roba mu ima visoki stupanj kontrole kvalitete.

Ne kužim bezimeni kakvo si pravo daješ osuđivati čovjekovu sposobnost zarađivanja. Dok god meni nije uzeo iz ruku, Todorić je svoje bogatstvo stegao svojom sposobnošću i kvalitetnim poslovanjem, što i jest. Naravno, pošto ima i može, sasvim je opravdano da uživa svoja materijalna sredstva, poput dvoraca, skupih automobila, putovanja i drugog. Ako kažeš da ti to ne bi radio, lažeš.

Plaće u Konzumu su u skladu s ponudom i potražnom zaposlenika, kao i prosjekom plaća na tržištu. Naravno da Todorić ne može dati blagajnici 1000 kuna veću plaću jer će to morati učiniti i drugi poslodavci u sektoru, što će povući i povećanje ostalih plaća i napraviti nebalans na tržištu rada. Svakako da su ljudi u Konzumovoj upravi plaćeni i više nego zadovoljavajuće, no opet sukladno tržištu rada.

Todorić je zapravo jedina svijetla točka pri proboju trgovačkog smeća sa sjevera, poput katastrofalno lošeg Kauflanda i Lidla.


Ajde se popni na stolac i pogledaj malo bolje oko sebe. Todoričev stari je ranih sedamsesetih bio optužen za kradu šest miliona njemačkih maraka...od tada kreče dinastija Todoroć. A što se njegovog dvorca tiče , dobio je lokacijsku dozvolu za gradnju HOTELA a ne privatnog dvorca što u stvarnosti i je.Kada je grupa zajebanta došla iznajmiti sobu u tom hotelu dočakali ih zaštitatri a ne recepcioner !

LINK (http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=5009)

Nadam se da se sprdaš sa nama jer ne vidim da itko razuman može podržavati nekoga tko daje 2700 kn plaće , ne plaća prekovremene i koristi naš izvrsni zakon te drži djelatnike po tri godine na određeno .Ako malo pratiš tržište rada vidjeti ćeš da često za konzum traži nove radnike...da je ljudima dobro ne bi ljudi odlazili i on ne bi imao poterbu stalno tržiti nove potplaćene robove .Ali nebitno , nitko mi od bližnjih ne radi u konzumu a ja osobno tamo kupuje kad moram .

Ivan_87
29-03-2009, 11:28
opatija je grad od 15 000 stanovnika nasreću za 15-20min autom sam u rijeci ( 150 000 ) di naravno ima svega kao i u zagrebu i splitu

u opatiji je konzum razbio sve male trgovine jedini konkurent mu je billa
zato ja kao i većina opatijaca kupujemo u billi ..

zašto ? puno veći izbor ,jeftinije što mi nije bitno .. kvalitetnije meso i puno veći izbor mesa ( salame,sirevi ... )

lakše za nać parkirno mjesto pošto su konzumi svi u centru ili oko centra opatije di nemoš parkirat ni nedjeljom navečer
dok billa ima svoj parking za 300 automobila

nije da mi se konzum gadi ali previše seru i reklamiraju se da bi nakraju bili smeće prema nekim lancima ..

Babitz
29-03-2009, 13:12
Ovo me podsjeća na onu wallmart epizodu south parka.

Nodakim
29-03-2009, 17:23
Konzum smanji cijene 10 stvari koje su najnužnije,i svejedno se barem 20% skuplje nego drugdje.
Kradimo domaće.

Sickmanno1
29-03-2009, 18:30
Ja kupujem u plodinama jer je mortadela sa maslinama 29.99kn :D

pimp
29-03-2009, 19:16
Ja kupujem u plodinama jer je mortadela sa maslinama 29.99kn :D

sign , i meni plodine najbliže , sve što mi je potrebno imam tamo...velik izbor alkoholnih pica po normalnim cijenama

Outmind
29-03-2009, 20:31
Ja kupujem u konzumu tu i tam. Neću se upuštat u to kak je kod vas, ali kozum u Klc jedobro opremljen, i ljudi su ljubazni.

@ Weki - ok, shvaćam da pljuješ po lidlu, jer ima pun k**** stvarno šrot proizvoda, ali zašto ti se zamjerio i kaufland? Oni su (barem u Klc) najjeftiniji, imaju i oni svoju bofl robu, ali koji ju lanac nema?

Grim
29-03-2009, 22:17
Konzum je uber skup i ne kupujem u njemu, getro mi se ne svida(losi proizvodi), plodine su ok ali su skupe, lidl nevalja jer ima abhu-dhabi proizvode, zato ja kupujem u Kauflandu - imaju odlicne proizvode,vrlo niske cijene, ak nades nesto cemu je rok isteko daju ti 5 kn, ak nades neki proizvod koji je negdje jeftiniji oni ce ti platit razliku u cijeni i spustit cijenu, to je fer i meni se svida, zato kupujem kod njih. :)

AjgorR
30-03-2009, 10:58
Ja naručujem dostavu preko online trgovine iz Konzuma i jako sam zadovoljan kako kvalitetom proizvoda tako i generalno njihovom uslugom,nikad nisam imao problema ni sa starim namirnicama a što se tiče k+ brenda pa to i jesu najjeftiniji proizvodi ne znam šta ljudi očekuju,a prodavači su ljubazni koliko su i plaćeni,ne kužim ove pametnjakoviće koji glume neku gospodu a kupuju k+ proizvode.

Nodakim
30-03-2009, 11:01
Mercator FTW

Deadwalker
30-03-2009, 19:01
Ja kupujem u plodinama jer je mortadela sa maslinama 29.99kn :D
:rotfl: :pray:
ko i moj stari... :D

Svinjoguz
31-03-2009, 18:45
Ja kupujem u plodinama jer je mortadela sa maslinama 29.99kn :D
ja ju danas u konzumu išo kupit, 43kn :(

cham3leon
31-03-2009, 20:54
43 kn???!?!?!?!

Zomg, pa to je jedan poveći komad dobrog sira.

FaTaL_mRkvA
02-04-2009, 09:21
U Konzumu kod mene prodavačice stalno NA SAV GLAS pričaju kak je njima teško itd...a dobivaju PLAĆU! I ništa ne rade. Baba se tam zapriča s nekom drugom ja čekam na blagajni pola sata koda da mi nemože naplatit sok i ajd bok. A tek rok trajanja. Kupim BioAktiv. Počnem ga pit vidim ono FUJ! pogledam rok trajanja isteko prije dva mjeseca. Tak je moja stara kupila cijeli paket mlijeka i skuži da je rok trajanja isteko prošli tjedan. Onda joj je prekipilo i otišla se izderat na njih u Konzum.

Svinjoguz
02-04-2009, 11:45
U Konzumu kod mene prodavačice stalno NA SAV GLAS pričaju kak je njima teško itd...a dobivaju PLAĆU! I ništa ne rade. Baba se tam zapriča s nekom drugom ja čekam na blagajni pola sata koda da mi nemože naplatit sok i ajd bok. A tek rok trajanja. Kupim BioAktiv. Počnem ga pit vidim ono FUJ! pogledam rok trajanja isteko prije dva mjeseca. Tak je moja stara kupila cijeli paket mlijeka i skuži da je rok trajanja isteko prošli tjedan. Onda joj je prekipilo i otišla se izderat na njih u Konzum.
meni se repriza ovog dogodila nebrojeno puta, zato sam se prebacio na neke druge šopove...

IgGy
02-04-2009, 15:18
Iskreno, nemam apsolutno nikakvih zamjerki na račun Konzuma jer jednostavno nikada nisam imao nikakva loša iskustva s njihovim artiklima ni osobljem. I generalno se u potpunosti slažem s Vedranom.

Bartuc
02-04-2009, 19:40
Meni je Konzum nebo i zemlja pokraj jedne Dione. U Dionama žene šunku ne znaju rezati, samo je zgužvaju, nabacaju na hrpu i prodaju ti je kao da si pas. Dok se u Konzumu fakat trude lijepo posložiti, narezati onako kako ih zamoliš itd. Tako da sam zadovoljan Konzumom pošto mi je to jedini dučan u kvartu uz Dionu...

Jedino što zamjeram konzumu je ona njihova parola "Kupujmo Hrvatsko", kome mažu oči s time, pa pretrpani su tuđim proizvodima, a jednoga Gavrilovića ne drže na policama :o Jebate patak, pa Gavrilović pašteta je najfinija pašteta, Gavrilović zimska je najfinija zimska, a oni glume gljive i najvažniji hrvatski brand nemaju u dučanu sa takvom parolom.


Tako da, sama činjenica da nema Gavrilovića spušta ocjenu Konzuma sa 8/10 na 4/10 :thumbs1:



PS: To je mišljenje sa stajališta kupca, ne zanimaju me uvjeti njihovih radnika niti ništa drugo...

FaTaL_mRkvA
02-04-2009, 21:23
U blizini mi je to jedini dućan.
Ima još zapravo neki šop, al u njemu sam bio desetak puta u životu max.
Glupače tam hodaju zamnom i bulje u mene. Uopće se ne trude bit diskretne. Ja sam u dućanu i razmišljam koju mačju hranu da kupim (Whiskas FTW!) i njih tri bulje u mene jedna kroz policu, jedna na jednom kraju prolaza, a druga na drugom kraju prolaza. I imaju neke ubojite poglede. :cry:

Neven <R>
02-04-2009, 22:36
Meni je Konzum nebo i zemlja pokraj jedne Dione. U Dionama žene šunku ne znaju rezati, samo je zgužvaju, nabacaju na hrpu i prodaju ti je kao da si pas. Dok se u Konzumu fakat trude lijepo posložiti, narezati onako kako ih zamoliš itd. Tako da sam zadovoljan Konzumom pošto mi je to jedini dučan u kvartu uz Dionu...

Jedino što zamjeram konzumu je ona njihova parola "Kupujmo Hrvatsko", kome mažu oči s time, pa pretrpani su tuđim proizvodima, a jednoga Gavrilovića ne drže na policama :o Jebate patak, pa Gavrilović pašteta je najfinija pašteta, Gavrilović zimska je najfinija zimska, a oni glume gljive i najvažniji hrvatski brand nemaju u dučanu sa takvom parolom.


Opće je poznato da se Konzum jako loše ponaša prema svojim dobavljačima i da imaju najduže rokove isplate od svih domaćih trgovačkih lanaca. Gavrilović nije htio prihvatiti loše uvjete i bahat odnos prema dobavljačima i zato ga ne možeš naći u prodavaonicama Konzuma.

Bartuc
02-04-2009, 23:12
Aha, znači nije da Konzum ne želi Gavrilovića, već Gavrilović ne želi u Konzum :pray: Nisam znao razlog zašto ga nema u Konzumu, super kaj si se javio.

D.E.M.O.
03-04-2009, 00:48
konzum..ne zamjeram nista pretjerano osoblju jer im placa nije nesto, a da je tipicno seljacka trgovina i da su proizvodi odvratni, to jeste istina.
(ali ako ti zivot ovisi o odluci izmedju clevera (billa valjda, nisam siguran) i k+-a, odaberi k)

Vedro
03-04-2009, 12:44
Ja radim u Konzumu u veleprodaji(Velpro),plaća je slaba ali redovita,tu je i regres,božićnica,sad i dobivamo za Uskrs bon u vrijednosti 700kn,za božić je to 1500kn,posla ima,nikad nije dosadno,uglavnom zadovoljan sam nakon 3 godine terena,i da,kupujem u Konzumu jer je najbliži i po mom mišljenju najkvalitetniji.

Svinjoguz
03-04-2009, 14:12
iskreno, nebi bio tak loš da ne prodaju proizvode s isteknutim rokom valjanosti i da ne lažu mušterije...

Vedro
03-04-2009, 16:14
iskreno, nebi bio tak loš da ne prodaju proizvode s isteknutim rokom valjanosti i da ne lažu mušterije...
Trebao si to prijaviti,mi inače dobivamo opomenu pred otkaz ako se na polici nađe proizvod kojemu je istekao rok trajanja.

Svinjoguz
03-04-2009, 19:25
onda bi konzum propao zbog nedostatka radne snage...

Vedro
03-04-2009, 19:34
Ne vjerujem baš da su svi zaposlenici Konzuma neodgovorni.

FaTaL_mRkvA
03-04-2009, 19:49
Ne vjerujem baš da su svi zaposlenici Konzuma neodgovorni.
Dođi kod mene u Konzum. Nisu svi. Al većina je.

POSA
05-04-2009, 17:40
moja seka je najboji zaposlenik kojeg je konzum ikad imao.....
tvoj argument je nevažeći :)

MasaKrisT
05-04-2009, 17:49
Nekupujem u konzumu,jednom sam morao u zg i znam da sam kruh platio 8,60 .S obzirom da je kruh od 1kg 3,80 u no name prodavaonici u pz,nikad vise ne kupujem u konzumu.

Norther
05-04-2009, 23:07
konzum..ne zamjeram nista pretjerano osoblju jer im placa nije nesto, a da je tipicno seljacka trgovina i da su proizvodi odvratni, to jeste istina.
(ali ako ti zivot ovisi o odluci izmedju clevera (billa valjda, nisam siguran) i k+-a, odaberi k)
clever cips od paprike + clever jogurt (obican) >>> sve.

Ivan_87
06-04-2009, 08:03
konzum..ne zamjeram nista pretjerano osoblju jer im placa nije nesto, a da je tipicno seljacka trgovina i da su proizvodi odvratni, to jeste istina.
(ali ako ti zivot ovisi o odluci izmedju clevera (billa valjda, nisam siguran) i k+-a, odaberi k)
clever cips od paprike + clever jogurt (obican) >>> sve.

da .. u konzumu rade samo domaći ljudi koji nemaju di što je najače oni moraju pričat po domaći nemogu po književni jer neznaju :D

clever ilti k plus probajte izbjegavat kao i mesne proizvode na akciji koji imaju još 1 dan roka :P

FaTaL_mRkvA
06-04-2009, 19:56
moja seka je najboji zaposlenik kojeg je konzum ikad imao.....
tvoj argument je nevažeći :)


Ne vjerujem baš da su svi zaposlenici Konzuma neodgovorni.
Dođi kod mene u Konzum. Nisu svi.SAl većina je.
Osobno mislim da si se šalio, al eto...
Evo danas u konzu žena na blagajni prolazi uz mene (ima 50-ak god. ) i lupi me po guzci :oops: .
Ja onak...gledam... :OOOOOOOOOOOOOOOOOO

Electromaster
06-04-2009, 20:43
Meh... Konzum je loš, ali nije da su ostali trgovački lanci nešto puno bolji...

Naprimjer, jedno moje iskustvo iz Studenca. [ Dio CBA grupe, centar im je u Omišu. ]SOnak, u transportu ili negdje im se po širini iscijepalo pakovanje jednog onog croissanta 7 days, a oni su ga zaljepili selotejpom. :pray:
Naravno, kakve sam ja sreće, to sam primjetio tek 15 minuta nakon što sam kupio, kad sam već bio daleko od trgovine... :(

POSA
07-04-2009, 14:15
fkors da sam se šalio
i sama seka kaže da ima đubradi tamo
kao i svugdje zapravo, možeš naići i na dobre i na loše
konzum nije iznimka

TeraBajt
10-04-2009, 21:37
Preko puta rehaba - konzum.

ja sretan.

Deadwalker
10-04-2009, 21:45
Danas mi najjaca reklama...Konzum, samo danas, otvoren do 22h...cool, na Veliki petak :( ...ajmo malo jos izrabljivat ljude, da Hrvati koji nemaju pametnijeg posla, idu poslije 21h u shopping...koma :(

cham3leon
12-04-2009, 10:18
Začudio sam se kad sam skužio koliko ljudi ide u šoping poslije 21h. Navala. WTF?

MasaKrisT
12-04-2009, 23:33
je index,al ipak...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/konz ... 29421.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/konzumova-uskrsnja-sunkica-iliti-kako-je-uskrsnji-dorucak-poprimio-izgled-posljednje-vecere/429421.aspx)

W3DR4N
13-04-2009, 00:41
Index je stvarno dotaknuo dno.
Fotke za katalog se kupuju od preprodavača fotografija i moraju približno odgovarati artiklu.
To se radi za nedefinirane proizvode poput upravo voća, povrća i mesne rafinerije kad proizvođač/dobavljač nije u mogućnosti izraditi potrebnu fotografiju za prodavača.

Svaki proizvođač navodi da slika ne mora odgovarati stvarnom artiklu i Index to sigurno zna, pošto su u toj branši, ali eto, senzacionalizam im je bitniji od logike i opće kulture.
Šunku svaki kupac prije kupnje može vidjeti, opipati kroz najlonsku ambalažu, te po traženju kušati kod pulta gdje mesari režu meso.

Index :thumbs1:

MasaKrisT
13-04-2009, 00:50
Ma index trune,to sam samo naslov vidio,posto volim uvecer preletit portale,sjetih se da je tu rasprava za konzum pa pejstah.

Babitz
13-04-2009, 10:31
Pa o čemu vi, index je vrh novinarstva. :?

Gaming Insider
14-04-2009, 19:31
Ja sam nasao zabu u vrecici K+ Mahuna

MasaKrisT
14-04-2009, 21:53
u smells like ban.

FaTaL_mRkvA
15-04-2009, 18:36
Nekuzim zasto jos nije benan.
Joj da, sjetio sam se.
Zbog naših admina. Koji uvijek benaju pravog. Pravovremeno. :cry:

OnT: Danas dođem u konzum, idem pogledat za bioaktiv, pred blagajnom se sjetim pogledati rok trajanja, onak: 13.04.09. Kažem to prodavačici, a ona ga uzme, ode, i donese mi valjani. Katastrofa. =(

rade0N
18-04-2009, 22:11
kupujte k-plus........(drugim rjecima kupite robu kojoj je istekao rok,al nebrinite mi smo je prepakirali da vasa obitelj nebi saznala)

WarWolf
21-04-2009, 21:19
Neznam dali je tko od vas iz Dugog Sela ali meni je Konzum na 10 minuta hoda Billa 10 minuta hoda kaufland 10 minuta hoda i lidl 10 minuta hoda a sad rade neki bauhaus ili kako se vec zove isto na 10minuta hoda tako da mi je svejedno kuda idem ali konzum je skup i dosta toga kako je netko rekao Kplus zemlja porijekla.....

Korpse
22-04-2009, 13:11
Jebem ti takvo neljubazno osoblje, babe nafurane, liječe frustracije na kupcima, tko im je kriv što nisu učile na vrijeme pa bi imale neki ljepši posao.
Sada si fino ja kupujem sladoled, onaj Bum Bum, sa lijepom bijelom čokoladom i došetam se fino do kase i dam ga babi da ga otkuca da joj mogu fino platiti. I ona ga otkuca i samo ga baci na onaj pult i naravno da je se fina lijepa bijela čokolada u njemu razbila. I otišao sam po drugi i ona me gleda kao koji mi je kurac. Ja joj fino kažem da je ona taj bacila i da ga neđu uzeti i ona mi još počela srati onako sva živčana, glupača neodgojena.Nikada više neću ni prismrditi tom jebenom Konzumu kada su onake babetine u njemu zaposlene.
Najljepše je kupovati u malim kvartovskim dućanima gdje su prodavačice ljubazne i koje te znaju pa možeš i vratiti kada uzmeš nešto čemu je rok istekao.

croat1gamer
22-04-2009, 13:29
Woohoo
Prekjucer skuzio da ce se ipak kod nas otvoriti konzum.
Sutra je otvaranje.
Udaljenost od dosadasnjeg marketa je 50m manje (uzbrdica)

Korpse
22-04-2009, 13:39
Oh joy... :(

FaTaL_mRkvA
26-04-2009, 22:03
Woohoo
Prekjucer skuzio da ce se ipak kod nas otvoriti konzum.
Sutra je otvaranje.
Udaljenost od dosadasnjeg marketa je 50m manje (uzbrdica)
Sad ćeš to iskusiti na sebi. :(

croat1gamer
27-04-2009, 00:21
Premjesteno za utorak otvaranje.
Valjda moraju sazrijeti gljivice na proizvodima.

FaTaL_mRkvA
27-04-2009, 07:03
Premjesteno za utorak otvaranje.
Valjda moraju sazrijeti gljivice na proizvodima.
:pray: :pray: Da...inače to ne bi bio konz

Grim
29-04-2009, 20:21
Evo danas sam isao u konzum kupiti si salame za dorucak i to u onaj veliki mega konzum ili kako vec. Dodem ja lijepo vidim imaju prsut i imaju zimsku salamu, recem ja ae prsut cu da se pocastim i kazem da mi da 10 deka, i dode tipica uzme prsut rukama (ae bar je rukavice imala) sav pokida i stavi mi na komad papira ko da sam neka zivotinja. Ja joj kazem da mi bar to malo poslozi kada je vec tako debelo izrezana i ona meni nesto pocne srat da tako mora biti, ja puknem i otidem ca u kafuland. Tamo lijepo narucim prsut po puno nizoj cijeni, pladanj s prustom na kojem je gornji vrh sve unisten raskomadan prsut ja mislim sada ce mi ova isto napravit kada ona uzme to raskomadano i baci u smece, lijepo mi poslozi prust i da sa smjeskom.... konzum ima najgoru poslugu koju sam vidio, to mi se par puta dogodilo s razlicitim stvarima, ziva katastrofa :(

K4ciga
30-04-2009, 13:05
Koliko te Kaufland platio da ovo napišeš?

Grim
01-05-2009, 08:32
Koliko te Kaufland platio da ovo napišeš?
To su svabe(valjda)... oni ne placaju... oni prijete...

Assasin`s
16-05-2009, 13:59
Kod nas se otvorio Super Konzum kako sam čito najveći u hr. Nemam rijeći dućan je predobar stvarno sve ima lijepo ima igraonicu i igraš cijeli dan tamo boli te briga.Stvarno nešto pre dobro.

W3DR4N
16-05-2009, 14:26
Gore u Šibicama?

bezimeni
16-05-2009, 18:14
Gore u Šibicama?


Gledal sam vatromet sa balkona...koja debilana.

W3DR4N
16-05-2009, 18:37
Ja sam danas bio. Nekoliko tisuća kvadrata, veliki odjeli, 22 blagajne, kružni tok, ogromno parkiralište... mislim da ću tamo u dućan inače, sviđa mi se i blizu mi je.

Vedro
16-05-2009, 22:19
Neki previše seru o prodavačima u Konzumu,moja mama radi na odjelu voća i povrća u Konzumu i da samo znate kakvih kupaca ima,dođe ti da ih sve stjeraš u pm.

Nodakim
17-05-2009, 00:47
U onom u Vrbanima?

croat1gamer
17-05-2009, 12:37
Pa zapravo, zamijetio sam dosada da su ovi veci konzumi zapravo dobri, dok ovi neki manji/lokalni su za u 3pm.

FaTaL_mRkvA
17-05-2009, 17:31
U većim konzima ima puno ljudi ne stigneš ni uspostaviti kontakt s prodavačima.
A u malima, npr kod mene, gdje uvijek radi pet istih nadrkanih baba su fakat nepristojne.

Vedro
17-05-2009, 19:37
U onom u Vrbanima?
na okretištu tramvaja na Trešnjevci.

Assasin`s
21-05-2009, 10:15
Gore u Šibicama?
Da u Šibicama meni je stvarno zakon.

Assasin`s
21-05-2009, 10:17
Evo danas sam isao u konzum kupiti si salame za dorucak i to u onaj veliki mega konzum ili kako vec. Dodem ja lijepo vidim imaju prsut i imaju zimsku salamu, recem ja ae prsut cu da se pocastim i kazem da mi da 10 deka, i dode tipica uzme prsut rukama (ae bar je rukavice imala) sav pokida i stavi mi na komad papira ko da sam neka zivotinja. Ja joj kazem da mi bar to malo poslozi kada je vec tako debelo izrezana i ona meni nesto pocne srat da tako mora biti, ja puknem i otidem ca u kafuland. Tamo lijepo narucim prsut po puno nizoj cijeni, pladanj s prustom na kojem je gornji vrh sve unisten raskomadan prsut ja mislim sada ce mi ova isto napravit kada ona uzme to raskomadano i baci u smece, lijepo mi poslozi prust i da sa smjeskom.... konzum ima najgoru poslugu koju sam vidio, to mi se par puta dogodilo s razlicitim stvarima, ziva katastrofa :(
Šta bi ti napravio da radiš 10sati dnevno

Niko Bellic
21-05-2009, 14:14
Cek malo, o cemu ti pricas? Ides kupovat prsut i gledas di je jeftiniji? Pod broj 1 prsut nije (i ne smije biti) jeftin, a pod broj dva ocito nisi nikad probao pravi domaci prsut pa nema smisla da tu sad raspravljamo. Jedi radije sendvic narezak, jer ocito nije za tebe prsut bijeli brate...

Death By Sexy
21-05-2009, 14:47
Cek malo, o cemu ti pricas? Ides kupovat prsut i gledas di je jeftiniji? Pod broj 1 prsut nije (i ne smije biti) jeftin, a pod broj dva ocito nisi nikad probao pravi domaci prsut pa nema smisla da tu sad raspravljamo. Jedi radije sendvic narezak, jer ocito nije za tebe prsut bijeli brate...

E crnac! Disi!!

Ja sam probao domaći pršut puno puta, al kad ga nemam kupim najjeftiniji, jer hej nemam pare za skuplji. Moramo se i mi sirotinja počastiti malo. Brate kmico.
Riječ.

Neven <R>
21-05-2009, 15:16
Kmice u getu ne jedu kupovni pršut. Zbog toga ih propucaju.

Hellboy
21-05-2009, 15:19
I onda od njih naprave pršut.

Ivan_87
28-05-2009, 22:40
u konzum idem samo ujutro kad ostanema bez cigareta a bio sam isto jedno par puta silom prilika u tower centru u rijeci u konzumu .. kažu najveći u hrvatskoj .. za mene isto sranje kao i drugi konzumi

inače billa mi je najbliža i ima najveći parking dok u opatiji ima još oko 5 konzuma ali nijedan nema svoj parking jer su više manje u centru tako da ti je šansa da ti pauk pokupi auto 50/50 8)

kolko sam vidio billa ima bolji izbor mesa i voća što nabrzinu pojedem a cjena mi nije toliko bitna jedna kuna gore dole

josip_kraš
02-06-2009, 09:24
klanjam ti takvo neljubazno osoblje, babe nafurane, liječe frustracije na kupcima, tko im je kriv što nisu učile na vrijeme pa bi imale neki ljepši posao.
Sada si fino ja kupujem sladoled, onaj Bum Bum, sa lijepom bijelom čokoladom i došetam se fino do kase i dam ga babi da ga otkuca da joj mogu fino platiti. I ona ga otkuca i samo ga baci na onaj pult i naravno da je se fina lijepa bijela čokolada u njemu razbila. I otišao sam po drugi i ona me gleda kao koji mi je prozor. Ja joj fino kažem da je ona taj bacila i da ga neđu uzeti i ona mi još počela srati onako sva živčana, glupača neodgojena.Nikada više neću ni prismrditi tom jebenom Konzumu kada su onake babetine u njemu zaposlene.
Najljepše je kupovati u malim kvartovskim dućanima gdje su prodavačice ljubazne i koje te znaju pa možeš i vratiti kada uzmeš nešto čemu je rok istekao.


što se škole tiče; nemora biti baš da one nisu ništa učile pa upisale trgovca/prodavača ili koji već smjer za koji nisu potrebni bodovi.
jebi ga kad se nemaš gdje zaposliti u struci konzum i tome slični izgledaju kao idealno rješenje.

naravno da su prodavačice u manjim dućanima ljubaznije jerbo dnevno kroz njihov dućan prođe 20 ljudi, a kroz neku kasu u konzumu dnevno prođe 200 ljudi.

croat1gamer
02-06-2009, 15:57
Jucer prolazio pokraj ulaza od konzuma, i zamijetim na panou u marketu kako pise "Obratite se nasim profesionalnim radnicima za pomoc." ili tako nekako.

Moja reakcija je bila poprilicno sljedeca: :o :pray: :pray: :rotfl:

Grim
02-06-2009, 16:49
[quote="Mr. Ante":3t6fnnkw]klanjam ti takvo neljubazno osoblje, babe nafurane, liječe frustracije na kupcima, tko im je kriv što nisu učile na vrijeme pa bi imale neki ljepši posao.
Sada si fino ja kupujem sladoled, onaj Bum Bum, sa lijepom bijelom čokoladom i došetam se fino do kase i dam ga babi da ga otkuca da joj mogu fino platiti. I ona ga otkuca i samo ga baci na onaj pult i naravno da je se fina lijepa bijela čokolada u njemu razbila. I otišao sam po drugi i ona me gleda kao koji mi je prozor. Ja joj fino kažem da je ona taj bacila i da ga neđu uzeti i ona mi još počela srati onako sva živčana, glupača neodgojena.Nikada više neću ni prismrditi tom jebenom Konzumu kada su onake babetine u njemu zaposlene.
Najljepše je kupovati u malim kvartovskim dućanima gdje su prodavačice ljubazne i koje te znaju pa možeš i vratiti kada uzmeš nešto čemu je rok istekao.


što se škole tiče; nemora biti baš da one nisu ništa učile pa upisale trgovca/prodavača ili koji već smjer za koji nisu potrebni bodovi.
jebi ga kad se nemaš gdje zaposliti u struci konzum i tome slični izgledaju kao idealno rješenje.

naravno da su prodavačice u manjim dućanima ljubaznije jerbo dnevno kroz njihov dućan prođe 20 ljudi, a kroz neku kasu u konzumu dnevno prođe 200 ljudi.[/quote:3t6fnnkw]
Ona se nebi trebala tako ponasat nego bi lijepo trebala uzet proizvod i zamijeniti, to joj je posao i ako ju nazivciraju 200 ljudi koji prolaze kroz njenu kasu to nije posao za nju, da se to dogodilo meni i da je meni srala ja bi isao lijepo to njenom nadzorniku to prijavit pa da otkaz dobije, onakon ce na njeno mjesto vjerojatno doci neka studentica koje imaju vise zivaca od starih baba.

Niko Bellic
15-06-2009, 23:37
Kupio danas Piko s povrcem tamo (cca 6 kn/10 dkg) i dobio proljev... :-x

dale
15-06-2009, 23:41
Sorry što to ovdje postam, al sam želim reć da me tvoj film u sigu hedhantere podsjeća na : http://video.google.com/videoplay?docid ... 4130308142 (http://video.google.com/videoplay?docid=6361872964130308142)

Niko Bellic
15-06-2009, 23:54
:cry: :cry: :cry:

dale
15-06-2009, 23:55
Pogledaj do kraja, postat ćeš vegeterijanac ;D.

Niko Bellic
16-06-2009, 00:01
Ne bi to bilo lose. U zadnje vrijeme zderem kao krmak... :P

Aral
16-06-2009, 06:07
U mom kvartu u krugu par km jedno 5-6 konzuma se nakotilo, prestrasno. Tamo gdje je nekad bio roto promet se fino smjestio konzum :/ Kupi neki dan cokoladno mlijeko, nazalost imali samo zbregov a ne dukat koji inace kupujem i naravno bilo je tak fino ukiseljeno da sam cijeli dan osjecao to u ustima, ispljuno prije neg sam stavio u usta :?

Niko Bellic
16-06-2009, 07:29
Veliki trgovacki lanci si nazalost mogu dopustiti takve stvari, jer zbog utjecajnih gazda nitko ih ni ne zeli prozivati, a isprika da slucajno nisu vidjeli rok valjanosti uvijek pali iako se zna da nije tako. Zivimo u penis drzavi di takvi veliki mesetari usko suradjuju s drzavom pa ni ne cudi da nam je tako kako nam je. Recite da sam lud slobodno, ali takvim bi korumpiranim smradovima vrlo rado namakao glave u kiselini i prskao ih vrucim uljem. Gamad parazitska usrana!

Aral
16-06-2009, 08:12
Sto je najbolje po datumu je vrijedilo jos jedno mjesec dana, nikad ne kupujem takve stvari a da ne pogledam datum. Mozda je istekao rok trajanja pa su oni opet napiknuli gore novi datum, mozda je greska u proizvodnji, al onda opet bi bila cijela jedna serija takva...ma tko ce ga znat :(

Niko Bellic
16-06-2009, 08:23
...ma tko ce ga znat :(Vjerojatno su skladistili robu u losim uvjetima radi ustede i povecanja profita. Nista drugo mi ne pada napamet. Zasto nisi tuzio Todorica za dusevne boli?

MAFNi
16-06-2009, 13:42
Idem ja prije par dana sa frendom u konzuma kupit neki sok.Onako bezveze.I dodemo mi na blagajnu i nekoj mladoj blagajnini ispadne moj pesi twist na pod :cry: :cry: :-x :-x !!!Kaze ona meni: "Ma nema veze" a ja fino uzeo taj pepsi i otvorio joj ga na blagajni i sav se zapjenio i sve popsrskao, a ona :shock: . Lijepo sam se vratio do hladnjaka uzeo drugi i otisao na drugu blagajnu. Mater im ***** kad dovode smotane blagajnice tamo koje su totalno glupe i smotane i sluze ima samo da se tamo smjese :-x . Kad sam dosao kuci i popio sok saznao sam da mu je rok istekao :cry:

Herr Schnitzel
16-06-2009, 13:45
Okej. Odrasti. Hitno.
Ako imas vise od jedanaest godina, moram zakljuciti da si debil.
Lijep pozdrav.

MAFNi
16-06-2009, 13:57
Cek...po cemu si to zakljucio? Po tome sto sam se previse nazivcirao zbog obicnog soka? Jbg malo je bilo glupo od mene ali nemogu trpit da mi svaki put kad dodjem nesto smrska, promucka, slucajno otvori... mirno sam ja sve trpio. Kako necu popizdit kad se nikad ne isprica nego kaze ma nema veze?!

Herr Schnitzel
16-06-2009, 14:01
Jedno je biti izivciran, a drugo je prskati ljude sokom.
A ni hrpetina smajlova ti ne pomaze popraviti dojam.


kad dovode smotane blagajnice tamo koje su totalno glupe i smotane i sluze ima samo da se tamo smjese

Ovaj dio me ubio. Te blagajnice se jebacki narade, a ne vjerujem da im treba smrkavac da ih zalijeva s Pepsijem.
Ako je rekla "nema veze", mogao si jednostavno otici po drugi sok. A zapravo ni nije bilo veze. Moze se i pricekati da se pjena slegne.

MAFNi
16-06-2009, 14:04
Hvala sto si me prosvjetlio.(mislim ozbiljno)