PDA

Pogledaj cijelu verziju : Blizzard priprema još jedan naslov



IgGy
27-03-2009, 15:56
Blizzardov Paul Sams na ovogodišnjem je GDC-u objavio kako studio radi na potpuno novom intelektualnom vlasništvu, neovisnom o ostalim, trenutno aktivnim projektima.

Dakle, koliko smo shvatili, ne radi se o novoj World of Warcraft ekspanziji, niti o next-gen MMO naslovu (koji je već poduže vrijeme u produkciji). Kako se Sams izjasnio, projekt se trenutno testira na World of Warcraft engineu.

Ovo će dakle reći kako Blizzard uz ovaj naslov razvija i StarCraft II, Diablo III, novu World of Warcraft ekspanzija i next-gen MMO naslov.

Berax0r
27-03-2009, 16:36
Oce biti free? :D
Ah cim je na WoW engineu :(

Hellboy
27-03-2009, 16:56
WoW engine je maestralno remek djelo. Sposoban je za fenomenalne stvari a optimizacija je toliko dobra da čak ni Source ne može ući u konkurenciju s njime. Imaj na umu da nije ograničen na samo ono što si vidio u WoW-u i da se taj isti engine nadograđuje sa svakom ekspanzijom (zadnje dodano su dinamičke sjene kakvih bi se i Crysis mogao posramiti.).

Gothmog
27-03-2009, 17:47
Kao i novi sustav osvjetljavanja...

Slayer
27-03-2009, 18:20
prekul rade Sunčicu u wow-u :shock:

Arbiter of Change
27-03-2009, 18:24
Blizzard i novi IP... ajde, sad mogu reći da sam skoro sve vidio. :)

flander
27-03-2009, 20:30
nisu normaln :D

pa kud trpaju sve te pare koje zarade ^^

nema krize za njih

Hellboy
27-03-2009, 21:56
To bih i ja volio znati. Na plaće i razvoj otpada malen dio zarade (doslovno jako malen dio, a svejedno rade nevjerojatne stvari). Gdje im ide ostatak? Koliko love Blizzard zapravo ima? Damn.

Arbiter of Change
27-03-2009, 22:01
Ne baš, Blizzardu navodno GOMILA para ide baš na plaće CM-ova i sličnih (pogledaj koliko servera ima i koliko GM-ova treba za to, a da i ne spominjem koliko im ljudi radi u help servisu). Mislim, cifra sama po sebi ne bi bila velika, ali ogroman broj servera i igrača taj iznosi povećava tko zna koliko puta (slična situacija kao i u našoj državi; birokraciju za svrhu same birokracije, samo što ovdje ima svrhu održavanja supporta na razini na koju su ljudi navikli i koju očekuju).

Problem je u tome što ako danas želiš stvoriti novi IP treba u to uložiti gomilu vremena i resursa, posebno kad to radi kompanija sa pedigreom kao što je Blizzard. Ne možeš više k'o nekad sklepati i nadati se da ćeš to širiti kroz godine (Wacraftov Lore je bio jako slab/djelomični rip-off sve do W3, npr) jer je prežestoka konkurencija i trebaš nekako privuči Lore fanatike na igranje, da ne spominjem "obične" igrače.

Hellboy
27-03-2009, 22:23
Negdje sam vidio broj koji izdvajaju za plaće zaposlenika. Ta cifra je bila jezivo malena ako uzmeš u obzir samo koliko zarade od WoW-a mjesečno. Istina, bila je ogromna, ali svejedno, daleko manja nego što bi netko pomislio.

cham3leon
27-03-2009, 22:26
nisu normaln :D

pa kud trpaju sve te pare koje zarade ^^

nema krize za njih

Pa zapravo, njih će zadnje poklopiti recesija. Obično tokom financijskih kolapsa i kriza industrija zabave najviše utrži.

RIDER32
27-03-2009, 22:52
A jel postoji mogucnost da to bude FPS? :oops:

cham3leon
27-03-2009, 22:53
Prije će biti letačka simulacija, rekao bih, ali nikad se ne zna.

hrčak
27-03-2009, 22:56
jel ima mogučnosti da je to RTS :oops:

Macolla
27-03-2009, 23:01
Volio bih da to bude MMORPG nalik na EvE ali uz warcraft tj srednjovjekovni setting...

mislim ono sa gradskom ekonomijom, mogucnost gradnje guild baza kao u AoC, uber kool particle effectima, krvavost, realnost, optimiziranost, i naravno igrivost...

Uglavnom sve ce oni to postic po obicaju...

cham3leon
27-03-2009, 23:38
Znači htio bi novi WoW? To će zadnje biti.

Blizzard dobro zna da mora raditi nove i svježe stvari da ostane "u igri". Blizzard je Blizzard, dakle, opravdano je očekivati nešto vrlo zanimljivo.

Babitz
29-03-2009, 05:59
Vjerojatno će bit na nekom ectsu il nečem neki trailer pa ćemo svi posvršavat, jedva čekat da igra izađe te masovno histerizirati oko konačnog izlaska igre. Kao i sa svakom blizzovom igrom.

SkunK
29-03-2009, 09:30
Vjerojatno će bit na nekom ectsu il nečem neki trailer pa ćemo svi posvršavat, jedva čekat da igra izađe te masovno histerizirati oko konačnog izlaska igre. Kao i sa svakom blizzovom igrom.


Prije na Blizzconu ili WWI-u.

W1k1n6
30-03-2009, 11:49
Mislim da bismo trebali pogledati popis svih igara Blizzarda i iz toga izvući na kojoj bi se franšizi temeljio novi MMO. Čisto sumnjam de su toliko hrabri da naprave potpuno novi MMO koji nema veze niti s jednom njihovom franšizom, uz iznimku ako doista izbace neki free naslov čisto iz zajebancije za svoj gušt, ili ako posegnu za nekim stripovsko-filmskim predloškom, mada mi i to nekako ne drži vodu.
Eto vam par mojih zgodnih razmišljanja za raspravu:
1. Diablo MMO? Ako to naprave, neće ga izbaciti ranije nego dvije godine iza Diabla 3.
2. WWII MMO? Recimo Band of Brothers?
3. Starcraft MMORPG? Ako se išta od njihovih naslova (osim Warcrafta) može zamisliti kao MMO, ovo nekako djeluje najuvjerljivije.
4. Free MMO? Nekako mi riječ free ne paše uz Blizzard. Možda se igra nebi prodavala ali time bonovi garant.
Što bi još moglo?

flander
30-03-2009, 12:07
bome nebi se čudio da SC MMORPG izađe

fakat nebi

Arbiter of Change
30-03-2009, 12:15
Mudro Wiking zbori jer, nadati se većem uspjehu novog MMO naslova bez već postojećeg IP-a koji bi ga podržao je lagano ludo nadanje. Primijetite da su se u zadnje vrijeme jedino ti MMO uradci koji već imaju pedigre zadržali kod gaming populacije. Ali vodeći se po tome, uzimajući u obzir kako je Blizzard već rekao da neće biti utemeljen na nijednom njihovom dosadašnjemSIP-u, dolazimo do pitanja - što ako je Blizzard u tajnosti nabavio novi IP, a ne nužno stvorio svoj? Mogućnost postoji, posebno kad pogledamo kako na internetu u zadnje vrijeme kolaju glasine (dok se ne potvrdi sve je glasina) o raznim MMO igrama koje su navodno u izradi - od Fallouta do Dragonlance-a.

IgGy
30-03-2009, 12:34
Mislim da Blizzard priprema killer-app naslov za idući Xbox.

Pročitao sam da su u razgovorima s Microsoftom za njihovu iduću konzolu. Kažu da nisu ulazili u ovu generaciju konzola isključivo zbog nedostatka perifernih jedinica aka tipkovnice i miša.

Stoga je vrlo izgledno kako će idući Xbox podržavati tipkovnicu i miš.

S druge strane, zbrojimo li sve i oduzmemo, vrlo je izgledno da bi Microsoft mogao izbaciti vlastita gaming računala pod Xbox brandom.

cham3leon
30-03-2009, 13:55
Hibrid između PC-a i konzole? Ne bi me iznenadilo.

Inače, ne vjerujem da će biti MMO klon Warcrafta samo u nekom drugom (SC npr.) settingu, jer bi time na neki način prije sebi napravili konkurenciju nego neku stvarnu korist.

flander
30-03-2009, 15:48
pa konzola sa tipkovnicom i mišem onda više nije konzola

W1k1n6
30-03-2009, 16:30
pa konzola sa tipkovnicom i mišem onda više nije konzola
Ovisi. Na PS3 također možeš spojiti miša i tipkovnicu ali je i dalje konzola, a ne vidim da su baš ludi za razvijenjem aplikacija koje bi ju približile računalu.

Arbiter of Change
30-03-2009, 16:48
Možda ne baš aplikacije u konvencionalnom PC stilu, ali PlayStation Network (XBox Live također, u nekoj mjeri) je zanimljiv "online game hub" pristup koji nam pokazuje kuda konzole možda planiraju ići u bližoj budućnosti, posebno jer Sony fura Network već duže vrijeme i stvarno ima zanimljivih fičrsa (kao PlayStation Home, npr).

cham3leon
30-03-2009, 17:16
A osim toga, Microsoftov GfW, i njegov neslavni Live su pak pokušaj da se PC malo "pokonzolizira".

Ok, neću više koristit tu riječ...

ScorpiuS
30-03-2009, 17:30
Hibrid između PC-a i konzole? Ne bi me iznenadilo.

Inače, ne vjerujem da će biti MMO klon Warcrafta samo u nekom drugom (SC npr.) settingu, jer bi time na neki način prije sebi napravili konkurenciju nego neku stvarnu korist.
Teško, jako. Konzola je nešto sasvim drugačije od PC-a. Em drugačiji hardware, em drugačiji software, em drugačiji UI (tipkovnica i miš i gamepad, a ne HUD). Što se tiče hardwara, ako naprave PC sa konzolaškim komponentama ili obrnuto to više nije ni jedno ni drugo, jer će se time eliminirat razlika između konzole i PC-a te PC postaje isklučivo uredski aparat, a PC-konzola ili samo konzola igraći. Moglo bi se reći da je to neka standardizacija koja je dobra za svih, ali nije zapravo. To je velika revolucija za današnje doba i industrija hardwara bi patila, a ona je dovoljno velika da zaustave takvu standardizaciju sa...ekh..."ulaganjem". Što se tiče softwara, e tu su samo dobre stvari. Developeri više netrebaju raditi nikakve ekskluzive, jer sve izlazi na jednoj platformi što automatski znači manja ulaganja, a veće profite, ali za gamere, barem on PC gamera, jer su se konzolaši na to već naviknuli, nije to nužno dobra stvar. Ako je netko napravio hibrid između PC-a i konzole onda će to biti neka velika firma koja će brandirat taj svoj proizvod i izdavači bi trebali plaćat danak toj firmi što rezultira puno većom cijenom igara, ponavljam, iz očiju PC gamera. UI, e pa tu nema razlike, PS3 daje mogućnost kontroliranja igara sa svime što postoji, pa bi valjda i stvoritelji te nove platforme bili dovoljno pametni da isto to naprave.

Što cijela industrija gameinga dobiva? Nema više ekskluziva sve izlazi na jednoj platformi koja uzima sve prihode, ali shvatite da je ovo nemoguće. Microsoft i Sony i Nitendo žele vladat cijelom industrijom, a to nežele napraviti sa kompromisom!

flander
30-03-2009, 19:22
pa konzola sa tipkovnicom i mišem onda više nije konzola
Ovisi. Na PS3 također možeš spojiti miša i tipkovnicu ali je i dalje konzola, a ne vidim da su baš ludi za razvijenjem aplikacija koje bi ju približile računalu.


ma znam,ali u smislu "nije više konzola" mislio sam ono gubi pojam konzole, to bi bio isto da sad maknem tipkovnicu i miša sa PC-a i samo joystick ostavim,evo imam konzolu ^^

neznam, za mene je pojam "konzola" dva joysticka i konzola,čudno zvući al jebiga,

konzola je nešto što mogu odnest di hoću i kad hoću,sad ako mi poćnu miksat i bubnu WoW na konzole...uf neznam,samoubistvo izvršit ^^

Sickmanno1
30-03-2009, 21:34
konzola je nešto što mogu odnest di hoću i kad hoću,sad ako mi poćnu miksat i bubnu WoW na konzole...uf neznam,samoubistvo izvršit ^^

Po toj teoriji laptop je veca konzola od konzole :D

Uglavnom ja nemam nista protiv da konzole dobiju mis, tipkovnicu i kvalitetan OS. Dapace...ziher bi se prebacio onda na "konzolu"...

W1k1n6
30-03-2009, 21:42
Po toj teoriji laptop je veca konzola od konzole :D


:thumbs2:

RIDER32
30-03-2009, 21:53
konzola je nešto što mogu odnest di hoću i kad hoću,sad ako mi poćnu miksat i bubnu WoW na konzole...uf neznam,samoubistvo izvršit ^^

Po toj teoriji laptop je veca konzola od konzole :D

Uglavnom ja nemam nista protiv da konzole dobiju mis, tipkovnicu i kvalitetan OS. Dapace...ziher bi se prebacio onda na "konzolu"...
A po toj teoriji si se ti onda odavno trebo prebacit na laptop :D

ScorpiuS
31-03-2009, 14:21
konzola je nešto što mogu odnest di hoću i kad hoću,sad ako mi poćnu miksat i bubnu WoW na konzole...uf neznam,samoubistvo izvršit ^^

Po toj teoriji laptop je veca konzola od konzole :D

Uglavnom ja nemam nista protiv da konzole dobiju mis, tipkovnicu i kvalitetan OS. Dapace...ziher bi se prebacio onda na "konzolu"...
A šta je to onda? PC ili konzola?

Sickmanno1
31-03-2009, 20:36
Zapravo,

konzola (video game console) = komp.

I to oduvijek...samo sto je razlika (barem prije bila) u tome sto konzola sluzi iskljucivo za igranje igara. To sto moze pustati muziku, koristiti internet i pustati filmove u danasnje vrijeme i dalje je necini PC, vec prije nekim multimedijalnim centrom. Dok se na konzoli bude programiralo, i radilo van svrhe zabave, onda se moze nazvati kompom ^^...

cham3leon
31-03-2009, 20:39
Tako je. Konzola je u biti high end PC sa manje primjena od običnog PC-a. I prvenstveno namijenjena nubijima.

ScorpiuS
31-03-2009, 20:47
Konzola je najmenjena casual igračima koji se nežele previše zahebavat nego samo ubaci disk i pucaj. Iskreno, žao mi je što nije tako jednostavno i na PC, nego moram čekat one višesatne instalacije.

flander
31-03-2009, 21:03
da ali zato mi imamo patcheve, modove itd

što konzolaši nemaju a i brijem da nebudu imali tak skoro,mislim da nema igre na konzoli koja ima neke modove itd

cham3leon
31-03-2009, 21:29
Ne bih se kladio, ove nove konzole su pune glupih servisa kojima se ne zna ni ime više, a namijenjene su downloadu sadržaja. Tako za neke igre dolaze nove mape, staze, etc. kao DLC-ovi.

Sickmanno1
31-03-2009, 21:35
Patcheve konzole imaju ^^

Za modove nisam siguran, ali npr. preko PS3 mozes skinuti demo igre, video trilere itd...

RIDER32
01-04-2009, 00:15
GTA4 DLC materijal, CoD:WW MapPack1... nisi cuo za to?
To konzolasi vec imaju dok mi jos cekamo.

Tako je. Konzola je u biti high end PCSsa manje primjena od običnog PC-a. I prvenstveno namijenjena nubijima.
Hoces reci low-med PC? :D

Wishmaster
01-04-2009, 22:20
Hmmm...
U tamnim i skrivenim kutkovima interneta se spominje da bi taj mmo mogao biti ni manje ni više nego Arcanum!
Naravno to je samo teorija, ali: glavni Diablo 3 world dizajner je bil jedan od vodećih ljudi u Troiki (tvorci Arcanuma) i kak sam ja to sve skužil, Blizzard kao ima i neku licencu za Arcanum (neki biznisi s Activisionom i kaj sve ne...)
No uglavnom, na nekoliko mjesta se spominje da bi taj mmo mogel biti čak Arcanum ali šanse za tak nekaj su minimalne a i mislim da bi to bil masakar ak bi ga radili u wow enginu...

Ja se iskreno još uvjek nadam da bude Arcanum jednog dana oživel u starom sjaju...

Babitz
02-04-2009, 02:11
I prvenstveno namijenjena nubijima.
Koznole imaju mnogo, mnogo više hc igara nego li misliš.

cham3leon
02-04-2009, 20:12
Ne to, mislio sam da su namijenjene gamerima kojima se ne da prčkat oko hardveraja, niti se u to razumiju. Kako bi elektroničari rekli, oni samo žele crnu kutiju koja im daje ono što traže od nje, bez da se zamaraju kako ona radi i uče kako se koristi.

Deadwalker
04-04-2009, 15:13
Ne to, mislio sam da su namijenjene gamerima kojima se ne da prčkat oko hardveraja, niti se u to razumiju. Kako bi elektroničari rekli, oni samo žele crnu kutiju koja im daje ono što traže od nje, bez da se zamaraju kako ona radi i uče kako se koristi.

Potpis. A može se reci da konzole dosta igraju oni koji nemaju obicaj igrati cesto igre, pa ono, tu i tam upale recimo plejku i odigraju koju tekmu Pes-a ili odvoze koju utrku u GT-u. A i mora se priznat da je konzola za nekakvu ekipicu puno zabavnija. Osim ako nije lan u pitanju :wink:

RIDER32
04-04-2009, 21:34
A i mora se priznat da je konzola za nekakvu ekipicu puno zabavnija. Osim ako nije lan u pitanju :wink:
Vec 100 puta dokazano sa moje strane :pray:
Za to bi uzeo X360 jer podrzava MB do 4 igraca :roll:

cham3leon
05-04-2009, 21:05
Ne to, mislio sam da su namijenjene gamerima kojima se ne da prčkat oko hardveraja, niti se u to razumiju. Kako bi elektroničari rekli, oni samo žele crnu kutiju koja im daje ono što traže od nje, bez da se zamaraju kako ona radi i uče kako se koristi.

Potpis. A može se reci da konzole dosta igraju oni koji nemaju obicaj igrati cesto igre, pa ono, tu i tam upale recimo plejku i odigraju koju tekmu Pes-a ili odvoze koju utrku u GT-u. A i mora se priznat da je konzola za nekakvu ekipicu puno zabavnija. Osim ako nije lan u pitanju :wink:

Baš tako, i mislim da konzole danas dosta toga gube prelaskom na online MP.