PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem pri paljenju kompa



Kasa7
26-03-2009, 23:52
imam problem pri paljenju računala.svaki put kad ga upalim digne se fino cijeli sustav,vidim desktop,foldere,sve je naizgled u redu.ali ustvari je sve zablokirano,smrznuto.mogu samo miš pokretat dok i on ne zablokira.stisnem tipku restart na kučištu i kad se upali opet ista stvar.potrebno ga je tak restartat 3 do 5 puta da bi mogao normalno radit.nekad kad ga upalim windowsi se čak ni ne dignu nego se pojavi crni ekran.neznam što da radim jer ovo postaje stvarno iritantno.svaka pomoć je dobrodošla.

Assasin`s
27-03-2009, 09:29
A to zna biti neki virus ili ako nekim slučajem nemaš 2 antivirusa?

cham3leon
27-03-2009, 14:13
imam problem pri paljenju računala.svaki put kad ga upalim digne se fino cijeli sustav,vidim desktop,foldere,sve je naizgled u redu.ali ustvari je sve zablokirano,smrznuto.mogu samo miš pokretat dok i on ne zablokira.stisnem tipku restart na kučištu i kad se upali opet ista stvar.potrebno ga je tak restartat 3 do 5 puta da bi mogao normalno radit.nekad kad ga upalim windowsi se čak ni ne dignu nego se pojavi crni ekran.neznam što da radim jer ovo postaje stvarno iritantno.svaka pomoć je dobrodošla.

Isti problem sam imao na starom kompu. Najgore od svega je što ne možeš ništa poduzeti u vezi toga prije nego što ti se kursor smrzne. Da, moguće je da si pobrao pun k virusa ili da imaš dva antivirusa. S druge strane, ako nije do toga, može eventualno biti to da ti je memorija otišla, ali sumnjam.

Dakle:
1. Odi na http://knoppix.net/Si skini knoppix linux. Radi se o malom operativnom sustavu koji se diže sa CD/DVD-a (zavisi koju verziju skineš)
2. Sprži ga na CD/DVD (ovisno o verziji)
3. Restartaj taj PC i dok se pokreće stisni Del da uđeš u BIOS postavke. U jednom od izbornika moraš pronaći redoslijed bootanja (ne znam sto posto gdje je ovako napamet, sry). U toj opciji piše redoslijed drive-ova kod uključivanja. Dakle, prvo neka bude CDROM (mislim da ga tako zove), pa onda C:\, i iza njega ostali driveovi.
4. Ubaci knoppix CD/DVD
5. Izađi iz BIOS setupa i spremi promjene (save changes)
6. Sad će se PC restartati i umjesto Winsa pokrenut će se Knoppix.
7. Knoppix bi trebao normalno radit, pa u njemu samo iskopiraj sve važne fileove, i nakon toga ponovo instaliraj Windowse.

Ako ni Knoppix ne radi, bit će da se radi o hardware problemu.

Berax0r
27-03-2009, 16:53
Zanimljiv ovaj Knoppix. Hvala!

cham3leon
27-03-2009, 20:00
Da, ponekad ima malo probleme kad treba iskopirati fajlove na memory stick ili disketu (da, još ih koristim tu i tamo :oops: )

Kasa7
28-03-2009, 00:27
jel ima kakvo rješenje koje ne uključuje instaliranje ponovo windowsa.
baš sam obavio skeniranje s avg-om i nije našao nikakve viruse al je našao 13 rootkitsa koje ne može maknuti.

cham3leon
28-03-2009, 10:03
To je dobro pitanje, jer ni sam na starom kompu nisam uspio naći nikakvo rješenje osim da maknem Winse. Netko je gore rekao da možda imaš 2 antivirusa na kompu. Ako je tako, svakako izbriši jednoga, možda je i to problem, iako sumnjam...

Inače, antivirus nije svemoćan, ako nisi dovoljno dobro zaštitio komp, jednom kad ti se nasele, mnogo njih antivirus neće moći izbrisati, a neke čak ni detektirati. Kod borbe protiv softverske gamadi prevencija je jako dobra stvar.

Kasa7
31-03-2009, 17:00
zaboravil sam i napomenut da mi se već barem 10 puta u mjesec dana pojavio plavi zaslon dok sam radio na računalu.to je valjda onaj blue screen of death.
piše: if this is the first time you have seen this stop error screen restart your computer.if this screen appears again,follow this steps......itd.
if problems continue,disable or remove any newly installed harweare or softwear.disable bios memory options such as caching or shadowing....itd.
ja uglavnom stinem restart jer nemam pojma koji to softwear ili hardwear radi probleme,a neću valjda sad brisat jednog po jednog dok ne skužim.kaj da radim.jel to prouzročilo ovaj problem s paljenjem ili je to neki novi problem?
i još jedno pitanje:u posljednje vrijeme koju god da igricu igram konstantno me izbacuje na desktop tijekom igre,a prije se nije događalo.riječ je o orginalima,naravno.