PDA

Pogledaj cijelu verziju : Imperium of Man



Arbiter of Change
26-03-2009, 20:01
Ajmo ajmo, vrijeme testiranja je došlo (Emperor demands your loyalty!) - koji model Power Armora SM-ovci većinski koriste sada?
Onaj tko da točni (po mogućnosti iscrpni) odgovor dobija cookieSi pravo da posta iduće pitanje. :)

ZorgTheBorg
26-03-2009, 21:42
Mark 7 Aquilla Armor.

Koji je najjači obični čovjek (no SM-like GMO organs, mechie parts, itd... homo sapiens sapiens vulgaris)?

ZorgTheBorg
26-03-2009, 21:50
I ikada i trenutacno.

Aral
26-03-2009, 22:40
Trebam ja tu svog frenda Kornya isfurat, lik zna cijeli warhammer i warhammer40k svijet napamet, lorove, knjige, ima doma cijelu vojsku, ma lik je prelud, on me i navukao na ovo cudo :D I hvala mu na tome :pray: :D

Arbiter of Change
27-03-2009, 18:29
Treba napomenuti da ovo nije tema gdje samo postamo pitanja i odgovoramo na njih, slobodno možeš i ovako raspravljati sa strane.

Koja je bila prvotna ideja o Emperoru i tome zašto je tako uber, koncept koji je odbačen (retcon, jel'te) u novim edicijama?

Rang€r
27-03-2009, 20:52
ajd baš, jel može neko ovak ljepo opisat emperora za nekog ko nezna, ak ima takih :roll: :D

Arbiter of Change
27-03-2009, 20:54
Fak, sad si dao odgovor na pitanje.

Rang€r
27-03-2009, 20:56
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Emperor

e to nisam mogo sam i nisi mi to več jednom dao link :p

Rang€r
28-03-2009, 19:46
Dovraga...zahtjevan si...eto, Emperor bjase veleban covjek velebnih mentalnih (najaci psyker ikada) i fizickih sposobnosti, stvoritelj space marinaca, koji vladase velebnim carstvom sve do svoje (polu) smrti, a nakon njegove (polu-) smrti imperium su poceli voditi "High lords of Terra(http://wh40k.lexicanum.com/wiki/High_Lords_of_Terra)" :P

pff bolje da sam čito :P

Arbiter of Change
28-03-2009, 20:00
[quote="Rider on the Storm":3qrzs7u8]Dovraga...zahtjevan si...eto, Emperor bjase veleban covjek velebnih mentalnih (najaci psyker ikada) i fizickih sposobnosti, stvoritelj space marinaca, koji vladase velebnim carstvom sve do svoje (polu) smrti, a nakon njegove (polu-) smrti imperium su poceli voditi "High lords of Terra(http://wh40k.lexicanum.com/wiki/High_Lords_of_Terra)" :P
pff bolje da sam čito :P[/quote:3qrzs7u8]
Početnicima u W40k Loreu će možda biti zanimljivo primjetiti da, među tih 12 Lordova koji de facto upravljaju Imperijumom, ne sjedi predstavnik Adeptus Astartesa aka. Space Marinaca (osim rijetko kada predstavnik Adeptus Custodesa, premda vjerojatno mogu nabrojiti na prste jedne ruke koliko se to puta dogodilo OSIM ako nije bila nekakva kritična situacija za samu Terru).

Herr Schnitzel
28-03-2009, 20:07
Adeptus Mechanicus ftw (zahvala Hellboyu na crash-courseu u WH40k lore-u :)).
Ideja industrijskih planeta veseli. Jako.

croat1gamer
02-07-2009, 19:14
Betcher's Gland
Cek, to znaci da SM-ovci mogu pluvati vrlo korozivni otrov?

str1k3r
02-07-2009, 19:17
Da, i mogu udisati otrovne plinove i jesti metal.

Arbiter of Change
02-07-2009, 19:21
Oni mogu sve što svevišnji Plot zahtjeva od njih. Sjećam se da je jedan jednom prigodom preživio kad je na njega nagazio Chaos Titan... Titan, ej. :)

str1k3r
02-07-2009, 19:22
Ah, valjda Emperor nije htio da taj umre. :)

croat1gamer
02-07-2009, 19:36
Jeli mozem dobiti linkove gdje se detaljnije opisuju Screameri, i po mogucnosti kada su bili u borbama.

str1k3r
02-07-2009, 19:38
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/ScreamersS<---Evo, uživaj. :)

Arbiter of Change
02-07-2009, 19:39
Malo prošireno:

- Screamers are glimmering sky-sharks that ride upon the winds of magic as a bird glides upon the breeze. They have no real conscious thought and are instead driven by a powerful hunting instinct. In the Realm of Chaos, Screamers roam the tides of magic, preying upon the shadow-souls of mortal creatures, lone Chaos Furies and other unfortunate magical ephemera. Indeed, once a pack of Screamers has the scent of a mortal’s shadow-self, they pursue it ruthlessly through the myriad immaterial planes that compose the Realm of Chaos. Once the Screamers catch their doomed prey it is torn to pieces in an eyeblink, the gossamer shreds of its soul-stuff offered up as a gift to Tzeentch.

- Screamers of Tzeentch act as flying skirmishers for Tzeentch. With various different extremities that jut out from their skin, the Screamer is a deadly opponent even on a simple flyby attack. Screamers are larger then most common daemons, but in contrast they are still fairly fragile and can be brought down with concentrated effort.

- Screamers of Tzeentch are daemonic creatures which resemble flying stingrays that soar through the sky on the Winds of Magic. They are mindless, winged beasts that burst free from the Realm of Chaos in search of souls to devour. Drawn to this plane by the concentrated emotions of hatred, fear, and pain that occur on the battlefield, Screamers blindly follow the forces of Tzeentch. In battle they swoop down on foes and cut them apart with their sharp tusks and spiked tails. Their name comes from their habit of emitting ear piercing screams as they charge into combat.

croat1gamer
05-07-2009, 14:24
Jos jednom sam procitao ovaj tekst:
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Creatio ... ace_Marine (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Creation_of_a_Space_Marine)
Pod "best warriors among humanity" se misli na populaciju planeta opcenito, rajt?
Jer mi pomalo nema smisla kako 10-godisnjaci mogu spadati u tu grupu.

str1k3r
05-07-2009, 16:07
Mogu, budući da spadaju pod Feral i Hive svjetove. Gdje se od malena uči borba za opstanak, po principu "kill or be killed". Tamo se uglavnom nalaze najveće ubojice u cjelom imperiju, na takvim svjetovima, zato su najbolji izvor marinaca. Budući da im ubijanje nije strano.

Arbiter of Change
21-07-2009, 20:07
Uf, al' sam brz za odgovoriti.

Ukratko; Space Marinci su najbolje ljudstvo koje Imperij ima i točka, brojevi na stranu. Druga je sada stvar što oni nisu možda točno prikazani u igrama jer oni su Space MARINES, dakle svemirska ekvivalenta današnjih marinaca, tj. oni ulete iz svemira, naprave što imaju i odu, a uključeni su u dugoročne borbe samo ako je baš situacija gadna ili su neke specijalne okolnosti, obično nešto što Garda ne može sama srediti. Oni su neka vrsta intervencijske grupe koja udara na kritične lokacije u kritično vrijeme i jednim potezom rješavaju situaciju.

croat1gamer
21-07-2009, 21:14
Jos jedno pitanje, vidim da je zivotni vijek spejs marinca koji je prezivio i nije u stasis kapsuli ili necemu slicnome dulji od 500 godina.

Sada, to je zbog treatmenta da postanu spejs marinci ili se zivotni vijek produljio?

Arbiter of Change
22-07-2009, 09:38
Nema konkretnog odgovora već je podložan potrebama radnje ili badass faktora. Npr, Dante (Chapter Master od Blood Angelsa) ima preko 1200 godina, dok je dobar dio Chaos SM-ovaca star preko 10 000 godina. Za svrhu rasprave se uzima da su SM-ovci više-manje vječni, ali po pravilu ginu po bojištima tako da ne postoji nijedan koji je besmrtan u pravom smislu riječi. Teško je dati konkretan odgovor kad canon često sam sebe zbunjuje.

I da, sam proces postajanja SM utječe na to, ne jer imaju bolje zdravstvo u Imperijumu. :)

croat1gamer
22-07-2009, 11:59
Sad se sjetio jos necega:
Gene seed je uzrok tome.
Svaki SM-ovac ima u sebi gene seed od nekoga primarcha, koji su napravljeni po liku Emperora, sto objasnjava dugovjecnost. :)

str1k3r
25-08-2009, 10:48
Ne, ne ovo nisu istine CLICK ME (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Severina_and_Sevora_Devout)
Umro sam, Severina xD

Jopax
25-08-2009, 12:49
Nisu doslovno besmrtni, mislim da mogu živjeti do 1000 godina iako je prosječni životni vjek oko 100 godina jer obično zginu tad, jedini besmrtni su Dreadnaughti iako je to više zbog stasis komora u kojima se nalaze, a CSM-ovi mogu živjeti toliko zbog utjecaja warpa i čudnog protoka vremena u EoT-u. Ali da obično to zavisi od potreba priče :)

Grim
26-08-2009, 22:22
Ne, ne ovo nisu istine CLICK ME (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Severina_and_Sevora_Devout)
Umro sam, Severina xD
:pray:

Delirium
01-11-2009, 21:39
Trebam popis renegade chaptera (ne legija koje su izdle Emperora) bas Renegade chaptere

str1k3r
01-11-2009, 21:42
Eh, Gibble, to je teško reći budući da većina Renegade chaptera pređe na Chaos. No najviše se ističu Soul Drinkers Chapter (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Soul_Drinkers)
Evo ti cjela lista Renegade Chaptera (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/List_of_Renegade_Chapters), među njima ima i Chaosa ali ima i onih koji su ostali lojalni Emperoru.

sickpetey
05-08-2010, 17:30
Hakanors Reavers mi izgledaju dobro..a ono Angels of Ecstasy (pink bastards XD)...neznam meni se cini da je vecina za Chaos

TheThoR
12-08-2010, 10:07
Mark 7 Aquilla Armor.

Koji je najjači obični čovjek (no SM-like GMO organs, mechie parts, itd... homo sapiens sapiens vulgaris)?

Koji?

TheThoR
13-08-2010, 14:39
zna mozda neko koji je estimated strenght ultramarinaca?

GeraltofSmeg
13-08-2010, 14:42
1k? Njihov primarh jeste zapoceo reformu koja sve čeptere tjera na posjedovanje samo 1k boraca, stoga, logično bi bilo da se je pridrzavaju

sickpetey
13-08-2010, 14:44
zna mozda neko koji je estimated strenght ultramarinaca?

Lexicanum ti je prijatelj

TheThoR
13-08-2010, 16:13
zna mozda neko koji je estimated strenght ultramarinaca?

Lexicanum ti je prijatelj

Da pise tam,nebi pital

TheThoR
13-08-2010, 16:15
1k? Njihov primarh jeste zapoceo reformu koja sve čeptere tjera na posjedovanje samo 1k boraca, stoga, logično bi bilo da se je pridrzavaju

Nekak je premalo tisucu boraca po chapteru,bez obzira sto su superljudi xD

Jopax
13-08-2010, 17:50
Tko se jednom opeče i na hladno puše, ili u strahu su velike oči, šta god ti više odgovara.Ako se pobuni tisuću boraca to je i dalje gubitak ali ne preveliki, ako se pobuni legija od milijun to je ogroman udarac imperiju

sickpetey
13-08-2010, 17:51
Thousand sons je imo tisucu ljudi ( u njihovom najgorem momentu) pa su ipak prezivjeli :D..i ono to su superljudi i to koji mogu prezivjeti napad tenka itd itd..tisucu je dovoljno XD a i nemogu samo tako staviti milijun ljudi u marince treba zasluziti rank marinca nije ti sad to Imperial Guard da svaki debil moze u njih otic..to je elita elite..I ovo sto je Jopax reko

str1k3r
13-08-2010, 18:55
Ali opet ostaju Descendant Chapteri koji, u neku ruku, odgovaraju originalnom Chapteru od kojeg su odijeljeni. Poput Mortifactorsa koji, opet, u neku ruku, poštuju naredbe Marneusa Calgara budući da su odijeljeni od Ultramarinesa.

sickpetey
15-08-2010, 20:18
Ili ih izdaju :P