PDA

Pogledaj cijelu verziju : Logitech g11 moj review



Slayer
26-03-2009, 17:08
Daj napisi par stvari o njoj iz prve ruke ako ti se bude dalo. Puno se spominje G15, a G11 skoro pa nimalo iako je i ona isto super...

evo ovako da pocnem sa manama koje me bas i ne smetaju al dosta su vazne:
- e ocekuj da ces ju kupiti po jeftinijoj cijeni jer je vec sve rasprodano ko i tarantula
- media tipke nisu kompaktibilne sa winampom(ali super support ljudi koji pomazu dugima tako da vec ima plugin i sve radi super)
- ocima neugodno NARANĐASTO macro svijetlo koje je aktivno kada i macro program(doduse mozda se moze jos kojom alternativom izgasiti, nisam jos siguran)
- slova čšđćž i dodani hrv. simboli nisu skroz u svijetlu jer su naknadno dodani pa se ne vide u totalno lezecem polozaju bez postavljenih nozica, u mraku naravno(ako vec znas tipke na pamet to ti ne smeta)
- na 8Sje (Sa na 9Sje )Sa tvornicki je postavljeno u svijetlo (Sna 9Sa )Sna 0, ako je slucaj iz prijasnje tocke
- mali enter sucks, fulas dosta u pocetku, a ž ko da je uzalud iznad njega
- kad dignes tipkovnici one pipke da ju skosis cuje se slabiji ali neugodan zvuk podrhtavanja ako je podloga solidna, rjesis gumenom podlogom ili slicno, a i bolje je kad lezi
- 2 usb porta nisu za uređaje koji traze veci napon, npr. mobitel(on se usput puni, a to trosi), pa ovo sluzi najvise za stickove

A sta je super:
- super cool plavo svijetlo koje ne smeta ocima u nocnom gamingu
- odlicne media tipke koje za razliku od prijasnih tipkovnica koje sam imao rade bez minimiziranja programa u kojem radite ako ste pritisnuli tipku
- 2 usb porta, jako korisno za superbrzi pristup sticku
- mogucnost provlacenja zice tako da je spojite sa prednje strane
- 18*3 programibilnih tipki
- gumene nozice sa prednje strane
- ogromna je kad se stavi drzac za ruk4
- fini slider za podešavanje glasnoće
- tipka za MUTE

dodaci, prilicno beskorisni:
- gumb za podesavanje 2 jačine(bezveze bilo bi bolje da je jace svjetlo) i gašenje svijetla
- logitechov plavi svjetleći tag...


Meni je tipkovnica super, po meni bolja od g15(retardirani ekran bi mi smetao).
A evo dao sam ti dosta detaljan opis, pogotovo svih mogucih losih strana koje sam uocio :)


evo i neke slike sta sam mobom sliko(mis je razer deathadder a prilicna je mrcina pa usporedi) :



http://www.imagesforme.com/out.php/i418157_DSC00426.JPG

http://www.imagesforme.com/out.php/i418158_DSC00427.JPG

Bartuc
26-03-2009, 17:19
Haha. dobio si verziju sa malim enterom :P

Ja sam prvo to pogledao i kupio sam naravno verziju sa pravim enterom :D


PS: Stavio sam ti slike u LINK verziju, da ne narušavaju layout foruma pošto su pre velike.

RIDER32
26-03-2009, 17:23
Daj stzavi thumbove. Nemamo si spojen televizor na komp (EDIT: ok bartuc ovako je bolje.)
Popis je dsta detaljan :roll: ali ima premalo napisanih mana.


- logitechov plavi svjetleći tag...

Preodlicno :pray: :pray:

Niko Bellic
26-03-2009, 17:29
Moj dojam. Ne valja! Nakon sto sam procitao rivju drago mi je sto imam MX 5500 kejbu ane G11. Svidja mi je jos jedino ova kejba (http://www.steelseries.com/news/press_releases/steelseries_introduces_the_7g_professional_gaming_ keyboard), ali kako kaze gazda W3DR4N nema je za kupiti kod nas... :cry:

RIDER32
26-03-2009, 17:55
Ta mi estetski nije nista specialno. Tipke mi izgledaju preduboke.
Al mi se sviđa oprema i to sto keyba moze biti potpuno miniaturna i stvarno velika.

Slayer
26-03-2009, 19:10
nebi kupio tu zbog ovoga http://www.steelseries.com/images/19/1671-2022.jpg, iz iskustva ne volim takve spojeve...

Berax0r
26-03-2009, 19:52
Tipkovnica mi je super. Nazalost nisam je imao priliku isprobati uživo, ali sta su mi sve ljudi napričali o njoj :O

thonchek
26-03-2009, 23:05
slayer kako je dobro ovo u mraku.

Bartuc
26-03-2009, 23:24
slayer kako je dobro ovo u mraku.

Da, jako lijepo izgleda u mraku. Nema nikakvog probijanja svjetla okolo tipki kao kod Eclipse modela, sve ide drito kroz slova i brojke tako da to izgleda fenomenalno.


Jedino je Slayer naveo kao manu to što imaš tipku za regulaciju jačine osvijetljenja tipki. To po meni nije mana niti glupost. Koliko puta sam ostavio preko noći komp upaljen da skida gluposti sa neta, da nema tog gumbeka tipkovnica bi ti čitavu sobu osvijetlila i nije gušt spavati u takvom ambijentu. Tako da joj ja redovito gasim tipke ukoliko ne gasim komp, a ako su upaljene, onda su na 2. razini koja je dovoljno jaka. Po danu se ne vidi da svijetli, ali po noći je dovoljno osvijetljena.

Slayer
27-03-2009, 00:09
ne bartuc krivo si shvatio, htio sam reci da nijanse svijetla imaju premalu razliku, znaci zelim da ima mogucnost da malo jace i malo slabije svijetli :), ali opcija za gasenje je super :)

Karlo_from_Bjelovar
27-03-2009, 10:18
meni ta g11 ovako sa slika izgleda ko neki plasticnjak na kojeg su nabacali G tipke...

nhf...

Bartuc
27-03-2009, 12:00
:D

Nije baš tak, tipkovnica je full kvalitetna i čvrsta te je sve u svemu fenomenalna (9/10) ako znate iskoristiti G tipke. No ako vam G tipke ne trebaju, onda ocjena drastično pada (3/10) pošto su dimenzije tipkovnice pre velike te je pre skupa za ono što nudi. Tako da se morate prvo upitati da li vam zaista trebaju G tipke, jerbo ako ne trebaju, puno bolja solucija je Logitech Media tipkovnica pošto je duplo jeftinija, kompaktnija, a kvalitetom ništa lošija od G serije.


Jedina očita prednost G11/15 nad običnim Media i Explorer keybama (osim G tipki) je back light. Ali to je više manje nepotrebno iskusnijima, evo ja osobno nisam pogledao u tipkovnicu već jedno 3-4 godine, tako da mi taj back light lijepo izgleda (ako staneš i gledaš), ali mi NE treba. Zato i nisam pretjerano sretan odabirom G11-ice, dao sam 200-300 kuna više nego što bi dao za Media verziju, a dobio sam osvijetljene tipke koje mi ne trebaju i G tipke koje koristim samo kada radim WEB stranice što i nije tako često u zadnje vrijeme. G tipke i nemaju neku dublju primjenu osim u programima... U igrama su gotovo potpuno beskorisne pošto upravljaš sa WASD i ne pada ti na pamet micati ruku u lijevo samo da bi pogodio neki makro, nije niti najmanje praktično (bar ne u igrama koje sam ja do sada igrao).



Znači:

9/10 ako trebaju G tipke - nije 10/10 samo iz razloga što nema Anti Ghosting
3/10 ako ne trebaju G tipke


:P

Slayer
27-03-2009, 17:30
super dodu usb-i uvijek imam problema kad u komp ustekavam :), a jos nisam skuzio sta je ovaj gumb ispod lijevog usb porta(pogle prvu sliku)

Bartuc
27-03-2009, 17:40
To ti je game mod i windows mod. Taj gumbek ti isključi Windows gumb na tipkovnici tako da ga ne možeš slučajno okinuti umjesto ALT-a ili CRTL-a, pa da te ne izbaci iz igre i ode u Windowse. Također ga možeš programirati dok je u Game Modu, baš kao i ostale G tipke na keybi.