PDA

Pogledaj cijelu verziju : OnLive - od sada i u nas



Gothmog
24-03-2009, 12:33
GDC 09: Debut Tech Interview Part 1 (http://www.gametrailers.com/player/47080.html)

GDC 09: Debut Tech Interview Part 2 (http://www.gametrailers.com/player/47082.html)

Ukratko, o cemu se ovdje radi?

Kupite doticni uredjaj, spojite se na onlive server, odaberete igru, i igrate! Bez brige, da li mozete pokrenut igru, ili ne!

Dakle, ovaj uredjaj cini graficku totalno nepotrebnom...

Lord Ragnarok
24-03-2009, 12:55
hmm ziher sam da ima neka velika caka u vezi toga, samo tbh jos neznam koja je :(

Gothmog
24-03-2009, 12:58
A cuj...taj uredjaj sigurno nece bit jeftin...recimo, cijena high end grafe + plus monthly fee...

Druga stvar bi bila,brzina... tip kaze da je 1,5Mbit veza minimum,a da je 5Mbit optimalna za HD rezoluciju...

lino
24-03-2009, 13:04
Jel se zna kad ovo izlazi i oce li doc u Hrvatsku, btw ovo se placa mjesecno?

W3DR4N
24-03-2009, 13:25
Uopće ne vidim po čemu je ovo čudno? Jednostavni uređaj koji omogućava remote desktop spajanje visoke brzine i detalja. Ti na zaslonu ne dobivaš 3D grafiku već sliku visoke rezolucije preuzetu s njihovog servera koji pokreće igru.

Cloud computing ulazi u gaming, a ova firma ga samo gura u obliku nepotrebnih dodataka poput servisa za spajanje, kontrolera i sličnog.

Za takve stvari pogledajte Quake Live.

Bartuc
24-03-2009, 13:27
Izgleda fenomenalno, svaka čast onome tko se toga sjetio.


Samo me zanima što će se desiti kada im se milijuni igrača natrpaju u isto vrijeme na njihov server. Da li će tada dolaziti do pada performansi. Jedino se bojim da će rentanje igara biti skupo. Da bi prešao jedan naslov, trebao bi ga rentati barem na tjedan dana, sam Bog zna koliko će to koštati. Da nebi na kraju ispalo da te rentanje 10 igara košta kao grafa s kojom bi komotno mogao odigrati puno više naslova...

Arbiter of Change
24-03-2009, 13:46
Da, ali mene više impresionira sama tehnologija i njezina izvedba ako stvarno bude tako kao što ovaj priča. Dobro ti kažeš za lag, posebno jer ti sad ne dolaze i odlaze samo MP interakcija koje biva registrirana, nego doslovno SAV igrin materijal (ili high-rez video, što nije baš daleko). To mora biti neka *ebena streaming tehnologija ako to sve misli ići u real time, osim ako eventualno ne bude neki žestoki buffer period prije nego ti igra i starta da primiš neke osnovne podatke. Istovremeno... smrt konzola?

Ukratko, zbog same razine dotjeranosti koja se već vidi sa videa (a znamo da mi kupci padamo na estetiku i obećanja) ovo planiram pratiti pa šta bude, premda mi za sada nekako smrdi na US-only materijal.

Rang€r
24-03-2009, 13:53
dakle to je konzola, koja se uključi na tv, i igraš pc igre?

zakon, zanimljivo, al več imam PC... također ne volim se baš igrat na TVu... kad mi komp zastari, tj. kad nebude više mogo pokretat nove igre za neke 4 godine, onda ču to možda i kupit... al opet, to če imat mjesečnu pretplatu? ne hvala... onda opet ak je smrt konzola, onda je i... smrt mmoa? ajd kak igrat WoW il WAR preko toga :/

Snake
24-03-2009, 13:54
zaista zvuči zanimljivo, ali previše pitanja još uvijek visi u zraku. koliko sam skužio pomoću plugina neće bit potreban ovaj uređaj već će se moć igrat i u browseru, a uređaj je potreban ako se planira igrat na tv-u?
uglavnom, ne bi reko da je smrt konzola, ali ako bude sve ovako bajno kako su obećali definitivno će se neke stvari promjenit.

Bartuc
24-03-2009, 13:56
Kakav komp oni imaju u svojoj bazi kada vrti sve te igre u real timeu i još šalje podatke do tebe putem interneta :D Izgleda mi kao SF pošto ne kužim kak spada tehnologiju iza te crne kutijice...


A MMO igraš isto onak kako pratiš nekoga drugoga da igra. Sve je to umreženo na internetu i ne vjerujem da MMO ili bilo kakav MP ima problema na tom sustavu.

W3DR4N
24-03-2009, 14:35
Vrlo je jednostavno.
Oni imaju recimo 1000 servera specijaliziranih za pokretanje računalnih igara, s tim da se na svaki može spojiti deset korisnika.
Osigurali su 10000 slotova na serverima. Kako baza pretplatnika raste (kutija + mjesečni izdatak), firma ima potrebu, a i financijska sredstva za kupnju još 1000 servera, pa još 1000 i tako do te brojke dok zadovolje sve pretplatnike.

Kako ne igraju svi u isto vrijeme, kad se jedan pretplatnik odspoji sa servera, njegov slot je slobodan sljedećem pretplatniku.

Računala mogu biti specijalizirana i konfigurirana za bolje pokretanje određenih igara, a one najpopularnije će imati svoje servere koje će biti samo za te igre (Crysis serveri, UT3 serveri), pri čemu dvije igre s različitim zahtjevima mogu biti postavljene na drugačije konfiguracije servera, ili manje zahtjevna igra može na svojem serveru imati veći broj slotova.

Ova kutija je doista beskoristan dodatak i služi kao mazanje očiju i način da se osiguraju financijska sredstva. Softver koji ona nudi je običan live servis kakav ima xbox ili playstation 3, a kakav je na računalima već desetak godina besplatan kroz aplikacije poput xfirea, steama, ase, gsa i sličnih. Jedino što ta kutija radi jest obrada video materijala za čije pokretanje na osobnim računalima treba imati barem dvojezgreni procesor s gigabajtom rama, no to se danas kupi za 1500 kuna i manje kuna (kompletna konfiguracija).

Za takve stvari apsolutno nije potreban nikakav dodatni hardver, već kvalitetna konekcija na internet. Brzina downloada mora biti dovoljna za streamanje video sadržaja u punoj rezoluciji koju želite, pri čemu je 5-10 Mbita dovoljno za FullHD sadržaj (slična stvar kao MaxTV, koji od 31.03. ide na HD sadržaje). Upload mora biti dovoljno brz kako bi vaš input (miš, tipkovnica, glas) došli u maksimalno pet milisekundi do servera.

Zašto neće zaživjeti?
Konstanti lagovi i server dropouti će živcirati pogotovo singleplayer igrače navikle na ugodu nesmetanog igranja, a ove stvari će prekidati igru, gubiti saveove i slično.
Upload je izuzetno bitan kako kretnje lika, pogotovo upravljanje mišom ne bi imalo odmak u odazivu, što je već s deset milisekundi previše. Najbolji njemački serveri teško da mogu ostvariti latencije manje od 30-40, što je za puni doživljaj ovakvog servisa previše, i koji traži <10.
Za razliku od xbox igrača koji plaćaju korištenje xbox live servisa, PC igrači takve stvari uzimaju zdravo za gotovo, pa je nemoguće progurati platni servis među njih, uz sve već nabrojane vrhunske servise s višegodišnjim stažem.
RD-CC igranje već nudi Quake Live, što je dokaz ONliveovog mazanja očiju smiješnim uređajima i servisima.

Kako bi stvar zaživjela, takve usluge moraju nuditi izdavači igara. Plati 50 baksa igru i igraj je na svom kompu. Ili plati 40 baksa igru i plaćaj nam 10 baksa mjesečno za RD spajanje i korištenje naših resursa ako imaš slabiji komp. U tom slučaju možemo pričati o zdravom razmišljanju i kvaliteti usluge, a najavljeni ONlive je ništa drugo nego smeće.

P.S. LIVE kontroler :rotfl:
I nakon toga ih uzmete za ozbiljno...

Hellboy
24-03-2009, 14:38
Lažeš.
Tehnologija iza ovoga je zapravo jako jednostavna. Ti s ove strane vidiš ono što igraš putem kamere. Ono što ti ne vidiš je mali Kinez koji s druge strane to igra prateći tvoje poteze ovdje. Ovisno o brzini veze dobijat ćeš HD pogled na Kinezov zaslon. Isto tako, ako imaš bržu vezu, tvoji potezi će stizati do Kineza u obliku električnih impulsa tako da ti zapravo kontroliraš igru pomoću njega. Kad se mijenja smjena, dobiješ maintenance. Ako Kinez umre ili padne u nesvijest, bit ćeš disconnectan dok ga ne zamijene. Za to će naravno okriviti tvoju lošu vezu.
:D


Inače, zanimljiv servis.

bezimeni
24-03-2009, 14:42
Tehnologija sa puno mana...paketi koji stižu sa servera do vašeg računala se mogu zagubiti a vi će te to vidjeti kao trzanje i smrzavanje...Možda jednoga dana kada će mo svi biti na optičkoj niti direktno do računala ...makar ni optika nije savršena.

Gwin
24-03-2009, 14:46
Kakav komp oni imaju u svojoj bazi kada vrti sve te igre u real timeu i još šalje podatke do tebe putem interneta :D Izgleda mi kao SF pošto ne kužim kak spada tehnologiju iza te crne kutijice...
a gle.. najjači komp na svijetu je Jaguar Supercomputer.. sastoji se od 284 Cray XT4 i XT5 kabineta..
45.000 četverojezgrenih AMD opterona, (180,000 jezgri?) 362 TB RAM, 10PB HDD
memory bandwidth je skoro 600TB/s
sistem može probavit skoro 300GB podataka po sekundi..

kak se ne bi mogao igrat na njemu?? :D

AMD je već najavio nešta slično, samo za igranje na mobitelima. a ovo im je super prilika...

Bartuc
24-03-2009, 15:05
Hvala Vedran na pojašnjenju, ima smisla to što kažeš.


@Gwin, taj komp je čista procesorska snaga, a di je grafa da vrti sve te igre :D


Koliki početni kapital moraš imati da se uopće realizira takva ideja. Sve me strah pomisliti kolike su pare potrošene na taj ONLive. Je da imaju sponzore, ali opet, ludnica.

Gwin
24-03-2009, 15:27
a kaj misliš da je problem jedan XT5 kabinet odvojit da radi grafiku??

enikejs.. motorola, amd, intel. svi će uletit sa donacijom, samo da bi se mogli hvalit kako imaju jedan od najjačih strojeva na svijetu..

Gothmog
24-03-2009, 15:29
Mislim,oke...naravno da ce svatko hvalit svoje kljuse, ali ovaj baja garantira da ce ta tehnologija koju su ONI izmislili, biti lag free... I meni to zvuci kao pusto lajanje, ali cuj, kaze da su tu tehnologiju razvijali sedam godina, mozda im je nesto i poslo za rukom...

Insert
24-03-2009, 15:46
pa, to je samo obicni video visoke rezolucije. a osnovna brzina dsl-a nece bit ni približno dovoljna

Gothmog
24-03-2009, 15:51
Nemam opcije edit, pa moram double postat...

Momak za IGN-a (http://pc.ign.com/articles/965/965535p1.html)Sje imao priliku isprobat ONlive...

Aral
24-03-2009, 15:53
Nije me bas impresioniralno, ne volim ovak i onak online gaming pa ono...al onaj tko ce voljet igrat ce, iako ne vidim neku veliku buducnost u tome...

ScorpiuS
24-03-2009, 16:04
Ako ovo bude uspjelo, ušto lagano sumjam, to je smrt svim konzolama i proizvođačima računalne opreme.

cham3leon
25-03-2009, 09:13
Ne vjerujem da će ovo ići, iako bi u budućnosti s većim brzinama neta moglo biti adekvatna zamjena konvencionalnom gamingu. Za sada jako teško ostvarivo, ali vidjet ćemo. Ideja i je i nije dobra... Prednost običnog lokalnog pokretanja igre jest da ne moraš plaćati nikakvu pretplatu a možeš igrati koliko hoćeš.

The Boz
25-03-2009, 09:22
Vel'ki pipe dream. Oni planiraju SVE vrtit na serveru, uključujući render grafike... IDIOTIZAM.
Sa idealnim 10ms pingom, ovo apsolutno pada u vodu.

Gothmog
25-03-2009, 10:21
Ukupni dojmovi ekipe sa IGN-a (http://pc.ign.com/articles/965/965542p1.html)

Svi se slazu u istome...skepticni su glede lag free garancije, ali su i poprilicno impresionirani onim sto su dozivjeli u kontroliranom okolisu...

Constantine
25-03-2009, 15:21
Vel'ki pipe dream. Oni planiraju SVE vrtit na serveru, uključujući render grafike... IDIOTIZAM.
Sa idealnim 10ms pingom, ovo apsolutno pada u vodu.
Ček,nisam baš skužio taj koncept,jel to nesto kao cloud computing?

Grim
25-03-2009, 15:27
Ak bude kak obecavaju... mah sta tu vrijedi zamisljati to kada je nemoguce :(

The Boz
25-03-2009, 16:21
Ne baš. U cloud computingu tvoji programi su na mreži dok ih ti ne trebaš, kada se oni postreamaju tebi u rame i od tamo rade. Cijeli proces izvođenja se odigrava na tvom kompu.
Ovi likovi žele sve stavit na server. Uključujući grafičko procesiranje. Što je glupost.

Arbiter of Change
25-03-2009, 16:24
Znači, po tome je u biti glavni problem njihov hardver, a manje tvoje vlastite streaming mogućnosti (za koje uzimamo da su optimalne sada)... uzimajući u obzir da ti primaš samo video svojeg sessiona dok igraš na njihovima kompovima? Mislim, tvoj input dolazi do njihove hardverije i softwarea, naravno.

Gwin
25-03-2009, 16:32
osim ako ta kutija preko koje to sve bude išlo ima integrirani GPU ??

Arbiter of Change
27-03-2009, 00:07
Zapravo, ne znam je li itko spomenuo, ali ako ovaj pristup pokupi veći dio tržišta (čitaj; nevjerojatan slučaj ako igre počnu izlaziti eksluzivno za ovo čudo) mogao bi zadati žestoki udarac gaming piratiji budući da korisnik efektivno nema ŠTO piratizirati jer mu je sve streamano samo za određeni period. Naravno, šanse da će istisnuti PC gaming su nevjerojatne, ako zbog ničeg drugog onda zbog potrebne brzine i custom sadržaja (koji sumnjam da će biti dozvoljen, ala Windows LIVE).

ScorpiuS
27-03-2009, 06:56
Zapravo, ne znam je li itko spomenuo, ali ako ovaj pristup pokupi veći dio tržišta (čitaj; nevjerojatan slučaj ako igre počnu izlaziti eksluzivno za ovo čudo) mogao bi zadati žestoki udarac gaming piratiji budući da korisnik efektivno nema ŠTO piratizirati jer mu je sve streamano samo za određeni period. Naravno, šanse da će istisnuti PC gaming su nevjerojatne, ako zbog ničeg drugog onda zbog potrebne brzine i custom sadržaja (koji sumnjam da će biti dozvoljen, ala Windows LIVE).
Sumjam, većina korisnika ima prespor internet da bi mogao skidati filmove velikih rezolucija, a zbog današnjih visokih rezolucija monitora ti će se filmići trebat gledat povećalom.

Neven <R>
27-03-2009, 08:50
Meni smrdi na Vaporware, nije problem napraviti demonstraciju, ali je problem to sprovesti u praksu.

http://www.eurogamer.net/articles/gdc-w ... rk-article (http://www.eurogamer.net/articles/gdc-why-onlive-cant-possibly-work-article)

Kao što piše u ovom gore tekstu koliko vremena treba clusterima da samo enkodiraju video recimo na youtubeu? A oni tvrde da će to raditi u stvarnom vremenu i to još u 720p, zar su oni toliki genijalci i znaju nešto što google i ostale velike kompanije ne znaju?

cham3leon
27-03-2009, 09:08
Baš to. Ako je to i ostvarivo sa prosječnom broadband vezom, sigurno će biti laga, pogotovo ako nastane velika gužva na serverima. Ako žele nuditi takvu uslugu široj publici, moraju biti spremni na koji milijun igrača istovremeno, što znači bogovske servere.

ZorgTheBorg
27-03-2009, 11:14
Ne znam kako je s vama, ali ja hoću svoju igru u svom C:\Program Files, da ju mogu moddat, pokretat kad nisam online, u full HD rezi, i ponajviše, platit jednom za svagda skupa s kompom. Točka.

Gothmog
27-03-2009, 11:56
@Neven

Oke je clanak, realan i dobro argumentiran, ali nista novoga...svi koji su isprobali OnLive, uzeli su ga sa dozom skepticizma prvenstveno, jer smatraju da je to nemoguce napravit...

Ono sto mene zanima, gdje je tu marketinska logika? Reklamiras proizvod za koji svi ljudi, koji se razumiju u te stvari, govore da nema sanse. da radi kako se spada... Pa takva firma se odmah u pocetku pokopala, ili je zbilja napravila nesto izuzetno. Druge opcije nema...

A sto se tice komentara, kako je nemoguce nadmudriti trust mozgova i velike kompanije...Cuj, kako je nekoc malen Google, nastao od dvojice mladica, pokorio sve ostale search engine...eto...

Neven <R>
27-03-2009, 12:32
Svejedno ja ne vidim kako će to moći raditi, samo moj stisak gumba na tipkovnici će do njih putovati nekih 50ms (ako je server relativno blizu) i opet toliko nazad, a tu je riječ o internetskoj infrastrukturi na koju oni u stvarnosti ne mogu utjecati, a na demonstracijama mogu. Sad ja ne znam je'l itko od vas probao svirati gitaru preko kompjutera, jer se već latencije od 20-ak ms itekako osjete, a kamoli onda veće latencije. Ljudi će stisnuti nešto i onda će se to osjetno kasnije vidjeti na ekranu, ovdje govorim o uvjetima u stvarnosti, a ne u kontroliranim uvjetima koji su sigurno bili odrađeni uz minimalnu latenciju i vezu kakvu ljudi doma nemaju.


A sto se tice komentara, kako je nemoguce nadmudriti trust mozgova i velike kompanije...Cuj, kako je nekoc malen Google, nastao od dvojice mladica, pokorio sve ostale search engine...eto...
Samo je stvar u tome da je Google probao svoju tehnologiju prodati Yahoo-u i sličnima u vrlo ranim fazama razvoja, dok su ovi developeri OnLive konzole navodno smislili tako genijalnu metodu enkodiranja slike i nisu je ponudili velikim medijskim kompanijama, već su je eto iskoristili za razvijanje konzole koja može, ali i ne mora uspjeti. Meni se to čini nelogično.

Jednog dana će možda i ta tehnologija zaživjeti, ali u rokovima koje oni nude meni se to čini nemoguće.

Neven <R>
27-03-2009, 12:48
http://en.wikipedia.org/wiki/Vaporware

Raz
27-03-2009, 12:56
Ne znam kako je s vama, ali ja hoću svoju igru u svom C:\Program Files, da ju mogu moddat, pokretat kad nisam online, u full HD rezi, i ponajviše, platit jednom za svagda skupa s kompom. Točka.
potpis

Neven <R>
27-03-2009, 13:07
To nema logike u ovom slucaju,ali vidjecemo.
Ne znam zašto ne, i Phantom je imao svoje prototipe koji su radiliSpa ipak nikad nije zaživio projekt. A firma koja je razvijala taj projekt je uspjela dići preko 60 milijuna $ u razvoj te konzole.

cham3leon
27-03-2009, 13:09
Da, sjećam se toga. To je trebala biti neki hibrid konzole i PC-a sa sličnom uslugom.

Nodakim
27-03-2009, 13:50
Ne znam kako je s vama, ali ja hoću svoju igru u svom C:\Program Files, da ju mogu moddat, pokretat kad nisam online, u full HD rezi, i ponajviše, platit jednom za svagda skupa s kompom. Točka.



Sign.

ONlive<Gameheaven

Grim
27-03-2009, 14:29
Ne znam kako je s vama, ali ja hoću svoju igru u svom C:\Program Files, da ju mogu moddat, pokretat kad nisam online, u full HD rezi, i ponajviše, platit jednom za svagda skupa s kompom. Točka.
potpis
potpis

ScorpiuS
27-03-2009, 14:35
Ne znam kako je s vama, ali ja hoću svoju igru u svom C:\Program Files, da ju mogu moddat, pokretat kad nisam online, u full HD rezi, i ponajviše, platit jednom za svagda skupa s kompom. Točka.
potpis
potpis
potpis


















:rotfl:

Insert
27-03-2009, 15:02
da, ali igranje postaje sve vise mainstream pa vecina ljudi i ne bi primjetila razliku

kao da je nekog konzolasa tamo briga u kojem se folderu nalazi igra, a pogotovo da je moddira

Gwin
27-03-2009, 16:56
zanimljivo da imaju solidan popis igara najavljenih :D

grid, riddick, crysis, wheelman, ut3, prince of persia, hawx, bioshock, world of goo, fear2..

sve redom hardverski zahtjevne igre..

vjever_masni
28-03-2009, 15:22
pogotovo su ti zahtjevne goo,fear 2(dost dobro optimiziran..), hawx a i wheelman brijem

ScorpiuS
28-03-2009, 15:35
pogotovo su ti zahtjevne goo,fear 2(dost dobro optimiziran..), hawx a i wheelman brijem
Crysis i Grid su na toj listi, nemožeš im ništa reći protiv toga koje igre stavljaju na listu.

Rang€r
28-03-2009, 23:37
ja se baš pitam... kupio sam komp prije pol godine, odličan je, mog se na njem igrat još bar 10 godina(ove starije igre, npr. još igram wc3 ft, homm5 itd.) i sad da dajem novce(kolko će to opče koštat?:S) za neki oneviL koi mi neče bit što i komp kojeg imam... uopče nema logike, a opet nemogu sjebat industriju hardwarea/softwarea, ak če ič prek windowsa/maca i sl.

cham3leon
28-03-2009, 23:41
Točno, ovo nismo spomenuli. Industrija hardvera velikim djelom zavisi od gaminga. Netko će se već pobrinuti da se ovakve stvari ne provedu u djelo.

croat1gamer
29-03-2009, 02:30
Onako, moram pohvaliti za ideju, ali realizacija je upitna.

I mogao bih napomenuti jedan funfact:
Zombie/kiddie gameri.
Ova star bi ih rijesila na standardnome/trenutnome nacinu igranja, i dala nama vise slobode, jer sumnjam da ce oni uz takvu genijalnost ostati na current gen platformama.
Bonus za nas :D

Constantine
29-03-2009, 10:19
Onlive je odlican koncept i definitivno ce zaživjet,ali ne sad,možda za jedno 10-tak godina ako ne i kasnije zbog onoga što je cham3leon rekao.

cham3leon
29-03-2009, 14:26
Točno, ovo nismo spomenuli. Industrija hardvera velikim djelom zavisi od gaminga. Netko će se već pobrinuti da se ovakve stvari ne provedu u djelo.

Zasto,molim?Oni ce prodavat taj hardver OnLiveu.

Mislim da im se puno više isplati prodavati hardver gamerima. Osim toga, Onlive bi odabrao jednog proizvođača, napravio ugovor s njim i koristio samo njegove proizvode. Ostala konkurencija bi ostala bez posla.

Arbiter of Change
11-03-2010, 21:36
Wat wat wat?
OnLive Starts Streaming Games On Demand (http://kotaku.com/5490382/onlive-starts-streaming-games-on-demand-this-june-for-15-a-month)

GODSKILLER
11-03-2010, 21:52
misečno za sad bi tribalo biti oko 80 kunja,samo je malo to ipak sve nategnuto što se tiče kvalitete audio-vizualne ...naročito vizualne jer ipak većina to bude igrala na svojim plasmama ili lce od full hd-a a onda kolika mora biti brzina interneta.zato to bude samo aktualno u merici kod njihovih onih milijunskih gradova

ScorpiuS
11-03-2010, 22:05
Ovo je malo out of nowhere.

Durin
11-03-2010, 22:06
Zavidim Amerikancima.

bibonzo
12-03-2010, 00:50
Ma po meni je ovo paliona, igre ustvari koje si kupio prek tog nemres nikad posjedovat jer jednom kad prestanes placat pretplatu nis nemas. Ko zna kolko ce igre uopce kostat, kolko naslova ce nudit i u kojoj kvaliteti ce se to sve vrtit naravno bez bedova kojih ce sigorno bit. Jedno je kaj oni kenjaju drugo ce bit realnost. Dosta ljudi kaze da se recimo konzola isplati vise nego pc, po meni bas i ne kad se uzme u obzir da igre kostaju 500kn te jako brzo potrosis kolko bi te kosto jako dobar pc. Meni bratic ima PS3 i dao je 5000kn u godini dana za 10 igri, dodaj jos 3000 za konzolu i evo ti komp koji vrti sve bez beda naredne dve godine. Ovo je orijetirano bas na one kaj nemaju love da im uzmu i to malo sto imaju s forama kao netreba ti high end pc ali placej brate 100 eura svaki mjesec da se igras. Ziher :thumbs1:

S obzirom da nemaju svi para da bace svaki mjesec 300kn na novi naslov ili dva te si "nabavljaju" igre po meni je i dalje puno isplativije ulozit u solidan komp pogotovo u americi gdje je sve dosta jeftinije.

Neke si nabavis ono kaj vrijedi kupis. Ovo nebi zazivilo kod nas nikad.

Da recimo ponude igre za 100kn po naslovu s tom pretplatom onda bi se dalo razgovarat ali kod nas nebi bila pretplata 80kn nego 150kn.

Znaci dizi kredit za pc i bjezi od ovog dok jos mozes jeftinije je.

Outmind
12-03-2010, 10:27
To bi i funkcioniralo da recimo mjesečna pretplata iznosi nekih 200kn, ali da to podrazumijeva da imaš pristup cijelom njihovom sadržajju, odnosno da ti je dostupna bilo koja igra koju ovi nude, ane da i njih još zasebno moraš kupovati. Kada bi to tako funkcioniralo, ozbiljnije bih razmislio o tom projektu.

kulamasta
12-03-2010, 14:16
Ali vi zaboravljate da su clanovi PC Play foruma strogo protiv stalne konekcije na internet dok se igra single player! :fof:

baldrick_
12-03-2010, 15:08
piraterija je budućnost gaminga

cham3leon
12-03-2010, 15:35
Piraterija je sadašnjost i prošlost, nikad ne znaš što budućnost nudi.

Raz
12-03-2010, 15:47
Ali vi zaboravljate da su clanovi PC Play foruma strogo protiv stalne konekcije na internet dok se igra single player! :fof:

Erm... ne.

paranoična zaštita =/= ONlive

Arbiter of Change
12-03-2010, 15:56
Ali vi zaboravljate da su clanovi PC Play foruma strogo protiv stalne konekcije na internet dok se igra single player! :fof:
Dobro da to ima ikakve veze s ovim.

baldrick_
12-03-2010, 15:57
problem koji ta paranoična zaštita predstavlja ogleda se u tome što moraš stalno biti povezan na net. tako i ovde, moraš stalno biti na netu dok igraš sp. nije isto, vama što imate loš net dođe na isto.

Raz
12-03-2010, 16:02
No ovo je sasvim nov pristup, koji će vjerojatno funkcionirat na sličan način kao maxtv videoteka (nemam ga, ali pretpostavljam na koji način radi) dok Ubisoftova zaštita nije ama baš ništa pridonijela... ok, osim tjeranju vlastitih korisnika.

Volio bih da ovo postane jedan od oblika kupovanja i igranja, no nadam se da će uvijek biti i načina kupovine da odeš u dućan i kupiš igru sa kutijom i ostalim dodatcima, jer su neki od nas još uvijek oldskul i žele imat "opipljiv" materijal.

str1k3r
12-03-2010, 16:36
Jedina stvar koja bi me mogla odbiti on On-Live je to da moram, apsolutno moram, plaćati 15$ mjesečno ukoliko želim zadržati igre koje posjedujem tamo.

Deadwalker
12-03-2010, 17:30
OnLive ce vjerojatno ici preko nekakvog ugovora, kao i recimo maxTv. Vjerojatno ces se morati obvezati da ces placati npr 2 godine svaki mjesec njihovu uslugu. Ako prestanes placati, iskljuce ti ga po ugovornoj stavki.

str1k3r
12-03-2010, 17:31
I gubim sve igre koje sam kupio. Sorry, ja nisam vesla sis'o. :)

W3DR4N
12-03-2010, 17:35
Skroz je korektna pretplata od 150 baksa godišnje. Jeftinije te dođe nego high end kartica.
Renta igre ako je dolar-dva po danu je isto ok, jer ćeš je sigurno odigrati za pet baksa.

Arbiter of Change
12-03-2010, 17:53
I gubim sve igre koje sam kupio. Sorry, ja nisam vesla sis'o. :)
Kao da se igre već sada ne kreću praktički prema "korištenju unajmljene usluge" naprama "trajnog posjedovanja igre". Pričekaj malo.
Wedran je dobro rekao, ovo je jeftinije ili bar tu-tu s tim koliko bi bacio godišnje na upgradse i same igre. Naravno, khm khm elemente ovo pogađa. :)

Jopax
12-03-2010, 17:57
Zvuči dobro u teoriji, ali hardver za ovo ne postoji još, netko je dao primjer, ako 30k ljudi igra istu igru, hoće li server vrtiti 30k verzija te igre i svima slati podatke u pravo vrijeme.Ideja je dobra ali nažalost ovo se ne može još realizirati kako treba

str1k3r
12-03-2010, 17:58
Nisam rekao da neću koristiti, no zanima me ako ja slučajno odlučim deaktivirati svoj account ili mi istekne ugovor, ja bih u tom slučaju trebao konstantno plaćati 15$ ako želim zadžati igre. Što mi izgleda kao da žele nekakvom prisilom zadržati sve korisnike.

Uredu bi bilo da ja mogu deaktvirati svoj account pa da zadržim igre, a kada se opet želim koristiti uslugom da ih imam na svom accountu. Ili sam se ja negdje izgubio u cijeloj toj priči? :)

W3DR4N
12-03-2010, 17:59
Par clustera to riješi. Kak misliš ne postoji hardver? Radne stanice imaju nekoliko terabajta rama.

Jopax
12-03-2010, 18:14
A video memorija, a internet veza, ovo i da zaživi još kod nas neće doći

W3DR4N
12-03-2010, 18:16
Šta tebe točno zanima kako će oni to sebi riješiti? Ide, ide. Ne ide, ko ih draga.

Internet vezu si riješiš. Sudeći po Quake Live-u, to je najmanji problem.

Jopax
12-03-2010, 18:26
Da jer kako oni rješe to utječe na dostupnost i cijenu usluge, ne bih želio plaćati 15 dolara mjesečno da iznajmljujem igre koje će biti neigrive zbog laga, radije se držim svoje mašine i svojih igara

Grim
12-03-2010, 18:40
Sve to lijepo zvuči na papiru, ali dok ja to ne vidim u praksi ne zaključujem ništa.
Još je pitanje, kada će se... ako uspije, pojaviti na Balkanu.

Deadwalker
12-03-2010, 20:06
Za sada je to rezervirano samo za SAD. Kada ce to doci u Europu, a tek na Balkan, jako je teško reći.

GODSKILLER
12-03-2010, 23:22
Nisam rekao da neću koristiti, no zanima me ako ja slučajno odlučim deaktivirati svoj account ili mi istekne ugovor, ja bih u tom slučaju trebao konstantno plaćati 15$ ako želim zadžati igre. Što mi izgleda kao da žele nekakvom prisilom zadržati sve korisnike.

Uredu bi bilo da ja mogu deaktvirati svoj account pa da zadržim igre, a kada se opet želim koristiti uslugom da ih imam na svom accountu. Ili sam se ja negdje izgubio u cijeloj toj priči? :)


Nemoraš se bojati jer ti ode ne kupuješ igre,ovo je princip kao kod igraona,znači dođeš u igraonu izabereš igru platiš po satu i igraš,samo što nećeš plaćati po sati nego misećna pretplata.

Jedino hardware koji bude potreban valjda dobiješ gratis ako s njima potpišeš neki višegodišnji ugovor.

Za ove tehničare koji znaju,interesira me koliki je protok informacija recimo po sekundi(MB/sec.) kad igram visoko zahtjevne igre,jer kod ovih naših internet tv servisa mnogi su imali problema sa praćenjem običnog programa poradi loše kvalitete infrastrukture,a o hd-u da ne govorim jer ne koriste progressiv nego interlace.
Tako da za nas ovo ostaje samo utopija,jer recimo kod mene je moguća max brzina od 400-500 KB/s(zato i koristim početnu brzinu od 250KB/s jer sve poviše je lutrija.

znači to bude igralo kod nas samo tamo di je infrastruktura optička vlakna.

Arbiter of Change
12-03-2010, 23:33
Ti naravno shvaćaš da je ovdje veći problem, s naše korisničke strane, protok VIDEO materijala od njih do nas, tj. neko opako real-time streamanje?
U usporedbi s tim potrošnja prometa od same igre je zanemariva, ali opet isto toliko vitalna jer ne želiš i taj lag još.

Uglavnom, smrdi na zasebnu dedicated internet konekciju.

GODSKILLER
12-03-2010, 23:43
Ti naravno shvaćaš da je ovdje veći problem, s naše korisničke strane, protok VIDEO materijala od njih do nas, tj. neko opako real-time streamanje?
U usporedbi s tim potrošnja prometa od same igre je zanemariva, ali opet isto toliko vitalna jer ne želiš i taj lag još.


Izvinjavam se malo sam se krivo izrazio,upravo me interesira taj protok video materijala,jer bit ovoga bi tribala biti mogućnost da ja za relativno male pare igram igre sa svim postavkama na max,znači koliko bi mi morali dobiti tog njihovog video signala recimo da igram na full hd 1920x1080,jer kod filmova(blu-ray) je prosijek 30GB,kod mkv je za dobro kodiranje potrebno 10-15GB,znači pretpostavljam da kod igara je još više jer se radi o prividno 3D prostoru,ali ispod 10GB nebi išlo a za to triba brzina od 30 Mbita/s

Mjesečna naknada za OptiDSL 20.480/640 kbps** 291,37 kn(pdv uključen)

Arbiter of Change
12-03-2010, 23:50
Najbolje ti je naći neki video na netu (Youtube?) u 1080p, tj. 1920x1080, pa ga skinuti i vidjeti koliko je težak.
Problem je veza i jesi li na FLATu... i naravno, optimalni uvjeti s obje strane.

EDIT:
Ček, možda sam ja sad krivo napisao. Stvar je u tome da imaš konstantni stream, tome se teži. Ovo skidanje će ti dati otprilike dojam o težini, to je sve. Ali ako ja sa svojom vezom od 4Mb mogu povući 1080p video bez bufferanja i održavati ga, onda možeš i ti sa svojom vezom. Naravno, poždere mi čitavu internetsku vezu i nema uploada sa strane, ali znači da je izvedivo.

Rang€r
24-04-2010, 09:09
ja sa 3 mbps nemogu ni SD na GTu bez bufferiranja 10s po 1s >.>

tigerija
25-04-2010, 17:52
Zanimljivo, ali ne vjerujem dok ne testiram!

McPingvin_v2.0
25-04-2010, 18:10
http://g4tv.com/videos/44277/dice-2010- ... sentation/ (http://g4tv.com/videos/44277/dice-2010-design-outside-the-box-presentation/)

Od 15:00.



I inače je predavanje zakon, ali ovo se tiče ove teme.

Raz
25-04-2010, 18:20
Prezanimljivo predavanje, lajkam. :)

str1k3r
25-04-2010, 18:22
Prezanimljivo predavanje, lajkam. :)

Oh, so true.

Constantine
25-04-2010, 18:50
pogledao,odlicno predavanje.

Jopax
26-04-2010, 11:08
Vrlo zanimljivo, ali me malo brine to njegovo predviđanje, +10 points for wiping your ass!

Razzarach
26-04-2010, 13:27
Malo sutra, vedran je dobro reko.

McPingvin_v2.0
26-04-2010, 13:42
Da, ipak je Vedran bolji poznavaoc tematike od profesora.

Gothmog
26-04-2010, 16:43
http://g4tv.com/videos/44277/dice-2010-design-outside-the-box-presentation/
Od 15:00.
I inače je predavanje zakon, ali ovo se tiče ove teme.

Tip je dobar govornik, i odrzao je dobru prezentaciju, ali se ne slazem u potpunosti sa njim (pogotovo u merganju tehnologija)...

McPingvin_v2.0
26-04-2010, 19:37
Gle, naravno da se NEKE stvari spoje, ali, realno gledano, što više stvari moraš kupiti - veća zarada za prodavače i proizvođače.

Takav sustav umjesto konzola doma? Da, ali umjesto kompova? Jok :)

Gothmog
27-04-2010, 07:59
Ne...nece zamjenit kompjuter kao takav, ali i sam si cuo od tipa kako glorificira dane kada su se igre radile samo za jednu platformu, manje novca ide u Research & Development, jeftinija proizvodnja, itd...opcenito manje posla, za vise para...

No, mislim da odmicemo od teme...

EDIT:
Vidim da mi je maknut sig, kolika je dopustena tezina doticnog? Sta ste smanjili? Jer sam onaj sig imao dobrih 6-7 mjeseci...

McPingvin_v2.0
27-04-2010, 08:01
Nisi bio aktivan 6-7 mjeseci da to vidim :D

Pogledaj u pravilima, sve piše :)

JokeKralj
04-08-2010, 18:09
evo ljudi isprike što otvaran staru temu ali san dobia access za Betu ovog online servisa , javit ću vam ovih dana šta je , pa kad mi dopizdi dat ću nekome beta access :P

Praetorian
05-08-2010, 18:53
Ndam se da ovo neće zaživjeti, jer s tim shitom se neće moći praviti modovi za igre.

Constantine
05-08-2010, 20:08
da,zbog toga sigurno nece zazivjeti,ipak je modanje igara danas izuzetno popularno.

bezimeni
05-08-2010, 21:24
Koliko sam ja upoznat ( a jesam nešto) treba ti 8 mb konstantnih protoka za fill HD rezu u mpg 2 kompresiji.Preko mpg 4 kompresije moglo bi se to još stisnuti.E sad...da li oni to kompresiraju što bi mi bilo iskreno čudno da je moguće u realnom vremenu ili puštaju u izvornom formatu nemam pojma.Ako ide izvorno pretpostavljam da bi trebala i veća brzina od 8 mb/s .Sve u svemu na optici ne bi trebalo biti problema .

McPingvin_v2.0
05-08-2010, 21:34
E, ali to je samo za filmove. Dakle, podatci. Ono što je potrebno je sabirnica od svakog uređaja do servera, a ne znam kako to misle izvesti :)

bezimeni
05-08-2010, 21:43
Nisam siguran da li sam te skužio ali mislim da to spada pod multicast/unicast promet slično kao što imam danas kod IPTV-a gdje iz ponuđene baze podataka odabireš određeni sadržaj i gledaš .S obzirom da je to već nekoliko godina kod nas u praksi sasvim izvedivo mislim da jedino može biti problem u samoj brzini internetske veze koju koristiš .

McPingvin_v2.0
05-08-2010, 21:51
Ne znam jesam li to samo ja, ili broj instrukcija za vrijeme igranja je puno veći od onog koje daješ kad šaltaš po teletekstu? :)

bezimeni
05-08-2010, 21:58
To stoji .Ali sa optičkim vezama bi ta brzina prijenosa i količina podataka trebala biti piece of cake .E sad da li postoji usko grlo na serveru nemam pojma .Vjerojatno da .

Constantine
05-08-2010, 22:19
jel ti mislis na 8 megabita ili 8 mb/s,ako je ovo prvo onda super,a za drugo treba 100 megabitna veza a to bas i nije rasireno :D

bezimeni
05-08-2010, 22:23
Mislio sam na 8 mbit/s .

cham3leon
06-08-2010, 10:44
Navodno je za najslabiju rezoluciju dovoljno i 1.5 Mbps.

bezimeni
06-08-2010, 10:48
Uz poplavu jeftinih full hd televizora za očekivati je da će ogromna većina koristiti upravo tu rezoluciju .1.5 Mbps je minimum za pal rezoluciju 720X576 .

cham3leon
06-08-2010, 11:00
Pogotovo je zgodno što nije nužno potrebno ni računalo jer je moguće direktno na teve priključiti onu malu konzolicu u koju se još ušteka i kontroler.

bezimeni
06-08-2010, 11:09
To je tako i zamišljeno...zašto se grbaviti za stolom ako možeš ležati u krevetu ispred velikog ekrana .Za 5-10 godina će takav način igranja biti standard .Većina razvijenog svijeta , uključujući i nas će preći na optiku .42" televizori i veći sa moćnim procesorima za kompletnu multimediju će biti bagatela i udri .PC će se koristiti za razne poslove a sve manje za zabavu .

Sickmanno1
06-08-2010, 11:10
To je tako i zamišljeno...zašto se grbaviti za stolom ako možeš ležati u krevetu ispred velikog ekrana .Za 5-10 godina će takav način igranja biti standard .Većina razvijenog svijeta , uključujući i nas će preći na optiku .42" televizori i veći sa moćnim procesorima za kompletnu multimediju će biti bagatela i udri .PC će se koristiti za razne poslove a sve manje za zabavu .


To se vec prica 15 godina. Da ce se PC koristiti manje za zabavu, pa je jos i dan danas glavno sredstvo za zabavu...

cham3leon
06-08-2010, 11:17
Na kraju i PC možeš stavit ispod televizora. Inače je i očekivano da ljudi žele igrati ležeći na kauču ispred televizora umjesto sjedenja za monitorom na metar udaljenosti što ionako rade cijeli dan na poslu.

Mislim da ću se jednog dana odlučiti za kombinaciju nekog uredskog računala, možda prijenosnika i HTPC konfiguracije ispod nekog bigass LEDLCD telkača :D

Bartuc
06-08-2010, 11:18
Ja ne kužim kako recimo 8 Mb/s može biti dovoljno za ugodno igranje ako osjetiš stuttering na HDD-ovima sa brzinama prijenosa od 70-90 MB/s u određenim naslovima!?

bezimeni
06-08-2010, 11:20
Zato jer su loše optimalizirani ...kolika je brzina čitanja sa DVD medija ? Imali problema na konzolama ?

Bartuc
06-08-2010, 11:31
16x brzina je cca 20 MB/s, a to je opet puno brže od 8 Mb/s iliti 1 MB/s...

bezimeni
06-08-2010, 11:35
16X ili bolji čitači postižu i 18X je vršna vrijednost koja se postiže tek pred kraj čitanja DVD-a .Kreče sa nekih 5-6 i ima prosječnih 8-10 .A sobzirom da konzola nikada ne čita kompletnu igru nego povremeno učitava manje fajlove brizna je vjerojatno oko 8X .Ali to i nije nužno usporedivo sa ONlive-om s obzirom da učitavaš već gotovi signal a ne nešto što tek trebaš obraditi .

Bartuc
06-08-2010, 11:37
Baš me zanima kako će to funkcionirati. Ima hrpa upitnika i full sam skeptičan oko toga :D I ako to zaživi, kaj će biti sa Steamom? Konkurencija ili potpuni monopol na tržištu!?

bezimeni
06-08-2010, 11:39
Nema šanse da to "sutra" proradi kako treba za širok puk .Po meni za 5-10 godina .Konzole i ostala sranja će postati povijest.

McPingvin_v2.0
06-08-2010, 11:40
Zaživjet će ovo kao i video pozivi :)

bezimeni
06-08-2010, 11:42
U stvari video pozivi bi zaživjeli da ima interesa.Nemam te neku potrebu gledati dok razgovaram sa tobom ili nekim drugim i to još dodatno platiti :D .

Sickmanno1
06-08-2010, 11:43
Oce vraga postat povjest...mozda za 20 godina. 5-10 je premalo. Da je takva situacija vec bi digitalna prodaja pojela retail prodaju. Ali jos uvijek ljudi vole imati doma nesto na sta potrose novce. Ah ljudi i njihove stvari ^^

McPingvin_v2.0
06-08-2010, 11:44
Kao što ni nema potrebe za ovim :)

Tko hoće imati komp može ga staviti ispod, iza ili kraj telke i imati multimedia PC za nikakve posebne novce, + ne visi o provajderu Internetova za ta usluge :)

Bartuc
06-08-2010, 11:50
Ali zar nebi OnLive značio propast za AMD, Intel, nVidiu itd.? Kolike bi gubitke imali da gameri dobe priliku ne kupovati high end komponente. I kakavi strojevi moraju biti iza OnLivea da opsluže recimo 100'000 gamera odjednom (realno, to je i mala brojka)!?


Meni je to sve SF xD Nebi se čudio da je ideja OnLivea izašla iz Bosne, zajedno sa piramidama :D

bezimeni
06-08-2010, 11:57
Pa koliko imaš max tv pretplatnika u Hrvatskoj i svi su usluženi .Svatko može u svakom trenutku posuditi film na zahtjev i to po bakrenoj parici .A sad uzmi da smo svi na optici i da nema nikakvih ograničenja po pitanju brzine i stabilnosti .Serveri se umreže u prstenove ...

Intel , AMD ...ne žive oni od prvenstveno od gamera .Kompenzirati će to proizvodnjom čipova za televizore i svu ostalu elektroniku .

Bartuc
06-08-2010, 12:08
Nemreš usporediti MaxTV kojemu je vrhunac stisnuti play i odigrati film. Ovi strojevi moraju vrtiti zahtjevne igre poput recimo Crysisa i slati tolikoj masi ljudi igru koja ne šteka na monitore. To mene zanima, kako i s kojim strojevima oni to misle vrtiti :D

Sickmanno1
06-08-2010, 12:10
Nasla su se 4 pametna raspravljat -.-

Constantine
06-08-2010, 12:27
Kao što ni nema potrebe za ovim :)

Tko hoće imati komp može ga staviti ispod, iza ili kraj telke i imati multimedia PC za nikakve posebne novce, + ne visi o provajderu Internetova za ta usluge :)
zapravo ima itekako potrebe za ovim,zamisli da ne trebas imat konzolu ili PC kojeg moras upgradeat nego da imas samo jedan veci HDTV i optiku ,a apsolutno svi podaci,programi,igre su ti na oblaku.Ne bi bilo piratije,bespotrebnih kutija za software,a sve bi uvijek bilo up to date,a hardver state of the art.

Ali zar nebi OnLive značio propast za AMD, Intel, nVidiu itd.? Kolike bi gubitke imali da gameri dobe priliku ne kupovati high end komponente. I kakavi strojevi moraju biti iza OnLivea da opsluže recimo 100'000 gamera odjednom (realno, to je i mala brojka)!?


Meni je to sve SF xD Nebi se čudio da je ideja OnLivea izašla iz Bosne, zajedno sa piramidama :D
ne zarađuju intel i nvidia samo na consumer hardveru,a i onlive ce morati kupovat masnovne kolicine hardvera.

McPingvin_v2.0
06-08-2010, 12:46
Nasla su se 4 pametna raspravljat -.-
Onda tiho budi, kvariš nam prosjek :P


Kao što ni nema potrebe za ovim :)

Tko hoće imati komp može ga staviti ispod, iza ili kraj telke i imati multimedia PC za nikakve posebne novce, + ne visi o provajderu Internetova za ta usluge :)
zapravo ima itekako potrebe za ovim,zamisli da ne trebas imat konzolu ili PC kojeg moras upgradeat nego da imas samo jedan veci HDTV i optiku ,a apsolutno svi podaci,programi,igre su ti na oblaku.Ne bi bilo piratije,bespotrebnih kutija za software,a sve bi uvijek bilo up to date,a hardver state of the art.
Ne znam živiš li ti u istom svijetu kao i mi ostali, ali misliš da neće biti mogućnosti "nadogradnje"? :)

Osnovni paket 100$ mjesečno, 4 procesorske jezgre za igranje. No, Crysis 2 će zahtjevati minimum 8 jezgri (+50$ mjesečno). Ovo se opet nameće kao nova konzola, a ne PC, jer kako ćeš raditi nešto u Auto Cadu i Photoshopu na tome? Imaš 42" LCD i ideš pisati dopis uz 1080p rezu? Nema šanse :)

bezimeni
06-08-2010, 12:50
Svaka nova tehnologija je skupa.Cijena će pasti ako i kada se razgrana.

Constantine
06-08-2010, 12:51
bez problema,stavim jedan manji ekran u radnu sobu i spojim ga na onlive i spojim periferiju :)
A da bude 100 baksa mjesecno,cisto sumnjam.

McPingvin_v2.0
06-08-2010, 12:55
Cijena je proizvoljna, bitno je da te mogu musti sve više i više :)

Aha, kul. Još ti treba i tipkovnica, miš, a ni zvučnici ne bi bili na odmet. I sve to kablovima do druge sobe. Vidiš već kako si si zakomplicirao stvari? :)

Constantine
06-08-2010, 12:59
a-a,monitor ima ugrađen uređaj za spajanje na cloud kao i TV,također,nema šanse da onlive bude imao monopol na području cloud computinga,vjerovatnije je da ce windowsi 2 generacije od sada biti na oblaku,a onlive bi mogao biti samo servis za streaming igara.

McPingvin_v2.0
06-08-2010, 13:03
Poanta je da si moraš provlačiti kablove do druge sobe :)

Jednostavnije ti je imati komp u sobi i provući žicu za video signal do telke :)

bezimeni
06-08-2010, 13:05
Wlan , homeplug ?

Constantine
06-08-2010, 13:10
Poanta je da si moraš provlačiti kablove do druge sobe :)

Jednostavnije ti je imati komp u sobi i provući žicu za video signal do telke :)
gle,router ja u sobi A,on je spojen preko kratkog kabla do monitora koji ima ugrađen onlive uređaj,na taj monitor je jos spojena periferija.
Druga zica iz routera ide do homepluga 1.Homeplug 2 je u sobi B i spojen je na tv.

McPingvin_v2.0
06-08-2010, 13:33
Hm, OK opcija, ali ja i dalje kao najveći nedostatak vidim nedovoljnu brzinu prenošenja podataka u i iz oblaka za ugodno igranje nekog FPS-a, recimo :)

cham3leon
06-08-2010, 14:56
Pa i nije skupo, navodno vječni pass za neku igru košta oko 50 dolara, sasvim ok cijena, mada sigurno isto tako zavisi o igri. S time da imaju i jeftinije passove za igre koji traju po 3 dana ili tjedan, ili tako nešto, a imaš i pravo pola sata igrati neku igru besplatno.

Constantine
06-08-2010, 16:07
Hm, OK opcija, ali ja i dalje kao najveći nedostatak vidim nedovoljnu brzinu prenošenja podataka u i iz oblaka za ugodno igranje nekog FPS-a, recimo :)
nadam se da nema laga na npr 20/20 optici,ako sve radi super na takvoj vezi onda samo moramo cekat da tcom nadogradi infrastrukturu.

Tsaя
02-10-2010, 09:04
Evo kakav sam mail dobio, jedva čekam da probam!

http://img217.imageshack.us/img217/6955/onlive.png

tigerija
02-10-2010, 10:09
Ajde ajde. Ako moš snimi nekako neke snimke da vidimo kako to sve izgleda i radi.

GODSKILLER
03-10-2010, 21:22
https://www.onlive.com/go/signup

logirao,skinuo za instalirati,instalirao i kod prvog spajanja javlja da mi je veza u onoj stvari,tako da ja to budem mogao koristiti tamo negdi 2020 godine

bibonzo
03-10-2010, 21:47
Kaj nije ovo samo US?

GODSKILLER
03-10-2010, 21:53
možda san ja slabo vidia al nisam vidio da ima za ograničenje,nego mi javlja da mi je veza neprilagođena,mislia san samo onako da vidim odnosno zato oni i daju taj trail za PC da potencijalni kupci vide kako sve to ide,pa vi iz zagreba sa dobrom vezom ako vam se da isprobajte

Tsaя
04-10-2010, 08:55
Ah, to još nije dostupno u našoj regiji.

Constantine
05-10-2010, 11:01
http://www.hcl.hr/vijesti-onlive-postao ... 71-17.html (http://www.hcl.hr/vijesti-onlive-postao-besplatan-4871-17.html)
wow :O

R@pt0r
18-11-2010, 12:26
OnLive Explained Interview (http://www.gametrailers.com/video/onlive-explained-onlive/707616)

Live Service Demonstration (http://www.gametrailers.com/video/live-service-onlive/707614)

tigerija
19-11-2010, 15:55
Ovo izgelda super. Ali ne kužim neke stvari. Tj nisam se informirao.

Znači igre se zapravo nalaze na serveru ne ? Tj, ovo je kao live stream. Ti gledaš kao na tuđi desktop ? Lokalnone uzimaš nikakve podatke od server osim naredbi, što i šalješ ne.

Zašto je delay ? Internet veza ne ?

Ali zašto je grafika loša koliko svi pričaju ?

Kako to sve radi kad TISUĆE ljudi igra nešto ? KOi je stres na njihove servere ?

Gothmog
11-08-2011, 07:46
UoX0bs10-Vs

OnLive – the cloud gaming service that could potentially change the way you purchase and play PC games – will launch on September 22

IgGy
02-09-2011, 21:33
Dakle, nemam pojma je li tko već otvorio ovaj topic...

No uglavnom, OnLive radi. Radi i kod nas. Sam sam se uvjerio, a možete i vi.

Pođite na gamespot (http://www.gamespot.com/features/6332248/onlive-game-demos-come-to-gamespot/index.html?tag=topslot;title;3)Si scrollajte sve dok ne vidite "If you want to check out some other games with OnLive demos, here's just a small sampling. Uglavnom, odvest će vas na novu stranicu gdje ćete preuzeti OnLive aplikaciju za komp. Morate samo napraviti account i igrajte demo.

Nisam siguran mogu li se kupovat igre i s našim kreditnim karticama. Nije mi se dalo istraživat.

Al uglavnom, nakon što sam pokrenuo prvi demo, dobio sam upozorenje da ću možda imat problema s latencijama, ali igra (konkretno Assassin's Creed Brotherhood demo) provjereno radi super.

Grafika je zakurac i daleko je to od grafike na kompu, ali stvar radi.

Eto.

Uživajte :wink:

Update: nakon što uđete u OnLive zapravo možete igrati demo bilo koje igre...

DJ Not Nice
02-09-2011, 23:47
Hvala.

croat1gamer
03-09-2011, 00:14
Najc.
Ajde nek netko proba pa javi kako ide sa domacim adsl brzinama.

Azer
03-09-2011, 00:59
Skidam sad Batmana pa ću vidit

edit

Predobro jebote. Ne laga mi skoro nikad, a povezan sam wirelessom na low (2/5).

Idem sad dalje igrat :d

Azer
03-09-2011, 02:16
Sad sam se neš počeo raspitivat o ovom OnLive servisu i vidim da imaju neki pack sa kojim dobiješ shitolad igara za 10 dolara mjesečno. Čak omogućuju i otkazivanje pretplate kad oćeš i tak neke cake, pa me zanima koja je tu kvaka, mora bit neš

Arbiter of Change
03-09-2011, 07:22
Dakle, nemam pojma je li tko već otvorio ovaj topic...

No uglavnom, OnLive radi. Radi i kod nas. Sam sam se uvjerio, a možete i vi.

Pođite na gamespot (http://www.gamespot.com/features/6332248/onlive-game-demos-come-to-gamespot/index.html?tag=topslot;title;3)Si scrollajte sve dok ne vidite "If you want to check out some other games with OnLive demos, here's just a small sampling. Uglavnom, odvest će vas na novu stranicu gdje ćete preuzeti OnLive aplikaciju za komp. Morate samo napraviti account i igrajte demo.

Nisam siguran mogu li se kupovat igre i s našim kreditnim karticama. Nije mi se dalo istraživat.

Al uglavnom, nakon što sam pokrenuo prvi demo, dobio sam upozorenje da ću možda imat problema s latencijama, ali igra (konkretno Assassin's Creed Brotherhood demo) provjereno radi super.

Grafika je zakurac i daleko je to od grafike na kompu, ali stvar radi.

Eto.

Uživajte :wink:

Update: nakon što uđete u OnLive zapravo možete igrati demo bilo koje igre...
Prebacio sve u već postojeću temu.

mravojed20
03-09-2011, 09:03
Isprobao još jučer, a što reći, fora je.

Laga mi na 486kbps brzini i nekih 20-40kbps uploada šta imam, ali igrivo je, mada daleko od čiste slike, no svejedno itekako igrivo.

Pogotovo meni kojem se komp toliko grije preko ljeta da sam osuđen skoro na 2d igre, a ovo kad upalim me zaboli hehe :D

Odlično je za isprobati igre, npr Conviction i novi AvP su mi se dopali ful.

Kid A
03-09-2011, 09:11
Moze netko puknut par screenshotova da vidim kako to izgleda u akciji?

Arbiter of Change
03-09-2011, 10:23
Zanimljivo. Dobijem dojam kao da igram u YouTube 480p videu zbog kompresije. I svejedno im štekaje/vrte na medium jer izgleda nemaju najbolje mašine.

mravojed20
03-09-2011, 11:02
Super mi je šta možeš promatrati kako drugi igraju i koliko je to jednostavno izvedeno, klik, unutra si, samo šteta šta je malo 'relevantnih' igara na izboru zasad.

Outmind
03-09-2011, 11:14
Najbolje od svega je kaj to besprijekorno radi na mom starom kompu (p4, 2ghz, 512 ram-a, 128mb grafa).

Arbiter of Change
03-09-2011, 11:19
Da imam bolju vezu uzeo bi bar neke igre i odgodio nadogradnju kompa.

Constantine
03-09-2011, 12:10
gdje se nalazi najblizi onlive data centar?

IgGy
03-09-2011, 12:56
gdje se nalazi najblizi onlive data centar?

Mislim da je u Engleskoj.

Inače, ne možete kupovati igre. Kupovanje je zasad ograničeno na SAD i Kanadu, ali možete igrat demo gotovo bilo koje igre.

Markecgrad
03-09-2011, 13:23
Imam nekoliko Braid, Osmos, Trine i World of Goo kodova za Onlive. Tko hoće neka šalje PM :)

Markecgrad
29-10-2011, 15:19
http://i.imgur.com/tXCbQ.jpg

Do kraja vikenda ove četiri igre su besplatne za igranje. Mnogo kul, pošto ih nemam volje skidati :)
Sa Steama, naravno.

Azer
29-10-2011, 15:29
Yessssssssssss.
Odma isprobat Metro i Amnesiu pošto ih imam na steamu a nemogu trenutno pokrenut.

Arbiter of Change
09-12-2011, 07:38
Whoa.
http://www.rockpapershotgun.com/2011/12 ... our-phone/ (http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/08/onlive-offers-pc-games-on-your-phone/)

I’m very late to the OnLive party. Cos I’ve got a PC that can play the games just fine, so, well, I’ve not yet taken the time. And then I saw news that they’ve now got it working on smart phones. I can play PC games on my phone? On my phone? And indeed I can.SPC gaming is getting a lot more complicated. It’s getting a lot more complicated to know if it’s even PC gaming any more.

*Fila*
09-12-2011, 14:51
lol gledao sam prvi post i mislio da je neka zeza
to radi
ajde netko neki link da vidim
hvala
edit: probao i radi. NA wlanu sam i radilo mi je dobro, onda je odjednom zaštekalo.
Ok je slika nije baš čista ali jebiga bitno da radi. Fora stvar stvakako, tu i tamo probat neki demo a za klupovinu...ima vremena :)

W1k1n6
13-12-2011, 10:10
Nešto sam čuo da će OnLive nakon Engleske otvoriti DATA centar u Njemačkoj za zapadnu Europu, a onda u Sloveniji za istočnu. Informacija je totalno neprovjerena, ali bih volio da je istinita.

DJ Not Nice
13-12-2011, 10:57
Također, to bi bilo lepo da.

Sonic_Moronic
21-01-2012, 15:16
L0gA8MUMQak&feature=g-user-u

Trial za svaku igru, posudbe na nekoliko dana za malo novca, ovo je zakon. Ako dovoljno dorade mogla bi biti budućnost gaminga što se mene tiče.

Raz
21-01-2012, 15:26
Arena feature mi se posebno sviđa. Jednostavno klikneš i gledaš nečiji live match, zakon.

Sonic_Moronic
21-01-2012, 15:33
Najbolje su posudbe, ako te zanima neka igra i imaš višak vremena, uzmeš na 5 dana i prijeđeš. Savršeno.

Arbiter of Change
06-03-2014, 07:43
Servis je sada poboljšan integracijom sa Steamom, tj. ako imate igru na Steamu, i ona postoji na OnLive servisu, automatski je vaša. Možda korisno ako baš želite probati igru bez skidanja 20GB+ samo da bi je izbrisali nakon 10 minuta.
http://www.rockpapershotgun.com/2014/03/05/onlive-relaunch/


OnLive is still a subscription based streaming service for games, but it’s now pitching itself in part as a partner service to Steam. You can link your OnLive and Steam accounts, and if you own a game on Steam and that game is available through OnLive, you’ll have instant access to it within OnLive. That means you can play your Steam games while travelling without an install process or a powerful computer in your travel bag.

Previously if you wanted to play a game through OnLive, you needed to pay a small fee to buy the game. If you already owned the game elsewhere – combined with the sense that you never really own the games on a streaming service anyway – it wasn’t a great proposition. Linking your account to Steam therefore makes perfect sense. If a game has Steam Cloud functionality, it’ll even pull down your Steam saves and allow you to continue playing while you left off.

Ivan
06-03-2014, 08:35
Kako da spojim OnLive account sa Steamom?