PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomoć oko izrade web stranice



Hidraulicar Kreso
24-03-2009, 09:08
Treba mi pomoć kako izraditi ovakvu web stranicu
http://www.galerijaoskarkogoj-sp.si/
Treba mi što prije. Hvala unaprijed.

Blacky_123
24-03-2009, 20:58
Za pocetnike najbolje ti je pocet u Webpage makeru
Dosta je jednostavan, ubrzo ces baratat i pocet radit takve web stranice

Bartuc
24-03-2009, 21:19
To ti je primjer CSS stranice, ne znam da li 100% prolazi validaciju, ne da mi se provjeriti, ali po kodu vidim da je CSS. Tako da si u google upiši "CSS tutorials" i probaj tako učiti. Nije ti to toliko jednostavno da te mi možemo naučiti ovako preko foruma u par postova.


Samo nauči pravila CSS-a i pravila recimo XHTML-a tako da možeš napraviti stranicu koja prolazi w3c validaciju i na konju si.


Za izradu CSS stranica ti je najbolje koristiti ili Notepad 2 ili Notepad ++ ili Dreamweaver ali u CODER sučelju. Ako koristiš bilo koji program koji radi drag&drop metodom, kao recimo Dreamweaver DESIGNER sučelje ili MS Publisher i sl., nema šanse da ćeš proći validaciju kod CSS-a i XHTML-a.


Možda bi ti bilo najlakše u Dreamweaveru (CODER) raditi pošto on ima već gotove algoritme i pomaže ti pri kodiranju te ima lako dostupan preglednik da vidiš što radiš. Ali ako nemaš Dreamweaver, gledaj si Notepad++. On nema integriran preglednik, tamo moraš saveati stranicu kao html i pokrenuti je u Browseru.



Također, kada radiš stranicu, OBAVEZNO prati razvoj i preko Internet Explorera i preko Firefoxa. Vrlo vjerojatno će na jednome stranica izgledati dobro, a na drugome očajno, onda moraš izmišljati toplu vodu pošto imaju različita pravila prikaza stranica. Čak i IE6 nema ista pravila kao IE7. Tako da obrati pozornost na te detalje.

Berax0r
25-03-2009, 12:45
Najednostavnije je da uzmes neki free CMS instaliras ga na server i nades neki free template. Preporučam ti Joomlu.

Hidraulicar Kreso
25-03-2009, 19:49
ok, hvala svima na savjetima :D