PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zagonetke prošlosti,paranormalno...



Stranica : [1] 2

The Great Duck
23-03-2009, 19:21
Evo u zadnje vrijeme sam čitao neke knjige o paranormalnom,velikim zagonetkama,tajnim društvima,teorijama zavjere i sl.,pa mi je to probudilo zanimanje za takve stvari...Pogotovo me zaintrigirao Jack Trbosjek,no jš me više zanima njegov imenjak i suvremenikSpring Heeled Jack (http://en.wikipedia.org/wiki/Spring_Heeled_Jack)S(kod nas ga prevode kao Skakutavi Jack),te "kolega" poznat kao The Mad Butcher (http://en.wikipedia.org/wiki/Cleveland_Torso_Murderer)Sili u prijevodu Ludi Mesar koji je ubijao ljude u Clevelandu početkom 20.st.

Oprostite ako već ima tema.

The Jackal
23-03-2009, 19:27
Jedino tajno društvo koje je mene zaintrigiralo su Illuminati

Posudi DVD Dokumentarac Tajna Anđela i Demona...

Freaky shit

Hellboy
23-03-2009, 19:34
Nisu li Anđeli i demoni jako jeftina knjiga by Dan Brown?

The Jackal
23-03-2009, 19:35
Not the book dummy.

Hellboy
23-03-2009, 19:36
Nego dokumentarac napravljen po knjizi? Dokumentarac o fiktivnom djelu. Hm.
Star Trek dokumentarci se moraju pogledati ako želite shvatiti kako funkcionira prava warp jezgra. Ali prava!

The Jackal
23-03-2009, 19:37
Dokumentarac nema veze sa knjigom

Hellboy
23-03-2009, 19:38
Ok, daj link da prosudim.

The Jackal
23-03-2009, 19:39
http://www.knjiga-znanja.hr/izdanja/knj ... _broj=1748 (http://www.knjiga-znanja.hr/izdanja/knjiga_prikaz_knjige.asp?id_broj=1748)

Hellboy
23-03-2009, 19:44
Kite nema veze s knjigom. Isti autori koji su obradili DaVincijev kod su obradili jos jednu Brownovu knjigu - Anđele i demone u tom videu. Knjiga, kao nijedna njegova nema veze s razumom. Samim time ni ovaj "dokumentarac" nema veze s činjenicama. Pročitaj Necronomicon, točniji je od ovoga.

Insert
23-03-2009, 20:13
Pročitaj Necronomicon, točniji je od ovoga.

to postoji ili nisam razumio sarkazam?

Kenyi
23-03-2009, 20:14
Postoji.

Insert
23-03-2009, 20:17
da potkrijepiš svoj odgovor nekim uvjerljivim linkićem ili nečim sličnim...
možda bih ti povjerovao?


EDIT:
bah, sad vidim na wikipediji da je povezana s Lovecraftom





















sad znam da 100% postoji

The Great Duck
23-03-2009, 20:30
Postoji zbirka Lovecraftovih djela koja se zove Necronomicon,i još neke publicističke knjige ako se ne varam...Ali onaj o kojem je Lovecraft pisao je fiktivan.

Insert
23-03-2009, 20:33
znam, nisi skuzio sarkazam :(

K4ciga
23-03-2009, 20:43
Pa,uvijek su me zanimale stvari tipa Bermudski trokut,pa ako netko ima neku dobru literaturu,link,dokumentarac,zamolio bih vas da mi da do znanja:)

serijski samoubojica
23-03-2009, 21:52
Pa,uvijek su me zanimale stvari tipa Bermudski trokut,pa ako netko ima neku dobru literaturu,link,dokumentarac,zamolio bih vas da mi da do znanja:)

Gledao sam jedan dokumentarac o Bermudskom trokutu. I izgleda da su likovi našli zašto se tamo brodovi potapaju. Ima puno hridi,a i tamo je nekakvo magnetno zračenje pa ti se instrumenti pobrkaju i eto ti potopa... Ne sječam se baš imena jer sam gledao davno.

Hellboy
23-03-2009, 21:54
Nestajali su i avioni. Sumnjam da se avion može nasukati. :D

serijski samoubojica
23-03-2009, 21:55
Nestajali su i avioni. Sumnjam da se avion može nasukati. :D

Pa ako je onaj što može plutati... :D

Raz
23-03-2009, 22:50
Gledao sam i ja par dokumentaraca... postoji jako puno tvrdnji. Jedna od njih je da unutar tog trokuta postoje pukotine koje ispuštaju balone metana a pošto je voda sa udjelom plina lakša i ima manju gustoću brod tone sve dublje. A kada se metan izdiže iz vode u atmosferu može dospijeti u motor letjelice te ju "srušiti" pošto je metan zapaljiv u doticaju sa zrakom.

Ja nekako najviše volim vjerovati da se tamo događaju nekakve paranormalne stvari :) .

K4ciga
23-03-2009, 23:51
Sumnjam da se događa nešto paranormalno,vjerujem da,što se tiče Bermudskog trokuta,postoji logično objašnjenje.

Nodakim
24-03-2009, 00:11
Kao naprimjer stotine uragana?
Ili veliki ocean?(ne čudi me da ne mogu pronaći avione)

Raz
24-03-2009, 00:20
Malo sam se krivo izrazio u zadnjoj rečenici. Trebao sam napisat volim maštati, a ne vjerovati. Najvjeroatnije su uzroci nesreća ti baloni od metana, oluje ili nekakvo elektromagnetsko polje.

Nodakim
24-03-2009, 00:37
Nisam ni pročitao tvoj post,samo replyam Kacgi.
Ali dobro,nije važno.
:)

LorlonWarrior
24-03-2009, 05:33
Evo u zadnje vrijeme sam čitao neke knjige o paranormalnom,velikim zagonetkama,tajnim društvima,teorijama zavjere i sl.,pa mi je to probudilo zanimanje za takve stvari...Pogotovo me zaintrigirao Jack Trbosjek,no jš me više zanima njegov imenjak i suvremenikSpring Heeled Jack (http://en.wikipedia.org/wiki/Spring_Heeled_Jack)S(kod nas ga prevode kao Skakutavi Jack),te "kolega" poznat kao The Mad Butcher (http://en.wikipedia.org/wiki/Cleveland_Torso_Murderer)Sili u prijevodu Ludi Mesar koji je ubijao ljude u Clevelandu početkom 20.st.

Oprostite ako već ima tema.


Mislim da sam pročito knjigu ko i ti... Enciklopedija neriješenih zagonetki I i II?

EDIT: Za Bemudski Trokut

De ljudi nemojte laprdat :D

Nije đaba ona riječ "nestali"

Kad se nasukaš jebote ne ispariš

Nebi onda to bila misterija. Ti avijoni, kamijoni, brodovi i šta je sve bilo su nestali. I čito sam priče ljudi koji su razgovarali preko radija prije neg su ušli u Bermudski Trokut da su pričali da je sve čudno, da je Sunce na drugoj strani svijeta, da vide neke magle, neka svijetla, da instrumenti ne rade...

A čuo sam i smiješnu teoriju da su tamo izvori Metana pa onak izađe veliki balon i taman dođe ispod broda i on potone
:rotfl:

De dobro je :?

A šta sa avijonima? Jel i njih plin potopi? :?

A imam čak i neku svoju poluteoriju da (budući da je to područje mrdanja litosfrenih ploča) leš avijona koji je poginijo, znači padne na dno oceana i onda se jedna litosferna ploča popne na njega i on nestane pod zemljom...

Piso bi ja sad puno o tome što znam jer me to zanima i načito sam se o tome al moram učit jebga, kad se vratim iz škole :D

Neven <R>
24-03-2009, 08:14
Bermudski trokut je ogromno područje od par tisuća kilometara kvadratnih i svaki dan tamo normalno prođe stotine aviona/brodova itd.

The Great Duck
24-03-2009, 15:06
Evo u zadnje vrijeme sam čitao neke knjige o paranormalnom,velikim zagonetkama,tajnim društvima,teorijama zavjere i sl.,pa mi je to probudilo zanimanje za takve stvari...Pogotovo me zaintrigirao Jack Trbosjek,no jš me više zanima njegov imenjak i suvremenikSpring Heeled Jack (http://en.wikipedia.org/wiki/Spring_Heeled_Jack)S(kod nas ga prevode kao Skakutavi Jack),te "kolega" poznat kao The Mad Butcher (http://en.wikipedia.org/wiki/Cleveland_Torso_Murderer)Sili u prijevodu Ludi Mesar koji je ubijao ljude u Clevelandu početkom 20.st.

Oprostite ako već ima tema.


Mislim da sam pročito knjigu ko i ti... Enciklopedija neriješenih zagonetki I i II?


Jest,to su te knjige,među ostalima...Prva knjiga takve tematike koju sam čitao bila je neka ilustrirana knjiga u kojoj su se misteriji obrađivali po području na kojem su se događali,a ne po sličnosti slučajeva,no ne mogu se sad sjetiti naslova.

LorlonWarrior
24-03-2009, 15:20
Znači šeramo isti knowledge :D

Mene se je nekako dojmilo ono sranje "The Big Grey Man of Ben MacDhui (Sivi čovjek Bena MacDhi-a)"
Naravno i Atlantida, I Jack the Ripper, i Bermudski trokut, i Egipatsko prokletstvo...

Ma ček šta ja serem, cijela knjiga owna :pray:

U svakom slučaju preporučujem svima :thumbs2:

VELIKA ENCIKLOPEDIJA NERIJEŠENIH ZAGONETKI I i II

EDIT: Btw jel neko doživio neš paranormalno? :D

LD
24-03-2009, 15:23
A imam čak i neku svoju poluteoriju da (budući da je to područje mrdanja litosfrenih ploča) leš avijona koji je poginijo, znači padne na dno oceana i onda se jedna litosferna ploča popne na njega i on nestane pod zemljom...


Teorija bi ti drzala vodu kada bi se micanja litsofernih ploca na neko krace vrijeme mjerila u metrima; a buduci da to nisu takvi pomaci, nema sanse.

LorlonWarrior
24-03-2009, 15:25
A imam čak i neku svoju poluteoriju da (budući da je to područje mrdanja litosfrenih ploča) leš avijona koji je poginijo, znači padne na dno oceana i onda se jedna litosferna ploča popne na njega i on nestane pod zemljom...


Teorija bi ti drzala vodu kada bi se micanja litsofernih ploca na neko krace vrijeme mjerila u metrima; a buduci da to nisu takvi pomaci, nema sanse.

A dobro, zato kažem POLUteorija :D

BTW editiro sam post, al jel neko doživio neš paranormalno ili neke pizdarije čudne tipa toga?

Al ne sad da neko uleti sa pričom da je vidio Betmena sa skejtom kako leti...

Hellboy
24-03-2009, 15:31
Ja doživljavam paranormalne stvari svaki dan. Primjerice, svaku večer se upali svjetlo pred mojom kućom.

Inače, vjerujem da i Bermudi imaju neko logično objašnjenje. Mora postojati.

LD
24-03-2009, 15:41
Ja se volim tjerat da probijem strahove. Ono poslije gledanja nekog opicenog horora ja do kuce idem sjebanijim putem, čisto onako da naucim drzat zivce u "kantici".
Paranormalno je zabavno, ali jbg, vece su sanse da postoji logicno objašnjenje nego jednostavno prihvatit nesto kao "cudnu" pojavu.

LorlonWarrior
24-03-2009, 15:49
Hmm a meni se jednom dogodilo... Meni i frendu točnije...

Aj ukratko da ispričam (i odma da kažem ja nisam onaj maštoviti dečko koji voli zabiberit priču da ubacujem neš i serem, inače sam vrlo skeptičan što se tiče tih stvari al ovo mi se neš čudno dogodilo...)

Znači bio rođendan brata mog, cugalo se na plaži (ja nisam) i došli frendovi moji neki i sad svi ošli i ostali samo ja i ti frendovi. Znači nas 4, sami na plaži. Nismo ni skontali da je ovaj idiot čopio bocu neke žeste (ostalno pola) i mi to podjelimo. I da odma kažem, NISMO bili pijani, jako lagana zuja, skoro pa ništa... I sad neko je dao glupu ideju da se odemo kupat u Dunav (vani jbte 11 naveče, ljeto, vruće) i mi se dogovorimo da oćemo, al prvo moramo nabit kondiciju i otjerat sav taj alkohol iz sebe tako što ćemo otrčat 700 metara uz obalu Dunava, i to ni više ni manje nego da se skinemo u gaće jer je bilo vruće ko u šupku. I kad smo to otrčali, fino se oznojili, i buć u Dunav. I tu smo se brčkali do jedan sad ujutro. E sad ide dio na koji se trebate obazirat...

Znači od nas 4, ova dvojica kažu da moraju do 2 doći kući, i da će u jedan i po krenit kući da stignu. I tako bi, izađu oni iz vode u 1 i po (znam da je tolko sati jer je ovaj provjerio), obrišu se, osuše, i u 1 i 40 krenu kući. Tu smo taman i ja ovaj što je osto izašli, i kad sam pogledo na mobitel, bilo je 1:42 (točno se sjećam). Još znam da me je pito ovaj kolko je sati i ja mu nisam reko nego mu pokazo mobitel, tako da smo obojica vidili. (znači 1:42 izašli iz vode) I tu smo mi stojali na obali i sušili se (nismo se brisali nego čisto na zraku), prepričali smo sve moguće što smo mogli prepričat, čak je i neka ženska sa frajerom prošla gore pokraj nas (nije nas vidila, bio mrak al mi nju jesmo) i dalje smo pričali, već smo se osušili, i ta ženska se nakon jedno 20 minuta vratila s tim likom opet pokraj nas gore, i mi smo i dalje bemti pričali dok neko nije reko de ajmo više odavde. Ništa, ja se obućem i taj frend, uzmem mobitel i pogledam na sat kad ono 1:46... E sad ja sam se sjetio da sam pokazo ovom kolko je sati, i pitam ga kolko je bilo kad smo izašli? Kaže on 1:42... I ja onak zbunjen pogledam opet na mob, vidim 1:46... I bacim njemu kao de pogle ovo - i prva reakcija je naravno bila zbunjenost, onda smijanje ko nenormalno pa kasnije malo opet zbunjenost. Znači mi smo izašli iz vode, pričali o svemu (moja procjena jedno 40 minuta), tolko dugo da su nam se gaće osušile, ta treba je s likom prošla 2 puta pokraj nas, i da je prošlo jebenih 6 minuta samo? Onak ne :?

Kasnije smo razmišljali da to nije bilo ono kad se sat vrati u nazat, ali nije to bilo to... Još sam sutra dan odma nazvo i pito ovu dvojicu što su ošli u kolko su točno krenili, i rekli su u 1:30...

Eto ukratko, znači moja procjena negdje 40-ak minuta smo mi tamo bili da bi na satu pokazalo 6 minuta samo... I ne, nije mi mobitel bio sjeban, i na njegovom satu je isto to bilo...

Možda samo se nekako zajebali, ali ja još nisam skonto kako...

Hellboy
24-03-2009, 15:52
Skvasili ste mobitele koji su se potom zaglavili. Ili ste pričom savili prostorno-vremenski kontinuum.

LorlonWarrior
24-03-2009, 15:55
Skvasili ste mobitele koji su se potom zaglavili. Ili ste pričom savili prostorno-vremenski kontinuum.

Ne, skinili smo se i ostavili stvari (uključujuči i mobitele) na obali... Pa nisam lud da idem s mobitelom u vodu :?

A ionako smo u boksericama bili tako da nisam imo di stavit mobač osim u šupak, a to mi nije u interesu...

Ne znam kažem, ja sam skeptik, al za ovo nemam objašnjenja, ni ja ni taj frend... :(

Bili smo se i sprdali Dunavski Trokut kao, al to je samo sprdnja i zajebancija...

Hellboy
24-03-2009, 15:56
Ne znam ja, Kenan voli te stvari pa rekoh... :D

LorlonWarrior
24-03-2009, 15:59
Ne znam ja, Kenan voli te stvari pa rekoh... :D

Stavljat mobitel u šupak ili slušat ovakve priče? :D

Hellboy
24-03-2009, 16:03
Prvo. :D
I onda žicati ljude okolo da ga nazovu jer je "izgubio" mobitel pa ga traži.

LorlonWarrior
24-03-2009, 16:07
Prvo. :D
I onda žicati ljude okolo da ga nazovu jer je "izgubio" mobitel pa ga traži.

I još zaboravi uključit vibru... :D

Nego, de ne offtopic, idem ja kvotat sebe da nebi ošli na drugu stranicu a da mi niko ne pročita ovo čudo što mi se dogodilo :D


Hmm a meni se jednom dogodilo... Meni i frendu točnije...

Aj ukratko da ispričam (i odma da kažem ja nisam onaj maštoviti dečko koji voli zabiberit priču da ubacujem neš i serem, inače sam vrlo skeptičan što se tiče tih stvari al ovo mi se neš čudno dogodilo...)

Znači bio rođendan brata mog, cugalo se na plaži (ja nisam) i došli frendovi moji neki i sad svi ošli i ostali samo ja i ti frendovi. Znači nas 4, sami na plaži. Nismo ni skontali da je ovaj idiot čopio bocu neke žeste (ostalno pola) i mi to podjelimo. I da odma kažem, NISMO bili pijani, jako lagana zuja, skoro pa ništa... I sad neko je dao glupu ideju da se odemo kupat u Dunav (vani jbte 11 naveče, ljeto, vruće) i mi se dogovorimo da oćemo, al prvo moramo nabit kondiciju i otjerat sav taj alkohol iz sebe tako što ćemo otrčat 700 metara uz obalu Dunava, i to ni više ni manje nego da se skinemo u gaće jer je bilo vruće ko u šupku. I kad smo to otrčali, fino se oznojili, i buć u Dunav. I tu smo se brčkali do jedan sad ujutro. E sad ide dio na koji se trebate obazirat...

Znači od nas 4, ova dvojica kažu da moraju do 2 doći kući, i da će u jedan i po krenit kući da stignu. I tako bi, izađu oni iz vode u 1 i po (znam da je tolko sati jer je ovaj provjerio), obrišu se, osuše, i u 1 i 40 krenu kući. Tu smo taman i ja ovaj što je osto izašli, i kad sam pogledo na mobitel, bilo je 1:42 (točno se sjećam). Još znam da me je pito ovaj kolko je sati i ja mu nisam reko nego mu pokazo mobitel, tako da smo obojica vidili. (znači 1:42 izašli iz vode) I tu smo mi stojali na obali i sušili se (nismo se brisali nego čisto na zraku), prepričali smo sve moguće što smo mogli prepričat, čak je i neka ženska sa frajerom prošla gore pokraj nas (nije nas vidila, bio mrak al mi nju jesmo) i dalje smo pričali, već smo se osušili, i ta ženska se nakon jedno 20 minuta vratila s tim likom opet pokraj nas gore, i mi smo i dalje bemti pričali dok neko nije reko de ajmo više odavde. Ništa, ja se obućem i taj frend, uzmem mobitel i pogledam na sat kad ono 1:46... E sad ja sam se sjetio da sam pokazo ovom kolko je sati, i pitam ga kolko je bilo kad smo izašli? Kaže on 1:42... I ja onak zbunjen pogledam opet na mob, vidim 1:46... I bacim njemu kao de pogle ovo - i prva reakcija je naravno bila zbunjenost, onda smijanje ko nenormalno pa kasnije malo opet zbunjenost. Znači mi smo izašli iz vode, pričali o svemu (moja procjena jedno 40 minuta), tolko dugo da su nam se gaće osušile, ta treba je s likom prošla 2 puta pokraj nas, i da je prošlo jebenih 6 minuta samo? Onak ne :?

Kasnije smo razmišljali da to nije bilo ono kad se sat vrati u nazat, ali nije to bilo to... Još sam sutra dan odma nazvo i pito ovu dvojicu što su ošli u kolko su točno krenili, i rekli su u 1:30...

Eto ukratko, znači moja procjena negdje 40-ak minuta smo mi tamo bili da bi na satu pokazalo 6 minuta samo... I ne, nije mi mobitel bio sjeban, i na njegovom satu je isto to bilo...

Možda samo se nekako zajebali, ali ja još nisam skonto kako...

Insert
24-03-2009, 16:13
ne postoji nikakvo logicno objasnjenje.
a bome nemas nijedan dokaz.
pomiri se sa tim...








...lud si...








...i prijatelj je :D

###DK###
24-03-2009, 20:00
Mene je uvijek zanimao Jack The Ripper.
Općenito ta ubojstva u kojima počinitelj nije otkriven. :)

Arbiter of Change
24-03-2009, 20:21
Mene začudo nikad nisu zanimale povijesne ubojice. Ono, možda zbog intelekta ako su činili maštovita ubojstva, ali to da ih nisu uhvatili nije nešto pretjerano posebno. Hell, danas ima ubojica koji nikad ne bivaju uhvaćeni unatoč svoj tehnologiji koju imamo i činjenici kako su danas sve osobe zavedene u bazama podataka, ali ipak uspijevaju nestati bez da ih se ikada nađe (ono, pogledaj ovo sa Fritzlom... više od 20 godina bez da je itko primjetio)... zamisli kako je bilo relativno "lakše" ubijati prije bez straha da će te otkriti zahvaljujući DNA testu ili otiscima.

Bartuc
24-03-2009, 20:21
@Lolron, imaš 2 objašnjenja...

1) Toliko ste bili dosadni jedan drugome da ste mislili da je prošlo 40 minuta, a zapravo je prošlo samo 4 minute... Baš kao i u školi kada ti je dosadno, pogledaš na sat, a ono nikako da završi.


2) Možda ste gay pa ste se jednostavno izgubili jedan drugome u očima. Maštali kako se mažete kremicama dok vas mjesečina obasipa nježnim, vručim poljubcima, a ljetni povjetarac lagano mrsi kovrčave dlake što iz guze rastu... Sasvim logično i normalno u tim godinama, ne mora te biti sram.




Jedino "paranormalno" što sam ja vidio je bila neka živina što je pretrčala preko parkirališta, među aute, kasno navečer. Bilo je veće od mačke, a po kretnji nije bio pas (niti mačka), kretalo se slično kao lasica. Stari kaže da je vjerojatno bila štakorčina. Ali ono, tolika štakorčina usred ZG-a :shock: Tko zna kaj je to bilo...

kikl0p
24-03-2009, 20:24
ne opet tema o zavjerama na pcp forumu.fail,fail,fail... :(

Arbiter of Change
24-03-2009, 20:27
To je Bartuc igrao Bloodlines kao Nosferatu pa ono... suspiiiiiiciiiiiiious. :)
Ali ne, najgore je to kad nešto vidiš perifernim vidom i onda kad bolje pogledaš vidiš da nema ničega... ali znaš da je nešto bilo. Ono, damnz.

Bartuc
24-03-2009, 20:34
Da, fora je taj periferni vid, uvodi misterij u život :D

Ali ovo nisam bio vidio perifernim vidom. Mislim jesam, vidio sam brzo kretanje i stigao sam se okrenuti i vidjeti živinu na još kojih 1-2 sekunde što nije malo.


Inače obožavam paranormalno i uvjek kažem da bi volio vidjeti nešto paranormalno, ali onda se sjetim da bi se vjerojatno toliko usrao od straha da nebi mogao spavati sam sljedećih par tjedana :|

Arbiter of Change
24-03-2009, 20:42
Inače obožavam paranormalno i uvjek kažem da bi volio vidjeti nešto paranormalno, ali onda se sjetim da bi se vjerojatno toliko usrao od straha da nebi mogao spavati sam sljedećih par tjedana :|
Pored nespavanja i mijenjanja jedno 5 pari gaća dnevno jer bi zbog manične panike zamijenio mačku koja kopa po kontejneru za tko zna što, vjerojatno najgore od svega je što kad otkriješ samo jednu paranormalnu stvar ona isti tren pita ono klišejno pitanje; "Ako je ovo stvarno, šta je još tamo vani?". :)

Bartuc
24-03-2009, 20:49
Duhovi me full fasciniraju ali ujedno i totalno straše. Brijem da se ničega ne bojim koliko duhova... Tako da kada je neka emisija o njima, sa guštom je gledam (dok nisam solo), ali nakon toga je katastrofa osjećaj :pray: Svako malo mi se pričinjavaju zvukovi, pogotovo kada si proluftam sobu prije spavanja pa namještaj puca jerbo se materijal širi/skuplja promjenom temperature :shock: Uff što je tada napeto...


Osim njih, volim mistične živine poput Big Foota, Nessie, Chupacabra i sl. I na kraju su mi i Alieni totalna fascinacija, njih se ne bojim (bar dok mi na vrata ne pokucaju) i želja mi je vidjeti jednoga dana letečeg tanjura :D

Insert
24-03-2009, 20:55
hah, barem se duhova 100% ne bojim jer je nekako najmanja vjerojatnost da postoje

Arbiter of Change
24-03-2009, 21:04
Mene isto zanima zašto baš duhovi budući da su oni, hipotetski pričam, sami po sebi (promatrani nezavisno, jel'te) bezopasni jer je prava opasnost lokacijaSu kojoj se nalaze, tj. kojom su sposobnosti u nekoj određenoj mjeri manipulirati. I po vjerovanjima/kvazi-istraživanjima duhovi većinom imaju "sidrište" u jednoj kući ili su vezani za neki predmet tako da nisu konstantni izvor straha ako se udaljiš.

Bartuc
24-03-2009, 21:23
Ne znam, logika nalaže da ti nemreju ništa, čak i ako postoje. Ipak su načinjeni iz iste materije kao i prdec moga prijatelja Tomislava, osjetiš ih ali ti ne mogu ništa, eventualno zasuziti oči...


Jebiga, ne znam, jednostavno ih se bojim :(

Raz
24-03-2009, 21:27
Ja također. Mislim da bi vrištao kao curica i počeo bježati da ugledam jednog :( .

###DK###
24-03-2009, 21:31
Taman gledam na imdb-u da postoji film o Jack The Ripperu.
Kako to da prije nisam za to čuo? :shock:
Uglavnom, moram pogledati što prije.
Nadam se da je film dobar. :D

http://www.imdb.com/title/tt0120681/

Macolla
24-03-2009, 22:50
Mene najvise zanima teorija da su alieni napravili piramide i stonehedge te Chupacabra....

Bartuc
25-03-2009, 00:00
Mene najvise zanima teorija da su alieni napravili piramide i stonehedge te Chupacabra....

Gledao sam na youtubu (ako se ne varam) frajera koji rekreira čitav Stonehenge bez uporabe električnog alata. Sve radi potpuno sam, a alat mu je napravljen isključivo od drva (što je također sam napravio). Frajer diže, rotira i prevrče blokove teške više tona kao iz šale. Kaže da vjeruje da su slične metode koristili i ljudi koji su sagradili Stonehenge, pa možda čak i piramide. Ipak je sve sa improviziranim alatom te materijalima koji su se mogli naći i u to prapovjesno doba... Tako da je to jedna od najboljih teorija za sada, pošto je ipak frajer pokazao svjetu da je moguće.

hrčak
25-03-2009, 00:06
Za stonehage kažu da je bil nešto kao crkva da su ga alieni radili nebi bil takav neg bi bili kvadrati i krugovi,piramide su možda gradili alieni jer se stalno na njihovim zidovima vide nekakva takva biča,pa letjelice i slično.Sve je moguće

K4ciga
25-03-2009, 00:13
Za stonehage kažu da je bil nešto kao crkva da su ga alieni radili nebi bil takav neg bi bili kvadrati i krugovi
Kako možemo,ikad,znati čak i da alieni postoje,kakva bi im bila crkva? Ili si zaključio po krugovima u žitu?

piramide su možda gradili alieni jer se stalno na njihovim zidovima vide nekakva takva biča,pa letjelice i slično.Sve je moguće
To se zovu hijeroglifi (http://hr.wikipedia.org/wiki/Hijeroglifi).

hrčak
25-03-2009, 00:15
[quote=hrčak]Za stonehage kažu da je bil nešto kao crkva da su ga alieni radili nebi bil takav neg bi bili kvadrati i krugovi
Mislil sam napisat ljudi... :oops:
Kako možemo,ikad,znati čak i da alieni postoje,kakva bi im bila crkva? Ili si zaključio po krugovima u žitu?

piramide su možda gradili alieni jer se stalno na njihovim zidovima vide nekakva takva biča,pa letjelice i slično.Sve je moguće
To se zovu hijeroglifi (http://hr.wikipedia.org/wiki/Hijeroglifi).[/quote:vm584o0u]
znam kak se zovu sam su malo čudne sve te oči i slično.

K4ciga
25-03-2009, 00:16
Pa jesu čudni,ali ako su čudni,znači li to automatski da su nastali od aliena? Postoje konkretni i čvrsti dokazi o gradnji piramide,i nijedan dokaz ne uključuje male zelene koje usred pustinje grade 3 piramide.

hrčak
25-03-2009, 00:19
Napiso sam da su MOŽDA napravili alieni nikad se nezna,pitaj boga kaj sve neznamo.
P.S. Možda nisu zelei nek baš žuti.

K4ciga
25-03-2009, 00:23
Napiso sam da su MOŽDA napravili alieni nikad se nezna,pitaj boga kaj sve neznamo.
Slažem se,međutim te je piramide napravila ljudska ruka.Inače,kako znaš da i Pelješki most ne grade alieni? Pitaj Boga što sve neznamo.

P.S. Možda nisu zelei nek baš žuti.
A možda su i plavi.Što ti misliš,kakve su boje alieni? Baš volim s tobom raspravljati.

Feanor
25-03-2009, 00:30
Ma bermudski trokut je cisto logicko objasnjenje, magle nastaju zbog velikog broja malih otočića u blizini i zbog velikih razlika između temperature mora i zraka iznad mora na tom podrucju, kako to da je u bermudskom trokutu bio jednak broj nesreca kao i svugdje drugdje u svijetu nakon izumljenog zirokompasa(kompasa koji nema magnet), sunce je na drugoj strani(pa normalo da je kad ti kompas pokazuje jug a ti putujes prema sjeveru), Podrucje je bogato metanom(ima cak i u novom zeitgheistu o tome kao je to jedan od najboljih obnoviljivih izvora energije), a zbog pomicanja litosvernih ploca dolazi do njegova ispustanja, smanjenja gustoce mora i brod potone, kako je vecina brodova hermeticki zatvorena znači ko stakleneke moze se dogoditi da taj brod jednostavno nakon par sati/dana(neznam) točno ispliva nazad na povrsinu sa mrtvom posadom(ghost ship).
Btw uz današnju tehnologiju znači praćenje preko gps-a,SART,EPIRB plutace bla bla truc truc prosjecne sanse da spasioci pronađu sruseni avion je 40%... Aj zamisli te sanse prije 60 godina...
BTW... Znam ovako neke stvari jer studiram Nautiku pa naucis oces, neces... Over and Out 8)

hrčak
25-03-2009, 00:36
[quote=hrčak]Napiso sam da su MOŽDA napravili alieni nikad se nezna,pitaj boga kaj sve neznamo.
Slažem se,međutim te je piramide napravila ljudska ruka.Inače,kako znaš da i Pelješki most ne grade alieni? Pitaj Boga što sve neznamo.

P.S. Možda nisu zelei nek baš žuti.
A možda su i plavi.Što ti misliš,kakve su boje alieni? Baš volim s tobom raspravljati.[/quote:1ifx30j1]
Pelješki most je naredi da gradi Sanader znači alien.Možda su alieni baš od svake boje pomalo.

Lord Jambrek
25-03-2009, 02:49
A možda su i plavi.Što ti misliš,kakve su boje alieni? Baš volim s tobom raspravljati.


Svi misle da su marsovci zeleni, ustvari su metalik roze i debeli :D

Ajs nigrutin car




No da.

Ima itko kakav dobar dokumentarac o svakakvim takvim pizdarijama za preporučit?

eddie2142
25-03-2009, 08:25
znate vi sta su boje?

elektromagnetska emitiranja koje mi vidimo

sta znas, mozda nas mozak nije evoluirao tj da se nikad u postojanju zivog svijeta na Zemlji nije srela takva boja

onda to u nasim ocima izgleda kao corruptana tekstura, ali nekoliko puta gore i moze dovesti do epilepsije

to je moja teorija bas bi volio cuti ostale

hrčak
25-03-2009, 11:45
ima smisla

Hellboy
25-03-2009, 11:57
Ne, nema smisla. Ne kužim što je htio reći. Kakve corruptane teksture? Boje koje mi vidimo su vidljiv dio svjetlosnog spektra koji predmeti odbijaju. Ovisno o premazu, svojstvu materijala i sličnim stvarima ovisi koje će dijelove svjetlosnog spektra neki predmet upiti, a koje će reflektirati natrag. Te reflektirane dijelove spektra vidimo kao neku boju jer će površina nekog predmeta reflektirati elektromagnetne valove određene valne duljine a svaka boja ima svoju valnu duljinu. Primjerice, trava upija plavu i crvenu a reflektira zelenu, rajčica upija plavu i zelenu a reflektira crvenu. Ako tvar upije sve boje, bit će crna a ako ih sve reflektira, bit će bijela i zato crna i bijela nisu boje poput plave, zelene, crvene, žute. Crna i bijela su sve boje.

R@pt0r
25-03-2009, 13:05
Ima itko kakav dobar dokumentarac o svakakvim takvim pizdarijama za preporučit?
Secret Space, Volume 2 "Alien Invasion" 1/4 (http://video.google.com/videoplay?docid=-3785038041682252442)S- Pogledaj i ostale partove.

Secret Space (http://video.google.com/videoplay?docid=1485155465058882626)

Kostolomac
26-03-2009, 10:50
onda to u nasim ocima izgleda kao corruptana tekstura, ali nekoliko puta gore i moze dovesti do epilepsije
Ako imaš problema sa corruptanim texturama, stavi nove drivere, možda pomogne :P

Guber
26-03-2009, 11:27
onda to u nasim ocima izgleda kao corruptana tekstura, ali nekoliko puta gore i moze dovesti do epilepsije


definitivno nema smisla, ako i postoje boje valne duljine ne vidlje ljudskom oku, jednostavno je samo nećemo vidjeti, isto kao i zvukove frenkvencija koje nečujemo...

keko
26-03-2009, 11:34
onda to u nasim ocima izgleda kao corruptana tekstura, ali nekoliko puta gore i moze dovesti do epilepsije


definitivno nema smisla, ako i postoje boje valne duljine ne vidlje ljudskom oku, jednostavno je samo nećemo vidjeti, isto kao i zvukove frenkvencija koje nečujemo...

Da, možda je ono što mi vidimo kao prozirno samo brdo novih boja koje nismo u mogućnosti vidjeti.

Guber
26-03-2009, 11:38
a možda su boje dugina spektra sve boje koje iole postoje...

Hellboy
26-03-2009, 12:03
U dugama je vidljivo 7 boja (ne računamo prijelaze) jer voda radi kao prizma i kapljice vode razlažu svjetlost na 7 različitih boja. Inače, postoje milijarde nijansi, vidljivih i nevidljivih ljudskom oku. Primjerice infracrveni spektar. Mi ga ne vidimo. Primjer toga su daljinski upravljači za TV-e. Uperite ga u oči i pritisnite neku tipku. Nećete vidjeti ništa. No uperite isti taj daljinski u kameru na mobitelu i pritisnite tipku. On će vidjeti svjetlo.

eddie2142
26-03-2009, 12:09
U dugama je vidljivo 7 boja (ne računamo prijelaze) jer voda radi kao prizma i kapljice vode razlažu svjetlost na 7 različitih boja. Inače, postoje milijarde nijansi, vidljivih i nevidljivih ljudskom oku. Primjerice infracrveni spektar. Mi ga ne vidimo. Primjer toga su daljinski upravljači za TV-e. Uperite ga u oči i pritisnite neku tipku. Nećete vidjeti ništa. No uperite isti taj daljinski u kameru na mobitelu i pritisnite tipku. On će vidjeti svjetlo.

exactement!

ljudi nevide NLOe, ali su ih uspjeli uslikati

Guber
26-03-2009, 12:39
Zovite me zastarjelim, no ja mislim da NLO ne postoji, a sve one teorije zavjere mi idu na onu stvar. Svi traže neko sranje da dokaže kako se američka vlada urotila protiv ljudske rase.

eddie2142
26-03-2009, 12:42
Ne. NLO postoji, ja mislim da su to Americke ili Ruske letjelice. A ne neki ejlijeni.

The Great Duck
26-03-2009, 15:21
Ne. NLO postoji, ja mislim da su to Americke ili Ruske letjelice. A ne neki ejlijeni.
Upravo čitam neku knjigu o teorijama zavjere,i tamo se u jednom poglavlju spominje mogućnost da su nacisti izgradili baze na mjesecu još u 40-ima,a koristili su letjelice tanjurastog oblika,dok druge teorije spominju da su poslali ljude i nacrte Japancima pred kraj rata koji su onda sagradili te letjelice i navodno sagradili bazu na tamnoj strani mjeseca,gdje su im se navodno pridružili Rusi i Ameri,pa zbog toga ima tako malo snimki tamne strane i već dugo nije bilo izleta na mjesec.Ali mi je ipak malo smiješno to.

E,i što kažete na ovo o Jacku Trbosjeku?
http://www.casebook.org/ripper_media/book_reviews/non-fiction/cjmorley/75.html





Father of G.W.B.

A 77 year old Australian, using only the initials G.W.B, wrote to Ripper author Daniel Farson and told him the story that one day in 1889, while playing in the London streets at 9pm, his mother called out to him, 'Come in Georgie, or Jack the Ripper will get you'. The boys father overhearing this patted the boy on the head telling him, 'Don't worry, you would be the last person Jack the Ripper would touch'. Years later after an argument, when the boy challenged his father to stop beating his mother, the boys father confessed to his son that he was in fact Jack the Ripper. During this confession the father explained that at the time he did not know what he was doing, but his ambition was to get drunk and kill every prostitute that accosted him. He also claimed that when he committed the murders he wore two pairs of trousers, the outer bloodstained pair he would dispose of in the pile of manure which he sold from his cart.

The father was born in 1850 which would make him 38 at the time of the murders. He married in 1876 and by all accounts was a violent drunkard, who would come home night after night and beat his wife and children. He had pined for a daughter, but when his only female child was born an imbecile, he took to drink and suffered severe mental problems, which resulted in him killing prostitutes. According to the son, the father told him to change his name because he was going to confess to the murders before he died. The son, who claimed his father died in 1912 constantly scanned the newspapers awaiting the revelation, which never came. Unfortunately, no researcher has found evidence to confirm if the father of G.W.B ever existed.




Zanimljivi su mi inicijali tog Australca...Ali uvjerljivija je teorija ona o nekom odvjetniku ili liječniku koji je imao ludu majku,a kasnije se utopio u Temzi.

Insert
26-03-2009, 18:16
ajd sad si pretjero s tom teorijom zavjere o bazama na tamnoj strani mjeseca (i to još u 40-im) :(

Feanor
26-03-2009, 18:17
Ovaj samo da se nadovezem na brzinu o teoriji zavjere sto se tice Americkog sljetanja na mjesec,a danas nam je pricao profesor na faksu(doktor astronomije i doktor pomorskog prava btw. postavio omjere za planete na pozdravu suncu i jako je zanimiljiva prica sto se toga tice ali..), enikejs kaze nama danas taj profesor da on smatra da su ljudi koji smatraju da su amerikanci izmislili let na mjesec ciste budale, jer (ovo je njegov primjer, a ja mu vjerujem) teze je za povjerovat da su ljudi smislili mobitel(koji radi na principu atomskog sata koji pak radi na principu okretanja nekog protona u cesiju i/ili rubidiju[koja je opet zabavna i zanimljiva prica sama za sebe]) nego napravili letjelicu koja je sposobna sletjet na mjesec... Inace lik je ful pametan i nacitan i znanje jednostavo izvire iz njega...
OVer and Out 8)

Insert
26-03-2009, 18:20
pa, mobitel koji radi na principu atomskog sata i jest izmišljen nakon što su ljudi sletjeli na mjesec

Feanor
26-03-2009, 18:26
NE uglavnom poanta je, ako vi mislite da je covjek sposoban izmislit mobitel, a nije sposoban sletjet na mjesec onda ste i vi budale(iz njegovih usta jel)

Guber
26-03-2009, 18:32
teorije zavjere padaju u vodu... hell yeah!

Feanor
26-03-2009, 18:49
E, kako bi vi uzivali na predavanju tog lika, sad nisam siguran ovo je malo OT ali jebiga...uglavnom lik postavlja cijeli svemir u daljine koje mozes pojmiti, neznam kako bi to opce opiso tipa: ako je zemlja u promjeru 10cm onda je sunce 11 m u promjeru i daleko 1200 m udaljeno od cemlje, mjesec je 3,5 cm u promjeru i 3 metra udaljen od zemlje...ili recimo nacrta galaksiju onako priblizno koja je duga nekin nemam pojima koliko svjetlosnih godina oko 80 tissuca, nisam siguran i onda kaze zamislite svjetlo naseg sunca koje putuje groz galaksiju otkad se isus rodio znači 2000 svjetlosnih godina i onda napravi crticu na onom crtezu i kaze, evo ovoliko je proslo heheh...Masu podataka koje nikad nisi cua a puno puno su zanimljivi... Recimo na Europi(mjesecu od JUpitera) su otkriveni komadi leda, ali je otkriveno da se ti komadi leda miču što znači da ispod njih postoji voda definitivno sto je cudno jerbo su temperature na povrsini oko 100 K (-100 C), uglavnom termalnim snimanjem je zakljuceno da Europa ima jos uvijek aktivnu jezgru i da se grije iznutra i da su uvjeti di je voda slicni kao i na zemlji ispod polarnog leda(btw. led je debel 80km) i planira se ekspedicija koja ce bit lansirana ovih dana,tjedana,mjeseci....Naravno naci ce se neki 15-ogodisnji skeptik, ali ja ipak vise vjerujem doktoru astronomije xD... Ili prica kako je 2008 planirana ekspedicija na mars, ali je propala i moci ce se odrzat tek 2040-te... Mah nesto predobro... Oprostite sto sam zapilao, ali eto...

Guber
26-03-2009, 19:12
Ček, propala ekspedicija na Mars?! :shock:

Macolla
26-03-2009, 19:20
Ja sam mislio da nije ni zakazivana tada nego 2030... Prvo ide Pathfinder pa tek onda ljudi...

Feanor
26-03-2009, 19:22
u trebao bi ti to nacrtat stvarno je komplicirano objasnit, ima veze sa putanjama jednog i drugog planeta, uglavnom priblizavaju se najblize tocki svakih 32 godine i tada treba putovat do marsa 6 mjeseci...To ti je bila ta akcija ono kad se srušila onaj space shuttle ''Columbia'' a prije toga je bio obnovljen MIR(svemirska postaja) i bila je vecinom americak posada na miru sa par rusa samo...PLan je napravljen 1980 i neke, i izabrano je 24 ljudi koji ce do 2008 imat 40 tak godina od tih 24 na MIRU trebalo je biti odabrano 6-ero ljudi koji ce definitivno ic tamo a na marsu su trebali provesti 540 dana s tima da bi se 4 ero ljudi trebalo spustiti na povrsinu a 2-je bi ostalo u letjelici(koja je btw itrebala izgledat ful cudno, morat cu ti to u paintu nacrtat xD) ...BtW par godina prije toga je na Mars trebana poslana sonda koja bi pretvarala helij i vodik iz Marsove atmosfvere u 103 tone goriva koje su bile potrebne za povratak...Projekt je bio relativno u tajnosti ali se ipak saznalo za njega...Uglavnom sonda je poslana na MArs i danas sluzi za slikavanje terena na marsu a 2008 je propao plan jer lansiranje totalno ovisi o konstalaciji planeta i prakticki treba biti izvedeno u dan kako bi se reklo...Ugl prvo se zapalio MIR zbog retardiranog amerikanca koji nije navikao na ruske standarde kabela, spojeva ma cista glupost, a kad su poslali ''Columbiu'' da popravi stanicu ona je eksplodirala...Imam jos neke podatke, ali i ovako je preopsirno...

EDIT:kazem ti doktor astronomije to kaze, a ne neki lule s ceste

Hellboy
26-03-2009, 20:00
MIR je kontrolirano srušen nad južnim Pacifikom prije par godina a Columbia je postala materijal za kumove nekoliko godina NAKON toga. Jednostavno u orbiti nije bilo mjesta za oronulu rusku postaju i novi ISS.

Arbiter of Change
26-03-2009, 20:03
Malo ste previše high tech za nas old school mistike u ovoj temi... bolji bi odaziv dobili u ovoj drugoj temi (Koloniziranje). :)

Feanor
26-03-2009, 20:05
MIR je kontrolirano srušen nad južnim Pacifikom prije par godina a Columbia je postala materijal za kumove nekoliko godina NAKON toga. Jednostavno u orbiti nije bilo mjesta za oronulu rusku postaju i novi ISS.

Gledaj ti si sad za mene teorija zavjere,a opet naglasavam doktor astronomije mi je čvrsta cinjenica... sori xD

EDIT: kumove??

Hellboy
26-03-2009, 20:26
Dude, prije par godina je na teveu bio prikaz uživo kako dijelovi MIR-a padaju i izgaraju u letu. Tjednima je planirano kako da padne bez da dijelovi zaspu naseljeno područje. A columbija je nekoliko godina nakon toga, također prikazana na TV-u kako pada u dijelovima. National Geographic je napravio dokumentarac o padu Columbije.

Feanor
26-03-2009, 20:30
Gledaj Amerikanci su zajebali stvar i postaja samo sto nije bila eksplodirala, a pravodobnom reakcijom americkih astronauta spaseni su svi zivoti istih...A jesi razmisljo malo zasto bi rusili MIR na zemlju... nikome ne smeta da ''visi'' u zraku ko sto je visio nekoristen neznam koliko prije toga...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Maksim_Klarin...EjSon ne laze, on je čak norris pomorske skole, osnivac zadarskog veleucilista ili barem pomorskog odjela, covjek koji je radio na Zadarskim Tablicama(najstarijim hrvatskim astronomskim tablicama) itd itd...

Hellboy
26-03-2009, 20:35
To stoji. Postaja je postala preopasna za budući ISS i za ostale svemirske misije nakon nekih nesreća na njoj, no kontrolirano je srušena i Columbia je eksplodirala tek nekoliko godina nakon što su ostaci MIR-a rasuti po dnu Pacifika.

Markecgrad
26-03-2009, 20:41
Ok da se vratimo na temu...
Prije 4 godine sam igrao GTA SA na PS2 i bilo mi je već dosadno i krenuo je na WC i odjednom sam vidio čudnu bijelu izmaglicu kako lebdi kod kuhinje (svjetla su bila ugašena u kuhinji tak da je bio mrak) i ja se usrao od straha i krenuo zvat starce koji su bili negdje u gradu da sam vidio nešto bijelo.I oni mi naravno nisu povjerovali kao i nitko do sada kome sam ispričao tu priču,vjerojatno će i svi sa foruma misliti da serem ali samo ja znam istinu :wink:

serijski samoubojica
26-03-2009, 20:42
Ok da se vratimo na temu...
Prije 4 godine sam igrao GTA SA na PS2 i bilo mi je već dosadno i krenuo je na WC i odjednom sam vidio čudnu bijelu izmaglicu kako lebdi kod kuhinje (svjetla su bila ugašena u kuhinji tak da je bio mrak) i ja se usrao od straha i krenuo zvat starce koji su bili negdje u gradu da sam vidio nešto bijelo.I oni mi naravno nisu povjerovali kao i nitko do sada kome sam ispričao tu priču,vjerojatno će i svi sa foruma misliti da serem ali samo ja znam istinu :wink:

Vjerujem da su to duhovi pokojnih leptira...

Markecgrad
26-03-2009, 20:45
Ok da se vratimo na temu...
Prije 4 godine sam igrao GTA SA na PS2 i bilo mi je već dosadno i krenuo je na WC i odjednom sam vidio čudnu bijelu izmaglicu kako lebdi kod kuhinje (svjetla su bila ugašena u kuhinji tak da je bio mrak) i ja se usrao od straha i krenuo zvat starce koji su bili negdje u gradu da sam vidio nešto bijelo.I oni mi naravno nisu povjerovali kao i nitko do sada kome sam ispričao tu priču,vjerojatno će i svi sa foruma misliti da serem ali samo ja znam istinu :wink:

Vjerujem da su to duhovi pokojnih leptira...

Ok,sad mi stvarno više nije smiješno.Ja sam se rasplakao od straha taj dan a ti me ismijavaš :(

The Great Duck
26-03-2009, 21:00
MAnje lovačkih priča molim...A i slažem se s Arbiterom,pričajte o tome u Koloniziranju.

Feanor
26-03-2009, 21:03
To stoji. Postaja je postala preopasna za budući ISS i za ostale svemirske misije nakon nekih nesreća na njoj, no kontrolirano je srušena i Columbia je eksplodirala tek nekoliko godina nakon što su ostaci MIR-a rasuti po dnu Pacifika.
Ok oprosti onda je doslo do neke dezinformacije vjerovatno(znaš kako je profesor jedan jedini put priča nešto što je zanimljivo, za razliku od recimo gradiva koje sljedi:računanje efemerida i surektascenzija od zvijezdi, pozicija planeta, deklinacija planeta i zvijezdi itd itd. koje su defakto samo formule koje moras nabubati i onda si good to go i onda cijeli razred urla kao da smo u prvom osnovne,ali sam siguran da je mir imao neke veze s tim projektom koji se btw:zvao Ares..samo je kazem bila dezinformacija jbg...) jos cu ovaj put offtopicarit pa prestajem xD...

LorlonWarrior
27-03-2009, 01:17
Ja sam jednom bio zvao duhove s frendovima iako sam čisto skeptik i ne vjerujem u ta sranja, ali ono šta sam doživio te noči... Well nije nikaka bjela izmaglica već nešta što se može opisat kao slučajnost :D

Al mislim da nikog neće zanimat tako da samo vi nastavite sa spikom :thumbs2:

EDIT: Iako mislim da je to malo offtopic spika al ajd... :?

eddie2142
27-03-2009, 07:55
sve i da jest offtopic, pricaj, ali nije, vidi ime teme :)

Guber
27-03-2009, 09:17
Ja sam jednom bio zvao duhove s frendovima ...
Jako glupo od tebe...

Hellboy
27-03-2009, 09:21
Zašto? Zar stvarno vjeruješ da duhovi postoje? Besides, kad je koga neko čudovište ubilo ako ga prizoveš iz tmine pakla?

eddie2142
27-03-2009, 09:34
Isus je rekao da on svoje ovce ne pusta iz raja xD

Moja vjera je, AKO uopce ima duhova u ovoj nasoj dimenziji, to sigurno nisu dobri
Mislim, koliko ima izvjestaja da su ( se ) "opsjednuti" ljudi ubili zbog te opsjednutosti.

Navodno u tim slucajevima doktori i psihijatri nisu uopce pomagali, stovise samo useru stvar

Nista ne owna kao dobri stari fratar s biblijom

Hellboy
27-03-2009, 09:44
Ili puškom ako "opsjednutu" osobu ne uspije zatući dobrom knjigom.

eddie2142
27-03-2009, 09:47
Jea, savrsen primjer toga je onaj fratar iz Jerichoa

Guber
27-03-2009, 11:04
Zašto? Zar stvarno vjeruješ da duhovi postoje? Besides, kad je koga neko čudovište ubilo ako ga prizoveš iz tmine pakla?

Vjerujem u duhove, no ne bojim se istih, jer su to samo igubljene duše, kako je rečeno zlo je u živim a ne mrtvim. Naravno s tim prizivanjem se ne valja igrati, jer može dovesti do velikih problema.

eddie2142
27-03-2009, 11:13
sto dovodi do fratra sa sacmom... ni ja se sigurno nikad necu s duhovima zajebavati, nece nitko dobar doci nego samo one pokvarene duse koje djavo pusta :thumbs1:

ako vam je toliko stalo da upoznate pokojnog ujku, baci se s mosta, napuni sobu s CO ili bak ubaci peglu u punu kadu

Guber
27-03-2009, 11:18
ako vam je toliko stalo da upoznate pokojnog ujku, baci se s mosta, napuni sobu s CO ili bak ubaci peglu u punu kadu

Ma gluposti... Nema tu nikakog upoznavanja, ako ćeš im pomoći trebaš se moliti za spasenje njihovih duša...

ZorgTheBorg
27-03-2009, 11:31
Vaši pokojni tetci/tetke su najvjerojatnije reinkarnirani u obliku čovjeka ili aliena.

Guber
27-03-2009, 11:36
Vaši pokojni tetci/tetke su najvjerojatnije reinkarnirani u obliku čovjeka ili aliena.

To se šališ?

ZorgTheBorg
27-03-2009, 11:47
Ne, veoma sam ozbiljan.

Nodakim
27-03-2009, 13:39
Vaši pokojni tetci/tetke su najvjerojatnije reinkarnirani u obliku čovjeka ili aliena.

To se šališ?

Znaš,postoje religije koje vjeruju u reinkarnaciju.
Zanimljivo mi je da je to tebi smiješno.
:(

Guber
27-03-2009, 13:48
Postoje... nažalost, ne znam zašto je ljudima lakše povjerovati u to, a ne u Boga, za Kojega također ima i mnogo više materijalističkih dokaza.

Nodakim
27-03-2009, 13:52
Bog i kršćanstvo je komercijalizirano smeće.Materijalnih dokaza,misliš Biblija,koji su napisali ljudi koji su "posebni" i vide osobe koji druge ne vide.Mislim da točan pojam "mentalno poremećeni",ili još bolje pametni su i lažu,što znači da se žele dokopati vlasti.
Sama pomisao na beskonačni život je pakao,a ne raj.Zato je i teorija reinkarnacija dobra i bolja.Uostalom krćanstvo kaže da su ljudi s dušama,a reinkarnacija je prenošenje duše iz jednog tijela u drugo.
Nevjerovatno je da postoje ljudi koji misle:
"Ne vjerujem u boga i sve to,ali raditi ću te stvari ako slučajno ga ima".
Naravno ako ima ultimativno biće zvano Bog,on će znati da ti to misliš i automatski znači da ti je takvo mišljenje i ponašanje jednako nuli,to jest idiot si.

Guber
27-03-2009, 13:56
Bravo! E neda mi se svađat.

Hellboy
27-03-2009, 13:58
Postoje... nažalost, ne znam zašto je ljudima lakše povjerovati u to, a ne u Boga, za Kojega također ima i mnogo više materijalističkih dokaza.
Gdje? Pokaži mi jedan materijalni dokaz da Bog postoji.

eddie2142
27-03-2009, 13:59
pogledaj oko sebe, to je dovoljno dokaza da ultimativna sila postoji

eddie2142
27-03-2009, 14:02
pogledaj oko sebe, to je dovoljno dokaza da ultimativna sila postoji

Guber
27-03-2009, 14:04
Postoje... nažalost, ne znam zašto je ljudima lakše povjerovati u to, a ne u Boga, za Kojega također ima i mnogo više materijalističkih dokaza.
Gdje? Pokaži mi jedan materijalni dokaz da Bog postoji.

Mnogo puta se objavio. Sada mi se ne da razmišljati gdje sve i tako dalje, možda budemkad mi se bude dal osad nemam vremena... A čuj ovo ti sigurno neće puno značiti, jer mi zasigurno nećeš vjerovati, no ja sam puno puta u životu osjetio Boga i naročito Njegovu pomoć u bezazlenim situacijama. E ljudi slušajte ne ću se svađati s vama... Ako hoćete, mogu vam jedino preporučiti neke knjige da pročitate, možda promjenite mišljenje, mislim da bi trebali makar dati šansu... Uglavnom de ajde nastavite o temi, nećemo se svađati. Ako mi hoćete nešto reći bolje mi poašljite pp...

Feanor
27-03-2009, 14:09
Postoje... nažalost, ne znam zašto je ljudima lakše povjerovati u to, a ne u Boga, za Kojega također ima i mnogo više materijalističkih dokaza.
Gdje? Pokaži mi jedan materijalni dokaz da Bog postoji.

Mnogo puta se objavio. Sada mi se ne da razmišljati gdje sve i tako dalje, možda budemkad mi se bude dal osad nemam vremena... A čuj ovo ti sigurno neće puno značiti, jer mi zasigurno nećeš vjerovati, no ja sam puno puta u životu osjetio Boga i naročito Njegovu pomoć u bezazlenim situacijama. E ljudi slušajte ne ću se svađati s vama... Ako hoćete, mogu vam jedino preporučiti neke knjige da pročitate, možda promjenite mišljenje, mislim da bi trebali makar dati šansu... Uglavnom de ajde nastavite o temi, nećemo se svađati. Ako mi hoćete nešto reći bolje mi poašljite pp...

Pričo sam s jednom curom sinoć koja studira psihologiju ili tako nesto nisam siguran dosta sam bio i popio, e uglavnom kazem ja njoj da je bas cudno kako su se ljudi razvijali kroz proslost prakticki pralelno(pocevsi od vjere, pa do astronomije, tehnologije, vojske) iako nikad nisu bili u kontaktu...Kaze ona da su radili na predavanjima da se smatra tj. da postoji teorija da potreba da vjerujemo u (bilokojeg) Boga cisti dokaz postojanja istog, nešto kao božanski dio mozga(potreba da vjerujemo)...

Guber
27-03-2009, 14:11
Bilo je materijalnih dokaza, samo što ja u zadnje vrijeme imam malo loše pamćenje i ne da mi se prisjećivati. Evo pitam brata, pa vam kažem. On zna o svemu tome puno više od mene pa će zasigurno znati za neke materijalne dokaze.

E da sjetio sam se se krvi u Lurdu(ne znam kako se piše)...

Vjerujte mi, nemam razloga zašto bi lagao, ali je bilo puno situacija kad sam stvarno trebao uber loše proći i Bog mi je pomogao... jednostavno tako...

Feanor
27-03-2009, 14:13
Materjalni dokaz bi pobio postojanje boga, u boga vjerujem dakle on postoji, ako postoji materjalni dokaz gubi se potreba za vjerom i Bog nestane u oblačku logike,hehe... ljepo ti je objasnjeno u vodicu kroz galaksiju

Hellboy
27-03-2009, 14:24
@eddie - Gledam oko sebe, i znaš što vidim? Vidim moju N95 koju je složila Nokia, monitor by Belinea, HP printer, Acerov laptop. Ništa od toga mi se ne čini kao Božje djelo. Dok ne vidim bilo kakav solidan dokaz da nama upravlja neko svemoćno biće, ostajem skeptičan.

Guber
27-03-2009, 14:25
Svijet je zlo upravo zbog razloga što njim ne vlada Bog... E Dale, čuj, imam kršćanske stavove, ali nisam ti ja baš ono kako misliš, konzervativan vjernik, neidem baš stalno u Crkvu itd. Crkva me zna često iznevjeriti, no čuj ne može ona biti savršena kad je od čovjeka. E nego mislim da bi ti bilo dobro pročitati jednu knjigu od Roland Wenrnera "10 razloga zašto (p)ostati kršćanin", ja je nisam pročitao no brat mi kaže da je jako dobra, čuj makar da vidiš malo o svemu tome...

edit:
Hellboy pa tko je stvario Nokiu? Reći ćeš čovjek. Kako je stvario? Svojim rukama i mozgom. E a to je stvario Bog. Bog ti je dao da to stvoriš i koristiš.

Ulsar
27-03-2009, 14:48
šta mislite kako je vegeta nastala il kako je gavrilović naša recepturu za salame ????

Hellboy
27-03-2009, 14:55
Svijet je zlo upravo zbog razloga što njim ne vlada Bog... E Dale, čuj, imam kršćanske stavove, ali nisam ti ja baš ono kako misliš, konzervativan vjernik, neidem baš stalno u Crkvu itd. Crkva me zna često iznevjeriti, no čuj ne može ona biti savršena kad je od čovjeka. E nego mislim da bi ti bilo dobro pročitati jednu knjigu od Roland Wenrnera "10 razloga zašto (p)ostati kršćanin", ja je nisam pročitao no brat mi kaže da je jako dobra, čuj makar da vidiš malo o svemu tome...

edit:
Hellboy pa tko je stvario Nokiu? Reći ćeš čovjek. Kako je stvario? Svojim rukama i mozgom. E a to je stvario Bog. Bog ti je dao da to stvoriš i koristiš.
Dokaži. Ja mogu dokazati da je moja Nokia složena u Finskoj od strane robota i ljudi. Ti meni dokaži da je čovjeka stvorio Bog. Čvrstim dokazima. Jednako čvrstim kao fotkama Nokijine tvornice koje mogu naći i postati. Nisam vidio da negdje imam bar kod i natpis Made in Eden.

Guber
27-03-2009, 15:01
Čuj ja nisam adekvantan da ti sad baš to odgovaram, ne znam puno o tome, čak nisam niti Bibliju pročitao... Najbolje to pitanje postavi nekom svećaniku, naš župnik je dobar tip i bit će mu sigurno drago da ga pitaš. Ništa te neće koštati...

Edit: Ljudi se toliko trude naći dokaza da Bog ne postoji, da ne daju nikakvu šansu tome da on postoji.

Hellboy
27-03-2009, 15:07
O, pročitao sam Bibliju i priznajem da postoji šansa, no dok ne vidim dokaz, ostajem skeptičan prema tom konceptu.

Ulsar
27-03-2009, 15:53
ljude je stvoria gavrilović u suradnji sa podravkon

serijski samoubojica
27-03-2009, 16:33
ljude je stvoria gavrilović u suradnji sa podravkon

I sad bi se svi trebali smijat?

Ulsar
27-03-2009, 16:45
to je ozbiljno

eddie2142
27-03-2009, 17:32
@eddie - Gledam oko sebe, i znaš što vidim? Vidim moju N95 koju je složila Nokia, monitor by Belinea, HP printer, Acerov laptop. Ništa od toga mi se ne čini kao Božje djelo. Dok ne vidim bilo kakav solidan dokaz da nama upravlja neko svemoćno biće, ostajem skeptičan.

Tko je napravio Dinaride, a? Tko je smiksao ugljicne atome u gmizajucu tvar koja cak proizvodi energiju? Znam da ja nisam, ali priroda je. Fizika je. A ako to nije Gospodin Bog u koga vjeruju krscani i ostali pacovi, onda tko je Bog? Bog u nasoj dimenziji ne postoji. Navodno je postojao. Zvali su ga Isus. Izabrani narod ga je na kriz razapeo.

E sad, stavite se vi u situaciju. Od nicega napravili ste nesto i idete tamo nekim poslom, ocekujete da ce vas ljudi slaviti i biti zahvalni, a oni vas razapnu. Ja znam sta bi uradio... :twisted:

ps

nemojte me blokati zbog jednog smajlija : )

R@pt0r
27-03-2009, 17:34
Dečki ja ću vam sad ovako banut u temu... Nemojte me kamenovat molim vas!

Volio bi da SVISpogledate ovaj fantastičan video!

Esoteric AgendaS- Google Video (http://video.google.com/videoplay?docid=-6030443037963555139)

TorrentSDOWNLOAD (http://isohunt.com/download/49401993/esoteric+agenda.torrent)

Preporuka da skinete torrent, posebno ako želite titlove, javite mi se na PM!

Hellboy
27-03-2009, 17:36
@eddie
Nije li bit kršćanstva pokora i skromnost? Ako se dobro sjećam Biblije, Isus nigdje nije tražio da ga slave. No vršiš zanimljivo povlačenje paralele između Boga i prirode.

D.E.M.O.
27-03-2009, 19:47
Čuj ja nisam adekvantan da ti sad baš to odgovaram, ne znam puno o tome, čak nisam niti Bibliju pročitao... Najbolje to pitanje postavi nekom svećaniku, naš župnik je dobar tip i bit će mu sigurno drago da ga pitaš. Ništa te neće koštati...

Edit: Ljudi se toliko trude naći dokaza da Bog ne postoji, da ne daju nikakvu šansu tome da on postoji.
sto da ti kazem.. necu pretjerano, ali reci cu ti slijedece;

do ovakvih stavova si dosao uzimajuci nesto po tradiciji, no nisi se dovoljno potrudio da proucis i razvijes neko svoje misljenje, stoga sada nisi adekvatan ni za sto sto se tice te teme. daljnjim proucavanjem onoga s cime su ti prali mozak mozes zakljuciti da je dano: istina, laz, ili nemoguce dokazati. kako god, ti tvrdis da je to bio bog, iako, citiram te;
"ja nisam adekvatan".

ne budi glup, prouci malo, pogledaj sa vise strana i neces biti dusevna budala.

Guber
27-03-2009, 21:52
/

Ne brini se, dosta sam proučavao knjiga itd... Samo se Biblije nisam baš dotakako, a u njoj je Riječ... E oprosti ali me malo vrijeđaš, misliš da sam isprazan čovjek slabe inteligencije kojemu su kršćani ulili neke gluposti u glavu... kažeš da ne razmišljam svojom glavom, no baš naprotiv... imao sam trenutaka kad nisam baš bio vjernik i više sam proučavao druge knjige, o reinkarnaciji itd... sve dok nisam došao do kršćanskih knjiga... tada sam shvatio da je Bog istina a sve ovo drugu laži i gluposti.

Dakle sve sam proučio, mnogo toga, i došao do toga... To sad kažem da nisam adekvantan, jer bolje mu je da pita nekog svećenika, šta ja znam ja sam ipak klinjo od 15 godina. A i ne da mi se raspravljat, jer sam uzadnje vrijeme jako umoran...

Guber
27-03-2009, 22:21
Ahh, žao mi vas je... i mene, pre lijen sam za kvalitetno argumentiranje. Drugi put.

hrčak
27-03-2009, 22:38
Pročitao ČITAVU bibliju radi krize vjere,nemrem reć da ne postoji a i da ne.sve mi je to nekak čudno.

The Great Duck
28-03-2009, 13:43
Jel postoji ikakva mogućnost da se priča o ičemu ovdje bez da počnete s ovim ateističko-vjerničkim sranjima?I zašto uvijek svi vi nevjernici nama govorite da smo lakovjerni primitivci ispranoga mozga?Obrnutu situaciju baš i nisam viđao,a naša vjera u Boga nikome ne šteti-ni onima koji vjeruju,niti onima koji ne vjeruju...I smatram da Bog nama ne upravlja (ali ako želi on to svakako može),kršćanstvo ionako kaže da je ljudima Bog dao slobodu da vjeruju u što žele,da budu onakvi kakvi žele i da čine što žele.
A i iskreno sumnjam da se itko od vas zapravo pozabavio tim (ispričavam se ako sam u krivu),i smatram da se sad treba vratiti na temu i razgovarati o npr.Bermudskom trokutu,Bigfootu,Nessie,vanzemaljcima,Jacku Trbosjeku,Tunguskoj ekspoliziji i sl.,a ne o ovim bezvezarijama.

Guber
28-03-2009, 15:20
Tunguska eksplozija je bila zanimljiva pojava, sretno prošlo za čovječanstvo.

###DK###
28-03-2009, 19:53
Prvi put čujem za tu Tungusku eksploziju.
Evo, taman pogledah na wikipediji.
Zanimljivo. :)

Kako li sam samo znao da će ovdje doći do religijske rasprave.
Ali eto, nema mi ništa gluplje nego kada dođe određen broj pojedinaca koji misle kako su vjernici zapravo glupani ispranog mozga.

Insert
28-03-2009, 20:02
Prvi put čujem za tu Tungusku eksploziju.


:shock:

###DK###
28-03-2009, 20:04
Izgleda da nisam baš informiran o tim stvarima. :D

Insert
28-03-2009, 20:12
pa, dobro... ja za to znam otkad znam za sebe. uopce se ne sjecam kad sam to prvi put cuo.

znao sam za to vec u ranijim razredima osnovne.
tada je u nasu skolu dolazio domaći dječji pisac znanstvene fantastike i krimića (Anto Gardaš, mislim)
uglavnom dolazio je predstavljati neke svoje knjige i toliko me nabrijao da sam odmao otisao u knjiznicu.
bila je neka njegova knjiga koja se bavi tematikom tunguske eksplozije. uglavnom na kraju ispada da su bili alieni...
al, usro sam se ono pravo kad sam to citao ... (cetvrti osnovne)

The Great Duck
28-03-2009, 20:33
pa, dobro... ja za to znam otkad znam za sebe. uopce se ne sjecam kad sam to prvi put cuo.

znao sam za to vec u ranijim razredima osnovne.
tada je u nasu skolu dolazio domaći dječji pisac znanstvene fantastike i krimića (Anto Gardaš, mislim)
uglavnom dolazio je predstavljati neke svoje knjige i toliko me nabrijao da sam odmao otisao u knjiznicu.
bila je neka njegova knjiga koja se bavi tematikom tunguske eksplozije. uglavnom na kraju ispada da su bili alieni...
al, usro sam se ono pravo kad sam to citao ... (cetvrti osnovne)
Gardaš mi je najdraži hrvatski pisac,to je knjiga Tajna jednog videozapisa...Al ne mogu se sad sjetit spada li ona u one s Mironom i Profesorom Leopoldom.

Insert
28-03-2009, 20:36
to je knjiga Tajna jednog videozapisa...Al ne mogu se sad sjetit spada li ona u one s Mironom i Profesorom Leopoldom.

da, sad si me sjetio tako se zove... Tajna jednog videozapisa

a, te knjige sa mironom smo imali za lektiru ako me pamcenje sluzi (Miron u škripcu, ostalih se ne sjecam)


sad mi tek pada na pamet koliko sam njegovih knjiga procitao u osnovnoj, definitivno najbolji pisac za djecu

D.E.M.O.
28-03-2009, 21:15
kršćanstvo ionako kaže da je ljudima Bog dao slobodu da vjeruju u što žele,da budu onakvi kakvi žele i da čine što žele.
...pod uvjetom da ces ici u vjecni oganj ukoliko ne budes stereotip istog.

Insert
28-03-2009, 21:46
lijepo sročeno

Guber
28-03-2009, 22:01
...pod uvjetom da ces ici u vjecni oganj ukoliko ne budes stereotip istog.

Nije istina, postoji čistilište... A i Isus Krist je umro na križu i trpi za naše grijehe, Bog nas voli i milosrdan je, misli mda ćemo svi dobiti šansu da se iskupimo za naše grijehe...

hrčak
28-03-2009, 22:08
ja vjerojatno nebum dobil iskupljenje za svoje grijehe :evil: :evil: :evil:

The Great Duck
28-03-2009, 22:48
[quote="The Great Duck":6fw8qxjj]kršćanstvo ionako kaže da je ljudima Bog dao slobodu da vjeruju u što žele,da budu onakvi kakvi žele i da čine što žele.
...pod uvjetom da ces ici u vjecni oganj ukoliko ne budes stereotip istog.[/quote:6fw8qxjj]
Uopće nije istina i pokazuješ da baš i ne shvaćaš to u potpunosti.Meni je vjeroučitelj rekao da ateisti,ako su bili dobri i pošteni ljudi (tj. ne oni tipa Staljin,Mao,Tito,Pol Pot itd.),idu u Limb,tj. ne trpe nikakve patnje,no ne mogu gledati lice Božje.Također je rekao i da u raj mogu i nekršćani,ako su pošteni i dobri.

I dajte se stvarno okanite tih ateizam vs. vjera stvari,ovo je zanimljiva tema,a ovo je samo kvari.

Insert
28-03-2009, 22:51
Uopće nije istina i pokazuješ da baš i ne shvaćaš to u potpunosti.Meni je vjeroučitelj rekao da ateisti,ako su bili dobri i pošteni ljudi (tj. ne oni tipa Staljin,Mao,Tito,Pol Pot itd.),idu u Limb,tj. ne trpe nikakve patnje,no ne mogu gledati lice Božje.Također je rekao i da u raj mogu i nekršćani,ako su pošteni i dobri.

I dajte se stvarno okanite tih ateizam vs. vjera stvari,ovo je zanimljiva tema,a ovo je samo kvari.

limb je prvi krug pakla

hrčak
28-03-2009, 22:51
ja volim limb :evil: :evil: :evil: :evil:

Insert
28-03-2009, 22:53
vidim ti po COB avataru da se furas na takve stvari :(

###DK###
28-03-2009, 22:59
Jedino što se treba znati što se tiče tog raja i pakla je to da će svatko završiti tamo gdje je zaslužio.
A sada, što se tiče tog Limba, ne sjećam se da sam to igdje čuo (osim u Božanstvenoj komediji), tako da nisam baš siguran za to. Ali znam da mi kršćani vjerujemo da je Bog najpošteniji i da će svatko dobiti ono što je zaslužio.

hrčak
28-03-2009, 23:00
vidim ti po COB avataru da se furas na takve stvari :(
Da

Sonic_Moronic
28-03-2009, 23:20
Kršćanska crkva se izjasnila po tome pitanju - ateisti i pripadnici drugih religija ne mogu ući u raj, ma koliko god dobri ljudi bili. To je rekao i sam Papa, a spominje se u Bibliji više puta.

hrčak
28-03-2009, 23:22
Kršćanska crkva se izjasnila po tome pitanju - ateisti i pripadnici drugih religija ne mogu ući u raj, ma koliko god dobri ljudi bili. To je rekao i sam Papa, a spominje se u Bibliji više puta.
Onda bi 3/4 ljudi prešli u pakao jer su pripadnici drugih vjera i ateisti. Ateista ima sve više jer prestaju vjerovat crkvi kao ja.

Hellboy
28-03-2009, 23:24
Meh, sigurno bi sveti Pero za porciju ćevapa slučajno pogledao na drugu stranu dok prođeš. Ako mu je posao uzbudljiv kao moj onda mu je to omiljena razonoda.

hrčak
28-03-2009, 23:26
dođeš peri s prostitutkom i ideš ga ispitivati koliko je griješan :D

###DK###
29-03-2009, 08:13
Kršćanska crkva se izjasnila po tome pitanju - ateisti i pripadnici drugih religija ne mogu ući u raj, ma koliko god dobri ljudi bili. To je rekao i sam Papa, a spominje se u Bibliji više puta.

Istina, ali također piše da će svatko završiti tamo gdje je zaslužio, a i piše da je Bog pošten.
Vjerojatno je točno to što se tiče pakla, ali možda je to pakao kao u Danteovoj komediji, a možda nešto sasvim drugo.
To nitko ne zna.

Morph_OS
29-03-2009, 08:44
Zna onaj koji je to sve izmislio,a ljudi puse tu foru jos i danas sto je apsolutno nevjerojatno.

keko
29-03-2009, 09:44
Evo, jučer baš bio film, pa me zanima što vi mislite o krugovima u žitu. Bez zajebancije, please.

Morph_OS
29-03-2009, 10:03
Neznam sta bi o tome mislio. Uz danasnju tehnologiju moze se napraviti svasta (filmici,slike).
Kako to napraviti u RL..Jednostavno..uzmes spagu i ekser i sam se vrtis u krug i napravis cudo. :D
Vjerujem da su prvi krugovi bili dijelo NLO-a ,dok je sve ovo sada "spaga-ekser".

Guber
29-03-2009, 11:19
Na zaboravimo da je Bog dobar i milosrdan, i dati će nam svima šansu da spoznamo istinu i pokajemo se i iskupimo za svoje grijehe... pogotovo ako smo na zemlji bili dobri prema drugim ljudima, niste vi krivi što niste saznali istinu...

Eto tako nas uči kršćanska vjera...

Hellboy
29-03-2009, 11:43
E, ali ti stalno tupiš kako je to istina kao da imaš komad papira na kojem to sve piše i ispod toga je božji potpis. Kako ti znaš da je to istina? Čuješ se sa Bogom tu i tamo? Ili su ti to jednostavno upržili u glavu s vremenom? Nemoj misliti da omalovažavam kršćanstvo i sljedbenike istog. No ti takvim izjavama zapravo nama daješ do znanja da smo tupi ako smo skeptični prema toj ideji jer ti znaš ultimativnu istinu.

Guber
29-03-2009, 11:51
Ah oprostite ako sam vas uvrijedio, nisam to htio... Vjernik sam, dakle molim se, "čujem" se s Bogom, proučavao sam knjiga, filmova, pričao s mnogo svećenika i drugih ljudi, tak osam došao d otakvih zaključaka... Čuj ja sam samo argumentirao izjavu da kršćanstvo kaže da ateisti idu u pakao, što nije istina... Ma nećemo se svađat de.

Feanor
29-03-2009, 12:16
Uff Guber, Guber ne mislim ovo kao uvredu bilo kome, ali cu citirati Billa Hicksa(koji je btw: odgojen kao veliki kršćanin) reko je ovako:Ako je ko kršćanin zao mi je, ali ne zbog ovog što ću reći nego mi ga je jednostavno zao...Kršćanstvo mora da je jedna od najčudnijih vjera, svećenici kao vampiri isisavaju bilo kakvu zadovoljštinu životnog postojanja blesavim pravilima, a bog ti nudi dva izbora ili ćeš besgranično vjerovat u moju(Božju) ljubav ili ćeš ići u pakao, hvala ti bože na tako velikim mogućnostima izbora, ali naviše mi se sviđa Papa i njegov Popemobil u kojem se vozika i koji ima neprobojna stakla debela 10 centimetara, eto to je čisti primjer vjere na djelu.... Naravno ovo morate poslusat na engleskom, a i biti malo zdravi u glavi s shvatit da je sve dobra zajebancija a ne pokusaj da s bilo ko uvrijedi...
Over an Out xD

Insert
29-03-2009, 14:03
e, al je kul raspravljat sa svecenikom ili nekim vjerouciteljem o tome :pray:
sad ce mi brzo krizma (kod nas je tek u drugom srednje) pa cesto imam priliku
nikad ne dobijes neki konkretan odgovor na pitanje... :P

D.E.M.O.
29-03-2009, 15:02
[quote="D.E.M.O.":15gqpq5f][quote="The Great Duck":15gqpq5f]kršćanstvo ionako kaže da je ljudima Bog dao slobodu da vjeruju u što žele,da budu onakvi kakvi žele i da čine što žele.
...pod uvjetom da ces ici u vjecni oganj ukoliko ne budes stereotip istog.[/quote:15gqpq5f]
Uopće nije istina i pokazuješ da baš i ne shvaćaš to u potpunosti.Meni je vjeroučitelj rekao da ateisti,ako su bili dobri i pošteni ljudi (tj. ne oni tipa Staljin,Mao,Tito,Pol Pot itd.),idu u Limb,tj. ne trpe nikakve patnje,no ne mogu gledati lice Božje.Također je rekao i da u raj mogu i nekršćani,ako su pošteni i dobri.

[/quote:15gqpq5f]

onda se tvoj vjeroucitelj odmaknuo od orginalnog vjerovanja i ne moze se smatrati pure krscaninom.

Sonic_Moronic
29-03-2009, 17:26
Tako je.

Guber, nisi ništa argumentirao.

eddie2142
29-03-2009, 17:29
Jedna stvar je sigurna:

Visa sila postoji.
Molite se da je cisto dobro kao sto krscani vjeruju. Ako nije, najebali smo.

Morph_OS
29-03-2009, 17:47
Visa sila..NE.
Evolucija..DA.

eddie2142
29-03-2009, 17:57
haha, a tko je evolucija ako nije ta visa sila?

taj tvoj prijasnji post nema smisla, zamisli da ja napisem ovo

BANANE... NE
BANANE... DA

nebi ispao bas najpametniji lik, jel tako?

Dreamer Deceiver
29-03-2009, 18:10
ok, uzmimo na primjer jednog seljaka koji je odgojen u čistom kršćanskom duhu, svaku nedelju ujutro ide ujutro u crkvu, te se tako svakog radnog dana ide u birtiju zapiti i tamo ostaje dok ne padne mrak, te se vraća kući, isprebija ženu i djecu, te otiđe spavati. Probudi se, ide u crkvu, pomoli par oče naša, sve mu je oprošteno, te opet ide u birtiju gdje ostaje do kasnih večernjih sati, nakon čega odlazi doma i isprebija ženu i djecu. Ovo je primjer čovjeka koji odlazi u crkvu i koji će biti spašen.

Evo drugog primjera. Čovjek od 30-ak godina, bavi se raznim humanitarnim akcijama, ima obitelj koja mu je sve na svijetu, ali u svemu tome, on nije kršćanin. On je pripadnik neke druge vjere ili je ateist. Ovaj drugi primjer ide u pakao jer nije prihvatio isusa.

Treći primjer. Čovjek počini genocid, ode se ispovijediti u crkvu i sve mu je oprošteno.

četvri i zadnji primjer. Čovjek umire, a tijekom cijelog svog života je prezirao boga, te sad 5 minuta prije nego što otegne papke, odluči prihvati vjeru. Prihvaća vjeru, umire i odlazi u raj.

Jebena vjera, a ?
i još se ovi glupo agnostici/ateisti nešto žale, dok mi kršćani možemo raditi sranja i sranja, ali zauzvrat moramo nositi ogrlicu sa križem oko vrata ić par puta u crkvu na godinu.

The Great Duck
29-03-2009, 18:24
[quote="The Great Duck":3hz0b8nu]
Uopće nije istina i pokazuješ da baš i ne shvaćaš to u potpunosti.Meni je vjeroučitelj rekao da ateisti,ako su bili dobri i pošteni ljudi (tj. ne oni tipa Staljin,Mao,Tito,Pol Pot itd.),idu u Limb,tj. ne trpe nikakve patnje,no ne mogu gledati lice Božje.Također je rekao i da u raj mogu i nekršćani,ako su pošteni i dobri.



onda se tvoj vjeroucitelj odmaknuo od orginalnog vjerovanja i ne moze se smatrati pure krscaninom.[/quote:3hz0b8nu]
Moj je vjeroučitelj inače svećenik od kojih 70-ak godina.I kako znaš da se odmaknuo od originalnog vjerovanja,kad si ateist?Iz koje si to knjige pročitao ili od kojeg svećenika čuo?

Dreamer,ako je seljak odgojen u čistom kršćanskom duhu, ne bi bio takav.To što se on tako ponaša nije stvar vjere,već njegove naravi.A ovo sa ispovijedi zavisi je li se zaista pokajao za nedjela,dok ateisti i vjernici drugih vjera,ako se tako ponašaju,ne idu u pakao...

I dajte stvarno,molim vas,prekinite više s ovim,vratimo se na temu!
BTW,zanimljivo je kako ovakve svađe uglavnom započnu ateisti...

Death By Sexy
29-03-2009, 18:30
Trebate pročitati Russelovo predavanje pod nazivom "Zašto nisam kršćanin".

"Dobar svijet treba znanje, dobrotu i hrabrost; on ne treba očajnički žal za prošlošću ili sputavanje slobodnog umovanja pomoću riječi koje su davno izrekli neuki ljudi. On treba neustrašiv pogled i slobodan um. On treba nadu za budućnost, a ne stalno osvrtanje na prošlost koja je mrtva, za koju vjerujemo da će je nadići budućnost koju naša inteligencija može stvoriti."

U tekstu još preispituje Kristov karakter i moralne probleme koji su posljedica istog. Definira kršćana i postavlja moralne dokaze za boga i objašnja zašto rađe vjeruje u razum a ne u kršćanskog boga.

eddie2142
29-03-2009, 18:33
Crkva je stvorena da crpi novce od neukih ljudi, i sada naravno gubi znacaj...

Death By Sexy
29-03-2009, 18:38
Nemoj gluposti pisati. Post ti ne bi prošao kroz Sokratova sita :'D

D.E.M.O.
29-03-2009, 18:42
[quote="D.E.M.O.":22toc634][quote="The Great Duck":22toc634]
Uopće nije istina i pokazuješ da baš i ne shvaćaš to u potpunosti.Meni je vjeroučitelj rekao da ateisti,ako su bili dobri i pošteni ljudi (tj. ne oni tipa Staljin,Mao,Tito,Pol Pot itd.),idu u Limb,tj. ne trpe nikakve patnje,no ne mogu gledati lice Božje.Također je rekao i da u raj mogu i nekršćani,ako su pošteni i dobri.



onda se tvoj vjeroucitelj odmaknuo od orginalnog vjerovanja i ne moze se smatrati pure krscaninom.[/quote:22toc634]
Moj je vjeroučitelj inače svećenik od kojih 70-ak godina.I kako znaš da se odmaknuo od originalnog vjerovanja,kad si ateist?Iz koje si to knjige pročitao ili od kojeg svećenika čuo?
[/quote:22toc634]

ovo je najgluplja stvar koju mozes napraviti. sumnjam da sam negdje na ovom topicu naveo da sam ateist, a svejedno me iskljucujes iz rasprave kao takvog. da sam hare krishna, ako sam informiran, mogu da pricam i o svojoj i o tudjoj religiji. nadalje, odrastao sam u krscanskoj sredini, znam cijelu misu napamet, citao bibliju i sve te kurtone, bio ministrant i svecenik me masirao po ledjima (nista perverzno, samo detalj [bilo je ugodno]).


glup si ko kurac. ajde reci mi sta MISLIS IZ KOJE KNJIGE SAM TO "CUO"? JESAM IZ JEBENOG KURANA CUO O JEBENOM KRSCANSTVU? UMRI JEBENI MAJMUNE

Morph_OS
29-03-2009, 18:46
haha, a tko je evolucija ako nije ta visa sila?

taj tvoj prijasnji post nema smisla, zamisli da ja napisem ovo

BANANE... NE
BANANE... DA

nebi ispao bas najpametniji lik, jel tako?
Viša sila - engl. act of God. U zadnjih nekoliko postova smo raspravljali iskljucivo u vjeri,Bogu.
Vjernici ne zele prihvatiti evoluciju,zato sam to i napisao.
Zasto da se trudim ljudima objasniti nesto,nije me briga.
Ok,iznio sam svoje misljenje i sto se mene tice mozemo se vratiti na duhove,aliene.... 8)

eddie2142
29-03-2009, 19:07
ako vjernici ne prihvacaju evoluciju onda...

DING DING!

POLA FORUMA JE U PRAVU, VJERNICI SU IDIOTI!

pametna dusa je rekla:

"U prvom gutljaju iz case zvane Znanost, naci cemo ateizam, ali na dnu case, ce nas cekati Bog."

Zelim reci da je Bog i znanost jako jako uzak pojam, i ako su ovi "vjernici" retardirani bukvalci koji sve doslovno shvataju iz jedne knjige koja je originalno napisana prije 2k godina onda su oni... jel, retardirani?

eddie2142
29-03-2009, 19:18
Moje okruzenje bas odbija vjerovanje o bilo kakvoj visoj sili :)

FaTaL_mRkvA
29-03-2009, 19:19
već 10 strana pričate o vjeri a ne paranormalnom, tj. topiku
ne samo da je OT, nego je i pravilima zabranjeno

:toilet:

eddie2142
29-03-2009, 19:21
OMFG! sta je drugo Bog ako nije paranormalan za nasu trenutnu okolinu?

A ima li vece zagonetke od proslosti od navodnog lika koji je pricao neke "gluposti"?

Ja mislim da je ovo savrseni ontopic, ti si taj koji pravi offtopic! >:(

FaTaL_mRkvA
29-03-2009, 19:34
očito nisi ovo pročito :nonono:
viewtopic.php?f=64&t=17513 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=64&t=17513)
obrati pažnju na ono crveno
ako je Bog paranormalan, onda je ujedno i paranormalno zabranjeno.

Raz
29-03-2009, 19:40
Koliko sam shvatio samo su religijske rasprave zabranjene dok su ostale priče o paranormalnom dozvoljene.
No ipak, bio Bog paranormalan ili ne mislim da nema smisla raspravljanja o njemu pošto ove rasprave ne vode nigdje... osim lockanju topica :)

eddie2142
29-03-2009, 19:40
Arghz, moram ja uvijek crtati neki ljudima....

Paranormalno
/ \
Bog Tunguska

jeli rasprava o Tunguski zabranjena?

Dreamer Deceiver
29-03-2009, 19:41
Londonski Tower

Stotinama godina, u londonskom Toweru, najstarijoj palači, jedinstvenom zatvoru i utvrdi u Europi, govorilo se o neobičnim prikazama. Tower je sagradio Vilim Osvajač na mjestu na kojem se tisuće prije tisuće godina nalazila rimska utvrda, sagrađena na zahtjev cara Klaudija.

U vrijeme kad je bila zatvor, Tower je bio dom mnogim poznatim stanarima poput kraljice AnneBoleyn, Guya Fawkesa, Thomasa Morea, princeze Elizabeth, plemkinje Jane Grey i Waltera Raleigha. Mnogi od tih nesretnih zatvorenika izdržali su strašna mučenja prije nego što su bili barbarski pogubljeni - odsijecanjem glave, vješanjem, utapanjem i kidanjem udova. Njihove bi se glave zatim nabijale na kolac na vanjske rubove zidina kao jezovito upozorenje ostalima.

Postoji vrlo velik broj svjedočenja o prisutnosti duhova u Toweru, a prva od njih datiraju iz sredine 13. stoljeća. Građevinski radnici, koji su izvodili radve na unutarnjim zidovima, tvrdili su da se pred njima stvorio duh gnjevnog Thomasa Becketa i srušio zid udarivši ga svojim križem. Duh 70 - godišnje grofice od Salisburyja također luta po mjestu na kojem je pogubljena na doista sablastan način. Henrik VIII naredio je da joj se odječe glava, no pokušala je pobjeći u posljednjem trenutku. Njezin krvnik ju je pokušao uhvatiti, zamahnuo sjekirom i na kraju je sasjekao do smrti.

Od svih tih jadnih duša, za koje se govori da lutaju Towerom, najžalosnija je ipak Anne Boleyn, koja izgleda pokazuje i najveću upornost. Njezin život je okončan tragično - trebala je roditi nasljednika prijestolja, ali je trudnoću završila pobačajem, a ona je pogubljena zbog preljuba i izdaje. Njezino obezglavljeno tijelo, poznato po haljini koju je nosila na dan pogubljenja, navodno i dan danas luta na potezu od Queens house do kapelice st. Peter Ad Vincula i predvodi sablasnu procesiju dostojanstvenika do oltaraispod kojeg je pokopana.

Tzv. Salt Tower dio je londonskog Towera koji se smatra najgroznijim i koji svi izbjegavaju. Čuvari nevoljko odlaze u blizinu tog mjesta noću, nakon što je jedan njiho kolega zadavljen na neobjašnjiv način. Psi - koji kao i ostale životinje imaju šesto čulo za nadnaravna bića - odbijaju se približiti Salt Toweru, čime se povećava osjećaj intrige i praznovjerja.

Prisutnost sablasnih prikaza u Toweru zabilježena je fotoaparatom 2003. godine. Pojavili su se mjehurići i bljeskalica se uključila sama od sebe. No, najsablasnije od svega, zbilo se kad je razvio film i otkrio da je među mnogim praznim fotografijama i fotografija na čijem se središtu nalazi misteriozna svjetleća lopta.....

Dvorac Windsor, Engleska


Dvorac Windsor je poznata turistička atrakcija i dom članova kraljevske obitelji od 11. stoljeća do danas. Već stoljećima svjedoči o brojnim rođenjima i smrtima i povezuje se s mnogim legendama o vješticama i izdajstvima.

Od svih prikaza, za koje se šuška da obitavaju na imanju, među zidinama dvorca ukazala su se i tri kralja. Korake i bolne uzdahe kralja Henrika VIII navodno su čuli mnogi posjetitelji, dok duh kralja Charlesa I, pogubljenog 1649 godine u Whitehallu, također luta dvorcem i viđen je, s glavom na ramenima, u knjižnici i kanonikovoj kući. Zabilježena su i prikazanja „poludjelog“ kralja Georgea III, koji je prije smrti bio zatočen u dvorcu.



Dvorac Edinburgh, Škotska

Dvorac je sagrađen na nekadašnjem mjestu aktivnog vulkana, ova gotovo tisuću godina stara građevina u svojim zidinama čuva uspomene na neobičnu količinu nasilja i smrti, čimbenike koji su utjecali na pojavu sablasnih stvorenja u njenoj okolici. Najpoznatiji od njih su duhovi bezglavog bubnjara i gajdaša za koje se priča da kruže bedemima dvorca i još uvijek sviraju na svojim instrumentima.

Posljednjih godina pojavile su se priče o susretima s duhovima koje proizlaze iz zapanjujućih otkrića u tom gradu početkom 90-ih godina prošlog stoljeća. Tijekom procesa renoviranja, pronađeni su ostatci građevina zakopanih ispod postojećeg grada. Poznato je da je u doba Crne smrti 1665. godine Edinburgh pokosila kuga i drastično smanjila broj njegovih stanovnika. I dok je bolest polako nestajala, preživjeli dužnosnici su smatrali da je najbolje da nove građevine sagrade na mjestu postojećih, zakopavši pogođene zgrade i preostale živuće patnike pod novim konstrukcijama. Budući da je taj nepoznati svijet sada izašao na vidjelo, mnogi kažu da su čuli glasove duhova i vidjeli predivna bljeskajuća svjetla koja dolaze iz podzemnog grada.


Dvorac Glamis, Škotska

O ovom dvorcu govori i Shakespeare u svojoj tragediji Macbeth. Zagonetna događanja u dvorcu nisu ograničena samo na kazališne daske – unutar tih drevnih zidova odigrala su se mnoga mračna djela i opsjedanja.

Legende govore o zlodjelima drugog grofa od Glamisa, za kojeg se kaže da mu je njegovo igranje s vragom u nasljeđe ostavilo strašno nasilje koje je uslijedilo. „Grof Bradica“ ili „ Zločesti Grof“, kako su ga nazivali, bio je prema svemu sudeći strastveni kockar i pijanac. Jedne večeri, u nemogućnosti da pronađe partnera za kockanje, navodno je objavio da bi kockao i sa samim vragom. Nekoliko trenutaka kasnije, začulo se kucanje i na vratima je stajao visoki muškarac s bradom, odjeven u crno, te upitao grofa treba li još uvijek partnera za kockanje. Kada su sluge začule povike i zvukove razbijanja pokućstva, jedan od njih je otpuzao do ključanice kako bi pokušao vidjeti što se događa, u čemu ga je uhvatio njegov gospodar. Kada se grof Glamis vratio nazad u sobu, mračni neznanac je nestao, uzevši sa sobom dušu kockarskog aristokrata. Umro je pet godina kasnije, a njegov pijani i izmučeni duh navodno još uvijek luta dvorcem, čekajući da se vrati u sobu i zaigra s vragom.

Dvorac je i dom duha Janet Douglas, žene šestog grofa od Glamisa. Nakon njegove nagle smrti, optužena je za umorstvo i čarobnjaštvo, iako za to nisu postojali nikakvi dokazi. Odvedena je na suđenje tijekom kojeg je proglašena krivom za planiranje ubojstva kralja Škotske, te je na kraju pogubljena u Edinburghu 1537. godine. Priča se da njen duh luta hodnicima Glamisa i često je vide kako se moli u kapelici, gdje je uzalud pokušala pronaći utočište prije 500 godina.

Ima ko link za ovakve priče ?

Morph_OS
29-03-2009, 19:45
obriso sam.

FaTaL_mRkvA
29-03-2009, 19:53
jel zna neko za kakve priče o unutrašnjosti zemlje i nekim zanimljivim stvarčicama unutra?

EDIT:
@eddie: failaš, ja sam samo htio pomoć, da se topic ne locka, jer izgleda zanimljivo, al ti naravno možeš nastavit o religiji, možeš malo i o hitleru, mussoliniju pa se topic može fino lockat
gl & hf

Insert
29-03-2009, 19:57
da, ali nema niceg unutra osim rudače, lave, minerala..... i na kraju jezgre

FaTaL_mRkvA
29-03-2009, 19:58
:( znači nema mogućnosti da su unutra neki alieni, boa dugačka 30 metara ili nešto tako? :(

D.E.M.O.
29-03-2009, 20:17
ako je zabranjena rasprava ili bilo sto o religijama onda je "vjerujem u duhove" zabranjeno jer istice tvoju vjeru, a rasprava o duhovima i dementiranje istih (ili bilo kakvo suprotstavljanje stajalista) jeste rapsrava o religiji.

###DK###
29-03-2009, 20:21
Što li sve neću čuti ovdje?

Raz
29-03-2009, 20:23
ako je zabranjena rasprava ili bilo sto o religijama onda je "vjerujem u duhove" zabranjeno jer istice tvoju vjeru, a rasprava o duhovima i dementiranje istih (ili bilo kakvo suprotstavljanje stajalista) jeste rapsrava o religiji.
Da... ali je manja mogućnost da počnu svađe između ateista i vjernika... ili koga god. A to znaći da je manja mogućnost od lockanja ovog topica. A to nebi htjeli pošto je baš zanimljiva tema... bar ja nebi htio.

Guber
29-03-2009, 20:46
Čim mene nema padaju loši odgovori, jojjoj... :D

King tiger
29-03-2009, 20:52
ne pravi se pametan edi.
nisi.
prekinite sa svadjama tu.

Raz
29-03-2009, 21:08
Zaboravio sam napisati da i mene zanimaju te stvari o duhovima pa ako netko zna molim link :)

Guber
29-03-2009, 21:11
Zaboravio sam napisati da i mene zanimaju te stvari o duhovima pa ako netko zna molim link :)
Nemoj se bolje s tim igrat.

Raz
29-03-2009, 21:14
Zaboravio sam napisati da i mene zanimaju te stvari o duhovima pa ako netko zna molim link :)
Nemoj se bolje s tim igrat.
Ne mislim se igrati s nekakvim crnim magijama, prizivanjima duhova ili nečeg (to mi nije ni na kraj pameti)... samo me zanimaju priče poput gore navedenih.

hrčak
29-03-2009, 21:15
Evo da ja napišem nešto čudno.Ja inače vrlo kasno zaspim i stalno mi se nešto čudno događa.Recimo zna se desiti da čujem neki čudan zvuk i vidim upaljena svijetla kod sebe u sobi i ja se nekim čudom probudim i vidim da su mi upaljena svijetla u sobi.

King tiger
29-03-2009, 21:17
Zaboravio sam napisati da i mene zanimaju te stvari o duhovima pa ako netko zna molim link :)
Nemoj se bolje s tim igrat.
Ne mislim se igrati s nekakvim crnim magijama, prizivanjima duhova ili nečeg (to mi nije ni na kraj pameti)... samo me zanimaju priče poput gore navedenih.
zašto ?
ja praktikujem crnu misu svakodnevno.

Markecgrad
29-03-2009, 21:32
valjda si toliko umoran da zaspiš naveče i probudiš ujutro.To se i meni događa :D

Raz
29-03-2009, 21:37
Warning, exposure to Ubersarcasm...could not comply...shutting downnn... :D

Arbiter of Change
29-03-2009, 21:42
Zaboravio sam napisati da i mene zanimaju te stvari o duhovima pa ako netko zna molim link :)
Nemoj se bolje s tim igrat.
E sad zvučiš k'o baba moja; "Nemojte se dico igrati s tim, to vam je od vraga!1!!". Nemoj.

@Raz1:
Prizivanje duhova je masivno failanje tako da se ne moraš brinuti oko toga.

Markecgrad
29-03-2009, 21:44
:pray: :pray:

Edit: Hvala na odgovoru, ali mislim da nije to to. Ali vidim da imaš neka iskustva u medicini? Si studirao medicinu možda?

Da sa 13 godina studiram medicinu i uskoro ću postati šef na odjelu za kirurgiju :nonono:

Nodakim
29-03-2009, 21:52
:|

Markecgrad
29-03-2009, 21:56
isto :| kaj god to bilo

D.E.M.O.
29-03-2009, 22:14
Zaboravio sam napisati da i mene zanimaju te stvari o duhovima pa ako netko zna molim link :)
Nemoj se bolje s tim igrat.
ja sam zvao duhove. nisu dosli :( ali dosao je svecenik.. dale zna :(




btw..ja nekada sanjam da me tjera piskiti i bas mi se jako piski, onda se probudim i stvarno me tjera piskiti pa odem na wc :o

Markecgrad
29-03-2009, 22:18
prizivao si svečenika,ono stvarno :(

McPingvin_v2.0
30-03-2009, 07:45
Iduće osobe koje krenu prema raspravi o vjeri bit će sankcionirane. Don Kaćunko mi je na speed dialu.

eddie2142
30-03-2009, 08:03
Oh NOOOES!

Sve samo ne Don Kacunko! xD

D.E.M.O.
30-03-2009, 21:11
moja religija su duhovi.

LorlonWarrior
31-03-2009, 02:46
moja religija su duhovi.

Spiritualist

Guber
31-03-2009, 08:36
moja religija su duhovi.

gay

eddie2142
31-03-2009, 08:37
:rotfl: :rotfl: :pray: :pray:

Ulsar
31-03-2009, 10:37
gejualist = spiritualni gej

The Great Duck
31-03-2009, 15:59
Molim moderatore da obrišu zadnjih par desetaka postova flamea i spama da možemo nastaviti s temom.

CrazySmurf
21-03-2010, 13:13
Znate što je mene uvjek zanimalo? Izvanzemaljci. Što ako su oni zapravo druželjubivi, a mi oni ratoborni. Glasine su da američka vlada sve skriva od javnosti, ali zašto, zašto nas pokušavaju odvratiti od komunikacije s drugim bićima?

FaTaL_mRkvA
21-03-2010, 15:31
Da si postao 10 dana kasnije, oživio bi temu točno godinu dana od datuma postanja zadnjeg posta :(

Sgt. Bull
21-03-2010, 15:34
Od sveg srca vam zahvaljujem što ste mi obrisali post.

Mirko L
21-03-2010, 16:32
Znate što je mene uvjek zanimalo? Izvanzemaljci. Što ako su oni zapravo druželjubivi, a mi oni ratoborni. Glasine su da američka vlada sve skriva od javnosti, ali zašto, zašto nas pokušavaju odvratiti od komunikacije s drugim bićima?

Pa naravno da smo mi oni ratoborni.
Ljudi su najveće smeće na svijetu.

Cijelu prirodu i sva živa bića smo ugrozili.

SirZizzy
21-03-2010, 17:55
moram reci da nazalost koliko god trazili nesto paranormalno nikad necemo naci nesto takvo. Na sve stvari koje se dogadjaju u nasem svemiru djeluju zakoni svemira, inace takvo sto nemoze postojat. Paranormalne stvari mozda i postoje, ali ne u ovom svemiru.

Tako da za SVE postoji objasnjenje, mozda nije nadjeno i mozda ga je tako tesko naci da se nikad i ne pronadje, ali postoji objasnjenje. Tako da vam za magiju i paranormalno ovisi kako to definirate, danasnja bi tehnologija bila magija za ljude od prije 1000 godina (pa cak i manje). Oni jednostavno nebi mogli shvatit niti jednostavan upljac, kako se to moze odjednom moze stvorit vatra iz malene metalne kutijice? a da o internetu, pogotovo o webcamu i ne govorim.

Isto tako ce i tehnologija buducnosti biti magija za nas. Tko zna, mozda cemo i fireball-e moci pucat iz ruku, ali naravno, morat ce postojat nekakvo objasnjenje za to, jer kao sto sam vec rekao, fireball se ne moze stvorit iz nicega u ovomSsvemiru.

Il da skratim cijelu pricu, magija/paranormalno su u zapravo samo skup stvari za koje neznamo kako funkcioniraju.

keko
22-03-2010, 16:03
Baš sam nedavno gledao zanimljiv dokumentarac na National Geographicu. Uglavnom, postoje neke čestice koje mogu biti na više mjesta odjednom i sad to utječe na nas, naša svaka moguća odluka odvija se u paralelnim svemirima, npr. u jednom paralelnom svemiru su nacisti pobijedili u Drugom svjetskom ratu. E, sad je moguće da postoje neki procjepi kroz koje se može ići u druge dimenzije i možda ljudi iz drugih svemira nesvjesno kroz procjepe šalje npr. zvukove (ljudi ponekad u nekim kućama čuju zvukove, misle da su to duhovi) ili možda čak i neka svoja vozila (NLO?).

hans
22-03-2010, 21:05
... u jednom paralelnom svemiru su nacisti pobijedili u Drugom svjetskom ratu. E, sad je moguće da postoje neki procjepi kroz koje se može ići u druge dimenzije...

Baš bih volio vidjeti taj svijet. Možda bi u školi ućili njemački umjesto engleskog.
Možda ne bi bilo amerikanizacije. Možda bi svi vozili BMW-ove.

FaTaL_mRkvA
24-03-2010, 09:37
...Možda bi svi još uvijek čistili dvorišta od ljudskih ostataka...

LorlonWarrior
25-03-2010, 04:15
Možda svizac nebi zamotao čokoladu i onaj klinjo nebi išo srati kod Karla

CrazySmurf
25-03-2010, 09:57
moram reci da nazalost koliko god trazili nesto paranormalno nikad necemo naci nesto takvo. Na sve stvari koje se dogadjaju u nasem svemiru djeluju zakoni svemira, inace takvo sto nemoze postojat. Paranormalne stvari mozda i postoje, ali ne u ovom svemiru.

Tako da za SVE postoji objasnjenje, mozda nije nadjeno i mozda ga je tako tesko naci da se nikad i ne pronadje, ali postoji objasnjenje. Tako da vam za magiju i paranormalno ovisi kako to definirate, danasnja bi tehnologija bila magija za ljude od prije 1000 godina (pa cak i manje). Oni jednostavno nebi mogli shvatit niti jednostavan upljac, kako se to moze odjednom moze stvorit vatra iz malene metalne kutijice? a da o internetu, pogotovo o webcamu i ne govorim.

Isto tako ce i tehnologija buducnosti biti magija za nas. Tko zna, mozda cemo i fireball-e moci pucat iz ruku, ali naravno, morat ce postojat nekakvo objasnjenje za to, jer kao sto sam vec rekao, fireball se ne moze stvorit iz nicega u ovomSsvemiru.

Il da skratim cijelu pricu, magija/paranormalno su u zapravo samo skup stvari za koje neznamo kako funkcioniraju.
Objasni iscjelivače rukama, duhove, predviđanja...

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 10:02
mozda nije nadjeno

Karlo_from_Bjelovar
27-03-2010, 09:14
Možda svizac nebi zamotao čokoladu i onaj klinjo nebi išo srati kod Karla
:D

btw... kako je ime tom dokumentarcu?

u nekom paralelnom svemiru... punk is not dead? :D

keko
27-03-2010, 09:36
Taj dokumentarac ti je dio cijele serije dokumentaraca s legendarnim Michiom Kakuom. Serija se ti zove Sci Fi Science: Physics of the Impossible, a epizode su ove:
Episode 1 - How to Explore the Universe - 12/1/09
Episode 2 - How to Travel to a Parallel Universe - 12/1/09
Episode 3 - How to Blow Up a Planet - 12/8/09
Episode 4 - How to Teleport - 12/15/09
Episode 5 - How to Become Invisible - 12/22/09
Episode 6 - How to Travel Through Time - 12/29/09
Episode 7 - How to Build a Starship - 1/5/2010
Episode 8 - How to Build a Light Saber - 1/12/2010
Episode 9 - How to Build a Sci Fi Robot - 1/19/2010
Episode 10 - How to Become a Superhero - 1/26/2010
Episode 11 - How to Build a Flying Saucer - 2/9/2010
Episode 12 - How to Build a Force Field - 2/16/2010

keko
28-03-2010, 01:35
Koja su vaša mišljenja o osakaćenoj stoci koja se pronalazi diljem svijeta, bez nekih organa koji su kirurški odstranjeni? Postoje čak i primjeri ljudskih sakaćenja, više o tome na ovome linku (http://www.crowdedskies.com/human_mutilations.htm). Što mislite, tko ili što to radi?

loo
28-03-2010, 10:31
Bio je dokumentarac o tome. Policija je postavila neke kamere i svoje ljude oko leša krave (bili su sakriveni i udaljeni) i promatrali su što će se dogodit preko noći. Ako se ne varam neki kukci su došli i napravili to. Nesjećam se baš xD

keko
28-03-2010, 11:30
Znam, gledao sam taj dokumentarac, al nije me baš uvjerio, jer su u slučaju stoke koja je nađena organi bili kirurški odstranjeni i na mjestima gdje bi trebali biti organi je navodno pronađena nekakva radijacija.

Mirko L
28-03-2010, 21:36
Da nisu možda jednostavno ljudi? :(

cham3leon
28-03-2010, 21:46
Znate što je mene uvjek zanimalo? Izvanzemaljci. Što ako su oni zapravo druželjubivi, a mi oni ratoborni. Glasine su da američka vlada sve skriva od javnosti, ali zašto, zašto nas pokušavaju odvratiti od komunikacije s drugim bićima?

Pa naravno da smo mi oni ratoborni.
Ljudi su najveće smeće na svijetu.

Cijelu prirodu i sva živa bića smo ugrozili.

Ah, pa ljudi nisu savršeni, to je valjda jasno. Ali koje biće jest? Kao da se vukovi i medvjedi ne bore za teritorij i hranu jednako kao i mi. Jedina razlika je što mi imamo puške.

System
28-03-2010, 21:59
Ah, pa ljudi nisu savršeni, to je valjda jasno. Ali koje biće jest? Kao da se vukovi i medvjedi ne bore za teritorij i hranu jednako kao i mi. Jedina razlika je što mi imamo puške.

Bog?

cham3leon
28-03-2010, 22:00
I C WAT U DID THAR!

Mislio sam na zemaljska bića.

System
28-03-2010, 22:03
Zivotinje ne ubijaju jedni druge iz zadovoljstva, dok covjek to cini, Zbog tog "zadovoljstva" mnoge vrste su istrebljene.

McPingvin_v2.0
28-03-2010, 22:06
Kitovi ubojice, recimo, da.

cham3leon
28-03-2010, 22:07
Zivotinje ne ubijaju jedni druge iz zadovoljstva, dok covjek to cini, Zbog tog "zadovoljstva" mnoge vrste su istrebljene.

A iz kojeg to zadovoljstva čovjek ubija druge ljude a da zadovoljstvo nije u ispunjavanju materijalnih ili reproduktivnih potreba? Prosvijetli me.

Mirko L
28-03-2010, 22:09
Da, čovjek bezobzirno ubija životinje radi užitka, krzna ili ostalih gluposti...siguran sam da drugeživotinje neće klati druge vrste da naprave torbicu.
I uništitli smo im sve.

Ne da ljudi nisu savršeni, negosu gamad.

@Cham- neki love iz užitka.

cham3leon
28-03-2010, 22:11
Mačke ponekad ulove miša da bi se igrale s njim kad nisu gladne. Okrutno.

Siguran sam da bi im i krzno derale da nemaju svoje i da su došle na intelektualnu razinu korištenja potrebnih oruđa.

LorlonWarrior
29-03-2010, 09:12
Mačke ponekad ulove miša da bi se igrale s njim kad nisu gladne. Okrutno.

Siguran sam da bi im i krzno derale da nemaju svoje i da su došle na intelektualnu razinu korištenja potrebnih oruđa.

Ne bi. Mačka kad vidi miša ponaša se isto ko kad joj uzmeš prstom i mašeš - uzet će ga i i vijati ka i vatati ali ti niakda neće odgristi prst ili ga osakatit. Al dobro, ne mora značit. Recimo moj mačor je bio lud. ON svakog miša kojeg je uvatio pojeo ga je na licu mjesta i ja sam onda moro gledat kako ga žvaće dok mu kosti pucketaju i tamo mi prlja pločice s mišjom krvlju. Njamiiiiii

keko
20-04-2010, 14:38
Revive teme: http://www.net.hr/planet-x/page/2010/04/20/0290006.htmlS
Mišljenja?

cham3leon
20-04-2010, 14:55
Mišljenje... prije svega bi se moglo raditi o nekom photoshopu.

btw, kako su zaključili da u capama drži mali fotić? Nisam baš siguran što je to.

hacker
20-04-2010, 16:03
Photoshop... Piše da neki čak i vjeruju :roll:

keko
20-04-2010, 16:18
Meni to izgledaju kao one naočale koje se koriste kod varenja, a koliko znam, to je tada bilo prisutno, pa je to možda samo obični radnik.

Cookie monsta
20-04-2010, 19:30
vrlo zanimljiva tema

btw u vezi tog nekog lika koji putuje kroz vrijeme obožavam taka sranja prvo svi vjeruju i onda odjednom neko kaže da je to čista laž i onda svi se slože s njim...

ma da sam ja jedan od onih koji vjeruju u to jer mi je jako čudo kako niko do sad nije u ovih 21 stoljeća nije otkrio faking mašinu za letit kroz vrijeme to mi je malo čudo, zatim čudno je da takav tip neizgleda mi ko čovjek koji bi izumio stroj za putovat kroz vrijeme prije mi izgleda ko neki čovjek koji još uvijek igra igre izlazi van s ekipom na cugu itd. tak da ima bezbroj tih teorija :?

cham3leon
20-04-2010, 19:32
I kakve su to naočale uopće?

Cookie monsta
20-04-2010, 19:32
iz new yorkera hahaaahahaa