PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pc volan



Chappi
22-03-2009, 15:52
Pozdrav,razmisljam o kupovini volana za pc pa bi zelio da mi vi preporucite neki najisplativiji do 400 kn.Nisam lud da uzimam g25 od 2500 kn :)

cham3leon
22-03-2009, 15:57
Kako god bilo, uzmi Logitech, jer s Logijem ne možeš pogriješiti. Preporučio bih Driving Force Pro, ali ne znam je li mu cijena šta pala, ne vjerujem da neće biti skuplji od 400.

Xeno Zero
22-03-2009, 16:03
Razmisli da dodaš još oko 150 kn gore pa uzmi Logitech Formula Force Ex.

Chappi
22-03-2009, 16:05
Necu skupljat ništa možda 50 kn max od 400 kn.A ovaj Driving Force Pro dođe 1000 kn a ja imam 400 :?

RIDER32
23-03-2009, 19:39
A cuj... ako oces dobar volan moras malo i ulozit...
MOz jednostavno otic u kvark i kupit si 2 volana po 200kn pa si miran duplo vise vremena vec sa jednim... :D

Pogledaj MOMO Racing...

W3DR4N
23-03-2009, 19:47
Ništa manje od ovog
http://www.svijet-medija.hr/article.asp ... 48&sid=154 (http://www.svijet-medija.hr/article.aspx?id=11148&sid=154)
Ako nemaš dovljno love, šparaj, ali kupnja slabijeg modela je bacanje novca za proizvod koji neće u dovoljno dobro predočiti simulaciju vožnje.

Optimalna kupnja je Driving Force Pro, jer je tehnički napredniji od Momo volana, a trostruko jeftiniji od G25.
http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4710038
Najbolji je omjer uloženog i dobivenog i igranje simulacija s njime je pravi užitak.
Osobno najdraži model na tržištu, a probao sam ih poprilično.
Baziran je na istoj tehnologiji i koristi iste drivere ko G25, a ta dva modela volana su jedina s 900° okreta.

The Jackal
23-03-2009, 19:50
Tražim i ja jedan volan...

Treba imat pedale, mijenjač (ne onaj na gumbeke ili na gore dole sistem, nego baš ko da je pravi), i kvalitetan volan koji nema tendenciju pucanja kod jakog trzanja.

cham3leon
23-03-2009, 20:27
Tražim i ja jedan volan...

Treba imat pedale, mijenjač (ne onaj na gumbeke ili na gore dole sistem, nego baš ko da je pravi), i kvalitetan volan koji nema tendenciju pucanja kod jakog trzanja.

Jedini volan koji ima "pravi" H mjenjač je G25. Ostalo su samo naprijed-nazad sekvencijalci.

@Chappi: Samo pazi na jeftinjake. Ne kupuj one idiotarije od 200 ili 300kn, to je pravo smeće. Volan mora biti kvalitetan, ako ništa drugo, nađi polovni Logitech Wingman Formula Force GP (prethodnik Driving Forcea Pro). Taj i sam koristim i superzadovoljan sam. Možda nema puni okretni kut od 900 stupnjeva, ali mislim da bi ga mogao naći za 300 do 400 kuna. Samo pazi da je u dobrom stanju.
Uglavnom, ove jeftine nemoj nikako kupovati, vjeruj mi, ne isplati se. Em su neudobni za vožnju, em se brzo pokvare. Dva takva su mi prošla kroz cape, i to ne vrijedi ni pipu tabaka.

RIDER32
24-03-2009, 01:38
Fozo sam se na jednom jeftinom smartboxu.
Samo mogu rec nedo Bog nikom ni da pokusava. Zgade ti se svi volani. Osjecaj je apsolutno nikaki.
Al G25... :pray: :pray: :pray: ako je ista perfektno napravljeno onda je to G25 :pray:

bezimeni
24-03-2009, 09:05
Pre malo je igara koje bi znalo iskoristiti tako skupi komad periferije .Gamepad je jeftiniji , praktičniji i bolji izbor .Jeftini volani nisu nikakav izbor.Potpuno su neupotrebljivi.

Sickmanno1
24-03-2009, 11:21
Ono captain obvious spike :D

Pa hvala bogu da je gamepad bolji radi toga sto mozes s njim igrati gotovo svaku igru. Ali Gamepad nije bolji ako najvise volis igrati recimo GRID i ono ako zelis volan ^^

Ivan_87
24-03-2009, 11:48
volan je po meni isplativ samo za one koji bar 75% igraju razne utrke ..

makar sam se ja znao dosta bolje igrat sa kvarkovim volanom 2005 godine nego sa tipkovnicom što se tiče igre nascar 2005

bezimeni
24-03-2009, 12:57
Ono captain obvious spike :D

Pa hvala bogu da je gamepad bolji radi toga sto mozes s njim igrati gotovo svaku igru. Ali Gamepad nije bolji ako najvise volis igrati recimo GRID i ono ako zelis volan ^^


Da samo kaj je Grid daleko igriviji na gamepadu....a volan se ne kupuje zbog Grida i sl. igara.Za volan ako ima 5 igara vrijednih spomena s time da moraš posegnuti u malo bližu prošlost da ih nađeš .Volan se kupuje zbog F1 Challenge '99-'02 , GTR 2 , Richard Burns-a i Live for speed-a...i to je to.Za sve Coline , NFS , Toce i sl je gamepad miljama bolji izbor .A jeftini volan nije izbor za ništa.

RIDER32
24-03-2009, 15:27
Pre malo je igara koje bi znalo iskoristiti tako skupi komad periferije .Gamepad je jeftiniji , praktičniji i bolji izbor .Jeftini volani nisu nikakav izbor.Potpuno su neupotrebljivi.
Dobro samo sam dao usporedbu između 2 volana koja sam jaho sa zakljuckom "nebo-zemlja".



Dođem ja jedanput tako u igraonicu. A ono gazda sjedi pred nekim volancicem za 110kn i pokisava igrat Nations. Ja sam skoro pao sa stolice kad sam to vidio. :rotfl: ono... letis sa 600kmh (?) i pretobom jedna brza i ostra S krivina i ti sad moras izvest manevar koji vrlo lako moze pokidat taj plasticni (i to jos ona tvrda plastika) volancic... :rotfl:

Sickmanno1
24-03-2009, 22:07
Ono captain obvious spike :D

Pa hvala bogu da je gamepad bolji radi toga sto mozes s njim igrati gotovo svaku igru. Ali Gamepad nije bolji ako najvise volis igrati recimo GRID i ono ako zelis volan ^^


Da samo kaj je Grid daleko igriviji na gamepadu....a volan se ne kupuje zbog Grida i sl. igara.Za volan ako ima 5 igara vrijednih spomena s time da moraš posegnuti u malo bližu prošlost da ih nađeš .Volan se kupuje zbog F1 Challenge '99-'02 , GTR 2 , Richard Burns-a i Live for speed-a...i to je to.Za sve Coline , NFS , Toce i sl je gamepad miljama bolji izbor .A jeftini volan nije izbor za ništa.

huh? Na koju foru je bolje igrati Grid sa gamepadom ako ga ja bash zelim igrati na volan? Kuzis na sta ciljam?

Isto kak je PES bolje igrati na gamepad, ali ima frikova koji rasturaju na tipkovnici i nezeli ni vidjeti gamepad...stvar navike i osobnog odabira.

Inace igrao sam Dirt sa volanom i bilo mi je prezabavno. I to sam igrao sa srot volanom...tek me zanima kak bi se uzivo da sam igrao neku dobri igru sa dobrim volanom :D

cham3leon
24-03-2009, 22:13
Ali je istina da se svakako više isplati kupiti gamepad umjesto jeftinog volana. Ukusi su ukusi, ali nitko ne voli jeftine volane. Iživcirat će te više nego što uspiješ uživati u njima.

Imao sam jednom jedan volančić od 200 kn. Nije ni pedale imao, što i nije trebalo biti tako loše, jer je bio baš micro volan, ali je koristio analogne gumbe koje si morao držati stalno pritisnute naprijed za gas ili kočnicu što je bilo posebno neugodno za palac... Ali najgore od svega je da nisi mogao zakvačiti volan za podlogu tako da ti ne sklizne (vakumske kapice :( ), tako da je volan bio potpuno neupotrebljiv. Jednom sam ga čak usidrio s tri komada izolir-trake, ali opet nije bilo dobro jer je imao užasnu preciznost i nije se ni dalo vozit s njim.

Sickmanno1
24-03-2009, 22:20
Sa tim se slazem. Bolje kvalitetan gamepad nego jeftini volan. Ako zelis voziti sa volanom daj 900kn i mir...