PDA

Pogledaj cijelu verziju : FPMMORPRTT



W3DR4N
21-03-2009, 22:31
Naslov je hipotetski, a u punom nazivu bi bio First Person Massive Multiplayer Online Role Playing Real Time Tactics.

Iako sam vidio igru sa sličnim opisom žanra, to nije poanta teme.
Poanta bi bila forsiranje developera da naguraju što više žanrova u istu igru.

Što smo dobili, bugovite igre koje ni same ne znaju kojem žanru pripadaju, pa su svi elementi površno odrađeni.
Gdje su one iskrene, čiste igre preciznih žanrova, koje se ne petljaju s elementima drugih.
FPS gdje je potrebno uz hrpu municije potamaniti gamad, bez inventorya, bez questova, bez vođenja cijele grupe sajdkikova.
RTS gdje je bitno s dvanaest tisuća mehaničkih škorpiona sravnati protivničku bazu sa zemljom, bez makromenadžmenta ekonomije, bez leveliranja unita i sličnog.

Čiste žanrove. Rajt nau.

TeraBajt
21-03-2009, 22:32
neka verzija toga je onaj kineski/japanski/voteva Counter Strike, nekakva blentava prerada blue shifta.

Arbiter of Change
21-03-2009, 22:34
To je zato jer mi gameri mislimo da smo nakon godina kroz koje se gaming razvijao, kao hobi i kao industrija, postali naglo i preko noći pametni pa su sad developeri dužni udovoljavati nam "pametnim, višestranim i sofisticiranim" igrama kako bi se mi u biti osjećali superiorniji jer su svi ti naslovi u biti lakši baš zbog tog razvodnjavanja. Danas da izađe neka igra koja je jasno ukorijenjena u jednom i samom tom žanru (Serious Sam, primjera radi) većina scena bi to popljuvala kao nešto arhaično što ne pripada u današnji svijet gaminga.

Mainstream, jel'te.

Feanor
21-03-2009, 22:35
Uf W3DRANE sto si nabrijan veceras!!!1 PMS? hehe šalim se... Da to naguravanje 150 zanrova u jednu igru vrlo vrlo rijetko ispadne dobro... Evo ovako s glave jedini primjer dobre igre bi bio Operation Flashpoint, FPS, TPS simulacia vojnog puskaranja, bilo na nogama, tenku,helići ili avionu, sa solidnim Mp-om...

Nodakim
21-03-2009, 22:48
Gdje su one iskrene, čiste igre preciznih žanrova, koje se ne petljaju s elementima drugih.
FPS gdje je potrebno uz hrpu municije potamaniti gamad, bez inventorya, bez questova, bez vođenja cijele grupe sajdkikova.
RTS gdje je bitno s dvanaest tisuća mehaničkih škorpiona sravnati protivničku bazu sa zemljom, bez makromenadžmenta ekonomije, bez leveliranja unita i sličnog.




Dao sam im lošu ocjenu?

Hellboy
21-03-2009, 22:51
Hm, uzevši u obzir da se trenutno tržište, kao i cijela gaming industrija koristi klonovima, lošim nastavcima i remakeovima, možda ti devsi pokušavaju postati sjajno svjetlo u tom tunelu. Trpanje hrpe stvari u jednu igru ili jednostavno izrada igre koje ne spada u nijedan definirani žanr ne mora nužno biti loše.

Sonic_Moronic
21-03-2009, 22:54
Dobri su mi hibridi. Ali nisam igrao novije igre, pa nemam što reći. :(

3 žanra je dosta, uglavnom.

IGoR_2803
21-03-2009, 23:54
samo jedno ću reći... hoću takav starcraft 2 i diablo 3...

Sickmanno1
21-03-2009, 23:54
samo jedno ću reći... hoću takav starcraft 2 i diablo 3...

:pray:

Poznavajuci blizzard tak i bude ˇˇ

D.E.M.O.
22-03-2009, 00:04
to se mora desiti ako zelimo nove igre online :(

Herr Schnitzel
22-03-2009, 00:16
RTS gdje je bitno s dvanaest tisuća mehaničkih škorpiona sravnati protivničku bazu sa zemljom, bez makromenadžmenta ekonomije, bez leveliranja unita i sličnog.
Da, vratimo se u doba C&C-a. Odma sada odma.

Arbiter of Change
22-03-2009, 09:26
Može, ali samo ako toljage imaju dizajnerski potpis na sebi.

Inače, nećete vjerovati, ali 4Chan to the rescue tako da se nadoveže na moj prethodni post:

once gaming went mainstream it was doomed.

anything mainstream has to be two things;

1. Cool ; it has to follow trends and be accesible to the average joe simp who can barely work a controller, it also has to be plausible for women/girls to play it. I mean for christ sake we're on Resident Evil 5. Call the game what you want, it's as generic and tired as you want, it does almost nothing new, and it's image and enviorment is so borrowed and unoriginal. Just stick 24 with Black Hawk Down and add zombies.

2. Predictable as fuck ; anything that hasn't been tried and tested isn't worth the millions it would cost to make, especially in this day and age. Hence new ideas are hard to come by, even Mirror's Edge despite being lauded as original, has been done a good few times before with mods for games, and heck even full games like Track and Field shit.

If you want originality, go with indie games. They're better and more original then mainstream stuff. Games like Audiosurf will last longer, and bring something completely new to the table, and on top of that they're a lot cheaper.

I know a lot of people are going to say "oh they're not that bad". But on an artistic level they're a disgrace. As far as gameplay goes, they're average. They provide what would've been an average experience in the 90's and make up for it with impressive visuals.

I think yahtzee says it best. We're not pursuing the next chess anymore, just the next quick fix of goo goo gah oh look Hollywood dribble.

Babitz
22-03-2009, 11:26
Onda nisu ni filmovi ni glazba jer i kod njih imaš kolko oćeš toga što je napravljeno čisto radi želja potrošača.

eddie2142
22-03-2009, 11:29
umjetnost = slike = grafika = razlogzbogkojegnevaljajuigre

aka

ovo sto vi pricate nema smisla

Babitz
22-03-2009, 11:30
Nije ni ovo tvoje imalo pretjeran smisao, no odjebimo od oftopika.

W3DR4N
22-03-2009, 13:47
RTS gdje je bitno s dvanaest tisuća mehaničkih škorpiona sravnati protivničku bazu sa zemljom, bez makromenadžmenta ekonomije, bez leveliranja unita i sličnog.
Da, vratimo se u doba C&C-a. Odma sada odma.


Jep, zato Red Alert 3 jest ponajbolja nova strategija.
Igra može biti moderna unutar domena svog žanra.

Herr Schnitzel
22-03-2009, 15:12
Jep, zato Red Alert 3 jest ponajbolja nova strategija.
Igra može biti moderna unutar domena svog žanra.
Po tebi, mozda. Ali ta igra mehanikom i izvodjenjem nikako nije moderna. Ovako nesto igrao sam i u prijasnjim nastavcima. A bolje da ne govorim kako su upropastili cijeli Red Alert stih sa tipicnim "nemamo-vise-ideja" pretjerivanjem.

cham3leon
22-03-2009, 17:47
Naguravanje više žanrova u jedan naslov je dosta rizično. Ako uspješno u jednoj igri pomiješaš elemente više žanrova, dobiješ super igru, ali to je vrlo teško, tako da 90% tih pokušaja ode u vjetar. Kad znaš što radiš, i znaš u detalje koju će ulogu element kojeg žanra imati u igri, možeš probati. Ali silovanje multi - genre koncepta je road to fail.

W3DR4N
22-03-2009, 20:15
To je zato jer mi gameri mislimo da smo nakon godina kroz koje se gaming razvijao, kao hobi i kao industrija, postali naglo i preko noći pametni pa su sad developeri dužni udovoljavati nam "pametnim, višestranim i sofisticiranim" igrama kako bi se mi u biti osjećali superiorniji jer su svi ti naslovi u biti lakši baš zbog tog razvodnjavanja. Danas da izađe neka igra koja je jasno ukorijenjena u jednom i samom tom žanru (Serious Sam, primjera radi) većina scena bi to popljuvala kao nešto arhaično što ne pripada u današnji svijet gaminga.

Mainstream, jel'te.


Igrači se kroz godine mijenjaju. Stari odlaze, novi dolaze, a oni se nisu izigrali "čistih" igara.
Ako je toliko bitno miješati žanrove da igra uspije, zašto je wii najprodavanija konzola?
Zašto je The House of the Dead: Overkill popularniji od svih shootera nove generacije, a radi se o prejednostavnom i prestarom konceptu raila?

Prava je istina da igrači nemaju pojma što žele.
Žele odličnu igru, no ne znaju kako bi je izradili.
Proizvođači su ti koji sile više žanrova jer nemaju svježih ideja ostati unutar granica svog žanra.

Arbiter of Change
22-03-2009, 20:30
Igrači se kroz godine mijenjaju. Stari odlaze, novi dolaze, a oni se nisu izigrali "čistih" igara.
Ako je toliko bitno miješati žanrove da igra uspije, zašto je wii najprodavanija konzola?
Zašto je The House of the Dead: Overkill popularniji od svih shootera nove generacije, a radi se o prejednostavnom i prestarom konceptu raila?

Prava je istina da igrači nemaju pojma što žele.
Žele odličnu igru, no ne znaju kako bi je izradili.
Proizvođači su ti koji sile više žanrova jer nemaju svježih ideja ostati unutar granica svog žanra.
Wii... nagađam, ali vjerojatno jer je pristupačan. Za konkretnu popularnost nekih žanrova kod Wii-a zasluge primarno idu intuitivnim (gdje možda mogu povući paralelu sa jednostavnim, tj. malo koja igra sa Wii-a je strahovito komplicirana ili numbers-heavy, vjerojatno kao što kažeš jer pripadaju manje-više "čistim žanrovima"), a samim time i u većini slučajeva (osim ako devsi ne zahebu nešto) pristupačnim kontrolama.

Apsolutno, igrači nemaju pojma što žele... ali to nešto mora izgledati lijepo i imati najbolju moguću fiziku pa makar sama igra bila ništa drugo do li reciklirani gameplay iz '90-ih koji se oslanja na nove tehnologije kako bi se čini next-genom (znam da sam i Bogu više dosadan koliko isto ponavljam, ali šta ćeš). Naravno, neznanje ih ne spriječava da bitchaju u velikim brojevima o tome što ne valja u drugim igrama i tako su devsi zgrabili komade iz svih žanrova te ih prikrpali zajedno stvarajući igre koje ni same ne znaju što su (primjera radi; open ended se sada svugdje gura jer su ljud iz nekog razloga opsjednuti njime... sad nijedna igra nije dobra "ako ne možeš ići svuda kao u GTA").

Hellboy
22-03-2009, 20:34
Što nedostaje gameplayu iz '90-ih? Mnogo lijepih igara vuče korijene iz prošlog stoljeća.

cham3leon
22-03-2009, 20:36
Tako je, to nam je falilo: GTA. Ključna igra zbog koje se ide u bjesomučno miksanje žanrova. Glavni razlog zašto se ide u žanrovske čušpajze na silu je ta igra koja je ponudila vožnju i pucnjavu u jednom stabilnom i vrlo zabavnom obliku (doduše hardverski zahtjevnom, ali nmvz). Pogledajte npr. što je napravila od Driver serijala. Sve je donekle bilo dobro do trojke koja je pokušala biti GTA. Tako su što prije dodali trčkaranje pješke i pucanje koje je bilo tako užasno izvedeno da je potpuno uništilo igru, iako bi na kraju propala i bez toga zbog velikog popupa i ostalih propusta.

Arbiter of Change
22-03-2009, 20:37
Što nedostaje gameplayu iz '90-ih? Mnogo lijepih igara vuče korijene iz prošlog stoljeća.
Ništa. :)
Osim što je recikliran po tko zna koji put kako bi se prodao novim klincima bez ikakvog napretka... bez da on ovisi o samim tehnologijama, naravno.

Babitz
22-03-2009, 20:59
Meni ide na jetru što svaka pucačina jednostavno mora imat vozilo. :(
Taj trend postoji već par godina.

Sonic_Moronic
22-03-2009, 21:13
@Arby - Koja slučajnost, baš sam danas gledao Yahtzee-eve filmiće, i čuo taj citat. :D

Ja ne vidim ništa loše u recikliranju 90-ih. Problem je što je to recikliranje preloše. Radije ću zaigrati neki side-scroll shooter nego ove next-gen spektakle. :(

D.E.M.O.
15-04-2009, 18:50
http://img9.imageshack.us/img9/6747/roflzorzaaaa.jpg (http://img9.imageshack.us/my.php?image=roflzorzaaaa.jpg)


y.y

Guber
18-04-2009, 22:14
Jep, zato Red Alert 3 jest ponajbolja nova strategija.
Igra može biti moderna unutar domena svog žanra.
Po tebi, mozda. Ali ta igra mehanikom i izvodjenjem nikako nije moderna. Ovako nesto igrao sam i u prijasnjim nastavcima. A bolje da ne govorim kako su upropastili cijeli Red Alert stih sa tipicnim "nemamo-vise-ideja" pretjerivanjem.

potpis

zaserali su

Raz
18-04-2009, 22:16
Jep, zato Red Alert 3 jest ponajbolja nova strategija.
Igra može biti moderna unutar domena svog žanra.
Po tebi, mozda. Ali ta igra mehanikom i izvodjenjem nikako nije moderna. Ovako nesto igrao sam i u prijasnjim nastavcima. A bolje da ne govorim kako su upropastili cijeli Red Alert stih sa tipicnim "nemamo-vise-ideja" pretjerivanjem.

potpis

zaserali su
potpis, jedinica je najbolja