PDA

Pogledaj cijelu verziju : Watchmen



W3DR4N
21-03-2009, 22:11
Strip je vani već jedno 20-25 godina. Kako to da je evo baš sad najbolji superhero strip, a nitko ga nije spomenuo zadnjih, saj it, od kad je napravljen?
Općenito mi smeta trend holywoodske instantne popularnosti starih predložaka, a watchmen je zlatni primjer toga.

Feanor
21-03-2009, 22:15
Pa svi hvale film. E da BTW fil je trebao biti sniman tamo negdje sredinom ili krajem osandesetih ali se glavnom crtaču nije svidio koncept i nedostatak tehnologije i tadašnji redatelj pa je holivud taj film ostavio na layaway dok se ne podigne standard tehnologije...

Raz
21-03-2009, 22:21
U ovom mi je slučaju drago što je Hollywood napravio ovaj potez jer inače vjerojatno nebi saznao za strip i pročitao to remek djelo.

Sickmanno1
21-03-2009, 22:52
Ja sam znao za taj strip prije nego sto je film najavljen. Ustvari svatko drugi tko voli stripove vjerovatno je cuo za taj. Ne mozes usporedivati Watchmen sa jednim Spidermanom ili Supermenom ili ostalim prozvakanim junacima koji imaju izmeduostalog i svoje pahuljice, a da nepricam o tenisicama, torbama itd.

Ista stvar bi se desila i da sad neznam najave film Transmetropolitan...onak pun kofer ljudi bi bilo zbunjeno a ja bi bio very happy....

Makar se to nece desiti ^^

Death By Sexy
22-03-2009, 02:20
Snobovi uvijek žele biti drukčiji.

The Boz
22-03-2009, 02:54
Watchmen je uvijek bio "najbolji strip ikada". Samo su nekada rasprave o "najboljem stripu ikada" bile ograničene na razne stripovske komune, i nisu se prelijevale baš toliko. Welcome to mainstream.
Tvoj rant je logičan kao da kažem "Zašto sada svi seru o LHCu a prije dvajst godina nisu srali o Fermilabu?"

Maloki
22-03-2009, 12:10
Da nije pokrenuta tema na forumu vjerojatno se nikada ne bi ni zainteresirao za taj strip. HVALA TI PCPLAY FORUM!

TeraBajt
22-03-2009, 13:20
ovo owna ;D (http://www.newgrounds.com/portal/view/485797)

W3DR4N
22-03-2009, 13:50
Watchmen je uvijek bio "najbolji strip ikada". Samo su nekada rasprave o "najboljem stripu ikada" bile ograničene na razne stripovske komune, i nisu se prelijevale baš toliko. Welcome to mainstream.
Tvoj rant je logičan kao da kažem "Zašto sada svi seru o LHCu a prije dvajst godina nisu srali o Fermilabu?"

Watchmen je prosječan strip. Za godinu-dvije opet nitko neće pričati o njima.

Babitz
22-03-2009, 14:18
Zato jer je, kako je Boz reko, za strip gikčuge, ne za mainstream strip debile ko mi?

Ixy
23-03-2009, 00:08
Zapravo, koga i boli briga?

A što se tiče Watchmena, čuo sam davno za strip, al nisam ga nikad čitao.
Ne bih se složio da ga nitko nikad nije spominjao jer sam masu puta vidio po forumima razne Watchmen avatare, sigove i slično, a znam i dosta ljudi ovako koji su čitali strip davno prije nego je film najavljen.

Uostalom, bolje reciklirati prastari strip i napravit dobar film (a Watchmen je dobar film) nego po sedamstoti put cijediti jednu te istu novu franšizu.

Tebe stvarno više živcira sad Watchmen nego inače svi ti Spidermani, Batmani, Fantastične četvorke, Daredevili i slično?

W3DR4N
23-03-2009, 00:11
Da. Jer su zabavni.

Watchmen iz jeftine kostimirane zabave pravi nauku. A čitatelji/gledatelji te gluposti puše.

Feanor
23-03-2009, 00:14
Da, ili hult iz 2004 pa rimejk 2008, ili daredevil iz 200x i ove godine izlazi rimejk...ono wtf?

The Boz
23-03-2009, 00:18
Dakle nauka sama po sebi nemre bit zabavna?!
W3DR4N. I am disappoint.

Raz
23-03-2009, 00:22
Slažem se s Ixy-om. Bolje napraviti dobar remake Watchmena nego po stoti puta remake daredevila ili nekog drugog superhero filma.

W3DR4N
23-03-2009, 00:36
Dakle nauka sama po sebi nemre bit zabavna?!
W3DR4N. I am disappoint.

Znaš što sam htio reći. Nemoj izvraćati riječi.

m777
24-03-2009, 11:23
Vedrane, ponekad si mi stvarno loš.

Dreamer Deceiver
26-03-2009, 07:26
Strip je vani već jedno 20-25 godina. Kako to da je evo baš sad najbolji superhero strip, a nitko ga nije spomenuo zadnjih, saj it, od kad je napravljen?
Općenito mi smeta trend holywoodske instantne popularnosti starih predložaka, a watchmen je zlatni primjer toga.

kao šta su rekli, strip je popularan svih dvadeset godina koliko postoji, samo šta kod nas takva "kultura" nije dostupljena i nitko ne želi plaćati 300 kuna za neki strip koji je na engleski jezik. O filmu ne želim raspravljati jer ga još nisam pogledao. Kao šta su rekli, film, se trebao snimiti krajem 80-ih godina, pa negdje sredinom devedesetih, pa početkom ovog stoljeća ( trebao ga je režirati Aranofsky, pa je sada došlo u ruke Snydera. Čak mi je draže da je došao u ruke Snydera jer je lik geek za stripove, a cjenjeni aranofsky bi sjebao cjelu priču ( Silki Specter bi imala super moći, izbacili bi neke likove iz priče itd. )

TeraBajt
26-03-2009, 11:12
http://www.amazon.com/Watchmen-Alan-Moore/dp/0930289234

11 dolara, preawesume.

Maloki
26-03-2009, 14:22
120kn je u algoritmu, stigao mi je jučer.

Dreamer Deceiver
26-03-2009, 14:50
120 ? :shock:
prije je bilo oko 300 kn :S

TeraBajt
26-03-2009, 14:56
120 za prvi broj, a ne za cijelu knjigu, rajt?

The Boz
26-03-2009, 14:59
Svih 12....

TeraBajt
26-03-2009, 15:03
ja sam na amazonu našao za tih 120 kuna "Watchmen" sa drugim coverom i izdavačem, te V for Vendetta ;D. S time, da je neka akcija danas da ne plaćaš poštarine. Heh, sad roditelje nagovoriti...

The Great Duck
26-03-2009, 15:40
Nego,nije mi jasno,kažu najslavniji strip svih vremena...Što je onda Batmanom,Spidermanom,Supermanom,Alanom Fordom,Conanom...?I kako da ja tek sad čujem za njega?

Feanor
26-03-2009, 18:18
[kao šta su rekli, strip je popularan svih dvadeset godina koliko postoji, samo šta kod nas takva "kultura" nije dostupljena i nitko ne želi plaćati 300 kuna za neki strip koji je na engleski jezik. O filmu ne želim raspravljati jer ga još nisam pogledao. Kao šta su rekli, film, se trebao snimiti krajem 80-ih godina, pa negdje sredinom devedesetih, pa početkom ovog stoljeća ( trebao ga je režirati Aranofsky, pa je sada došlo u ruke Snydera. Čak mi je draže da je došao u ruke Snydera jer je lik geek za stripove, a cjenjeni aranofsky bi sjebao cjelu priču ( Silki Specter bi imala super moći, izbacili bi neke likove iz priče itd. )

Neko je čito novi playboy, baš kao i ja xD(koji sam prvi reko da se trebo film snimat pocetkom 80-tih)...

Dreamer Deceiver
26-03-2009, 18:25
zapravo nisam čitao plejboj, već sam to negdje na netu pronašao, te sam također pročitao da je redatelj trebao biti terry gilliam ( bivši monty pythonovac )

bezimeni
08-04-2009, 19:14
Da. Jer su zabavni.

Watchmen iz jeftine kostimirane zabave pravi nauku. A čitatelji/gledatelji te gluposti puše.

Nakon što sam pogledao film moram se složiti sa ovim postom.

Raz
08-04-2009, 19:27
Morat ću čim prije pogledati Watchmen pa nije valjda toliko podbacio :cry: . Na IMDb je dobio 8/10 što je jako solidna ocjena.

###DK###
08-04-2009, 19:36
Morat ću čim prije pogledati Watchmen pa nije valjda toliko podbacio :cry: . Na IMDb je dobio 8/10 što je jako solidna ocjena.

I više nego solidna. Odlična ocjena.
Malo je filmova koji su dobili preko 8.

bezimeni
08-04-2009, 19:57
Likovi su u najmanju ruku čudni.Neuvjerljivo su prikazani .Nite Owl ( onaj Batman copycat ) je totalno pederkast lik.Ne može postići erekciju osim ako komad nije u lateksu :roll: .Kompletna njegova pojava je pederkasta što je po meni , nespojivo sa nekim likom koji šora najtvrdokornije zatvorenike i to sve u 16.A kompletnu snagu crpi iz svojih naočala...barem su to tako prikazali u filmu pošto su baš te naočale jedino spomenute kao nešto ekstra kod tog lika.
Silk Spectre je također neuvjerljiva .Likovi trgaju sve živo a nigdje nije objašnjeno od kuda , kao i zašto..Rorschach je jedino uvjerljivo prikazan.Znam da se radi o stripu i da nebulozno u jednom stripu tražiti nekakvu realnost ali previše je tu trivijalnosti čak i za jedan film po stripu .
Možda je moja krivica što nisam pročitao strip pa bi neke stvari legle na svoje mjesto .

I najgore od svega , film je prilično dosadan.Tak da ne vidim od kuda tolika strka oko ovih likova.

###DK###
08-04-2009, 20:09
Trebao bih i ja pogledati film, pa baš da vidim kako to izgleda.

Feanor
08-04-2009, 21:48
Likovi su u najmanju ruku čudni.Neuvjerljivo su prikazani .Nite Owl ( onaj Batman copycat ) je totalno pederkast lik.Ne može postići erekciju osim ako komad nije u lateksu :roll: .Kompletna njegova pojava je pederkasta što je po meni , nespojivo sa nekim likom koji šora najtvrdokornije zatvorenike i to sve u 16.A kompletnu snagu crpi iz svojih naočala...barem su to tako prikazali u filmu pošto su baš te naočale jedino spomenute kao nešto ekstra kod tog lika.
Silk Spectre je također neuvjerljiva .Likovi trgaju sve živo a nigdje nije objašnjeno od kuda , kao i zašto..Rorschach je jedino uvjerljivo prikazan.Znam da se radi o stripu i da nebulozno u jednom stripu tražiti nekakvu realnost ali previše je tu trivijalnosti čak i za jedan film po stripu .
Možda je moja krivica što nisam pročitao strip pa bi neke stvari legle na svoje mjesto .

I najgore od svega , film je prilično dosadan.Tak da ne vidim od kuda tolika strka oko ovih likova.

Pa mozda baš zato, jel znas na sto supermen ima fetiš, jel znaš kad je Spiderman ima problema s potencijom, jel je ikad u Batmanu poginulo pola grada za opce dobro Jeli kad Zagor imo psihičkih problema, jeli wolverine ružan za popizdit, a isto tako i lud u glavu... Jel se u bilokojem drugom stripu spominje kenedijevo ubojstvo i ko je to mogao izvrsiti, implicira na Nixonovo ubojstvo nacionalnog heroja...

bezimeni
08-04-2009, 22:43
Svaki superheroj ima svoju slabu točku...ali u drugim ,spomenutim filmovima to uvjerljivije prikazano .U ovom je filmu to sve neobjašnjeno , nedorečeno. , površno sa lošom karakterizacijom likova..ali ponavljam ,možda je problem samo do filma jer strip nisam čitao.Likovi u filmu su jednostavno dosadni (osim Rorschacha u zatvoru ) .

Feanor
08-04-2009, 22:46
I think I see a problem, here... lolz... Procitaj strip, same price heroja sto ih progoni i zasto su onakvi kakvi jesu saznas iz flashbackova, koji su vjerovatno najbolji djelovi stripa, mislim to vraćanje u proslost kroz pojedinog lika...

bezimeni
08-04-2009, 22:50
Štima...budem kada uhvatim veremena i volje ali jedan ovako razvikani film je to trebao bolje odraditi...IMAHO.

Feanor
08-04-2009, 22:53
Ako nemas vremena pogledaj si motion comicse, kadrovi isti ko u stripu samo lagano u pokretu i perfektno sinkronizirni glasovi na engleskom naravno, od strane jednog lika koje predobro skida rorshacka... 12 epizoda po pola sata traje svaka...Ima sveukupno 2,3 gb...

Dreamer Deceiver
09-04-2009, 20:28
Štima...budem kada uhvatim veremena i volje ali jedan ovako razvikani film je to trebao bolje odraditi...IMAHO.

također, pričekaj DC verziju filma koja ce imati dodatnih pola sata :)

D.E.M.O.
10-04-2009, 03:29
ne znam..podvojena su misljenja. mislim da cu ipak pogledati :)

W3DR4N
10-04-2009, 07:33
Možda je moja krivica što nisam pročitao strip pa bi neke stvari legle na svoje mjesto .

Nije tvoja krivica. Film je ekranizacija stripa, pa je njegova zadaća da ga uspješno nadomjesti.

Jesi li isto rekao za Batmana, ili ti je film bio dovoljno zabavan bez čitanja strip predloška? Conana, Spidermana, Xmene, Hulka, Ironmana, ...?

Dreamer Deceiver
10-04-2009, 08:46
Možda je moja krivica što nisam pročitao strip pa bi neke stvari legle na svoje mjesto .

Nije tvoja krivica. Film je ekranizacija stripa, pa je njegova zadaća da ga uspješno nadomjesti.

Jesi li isto rekao za Batmana, ili ti je film bio dovoljno zabavan bez čitanja strip predloška? Conana, Spidermana, Xmene, Hulka, Ironmana, ...?

gdje je fejspalm smajl kad ga najviše trebaš...
kad već toliko prdiš oko toga, zanima me kako biš ti ekranizirao tako kompliciran strip u film.
Velika je razlika između Watchmena/vendette koje imaju poprilično kompliciranu i slojevitu radnju od nekog tamo xy marvelovog stripa

W3DR4N
10-04-2009, 08:52
Kompliciran i slojevit strip... :rotfl:
Watchmen je ista jeftina zabava kao i sve nabrojano, samo je napisano tako da zavara čitatelja i izgleda "duboko".

Recimo, istu umjetničku vrijednost imaju dvije rečenice:
Uzdigao sam se iz grobova svojih predaka, kako bih požnjeo zagađene duše zemaljskog života.
i
Otišao sam u dućan kupiti pola kruha i dvadeset deka salame.

To što ova prva zvuči dublje od druge, ne znači da je pametna i umjetnički vrijedna.
Takvim pristupom često metal bendovi kupuju mistiku i dubinu u svojim ispraznim tekstovima.

btw
Kvalitetan redatalj uspješno ekranizira knjige od parsto, pa i par tisuća stranica.

Dreamer Deceiver
10-04-2009, 09:31
gdje je opet stari dobri fejspalm smajl :(
si pročitao strip ? nisi ? Strip ima puno više dubine i sto puta bolju priču od ispraznog marvela i njegovih me smash heroja i villiana. Ali dobro, ti si " ja želim biti kul, pa ću sve šta je ljudima dobro i super popljuvati kako bi bio altrenativan i kul " wedran, pa ti je oprošteno :)
Ali kad si već toliko pametan i mudar, zašto sam ne napraviš neko duboko remek djelo ? To tebi ne bi predstavljao neki veći problem pošto si najpametniji na svijetu, šta ne ?

EDIT : i koji su to redatelji ?
Peter jackson sigurno nije jer su njegovi filmovi popularni, a ti prezireš sve šta je popularno pa zbog toga ne vjerujem da ti je on kvalitetan redatelj.

W3DR4N
10-04-2009, 09:40
gdje je opet stari dobri fejspalm smajl :(
si pročitao strip ? nisi ? Strip ima puno više dubine i sto puta bolju priču od ispraznog marvela i njegovih me smash heroja i villiana. Ali dobro, ti si " ja želim biti kul, pa ću sve šta je ljudima dobro i super popljuvati kako bi bio altrenativan i kul " wedran, pa ti je oprošteno :)

Došao sam do trećine i skužio da čitam dosadnu glupost. Priča je jednako duboka i dobra kao i Marvel (ili loša, ovisno o točki gledišta), samo što je Marvel popularniji jer ima daleko kvalitetnije osmišljene i prepoznatljivije likove.
Izgleda da ti pljuješ po onom dobrom i popularnom.

Watchmen je čista alternativa onima koji ne žele priznati Marvelovu superiornost na polju superhero stripova.

Ako mi objasniš što je toliko "duboko" u tome, priznati ću ti. Ništa.. dubok je eto, sam od sebe.


Ali kad si već toliko pametan i mudar, zašto sam ne napraviš neko duboko remek djelo ? To tebi ne bi predstavljao neki veći problem pošto si najpametniji na svijetu, šta ne ?

Zašto bih pisao ako me to ne zanima? Znači moram biti pisac da bih konstatirao kako je nešto dobro ili loše?



EDIT : i koji su to redatelji ?
Peter jackson sigurno nije jer su njegovi filmovi popularni, a ti prezireš sve šta je popularno pa zbog toga ne vjerujem da ti je on kvalitetan redatelj.

Peter Jackson ima jedan popularan film, tako da ne vidim zašto ga pozivaš. Ja ne prezirem popularno, već loše.

Dreamer Deceiver
10-04-2009, 10:26
[quote=Dreamer Deceiver]gdje je opet stari dobri fejspalm smajl :(
si pročitao strip ? nisi ? Strip ima puno više dubine i sto puta bolju priču od ispraznog marvela i njegovih me smash heroja i villiana. Ali dobro, ti si " ja želim biti kul, pa ću sve šta je ljudima dobro i super popljuvati kako bi bio altrenativan i kul " wedran, pa ti je oprošteno :)

Došao sam do trećine i skužio da čitam dosadnu glupost. Priča je jednako duboka i dobra kao i Marvel (ili loša, ovisno o točki gledišta), samo što je Marvel popularniji jer ima daleko kvalitetnije osmišljene i prepoznatljivije likove.
Izgleda da ti pljuješ po onom dobrom i popularnom.

Watchmen je čista alternativa onima koji ne žele priznati Marvelovu superiornost na polju superhero stripova.

Ako mi objasniš što je toliko "duboko" u tome, priznati ću ti. Ništa.. dubok je eto, sam od sebe.


Ali kad si već toliko pametan i mudar, zašto sam ne napraviš neko duboko remek djelo ? To tebi ne bi predstavljao neki veći problem pošto si najpametniji na svijetu, šta ne ?

Zašto bih pisao ako me to ne zanima? Znači moram biti pisac da bih konstatirao kako je nešto dobro ili loše?



EDIT : i koji su to redatelji ?
Peter jackson sigurno nije jer su njegovi filmovi popularni, a ti prezireš sve šta je popularno pa zbog toga ne vjerujem da ti je on kvalitetan redatelj.

Peter Jackson ima jedan popularan film, tako da ne vidim zašto ga pozivaš. Ja ne prezirem popularno, već loše.[/quote:1jb6s8vs]

Super, znači pročitao si trećinu knnige i zaključio da je sranje, super za tebe :bravo:
Znači vjerujem da si ti onaj koji zagasi filmove odmah na početku ako su mu dosadan na prvih dvadeset minuta bez obzira da je ostatak odličan. Još jednom bravo :bravo:

Marvel je u americi popularan iz razloga šta ameri vole šareno i skoro sve sa happy endom, dok se to u zadnje godine poprilično promjenilo jer im je očito dopizdilo da marvel konstantno radi na istu šablonu.

Watchmen altrenativa marvelu :rotfl: :rotfl:
Veću glupost nisam duže vremena pročitao.
Zašto je strip dubok ? upravo radi likova koji svaki ima svoju dubinu, svaki ima ono nešto šta ga goni, a to biš i sam skužio da si malo duže čitao strip ali nema veze :roll:
uzmi primjer onog psihijatra koji je počeo ludjeti pod utjecajem rorsacha tokom psihoanalize, uzmi primjer rorsacha kojem je sve crno ili bijelo, nema sivoga i uzmi Veidta koji jedini shvaća šta se treba napraviti da bi se svijet spasio ( također ni to nisi skužio, pošto si pročitao samo trećinu stripa :roll: ). Likovi su raznovrsni, nisu jednolični i monotoni poput marvelovih likova.

Nemoj me krivo shvatit, i sam volim čitat marvelove stripove, a ko klinac sam obožavao spider mana, ali znaš šta ? dopizdio mi je. Znaš zbog čega ? Upravo radi toga jer je monoton i predvidljiv.

Sam reka da nešto trebaš napisat ? snimi film, napravi album, nacrtaj nešto. Ako već toliko kritiziraš ostale umjetnike, napravi ti sam nešto pa da vidiš kako je teško napraviti neko remek djelo dok ostali znaju samo kritizirat i hvalit.

W3DR4N
10-04-2009, 11:24
Super, znači pročitao si trećinu knnige i zaključio da je sranje, super za tebe :bravo:
Znači vjerujem da si ti onaj koji zagasi filmove odmah na početku ako su mu dosadan na prvih dvadeset minuta bez obzira da je ostatak odličan. Još jednom bravo :bravo:

Naravno. Isto kao da mi kažeš da je zadnjih 20 minuta nekog filma najbolje. Što mi to vrijedi kad je prva dva sata dosadan.
Djelo jest cjelina, no mora imati konstantnu kvalitetu (s neznatnim oscilacijama) od početka do kraja.
Knjiga, strip, film, igra, glazbeni album. Već na trećini možeš zaključiti valja li ili ne. Ako se siliš sve odrađivati do kraja, gubiš masu vremena na stvari koje nisu vrijedne tvoje zainteresiranosti.




Marvel je u americi popularan iz razloga šta ameri vole šareno i skoro sve sa happy endom, dok se to u zadnje godine poprilično promjenilo jer im je očito dopizdilo da marvel konstantno radi na istu šablonu.

Ne podcjenjuj ameriku. Oni su trendseteri, a mi copycatovi. Sve što nosiš, gledaš i želiš došlo je jer su oni tako odredili.


Watchmen altrenativa marvelu :rotfl: :rotfl:
Veću glupost nisam duže vremena pročitao.

Nego što je? Gledano sa strane tržišta, DC je konkurent Marvelu. Watchmeni su njihova uzdanica za to.


Zašto je strip dubok ? upravo radi likova koji svaki ima svoju dubinu, svaki ima ono nešto šta ga goni, a to biš i sam skužio da si malo duže čitao strip ali nema veze :roll:

I zbog toga je dubok. Jer su likovima dali osobni motiv za razvoj?


uzmi primjer onog psihijatra koji je počeo ludjeti pod utjecajem rorsacha tokom psihoanalize, uzmi primjer rorsacha kojem je sve crno ili bijelo, nema sivoga i uzmi Veidta koji jedini shvaća šta se treba napraviti da bi se svijet spasio ( također ni to nisi skužio, pošto si pročitao samo trećinu stripa :roll: ). Likovi su raznovrsni, nisu jednolični i monotoni poput marvelovih likova.

Nisi dovoljno čitao marvel.


Nemoj me krivo shvatit, i sam volim čitat marvelove stripove, a ko klinac sam obožavao spider mana, ali znaš šta ? dopizdio mi je. Znaš zbog čega ? Upravo radi toga jer je monoton i predvidljiv.

Zamisli da se Watchmen radi toliko dugo kao Spiderman. Davno bi izašao iz ideje i postao bjesomučno štemanje.


Sam reka da nešto trebaš napisat ? snimi film, napravi album, nacrtaj nešto. Ako već toliko kritiziraš ostale umjetnike, napravi ti sam nešto pa da vidiš kako je teško napraviti neko remek djelo dok ostali znaju samo kritizirat i hvalit.

Ko što rekoh. Ne trebaš biti zubar da znaš procjeniti je li zub šupalj.



Ono što me smeta je ta arogantnost i pomodnost. Watchmen ti je super jer je popularan, ali to ne vidiš ili ne želiš vidjeti. Trenutno najpopularnija ekranizacija je popularna jer je toliko alternativna i duboka i kul. Ne, plitka je, zabavna, i izrodila je običan blockbuster.

Za par godina stigne recimo Deadpool od Marvela, i opet će to biti najbolji Marvelov strip, najbolji strip općenito, najbolji strip lik i slično. Jednostavno gutaš ono što ti se servira.
Koliko je prošlogodišnji Iron Man bolji od Watchmena, ali jebiga, to je bilo prošle godine, a ove je Marvel smeće djetinjasto negledljivo. Trenutno nije u modi, pa ne valja.

Dreamer Deceiver
10-04-2009, 12:34
dragi moj, ja sam pročitao wočmen na nagovor prijatelja prije nego što je izašao trailer ;)
kao što sam pogledao shawshank redemption za kojeg sam prvi put čuo, neznajući da je prvi na imdbu, pa mi je odmah postao 2./3. najbolji film za razliku od nekih kojima je film odličan samo zato jer je "prvi" tako da ti do ne drži baš vodu. Watchmen je jako popularan u americi, bio i ostao ( ok, slažem se da je sada puno popularniji nego prije ) samo što ovdje neznamo za njega iz razloga što nam je strip kultura skoro pa nula ;)
I da, lakše ces napraviti odličan akcijski film ( primjer Iron Man, koji mi je puno bolji od razvikanog Dark Knighta ) na temelju nezahtjevnog predloška, nego na zahtjevnom predlošku ;)

bezimeni
10-04-2009, 12:35
Iron Man je bog i batina naspram Watchmen-a .Također i Batman serijal ( ovaj novi , stari je sranje na kubik)...i Spiderman.Svi su redom daleko kvalitetnije odrađeni od ovog filma .Film je dosadan a kompletna stvar je ispričana poput čuspajza. Jedino briljira na vizualnom polju.Efekti su fenomenalni ali ne mogu nadomjestiti neuvjerljivost.

Dreamer Deceiver
10-04-2009, 12:45
za film wočmen neću komentirati jer ga još nisam pogledao, a što se tiče Iron Mana, film je odličan. Najbolje odrađen marvelov superjunak i deset puta bolji film od spidermana, hulka ( pogotovo starog ), punishera i ostalo.
Ali nemoš govoriti da je Watchmen strip sranje, jer nije. Ako ne vjerujete meni, vjerujte kritičarima :)

Maloki
10-04-2009, 13:45
Jedino prvi dio filmova o Spidermanu je dobar, dvojka je bezveze, a trojka je smeće.
Iron Man je zakon. I milim da će ovaj novi o Wolverineu isto biti dobar.

Feanor
10-04-2009, 14:20
Iron Man je bog i batina naspram Watchmen-a .Također i Batman serijal ( ovaj novi , stari je sranje na kubik)...i Spiderman.Svi su redom daleko kvalitetnije odrađeni od ovog filma .Film je dosadan a kompletna stvar je ispričana poput čuspajza. Jedino briljira na vizualnom polju.Efekti su fenomenalni ali ne mogu nadomjestiti neuvjerljivost.

Kad mislis na stari Batman mislis na onaj sa valom kilmerom, georgom cloonyem i švajcenegerom a ne ona prva dva od tima burtona??'

bezimeni
10-04-2009, 14:43
Mislim na cjelinu .To što je prvi Burton-ov bio vrlo dobar ( ponajviše zbog odličnog Nicholson-a ) , drugi tak-tak ( iritirajući pingvin ) ne mjenja činjenicu da je taj prvi serijal bio govno.Da nije bio govno teško da bi sada ponovno snimali novi serijal .Vidjeli su potencijal za zaradom upravo zbog katastrofalnog prvog serijala.Ali idemo previše izvan teme...

bezimeni
15-04-2009, 07:30
A čemu si točno razmišljao nakon pogledanog Watchmena ?

Ja sam razmišljao kako to ti obični ljudi koji nisu super heroji ( osim onog plavog pimpeka ) se mogu izmicati mecima , šorati sve živo i neživo , razbijati golim šakama zidove.....a da to nigdje nije objašnjeno .Kako , zašto . Da je netko u filmu rekao da su to mutanti ok. mutanti su i mogu.Da ih je ugrizao radioaktivni pauk ili da dolaze sa Kriptona , opet bih rekao ok.Zašto je npr. onaj "pametni" (Ozymandias) jači od dvojice istovremeno ? Kako se on izmiče mecima .Pa šorao je Rorschach koji je lomio ruke prije toga mrgama od 200 kila a onaj pederko Nite Owl II kao da nije ni postojao.Kako te jedam takav neuvjerljiv i nedorečen film može natjerati na bilo kakvo razmišljanje osim o njegovoj nebuloznosti .Koliko sam ja skužio riječ je o običnim ljudima koji su navukli kostime ( osim plavog pimpeka ) i nigdje u filmu nije objašnjeno od kuda im specijalne sposobnosti .Jedni lik koji je donekle uvjerljivo prikazan je Rorschach tj. dobro je prikazan njegov luđački karakter .

bezimeni
15-04-2009, 13:03
A... nije bitna uvjerljivost nego su bitne kvazi filizofije koje su toliko puta do sada već prožvakane..ok.Ukusi očito .Meni je film neuvjerljiv , banalan i dosadan.Jedino što vrijedi su specijalni efekti.

Feanor
15-04-2009, 13:41
Pa u stripu je relativno objasnjeno... te njihove ''super moći''... Jeli voliš film Rambo, jeli objašnjeno kako drvena strelica ''skine'' helikopter. Jeli objašnjeno u x-menu odakle te mutacije i zašto na svakog djeluju drugačije(dobro je, ali totalno slabo), kako betmen moze ''popit'' batine i dalje lamat ruke. Pa covjek vjezba borilacke vjestine, brzinu, spretnost, agilnost...
A ako ti je dosadan film ovako, kako bi ti tek bio dosadan da prikazuju nightowla di dize utege ili vjezba na sipci...
BTW: Ozymandis je otkrio stroj za teleportaciju, bombu koja je ciljano razrušila pola new yorka(kako cujem u filmu, ja sam cito samo strip pa je bio drugaciji zavrsetak), mašinu koja je replicirala onu u kojoj se dr. manhatan ''stvorio'' i daje naznake(u stripu) da je stvorio mašinu koja mu daje veliku brzinu, sto objasnjava uhvaćeni metak, i u stripu se navodi kako je jedino ozymandis intenzivno vjezbao nakon zabrane watchmena, a svi drugi su samo ''odrzavali kondiciju'' osim roshacka koji je bio na terenu hehe...
Imas puno pravo govoriti da ti se film i/ili stip ne sviđaju, ali smatram da je malo (pre)hrabro govoriti da su strip i film loši i nezanimljivi... Over and Out :rambo:

bezimeni
15-04-2009, 21:11
Sve što si nabrojao u filmu ne postoji .Ili producenti nisu trebali iskasapiti film ili su trebali napraviti dva ili čak tri filma .Ovakav nema smisla ako se sa tom franšizom po prvi puta susrećeš na filmu .Film je površan i zbrda zdola.
Novi Batman je ispričan vrhunski.Upoznajš se sa likom od najranijih dana , još dok je bio klinac.Pratiš njegovu preobrazbu , gledaš priču a ne samo specijalne efekte.A Rambo je na vrhu drvenih strelica imao eksplozivno punjenje...čak sam kao klinac u 4. osnovne to skužio kada sam ga po prvi puta gledao :P .

Sickmanno1
15-04-2009, 23:48
bezimeni, film je napravljen za fanove, a ne za ljencine koji bi u 2 i pol sata da im se sve zivo objasni sto se objasnilo u serijalu stripova :P

Zar tebe zaista tako jako cudi sto je film losije prikazan od stripa? Zar je to prvi put da si gledao film koji je napisan po knjigi ili stripu koji su te ostavili ravnodusnima?

I zar postoji ili jedan film koji je baziran na nekoj knjizi ili stripu koji je bolji od svog izravnog oblika?

Uglavnom nisam jos sposoban udi pravo u raspravu jer sam strip procitao a film nisam pogledao, ali sve jace i jace sam napaljen na film :)

NHF naravno....

bezimeni
16-04-2009, 07:02
Batman ( novi ) je bolji od stripa ,Iron Man je bolji od stripa , Sin City je bolji od stripa ,Spiderman nije bolji ali je dostojno snimljen ...isto kao i Superman i mnogi drugi. Kod gledanja svih tih filmova nisi morao biti fan stripa ili ga pročitati da bi ti kompletna stvar bila jasna .O Watchmenu pričam isključivo o filmu koji mi je bio dosadan , banalan i površan a ne o stripu koji nisam čitao.A molio bih da se ne javljaju i raspravljaju o filmu oni koji film nisu gledali jer rasprava nema nikagvog smisla ako raspravljamo o filmu.I zašto bi film bio pravljen samo za fanove ? Onda su to trebali i naglasiti , fanovi naprjed ostali izbjegavati .

Ali toliko od mene ,rekao sam što sam imao.

Sickmanno1
16-04-2009, 10:31
Batman ( novi ) je bolji od stripa ,Iron Man je bolji od stripa , Sin City je bolji od stripa ,Spiderman nije bolji ali je dostojno snimljen ...isto kao i Superman i mnogi drugi. Kod gledanja svih tih filmova nisi morao biti fan stripa ili ga pročitati da bi ti kompletna stvar bila jasna .O Watchmenu pričam isključivo o filmu koji mi je bio dosadan , banalan i površan a ne o stripu koji nisam čitao.A molio bih da se ne javljaju i raspravljaju o filmu oni koji film nisu gledali jer rasprava nema nikagvog smisla ako raspravljamo o filmu.I zašto bi film bio pravljen samo za fanove ? Onda su to trebali i naglasiti , fanovi naprjed ostali izbjegavati .

Ali toliko od mene ,rekao sam što sam imao.


Batmanu je trebalo 5 losih filmova da bi nakraju ispao dobar :wink:

Iron Man nije bolji od crtanog serijala a kamoli od stripa. Mozda se varam ali siguran sam da strip nisi ni citao. Ali daleko od toga je film los...zapravo dosta je dobar, za razliku od spomenutog Spidermana.

Btw tamo gdje sam napisao da je film napravljen za fanove sam stisno :P i nadao se da ces skuzit, al nisi :(

Zabrinjavas me :(

Ali budi siguran da je hipe oko filma upravo dignut zbog fanova, za razliku od jednog Sin Citya koji je imao superpopularne glumce kao sto su Bruce i Abba...

Kostolomac
23-04-2009, 17:18
Ja jučer pogledao Watchmen i meni je bio odličan film. Jedino možda malo previše slo-mo efekta, ali cjelokupno nije smetalo. A kako su se frendice cerile na plavi pimpek :rotfl:
Sad još samo da se domognem stripa :)

Sgt. Bull
23-04-2009, 23:12
Oooj bezimeni kako lupaš čovječe božiji. Sin city bolji od stripa? Pa sin city film i jeste strip čovječe. Svaka riječ je ista kao u stripu. Batman nikada, ama baš nikada da glumi stotinu Ledgera i Balea neće biti bolji od stripa, ne zato što loše glume, naprotiv, već zato što je batman jednostavno kao i svaki drugi stripovski junak previše kompleksan da bi se uokvirio u jednom filmu. Jednostavno nemoguće. Spidermana je izvukao prvi dio, koji je iskreno rečeno i jedini koji ima dušu i koji vrijedi da se odgleda. Nastavci su mlaćenje prazne slame, izforsirani efekti sa uber tupavom pričom i ne može ni primisati stripu.

bezimeni
24-04-2009, 06:26
Možda tebi.Meni ne.Filmove koje sam nabrojao ću rado pogledati i po nekoliko puta .Stripove sigurno neću pročitati više od jednom , ako i toliko.U stvari šišmiša , pauka i željeznog nisam ni čitao još od malih nogu niti mi to pada na pamet.Grad grijeha jesam nakon pogledanog filma i da , film mi je bolji od stripa. Zato jer je fenomenalno snimljen.Živi ,pokretni strip. A puk je mlaćenje prazne slame jednako kao i strip , uostalom film jako vjerno prati same stripove .I hebe mi se za stripove , ono o čemu ja pričam su filmovi .Za sve navedene filmove , da bi uživao u njima , nisi morao biti poznavalac dotičnih stripova.U Sin city-u sam uživao i zainteresiran filmom tek nakandno sam pročitao strip .Film Watchmen me odbija od čitanja stripa .

Meni je film Watchmen daleko lošiji od gore nabrojanih filmova. Niti smrdi niti miriši.A to mi je najgore kod filma.

Feanor
04-05-2009, 12:43
Evo odgledao sam watchmena nakon što sam predhodno dvaput odgledao motion comicse i mogu reći da je atmosfera prenešena savršeno, ako je netko tko je čitao strip razočaran nedostatkom detalja nekih u filmu predlažem mu da malo bolje pogleda film jer su neki od tih detalja stavljeni vise kao easter egg heh.
Recimo ubojstvo kennedya, a Comedian kaze ''don't ask me where I'we been when Kennedy got shot'' u stripu
Onda recimo Rorshack kaze kad istrazuje Ozymandiusa ''maybe homosexual, got to investigate further'', a u filmu kad mu provale u kompjuter postoji folder ''boys''
Onda na ulici par puta vidiš onog malo crnca sto cita onaj paralelni strip(navodno ce se to pojaviti u directors cut verziji)
Ima stvarno puno puno dotalja iz stripa koji su vjesto skriveni u filmu, nemogu se sad svih i sjetiti....ali ugl. film je zkaon :P

bezimeni
04-05-2009, 15:09
Pogledao Watchmena nakon što sam dvaput pogledao Motion Comise i film nije savršen ali je jako jako dobar...Jako dobar, nego gdje je bezimeni da mu malo natrljam nos.

Nisi objektivan kao što ja ne bih bio objektivan sa npr. filmovima koje je snimio Sergio Leone jer favoriziram njegov stil.Tebi je jako dobar jer po tvojim riječima jako dobro prenosi atmosferu stripa na film.Meni je dosadan i površan jer strip nisam čitao i po prvi puta sam se susreo sa ovim likovima na ovome filmu.Film kao takav mi je bio glup.Nema nikakve ravnoteže među likovima na kakvu sam ja navikao .Bez te ravnoteže nema ni vezanja uz neki lik jer nema ni napetosti .Plavi pimpek je najjači lik na planetu i okolici te ga najpametniji čovjek na planetu nije uspio ni poškakljati kada ga je pokušao uništiti.Čak je i jedan Superman ima slabu točku te ga je jedan sasvim prosječni kriminalac stjerao u kut.Ovdje plavi pimpek mahne prstom i ode lik u prašinu ...bez veze.Lik tog plavog pimpeka je totalno suvišan...dok su ostali likovi obični ljudi koji su eto , dobro uvježbani ovaj plavi je sa super moćima i kao takav totalno strši poput prišta na nosu.

Electromaster
04-05-2009, 16:45
Čudi me kako se još nitko nije sjetio spomenuti Watchmen crtanu seriju. :P
OP crtane serije: YDDHHrt6l4w
Ja sam se rasplakao od koncentracije retajnosti u tome. :(

Film još nisam imao prilike pogledati, jer treba 100 godina da bilošto dođe u kino na Korčuli. :(

bezimeni
04-05-2009, 16:49
Film ti je više manje poput te crtane serije samo što je kao , jako ozbiljan i dubok.

Raz
04-05-2009, 16:50
Čudi me kako se još nitko nije sjetio spomenuti Watchmen crtanu seriju. :P
OP crtane serije: YDDHHrt6l4w
Ja sam se rasplakao od koncentracije retajnosti u tome. :(

Film još nisam imao prilike pogledati, jer treba 100 godina da bilošto dođe u kino na Korčuli. :(
Erm... mislim da to nije crtana serije već sprdačina iz filma (tj. iz stripa i motion comicsa... film još nisam gledao pa nemogu potvrdit) Ne gledat ako ne želite spoilere :P

Btw... sastrane piše poruka "I'm kidding, I made it. Please stop messaging me asking if it's real!!" :)

Electromaster
04-05-2009, 16:55
Imaš ti pravo, my bad. XD

The Boz
04-05-2009, 17:03
Doc Manhattan ti je višak lik? Erm... next time gledaj film s razumijevanjem.

Raz
04-05-2009, 17:05
Damnit... kad će to kod mene u kino, da se i ja priključim u ovu raspravu :cry: :)

bezimeni
04-05-2009, 17:23
Doc Manhattan ti je višak lik? Erm... next time gledaj film s razumijevanjem.

Mislim da sam ga upravo ja dobro razumio...reci mi koja je poanta u svemogućem i neuništivom liku ?

Raz
04-05-2009, 17:55
Doc Manhattan ti je višak lik? Erm... next time gledaj film s razumijevanjem.

Mislim da sam ga upravo ja dobro razumio...reci mi koja je poanta u svemogućem i neuništivom liku ?

Ako već tražiš poantu, možda je to da se poslije filma poistovijetiš s njim i zapitaš... dali bi stvarno želio spasit zemlju nakon šta vidiš kakvi su ljudi postali. On je praktički kao bog, bilo bi sasvim dovoljno da pucketne s prstima i sve izmjeni... ali zašto bi se mješao u jadne ljudske živote pošto on više ne želi imati udio u svemu tome.

Neznam... bar sam ja shvatio na taj način :wink:

bezimeni
04-05-2009, 18:05
I to sve samo zato jer nije na vrijeme izašao iz laboratorija...da je barem i nekakvu pamet pokupio istovremeno umjesto da ga kolega valja čitav film...a ovaj ne zna gdje bi rađe bio ...na Marsu ili Zemlji...ma LOL.

Feanor
04-05-2009, 18:18
.Čak je i jedan Superman ima slabu točku te ga je jedan sasvim prosječni kriminalac stjerao u kut.Ovdje plavi pimpek mahne prstom i ode lik u prašinu ...bez veze

Pa o tome i pričamo cijelo vrijeme, strip/film je nekarakterističan film o superherojima...U filmu nema tipičnog bad guya, svi zele ostvariti isti cilj, mir u svijetu ali svi to zele postići s različitim sredstvima,osim Manhattna ali on se vise i nemoze poistovjetit s covjekom(sto je opet puno bolje objasnjeno stripom)
Rorshack je zadrti desničar koji ne podnosi bilokakav oblik nepravde te mu je isti kaznjiv smrću,Night Owl je najtipičniji ''stripovski'' superheroj koji misli da mozes istući par mafijaša i da ćeš tako riješit svjetke probleme, Ozymandius whell ne zelmi spoilat al on je peder sa dobrim ciljem ali jako jako cudnim metodama ''izražavanja'',Comedian je znao oduvijek da je svijet osuđen na propast i bio je parodija ''modernog'' covjeka i zapravo ga nije bilo briga jer je znao da ce mu ovakav svijet uvjek opraštati extremne metode...

BTW-jedno malo razočarenje očekivao sam Dylanovu verziju All along the watchtowera, ipak su dylana citirali u stripu.

Raz
17-05-2009, 15:03
Yay, došao je i taj dan konačno. Danas uvečer idem u kino gledat Watchmen pa kasnije javim dojmove :D :D

Edit: Fak, kriva tema, ali nema veze...

amirix
13-07-2009, 14:55
il sam to samo ja ili mi je Watchem postao osrednji film nakon drugog gledanja__prvi put mi je bio odličan