PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Last Remnant (PC)



Aral
21-03-2009, 10:54
Pa evo da i ovu temu zapocnemo, ima je na consoleumu al ovo je picek verzija pa nek se nadje.

http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/lastremnant3sxga_2.jpg
Official site:Shttp://na.square-enix.com/remnant/
Demo download:Shttp://www.gamershell.com/download_40086.shtml


Prije svega nekoliko mjeseci, Square Enix objavio je da će njihov novi RPG naslov zvan The Last Remnant ugledati svjetlo dana i na PC platformi. Tada nam je bilo poznato jedino to da igra izlazi početkom godine, no danas nam je Square ponudio točan datum i detaljnije informacije o PC portu. Dakle, The Last Remnant u prodaji će se naći od 20. ožujka ove godine, a sadržavat će brojna poboljšanja i novitete u odnosu na verziju za X360. Ili tako barem obećavaju tvorci igre. Naime, kako dotična igra i nije pokupila zavidne kritike, Square Enix odlučio je PC portom ispraviti pogreške i propuste. Tako nas, za početak, očekuje bolji framerate, naprednije animacije, ponešto brži gameplay, a iza toga i dodatne opcije u borbi i izvan nje, novi likovi, oružja itd., te izbor između engleskog i japanskog voice actinga.
-Uzeto sa HCL-a

Link na demo imate gore, igra je od 20. ožujka u prodaju u europi, tj. od jucer. Tko voli japanske rpg-ove ce ovdje doci na svoje, kao ja npr. Japanski voice acting, fantasticne sore, zivotopisni likovi, ogroman svijet, sve ono sto se inace standardno nalazi u takvoj vrsti igara. Sistem borbi je u biti malo drugaiciji, nemate pojedine likove nego tzv. Unione, koji po meni odlicno funkcioniranju, za nekih sat vremena skuzit cete sve kak ide i funkcionira a i sama igra vas u obliku nekog tutoriala uvodi u spomenuti sitem. Tu sigurno postoji i odredjena doza tezine, nemojte odma uletavat u neke vece fajtove jer lako mozete izgubit, zato radje malo po side questovima buildat lika pa mic po mic.
Grafika je u UT3 engineu, vrlo vrlo lijepa. Postoji odredjeni lag od sekundu-dvije u loadiranju textura kada se ucita nova lokacija ali nista specijalno problematicno.

The Last Remnant System Requirements (Minimum)
Windows XP SP 2 / Windows Vista SP 1
CPU: Intel Core 2 Duo (2GHz) / AMD Athlon X2 (2GHz)
RAM: 1.5 GB Ram
Graphics Card: NVIDIA GeForce 8600 VRAM 256 Mb
Sound Card: Direct X 9.0c compatible
15 GB Hard Disk space
The Last Remnant System Requirements (Recommended)
Windows Vista SP 1
CPU: Intel Core 2 Duo (2.4GHz) / AMD Athlon X2 (2.4GHz)
RAM : 2 GB Ram
Graphics Card: NVIDIA GeForce 8800 VRAM 512 Mo
Sound Card: Direct X 9.0c compatible
15 GB Hard Disk space

A evo jos i infoa sa wikipedie, o gameplayu, prici i slicno: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Remnant
Uzivajte :thumbs2:

Hidraulicar Kreso
21-03-2009, 13:34
probao sam demo i benchmark. Igra je odlična izgledno, brza je, ali ju ja ne znam igrati. Prošlo je mnogo vremena od kada sam ja zadnji put igrao RPG na poteze. MOžda ju čak jednom i isprobam, ali za sada me ne privlači.

Arbiter of Change
21-03-2009, 21:38
Drago mi je vidjeti parnjaka u ovom podforumu. Ja definitivno nabavljam igru.
btw, ovo ti nije "RPG na poteze" - ovo je jRPG, žanr za sebe. :)

Kenyi
21-03-2009, 21:41
Javi kakva je , veliki sam fan jRPG-ova :D

Arbiter of Change
21-03-2009, 21:52
Javim, ali već sam vidio iz demoa da će česti loadinzi ići na živce PC igračima koji nemaju iskustva sa jRPG naslovima.

Feanor
21-03-2009, 22:08
Ma ja mislim da su to cesti loadinzi zbog UT3 enginea, koji ako ce mo biti iskreni nemoze iscrtavat neke prevelike prostore, dok bi u nekom drugom engineu to sve funkcioniralo uz minimalne loadinge...

Aral
21-03-2009, 23:00
Istina, iako iskreno nisu takav pain in the ass, ono loadira par sec i to je to, nis strasno ^^ Javim "dozivljaje" kad malo vise odigram ;)

Arbiter of Change
22-03-2009, 00:46
Inače, Gamespot ima recenziju PC verzije:
http://www.gamespot.com/pc/rpg/thelastr ... eview.html (http://www.gamespot.com/pc/rpg/thelastremnant/review.html)

Aral
22-03-2009, 10:30
Hehe, svidja mi se ovo...


The PC version of this fun and fascinating role-playing game is far superior to its Xbox 360 counterpart.

:D

Feanor
22-03-2009, 11:30
Ovako, nikad nisam igro jRGP, osim Chrono Trigera na SNESU i davno, davno, davno... Obozavam RPG ove s dugom, dubokom pricom, vjecnim vitezovima i spašavanje kraljevstva i princeza... Kod RPG-ova vise volim da su u Real Timeu, ali mi ne smeta kad su i na poteze, samo da nisu previše usporeni, volim da ima puno questova i side questova i razgranatu pricu...
E sad nevolim anime, ali ono stvarno ga nevolim, vrišteće zenske likove s ogromnim očima, i muške(izgledam ko žensko) likove s šiljatim frizurama...
Što mislite dali bi mi se svidio ovaj RPG??

Aral
22-03-2009, 13:00
A gle, prvi dio tvog teksta sve sadrzi u ovoj igri, a ak ne volis anime onda ono; moram ti napomenut da nemas nikakvih curica, vristanja i nabrijavanja, ovo je jedan sasvim normalno jRPG, ozbiljno. Mozda ja to tak gledam jel volim anime al ono, probaj demo pa ces vidjet. Igra je stvarno dobra i bilo bi je steta propustit.

Arbiter of Change
22-03-2009, 13:10
... jRGP... volim da ima puno questova i side questova i razgranatu pricu...
Oksimoron, much? Začudo, LR zapravo i imaSdosta sidequestova/Guild misija koje nisu povezane sa glavnom pričom, ali moraš shvatiti da je time jedan od rijetkih iznimaka u jRPG žanru. Probaj igru (demo bar) jer ne igra na stereotipe (za razliku od Star Ocean: The Last Hope) već se trudi prikazati fantasy svijet bez udovoljavanja anime fanovima (naravno, energičan glavni junak je klišej sam za sebe, ali ništa što bi ti konkretno trebalo smetati). Ukratko, solidan jRPG, posebno za povratnika ili nekoga tko nema previše iskustva... po meni vrijedan igranja zbog zanimljivog borbenog sistema, ako ničeg drugog.

Feanor
22-03-2009, 13:12
Ok hvala probat cu...pretpostavljena duljina trajanja?? Volim svoje RPG-ove duge heheh!!1

Aral
22-03-2009, 14:36
Jos da nam daju najnoviji final fantasy na pc...ahhh

:D

vex
22-03-2009, 22:10
Ok , prošlo je jako dugo vremena otkad sam se naježio od glave do pete nakon uvodne animacije neke igre.

Ovo nije igra , ovo je remek-djelo! Zvukovi , grafika , gameplay, glazba..ma savršeno.
Tko je volio FF obožavat će ovu igru.

Aral
22-03-2009, 23:20
Sam rekao ja...

:D

Aral
25-03-2009, 11:43
Jel netko od vas skuzio kak se preskacu ingame cutscene, ono vidim da je u postavkama default "S" al meni bas i ne sljaka, ono krepam u nekom fajtu, idem ponovno i svaki put moram slusat likove kak si prijete xD Cak i u recenziji pise da taj fičr postoji al ono, mozda sam pokusao krivu scenu preskocit ^^

vex
25-03-2009, 12:01
I mene to zanima..
..nego meni je igra preteška.. normalne borbe su lagane , mogu uvuć 3-4 enemy unita i rasturit cu ih , dok su mi bossevi nezamislivo teški. Kakvu god formaciju da složim , uvijek imaju neki napad s kojim mi rasture 1 cijeli unit od prve..

Feanor
25-03-2009, 15:24
Evo odlucio sam probat last remnant...nadam se da je dobar....

Arbiter of Change
25-03-2009, 16:11
Ovaj... nemojte ginuti pa nećete morati preskakati? :)
Ne znam jer su kontrole defaultno mapane malo imberlano ako koristiš generic PS gamepad, a ne XBox-friendly.

I da, bossovi su teški, ali treba obratiti pažnju na točan cilj borbe i možda malo izvježbati likove prije. Ne znam koliko je fokusirana na grind jer sam još rano pa ne mogu dati točno mišljenje po tom pitanju, ali već se u demou moglo vidjeti da će boss borbe biti prokleto teške (nije ništa šokantno ako vam pogine 1 odred u borbi).

vex
25-03-2009, 19:28
Ako ih imaš 2 onda je , hah.

Aral
25-03-2009, 21:46
Ja sam se malo zezao sa onim prvim boss fightom, onim crncem...imas svoj vlastiti union te ona dva quest uniona koja nemozes kontrolirat. Krepao sam jedno 2-3 puta dok nisam skuzio fintu.
Naime, ako uletis odma u fight ostali neprijatelji ce te okruzit te pocet radit flank i rear napadaje, a jel te to radi vise damagea nego normalni napadi. Onda sam ostao malo povucen potez ili dva i dozvolio quest unionima da napadaju te is supportao izvana i maknjivao ove likove kaj su ih flankali.
Istina je, moras imati i malo srece, nekad je dovoljan jedan critical damage i mos spusit, iako se i to rijetko dogadja. U tome je donekle i gust igrat, da znas da nemres sve proc od prve, malo se pozabavit i taktizirat sa unionima i drugim sitnicama koje su vazne za uspjesan fajt ;) Happy gaming, ja uprvo igram ^^

vex
25-03-2009, 22:34
Igra baš fora jer je teška , a opet igriva,zanimljiva i vuče me da igram dalje.
Također me jako potsjeća na Final Fantasy kojeg kao igrao na playstationu kao klinac , a FF smatram jednom od najboljih igara ikada.

Trenutno sam prešao pustinju , i podzemnje ispod pustinje , uspio pobjediti onog bossa koji ima 30k hp-a.

Aral
26-03-2009, 10:26
Sibas ti to vidim ^^ Ja nisam bas zadnjih dana igrao puno, u biti jucer sam na vecer tek pobijedio onog fiery idola. Nego, sto se tice preskakanja cutscena, skuzio sam; nakon sto sekvenca pocne, nakon jedno 3-4 sec stisnite Pause/Break gumb na tastaturi (pored scrool locka tko nezna) te onda imate opcije continue i skipcutscene, e za taj skipcutscene vam je po defaultu "S" ako se ne varam. Uzivancija, poludio bih da moram svaki put gledat isponova, iako su neke od njih, moram priznat, fenomenalno napravljene!

vex
26-03-2009, 11:11
UT3 engine -animacije moraju izgledat dobro.

Karlo_from_Bjelovar
01-04-2009, 20:54
ok, preko noci definitivno idem u nabavku igre... :D

ScorpiuS
01-04-2009, 21:00
UT3 engine -animacije moraju izgledat dobro.
U3 se briga samo za grafički izgled, animacije su nešto drugo. Tu se moraju programeri potrudit da ispadnu dobro, a u slučaju Last Remnanta odlično su napravili borbu, ali običan hod suxa na veliko. U jednoj sceni je glavni lik hodao sa isprčenim sisama dva metra ispred seme. Da, da, iako liči na žensko, glavni lik je muško, ali sam se mogao zaklet da je imao sise u toj jednoj animaciji.

Aral
02-04-2009, 10:13
Tu za pol likova neznas jel su musko ili zensko al to je car jRPG-a :D

Arbiter of Change
02-04-2009, 10:20
Fak, ja bi više trenirao likove nego išao dalje sa glavnom pričom... prokleti Pokemoni su mi uništili pogled na gaming. :)
Nego, koristite li ikada one "univerzalne vojnike", tj. trupe koje ne recruitate iz Guilda nego sa placa onog u Athlumu?

I da, borba - counter i blockovi (ono, kad te neprijatelj napadne pa ti moraš stisnuti nešto) su iznimno važni jer ćeš ili "black out" napraviti neprijatelju (zaustavljaš ga na neko vrijeme) ili ćeš napraviti MASIVNU štetu (obično dovoljno da odmah sruši taj odred). I dobro je imati što veći početni AP, tj. regeneraciju po turnu... dugo mi je trebalo dok to nisam konačno shvatio. :)

vex
02-04-2009, 13:20
Kasnije nećeš moći igrati bez dodatnih vojnika.. meni je trenutno max 10 unita po borbi , znači dvije grupe , 2x5 i svejedno su neke borbe jako teške.
Uzmi najbolje vojnike u guildu tako da ti se razviju zajedno sa glavnim igračima.

EDIT , tek sada sam skužio na koje vojnike misliš , i ne, ne koristim ih.

Aral
02-04-2009, 14:18
Da, i ja sam prvo skuzio da misli na guild, a mislio je na druge. Ja sam trenutno na onima iz guilda, nisam puno presao al sam dobio mogucnost da mi vise "lord davido" :D nije quest nego njega i sve njegove frendove mogu porasporedit u unione...

Arbiter of Change
02-04-2009, 19:13
Kasnije nećeš moći igrati bez dodatnih vojnika.. meni je trenutno max 10 unita po borbi , znači dvije grupe , 2x5 i svejedno su neke borbe jako teške.
Možda su ti baš zbog toga teške borbe. Ja bi, npr. radije podijelio tih 10 likova u 3 odreda po 4x3x3 i time si osigurao mobilnost da mogu istovremeno napasti više protivnika,imati jedan odred koji služi kao "heal squad" ili pak nešto treće. Kad smo kod David-san, je li itko skontao kako SIGURNO aktivirati njeov Gae Bolga ili Rushov Omnislash napad? Koliko sam ja primjetio te stvari se totalno random pojavljuju ili ako su po priči potrebne.

I da, pare su veliki problem... posebno kad vidim sve kulne likove koje možeš recruitati u Guildu (tamo, među ionako boljim likovima, imaš JOŠ bolje likove koji imaju svoj glas i obično su dosta skuplji, kao što je Loki, npr). Bolje da krenem prodavati sve one kreature koja sam zarobio putem. :)

vex
02-04-2009, 21:48
Mislim da su posebni napadi random ili kad dosegneš određen broj turnova, onda se aktiviraju.
Mene opet zanima što mogu raditi s tim monsterima , ja njih uvijek rastavim u dijelove. Imaju li možda neku drugu funkciju?

Arbiter of Change
02-04-2009, 21:52
Možeš ih prodati za relativno dosta para, a i oni ti onda utječu na to da se neki od njihovih sastojaka (koji bi dobio da si ih razdvojio) možda pojave u lokalnim shopovima... premda ja to još nisam vidio.

Slayer
03-04-2009, 00:15
ovo je vise ko film :D bas brutalna igra unatoč tome da mi neki zvukovi ne radi zbog koruptiranih fajlova :D

Aral
03-04-2009, 07:08
Da, mislim da je cilj sloziti vise uniona, tipa 4x3x3, cim ih imas vise imat ces vise s kim napadat. Naravno, tu postoje formacije koje mozes sloziti i kombinirati, ako i fulas koju bitku, pokusas neki drugi nacin.
Sjecam se jednog fajta, stalno sam uletavao u napad i uvijek me jedan boss skrsio i njegovi kolege, onda sam odlucio "stay on your toes" na potez ili dva dok mi se dva guest uniona nisu poslozila na taj nacin da sam mogao kao backup izvest combat i mystic arts napade potpomognute sa healom koji put. Zato i borbe jesu "on the edge" zbog tog balansa u snazi i taktici. Naravno, kao i u svakoj igri balans nije savrsen ali mozes iskoristit dosta toga. Uglavnom pamet u glavu :D

Arbiter of Change
03-04-2009, 07:28
A ne. Jučer sam sredio jednu Rare kreaturu u Majco Castle (oni neprijatelji koji imaju ??? za health)... mislim da smo se šorali nekih 10-15 minuta i preživio sam zahvaljujući guest odredu koji me spasio kao meatshield dok smo mi koristili side attack i slične napade (ništa loota, ali su mi zato likovi dobili upgrejdove ko luđaci). I da, prebacio Rusha na toljagu + Shield.

Aral
03-04-2009, 07:36
Joj da, najgore je kad fajt onak traje 10min i onda jos spljugas nakraju, grrrr. Al i u tome je car, nema predaje 8)

vex
03-04-2009, 10:05
Osobno nikad ne koristim shield, 2 handed weapons ftw.

Slayer
03-04-2009, 19:39
Jel netko od vas skuzio kak se preskacu ingame cutscene, ono vidim da je u postavkama default "S" al meni bas i ne sljaka, ono krepam u nekom fajtu, idem ponovno i svaki put moram slusat likove kak si prijete xD Cak i u recenziji pise da taj fičr postoji al ono, mozda sam pokusao krivu scenu preskocit ^^

onak odes pauzu i skip cutscene... to sam skuzio nakon 5 minuta igre

Aral
03-04-2009, 22:28
Je, skuzio sam i ja nedugo nakon kaj sam napisao post. Stavr je u tome kaj sam postiskao sve tipe na tipkovnici osim prt scr, scrool lock i taj famozni pause/break...zato nisam mogao skuzit. Sad sve pet!

Arbiter of Change
04-04-2009, 04:31
Mi sa joystickom smo na start pa select, staroj fori. :)

Aral
04-04-2009, 09:05
Mah, to sam odma primjetio...al daj ti meni staru dobru tastaturu, sa ovim joystickom si samo pokvarim stvar :D

Hidraulicar Kreso
06-04-2009, 17:37
imam jedno pitanjce...
last remnant bi volio igrati, ali ne kužim na koju foru se treba boriti, pa ako bi mi netko mogao pojasniti malo, jer mi se samo zato što se ne znam boriti igra zgadila. Ne kužim dali mogu svakom liku posebno davati komande kako da se bori ili sa jednom komandom kontroliram cijelu ekipu.

ScorpiuS
06-04-2009, 17:58
imam jedno pitanjce...
last remnant bi volio igrati, ali ne kužim na koju foru se treba boriti, pa ako bi mi netko mogao pojasniti malo, jer mi se samo zato što se ne znam boriti igra zgadila. Ne kužim dali mogu svakom liku posebno davati komande kako da se bori ili sa jednom komandom kontroliram cijelu ekipu.
Na početku imaš jednu ekipu sa kojom igraš, a kasnije ih dobiješ više. Ovisno o njihovim sposobnostima one su bolje prema određenim neprijateljima, Uglavnom ti samo odrediš koga će i kako tvoje jedinice napast i gledaš fireworks.

vex
06-04-2009, 17:59
Imaš par grupa , svakoj grupi daješ komande što da rade u sljedećem turn-u (attack/heal/mystic art/combat art)

Hidraulicar Kreso
06-04-2009, 18:09
ok, probat ću se nekako snaći i skužiti sistem borbe.

Arbiter of Change
06-04-2009, 18:11
Ma sistem ti je u biti relativno poznati JRPG pristup samo što je malo prilagodljiviji i manje predvidljiv, tj. pod tvojom kontrolom jer ti svaki lik nosi skillse u grupu tako da možeš napraviti specijalizirane grupe kakve želiš ili da su ti svestrane, kako želiš. Jedina razlika je ta što nemaš uvijek na raspolaganju sve skillse koje ti grupa ima već samo neke, ovisno o situaciji.

mronki
06-04-2009, 19:35
Kak se stavi više lidera u uniji?

mronki
07-04-2009, 18:09
Sad sam skužio da se pod leadere misli na vojnike kupljene u gildi, a ne na vođe u uniji :D


Ajd još samo informativno pitasm do kud ste došli? Ja sam došao do Gates of Hell i nisam ga mogao pobjediti pa se sad bildam okolo.

Arbiter of Change
07-04-2009, 19:55
Nisam daleko, do Elysiona kad ideš sam sa Emmom tražiti Rushevu staru, samo što sam ja zabrazdio u onoj pustinji i sad se tamo malo zabavljam. :)

Zraka
08-04-2009, 16:03
Sad sam BR 70
Prešao sam one u kanalizaciji kad sam imao BR 63 i poslije te borbe je
još malo teža da bi pobjegao sa Irinom(sestrom) van.
Nakon to ga je jedan veliki događaj (neću reći koji).
E nakon toga mi se čini da je ovo kaj sam prešao(i igrao 2 tjedna) bio samo uvod i tek se
sad počela radnja razvrtavat.

Stormcrow
08-04-2009, 16:22
evo tek poceo igrati, dosao do dijela skoro na pocetku, kad te svi generali napuste i moras sam da ides dalje... igra mi je za sad predobra, jako me podsjeca na Final Fantasy, koja mi je jedna od najdrazih igara :D

mronki
10-04-2009, 14:33
Sad sam BR 70
Prešao sam one u kanalizaciji kad sam imao BR 63 i poslije te borbe je
još malo teža da bi pobjegao sa Irinom(sestrom) van.
Nakon to ga je jedan veliki događaj (neću reći koji).
E nakon toga mi se čini da je ovo kaj sam prešao(i igrao 2 tjedna) bio samo uvod i tek se
sad počela radnja razvrtavat.


BR 63 :shock: Kak si uopče tolko skupio do tamo? Ja sam prešao brdo side questova i prošao ga na BR 46.

Aral
10-04-2009, 15:06
70??? Ja sam tek 6 :rotfl: Damn, moram nac vise vremena za ovo :/ Npr. da smanjim vrijeme koje provedem uceci i gledajuci anime :rotfl:

Zraka
10-04-2009, 18:08
Sad sam BR 70
Prešao sam one u kanalizaciji kad sam imao BR 63 i poslije te borbe je
još malo teža da bi pobjegao sa Irinom(sestrom) van.
Nakon to ga je jedan veliki događaj (neću reći koji).
E nakon toga mi se čini da je ovo kaj sam prešao(i igrao 2 tjedna) bio samo uvod i tek se
sad počela radnja razvrtavat.


BR 63 :shock: Kak si uopče tolko skupio do tamo? Ja sam prešao brdo side questova i prošao ga na BR 46.

Ma prije toga išao sam pa nisam mogao preći onog nigera kad sam bježao s Irinom van,
pa sam išao po onim krčmama i rješavao side questove.
I još onak izaberem neku lokaciju i malo vježbam likove.

Zraka
10-04-2009, 18:17
I opet sam došao do jednog bossa i nikak ga skršit, jedno 2 sata ponovo i ponovo,
a sejvo nisam odma prije toga u gradu da se mogu opskrbit.

Prije svakog većeg bossa na placu kupite ono za oživljavanje uniona,
jel ovo nisam mogao preć jel mi je ponestalo.

Sad opet idem okolo dok ne bude blizu 80 BR pa se ne zamarat puno s njim.

mronki
10-04-2009, 23:02
Nije ti baš pametno previše bildat likove jer protivnici postaju jači što ti je veči BR (mislim da sam negdje pročitao da se pojačaju za svakih 10 BR-ova) pa ti tako nekad zna bit teže nego da si manje bildao (tako te igra sprječava da previše grindaš, što se meni osobno sviđa :D ). Kad sam prvi put išao protiv Gatesa bio sam BR 28 i svi su mu napadi bili na prvom lvlu, onog Cykolopsa (il kak se več zove) mi nikak nije mogao ubit dok kad sam došao na 46. imao je sve napade na 2. lvlu i ubio mi je Cyklopsa bez problema.

Zraka
11-04-2009, 10:41
Nije ti baš pametno previše bildat likove jer protivnici postaju jači što ti je veči BR (mislim da sam negdje pročitao da se pojačaju za svakih 10 BR-ova) pa ti tako nekad zna bit teže nego da si manje bildao (tako te igra sprječava da previše grindaš, što se meni osobno sviđa :D ). Kad sam prvi put išao protiv Gatesa bio sam BR 28 i svi su mu napadi bili na prvom lvlu, onog Cykolopsa (il kak se več zove) mi nikak nije mogao ubit dok kad sam došao na 46. imao je sve napade na 2. lvlu i ubio mi je Cyklopsa bez problema.

Da točno tak, netreba previše grindat, ali malo grindanja nije na odmet.
I onaj dečko se zove Kiklop :)

Feanor
11-04-2009, 10:45
Hmmm nisu me uspili privući, iako samo ogroman fan RPG-a, pogotovo na poteze, ovo me je nekako pre čudno, ne volim tu jRPG kulturu i to je to, iako sam čuo da su ovog još i prilagodili zapadu mene iskreno smeta kad nemogu rasaznati jeli neki lik musko ili zensko he he he...a i uletili su HoM&M V sa svim ekspanzijama i Mass Effect kojeg nisam igro do sada...
Vjerujem da cu joj se probati jos jednom posvetiti al neznam :(

mronki
11-04-2009, 13:45
Šta se tiče likova nisu toliko pretjerali kolko znaju inače. Mislim nisu likovi kao Švarceneger, ali nisu ni ko da su članovi Tokio Hotela.

Slayer
11-04-2009, 15:36
Hmmm nisu me uspili privući, iako samo ogroman fan RPG-a, pogotovo na poteze, ovo me je nekako pre čudno, ne volim tu jRPG kulturu i to je to, iako sam čuo da su ovog još i prilagodili zapadu mene iskreno smeta kad nemogu rasaznati jeli neki lik musko ili zensko he he he...a i uletili su HoM&M V sa svim ekspanzijama i Mass Effect kojeg nisam igro do sada...
Vjerujem da cu joj se probati jos jednom posvetiti al neznam :(


hahah da onaj glavni lik onaj david stavec lik izgleda ko neki gay zesci :D

Aral
11-04-2009, 16:09
To i je poanta jrpg-a, meni osobno ne smeta, ne bi ni igrao ovu igru da nema veze sa animeom :pray:

Outmind
26-06-2009, 19:32
Počeh pred par dana igrat tlr, i za sada mi je igra jako dobra, no muče me neke nejasnoće:

Čemu uopće služi combat rank? Niti mi se povećanjem cr-a dižu statsi, niti mi se povećava unit cap. Do sada mi se unit cap povećao 2 puta sam od sebe, nakon određenih evenata u igri.

Ima li boja klase veze sa sposobnostima? Rush mi je postao plavi freelancer, a Pagus rozi sorcerer. Imam i rozog shamana...

zašto pojedini likovi svako toliko uzimaju dio loota, malo mi je to bzvz?

Čemu služe unique statsi, kao npr bravery kod Rusha, Love kod elene itd?

Kad se sjetim još čega pitat ću

Arbiter of Change
26-06-2009, 19:40
Da ti linkujem za neke stvari (bolje nego da sam pišem):
http://lastremnant.wikia.com/wiki/Battle_Rank
http://lastremnant.wikia.com/wiki/Classes

Stvari ti uzimaju jer si tako upgrejdaju oružje (isto kao što te pitaju na što će se fokusirati), a za te specijalne atribute ni dan danas ne znam.

Outmind
03-07-2009, 10:25
Zanima me jeli itko od vas skužio kada TOČNO likovi mijenjaju opremu. Tj, likovi potrebne komponente jare sa sobom dosta dugo, i onda na kraju sami od sebe upgrade-aju stvari, a ja ne znam što to točno uzrokuje. Zanima me i trebam li unione koncipirati tako da su mješovite, ili je bolje striktno se koncentrirati na mystic arts i combat arts only unione eventualno potpomognute jednim healerom kao što je mcgrady?

Arbiter of Change
08-07-2009, 18:17
Ne baš, ali pretpostavljam da negdje na netu ima nekakva tablica sa requirementsima i to pa googlaj (važno je slušati ŠTO žele za upgrade, samo to često ne možeš odmah pronaći). Unionsi... ne znam, subjektivna stvar. Dobro ti je imati jedan ili dva mješovita, a ove ostale specifične s tim da bi ja svakom dao healera. Ali kažem, subjektivna stvar jer ti se likovi razvijaju kako im daješ upute i koje napade više koristiš tako da ne znam kakva je kod tebe situacija, a kakva kod mene.