PDA

Pogledaj cijelu verziju : mp3/mp4 od 8GB



Gwin
14-03-2009, 21:19
s obzirom da sam dobio dosta kvalitetan radio u novom autu, ali nažalost bez mp3 opcije, isplativije mi je uzet jedan dobar mp3/mp4 player pa ga spojit na AUX nego kupovat novi autoradio.

tako da tražim nešta u rangu Creative Zen-a?? :?
imperativ je minimalno 8GB
cijena do 1500kn
drag'n'drop
intuitivan interfejs, koji će mi dat da vrtim pjesme kak ih metnem u folder.. a ne da mi sortira po autoru, albumu, boji trzalice itd.. onak.. ZNAM tko je autor proklete pjesme, JA sam je stavio na popis..
za ipod ne želim čut..

nažalost, izbor trgovina mi je malo limitiran kupnjom na rate: Algoritam, Chipoteka, Europatrade, HG Spot, Microline, Svijet Medija, Technomax,

TheJack
14-03-2009, 21:51
s obzirom da sam dobio dosta kvalitetan radio u novom autu, ali nažalost bez mp3 opcije, isplativije mi je uzet jedan dobar mp3/mp4 player pa ga spojit na AUX nego kupovat novi autoradio.

tako da tražim nešta u rangu Creative Zen-a?? :?
imperativ je minimalno 8GB
cijena do 1500kn
drag'n'drop
intuitivan interfejs, koji će mi dat da vrtim pjesme kak ih metnem u folder.. a ne da mi sortira po autoru, albumu, boji trzalice itd.. onak.. ZNAM tko je autor proklete pjesme, JA sam je stavio na popis..
za ipod ne želim čut..

nažalost, izbor trgovina mi je malo limitiran kupnjom na rate: Algoritam, Chipoteka, Europatrade, HG Spot, Microline, Svijet Medija, Technomax,

ne kužim šta ti želiš,kak ćeš spojit mp3 na radio kad nemaš usb,onda je bolje na radiu napravit priključak za usb pa kupit usb stick a ne mp3 player od 1500kn

Gwin
14-03-2009, 22:27
čitanje sa razumijevanjem.. drugi razred osnovne škole
mp3/mp4 player pa ga spojit na AUX

rekoh.. DOBAR autoradio..

a ti svoje (ne)znanje zadrži za sebe.. ima ovdje ljudi koji znaju šta je AUX.

Dommyshell
14-03-2009, 23:04
Evo:


Sony NWZ-A828B(ako bi mogao ikako skocit do Vemila ili M-Computers) 1039kn
ili
Creative Zen V 8GB 1399kn
iz HgSpota

http://www.nabava.net/sony-nwz-a828-8gb ... 1936_p.php (http://www.nabava.net/sony-nwz-a828-8gb-mp4__31936_p.php)
Evo iz svijet medija

Gwin
14-03-2009, 23:26
dobar info za sony.. thnx.. totalno mi je promakao..

obzirom da sam parcijalan prema sony audio opremi, onda idem po to.. osim ako se slučajno wedran ne javi sa nekim prigovorom... ;P

W3DR4N
14-03-2009, 23:36
Odličan je taj Sony. Aluminijsko kućište, odlična navigacija, veliki display, nova generacija.
Najbolji u topicu. Osim što malo previše nalikuje sklopljenom slide mobitelu.
Nisam ni znao da se to već pojavilo kod nas.

Al nije iPod, hejteru. :P

Dommyshell
14-03-2009, 23:40
Da zbilja je odlican taj Sony sad malo googlam i nailazim samo na pozitivne komentare i jedan veliki plus taj sto ima vrlo pregledan izbornik te je lijep za oko. :thumbs2:

edit:evo Gwin ako te zanima nesto vise o doticnom playeru sve podatke imas ovdje:
http://www.sony.ba/product/nws-walkman- ... o/nwz-a828 (http://www.sony.ba/product/nws-walkman-with-bluetooth-stereo/nwz-a828)
i da cak ima podrsku i za Bluetooth :rambo:

Gwin
15-03-2009, 00:03
mrak.. eto riješeno..

ono.. suludo mi je mijenjat ugrađeni Clarion radio samo zato kaj nema mp3 podršku..

TheJack
15-03-2009, 10:14
čitanje sa razumijevanjem.. drugi razred osnovne škole
mp3/mp4 player pa ga spojit na AUX

rekoh.. DOBAR autoradio..

a ti svoje (ne)znanje zadrži za sebe.. ima ovdje ljudi koji znaju šta je AUX.

znam šta je aux,ali ja bi u radio uveo USB i nabavio si usb stick

Gwin
15-03-2009, 11:39
kak da ti velim.. ne otvaraš novi Clarion auto radio od preko soma kuna bez pravog razloga.

1. interface na radiju nije pogodan za mp3 kontrole, niti radio ima mp3 kontroler
2. moram mijenjat radio u tom slučaju..
3. mijenjat radio je neisplativo. da bi dobio kvalitetu zvuka moram investirat minimalno 700-800kn u radio jednake snage i kvalitete, a opet čitaju samo 700MB cd-e
4. usb stick? osim kaj narušava izgled centralne konzole, ne dobijem ništa.. 800kn za radio, 150kn za 8GB stick vs 1000kn za dobar mp4 player?

Dommyshell
15-03-2009, 11:42
A ja neznam jel si ti glup il sta ajde mi objasni zasto bi uvodio USB i kako uopce ako ima kvalitetan i DOBAR autoradio sa AUXOM na koji jednostavno spoji mp3/4 i pusti muziku ,a kasnije ga moze koristit i izvan auta a USB stick nemoze pa nebu ga valjda naburo u ...... :yuck: :bravo:

TheJack
15-03-2009, 13:26
kak da ti velim.. ne otvaraš novi Clarion auto radio od preko soma kuna bez pravog razloga.

1. interface na radiju nije pogodan za mp3 kontrole, niti radio ima mp3 kontroler
2. moram mijenjat radio u tom slučaju..
3. mijenjat radio je neisplativo. da bi dobio kvalitetu zvuka moram investirat minimalno 700-800kn u radio jednake snage i kvalitete, a opet čitaju samo 700MB cd-e
4. usb stick? osim kaj narušava izgled centralne konzole, ne dobijem ništa.. 800kn za radio, 150kn za 8GB stick vs 1000kn za dobar mp4 player?

nemoraš nikakav radio mijenjat

Gwin
15-03-2009, 17:27
ajd mi objasni kak ne moram mijenjat radio?

TheJack
15-03-2009, 17:33
ajd mi objasni kak ne moram mijenjat radio?

kakav je to radio Clarion? nikad čuo za tu firmu; koji auto imaš i kakve zvučnike

Gwin
15-03-2009, 17:42
kakav je to radio Clarion? nikad čuo za tu firmu;
http://www.tamemymind.com/blog/images2007/smiley-bangheadonwall.gif

nissan note.. mogao sam birat između Bose ili Clarion audio sustava

ali mi molim te objasni logiku elektronike.. kak će mi usb pomoć ako radio nema mp3 kontroler?

TheJack
15-03-2009, 17:52
kakav je to radio Clarion? nikad čuo za tu firmu;
http://www.tamemymind.com/blog/images2007/smiley-bangheadonwall.gif

nissan note.. mogao sam birat između Bose ili Clarion audio sustava

ali mi molim te objasni logiku elektronike.. kak će mi usb pomoć ako radio nema mp3 kontroler?

a da,onda taj clarion i nije nešto od radia

a zašto onda skupi mp3 player kupuješ za običan radio?

Gwin
15-03-2009, 18:01
a da,onda taj clarion i nije nešto od radia

a zašto onda skupi mp3 player kupuješ za običan radio?
ajd mi molim te pojasni ovu prvu izjavu.. s obzirom da si maloprije izjavio da nisi nikad čuo za clarion?

a napisao sam ti na prošloj stranici.. da bi dobio ekvivalentnu kvaltetu zvuka koju ima ovaj radio, moram kupit novi radio od 700-800kn, a onda moram i njega otvorit da bi mu spojio usb??

i onda umjesto da imam dva vrhunska uređaja sa punom garancijom, ja imam 3 uređaja koji nemaju garanciju, a kvaliteta na kraju bude jednaka? a o vizualnom doživljaju da ne pričam.. onak.. usb koji strši iz konzole?? dokje aux ulaz u svojem zatvorenom pretincu.. upalim, spremim, zatvorim i ne vidi se..

mamlaz
15-03-2009, 18:14
a da,onda taj clarion i nije nešto od radia

a zašto onda skupi mp3 player kupuješ za običan radio?

OMG... :rotfl:

Kad počneš sam zarađivati svoj novac, onda ću ja tebe pitati zašto.
Lako tebi bidati za intel i skupe auto-radio sustave kad ti je sve na maminoj&tatinoj grbači, pa ništa ne cjeniš.
Samo čekaš da ti se gotov servira.

I nije bitno kakav radio imaš, bitno ti je pojačalo i zvučnici. Danas je to tako razvijena tehnologija da i sa najadnijim radiom dobiješ vrhunski zvuk kroz filtere i pojačalo.

Gwin, jel imaš možda ulaz za MC kazete? Jer ne pitam bezveze.
Ja ti imam audio kazetu koja u sebi ima glavu istu kao i sam kazetofon, te ima kabal i 3.5mm priključak.
Na njega ubudem 256MB stari MP3 player i zvuk je savršen. Kao da se čita sa MP3 CD-a...
To ti je dosta jeftino riješenje, makar možeš i na aux, ako je na front panelu, onda je super stvar.

Al ono, davati 1500kn za takav uređaj ne smatram potrebnim, jer i onaj od 300kn će ti raditi istu svrhu.
A svi playeri mogu playati pjesme redom kako su u folderu, ako ne označiš po autoru.
Najbolje ti je da sam organiziraš mape i miran si.
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033874

Ovakav ja imam (samo moj je 256MB LOL), i super radi. Isto tako može i na aux (ja ga nemam, pa to riješavam kazetom na sličan princip).
Recimo ova dva izgledaju tako simpatično:
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033875
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033878

Ili ako baš želiš kvalitetan skroz, imaš ovog mališana:
http://www.svijet-medija.hr/article.asp ... 41&sid=154 (http://www.svijet-medija.hr/article.aspx?id=16941&sid=154)

NIsam tražio gdje je niža cjena, nego samo u shopovima koje si naveo za uvjet..

Gwin
15-03-2009, 19:18
http://www.carenthusiast.com/nissan/nissan_note2006_002_250.jpg
konzola ovak izgleda. doduše, ovo je Bose radio i automatska klima ;D
gore u ovom otvorenom pretincu je 3.5mm aux ulaz..
zato su mi sve fore sa usbom i kablovima bezveze jer onda imam gluposti po konzoli.. fino gore u pretinac spremim player i bok...

taj tiger player imam, od 1GB, i nažalost ima problema sa nekim bitrateovima. no, problem je kaj mi treba minimalno 8GB player, 16GB bi bio idealan :D jer nema teorije da od 250GB glazbe napravim selekciju na samo 2-4GB

a onak.. dao sam 100.000 kuna za auto.. skucat ću još soma za mp3 :D

Sickmanno1
15-03-2009, 19:23
Iz koje je igre taj screenshot? ^^

Btw ni ja nisam nikad cuo za Clarion :(

Gwin
15-03-2009, 19:35
errm.. nije iz igre nego je fotka?

clarion je na tržištu već preko 60 godina, proizvode vrhunske proizvode, pioniri industrije u dosta aspekata..

po kvaliteti ih je teško strpat u neku kategoriju.. recimo da im je najbliži konkurent Alpine.

Razzarach
15-03-2009, 20:04
nemojte se svađat s jackom...

Karlo_from_Bjelovar
15-03-2009, 20:23
Btw ni ja nisam nikad cuo za Clarion :(
ja mislio da sam ja jedini... :(

Gwin
15-03-2009, 20:31
to zato kaj se svi vozite u tatinom autu..

i zato kaj svi kupuju samo Sony/Panasonic/Kenwood uređaje..

W3DR4N
15-03-2009, 22:00
Ja se vozim u službenom Audiju. S Blaubunktom. :(

bezimeni
15-03-2009, 22:03
Ja se vozim u službenoj Fabiji u kojoj već godinu dana ne radi radio pa si ponekad pustim muziku sa moba...onak prek zvučnika jer sam izgubio slušalice :cry: .

mamlaz
15-03-2009, 22:04
Ja se vozim u službenoj Fabiji u kojoj već godinu dana ne radi radio pa si ponekad pustim muziku sa moba...onak prek zvučnika jer sam izgubio slušalice :cry: .
I bolje. Jer slušalice bi te ometale u prometu... :nonono:

bezimeni
15-03-2009, 22:06
Da , ali zamisli kako imam dobar sound...0.5 wata , mono .

Karlo_from_Bjelovar
16-03-2009, 14:43
to zato kaj se svi vozite u tatinom autu..
onak, sry sto se nisam rodio pred 30 godina... :D

TheJack
16-03-2009, 19:48
a da,onda taj clarion i nije nešto od radia

a zašto onda skupi mp3 player kupuješ za običan radio?
ajd mi molim te pojasni ovu prvu izjavu.. s obzirom da si maloprije izjavio da nisi nikad čuo za clarion?

a napisao sam ti na prošloj stranici.. da bi dobio ekvivalentnu kvaltetu zvuka koju ima ovaj radio, moram kupit novi radio od 700-800kn, a onda moram i njega otvorit da bi mu spojio usb??

i onda umjesto da imam dva vrhunska uređaja sa punom garancijom, ja imam 3 uređaja koji nemaju garanciju, a kvaliteta na kraju bude jednaka? a o vizualnom doživljaju da ne pričam.. onak.. usb koji strši iz konzole?? dokje aux ulaz u svojem zatvorenom pretincu.. upalim, spremim, zatvorim i ne vidi se..

pa mislim da za 700-800 kuna ima radio sa usb priključkom,a kvaliteta zvuka dosta ovisi o zvučnicima

daj mi objasni ovaj aux ulaz,kak ćeš ti spojit ovaj sony mp3 na svoj radio preko aux-a,mislim da je taj aux ulaz ustvari CD-in odnosno 3.5mm ulaz jel tak?

TheJack
16-03-2009, 19:51
Ja se vozim u službenom Audiju. S Blaubunktom. :(

i kaj se žališ?

Razzarach
16-03-2009, 19:52
jack...
da gwin ima radio od 100 kn on bi već kupio neš s bolje s mp3-em
to je dobar radio sam šta nema mp3 :|

Gwin
16-03-2009, 19:58
pa mislim da za 700-800 kuna ima radio sa usb priključkom,a kvaliteta zvuka dosta ovisi o zvučnicima

daj mi objasni ovaj aux ulaz,kak ćeš ti spojit ovaj sony mp3 na svoj radio preko aux-a,mislim da je taj aux ulaz ustvari CD-in odnosno 3.5mm ulaz jel tak?
kvaliteta zvuka ovisi puno i o izvoru zvuka, ne samo o zvučnicima.. a zvučnici su također Clarionovi..

kao što sam rekao, usb ne dolazi u obzir.. ne želim gluposti koje mi strše iz konzole..

aux.. da.. 3.5mm audio konektor?? di je tu problem?

TheJack
16-03-2009, 20:02
pa mislim da za 700-800 kuna ima radio sa usb priključkom,a kvaliteta zvuka dosta ovisi o zvučnicima

daj mi objasni ovaj aux ulaz,kak ćeš ti spojit ovaj sony mp3 na svoj radio preko aux-a,mislim da je taj aux ulaz ustvari CD-in odnosno 3.5mm ulaz jel tak?
kvaliteta zvuka ovisi puno i o izvoru zvuka, ne samo o zvučnicima.. a zvučnici su također Clarionovi..

kao što sam rekao, usb ne dolazi u obzir.. ne želim gluposti koje mi strše iz konzole..

aux.. da.. 3.5mm audio konektor?? di je tu problem?

znači da ti treba kabel koji ima dva ista kraja,kao i za zvučnike od kompa jel tak?

a da li ćeš moć prebacivat pjesme pomoću radia?

Gwin
16-03-2009, 20:10
whatever.. zakaj se ja uopće raspravljam sa nekim tko nije na mom nivou inteligencije..

moderator.. ja sam svoj odgovor dobio, može lock na ovo..

TheJack
16-03-2009, 20:17
whatever.. zakaj se ja uopće raspravljam sa nekim tko nije na mom nivou inteligencije..

moderator.. ja sam svoj odgovor dobio, može lock na ovo..

ma ne, stvarno me zanima kak se to spaja

Kalhant
16-03-2009, 20:21
Moze samo pitanje zasto nezelis ipod
npr http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=035079S200 kuna skuplji, ali ima i 10 puta veci kapacitet

Gwin
16-03-2009, 20:25
ma ne, stvarno me zanima kak se to spaja
preko muško-muško 3.5mm kabla.
sve kontrole idu preko mp3 playera, na radiju se mijenja glasnoća i equilizer.. onak.. stvar funkcionira, trenutno mi je SE K750i spojen tak.

kalhant.. kojih 200kn?? pa jel još na prvoj strani odlučeno da idem po Sony za 1050kn??

a ipod ne bi uzeo da je jedini na svijetu.. radije bi živio u tišini..

Kalhant
16-03-2009, 20:29
ma mislio sma 200 kuna skuplji od budgeta.
Sretno sa kupnjom

TheJack
16-03-2009, 20:31
ma ne, stvarno me zanima kak se to spaja
preko muško-muško 3.5mm kabla.
sve kontrole idu preko mp3 playera, na radiju se mijenja glasnoća i equilizer.. onak.. stvar funkcionira, trenutno mi je SE K750i spojen tak.

kalhant.. kojih 200kn?? pa jel još na prvoj strani odlučeno da idem po Sony za 1050kn??

a ipod ne bi uzeo da je jedini na svijetu.. radije bi živio u tišini..


kak je 750i spojen,SE mobiteli imaju nestandardne konektore?

A da li znaš nešto o radiu MTC?

Gwin
16-03-2009, 20:44
zato kaj ja nemam jeftine sluške koje dođu s mobitelom.. nego SE HPM-82 koje imaju dvodijelni kabel.
http://www.clubsonyericsson.com/products/accesories/hpm82/hpm82.jpg
ovaj dio u sredini se odvaja i možeš spojit bilo koje sluške na njega.. ili produžni kabel..

MTC radio?? jedini MTC za koji ja znam je bivša Sony podružnica u kanadi..

TheJack
16-03-2009, 20:51
zato kaj ja nemam jeftine sluške koje dođu s mobitelom.. nego SE HPM-82 koje imaju dvodijelni kabel.
http://www.clubsonyericsson.com/products/accesories/hpm82/hpm82.jpg
ovaj dio u sredini se odvaja i možeš spojit bilo koje sluške na njega.. ili produžni kabel..

MTC radio?? jedini MTC za koji ja znam je bivša Sony podružnica u kanadi..

imam taj radio(na utoru za kazete piše MTC TE-8105,nema više nikakvog natpisa osim uputa o povezivanju s tim da je pola te naljepnice otrgnuto) koji sam nedavno promijenio,radio nije loš a star je mislim preko 20 godina


btw gdje mogu nabavit taj adapter?

DJ Not Nice
16-03-2009, 21:01
Evo jedno offtopic pitanje, baš sam danas išao gledat mpr/wma/aux playere za auto.
Sve ok i kul, samo, ne kužim taj AUX, kak to točno funkcionira...kvaliteta zvuka...i tak to.

Inače, gledao sam po netu i sve to stoji, al htio bih vaša osobna mišljenja.

Gwin
16-03-2009, 21:39
kad spajaš nešta preko auxa, onda ti je bitno samo jedno.. kvaliteta zvuka na izvoru..

jer zvučnici su ti uvijek isti, pojačalo ti je isto, samo ti signal ne dolazi sa CD/FM nego iz nekog drugog izvora. tako da ti je bitno da taj izvor ima maksimalno čist zvuk..
kablovi utječu na kvalitetu, ali na tih pola metra nema nikakvog efekivnog gubitka

TheJack
17-03-2009, 19:15
kad spajaš nešta preko auxa, onda ti je bitno samo jedno.. kvaliteta zvuka na izvoru..

jer zvučnici su ti uvijek isti, pojačalo ti je isto, samo ti signal ne dolazi sa CD/FM nego iz nekog drugog izvora. tako da ti je bitno da taj izvor ima maksimalno čist zvuk..
kablovi utječu na kvalitetu, ali na tih pola metra nema nikakvog efekivnog gubitka


i kakav ti je zvuk na SE k750 sa tim slušalicama SE HPM-82,koliko dođu?

Gwin
17-03-2009, 19:19
sluške su 250kn, mobitel je flashan u W800, u kombinaciji sa custom audio drajverima imam vrhunsku reprodukciju..

TheJack
17-03-2009, 19:22
šta ćeš sa slušalicama koje dobiš uz mp3 player od sonya,nisi mi reko gdje se mogu nabavit adapteri za SE mobitele,da možeš stavit bilo koje slušalice

Gwin
17-03-2009, 19:35
nema adaptera..
moraš kupit SE sluške.. HPM-64, HPM-77, HPM-82 ili HPM-90. ta 4 modela su dvodijelni te se sluške mogu odvojit od kontrolera..
www.intelkom.hr (http://www.intelkom.hr)

a za sluške ću vidjet.. možda ih žena uzme

TheJack
17-03-2009, 19:56
nema adaptera..
moraš kupit SE sluške.. HPM-64, HPM-77, HPM-82 ili HPM-90. ta 4 modela su dvodijelni te se sluške mogu odvojit od kontrolera..
http://www.intelkom.hr

a za sluške ću vidjet.. možda ih žena uzme

koje slušalice dolaze uz ovaj tvoj sony mp3?

FichoM
17-03-2009, 20:52
ma ne, stvarno me zanima kak se to spaja
preko muško-muško 3.5mm kabla.
sve kontrole idu preko mp3 playera, na radiju se mijenja glasnoća i equilizer.. onak.. stvar funkcionira, trenutno mi je SE K750i spojen tak.

kalhant.. kojih 200kn?? pa jel još na prvoj strani odlučeno da idem po Sony za 1050kn??

a ipod ne bi uzeo da je jedini na svijetu.. radije bi živio u tišini..


Ne moraš iPod, uzmi iPhoneS :D - rješi se usput toga SE K750i, a rješiš i mp3/mp4 problem iz naslova teme;)

Gwin
17-03-2009, 21:37
ipod, iphone, imac.. skrew apple..

17-03-2009, 21:58
ipod, iphone, imac.. skrew apple..

my man 8)

bezimeni
17-03-2009, 22:00
Skupo govno u celofanu.

W3DR4N
17-03-2009, 22:03
hejterski klan

Razzarach
18-03-2009, 13:43
apple fanu :kill:

Niko Bellic
18-03-2009, 18:54
Evo ja bi npr. da trazim nesto slicno uzeo SanDisk Fuze (http://www.sansa.com/players/sansa_fuze). Ima ga u Linksu za oko 800 kn ~ 8GB verzija + microSD utor = best buy!

TheJack
18-03-2009, 19:44
ali kad imaš aple onda si faca,jeste vidili geeka u nedjeljom u dva,geek ima aple netbook

Razzarach
18-03-2009, 19:45
znaći da je veća faca onaj s aple notebookom nego onaj s cfx konfom :kill:

Karlo_from_Bjelovar
18-03-2009, 19:46
ali kad imaš aple onda si faca,jeste vidili geeka u nedjeljom u dva,geek ima aple netbook
bolje biti "geek" nego "TheJack"...

TheJack
18-03-2009, 19:54
ali kad imaš aple onda si faca,jeste vidili geeka u nedjeljom u dva,geek ima aple netbook
bolje biti "geek" nego "TheJack"...


a šta bi ti htio biti geek? ti nisi ni za geeka iako to pokušavaš biti

TheJack
18-03-2009, 19:58
znaći da je veća faca onaj s aple notebookom nego onaj s cfx konfom :kill:

ne ali zašto vrijeđati i govoriti ljudima da su budale za neku stvar koja se njima osobno ne sviđa a u pitanju nije odijavanje,kultura ...već aple

Niko Bellic
18-03-2009, 20:12
Mislim da je pogresno da tu pljujete Apple kad to ionako nisu proizvodi namjenjeni vecini od vas. Uzalud vam trud sviraci...

Ajfon, Ajmek, Mekbuk i slicni Apple proizvodi su za ekipu koja ima viska para koje nema di trosit jerbo se ubija od posla i nema vremena za igre pa racunalo/mobitel koristi za zabavu i razonodu kroz koristenje interneta i multimedije, a treba im i pouzdan kvalitetno izradjen stroj za posao...

Apple u svoje proizvode ugradjuje provjerene komponente koje su se kroz vrijeme provedeno na trzistu dokazale kao pouzdane i kvalitetne. Kupnjom Apple proizvoda prvenstveno kupujete provjereno dobru stvar kojoj je cijena takva kakva je, a i da su duplo skuplji sigurno bi nasli svoje kupce...

Da trebam laptop za posao uvijek bi mi prvi izbor bio Apple, jer eto gomila ljudi koji ga koriste sigurno ne grijesi i za par godina kad me pusti gaming najvjerojatnije cu furati Mekbuk s kojim mogu sve osim igranja, a lijepo izgleda, vrhunske je izrade i ima super ekran...

Nije sve za mase jebemu led...

TheJack
18-03-2009, 20:19
Mislim da je pogresno da tu pljujete Apple kad to ionako nisu proizvodi namjenjeni vecini od vas. Uzalud vam trud sviraci...

Ajfon, Ajmek, Mekbuk i slicni Apple proizvodi su za ekipu koja ima viska para koje nema di trosit jerbo se ubija od posla i nema vremena za igre pa racunalo/mobitel koristi za zabavu i razonodu kroz koristenje interneta i multimedije, a treba im i pouzdan kvalitetno izradjen stroj za posao...

Apple u svoje proizvode ugradjuje provjerene komponente koje su se kroz vrijeme provedeno na trzistu dokazale kao pouzdane i kvalitetne. Kupnjom Apple proizvoda prvenstveno kupujete provjereno dobru stvar kojoj je cijena takva kakva je, a i da su duplo skuplji sigurno bi nasli svoje kupce...

Da trebam laptop za posao uvijek bi mi prvi izbor bio Apple, jer eto gomila ljudi koji ga koriste sigurno ne grijesi i za par godina kad me pusti gaming najvjerojatnije cu furati Mekbuk s kojim mogu sve osim igranja, a lijepo izgleda, vrhunske je izrade i ima super ekran...

Nije sve za mase jebemu led...

slažem se,aple proizvod je za uspješne ljude

Niko Bellic
18-03-2009, 20:29
Gle vamo prika. Da svi rade takve proizvode kao Apple, po puno nizim cijenama i stoje iza svojih proizvoda onda Apple ne bi ni bio uspjesna firma...

Apple je prije svega pouzdana firma u koju ljudi imaju povjerenja, a to se ne stjece preko noci...

Neke se stvari ne mogu kupiti novcem. Za sve ostalo tu je...

Gwin
18-03-2009, 22:17
jer eto gomila ljudi koji ga koriste sigurno ne grijesi

srećom pa galileo, kopernik, kolumbo, tesla i einstein nisu slušali masu budala poput tebe...

to što "masa" misli nešta, ne znači da je u pravu..

pouzdana firma?? koja je do prije deset godina bila na rubu bankrota??
pouzdana firma?? koja je toliko nekompatibilna s cijelim svemirom? svi idu nekoj univerzalnosti. čak do te mjere da različite tehnologije pokušavaju strpat u jednu kutiju (intel X58 čipset npr.. SLI i CF na istom čipsetu), dok Apple fura neku svoju spiku i kompatibilan je samo sa samim sobom ??

mamlaz
19-03-2009, 00:04
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=142383

haba haba, not bad...

Karlo_from_Bjelovar
19-03-2009, 00:23
PM poslan... :wink:

mamlaz
19-03-2009, 00:37
Ja sam mislio za gwina, al ti odmah lapaš. xD

Kalhant
19-03-2009, 00:42
pouzdana firma?? koja je do prije deset godina bila na rubu bankrota??

Firma koja danasSvrijedi ~80 milijardi dolara i posluje sa ogromnom dobiti.


pouzdana firma?? koja je toliko nekompatibilna s cijelim svemirom? svi idu nekoj univerzalnosti. čak do te mjere da različite tehnologije pokušavaju strpat u jednu kutiju (intel X58 čipset npr.. SLI i CF na istom čipsetu), dok Apple fura neku svoju spiku i kompatibilan je samo sa samim sobom ??

Upravo u tome je jedna od "tajni" pouzdanosti. Kod apple-a ti se nikad nece dogodit da ces trebat trazit drivere za neku komponentu ili da ce ti se driveri ili neki hardware bezveze klati.

Kao sto je vec netko napiso apple nije namjenjen za gamere i ljude sa prosjecnom placom, a ja bi nadodo da i nije namjenjen za nas Hrvate. Ako usporedimo cijene
http://store.apple.hr/IMC-Apple-Store/W ... .1.7.1.3.1 (http://store.apple.hr/IMC-Apple-Store/WebObjects/Asto.woa/1/wo/JmjwJq2ibuPlk3v8TybZdg/2.9.1.6.0.0.1.2.1.0.1.7.1.0.0.1.1.0.1.2.1.0.1.7.1. 3.1)
http://store.apple.com/us/configure/MB5 ... NDE4NDIyMQ (http://store.apple.com/us/configure/MB535LL/A?mco=NDE4NDIyMQ)Svidimo da je razlika ~9000 kuna sto definitivno nisu male pare.

bezimeni
19-03-2009, 06:38
Apple u padu -pc u porastu (http://www.bug.hr/vijesti/apple-padu/95896.aspx)

" Prema NPD-ovim analizama glavni razlog za lošije Appleove rezultate je visoka cijena njegovih proizvodaSkoji se u ova krizna vremena teško prodaju "

Zagovornici applea....pitam se da li ove postove trenutno pišete sa applea ili pc-a .....Zašto bih ja kupio istu komponetu dvadesetak posto skuplje ako mogu jeftinije a o svestranosti windowsa da i ne pričamo...Kao što rekoh , skupo govno u celofanu.

Hellboy
19-03-2009, 09:36
And speaking of which:
http://techreport.com/discussions.x/16166

Inače ne bih se bunio da mi netko pokloni jednog Appleovog notebooka, no nemam ga namjeru uzimati za svoje pare. ^^

Kalhant
19-03-2009, 11:44
@bezimeni Uopce se ne cudim smanjenoj prodaji u doba krize, svi pokusavaju ustediti pa su se okrenuli i jeftinijim proizvodima. I ne, ne pisem ovo sa apple racunala zato sto ni ja ni moji nemamo tolko para, a i jedan sam od gamera pa mi apple sad definitivno ne treba.

@hellboy to je zahebancija :P

19-03-2009, 11:50
Apple je danas isto što je i Lacoste danas koji je prije bio samo za gospodu,a danas ga ima svaki "seljak".

Hellboy
19-03-2009, 12:05
@hellboy to je zahebancija :P
Well, d'oh. Linkano je sa Oniona.

m4x
19-03-2009, 12:18
dobar info za sony.. thnx.. totalno mi je promakao..

obzirom da sam parcijalan prema sony audio opremi, onda idem po to.. osim ako se slučajno wedran ne javi sa nekim prigovorom... ;P


ako ustanoviš da ti slušalice od sonya nisu potrebne ja bih ih kupio za razumnu cijenu

Gwin
19-03-2009, 12:34
bluetooth slušalice koje nisu potrebne?? to je kontradikcija u pojmu :D

m4x
19-03-2009, 13:59
bluetooth slušalice koje nisu potrebne?? to je kontradikcija u pojmu :D

samo pitam jer si naglasio da sony ide u auto

Gwin
20-03-2009, 17:36
samo info.. kupio sony, ali 16GB model..

s njim se dobiju kvalitetne sluške, ali žičane. bluetooth verziju treba doplatit :D

narf
02-04-2009, 16:26
sry što dižem temu, al gdje mogu kupiti aux kabel? ima to Vemil? :D

Niko Bellic
04-04-2009, 08:26
Ima ti to Svijet Medija i HGspot, a za Vemil nisam siguran. Uzmi Monster ili Bandridge...

Gwin
04-04-2009, 08:29
aux kablova imaš dvije vrste..

jedan koji ima na obje strane 3.5mm jack i drugi koji ima na jednom kraju 3.5mm jack a na drugom kraju dva činča

koji ti treba?

ja sam svoj (ovaj drugi) kupio u kauflandu :D

TheJack
04-04-2009, 20:35
aux kablova imaš dvije vrste..

jedan koji ima na obje strane 3.5mm jack i drugi koji ima na jednom kraju 3.5mm jack a na drugom kraju dva činča

koji ti treba?

ja sam svoj (ovaj drugi) kupio u kauflandu :D

ja imam bandrige,vrhunska kvaliteta kabla,na jednom kraju ima 3.5mm a na drugom dva činča,crveni i bijeli,s tim da imam još i adapter koji ova dva činča pretvara u 3.5mm,

oš kupit?

TheJack
04-04-2009, 20:42
sry što dižem temu, al gdje mogu kupiti aux kabel? ima to Vemil? :D

http://hgspot.hr/komponente.aspx?grupa=1000&podgrupa=26

ja imam 5m

Gwin
05-04-2009, 11:21
ja imam bandrige,vrhunska kvaliteta kabla,
oš kupit?
vrhunska kvaliteta kabla su "monster" kablovi.. bandridge je teški prosjek..

TheJack
05-04-2009, 11:28
ja imam bandrige,vrhunska kvaliteta kabla,
oš kupit?
vrhunska kvaliteta kabla su "monster" kablovi.. bandridge je teški prosjek..

ma nemoj,moj ima 99.9% za prijenos zvuka

Karlo_from_Bjelovar
05-04-2009, 11:41
ja imam bandrige,vrhunska kvaliteta kabla,
oš kupit?
vrhunska kvaliteta kabla su "monster" kablovi.. bandridge je teški prosjek..

ma nemoj,moj ima 99.9% za prijenos zvuka
ma moj, moja mama je jaca od tvoje

bezimeni
05-04-2009, 11:48
Vrhunski kablovi koštaju po par tisuća kuna za metar a ne ovi jeftinjaci od bandrige .Kao što je Gwin rekao , to su kabeli za široku publiku ali i takvi sasvim dovoljni za 99 % korisnika.Za onih 1% i tako nema lijeka :) .

narf
06-04-2009, 11:28
aux kablova imaš dvije vrste..

jedan koji ima na obje strane 3.5mm jack i drugi koji ima na jednom kraju 3.5mm jack a na drugom kraju dva činča

koji ti treba?

ja sam svoj (ovaj drugi) kupio u kauflandu :D

kupio sam ovaj 2. s 2 činča u vemilu, radi super :D