PDA

Pogledaj cijelu verziju : VGA NO SIGNAL



t0ma
14-03-2009, 12:25
ovako,jucer sam isao ispuhat prasinu u kucistu,ispusem ja sve,spojim sve kablove nazad u kuciste,probam upalit komp,na monitoru pise "VGA NO SIGNAL" ,jedan frend mi je rekao neka izvadim graficku,neka dobro ispusem utore na njoj i malo neka maticnu ispusem,to sam i napravio i nista,opet pise VGA NO SIGNAL :(,neznam vise sto napravim,vec sam par puta graficku izvadio van i stavio nazad u kuciste i isto je..komp mi je star oko 2 mjeseca a jucer sam ga 1 put otvorio jer je vec pocelo stekat u igrama vjerojatno od prasine koja se nakupila,evo ovo pisem sa starog kucista (monitor je isti ) tako da je nesto u kucistu problem..neznam vise sta da napravim :(



evo molio bih pomoc ako je tko imao takav problem ili slicno.



hvala puno.

ovaj post takoder sam napisao na jednom drugom forumu tako da je c/p.

ispricavam se ako sam temu stavio u krivi pdf.

Dommyshell
14-03-2009, 12:29
Prvo sto mi pada napamet je problem sa grafom.NO mozda je i do MB.Probaj tu grafu iz novog kompa spojit na stari sa kojeg si pisao(ako mozes spojit) pa vidi dali radi ako ne onda je do grafe ako radi onda je MB.No nemoj me drzat za rijec nego cekaj druge forumase.

Wishmaster
14-03-2009, 12:29
možda je u kablu problem?
Tak je meni od tipkovnice stalno bil savinuti kod konektora ali je dobro radilo ali kad bi pomaknul ili preštekaval onda je znal zafrkavati i opet ga je trebalo svinuti itd...

Gwin
14-03-2009, 12:31
tema je na pravom mjestu..

daklem.. redom.. grafa mora DOBRO sjest u slot. vga kabel mora DOBRO sjest na grafu i u monitor. ako se ponavlja, probaj s drugim kabelom.
da li grafa ima dodatni konektor za struju?

ima još mogućnoti, ali za sve daljnje savjete ćeš morat napisat kompletnu konfiguraciju da možemo sitematski eliminirat sumnjivce

t0ma
14-03-2009, 12:36
@Wishmaster

mislim da nije u kablu problem jer evo sad pisem sa starog kucista a povezan je monitor s istim kablom.

@Gwin

par puta sam grafu izvadio i opet stavio nazad,jace sam stisnuo da jace nemoze sjest.

evo konfa

XFX HD 4850

3 GB RAM-a

AMD Athlon 5600+

HDD 640 GB

zoky
14-03-2009, 12:42
da li grafa ima dodatni konektor za struju?

Jel ima? Ako ima jesi spojio?

t0ma
14-03-2009, 12:44
da li grafa ima dodatni konektor za struju?

Jel ima? Ako ima jesi spojio?

mislis na onaj P3 kabel sto se spaja u grafu ?

Gwin
14-03-2009, 12:54
mislis na onaj P3 kabel sto se spaja u grafu ?
http://www.tamemymind.com/blog/images2007/smiley-bangheadonwall.gif

ajd nek mu netko objasni..

a kad kažem kompletnu konfu, onda obično počnemo sa matičnom

zoky
14-03-2009, 12:55
Evo slike....

Pogledaj dali imaš taj konektor...ako imaš spoji to ( mislim da ide 6 pinski kabel )

http://www.imagesforme.com/out.php/t398606_amd48502.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/398606_amd48502.jpg)

t0ma
14-03-2009, 12:56
nisam neki strucnjak za hardware :cry:

evo samo da kazem,mojem susjedu je isto bilo tocno tako,al on je izvadio grafu van,stavio nazad unutra i komp mu je radio.

t0ma
14-03-2009, 12:57
da na to sam mislio i ja.ovo sa P3.

to je spojeno.

zoky
14-03-2009, 13:02
heh...izvadi grafu i odnesi ju k nekome frendu pa tamo isprobajte...ako radi u garfi nije problem...

btw, nisi rekao koje napajnje imaš, mada sumnjam da je problem u napajanju... :|

t0ma
14-03-2009, 13:05
heh...izvadi grafu i odnesi ju k nekome frendu pa tamo isprobajte...ako radi u garfi nije problem...

btw, nisi rekao koje napajnje imaš, mada sumnjam da je problem u napajanju... :|

za napajanje nemam pojma koje je..neko nepoznato..

evo sad cu probat stavit unutra staru Sapphire Radeon 9550,pa cu vidjet dal ce s njom mozda radit.

Gwin
14-03-2009, 13:05
da na to sam mislio i ja.ovo sa P3.

to je spojeno.P3 konektor NIJE isto što i PCIE konektor

s grafom si morao dobit adapter. 8-pinski konektor koji se račva na dva 4-pinska molexa.. TO spoji u grafu.. a ne P3 konektor..

zoky
14-03-2009, 13:06
heh...izvadi grafu i odnesi ju k nekome frendu pa tamo isprobajte...ako radi u garfi nije problem...

btw, nisi rekao koje napajnje imaš, mada sumnjam da je problem u napajanju... :|

za napajanje nemam pojma koje je..neko nepoznato..

evo sad cu probat stavit unutra staru Sapphire Radeon 9550,pa cu vidjet dal ce s njom mozda radit.

NEMOJ to raditi....

Mislim da je to stara AGP grafa...a ti imaš PCIe! lol

t0ma
14-03-2009, 13:34
@Gwin jel to ovaj ?

http://i40.tinypic.com/o10pbp.jpg

mamlaz
14-03-2009, 14:14
Da spoji preko toga, s tim da uzmimaš molex iz svakog raila posebno (sa drugog kabla ne sa istog), pa onda vidi jel radi.
Postoje i 6pin konektori sa 1 molex adapterom, al ne preporučam, ubije slabija napajanja...

Ogg The Dogg
15-03-2009, 01:41
tako je imoja stara graa dušu pustila prije nekih 3 tjedna... ista stvar... izvadio je van, spojio frendovu, vratio svoju i adios, crkla.....

t0ma
15-03-2009, 13:14
tako je imoja stara graa dušu pustila prije nekih 3 tjedna... ista stvar... izvadio je van, spojio frendovu, vratio svoju i adios, crkla.....

al jednostavno nemogu vjerovat kako su osjetljive,ono primes je rukom,stavis nazad i crkne,valjda je i moja crkla jer se ne vrti ventilator na njoj..

Gwin
15-03-2009, 13:15
jesi ti spojio struju kak smo ti rekli?