PDA

Pogledaj cijelu verziju : Turnir(i)



C
12-03-2009, 20:57
OK, recite mi gdje, kada i kako mogu doći do informacija gdje su turniri u Hrvatskoj, po mogućnosti u Rijeci, i da nije DOTA.
Imam ekipu, nas četvero, i još jedan, trenotno ga novačimo, od toga, ja i jedan moj frend, koji je među nas četvoricom, igramo Warcraft III od kada je izašao, tako da smo maheri u TFT-u. Vježbamo svaki tjedan po 8, do 12 sati u komadu, u jednom danu (1VS1 ili 2VS2, svatko protiv svakoga).
Moja ekipa:
Jači team:
C (Ja) - Undead
Max - Orc
Slabiji team:
Tone - Human
Combo - Undead
"Novak" (još nije u teamu) - Human & Night Elf

Ako ništa, možemo se mi u Rijeci dogovoriti za neki LAN party, kao turnir, ali da to budu samo profići. :wink:

Systematic Reverse
12-03-2009, 21:35
Hrvatska nema nijednog profića u W3 :boohoo:

G_G

igrajte neke online lige, ako ste takvi maheri, nadjite si sponzore i odite na neka veca natjecanja..

SkunK
12-03-2009, 22:20
Kolega, 8 do 12 sati tjedno je ništa.

Profesionalci (progameri) igraju 16-18 sati na dan. Barem u progaming kućama u Južnoj Koreji ( jedina zemlja gdje zapravo postoji pravi eSports i progaming).

Ja igram npr. Starcraft na dan 4-5 sati. To je ništa. Ljudi znaju igrati i pod 10 sati na dan casuali.

C
12-03-2009, 23:09
Toliko smo mi na početku igrali. Ali bez šale, nas dvojica smo maheri, Combo je početnik, a Tone je više za na "guz win". Vrijeme vježbe ti ne znači tko je bolji, a tko gori i sl. :wink:
Bitna je strategija i sl. Primjerice, Max gazi Toneta i Combota. Tone i Combo zgaze mene, a ja zgazim Max-a (sve 1VS1). No sve je ovisno kako igraš, tako da iz meča u meč, ništa ne učiš, koliko god igrao, nego samo držiš svoju top-formu. Dali igrao 24 sata na dan stalno jednom te istom taktikom ili 1 sat jednom te istom taktikom, ništa ne učiš. Tako da te fore više treniranja = bolji, otpadaju. To je važno na početku, naravno, ali ne kada već sve znaš. Mi to špilamo već oko 7-8 godina. U prve dvije smo stalno, bili uživljeni, pa u LAN-u nas 6VS6, nakon toga s vremena na vrijeme vježbali protiv PC-a, i prije godinu počeli špilati jedan protiv drugoga, skupili ekipicu i vratili LAN party. Govorim za mene i Max-a. Ova dvojica su za tu igru saznali tek prošle godine. Doduše, Tone samo strategije i igra, pa je dobar, nekada nas zgazi, iako on igra jednu godinu, a mi oko 7 godina, on nas može zgaziti, iako je to više "guz win", ali jbga, ipak čovjek pobijedi, pa makar i na guz.
Za sebe i Max-a znam da smo profići, nije da hvaim sebe i/ili njega, ali to je tako. Inače, ne bi ni tražili turnir. Znamo mi kako je na turniru iebeno. :wink:

Ako je netko za, u Rijeci, možemo se dogovoriti za jedan turnir, to bi volio. :wink:

SkunK
13-03-2009, 09:44
Normalno da ne otpadaju. Hvala Bogu, u profesionalnom gamingu i pratim ga sam više od 5-6 godina pa znam kako profesionalci treniraju.

Mehanički dio igre i mind-igra su potpuno dva različita svijeta. Mehanički dio igre se svakim gameom poboljšava, znači što više igraš - mozak i ruke su bolje koordinirati, pokreti su fluidniji i postaješ robot. Mind igra, tj. shvaćanje strategija je aktivno do prvih 3-4 sata igre , tada profesionalci uopće ne ciljaju na učenje strategija nego na mehaniku.

Iskreno, ne vjerujem ti za satnicu igre, no whatever znam koliko progameri igraju i kako rade.


Nažalost, niti ti niti tvoji priatelji niti nitko u Europi i SAD-u nije profesionalac. Kakvi profići, pa ja igram Starcraft 9 godina aktivno i na ICCUP-u sam C-/C , ako misliš da si "pro" zato jer igraš u LAN-u s frendovima koje možeš razbijati ili razbijate kompove, to je niš, pravac :


http://www.iccup.com


Imaš WAR3 ladder. Lijepo tamo igrajte pa ćete onda moci svima pokazati koliki je vaš skill,to ti je moja preporuka.

Zapamti, LAN i ladder i igra na Internetu su dvije razlicite stvari. Neznas ni sam koliko umišljeni igrači koji dobivaju po LAN-ovima misle da su carevi p dođu na net i o nda ih neki Koreanac tako posjeduje da više nikad ne zaigraju igru. To je česta pojava.

Systematic Reverse
13-03-2009, 12:38
Kolega, 8 do 12 sati tjedno je ništa.


da, ja sam zabrijao da je napisao 8-12 sati na dan :)


...to je niš, pravac :


http://www.iccup.com


Imaš WAR3 ladder. Lijepo tamo igrajte pa ćete onda moci svima pokazati koliki je vaš skill,to ti je moja preporuka.




Zapamti, LAN i ladder i igra na Internetu su dvije razlicite stvari. Neznas ni sam koliko umišljeni igrači koji dobivaju po LAN-ovima misle da su carevi p dođu na net i o nda ih neki Koreanac tako posjeduje da više nikad ne zaigraju igru. To je česta pojava.
:thumbs2:

btw ljudi krivo koriste pojam pro...

SkunK
13-03-2009, 14:16
Kolega, 8 do 12 sati tjedno je ništa.


da, ja sam zabrijao da je napisao 8-12 sati na dan :)


...to je niš, pravac :


http://www.iccup.com


Imaš WAR3 ladder. Lijepo tamo igrajte pa ćete onda moci svima pokazati koliki je vaš skill,to ti je moja preporuka.




Zapamti, LAN i ladder i igra na Internetu su dvije razlicite stvari. Neznas ni sam koliko umišljeni igrači koji dobivaju po LAN-ovima misle da su carevi p dođu na net i o nda ih neki Koreanac tako posjeduje da više nikad ne zaigraju igru. To je česta pojava.
:thumbs2:

btw ljudi krivo koriste pojam pro...

Slažem se, ljudi se zalete mnogo puta.

Sjećam se kad sam ja mislio da sam najači , najbolji...da bio sam najači i najbolji protiv Mirka i Marka iz kvarta, no kad sam došao na Battle.Net neki tip me je tako jako razbio da nisam igrao igru par tjedana.

C
13-03-2009, 14:38
Pazi, ja "pro" ne koristim krivo. I nisam umišljen, jer stalno dobivam. Jučer sam njih 4 za redom izgubio. Doduše, s Elfovima sam igrao, ali opet, nisam umišljen i ne koristim krivo "pro" riječ. Rekoh već, ajmo se skupiti, nešto dogovoriti i igrati. Tada ćete me vidjeti na djelu, ako ništa drugo.

SkunK
13-03-2009, 14:57
Pazi, ja "pro" ne koristim krivo. I nisam umišljen, jer stalno dobivam. Jučer sam njih 4 za redom izgubio. Doduše, s Elfovima sam igrao, ali opet, nisam umišljen i ne koristim krivo "pro" riječ. Rekoh već, ajmo se skupiti, nešto dogovoriti i igrati. Tada ćete me vidjeti na djelu, ako ništa drugo.

:roll: odi na iccup. Koristiš krivo "pro" riječ jer nitko, pa niti ni ja nismo profesionalci.

Kazem ti, LAN je jedno, a igranje na ladderima je drugo i svatko iole pismen u RTS igrama će ti istu stvar reći.

Systematic Reverse
13-03-2009, 15:30
Pazi, ja "pro" ne koristim krivo. I nisam umišljen, jer stalno dobivam. Jučer sam njih 4 za redom izgubio. Doduše, s Elfovima sam igrao, ali opet, nisam umišljen i ne koristim krivo "pro" riječ. Rekoh već, ajmo se skupiti, nešto dogovoriti i igrati. Tada ćete me vidjeti na djelu, ako ništa drugo.

ae

pro je igrac koji zivi od gejminga aka dobiva pare za igranje neke igre..

sad ti je valjda jasno?

gle, samo poslusaj reika i pocnite igrat neke online lige ili nesto.

Dat cu ti jedan primjer.

Ja sam u godinu dana online igranja CS-a naucio vise nego sto sam ga 7 godina igrao offline..

:roll:

Rang€r
13-03-2009, 18:33
odite vi na gareni u cro dota roomove, sve pršti od proova :D

ja se slažem s ovom dvojicom... i ja sam mislio kak ownam u wc3, onda sam odigro s nekim likom pa me dobio za 5 min... dobro znao sam da neznam, al onako bolje zvuči xD

Stryder
14-03-2009, 13:19
Do prije godinu-dvje sam aktivno igrao warIII TFT. Igrao sam sa odredjenom ekipom sa foruma, mi smo kao "trenirali" ali smo igrali i preko neta (battle.net, garena) i moram se slozit sa reikom potpuno je drugacije kada igras na battle.netu i kad naletis na nekog tipa kojemu apm 350+ i kad igras sa nekim kolegama koji imaju apm manji od 100. No nije sve u APM-u (na pocetku svog online igranja pobijedio sam tipa koji je imao oko 200apm sa svojih 80apm xD) kad igras preko neta moras prvo malo "nastrebat" odredjene taktike jer ima pun qurac finti i kad se nadjes u situaciji kad te protivnik jednostavno potuce zapitaš se dali ti je ovo trebalo i odmah pomislis da odustanes od igranja i da se vratis dobrom starom igranju vs Computer :) . No tu je jos jedan problem, a taj problem je konstantno vjezbanje...prije sam imao avg apm oko 200 sto znaci da sam imao dosta dobru mehaniku igranja (da znam da proovi imaju oko 400+, ali ja se ne prozivam progamerom) a sada kad vec dosta dugo nisam igrao apm mi je ispod 100...i sada kada razmisljam da ponovno pocnem igrat WarIII TFT morao bih barem 100+ sati ulozit da mi se vrati stari "skill", istina nekih taktika se jos sjecam ali mehanika mi je u qurcu :(.

ic3cold29
14-03-2009, 14:00
Pazi, ja "pro" ne koristim krivo. I nisam umišljen, jer stalno dobivam. Jučer sam njih 4 za redom izgubio. Doduše, s Elfovima sam igrao, ali opet, nisam umišljen i ne koristim krivo "pro" riječ. Rekoh već, ajmo se skupiti, nešto dogovoriti i igrati. Tada ćete me vidjeti na djelu, ako ništa drugo.

oš game protiv mene? pa ti kazem kolko si dobar....

SkunK
14-03-2009, 14:25
Moj trentuni APM je 300. APM ne znaci nista, mozda moze biti nekakav putokaz gdje i kako i u kojem ti se smjeru odvija skill no to je duga priča mehaničkog igrača i mind igrača...može se pisati knjige o tome.

Uglavnom , suma sumarum : odi igrati na net.

Rang€r
14-03-2009, 15:14
ja mrzim imat velki APM... po meni to je dokaz nervoze i nekontrole, a opet premali apm je dokaz zujanja i nekontrole... vidio sam jednom jednog lika u doti da je imo 250 apma, ono imaš 1 heroja i lik ide silovat jadan miš... ja se trudim imat što manje apma kad igram, ne volim da mi miš pati :( najbolje bi bilo kad bi mjerilo, kolko si rangea prešo za određen broj klikova, imam gro frendova koi misle da je APM skill, pa bezveze klikaju na mjesto gdje heroj stoji umjesto da stisnu h... a kad zalomimo koju wc3 tft partiju ak imaju 30 apma to je fenomenalno...

Systematic Reverse
14-03-2009, 15:44
o.O

damn, u doti apm 250 stvarno prelazi granice normale...

meni je prosjek 130, ako nije neki pasivac :)

thonchek
15-03-2009, 00:15
meni je u prosjeku u doti 100-150

SkunK
15-03-2009, 09:27
ja mrzim imat velki APM... po meni to je dokaz nervoze i nekontrole, a opet premali apm je dokaz zujanja i nekontrole... vidio sam jednom jednog lika u doti da je imo 250 apma, ono imaš 1 heroja i lik ide silovat jadan miš... ja se trudim imat što manje apma kad igram, ne volim da mi miš pati :( najbolje bi bilo kad bi mjerilo, kolko si rangea prešo za određen broj klikova, imam gro frendova koi misle da je APM skill, pa bezveze klikaju na mjesto gdje heroj stoji umjesto da stisnu h... a kad zalomimo koju wc3 tft partiju ak imaju 30 apma to je fenomenalno...

APM nema veze s nervozom. Početni APM , tj. prvih 2-3 minute koji služi u svrhu zagrijavanja se i tako ne prepoznaje od strane programa za njihovo biljezenje. Nego stvar je u tome što je 70% tog APM-a od strane hotkeya, tkz. spamanje. Ono nije efketivan APM nego takav spam , no on je doveden upravo od strane Koreanaca pošto dosta zna podignuti daljnju brzinu igre,ja sam tako navikao igrati pa stoga imam redovno 300APM-a.

Ali, kad sam izmjerio EAMP što znači efikasni APM bez spamanja, imao sam oko 180. To znači da je ljudima s 200 APM "pravi" efikasni APM oko 70-80 a onima od 100 itd do 50.

APM nije skill, no kako sam rekao dobra je vodilja kako i gdje trebas poraditi da budes bolji igrač, a opet APM nekad može, naravno onaj efikasni odrediti ishod micro bitke.

Rang€r
15-03-2009, 23:01
ima neki program da mi mjeri eamp u doti?

ja sam jednom imo oko 200 apma, to sam igro s lycanom, a on ima one vukove, pa se moram silovat da bi sve imo pod kontrolom...

AVGstar
19-03-2009, 21:23
100apm ko kuca

FaTaL_mRkvA
20-03-2009, 12:05
!=!NOOB ALERT!=!

što je APM? kolko vidim nekakva aktivnost miša ili šta? i kako se mjeri?

Lord Ragnarok
20-03-2009, 13:38
actions per min, tj kolko radnji napravis sa tipk i misem u minuti te se moze vidjeti (barem u doti, idk za obican wc3) da upises -apm

SkunK
20-03-2009, 14:49
No imajte na umu da APM mjeri i "spamanje" tj. nepotrebne akcije koje sluze zagrivajavnju poput forsiranja hotkeya itd. Stoga je "pravi" APM zapravo EAPM.

C
20-03-2009, 15:31
Ali APM je općenito glupost. Moj frend uzme Peona sa kojim želi sjeći drvo, i klikne 5 puta na drveća, bilo gdje, tj. u jednom krugu tih drveća, isklikće, dok ja kliknem samo jednom, i tako se to nakuplja. Pa ako se gleda po APM-u, onda me je on jači 5 puta, a ja njega zabijem.
APM e čista glupost. Evo, jučer sam ga zezao z DOTI sa Doom Guardom. Nema puno filozofije, regeneracija mi je do 20 HP po sekundi, napad oko 150 na very fast, sa 150 rangeom, kretanje mu je very fast, sa moćima razbija sve, 1VS1, ja sam s njime protiv dva towera, rasturim ih, bez da ga gledam kako se fajta, samo kliknem na Attack (ili na tastaturi slovo A, što većinom i koristim) i u protivničku bazu lijevi klik i fajta se sa svime što vidi. Šta ja tu imam klikćati, surova snaga i pola inteligencije, i dobijem, bez obzira što meni APM bude 5, a njemu 50, točnije EAPM-a. Što je još važnije, ja se nemam ni potrebe vraćati u bazu, jedino po neke iteme, ali za HP i MP, nema potrebe, tako da stalno napadam. Max je poludio samnom i nakon 6 pokušaja da me satere, i svaki put bježi, kaže: "Ti nikako da crkneš brate mili! :-x " :rotfl: :rotfl:
Fajtao sam se ja sam protiv njih dvoje, i opet ih dobio, E/APM je realno čista glupost, tko god šta rekao.
Ne možeš mjeriti nečiju jačinu po E/APM-u. Strategija je strategija, tu je strategija najbitnija, nikakvo klikćanje, kakvo god da bilo, realno ili spammersko. A čak je i realno u biti spammersko. Primjerice netko klikne na građevinu koja mu pravi vojnike i sada svak put kada klikne na nju desni klik gdje želi da ovjnici iz te građevine idu. Dok jednu to stalno mjenjaju, ja to uvijek držim na jednom mjestu. Postavim na jedno mjesto i gotovo. A neki u minuti promjene 20+ tih položaja, sa svakom građevinom. To nije spamm, iako je nepotrebno micati za 1 cm point sveke tridesete sekunde, ali se računa E/APM. Po meni je to spamm, jer samo tu meni bude 5, a njemu 60 E/APM-a.
Ili move tamo, move vamo, pa tako nabijaju E/APM. Dok stignu do nekog odredišta kliknu solidnih 10 desnih klikova. Klikneš jednom i gotovo, šta ćeš svakih 1 cm klikćati dasni klik. Ako se E/APM bi se trebao brojati klikovima iz dolje-desnog menu-a za ratnike i heroje, točnije korištenje itema, magija i tome slično, jer se taj dio najviše koristi u borbama, pa se onda točno vidi tko je kakav u žaru borbe s vojnicima.

SkunK
20-03-2009, 16:48
Ali APM je općenito glupost. Moj frend uzme Peona sa kojim želi sjeći drvo, i klikne 5 puta na drveća, bilo gdje, tj. u jednom krugu tih drveća, isklikće, dok ja kliknem samo jednom, i tako se to nakuplja. Pa ako se gleda po APM-u, onda me je on jači 5 puta, a ja njega zabijem.

Da, pa APM ti nema veze s skillom. On može biti smjernica tebi kao igraču na koji bi se dio više trebao koncentrirati. No teško da utječe na ishod igre i glupo je gledati po njemu skill. No pravilo je da igrači koji imaju veći APM mogu više stvari napraviti u manjem vremenskom intervalu, no 10 puta kliknut na drvo je nepotrebna radnja. Obrati pozornost što sam napisao, APM je druga stvar a druga je EAPM(efektivni APM).


Ne možeš mjeriti nečiju jačinu po E/APM-u. Strategija je strategija, tu je strategija najbitnija, nikakvo klikćanje, kakvo god da bilo, realno ili spammersko. A čak je i realno u biti spammersko. Primjerice netko klikne na građevinu koja mu pravi vojnike i sada svak put kada klikne na nju desni klik gdje želi da ovjnici iz te građevine idu. Dok jednu to stalno mjenjaju, ja to uvijek držim na jednom mjestu. Postavim na jedno mjesto i gotovo. A neki u minuti promjene 20+ tih položaja, sa svakom građevinom. To nije spamm, iako je nepotrebno micati za 1 cm point sveke tridesete sekunde, ali se računa E/APM. Po meni je to spamm, jer samo tu meni bude 5, a njemu 60 E/APM-a.

Nemozes naravno, ja imam ponekad preko 300 apm-a, stabilnih 260 dok mi je "pravi" EAPM uvijek iznad 160-180. No ljudi s 150 APM-a su me redovito znali ubijati u Starcraftu iz razloga jer mozda imaju vise iskustva, ja sam sjebo nešto (ljudi smo), zatim strategijsko mišljenje.... RTS je pun varijabli, normalno nemoze jedan E/A/APM odlučiti tko je bolji, no ljudi kao što i sam znaš, sve analiziraju pa tako i pokušavaju po APM-u zaključiti koji je igrač "bolji". EAPM ti moze na uvid dati jedino tko je brži, ali onaj tko je brži nije odmah i "bolji" - živi primjer sam ti ja, jako sam brz igrač i mehanički potkovan - ali nekad ne mislim, ispadam glup, zaletim se itd.itd. pa me ljudi koji pametnije odigraju gaze... sve je promjenljivo i jedna velika varijabla, nema ničeg što moze točno odrediti koliko si jak. Jak si onoliko koliko dobivaš druge :) naravno ako ne igraš samo u LAN-u ;)

FaTaL_mRkvA
20-03-2009, 21:29
meni je bio u tri igre: 24, 57, 41
jel vi fakat silujete miševe il šta? :D

C
20-03-2009, 22:44
Zato jer ti je računao samo prvu minutu igre.

Systematic Reverse
20-03-2009, 23:55
rofl "C" nemozes dotu igrat tako..

stisnes A i da kosi sve pred sobom..

:rotfl:

C
21-03-2009, 00:34
Probaj. Jamčim ti! :wink: 8)
Ovako, odi u Undead team, i uzmi Doom Guard-a, u DOTA-i mu je ime Lucifer, i od item-a kupuj samo one od 950 Gold-a što ti daje +5 Armor/Defense i +3 HP/sec regeneraciju. Tako njih 6 nakupuješ i imati ćeš 5+30 Armor-a i +18 HP/sec regeneraciju. Primaran mu je Strength, i u pola manja inteligencija, a agility mu je 3/4 inteligencije. Po defaultu mu je napad fast, kao i move speed. I samo se fajtaj, ako zagusti baciš dvije vatre u velikom krugu koji ti daju još 30%×2 attack speed i isto toliko za move speed, tj. 60% ubrzava sve, još ti daje 4 HP/sec regeneraciju ×2, tj. 8 HP/sec na onih defaultnih 18 HP/sec, to je već 26 HP/sec. regeneracija. I pri tome tko je u tom fakin velikom krugu, kida mu 4 HP-a po sekundi, jer sve gori. Dvije vatre su znači još ×2, tako da kida 8 HP/sec. Na 20-25 levelu attack speed mu po default-u bude very fast, kao i move speed, a HP oko 2 100. Na 25 levelu Armor-a još 5+30+20, točnije 55, i attack oko 100-150.
Kad' ti kažem, samo rokaš. Protiv tower-a 1 na jedan, zabiti ćeš ga. Testirao sam čak i 1 VS 2 towera, bude na knap malo, ali ih možeš zabiti bez problema. 8) :wink:
Jeidni bed je što trebaš čuvati manu. A za HP se ne moraš brinuti. Jedino ako se okome svi na tebe, morati ćeš se vraćati u bazu, ali ovako, za HP nemaš frke. A attack range od 150 je dovoljan da rokaš svih preko svoje vojske koja napada s melee-om.
Čak možeš kroz šumu proći i azdržati dvije neprijateljske vojske sam i sve ih pobiti.
A kako sam se bio smijao kada je Max 6 puta išao na mene, ja ga 5 pura roknem, još bacim magije da ga ogule do smrti, pa mora jadan na fontanu da ne umre zbog mojih magija. :rotfl:

Systematic Reverse
21-03-2009, 00:47
nije ti to bas tako kad se igra dota sa normalnim igracima, 5v5..

btw nemozes ici na takve item(e), prelose je :D

btw2 - igram dotu cca 3 godine online, sad me shvacas?

C
21-03-2009, 01:07
Ma shvaćam. Ja ih sam dvojicu dobijem u LAN-u, znam ja da to nije ništa. U zadnje vrijeme ja i Max mixamo iteme, pa dobiješ neki uber item, i tako ih otkrivamo i to sve.
Ali ovako u LAN-u ih volim zezati s tim Doom Guardom. :rotfl:

AVGstar
21-03-2009, 02:29
dosta puta ljudi zbog boljeg apm(i ofc imat ono dobar efficency ili kako se to vec pise govori) dobiju game ali ofc nije sve apm ali nemos ti igrat rts i imat los apm.uglavnom u rtsu je jako vazno imat jako dobar apm ako zelis biti "pro"

C
21-03-2009, 03:21
Po meni, ako imaš mali broj APM-a, zaostaješ, ako imaš srednji broj APM-a, onda si OK, a ako imaš velik APM broj, onda radiš bespotrebne stvari, ili spammaš gubeći vrijeme. Tako da pobijam tvoju rečenicu da je važno imati dobar APM, ako ciljaš na visinu. Treba imati solidan. Kao što sam već naveo primjere, netko mjenja point-ove 10 puta u 5 minuta za svaku građevinu, netko move klikće 3 puta za redom na jedno područje, netko tako klikće 5 puta za napad na jednog te istog protivnika, netko glavnu građevinu na drveća klikne 10 puta u shootu na jedan red drva, netko radnika tako klikne redom na drva po 10 puta, netko 20 metara s vojskom prođe sa 20 klikova, a netko to sve uradi samo s jednim klikom, svaku tu operaciju. I tako se to nakuplja, i na kraju dolaziš do toga da ovaj što klikće sa nekim avarage APM-om je mudriji i bolji, nego onaj koji ima Max. APM, jer baš taj radi uzaludne klikove koji nikome ništa ne pomažu, osim njemu u nabijanju APM-a i gubljenju vremena.
Kao i za one koji grade i sve rade preko tastature. Svaku magiju, od svakog heroja, znaju već na pamet koje je slovo na tastaturi te magije, i njima se računa duplo manji APM, a u principu su takvi najbrži klikeri. Razmišljaj samo kada si u fajtu i nemaš vremena kliknuti na neku magiju, pa na nekoga, on automatsi stisne neko slovo i klik s mišem gdje je već bio i ciljao, gotov. Dok nekome za tu radnju treba jedna sekunda, njemu za to isto treba menje od 0.5 sekundi.

SkunK
21-03-2009, 12:49
dosta puta ljudi zbog boljeg apm(i ofc imat ono dobar efficency ili kako se to vec pise govori) dobiju game ali ofc nije sve apm ali nemos ti igrat rts i imat los apm.uglavnom u rtsu je jako vazno imat jako dobar apm ako zelis biti "pro"


:roll:

Ljudi, par postova prije sam vam napisao sve što trebate znati o APM-u.

Ostavite se theorycraftinga i bacite se na igranje, zanemarite APM, on ce se podizati s brojem sati koliko igrate pošto će tehnika ruku kao i predodžba strategije/učinjenog/što treba učiniti u mozgu brze stvarati zbog učestalog ponavljanja jednog te istog. Znači, APM pogledajte s vremena na vrijeme ali ga nemojte uzimati k srcu. Gledajte replaye,gledajte VOD-ove profesionalaca(i pokoji replay ako procuri), čitajte postove pametnih ljudi koji objašnjavaju teoriju igre i što je najvažnije samo igrajte. Puno.

thonchek
21-03-2009, 14:38
ali niko ne sluša reika

SkunK
21-03-2009, 17:04
ali niko ne sluša reika

Netreba mene nitko slušati, ja samo dajem savjet. Bolje igrat i tako bildat skill (ako ti je vec do njega) nego se zamarati teorijom. Većina igrača griješi što previše čita a premalo igra, pa pokušava fore koje vidi od profesionalaca pa tek onda skuži da nema mehaniku za izvođenje istih.

Rang€r
21-03-2009, 19:57
ye sign... također ima pun qrc ljudi koi imaju oke apm 70-100, dobar last hit/deny, mehaniku, ali ne misle... prije tjedan dana sam igro na midu, ja venge protiv sylvanne, onak ima dobar last hit i sve, al glup je lik ko qrc... 3 puta sam ga na istu foru sjebo, odem kod svog towera, swap, stun gg sylvanna dead... jučer igram s frendom ja techie on tiny, pa ak ih nismo ubili na 25 načina... bacanje na mine, bacanje na mene, bacat mene na njih, odvlačenje....... najjači mi još onaj trik, kad uzmeš branch, postaviš mine u krug i metneš branch u središte pa dođe neka budala po branch :pray:

i da C, probaj malo online dotu :) ja sam jučer bio u hlr, igram dotu godinu i po, pa mi tamo dota izgleda ko nova igra... taj teamplay..

C
22-03-2009, 01:17
Evo, danas sam igrao DOTA-u, protiv jednog lika koji ju igra već godinu dana i dobio sam ga, s time da ni on meni, a ni ja njemu nisam ubio ni jednom heroja. No u glanvom, on je slagao item-e, pa ne bi mogao protiv njega ništa. Dok ih je on stigao služiti tri, ja sam složio jedan mizeran.
A i imam piratski W3, pa ne znam kako bi mogao play-ati online.

SkunK
22-03-2009, 09:37
Nikad nisi igrao online?

Onda neznas koliko si zapravo daleko od "jedva dobrog igrača".

Sorry no to je tako. LAN i Internet igranje na Battle.Netu su zemlja zrak. Zamisli to kao da netko tko igra vs svojeg brata nogoment "na dva mala" i svaki put pobjeđuje i govori da je najači i onda ode igrati protiv svakog na svijetu. Pogodi što se dogodi ;)

C
22-03-2009, 15:57
Prije sam igrao online, u igraonici.
I ReiKo, počinješ biti glup, jer mene držiš za budalu. :thumbs1:
Ako sam rekao "A i imam intergalaktički W3, pa ne znam kako bi mogao play-ati online.", ti iz "između redaka" toga zaključuješ da online nisam ni vidio, ni čuo, a da ne goovrimo da sam to i probao. :nonono: :boohoo:

SkunK
22-03-2009, 16:54
Prije sam igrao online, u igraonici.
I ReiKo, počinješ biti glup, jer mene držiš za budalu. :thumbs1:
Ako sam rekao "A i imam intergalaktički W3, pa ne znam kako bi mogao play-ati online.", ti iz "između redaka" toga zaključuješ da online nisam ni vidio, ni čuo, a da ne goovrimo da sam to i probao. :nonono: :boohoo:


Ne drzim te za budalu, samo sam na osnovi toga što uopce niti nemaš original igru zaključio da imaš Smalo Siskustva s online igranjem.

To što si nekad probao je kolega, jako malo i nista ti ne znaci.

Dapače, primjer su ti ja i mnogi ljudi koji igraju godinama online ( da ne govorim one koji igraju od 98') i još uvijek nisu niti "d" od neke "dobre" klase.


Tako da ono, niti sam ja glup niti si ti budala ali moras znati da ti je online sve što se tiče skilla jer si povezan s cijelim svijetom. Na razini lokale je teško napredovati, vjeruj mi.

Systematic Reverse
22-03-2009, 16:56
ali moras znati da ti je online sve što se tiče skilla jer si povezan s cijelim svijetom. Na razini lokale je teško napredovati, vjeruj mi.

da..

SkunK
22-03-2009, 20:39
Jer stalno se vrte jedne te iste strategije, skill je stalno isti...što je više ljudi više naučiš i napreduješ i evoluiraš skillom. Susrećeš se sa svakakvim tipovima, agresivnim,pasivnim, vole trikove, vole macro igru,vole micro igru itd. itd. to te ojača kao igrača.

Kad ti imaš Mirka i Marka iz susjedstva koji znaju jednu fintu i 2-3 strategije teško se razviješ i ako ih redovno dobivaš, car si samo u svojem malom djelu svemira.

Lord Ragnarok
22-03-2009, 20:55
pa intergalaktickim wc3 mozes igrati online, sve sto ti je potrebno je garena (ako vrtis 1.23 verziju) ili eurobattle.net (ako vrtis 1.22a)

evo sta pise na eurobattle.net stranici
Eurobattle.net currently uses patch 1.22a

Blizzard just released patch 1.23 however we will still use 1.22 version until we are 100% sure 1.23 is safe and latest from the 1.23 series.
We will notify everyone at least 1 week before we launch our official 1.23 installer.
Continue using your 1.22 version on our server and remember :
If you update to 1.23 you wont be able to play here.

tako da ako imas 1.23 verziju jedina opcija ti je garena/te kupiti zemljanu verziju igre

Rang€r
23-03-2009, 20:26
Jer stalno se vrte jedne te iste strategije, skill je stalno isti...što je više ljudi više naučiš i napreduješ i evoluiraš skillom. Susrećeš se sa svakakvim tipovima, agresivnim,pasivnim, vole trikove, vole macro igru,vole micro igru itd. itd. to te ojača kao igrača.

Kad ti imaš Mirka i Marka iz susjedstva koji znaju jednu fintu i 2-3 strategije teško se razviješ i ako ih redovno dobivaš, car si samo u svojem malom djelu svemira.

istina... meni sad več postaje dosadno igrat i u normalnim eu roomovima, ak imam jednog sposobnog u teamu to je gg, s miranom gađat nevidljive uopče nije neki problem, jer kad likovi bježe totalno ne misle i idu pravac najkračim putem u bazu i samo ga jednostavno skinem ko da je i vidljiv... sad planiram igrat hlr only i odjebat frendove iz škole, jedno vrijeme sam igro samo s njima, onda sam došo u cro room i bio ko ostali... :oops: