PDA

Pogledaj cijelu verziju : VELIKI problem s kompom....



Dabro
12-03-2009, 20:46
Ja fakat više ne znam šta da radim. Komp me već par mjeseci zahebava. Problem je ovakav. Kad krenem igrat bilo koju igru, staru ili novu, nakon nekog vremena mi izađe iz nje i pojavi se error report: http://www.imagesforme.com/show.php/395722_untitled.bmpSZna se dogoditi da izađe iz programa (adobe after effects, mozzila...) Par puta mi se javio BSOD. Probao sam sve, novi windowsi, formatirao, skenirao, defragmentirao.... Niš nije pomoglo. Evo konfa mog kompa:
CPU: INTEL C2D E6750, 2.66 GHz
VGA: Nvidia GeForce 8800 gt 512 mb
HDD: Samsung 320 gb
MBO: ASUS P5B SE
Napajanje: 400W FORTRON
Ako itko ima hint na nes, nek slobodno kaže.....

mamlaz
12-03-2009, 21:36
Meni se čini da imaš više software-skih problema nego hardwareskih...
Što se tiče hardware-a, moguće pregrijavanje proca...
Ili memorija u banani, zbog BSOD-ova...

Al ipak, kao da imaš mnogo virusa.. Vidim koristiš neki kaspanešto šta ja znam antivirus...

Stavi svježi OS, stavi stock frekvencije memorije i procesora i nemoj latencije previše zatezati ako nisi super PI-jem testao bar 6 sati, da vidiš dali je 100% stabilno.

Ivan_87
13-03-2009, 11:10
ako mozes pukni vistu ultimate gore ..

Dabro
13-03-2009, 12:20
Nebih rekao da imam viruse. Od antivirusnih programa koristim ad-aware i kaspersky. I ako mogu znati, sta bi vista pomogla?

Ivan_87
13-03-2009, 12:54
Nebih rekao da imam viruse. Od antivirusnih programa koristim ad-aware i kaspersky. I ako mogu znati, sta bi vista pomogla?

mislio sam oćenito ako imas vistu pukni si je gore ..

osnovni argument za vistu je sigurnost - xp je prepun rupa, a vista nije (vista je vrlo sigurna, barem ako koristiš ms update)
osim toga, vista je u apsolutno svakoj komponenti kvalitetnija i bolja od XPa (što nažalost većina MS hatera neće priznati, ali to je činjenica) - mislim da je to dovoljan razlog

Jerry
13-03-2009, 13:02
vista user here...s vistom sam se preporodio..super je Os..npr na starijem kopu mi vista nije bila ok i xp je owno..al sa ds noivm okomponentama xp se rušio i tako to a vista šljaka super..samo sam stavio premalu particiju,19gb pa imam oko 2 gige praznog mjesta :D

ubern00b
13-03-2009, 13:44
Imo sam isti problem,komp mi je izlazio iz programa,usred igara bi mi se otvorio BSOD,skeniro sam,formatiro,i sve gluposti koje mogu resetirat komp...na kraju sam promjenio procesor,maticnu i ventilator i instaliro novi os (windwos xp sp 2) i stvar je delala savrseno...

Znam da zvuci malo debilno mijenjat maticnu al posudi od frenda il nekej slicno pa spoji i pogledaj dal onda dela.Ak dela,onda znas da je stvar u maticnoj (mozda virus uspio neopazeno proc i prckat po bios-u) i da je trebas mijenjat...

nije bas neka pomoc,al probo sam :)

Gwin
13-03-2009, 16:33
errm.. ja sam neuk..
otkad to virusi mogu mijenjat bios?

narf
13-03-2009, 18:08
errm.. ja sam neuk..
otkad to virusi mogu mijenjat bios?

ne mogu, pogle mu nick :D

ubern00b
14-03-2009, 13:16
duh...a srry XD,pogrijesio sam...nisam znal :P

Dabro
14-03-2009, 15:52
Znaci vista, eh? A mogao bi je nabaviti.... Ali prvo bi htio znat koji bi mogao biti problem, think people!

Gwin
14-03-2009, 16:08
ovo je čista drajverska kolizija..

imho.. prije kupnje Viste, koja nije mala investicija, bi mogao napravit neš drugo. malo zahtjevna procedura, ali bi mogla pomoć pri pronalaženju problema.

backup fajlova.
format diska. ali ne quick, nego full format
instalacija winXP
uključiti system restore
napravit system restore point
instalirati drajvere za ploču, grafu, zvuk, mrežu (sa cd-a od matične, grafe itd..)
napraviti system restore point
instalirat igru (kaj je ono bilo? CoD4 ??)
probat igrat..
instalirat redom sve softvere, hardver i drajvere koje inače koristiš.. ali prije svake instalacije napravit system restore point i obavezno testirat stabilnost sustava.

ako negdje pukne, znaš šta si zadnje instalirao, a ako prođe sve skupa još bolje..

Dabro
14-03-2009, 16:37
E napokon malo iscrpniji odgovor. A s cim da testiram stabilnost sustava? Znam za ram memtest ali za cpu i ostalo?
I da se pohvalim, bio sam tolko vrijedan da sam malo prije ocistio cijeli komp od prasine :rotfl:

Gwin
14-03-2009, 17:53
cpu i ram možeš opteretit sa npr: prime95, occt, ili orthos.. preporučam occt (http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php?Download)Szbog preglednog i user-friendly sučelja
grafu najjače optereti: furmark (http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/)

ali možeš i gejmat nešta malo zahtjevnije..

znaš i sam koliko vremena si uspio igrat prije nego se javi greška, pa procijeni..

Dabro
14-03-2009, 20:31
malo prije mi se javio BSOD ( naravno....) i kad se upalio komp javilo se nes dr watson post mortem debugger has encountered a problem....Any ideas?

Hidraulicar Kreso
14-03-2009, 22:07
kada ti se javi taj dr watson znači da imaš virus u kompu. To provjereno znam jer svaki put kada se to javljalo mom frendu je imao virus u kompu.

Gwin
14-03-2009, 22:31
kolko se ja sjećam, drwatson je bio zasebna aplikacija u windowsima 3.xx, kasnije je integriran u windowse..
uglavnom, najčešća situacija je da je drwatson umro jer nije uspio zabilježit kaj virus radi..

Dabro
20-03-2009, 17:01
Rijesio sam dr.watsona ali sad nes drugo. Nekad kad mi se restarta komp kad se windowsi dignu, javi se: windows has recovered from a serious error.... recovered my ass. To se javlja skoro svaki put kad mi se restarta komp. Evo technical error report
C:\DOCUME~1\dabro1\LOCALS~1\Temp\WERc49f.dir00\Min i031809-02.dmp
C:\DOCUME~1\dabro1\LOCALS~1\Temp\WERc49f.dir00\sys data.xml
I error signature:
BCCode : 10000050 BCP1 : E4A4CFF8 BCP2 : 00000001 BCP3 : BA545C4D
BCP4 : 00000001 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1
Help?

Blacky_123
24-03-2009, 21:59
Jesi probo s registry booster-om?
Meni je rjesio cak i neke BSOD-ove
Javi koliko errora ce nac :D