PDA

Pogledaj cijelu verziju : CPU & GPU balance



Niko Bellic
12-03-2009, 18:49
Mota mi se po glavi danas jedno pitanje pa ako netko zna nek pomogne. Zanima me gdje pogledati koji proc na tvornickim taktovima moze gurati neku grafu do maksimuma tj. da ju ne koci u igrama. Postoji li neko mjesto na netu gdje to mogu vidjeti?

Vec ste me uvjerili da za igre latencije memorije nisu nesto posebno bitne i znam gdje mogu provjeriti koliko jako napajanje treba uzeti. Muci me jos samo to gdje se moze provjeriti koji je proc optimalan za neku grafu...

mamlaz
12-03-2009, 19:48
To možeš vidjeti nažalost samo po testovima...
Uglavnom, za jednu 4870 ti je dovoljan X2 proc od 2.8GHz za potpuno iskorištavanje, za dvije ti treba X3 ili X4 od min 3Ghz.
Što više grafa može safta davati, to oj više treba. Osobito pri većim rezolucijama. Također ako ti grafa ima više memorije, dakle međubuffer ti je veći, pa i samim time ti treba više procesorske snage.

Pogledaj na PC-E top listu 3D Markta 2006, jer tamo je to podjeljeno u logične skupine.
Npr vidi se da sve 4850HD daju više sa Intel Quadom nego sa AMD Dualcem...
Naravno o tome ovisi i CPU mark, al zato imaš SS-eve gdje se točno vidi koliko grafa osvaja bodova...

Što bolji proc, to bolje... Phoenom II procesori jedu Quadove 775, no nisu mjerilo i7.

IGoR_2803
12-03-2009, 20:13
Što bolji proc, to bolje... Phoenom II procesori jedu Quadove 775, no nisu mjerilo i7.

u čemu nisu mjerilo?

mamlaz
12-03-2009, 21:40
Nisu mjerivi sa i7. To sam želio napisati... Jer i7 je odveć prejak, ali i mnogo skuplji...

Niko Bellic
12-03-2009, 22:05
Evo dosao sam na ideju da bi bilo dobro napravit copy/paste npr. Falcon-ovih uparivanja proca i grafe. Mislim da oni kao (meni prejebena) brand firma za gaming rigane ne bi smjeli imat neizbalansirane proc i grafu kad im ugled firme ovisi o tome...

Di bi kod nas mogao dat da mi na desnu stranicu kucista naprave neku pizdariju od 30 x 30 cm zracnim kistom posto svoju 3DAURORU mislim jos dugo imat i koliko bi to kostalo?

Zna netko od vas na forumu radit takve dekore?

IGoR_2803
12-03-2009, 22:31
Nisu mjerivi sa i7. To sam želio napisati... Jer i7 je odveć prejak, ali i mnogo skuplji...

gle, kuzim kaj oces reci, ali nebudem valjda i tebi moral linkati na test kao što sam nekim drugim početnicima, da se ne izrazim grublje, na drugoj temi... i7 jest nadmocan u većini aplikacija (koje se koriste svakodnevno, ili malo rjeđe, opće nebitno) ili nekim kodiranjima šta ti ja znam, ali ako pogledaš performanse u igrama začudit ćeš se jer phenomi II ne samo da mu dišu za vratom nego ga sustižu pa čak i prestižu...

mamlaz
12-03-2009, 23:18
Ma meni su ti igre isto jedna vrsta sintetike kao i 3D Markt.. Uglavnom sve u svemu je i7 toliko preskup da ga nema smisla testati za svakodnevnog gamera...
Ne vidim kako ukomponirati intelov proc u konfu od 4 soma kuna sa socketom 1366...

A usput, imaš baš na jednom forumu čiste dokaze da je intel sa svojim prvim i7 procesorima napravio istu stvar kao i nVidja 8800GTX->9800GTX->250.
Sad ne znam točno kako je išlo, no uglavnom ti je Q6600 upakiran pod novo ime sa novim socketom...

Tak da mi se to čini totalno bezveze, dok je Pho-II sasvim nova arhiktetura, za razliku od prvih Pho koji su sličniji X2 nego Pho-II...

DJ Not Nice
12-03-2009, 23:42
Di bi kod nas mogao dat da mi na desnu stranicu kucista naprave neku pizdariju od 30 x 30 cm zracnim kistom posto svoju 3DAURORU mislim jos dugo imat i koliko bi to kostalo?

Odeš do mehaničara, pitaš dal zna nekog tko oslikava po autima..
Odeš do soboslikara, pitaš dal zna nekog tko oslikava po autima..
Odeš do tatto majstora, pitaš dal zna nekoga tko oslikava po autima..
: )

btw, namjeravam kupiti Auroru, pa ono, tvoje osobno mišljenje...
Po meni, kućište nema mana...

thonchek
14-03-2009, 17:05
i7 je još skuplji kad moras mjenjat i matičnu i RAM-, ako već nemaš DDR3 na matičnoj

C
17-03-2009, 22:09
Pa, po mojim testovima:

[CPU]S- [GPU]
1.5 GHz [2200+]S- 525 MHz
2.0 GHz [2800+]S- 725 MHz
2.5 GHz [3300+]S- 925 MHz

CPU je AMD, jednojezgreni, VGA je ATI...

BTW Sada izračunaj iz toga, za koji postotak CPU-a ide koji postotak GPU-a, i moći ćeš dobiti neke približne rezultate, ali samo za to područje, neračunajući Cache, RAM, protok CPU-VGA brzinu i ostalo.