PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grand Ages: Rome



ScorpiuS
09-03-2009, 14:55
Nastavak Imperium Romanuma. City-building u rimskom razdoblju, svakako preporučujem!
A sad. Let's continue our discussion here:

Da sam to znao prije nebi mi postojao problem povremenog nedostatka resursa u ranijem dijlu razvitka. Ah dobro, sad je ionako kasno.

problem nedostatka resursa ti se također može javljati ako pravovremeno ne upgreadas rudnike i farme. Naime, kako grad raste, potrebe su sve vece, pa i treba na vrijeme upgreadati sve jedinice koje daju resurse kako bi jedna te ista građevina genererila vise resursa. Ako to ne napravis, odjednom ces se naci u problemima. Naime, ako su ljudi gladni pojacava se kriminal i dolazi do paleza. Ako ti fale materjali za odrzavanje, građevine ce se zapaliti same od sebe. Naime, kljuc je izbjeci pozare :)

Sumnjam da je tako...rulja se vec bunila pa su izdali patch koji je produljio vrijeme potrebno da se zapale zgrade. Znam da treba vatrogasce za to, ali treba izgradit prefecture, a za to ti treba,ako se ne varam,posebna klasa ljudi, a da bi do njih dosao trebas zadovoljiti sve ostale potrebe. Uglavnom, sigurno postoji caka u tome kako sve slozit, ali hej, da oni izdaju patch oko problema sa pozarom i da ljudi nemogu igrat normalno igru bez da misle na to. Vidjet cemo, mozda je probam jos koji put ako uspijem prokuzit kak to sve sredit...
Dakle, meni još nije bio neki veliki problem sa požarima osim jednom, ali je to bila moja greška, jer sam se prebrzo prebacio na bolju klasu žitelja i i nisam im ispunio sve želje pa su postali svi kriminalci.

Deadwalker
09-03-2009, 17:16
kao sto sam vec napisao u topicu za strategije, ovaj tzv. problem s pozarima se može rijesiti ako se "pravilno izgrađuje grad". Zapravo ocu reci da treba ici po nekakvom redu, a ne zuriti s izgradnjom. Dakle, prvo se treba napraviti logging kampove za drva(jedno 2-3), a zatim jos jedno 2-3 tvornice za proizvodnju cigli i naravno plebs kuce da ime netko raditi u tim rudnicima. Dalje, napraviti 2 pig farme i buthcer shopove te dvije wheat farme zajedno s jednim mlinom te pekarnicom.( i plebs kuce ofkors). Onda treba obavezno napraviti marketplace da si građani imaju di uzimati hranu. Nakon toga se naprave jos rudnici za stone i marble da se polako pocnu skupljati ti resursi. Nakon toga se slozi skola, u kojoj se naprave researchevi za logging, irrigation i mining te se zatim moraju sve farme upgreadati na level 2. Kada je to napravljeno, možete biti 90% sigurni da ste mirni od pozara. Tada pocnete graditi equites kuce, te na marketplace-ima umjesto plebsa stavite equeites klasu jer onda ima vecu produktivnost. Nakon toga obavezno gradite hramove i entertaiment sadrzaje te trade portove kako bi si polako osigurali priljev novca. Kada ste to sve izgradili recimo da imate uvjete da pocnete razvijati grad u pravom smjeru. Sada tek možete graditi patricians kuce i sve ostale napredne građevine...
Dakle, najvaznije u svemu je izbjeci pozare jer su oni osim barbara jedina prava prijetnja gradu. A oni se mogu izbjeci ako u pravo vrijeme levelirate rudnike i polja i ako nije veliko nezadovoljstvo u gradu. Ja se toga drzim i do sada nisam imao nekih problema... :wink:

ScorpiuS
09-03-2009, 19:57
Ja sam osobno odmah natrpao 3 logging kampa i 3 ciglane, uzeo si samo jednu farmu za žito i napravio mlin i pekarnicu. Sve to natrpao kućama za radnike, također samo jednu farmu i mesarnicu. U blizini napravio tržnicu i veliku fontanu, odmah izgradio školu i istražio doktora (herbalist, jel'te) tako da mi je higijena u svim djelovima grada na prvom mjestu. Zadovoljstvo sa hranom je uvijek iznad 90% i sada sam se koncetrirao na zadovoljavanje velikih patriciansi.

Neka mi netko reče ovo: tko igra kampanju u ovakvim igrama?

DJ Not Nice
09-03-2009, 20:09
Ja obavezno prođem kampanje svaki put.

ScorpiuS
09-03-2009, 20:32
Ovo vam pišem, jer me je igra upravo izbacila na desktop. Ah, valjda se i to trebalo nekad desit.

Aral
09-03-2009, 23:28
Ej, sve to ok stoji...al da ja pazim svaki milimetar igre zbog glupog pozara. Sta nisu napravili ko settlerse, fino gradis, pazis koji ti resurs treba, treniras vojsku i rokas u predivno zapakiranoj grafici...al neee, ja moram brinut o tome kad ce iduci pozar eruptirat. Ima tu jos nekih nelogicnosti al ono...igra je stvarno dobra al eto, dat cu joj vise sanse ako se to uspije sredit sa nekim patchevima. Nazalost, nisam uspio grad puno razvijat al pretpostavljam da izgleda ok. Jedino mi je bilo cudno,ako naravno nisam pomijesao igre, da je colloseum iste velicine kao i obicna kuca, ono lol

Deadwalker
09-03-2009, 23:46
meni se igra jako dopala i do sada jedna od najboljih city-building. A ono, malo je teza nego slicne u zanru, al meni odgovara :)

Aral
10-03-2009, 09:26
meni se igra jako dopala i do sada jedna od najboljih city-building. A ono, malo je teza nego slicne u zanru, al meni odgovara :)

Ma istina, i meni se dopala na prvi pogled, stvarno je ok, ono izmjene dana i noci, grmljavina, onaj map zoom, nacin izgradnje, detalji...igra stvarno ima potencijala. Kao sto rekoh, kad se malo ohladnim od te "vatrice" ponovno se vratim spanat ;) Tko zna kakve su bitke i sl...

ScorpiuS
10-03-2009, 10:52
meni se igra jako dopala i do sada jedna od najboljih city-building. A ono, malo je teza nego slicne u zanru, al meni odgovara :)

Ma istina, i meni se dopala na prvi pogled, stvarno je ok, ono izmjene dana i noci, grmljavina, onaj map zoom, nacin izgradnje, detalji...igra stvarno ima potencijala. Kao sto rekoh, kad se malo ohladnim od te "vatrice" ponovno se vratim spanat ;) Tko zna kakve su bitke i sl...
Osobno mi je efekt grmljavine najružniji efekt odkako igram igre iako neznam kako bi ga drugačije napravio.

Aral
10-03-2009, 12:15
Covjece i meni se to isto ucinilo prvi put kad sam vidio, reko kaj je ovo, neki glitch u grafici...nakon nekog vremena sam se naviknuo i prihvatio to 8)

Deadwalker
16-03-2009, 01:10
Ja planiram ovaj tjedan se dokopat cijele igre i pocet intezivnije igrat. Onaj demo sa pcplay dvd-a sam prosao i igra me se i vise nego dojmila. Kada nabavim cijelu igru, napisat cu svoj ukupan dozivljaj. Do sada mi se jako dopala...

Deadwalker
05-04-2009, 22:20
Eto, konačno nabavio cijelu igru i poceo ozbiljno igrat. Recenziju sam napisal, al kako kaže Arbie, nisam screense stavil, pa cu to ovdje napravit... :wink:
Moram priznat da su se developeri fakat podtrudili oko detalja, tu im kapu skidam :pray:
http://xs138.xs.to/xs138/09140/screen1865.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs138&d=09140&f=screen1865.jpg)http://xs138.xs.to/xs138/09140/ss3359.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs138&d=09140&f=ss3359.jpg)

i sad lijepo s ovakvih scena se odzumira na ovo:

http://xs138.xs.to/xs138/09140/screeen2436.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs138&d=09140&f=screeen2436.jpg)

i moram se malo pohvalit... 8)
http://xs138.xs.to/xs138/09140/ss4656.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs138&d=09140&f=ss4656.jpg)

ScorpiuS
06-04-2009, 06:15
Si siguran da je to na maks detaljima?

Deadwalker
06-04-2009, 09:47
aha...jedino nisam ukljucio AA i AF mi nije na high, nego na low. Ostalo sve je na high/ultra, ovisno o postavkama...slike su losije malo, trebao sam staviti neki drugi format umjesto jpeg

ScorpiuS
06-04-2009, 11:12
Sve u svemu, igra izgleda odlično!

Macolla
06-04-2009, 11:39
igra izgleda odlicno odmah cu nabaviti.... mozete je naci po karibskom moru...

Gamer from Sarajevo
06-04-2009, 12:01
Iako mi se na prvi pogled jako svidjela, i nije nesto kada sam probao, ali, svako ima svoj ukus. A o ukusima se ne raspravlja.

Deadwalker
06-04-2009, 15:10
Sve u svemu, igra izgleda odlično!

lako to što izgleda odlično, bitno je da je kvalitetna po gameplay-u :wink: A to što prekrasno izgleda, samo čini igranje jos ugodnijim...

ScorpiuS
06-04-2009, 15:26
Sve u svemu, igra izgleda odlično!

lako to što izgleda odlično, bitno je da je kvalitetna po gameplay-u :wink: A to što prekrasno izgleda, samo čini igranje jos ugodnijim...
Ljepe samo komentare napisao za PCP, pa buš videl što mislim o igri u potpunosti.

Deadwalker
06-04-2009, 15:28
a to kao u iducem broju...ajd bas me zanima :)