PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupovina madraca



Guber
07-03-2009, 13:16
Evo planiram si kupiti madrac, pa baš gledam na internetu ovako neke dobre. Želim nešto kvalitetno na ćemu ću se moći dobro naspavat i odmoriti. Šta mislite na Dormeo madrace?

W3DR4N
07-03-2009, 13:30
Vidim da gledaš doista kvalitetan madrac od memory pjene, što je definitivno daleko kvalitetniji odabir od klasičnog madraca s oprugama.
No nema potrebe za takvim madracom gledati strani Dormeo, kad se svjetski priznata i kvalitetna firma Perfecta nalazi kod nas u Svetom Križu.

Preporučio bih ti njihove madrace koje ima svaka bolja trgovina specijalizirana za namještaj u hrvatskoj. Naravno, cijena madraca se kreće između 1 500 i 12 000 kuna ovisno o veličini i kvalieteti, no na kraju krajeva, zdrav san i odmornost sljedećeg dana vrijedi svake kune. Takvi madraci uz pravilno održavanje traju desetljećima, pa govorimo o dugotrajnom ulaganju.

Probao sam sve njihove madrace i mislim da je Orion linija odličan omjer uloženog i dobivenog.
Moraš imati na umu da se većina proizvoda naručuje po ponudi, pa ćeš trebati čekati nekoliko dana na isporuku.

Nodakim
07-03-2009, 13:41
Ti si trebao postati recenzent madraca,a ne igra.
:(




Nego ja ni ne spavam na madracu,spavam na trosjedu koji je tvrd,ali velik.
Sada sam napravio prilično veliko udubljenje po sredini( :) ic noc maj folt) i kupuje se novi krevet,nego,koliko dođe jedan kvalitetni madrac(i neću neko tvrdo sranje)

Guber
07-03-2009, 14:01
Neki ljudi hvale i ove (http://www.meblo.hr/default.asp?ru=214&akcija=)Smadrace. Što vi mislite?
Dobro mi je što ima dobru dostavu, 100 kn.

W3DR4N
07-03-2009, 14:25
Običan madrac, rekao bih preskup za to što nudi, no vjerujem da su tome razlog neobične dimenzije.

Svakako je dobro to što madrac ima zimsku i ljetnu stranu, jer je razlika u odvođenju topline i osjeti se pri višesatnom ležanju. Naravno, idi na to da je madrac debljine 20 centimetara naviše, kako opruge ne bi bile prekratke, i shodno tome pretvrde. Pričam o ovim madracima s oprugama, jer pri memori pjeni ti detalji ne vrijede.

Usput, jesi li siguran da ti trebaju te poprilično neobične dimenzije madraca? Većina solo kreveta ima dimenzije 200x80, a bračnih 200x160.
Dimenzije se mjere u unutarnjim rubovima kreveta.

S tim da računaj da je madrac samo trećina zdravog sna, a ostale dvije čine kvalitetna podnica i jastuk.

Guber
07-03-2009, 15:30
Kad sam izbirljiv što se tiče veličine madraca, a za jastuk imam onako dobri pernati...nema do njega.
Nekak ose bojim uzimati madrac s oprugama, bojim se da će se nakon nekog vremena izobličit.

D.E.M.O.
08-03-2009, 15:51
kupi si i paradiz.

Insert
08-03-2009, 19:52
a, jebemu. ja spavam na najobicnijem madracu i nemam nikakvih problema

Guber
08-03-2009, 20:20
ja spavam na kauču pa je došlo vrijeme za promjene... a i imam zdravstvenih ptoblema, tj. imam sindrom kroničnog umora i potreban mi je kvalitetan san

ZorgTheBorg
08-03-2009, 20:24
Ne kužim se previše u madrace, ali znam da sam osobno na VEOMA mekanom madracu spavao daleko najbolje, zaspao najbrže i probudio se najodmorniji. Čim sam se prebacio na madrac normalne tvrdoće, opet nisam mogao zaspat 2 sata nit ujutro raketirat iz kreveta.

D.E.M.O.
08-03-2009, 21:09
moja preporuka?
spavaj na podu. sto tvrdja podloga, to bolje po tebe. sve ostalo su bajke, osim sto pod, eto, moze biti malo hladan. stavi deku na pod, pokrij se dekom i jorganom, jastuk nemoj uzeti i spavaj na ledjima. garantiram dobar san jednom kada zaspes.

W3DR4N
08-03-2009, 21:14
Ja sam spavanje na podu prakticirao na ljeto prije dvije godine. Nakon prvih par bezanih noći i umornih dana, čovjek se privikne i zapravo je vrlo ugodno i zdravo.

Mekani madraci jesu udobni, no zapravo su vrlo nezdravi za kosti i krvotok.
Najbolji madraci su ovi od memory pjene što sam već spomenuo. Zato i koštaju toliko.

###DK###
08-03-2009, 21:21
Što je tvrđe, to bolje. Bar meni.
I da, uopće ne spavam s jastukom.
Jednostavno ne mogu zaspati.
Najlakše bih zaspao na podu.

ZorgTheBorg
08-03-2009, 23:11
Mekani madraci jesu udobni, no zapravo su vrlo nezdravi za kosti i krvotok.

Upravo tako, to je doista side effect. Sada, tradeoff ugodnog sna za kostobolju je vrlo upitan, iako osobno nisam imao većih problema, iako sam spavao na mekanom madracu samo godinu dana.

Niko Bellic
09-03-2009, 11:15
I moja je push me/pull me kutna kozna wannabe garnitura na izdisaju pa sam prosli tjedan gledao krevete, podnice i madrace.

Imam naviku uglaviti se dok spavam da nemrem ni lijevo ni desno i skoro otkad znam za sebe spavam na trbuhu s povremenim okretanjem na lijevi ili desni bok. Jastuk mi je vise iznad ili ispred/iza nego ispod glave, a pokrivac uvijek (cak i ljeti) navucem preko glave da ne cujem ostale ukucane koji ujutro rade buku...

Gdje ima za kupiti na jednom mjestu neki dobar krevet/podnica/madrac da ne zujim po cijelom gradu do besvijesti, a da ta trgovina ima i ponudu na internetu. Gledao sam Prima namjestaj, ali imaju cudan dizajn kreveta, previse retro za moj ukus...

D.E.M.O.
09-03-2009, 11:40
Sotkad znam za sebe spavam na trbuhu s povremenim okretanjem na lijevi ili desni bok.
isto ovdje. samo sto znam da nije pretjerano dobro i ponekad se prisilim da zaspem na ledjima :|

Hellboy
09-03-2009, 11:46
kako možete spavati na trbuhu...ja redovno spavam na leđima ili na nekom od bokova, ali nikako ne uspijevam zaspati na trbuhu...

Niko Bellic
09-03-2009, 12:11
Kad spavam na trbuhu ruke su mi rasirene svaka na svoju stranu i drzim ih iznad glave, a ti probaj to napravit dok lezis na ledjima bez da ih drzis u zraku ili ih stavis u neprirodan polozaj...

Insert
09-03-2009, 17:45
kako možete spavati na trbuhu...ja redovno spavam na leđima ili na nekom od bokova, ali nikako ne uspijevam zaspati na trbuhu...

e, ja zato nikad ne spavam na ledjima ili bokovima nego uvijek na trbuhu i ruke redovito ispod sebe pa mi utrnu :D

Arbiter of Change
09-03-2009, 18:45
Uspijevam zaspati samo i jedino na desnom boku. Probao sam; na lijevom i sredini ništa, mogu cijelu noć ostati budan. Čudan sam ja. :)

Guber
10-03-2009, 11:10
ma svi smo mi čudni, danas bi trebao nazvati neku trgovinu madracima, imao sam sreće da sam bzvz uključio radio koji inače nikad ne slušam i odjednom se pojavila reklama za salon namjesštaja koji ima akciju do uskrsa na anatomskim i ortopedskim madracima, hell yeah!!!

Mjutant
10-03-2009, 12:23
Spavam na onom sa memorijskom pjenom...udobniji je,ali ne osjecam neku vecu raziku u odmornosti kada se probudim :wink:

Nodakim
10-03-2009, 13:47
Uspijevam zaspati samo i jedino na desnom boku. Probao sam; na lijevom i sredini ništa, mogu cijelu noć ostati budan. Čudan sam ja. :)


Ja samo na lijevom isto.
Prije sam spavao na lijevom boku gledajući zid,sada mi je lijevi bok s pogledom na televizor,što nije dobro pa se ritam okolo-Najbolje je kada ujutro se budim i ispred mene bijeli zid,a kako mi se nisu zjenice namjestile za svijetlost izgleda kao neka svjetiljka,a ne zid i još kada je takneš pomislio sam da je to bijeli force field xD

Guber
11-03-2009, 10:51
ma past će dormeo memory izgleda...

kikl0p
29-11-2009, 18:43
Jel zna neko mozda ak recimo kupim dormeo madrac, di mogu kupit krevet bez madraca na koji cu stavit taj madrac?

Aral
29-11-2009, 18:46
Vidim da gledaš doista kvalitetan madrac od memory pjene, što je definitivno daleko kvalitetniji odabir od klasičnog madraca s oprugama.
No nema potrebe za takvim madracom gledati strani Dormeo, kad se svjetski priznata i kvalitetna firma Perfecta nalazi kod nas u Svetom Križu.

Preporučio bih ti njihove madrace koje ima svaka bolja trgovina specijalizirana za namještaj u hrvatskoj. Naravno, cijena madraca se kreće između 1 500 i 12 000 kuna ovisno o veličini i kvalieteti, no na kraju krajeva, zdrav san i odmornost sljedećeg dana vrijedi svake kune. Takvi madraci uz pravilno održavanje traju desetljećima, pa govorimo o dugotrajnom ulaganju.

Probao sam sve njihove madrace i mislim da je Orion linija odličan omjer uloženog i dobivenog.
Moraš imati na umu da se većina proizvoda naručuje po ponudi, pa ćeš trebati čekati nekoliko dana na isporuku.
Tek sad vidio :pray: Jel ima nekaj u kaj se ti ne kužiš? Čitam i sve ne vjerujem :D :rotfl:

Constantine
05-12-2009, 20:23
Spavam na nekom odvratnom madracu,stvarno nist ne valja i osjećaj spavanja na jednom drugom HESPO madrcu kojeg imam u kuci je bozanstven,ovaj mjesec vjerovatno budem dobio i jedan za vlastitu sobu pa cu napokon spavat bolje,razmišljam o tome da uzmem i neki anatomski jastuk.