PDA

Pogledaj cijelu verziju : Skuplje gorivo, veći računi za mobitel...



bezimeni
05-03-2009, 19:49
link (http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3250708/index.do)S

To da je kriza i da država ostaje bez para i ptice na grani znaju...


1.Skuplje gorivo

Podržavam 100% .Trošarine su premale .U Zagrebu nemožeš od gužve normalno voziti u bilo koji dio dana....svi kukaju a opet svi se voze .To im nije skupo .U autima kao u pravilu samo vozač bez i jednog suputnika a javni prijevoz poluprazan ...a opet svi kukaju kao je skup život .Pekari i ostali i tako više ne mogu podizati cijene na račun povećanja cijene goriva...to im više nebu prošlo.

2.veći računi za mobitel

Apsolutno podržavam..100% za.Tko želi pričati viceve dok šeta gradom neka to i plati .Poslovnim ljudima je telefoniranje i tako postalo najmanje opterećenje za poslovanje.

Državna blagajna bi se ovako mogla popuniti najbezbolnije po većinu i mislim da bi to trebalo biti većini u interesu barem dok ova kriza ne prođe...Najmanje nam trebaju novi krediti.Stop kreditima.

Zašto sam ovo stavio u pljuvačnicu ako se sa većinom slažem ? Zato jer će se javiti 90% "sirotinje" koje će se oštro protiviti takvim mjerama .Eto pljujem preventivno .Kaj mislite...sam u pravu ili serem bez veze ? Samo molim bez bilo kakvog politikanstva pošto ovo nije forum za takve stvari .Zanima me rasprava iz moralnog aspekta.

Deadwalker
05-03-2009, 19:56
covjece, opce nikada nisam to gledao na taj nacin :o .Možda bi se tako potaknulo ljude da se vise krecu ili da umjesto razgovora na mobitelu nađu se negdje na kavi... :wink: :P
Nego ozbiljno, fakat neznam...Kao sto kazes, vecini pucanstva to bio bio dodatni teret u vec ionako teskim vremenima, a s druge strane bi moglo pomoci drzavi da napuni malo blagajnu. Ovo je za ozbiljnu diskusiju, nisam pametan. Osobno smatram da se može i bez toga, postoje i drugi nacini...

Arbiter of Change
05-03-2009, 20:01
Zagreb nije centar svijeta kolega, ma koliko ga u to pokušavaju pretvoriti tako da se nemoj ravnati po njemu kao nekom standardu. Stvar je da većina manjih gradova nema javni prijevoz tipa tramvaji već samo polusatni gradski busevi koji nisu toliko fleksibilni po pitanju stajanja, ali imaš pravo po tom pitanju, a to je da svi forsiraju vožnju autima čak i kad ne moraju. Račune za mobitele podržavam. Ipak su na kraju krajeva, većini korisnika, ne baš potreban luksuz. Problem ove države nije u tome gdje prikupitiSsredstva, već zaustaviti odakle cure.

Morao si uplesti pekare... morao si. :)

Deadwalker
05-03-2009, 20:09
Problem ove države nije u tome gdje prikupitiSsredstva, već zaustaviti odakle cure.

ovo si dobro rekao...naime, danas sam cuo da recimo u Međimurju se krumpiri koriste kao gnojivo jer ih jednostavno nemogu prodati dok mi uvozimo one jeftine od pitaj Boga kuda...to je samo jedan primjer, zapravo, tako je i u globalu. Po meni treba cim vise smanjiti uvoz i pojacati domacu proizvodnju i potrosnju a onda ce krenuti i izvoz i tako cemo također moci napuniti proracun. Al kljucni problem je u tome sta to ljudima na visokim pozicijama nije u interesu jer se tako netko bogati. I sada se nađu spike da narod previse trosi pa treba jos povecat trosarine. A vlast sebi i dalje besramno povecava primanja i jos nam lazu o tome kolko zaruđuju. Mislil ono, krasan su primjer, al fakat :thumbs1:

Nodakim
05-03-2009, 20:10
Gle ja samo čekam da uvedu cijenu za kisik i to je to,idem se raznijeti u sobi punoj direktora tvrtki,for the good of mankind :(
I gledaj povećanje cijena goriva/mobilnih tarifa tebi i državi malo znači,jer je to sve sada uglavnom privatizirano...

McPingvin_v2.0
05-03-2009, 20:14
a javni prijevoz poluprazan
Ne znam u kojem ti Zagrebu živiš, ali u mojem Zagrebu je javni gradski prijevoz dupkom pun za vrijeme prometne špice (od 7 do 9 ujutro i od 14 do 18 popodne) :)

bezimeni
05-03-2009, 20:42
Tramvaju su većinu vremena poluprazni i kroz centar grada jednako brzi ili i brži od osobnog automobila...pogotovo u navedenim špicama.A ako misliš da si vidio gužvu onda potraži po netu filmiće sa prikazom japanskog gradskog prijevoza...tamo postoje profesionalni guraći koji doslovno nabijaju ljude dokle god stanu ....Ako se može u Tokiju zašto ne bi moglo u Zagrebu ?

McPingvin_v2.0
05-03-2009, 21:10
Zato jer Zagreb nije Tokio, niti su Purgeri, Blitvari, Zeljari, Balije i svi ostali koji su u zagrebu jednaki onima u Japanu.

Neven <R>
05-03-2009, 21:23
1.Skuplje gorivo

Podržavam 100% .Trošarine su premale .U Zagrebu nemožeš od gužve normalno voziti u bilo koji dio dana....svi kukaju a opet svi se voze .To im nije skupo .U autima kao u pravilu samo vozač bez i jednog suputnika a javni prijevoz poluprazan ...a opet svi kukaju kao je skup život .Pekari i ostali i tako više ne mogu podizati cijene na račun povećanja cijene goriva...to im više nebu prošlo.

A šta ćemo prestati jesti kruh? Činjenica je da je gorivo dio troškova poslovanja i ako ih podigneš oni će dizati cijene, to su osnove ekonomije.

Ti si u potpunosti promašio poantu problema, zapravo ovo što ti predlažeš je jako štetno. Opaliti obične ljude po džepu kako bi država mogla nastaviti ovako neefikasno poslovati i zadržati desetine tisuća parazita koji žive na grbači državnog proračuna. Jako, jako pametna ideja. :roll:

A za ove vladajuće što reći nego hrpa nesposobnih idiota. Umjesto da sada ulaze u deficit i smanjuju poreze i kamatne stope kako bi stimulirali gospodarstvo oni idu dizati troškove ionako prezaduženih građana i još više obeshrabruju one koji bi zaposlili nekoga.

bezimeni
05-03-2009, 21:39
Vidim sve je jako pojeftinilo nakon što je cijena goriva u zadnje vrijeme pala :thumbs2: .

Neven <R>
05-03-2009, 21:43
Životni troškovi građana su se sigurno smanjili barem za stavku benzina, a to što se država ne bavi problemom monopola i kartela u pekarskoj industriji je opet problem neefikasne države i sitnih interesa. Gledaš stvari previše jednodimenzionalno ali zaista mi se ne daju objašnjavati osnove ekonomije, ovakva intervencija države će biti itekako kontraproduktivna.

Maloki
05-03-2009, 21:44
Sad smo mi pekari najednom i mafijaši :(

Neven <R>
05-03-2009, 21:47
A nego kako objasniti da su cijene pšenice i nafte pale, a cijene kruha ostale iste, ako ne time da postoje neki dogovori oko cijene. Mali pekari ne mogu previše utjecati na proizvođače brašna i ostale velike proizvođaće u toj industriji. NISI TI KRIV

bezimeni
05-03-2009, 21:53
Bitno da su liječnici , profesori , vatrogasci , policajci hrpa parazita :roll: .To što su nedogovorni pojedinci dizali kredite preko svojih mogućnosti , slično kao i sama država je vrlo jednodimenzionalno i nije potrebno mistificirati.

Death By Sexy
05-03-2009, 22:02
Danny Crane!


Shoot the poor!
They are stealing our money!


Danny Crane!

http://cro-gaming.com/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

Neven <R>
05-03-2009, 22:09
E to je to, točno sam znao da ćeš tako odgovoriti, predvidljivo. Tipična demagoška naklapanja.

A šta je sa svim onim brodogradilištima u koje je država utukla milijarde naših kuna da bi poslovali sa gubicima, jednostavno neka kompanije ili propadnu ili se orijentiraju na nešto na čemu mogu zaraditi. Što je sa tisućama poslova koji su aposlutno bespotrebni i birokraciji koja je sama sebi svrha? Što je sa stotinama državnih firmi gdje ljudi doslovno dolaze samo pokupiti plaću (npr. HRT) ili gdje ljudi imaju zagarantiran posao do smrti bez obzira kako ga obavljali ili su preplaćeni za svoj posao (npr. ZET-ovci koji imaju plaće kao fakultetski obrazovani srednjoškolskiprofesori)? Zašto bi mi financirali nečiju neefikasnost?

To što su pojedinci dizali kredite i živjeli iznad svojih mogućnosti je kao prvo njihov problem i ne vidim kakve to veze ima sa svim onim ljudima koji nisuStako živjeli, a opet moraju ispaštati jer eto državi je ponestalo novaca. Zašto bi bilo tko je pošteno radio i zaradio svoj novac trebao ispaštati zbog nesposobnosti države i zašto bi itko normalan to zagovorao, to mi nikada neće biti jasno.

bezimeni
05-03-2009, 22:24
Kakav narod takva vlast. Kada je trebalo dizati kredite i graditi sportske dvorane nitko se nije bunio...Neka se gradi .Kako ćemo , lako ćemo .A kad se spomenu veće trošarine na benzin , cigarete , mobitele , alkohol...eto "sirotinje" koja se buni .kako predvidljivo.
Tko je imao hrabrosti i ukinuti brodogradilišta i time osuditi tisuće ljudi na burzu? Pa to je zadnja proizvodna i izvozna grana .Da , proizvode gubitke i ostatku nacije bilo bi lakše da ne mora krpati rupu bez dna . Ali sretnog rješenja nema .Netko će na kraju morati ispušiti.

Ja se zalažem da se nepotrebni luksuz u ovim teškim vremenima treba i dodatno naplatiti. Želiš se voziti , vozi se.Želiš pušti , puši , pij ...telefoniraj ali i plati malo više nego sada.Situacija je dogorila do noktiju i navedeni liječnici , profesori , policajci , vatrogasci , suci , zetovci , smetlari ....bi uskoro mogli ostati bez plaća ako se novac od nekuda ne namakne ...a od kuda će se namaknuti .Da li od onoga koji ne telefonira , ne vozi se osobnim autom, ne puši , ne pije ili od onoga koji ima višak novaca i to radi?

Zetovci...ajde ti vozi pun autobus ili tramvaj ljudi za 6-7 somova kuna i preuzmi tu odgovornost.Da ne pričam o potrebnoj sposobnosti za takvo nešto .Nisu preplaćeni ni kune .

IGoR_2803
05-03-2009, 22:28
Opaliti obične ljude po džepu kako bi država mogla nastaviti ovako neefikasno poslovati i zadržati desetine tisuća parazita koji žive na grbači državnog proračuna. Jako, jako pametna ideja. :roll:



slažem se sa bezimenim jer je u pravu, ali tu dolazimo opet do onoga što se povlačilo u jednoj drugoj temi... a to je da taj "običan čovjek" kojeg tako nazivaš nije običan čovjek već je ako ćemo uzimati stereotipno bezumni potrošač... ne mozes mi s jedne strane kukati kako nema para, kako je vlada za sve kriva (da se razumijemo, ja ne kazem da vlada nije kriva... naprotiv), a s druge strane "pričati viceve" na mobitel kako bezimeni kaže, voziti se u skupim i po potrošnji neefikasnim autima, provoditi sate i sate u šoping centrima...

Neven <R>
05-03-2009, 22:32
Znači mi bi trebali kazniti onog tko je poštenoS(to što je ogroman broj ljudi na krajnje nepošten način steklo bogatstvo je jedna potpuno druga tema, a opet je krivica vlade) proizvodio višak i pridonosio gospodarstvu, zapošljavao ljude itd? On bi sad treba ispaštati i time možda i smanjiti broj zaposlenih itd. zato da bi se mogla financirati poduzeća koja gube novac. Krajnji socijalizam je opasan i štetan za društvo, u najmanju ruku kao i ekstreman kapitalizam.

Opet fulavate poantu, ljudi koji žive iznad mogućnosti su si sami krivi, ali pravo imaju kukati i oni koji za ovu situaciju nisuSkrivi, a svejedno moraju ispaštati.

Transfer bogatstva je jako često kontraproduktivan i na kraju uzrokuje to da će sviSbiti siromašniji nego što bi bili u slučaju da se taj novac uložio u neke druge stvari.

bezimeni
05-03-2009, 22:40
Za izvanredne situacije su nužna i izvanredne mjere...kao što sam napisao u prvom postu predložene mjere bi bile blaže nego da neki jadni zetovac ili smetlar ne primi plaću za svoj rad.Na ova vremena treba gledati kao na pozitivnu stvar.Ovom društvu je nužno otrežnjenje...ali bojim se da NIKADA nećemo naučiti niti izvući pouku .

Neven <R>
05-03-2009, 22:45
Ali stvar je u tome da se time neće rješiti problem, već će se samo povećati pa za godinu dana ne samo da ZET-ovac neće primiti plaću nego i 100 radnika neke privatne kompanije. Ako će država rješavati probleme tako da diže trošarine/poreze, to će na dužu liniju samo prouzrokovati još veći broj otkaza i smanjenje gospodarske aktivnosti što će pak opet smanjiti prihode države na što će ona opet odgovoriti dizanjem trošarina/poreza i tako ćemo imati jednu lijepu, prekrasnu spiralu prema dolje nazvanu ekonomska kriza.

Sada treba potaknutiSgospodarsku aktivnost i rast, a ne ju zagušavati dodatnim troškovima kako bi nam svimaSbilo bolje sutra.

bezimeni
05-03-2009, 22:50
A kaj buš potaknul? Brodogradilišta koja se ukidaju? Poljoprivredu koji više nitko ne želi raditi ? Ostao je jedino turizam .Ako i on podbaci odosmo svi u p.m.Nema se što potaknuti .Situacija je kritična.Kako dati penzije , socijale , plaće "parazitima"...od kuda ? Ako smanje poreze u roku dva mjeseca mogu proglasiti bankrot.

Svinjoguz
05-03-2009, 22:55
samo da se nadovežem na gornji post...
jedan čovjek u rodbini mi je klimatolog i radi na vladinom projektu turističkoj budućnosti hrvatske...uglavnom lik veli da je HR za 20-30 godina ima propali turizam zbog globalnog zagrijavanja, veli da će norveška i švedska bit ono što su HR i grčka danas...odosmo svi u p.m kad se sjetim da forsamo turizam a ostalo potencijale zanemarujemo :roll:

Neven <R>
05-03-2009, 23:01
Već sam to rekao ali ću ponoviti, ako ikada treba diizati kredite onda je to sada u doba gospodarske krize. Problem je što je država imala promašenu gospodarsku politiku godinama, još od katastrofalno upravljanog gospodarstva u doba socijalizma pa imamo veliki deficit od prije.

Ali sadaStreba kresati poreze kako bi se potaknula gospodarska aktivnosti, treba privući strani i domaći kapital, a ne ga tjerati kopmleksnom birkoracijom i visokim porezima. Ako se privuće kapital i zaposlenost će biti veća, socijalna davanja manja i državna kasa puna. Sada treba pregrmiti, sada se treba zadužiti za budućnost, a ne kada je to bilo bespotrebno i kada se ulagalo u potpuno promašene grane gospodarstva (bilo je jako pametna napraviti željezare, a nemamo svog željeza, brodogradilišta, a nemamo svoj čelik tid.). Mi smo zemlja potencijala, ali nažalost samo potencijala koji uopće nije iskorišten zbog potpuno pogrešne ekonomske politike.

bezimeni
05-03-2009, 23:03
Sada se nitko ne zadužuje jer su krediti strahovito skupi...

Neven <R>
05-03-2009, 23:08
Svejedno glavna premisa ostaje, ako ćemo samo dizati troškove i obeshrabrivati bilo kakvu ekonomsku aktivnost kako bi pokrpali troškove sada - biti će nam još gore u budućnosti tj. još veći broj ljudi će ispaštati. Treba taj ciklus prema dolje zaustaviti, a dizanjem troškova to se sigurno neće učiniti. Ovo što država radi je samo krpanje, jednako skupo, ako ne i skuplje od kreditiranja.

cham3leon
05-03-2009, 23:11
Ne bih rekao. Velika zaduženja i krediti su jedan od čimbenika koji je pomalo pokrenuo ovu recesiju. Porezi su dvosjekli mač, jeste da će napuniti državnu kasu iz koje bi trebale stizati ispomoći gospodarstvu u teška vremena, ali s druge strane, još više snižavaju ionako nizak standard življenja u RH.

Sad još ostaje pitanje koliko će se kriza (čiji vrhunac navodno tek dolazi) utjecati na hrvatsko gospodarstvo koje nije tako razvijeno. Konkretno, u pravom kapitalističkom sustavu je sve naravno privatno, a firme svoj kapital obično drže u obliku dionica (ne nužno vlastitih), što kod nas baš i nije slučaj. Privatizacija još nije gotova.

Što se tiče konkretnih situacija oko cijena goriva i ostalog, možeš ti našim ljudima nabit cijene koliko hoćeš, ali oni će se svejedno voziti, brbljati na mob, i ostalo. Posebno je glupo poskupljivanje cigareta. To ovisnika sigurno neće odvratiti od pušenja, samo će ga natjerati da potroši još više love na cigarete, a švercanje će postati još unosnije.

bezimeni
05-03-2009, 23:19
Pa nitko ne želi da se prestane voziti ili brbljati na mobitel , poskupljenje ne bi bilo deastično.Da ste kliknuli na link iz prvog posta i pročitali članak vidjeli bi da Slovenija već uvela slične mjere...povečali su trošarine na gorivo bez pardona.

citiram

"Bez oklijevanja bi trebalo, smatra on, povećati trošarine na naftne derivate, kao što su to učinili Slovenci. Povećane trošarine na benzin i dizelsko gorivo mogle di državi do kraja godine donijeti oko milijardu kuna."

keko
05-03-2009, 23:22
Slažem se s ovim,neke mjere su potrebne da bi se stabiliziralo stanje u državi.

ALI,zašto se prvo ne smanje plaće političarima koji se voze u skupim automobilima,imaju luksuzne stanove i jahte?Kad bi se njima svima smanjila plaća barem 5%,odmah bi se našlo više para u državnom proračunu.

Neven <R>
05-03-2009, 23:26
Aha Slovenci su to učinili, onda sve 5. :thumbs2:

bezimeni
05-03-2009, 23:29
Još jedan balkanski mentalitet.....a mi smo kao sposobniji i pametniji :thumbs2: .

Neven <R>
05-03-2009, 23:34
Očito da nismo kad se povodimo za njima. Zapravo balkanski mentalitet se manifestira u tome da se kopira ono što drugi čine, tako imamo njemački pravni sustav, francuski sustav glasovanja pa zašto onda ne bismo kopirali i Slovence, jer ipak je puno teže i kompleksnije da smislimo nešto sami. Ovako sve super funkcionira, stvarno sam ja balkanac jer sam protiv toga da kopiramo druge.

Sickmanno1
05-03-2009, 23:36
Stednja?

Policija ove godine kupuje 800 vozila u vrijednosti od preko 160 milijuna kuna...

bezimeni
05-03-2009, 23:38
Malo s obzirom na broj poginulih na našim cestama...i tu trebaju drastične mjere. + zbog globalne recesije automobili nisu nikada bili jeftiniji , ako se MORA kupiti sada je trenutak.

cham3leon
05-03-2009, 23:40
Da, ali koliko god novih vozila nabavili, policija ostaje ista. Veliko je pitanje koliko će ih nova vozila učiniti pouzdanijima i pedantnijima.

Sickmanno1
05-03-2009, 23:41
Malo sobzirom na broj poginulih na našim cestama...i tu trebaju drastične mjere.

Alo bezimeni, pricamo o recesiji. Znaci obican covjek bi trebao stisnuti jer je drzava u govnima, a drzava netreba stisnuti vec mora kupiti automobile vrijedne 160 milja ili 200 000kn po komadu? Frajeri se ne bi vozili u recimo Seat Cordobi za 87 somova...treba kupiti land rovere...

bezimeni
05-03-2009, 23:45
Nemam pojma , to neka struka odluči što je isplativije .Ali da treba policija nešto poduzeti , treba. A kako će ako mora na biciklu hvatati pijane vozaće i osiguravati stadione na rolama....

Edit: i nije država u govnima nego smo svi mi u govnima i ne treba mali čovjek stisnuti zbog tamo neke države nego mora stisnuti zbog samoga sebe....tu smo gdje jesmo i iz ove kože ne možemo .Osim pojedinaca koji odu trbuhom za kruhom.

Sickmanno1
05-03-2009, 23:56
Nemam pojma , to neka struka odluči što je isplativije .Ali da treba policija nešto poduzeti , treba. A kako će ako mora na biciklu hvatati pijane vozaće i osiguravati stadione na rolama....

Pa pusti onda struki da odluci da li treba poskupiti gorivo i povecati racun za mobitel... :P

cham3leon
06-03-2009, 10:36
Nemam pojma , to neka struka odluči što je isplativije .Ali da treba policija nešto poduzeti , treba. A kako će ako mora na biciklu hvatati pijane vozaće i osiguravati stadione na rolama....

Edit: i nije država u govnima nego smo svi mi u govnima i ne treba mali čovjek stisnuti zbog tamo neke države nego mora stisnuti zbog samoga sebe....tu smo gdje jesmo i iz ove kože ne možemo .Osim pojedinaca koji odu trbuhom za kruhom.

Pa mislim da policija danas ima zaista adekvatan vozni park sastavljen većinom od novih Octavia.

Što se tiče stadiona, mislim da su i za to dovoljno opremljeni, samo loše organizirani. Sad bi ja cijeli jedan esej napisao ovdje o stadionima, ali glavna tema je recesija, pa bolje da ne oftopičarim.

Deadwalker
06-03-2009, 10:37
Nemam pojma , to neka struka odluči što je isplativije .Ali da treba policija nešto poduzeti , treba. A kako će ako mora na biciklu hvatati pijane vozaće i osiguravati stadione na rolama....

Pa pusti onda struki da odluci da li treba poskupiti gorivo i povecati racun za mobitel... :P

isus ti, ovo je... :rotfl:

Inace, procitao sam cijelu jucerasnju raspravu i kolko vidim opet se raspravljalo o tome da li treba jos trpit narod ili ne. Neznam, s mojeg stajalista mislim da fakat vise nema smisla povecavat nekakve trosarine jer je vec sada situacija blizu kaoticne(ajda, možda cijena goriva da se poveca, to bi zasigurno napunilo blagajnu). Dnevno na burzi zavrsi oko 200 ljudi skoro i fakat, ako se jos povecaju trosarine, sta, možemo pustit ljude da krepaju!? Kriza nije jos dosla do svog vrhunca i nitko nezna kad ce tak da možemo ocekivati jos i goru situaciju. Kao sto svi znate u najvecim problemima je građevina i ova vrazja brodogradnja koju bi prema meni trebalo ukinuti ili privatizirati po hitnom postupku. Naime, citam prosli tjedan da je prodaja stanova pala za 80% naspram prosle godine sto znaci da je taj segment ekonomije gotovo i mrtav. Stari mi dela u građevinskoj tvrtki i reko mi da je firma neki dan otpustila 350 ljudi. Jednostavno, nema se posla. I sada, ostanes bez posla, a naći novi posao u ovoj krizi je gotovo nemoguce. Banke kane povecati kamate(a vecina Hrvata zivi na kreditima) pa nek povecaju jos ostale trosarine, stvarno, po tome narod može slobodno krepat dok si ovi na vlasti povecavaju place i a sranja koje izvode ce uskoro pocet krivit i narod.(zapravo vec jesu, sad je vlada najavila stroze kontrole za one koji su na bolovanju. Ono, ona pohlepna kretencina Hebrang je rekao da bi trebalo uvest da su prva 3 dana bolovanja neplacena. Isus ti, upravo stara mi je bila bolesna prosli tjedan i lezala je doma u komi par dana. Sada po njemu stara mi doma, neznam, ljencarila?! :-x ) Osim toga, ove godine su uveli u zdravstvu tzv. "socijalno placanje participacije" gdje za jednog posjeta ljecniku moras ostaviti 50 cuna, a nedaj Boga da zavrsis u bolnici. Mislim, uvjeti zivota u drzavi su nam postali "prekrasni". I sada jos Polancec prica o povecanju PDV-a tak da jos oteza situaciju i odbije i ono malo kapitala sta nam stize u drzavu...Mislim da ima ipak bolji mjera od daljneg izrabljivanja naroda...

cham3leon
06-03-2009, 10:43
ne biste vjerovali kako ljudi inače iskorištavaju bolovanje. Pogotovo u državnim firmama gdje svih boli qrac. Ima ljudi koji si komotno spoje bolovanje s godišnjim, a kad su i u službi ništa ne rade.

Šta se tiče brodogradilišta, ne mislim baš da bi dobro ispalo da ih se već privatiziralo. Pogledaj, sva brodogradilišta osim Uljanika posluju slabo, narudžbi je malo, a sad će ih vjerojatno biti još manje, i uglavnom rade s gubicima. Bolje da ih država drži na životu dok može, ipak je to velik broj radnika koji bi ostali bez posla.

Deadwalker
06-03-2009, 10:48
da, ali tako ispastaju oni koji su fakat na bolovanju...Uostalom, sad su u vladi dosli do fenomenalnog zakljucka da su bolovanja ogroman minus i da to treba sankcionirat, umjesto da se bavim pametnijim stvarima a ne da zabavljaju s glupostima novinare... :thumbs1:
A glede brodogradilista, znam, velik je broj ljudi u pitanju al jednostavno to su rupe bez dna koje godinama rade u velikim gubicima. Neznam, možda da ih drzava odrzava na zivotu ovu kriznu godinu, al treba ih privatizirat cim prije...

Sickmanno1
06-03-2009, 10:57
Deadwalker

Gradevina je jedna od djelatnosti koja ce uvijek donesti kruh na stol. Uvijek se nesto gradi/popravlja...

Ocito da je situacija u Varazdinu puno losija nego u Bjelovaru. Stari mi radi u gradevinskoj firmi koja broji cca 20 ljudi. Zgradu koju bi trebali zavrsiti za 2 mjeseca sa svojim koperantima prodana je cijela prije nego sto se pocela raditi. Mislim da je u pitanu 26 stanova. Kvadrat je 1300 eura (Inace kvadrat u Bjelovaru je oko 1000 eura). Poslje te zgrade rade jos dvije koje su u potpunosti rezervirane. Znas zasto? Zato sto su zgrade kvalitetne. Za razliku od jednog Profectusa koji napravi u ZG zgradu od 600 stanova za manje od 6 mjeseci i naplacuje stanove po 2200 eura kvadrat. Dobro jasno mi je da je to ZG, ali kvaliteta tih stanova se nemoze usporediti sa ovom kvalitetom jer je sve nabrzinu napravljeno. Bio sam na Perfectusovoj zgradi na laništu (prekoputa nove rukometne dvorane). i ono katastrofa. Ljudi kao da nemaju vaservagu, ma ko da nemaju ni ravnu dasku. Pa nisu ljudi glupi. Nekupuje se stan svaki dan....

Nodakim
06-03-2009, 10:59
Beznimeni da si ti premijer,već bi na tebi bio izvršen coup d etat...
Ono što ti predlažeš je samubojstvo...
Gle ja ne shvaćam jednu stvar,ako su sve te tvrke privatne,kako će država povećati cijenu??
Ako povećaš cijenu nafte s jedne strane,povćeao s cijenu svega,ali ako smanjiš cijenu nafte,nisi smanjio cijenu ničega...

Deadwalker
06-03-2009, 11:07
Deadwalker

Gradevina je jedna od djelatnosti koja ce uvijek donesti kruh na stol. Uvijek se nesto gradi/popravlja...

Ocito da je situacija u Varazdinu puno losija nego u Bjelovaru. Stari mi radi u gradevinskoj firmi koja broji cca 20 ljudi. Zgradu koju bi trebali zavrsiti za 2 mjeseca sa svojim koperantima prodana je cijela prije nego sto se pocela raditi. Mislim da je u pitanu 26 stanova. Kvadrat je 1300 eura (Inace kvadrat u Bjelovaru je oko 1000 eura). Poslje te zgrade rade jos dvije koje su u potpunosti rezervirane. Znas zasto? Zato sto su zgrade kvalitetne. Za razliku od jednog Profectusa koji napravi u ZG zgradu od 600 stanova za manje od 6 mjeseci i naplacuje stanove po 2200 eura kvadrat. Dobro jasno mi je da je to ZG, ali kvaliteta tih stanova se nemoze usporediti sa ovom kvalitetom jer je sve nabrzinu napravljeno. Bio sam na Perfectusovoj zgradi na laništu (prekoputa nove rukometne dvorane). i ono katastrofa. Ljudi kao da nemaju vaservagu, ma ko da nemaju ni ravnu dasku. Pa nisu ljudi glupi. Nekupuje se stan svaki dan....

stari mi radi u ZG-u, ne u vž-u :wink: ...ustalom, ti pricas o maloj firmi koje je radila za određenog koperanta koji je valjda vec imao rezervirane kupce za tu određenu lokaciju i 26 stanova u jednoj zgradi nije puno i kolko sam shvatio ovdje je rijec o malo luksuznijim stanovima vece kvadrature. Ja ovdje govorim o opcenitoj stvari, tj. o globalu. U ZG-u nicu zgrade ko gljive sa 600-700 stanova svaka, a kvadratura je tako skupa jer je ipak u pitanju ZG. Firma u kojoj tvoj stari radi zaposljava niti 30 radnika dok ona u kojoj moj stari dela zaposljava nekoliko tisuca, ipak, nije to isto...Cinjenica je da je građevina totalno otisla kvragu, samo pogledaj kretanje dionica IGH-a npr, vec tu možeš vidjeti kako nesto ne stima, a ove brojke o prodaji stanova samo jos bolje prikazuju realnu situaciju...

Neven <R>
06-03-2009, 11:25
Meni je super kako se ne odustaje od gradnje pelješkog mosta, barem privremeno. Ipak je korisnije da građani plaćaju više benzin i telefonske troškove nego da država ne ulaže u uzaludne i bespotrebne projekte na kojima će samo skupiti političke bodove.

Sickmanno1
06-03-2009, 11:30
Da usporedba mi je glupa...to stoji :D

Ali ono sto sam htio reci jest da je upravo u tome problem. Sto svaki dan nice Zgrada od 600 stanova. Pa normalno da ce se zasititi grad u jednom trenutku. A da svaki drugi dan nice 600 stanova ti stanovi bi bili kvalitetniji. Vjerovatno skuplji za 200 eura po kvadratu, ali fuckas na 50 kvadrata 10k eura kad vec moras dati 120k eura, a ono siguran si da ti je zgrada kvalitetna, zidovi ravni, dimit fasada kvalitetna, barem 10 cm, sto osigurava manju potrosnju energije.

Inace i u Bjelovaru je bila jedna ogromna gradevinska firma, drzavna, koja je propala prije jedno 10-15 godina, a onda nije bilo problema sa zasicenosti novih objekata. Vec je glavna krivica bila u par ljudi kojima nije bilo dovoljno ukrasti malo vec se moralo krasti puno. A upravo stednjom na zgradama mozes ukrasti jako puno. Zamisli samo na vanjskoj dimit fasadi na zgradi od 600 stanova umjesto stiropola od 8cm, staviti 6cm. Vec je to golema usteda koja ce nekome otici u dzep :))). Takvih je primjera mnogo, ako se malo kuzis u gradevinu i gradevinski materijal.

I da, ta firmica gdje mi stari radi nije nikakav koperant, vec ta firmica ima koperante. Glavni ulagac u stanove je privatna osoba. Al necemo o tome jer zaista nema smisla to usporedivati. Neznam ni sam zasto sam radio takvu usporedbu :(

cham3leon
06-03-2009, 12:38
Meni je super kako se ne odustaje od gradnje pelješkog mosta, barem privremeno. Ipak je korisnije da građani plaćaju više benzin i telefonske troškove nego da država ne ulaže u uzaludne i bespotrebne projekte na kojima će samo skupiti političke bodove.

E taj Pelješki most je stvarno megalomanija stoljeća. Isplativost je stvarno upitna kad se uzme u obzir ionako ogromna prezaduženost RH trenutno, i recesija koja se približava.

Ali to je baš ono o čemu sam govorio jednom: Vlada je prepuna dalmatinaca (Kalmeta, Sanader,...) i oni naravno grade u Dalmaciji, dok zapostavljaju neke važnije stvari. U Zadar se kudikamo više ulaže nego u Šibenik (koji je u blizini) zato jer je Kalmeta iz Zadra. Još su sad dobili i rukometnu dvoranu, naravno. Tako se nekome iz Vlade (vjerojatno Sanaderu) činilo kul da sagradi taj most. Mislim da se nešto raspravljalo o tome kako bi to bilo dobro što se tiče zaobilaženja granice sa BiH kod Neuma, ali sad su opet problemi oko teritorijalnih voda.

ssalG
06-03-2009, 16:00
@ bezimeni

Logika ti je besprijekorna, dignimo cijenu goriva tako da se ljudi voze skupa na posao, jer je opće poznato da se gorivo koristi samo za to, a brodovi, građevnski i pojoprivredni strojevi idu na solarnu energiju.
Kada ti oni propadnu da vidim gdje ćeš živjeti i što ćeš jesti.
Udaranje po malome čovjeku da državni aparat prelijevanja iz šupljeg u prazno može kratkoročno održati birokraciju (i samo nju) no pokreće lančanu reakciju koja neizbježno vodi u propast.


jer svi misle da je Zapad preko noci napravio mocnu privredu,ap hej,zasto nebi i mi.Tako se ne ide nigdje,jer niko ne razmislja dugorocno,svi gledaju da se prezivi dan,mjesec,godina,a pitanje je koliko ce ici tako.

Moćna privreda zapada i umjetna ekonomija je ono što je uzrokovalo krizu.

bezimeni
06-03-2009, 18:10
Postoji plavi dizel...on nije ni predložen za poskupljenje .

ssalG
06-03-2009, 18:20
Koliko dugo, svi znamo koliko vrijede obećanja naše vlade vezana uz gorivo.

bezimeni
06-03-2009, 18:30
O tom , potom...pusti špekuliranje. Treba pokrpati rupe u proračunu koje su ogromne...kako? Prodalo se što se imalo za prodati .Uništilo se sve što se moglo uništiti. Ne proizvodi se ništa .Krediti su poskupili.Za penzije i plaće treba imati...od kuda? Kako dalje a da država ne bankrotira u roku od nekoliko mjeseci , treba li otpustiti nekoliko tisuća razno raznih službenika + radnike u brodogradilištu ? Ili nešto teče?...Ako nam dođe MMF i da lovu diktirati će visinu plaća za koje odavno tvrde da su prevelike...pa da onda vidiš belaja!

ssalG
06-03-2009, 20:34
Špekuliranje bi bilo da identične stvari nismo vidjeli već jedno 100 puta, po toj logici je i špekuliranje ako kažeš da će zmija ugristi ako staneš na nju.
A zar bi sada građani trebali ispaštati jer je gotovo svaki imbecil sa imalo vlasti u našoj državi krao gdje je god stigao?
U našoj državi nema svrhe prikupljati novac za krpanje proračuna dok se nesredi to da svako malo nestane par milijuna kuna u nekoj sumnjivo transakciji.
A kao što sam rekao prije, poskupljivanje donosi propast tvrtki tj. otkaze, a kako naša država smanjuje nezaposlenost?
Digne kredit i opet si u istim govnima kao i prije.

Svinjoguz
06-03-2009, 23:15
ova država će bit normalna kad se digne čovek sa mog avatara :boohoo:

MasaKrisT
06-03-2009, 23:20
fala bogu,nikad:)
pregledao sve i slazem se sa arbiterovim postom jos na prvoj stranici.Osobno me nece bolit da dignu cijenu mobitela za 5545 posto jer ne zovem ali ima ljudi koji zovu.Isto tako nismo svi iz Zg i nemamo svi javni prijevoz u svojim gradovima(selima).ja mjesecno trosim oko 1000-1200kn na gorivo da bi dosao na posao,to je gotovo pola moje place.Tu mene boli.znaci svakoga negdje.I sad bi mi trebali financirat njihovog cryslera da se imaju za vozat?e nebude.

Anarion.Umarth
06-03-2009, 23:30
Meni je super kako se ne odustaje od gradnje pelješkog mosta, barem privremeno. Ipak je korisnije da građani plaćaju više benzin i telefonske troškove nego da država ne ulaže u uzaludne i bespotrebne projekte na kojima će samo skupiti političke bodove.

E taj Pelješki most je stvarno megalomanija stoljeća. Isplativost je stvarno upitna kad se uzme u obzir ionako ogromna prezaduženost RH trenutno, i recesija koja se približava.

Ali to je baš ono o čemu sam govorio jednom: Vlada je prepuna dalmatinaca (Kalmeta, Sanader,...) i oni naravno grade u Dalmaciji, dok zapostavljaju neke važnije stvari. U Zadar se kudikamo više ulaže nego u Šibenik (koji je u blizini) zato jer je Kalmeta iz Zadra. Još su sad dobili i rukometnu dvoranu, naravno. Tako se nekome iz Vlade (vjerojatno Sanaderu) činilo kul da sagradi taj most. Mislim da se nešto raspravljalo o tome kako bi to bilo dobro što se tiče zaobilaženja granice sa BiH kod Neuma, ali sad su opet problemi oko teritorijalnih voda.

u šibeniku je tempo javnih radova krpanje 1 ulice godišnje
i to je to

cham3leon
08-03-2009, 17:04
Ohrabrujuće vijesti su da je trenutno hrvatski izvoz agronomskih proizvoda gotovo izjednačen sa uvozom istih. Još je uvoz veći, ali to je napredak...

Kako smo jadni...

keko
08-03-2009, 17:17
Trebali bi i mi jednog Obamu,da prizna da nam država ide dolje i da pokuša to popravit,ali dok imamo ove idiote na vlasti.... :(

cham3leon
08-03-2009, 17:26
Za dva tjedna bi i njemu dosadilo među ovim specijalcima, pa bi počeo primat mito, pit rakiju i navijat za Hajduk.

Osim toga, čovjek je tek došao na vlast, nismo još vidjeli koliko će ublažiti utjecaj recesije u USA.

bezimeni
10-03-2009, 08:15
Jedna rečenica ohrabrenja....U Hrvatskoj nikada ništa nije uspjelo pa tako neće ni kriza :( .

serijski samoubojica
10-03-2009, 13:25
Jedna rečenica ohrabrenja....U Hrvatskoj nikada ništa nije uspjelo pa tako neće ni kriza :( .

Ivo Sanader: Naša zemlja je na rubu ponora, ali uz određene mjere mi ćemo napraviti korak naprijed.

Nodakim
10-03-2009, 13:57
Za dva tjedna bi i njemu dosadilo među ovim specijalcima, pa bi počeo primat mito, pit rakiju i navijat za Hajduk.

Osim toga, čovjek je tek došao na vlast, nismo još vidjeli koliko će ublažiti utjecaj recesije u USA.



Iskreno ne može puno ni napraviti,prekasno je...

Niko Bellic
10-03-2009, 15:12
Problem je u nama. Postali smo takvi da bi svi da se onaj drugi neceg odrekne i samo cekamo da se nesto dogodi, a ni sami ne znamo sto...

Ja sam za drasticnu metodu. Neka se politike prima samo onaj tko zeli unijeti poboljsanja i boriti se kao lav za dobrobit naroda koji ga placa, a ako zajebe slucajno ili namjerno treba ga muciti i odrzavati pomocu aparata na zivotu i opet muciti do beskonacnosti te to imitirati na televiziji da svi vide sto se dogadja sa onima koji rade protiv svoje drzave radi osobne koristi...

Kriminalce treba poslati van granica da kradu druge, jer kradja "od sebe" nije nista nego veleizdaja i nek drugi pune svoje zatvore...

Ljudski zivot je postao precijenjen i tolerancija postaje prevelika. Dok sustav koji radi red i kaznjava ne profunkcionira treba smanjiti prag tolerancije. Sto danas ceka jednog politicara lopova nakon mandata punog zajeba i krivih odluka? Oprost i tolerancija naravno! Mislim da se previse igramo Boga i prastanja, a u isto vrijeme Vrag je uzeo bolovanje i zato nema ravnoteze...

Bez zrtvi i odricanja nema nicega i strah je najbolja motivacija, a mislim da je on u Hrvatskoj kakva je danas polako isceznuo u glavama onih koji rade protiv nas. Onaj dio ljudi svjestan toga nazalost je odabrao laksi put u nedostatku motivacije i nade, a ostatak koji mozda i moze nesto napraviti ne zna kako...

Sami smo im dali krila, a sad su nam izvan dometa...

Jeb'o vladu! Papci masni kruh iz usta nekom od nas svakodnevno kradu...

Ubili su nadu...

serijski samoubojica
10-03-2009, 15:46
Kriminalce treba poslati van granica da kradu druge, jer kradja "od sebe" nije nista nego veleizdaja i nek drugi pune svoje zatvore...


Ma jednostavno ih pošaljemo u Mercatora pa nek kradu od slovenaca. Njima ionako ne treba toliko. :)

cham3leon
10-03-2009, 15:54
@headhunter:

Sad sam donekle sretan šta je hadeze i Sanader na vlasti (nisam mislio da ću ovo ikad reć), jer što bi tek bilo da je headhunter premijer...

O čemu ti pričaš? Nađi mi jednog čovjeka koji se bavi politikom u Hrvatskoj i mnogo, mnogo šire koji će raditi za dobrobit države, a ne vlastitog profita. Ne živimo u utopiji. Političari ne rade za badava, iako se naši precjenjuju. A mučenje do iznemoglosti je zaista poticajno za političare u usponu.

Ljudski život je postao PRECIJENJEN... šta? Otkad? Gdje to? Kod nas sigurno ne. Od sitnih ubojstava do onih tipa Ivo Pukanić, ne bih rekao da je ljudski život nešto jako cijenjen kod nas. Dapače, ni na vlastiti život se baš ne pazi, kad pogledaš koliko ljudi pogiba na našim cestama. A ni rješenje sa slanjem kriminalaca van zemlje ti nije ni najmanje pametno.
Ugl, to je plan reformi sličan onome koji sam ja osmislio kad sam imao 5 g.

P.S. Vrag nikad nije na dopustu.

Niko Bellic
10-03-2009, 16:14
@headhunter:

Sad sam donekle sretan šta je hadeze i Sanader na vlasti (nisam mislio da ću ovo ikad reć), jer što bi tek bilo da je headhunter premijer...

O čemu ti pričaš? Nađi mi jednog čovjeka koji se bavi politikom u Hrvatskoj i mnogo, mnogo šire koji će raditi za dobrobit države, a ne vlastitog profita. Ne živimo u utopiji. Političari ne rade za badava, iako se naši precjenjuju. A mučenje do iznemoglosti je zaista poticajno za političare u usponu.

Ljudski život je postao PRECIJENJEN... šta? Otkad? Gdje to? Kod nas sigurno ne. Od sitnih ubojstava do onih tipa Ivo Pukanić, ne bih rekao da je ljudski život nešto jako cijenjen kod nas. Dapače, ni na vlastiti život se baš ne pazi, kad pogledaš koliko ljudi pogiba na našim cestama. A ni rješenje sa slanjem kriminalaca van zemlje ti nije ni najmanje pametno.
Ugl, to je plan reformi sličan onome koji sam ja osmislio kad sam imao 5 g.

P.S. Vrag nikad nije na dopustu.

OMFG! Ti se dotices pojedinaca i manjih skupina koji su velikim dijelom sami krivi za svoju sudbinu i sto je najgore niti ne citas ono na sto odgovaras...

Daj malo razmisli zasto se kriminalci bave kriminalom? Treba lijepo preci na princip treca pizdarija i fino ostanes bez drzavljanstva pa se ti onda vucaraj uokolo po svijetu di ce te svi odbacivat i zivi bez privilegija. Prilagodba ili odjeb, jednostavnije nemere. Inace, zao mi te sto me ispravljas, jer ocito ne shvacas metafore kao ni kada si imao 5 g.

Stvarno nam trebaju takvi poput tebe koji ce misliti i probavati i na kraju zakljuciti da eto ipak nema nacina da svi budu zadovoljni. Zbog mira i blagostanja netko mora patiti i zato nek pati ona "zlatna telad" koja kuha zobene kase za gladne ovce poput tebe decko...

Jeb'o vladu (aktualnu)!

cham3leon
10-03-2009, 17:05
Ajde razmisli, kad bi svakog čovjeka koji je napravio prekršaj izbacio iz zemlje, pa kad bi tako svaka zemlja radila, gdje bi ti silni ljudi išli? I zamisli situaciju da te policija zaustavi zbog prebrze vožnje i potjeraju te iz države? O_o

Vjerovao ili ne, postojao je jedan sustav koji je trebao biti takav, gdje bi vlast dobili "mali ljudi", gdje je vlast oduzeta "onim bogatim koji nas samo kradu" i koji je trebao ostvariti ideju da "svi budu zadovoljni", kako bi ti rekao. Taj sistem je neslavno propao i posrao se.

Ne znam kakve veze metafore imaju s onim šta si napisao. Ako si imao koji pokušaj da povučeš metaforu, daj mi ga označi da vidim, jer ga ne mogu detektirati.

Jebo aktualnu vladu? A koja je to onda vlada koja nas može spasiti i dovesti u savršenu državu prema tebi?

Ogg The Dogg
11-03-2009, 09:12
uhh... kakvih sam sad svakakvih stvari pročito...
ovak, prvo pekari(sry svima)
nisu oni krivi što cijene kruva nisu pale. nisu krivi ni velki proizvođači brašna. a zašto? zato što su oni kupili žito po staroj cijeni, ne kupuju oni svaki dan 2 vagona i onda prave brašno nego nakon žetve sve poberi u prave brašno, ako je pšenica sad pojeftinila, cijene kruhas će past kad se stare zalihe potroše. dalje, državni proračun: državni proračun se mora napunit,ali ne od uzimanja sirotiinji nego od uzimanja sebi. dakle, država bi svim državnim službenicima trebala srezat radno vrijreme, za nekih sat dva dnevno. eto ti hrpe para. potom bi trebali osnovat neku komisju u svakom gradu koja će provajravat efikasnost tih silnih zaposlenika. to će u početku koštat al kasnije će se isplatit(ak ne bude korupcije) treba sufinancirat banke, ukinut sve državne projekte(gradnja cesta, mostova i sličnih pizdarija na koje se trši puno novca), smanjit cijenu energenata i sl.
i što se tiče nečijeg prijeedloga sa protjerivanjem iz države...
a ko će to određivat kog se treba protjerat? i mislim da kad već svašta pišem0(ova tema će brzo dobit ban zbog politike al nvm) trebali bi davat neke konstruktivne prijedloge

Svinjoguz
11-03-2009, 09:25
ja bi sad počeo o svom viđenju političkog programa...al bi me svi popljuvali jer je plan previše komunjarski...al kog zanima napisal bum :P

Ogg The Dogg
11-03-2009, 10:02
čim ti vidim avatar jasno mi je o čemu pričaš :P

torcida007
15-03-2009, 21:15
ja bi sad počeo o svom viđenju političkog programa...al bi me svi popljuvali jer je plan previše komunjarski...al kog zanima napisal bum :P
Mene zanima. :D

čim ti vidim avatar jasno mi je o čemu pričaš :P
Druže Ogg the dogg mi ti se kunemo..........
Bilo bi cool da to pjevaju kad odapnes,ne? :thumbs1:

Ogg The Dogg
15-03-2009, 21:59
čuj, ja ti nisam... taki :)
al ak baš oćeš, moš mi to pjevat na sprovodu, ja ti neću sigurno prigovarat

Ivan_87
17-03-2009, 17:22
kriza .. kriza .. glavno da po opatiji već sad skoro ima vise golf-ova 6 nego petica :D

Hellboy
17-03-2009, 17:25
Iskreno govoreći, nisam ni osjetio krizu. Ni najmanje. Računi su jednaki kao i prije, stiže više love u kuću nego prije. S moje točke gledišta, apsolutno se ništa nije promjenilo.

Sickmanno1
17-03-2009, 17:54
Ja sam osjetio krizu :(

Novci? Sta je to? Se to jede? Se to steka u struju? Se to maze na kruh? Se to dobije pod bor ? :(

cham3leon
17-03-2009, 18:06
Pa mislim da ćemo mi krizu osjetit daleko manje nego ove bolje razvijene zemlje. Prvenstveno zato što mi niti nemamo prave ekonomije. Onih nekoliko tvrtki koje su držale cijeli kapital u dionicama su sigurno na gubitku, dok se na državne firme kriza neće nešto odraziti. Mediji naravno govore suprotno i non stop propovijedaju o strašnoj krizi, a i država će rado nastaviti s tim mišljenjem kad im je to isprika za manje penzije, poticaje i veće poreze, te ukidanje nekih projekata koji im nisu po volji, dok će face iz vlade nastaviti investirati u projekte koje oni žele (npr. Pelješki most).