PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ovisnik sam o novim igrama ali kažem; bilo bi dosta....



bezimeni
04-03-2009, 18:58
Po kome pljujem ? Po sebi ! Posjedujem sve što je vrijedno u gamingu ( i ono manje vrijedno) u zadnjih 10 godina na PC-u ( flopjie sam odavno bacio).Ne želim ni brojati koliko se igara namnožilo.Mnoge sam tek probao , neke odigrao tek jednom...Ali vrag mi neda mira i konstantno žudim za novim naslovima..I naravno igram ih.Ali bilo bi dosta...Želim stati na loptu.Želim prestati nadograđivati komp u nedogled i želim ponovno odigrati mnoge igre koje su mi pružile puno zanimljivih sati.

Ako danas prestanem nabavljati nove naslove ima se što igrati , bar-bratu 2-3 godine i to do besvjesti.Ne nisam čovjek bez života...imam vlsatitu obitelj i moram raditi kako bih nas prehranio ( dajem sve za njih i sebe i ne zanemarim ni jednu dužnost ali uvijek se može bolje i više...), tako da mi za gaming ostane par sati dnevno ( vikendom puno više) .

Gamer sam od osnovno školskih dana od ZX Spectrum-a pa do danas ( uz poneke više godišnje prekide ) ali već desetak godina nikako da stanem .

Što mislite ? Nije li vrijeme da kažem dosta potrošačkom hedonizmu i igram isključivo igre koje imam barem 2-3 godine ili da nastavim sa istom praksom u nedogled ? Da li i vi razmišljate na sličan način ? Da li većina nas pošteno pretjeruje i nazire li se kraj u tom pretjerivanju ?Ima li neke druge zabave osim filmova i gaminga ? Sex sa ženom nakon deset godina braka se više ne računa :) .

Kaj je najbolje (imam 37 godina ) poznam dva lika , jedan cc 45 a drugi cc 60 i zagriženiji su gameri od mene.Ovaj od šezdeset pegla PS2 i PC kao da nema sutra :rotfl: .Da li mi se smješi njihova sudbina http://www.imagesforme.com/out.php/i383289_bicedobro.gifS?.

Hellboy
04-03-2009, 19:07
j00 R d00m'd!!1


meh, ja odavno nisam nadogradio svoju kantu...niti imam u planu to obaviti tako skoro...ne vidim smisla...istina, volio bih odigrati GTA IV i slične igre na najvećim mogućim detaljima tek toliko da vidim oko čega je strka, no zašto? kratkotrajna zabava na koju bih potrošio tisuće i tisuće kuna radi nadogradnje računala...većinu igara koje mi se sviđaju još mogu tjerati no čak i za njih nemam vremena više...tako da bih utrošio novce na stroj koji će brzo biti low end-low mainstream, ne bih ga koristio ni blizu koliko bih trebao, a gaming me u tom obliku sve manje privlači...zadnji put sam igrao u nedjelju...World of Warcraft...svega 15 minuta...jedino mi mob u zadnje vrijeme pruža gaming u malim dozama tek toliko da ubijem vrijeme, ako ga imam dovoljno za ubiti...a igre nastavljaju izlaziti...još imam igara od prije nekoliko godina koje nikad nisam prešao jer bi izašlo nešto novo, nešto divlje, a danas za njih nije potrebno nekakvo star trek računalo...bah...

Neven <R>
04-03-2009, 19:19
Ne znam, nisam nikada robovao konstantnom upgradeanju i igranju novih igara. Kupio sam potpuno novi komp u 12. mjesecu, prije toga onaj je bio star 6 godina tako da dobrih 3-4 godine nisam mogao igrati nove igre. Tako sam većinom igrao starije igre + emulatori, ali ni s tim nisam zagrebao površinu.

cham3leon
04-03-2009, 20:07
Same here, ne volim nadograđivati komp svako malo, iako ću morati promijeniti grafičku (i napajanje). Ne gledam na grafiku ni najmanje, tako da sam prošle godine prvi put odigrao Operation Flashpoint koji ima gnjusne texture za današnje pojmove, i stvarno me oduševio. S druge strane, isto tako rado igram i novije igre koje nisu čista komercijala i koje su bar donekle vrijedne igranja (dakle, ne igram više NFS i slična sranja). Nadogradnja PC-a mi više služi za to da mogu pokrenuti neke nove naslove nego za postizanje vrhunske grafike, & shit.

Samael
04-03-2009, 20:12
jedino što sam upgrejdao na svom kompu starom pet godina je ram i grafička, a i oni su sad zakurac...

nemam namjeru ga upgrejdati, jer za ovo što sad radim (net, glazba i shit) je super, a ionako je pretweakan, pa dok se ne zapali ili mortus uništi, neću ga mijenjati...

a nove igre me više ne zanimaju :(
mislim, vidim ja gta4 i... da, to je to, ali mi se neda

mislim da ću unedogled drndati po gta trici, baldur's gateu dva i diablu dva :P elder scrolls tri ofkors

croat1gamer
04-03-2009, 20:23
/agree na gornje postove

umjesto da morasSodigrati svaku novu igru, nadi jednostavno neku koja ti je vgg i ima dobar komjuniti to je to

unatoc tome sto sam usao u realne gaming vode prije ~1 godinu i kvartal jos uvijek igram jednu te istu igru
blejm to teh komjuniti
vgg je ljudstvo, gejmplej odlican, sta jos treba?

pogledaj cs
igra postoji jos od half lajfa, a i dalje se igra
i ne moraju upgradeati konfe svakih mjesec dana

Niko Bellic
04-03-2009, 20:38
Evo ja npr. nisam precesto mijenjao hardver PII>PIV>X2 i npr. GTA San Andreas sam igrao prije malo vise od 3 godine na 15", a kad je on pustio bijeli dim nastavio sam na 17" i prosli vikend opet ga pokrenuo na 22". Vise sam se bacio na multimediju u zadnje vrijeme zato sto je na kompu puno jednostavnija nego na liniji/televizoru/dvd-u i slicnom. Sve imam na jednom mjestu i tako mi je puno lakse...

Nisam racionalan kod kupnje hardvera i svjesno bacam novce na ono sto mi ne treba zato sto volim novu tehnologiju i svjestan sam da bi ih ionako potrosio na neku drugu glupost. Iznenadio sam se kad sam procitao ovo za tvoje pajdase od 45 i 60 let, ali i sam imam kolegu na poslu od 44 godine koji jos uvijek igra igre i pospikamo na tu temu s vremena na vrijeme.

Mislim da cu u buducnosti komp koristiti za multimediju i prebaciti se na plejku, jer imam doma puno novih igara koje stoje instalirane, ali ona zelja za igranjem vise nije ista kao prije.

Drago mi je cuti da se jos uvijek sa 37 godina igras i zabavljas, ali kad nesto volis godine nisu vazne neovisno bila ta strast gaming ili mali nogomet s ekipom.

Ono sto me zanima je kako tvoja zena (djeca) gledaju na to i da li im je to normalno ili jedva cekaju da se ostavis igranja?

cham3leon
04-03-2009, 21:11
[quote="h3@dhunt3r"
Drago mi je cuti da se jos uvijek sa 37 godina igras i zabavljas, ali kad nesto volis godine nisu vazne neovisno bila ta strast gaming ili mali nogomet s ekipom.
[/quote]

:yuck: Gadim se ovo napisati, ali slažem se... s tobom.

bezimeni
04-03-2009, 21:18
U stvari djetetu pružam loš primjer time što joj tata visi za kompom poput tate koji puši ali brani djetetu ( ne pušim)...A žena je toliko dobra da mi nikadaSne prigovori ni jednu riječ...Ja npr. ne volim more i svake godine joj bičam kako mi je dosadno na plaži...znam , lošija sam osoba od nje ( naravno da ponesem laptop :hangin: ).

Nisu samo ta dva poznanika u pitanju....imam šogija , moje godište također zagriženi gamer , prvi susjed...gori od mene ...zašao u godine ( malo je mlađi od mene) i ovisan o hardveru .To mi je u stvavi najgluplje...svako malo kupi pilu da boili glava a igre tek isproba, po pola sata i i nikada ju ne završi.Surfa na X4 procu 99% vremena :thumbs1: .

Neki bi rekli da smo geek-ovi a drugi bi rekli obični white trash ( zgubidani) ...zavisi iz koje se perspektive gleda .

cham3leon
04-03-2009, 21:21
Ali imate hobi koji volite. Sve je dobro dok te takve stvari potpuno ne opsjednu (ja sam na granici ovisnosti :( ).

Ne znači da djetetu daješ loš primjer ako igraš, jedino ako postane prekomjerno. Mora se znat neka granica.

W3DR4N
04-03-2009, 21:25
Neki bi rekli da smo geek-ovi a drugi bi rekli obični white trash ( zgubidani) ...zavisi iz koje se perspektive gleda .

Ja bih rekao da ste ušli u rutinu srednjih godina, a našli ste bolju zanimaciju od kartanja.
Jebiga, imaš obitelj, posao, krov nad glavom. Nazvati se zgubidanom je pogrešno.

bezimeni
04-03-2009, 21:27
Kaže jedan ovisnik drugome :D .

Niko Bellic
04-03-2009, 21:41
Neki bi rekli da smo geek-ovi a drugi bi rekli obični white trash ( zgubidani) ...zavisi iz koje se perspektive gleda .

Ja bih rekao da uzivas u onom sto volis, a one koji vode tudje brige inace dozivljavam ne pa ti stoga mogu reci da ti se divim sto si svoj.

Jos nemam svoju obitelj, ali mladjoj sestri isto pruzam los primjer pa visi stalno na laptopu (koji sam joj kupio da ju skinem s kompa).

Kad pogledas kakve se alternative za zabavu danas mladima nude, a koje sam i osobno neko vrijeme forsirao bolje je i da visi na laptopu nego da se uokolo klosari, opija i navlaci s klincadijom pa da moram s palicom u kucne posjete u slobodne dane...

Ne znam sta da ti kazem za igre osim da uzivas dok te god drzi, jer neki ni nemaju takav zanimljiv hobi i slobodno vrijeme provode pred TV-om, vise u birtiji po cijele dane i svadjaju se sa zenom tako da mi se tvoj nacin na koji trosis svoje slobodno vrijeme u "zrelijim" godinama puno vise svidja...

I sam sebe vidim tako u buducnosti...

Vedro
04-03-2009, 21:48
Meni je više muka od tih novih igara,skupio sam ih u ladici puno i skoro sve sam samo probao,sve mi je to nezanimljivo,možda nadogradim komp jer bi htio probati novi Doom4 i od Cryteka ako nešto izađe.

Raz
04-03-2009, 22:38
@-bezimeni

Napisao bi nešto pametnoga ali je sve već rečeno :)

Nemoj biti tako strog prema sebi...zgubidan sigurno nisi. :wink:

Kaj se tiče igri, ako su noviji naslovi prezahtjevni odigraj i koju stariju igru, jer nema smisla kupovati novi hardver za nekoliko novijih naslova pošto bude i on uskoro zastarjel.

Electromaster
04-03-2009, 22:47
Ah... Osobno, nikad me nije previše tuklo o glavu da imam uber 1337 gam0r PC, iako volim kad mogu igru pokrenut na very high postavkama... Trenutačna konfiguracija mi je iz 2006. i prilično je zastarjela, za današnje standarde, ali ne smeta mi to... Ionako najviše igram UT '99^^
Istina, ponekad mi zasmeta što nastavak nekog naslova koji mi je drag neću moć igrat u punom sjaju [ Ili uopće], ali pređem preko toga. Ima vremena, kad- tad ću nabavit novi komp, pa ću sve što me zanima odigrat u miru... Navikao sam na takvo stanje, prije ovog kompa sam imao totalnu kantu s windowsima 95, kasnije upgradeanu na windows 98... Na tome je Serious Sam izgledao kao slideshow...
Što se tiče nekih planova za budućnost, planiram nastavit s gamingom kao i bezimeni, iako ću vjerojatno igrati manje nego sada... I vjerojatno ću se držat starijih igara, što i sad sve više radim...

Sickmanno1
04-03-2009, 23:33
bezime, same here...dobro ja jos nisam tako mator :P

Ali evo vec iduci tjedan kupujem NES (99%) i polako se vracam retro gamingu...malo onak gledam da cu uskoro morati lupiti opet jedno 5k kuna za komp...

A najvise sam se zabavio uz konzole moje mladosti...NES, SNES, N64 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> PC...

Neven <R>
04-03-2009, 23:57
U svim tim konzolama možeš uživati i na PC-u. :)

Feanor
05-03-2009, 00:05
U svim tim konzolama možeš uživati i na PC-u. :)

ilegalno.... Osim ako imaš diskete doma, što sumnjam...

Sickmanno1
05-03-2009, 00:11
U svim tim konzolama možeš uživati i na PC-u. :)

Mozes, ali neopisivo je jaci i bolji dojam kad odigras npr 007 Golden Eye sa frendom na N64 konzoli sa odgovarajucim gamepadom, nego dok igras na tipkovnici ^^

Neven <R>
05-03-2009, 00:15
Pravi ljubitelj emulacije sigurno neće igrati s tipkovnicom, većina gamepada sa gljivama je i više nego gg, a postoji i adaptoid (http://www.wishtech.com/)Sza N64. Čisto kažem da ipak PC nije za odbaciti što se tiče gaminga, mislim da je to više do nostalgije nego išta drugo. Da ne pričam koliko starih igara ima za PC, koje nikada nisu izašle za konzole, a koje su i više nego vrijedne igranja.

@Feanor: Why thank you captain obvious.

Anarion.Umarth
05-03-2009, 00:17
ja ću isto probat (s)nes brzo nabavit
nikakvi pc naslov se ne može usporedit sa turniron u bombermanu ili supermario cartiningu

Sickmanno1
05-03-2009, 00:21
Pa nisam ja rekao da je PC za odbaciti sto se tice Gaminga :(

Btw, sto se emulacije tice po meni Xbox pwna PC, iz razloga sto je spojen na TV, ima odlicne gamepade i odlicnu emulator podrsku....gotovo istu kao i PC. Sjecam se da sam na starom Xboxu bez greske igrao sve igre za N64 i PlayStation (Tekken 3, druge nisam probavao) :)...NES, Snes, Mega Drive II necu ni spominjati...NES mos igrat i na Mobitelu :D

Neven <R>
05-03-2009, 00:23
Danas u doba widescreen LCD ekrana ovo spajanje sa TV-om baš i ne vrijedi više pošto je sve to više manje slično. Zapravo upitno je kako će na modernim LCD televizorima raditi SNES (nemam iskustva s time), znam da ljudi imaju dosta problema sa namještanjem rezolucije i sličnim kerefekama kad je riječ o Xbox emulaciji.

Ima sad dosta ljudi koji rade dedicated PC-e samo za emulaciju pa to priključe na televizor + koriste replike autentičnih gamepadova. Ma milina.

Sickmanno1
05-03-2009, 01:26
Ima sad dosta ljudi koji rade dedicated PC-e samo za emulaciju pa to priključe na televizor + koriste replike autentičnih gamepadova. Ma milina.

Kak se ja ovog nisam sjetio :?

Puno ti hvala na fenomenalnoj ideji :D

Babitz
05-03-2009, 04:03
Po meni je najbolje svakih 5 godina kupit novi komp i onda odigrat igre koje su u tih prošlih pet izašle. Nema smisla svakih pola godine apgrejdat i trošit basnoslovne pare. Ionako postoji možda 2-3 naslova kroz godinu koji me interesiraju.

Sad, doduše, najviše igram retro i mogu reć da mi je prekul. <3

Eda, na DS-u moš emulirat SNES i NES. Tako da imaš gomilu igara na repertoaru. Igre za NES, SNES, GB, GBC, GBA i DS. Orgazam. <3

Guber
05-03-2009, 07:58
Ima sad dosta ljudi koji rade dedicated PC-e samo za emulaciju pa to priključe na televizor + koriste replike autentičnih gamepadova. Ma milina.

ja sam jedan od tih ljudi, doduše nemam replika nikakvih, ali i to će se promjeniti u budućnosti

Feanor
05-03-2009, 14:43
@Feanor: Why thank you captain obvious.

Don't thank me my apprentice, it's my job!!1

OT Imo sam ja snes, ali sam ga poklonio :( , sad mi je žao a baš mi nekad dođe bacit Super Maria,Yoshis Island, ili Looney toones basketball...

Deadwalker
05-03-2009, 15:07
Iskreno, ja se samo nadam da me ljubav prema gamingu nece napustiti dok uđem u tvoje godine(mislim na bezimenog ofkors :wink: ), stovise, nadam se da cu igrati dok god me oci i osjetila budu sluzila... :)
Ne, nisam neki veliki ovisnik i definitivno mogu zivjeti bez aktivnog igranja al ne vidim razloga da prestanem jer jednostavno u tome gustam. Ne patim toliko za ovim novim naslovima i ne nadograđujem racunalo dok fakat na njemu nemrem igrati bilo sta novo(prosla nadogradnja je bila prije dvije godine jer sam imao racunalo ovakvo otprilike:2,4 Ghz celeron, 512mb rama i nvidia fx5200, i fakat vise nisam mogel igrati novije naslove na tom groblju). U zadnje vrijeme igram dakako manje nego prije, al opet, kad god ima vremena, ono, barem pola sata-sat vremena, ako nista odigram koju skirmish mapu u red alertu 3. Jedino sto mi fali jer aktivno online igranje al tu me vec godinama ogranicava spori internet, koji zbog specificnih razloga koje valjda nema nitko osim mene u drzavi, nemogu preci na normalnu internet vezu. Eto, samo bih htio jos preci u online vode i malo to iskusiti.
Inace bezimeni, samo nastavi igrati, ne vidim razloga zasto bi prestao igrati nove naslove jer naime bila bi fakat steta propustiti igre poput Stalkera CS, Mass Effecta, Witcher-a itd. :wink:

AjgorR
06-03-2009, 08:29
Ah,kad sam čitao tvoj post kao da sam čuo sebe,ja imam 34 i još uvijek sam zagriženi gamer i bio sam takav otkako znam za sebe,počeo gamersku karijeru još na onim nekadašnjim igraćim automatima pa onda spectrum,pa commodore 64 pa super nintendo pa sega mega drive pa sega saturn,playstation,playstation 2,xbox,ps3,wii i sad opet novi pc prije par mjeseci,ali znaš šta,ma boli me dupe šta tko mislio o tome,meni je to još uvijek jedan od najvećih gušta u životu i moja oaza mira u koju bježim svaki dan nakon j***** na poslu i drugih s**** koje nam ovaj naš život pruža zato ti ja kažem uživaj i budi i dalje freak jer jednom se živi,pozdrav :friends:

Niko Bellic
09-03-2009, 10:16
Ovaj weekend nisam nista igrao i samo sam buljio u filmove/serije koje sam poskidao s neta. Kao da sam odjednom postao prelijen da igram igre. Otkad imam flat doma samo skidam mjuzu/filmove/serije i uopce mi nije do Fallouta Tri iako me igra odusevila...

Dok sam na poslu igrao bi se da se sve prasi, ali kad dodjem doma onda me prodje volja...

Kaj da radim?

Anarion.Umarth
09-03-2009, 11:58
možeš odahnuti

Niko Bellic
09-03-2009, 12:20
možeš odahnuti

Why?

Raz
09-03-2009, 12:33
Ovaj weekend nisam nista igrao i samo sam buljio u filmove/serije koje sam poskidao s neta. Kao da sam odjednom postao prelijen da igram igre. Otkad imam flat doma samo skidam mjuzu/filmove/serije i uopce mi nije do Fallouta Tri iako me igra odusevila...

Dok sam na poslu igrao bi se da se sve prasi, ali kad dodjem doma onda me prodje volja...

Kaj da radim?

Tak je i meni bilo kojih tjedan dana pa sam cijeli tjedan pisal subtitlove za filmove :)

Poslije mi se opet dalo igrat igre ali ih u manjim količinama igram.

Sickmanno1
09-03-2009, 17:08
Ovaj weekend nisam nista igrao i samo sam buljio u filmove/serije koje sam poskidao s neta. Kao da sam odjednom postao prelijen da igram igre. Otkad imam flat doma samo skidam mjuzu/filmove/serije i uopce mi nije do Fallouta Tri iako me igra odusevila...

Dok sam na poslu igrao bi se da se sve prasi, ali kad dodjem doma onda me prodje volja...

Kaj da radim?

Makni si fleat :D

Arbiter of Change
09-03-2009, 18:43
Nisi jedini. Mislim da je jedan od admina rekao onu mudru da nas je brži internet razmazio.

Hellboy
09-03-2009, 18:56
indeed...više mi zabave pruži traženje i skidanje nečeg nego sama uporaba skinutog...go figure...

Raz
09-03-2009, 19:06
Potpis.
Čudno, zar ne...

Niko Bellic
09-03-2009, 20:27
E prika moj, doslo je i do tog da su se ume pojavile "crne misli" u stilari cemu nabrijavat komparu kad ionako na svom 22" ljepotanu vise gledam serije i filmove koji mi se skinu dok po noci ajam nego sto se igraju najnovije igre...

Kao sto je netko od 8000+ postova ekipe rekao, najbolje si svakih par godina uzet solidnu komparu i odigrat dotad izdane hitove nego zbog jedne ili dvi nove igre ulupavat parinjose u mrvicu bolje komponente. Kroz neko vrima vec znas sta triba uzeti od dilova i sto valja/ne valja od igara (koje s vrimenom i pojeftine) pa si covik za solidnu paru slozi oke strojaru koja ga sluzi dok se novi dilovi ne etabliraju i cina im ne opadne pa postanu roba za mase...

Kao sto mi je reka jedan tip iz biznisa, najisplativije je uzimat tehniku na zalazu koja je vec dobila naslidnika jerbo im cina mora da opadne, a i vece promine se kuze i osite tek svake dvi do tri generacije...

Ako covik (kao ja naprimjer) nema puno vrimena da prcka to je definitivno opcija do ibera...

bezimeni
09-03-2009, 20:31
Ovo je moja tema u kojoj pljujem po samome sebi .Zašto sada tu pišete o internetu i flatu i jubitou...

Uglavnom manija me ne popušta ni milimetar.Ovaj tjedan radim popodne od 12-20 tako da se ustanem oko 7 kako bi stigao nešto pojesti i odigrati nešto barem dva sata prije posla.Navečer sam umoran za igranje pa većinom čitam po netu o igrama i gledam kakav bi hardver mogao ubosti u skoroj budućnosti...neki htpc na kojeg bi smjestio kolekciju od petstotinjak dvd filmova ne bi bio loš izbor , tu je blu ray kojeg ima sve više u lokalnoj videoteci....a mogla bi pasti i neka x360 konzola...ipak je izašao RE 5...a ni neki Phenom II na 790 chipsetu ne bi bio viška...http://www.imagesforme.com/out.php/i391166_tuctuc.gifS.

Deadwalker
10-03-2009, 00:02
ja samo jedva cekam da zavrsim faks i pocnem sluziti neke novce. Joj, kako bi si svasta kupio... :)
A ovo, sta igras prije posla, nista cudno. Ja također to radim prije faksa ako nisam lijen ranije ustat. Ono, mislim da se ne moras s tim zamarat. Uzivaj u gamingu i nedaj da te nitko sprecava u tome :wink: Ne vidim razloga zasto bi morao prestat...

Vedro
10-03-2009, 00:09
Ja sam 3 g. radio na terenu i dolazio bih kući samo vikendom i igrao bih,ono,po malo Far Cry,prošao sam ga za oko godinu dana :D

cham3leon
10-03-2009, 16:11
Osim toga tko bi onda igrao 18+ igre? :D

W3DR4N
10-03-2009, 17:24
Bezimeni, ja nemam problema s igranjem igara.
Jest, počeo sam tamo na komodorcu, no imao sam dvije veće pauze (višegodišnje) i sad me opet ćopilo. Doduše, sad me ne može pustiti jer sam za igre vezan ugovorom. :(

Dobar dio igara koje me zanimaju uz količinu posla jednostavno ne stignem odigrati, a one u kojima sam uporan igram poprilično dugo.

Stalkera sam igrao više mjeseci, jednako kao i Witcher, a čak i ove igre za koje se igrači žale da traju pet-šest sati, ja ih igram u prosjeku dva-tri tjedna.
Istina, igre koje sam obavezan odigrati mogu proći u dan-dva, jer sam dosta ispraksiran i onda relativno fluidno i brzo igram, bez ponavljanja zbog smrti ili pogrešaka.

Ja imam drugi problem. A to je da me uhvati potrošačka groznica, i onda kupujem komponente koje već imam, makar i lošije, čisto jer mi se u tom trenutku svide.
Ne bih navodio količinu novca koju sam u 2008. potrošio na vlastite gluposti, i to samo u segmentu računalstva i tehničke opreme, a brzo se zasitim pa trebam nešto novo.

Evo sad sam naručio Xbox 360 Elite Edition, i uopće nisam siguran gdje ću ga držati, i kad ću ga uopće stići igrati. Kako sam naveo, na računalu ne stignem odigrati sve što me zanima, a dodatna konzola će samo skupljati prašinu.

Ponekad radim i nepromišljene kupnje, poput monitora (pre)velike dijagonale, koji zatim traži češća i veća ulaganja u hardver, kako bi sve išlo bez zastajkivanja, pri visokim detaljima i nativnoj rezoluciji. Ono loše u svemu je to što sam se zaljubio u veliku dijagonalu i puno radnog prostora, pa namjeravam na sljedećoj generaciji uzeti 30 inčni Apple Cinema profesionalni monitor s rezolucijom od 2560x1600, a bog zna koliki će to danak uzimati u hardveru.

Poput najrazmaženije curice, loše raspoloženje riješim tako da si kupim nešto lijepo i skupo, i totalno pušim najtruliji kapitalizam.
Ima stvari koje kupim i zatim tek par puta koristim, pa investicije od par tisuća kuna doslovno bacim u vjetar, poput nedavne kupnje netbooka koji mi je bio tak slatki u dućanu, a toliko neiskoristiv u domeni poslovanja.

Feanor
10-03-2009, 17:43
Ha ha totalno se slažem bar sa ovim zadnjim dijelom, za krizmu sam si kupio digitalni fotoaparat koji je onda koštao 2,5k kuna, netrebam ni spominjati da ga nisam skoro uopce koristio...Kad bi išao vani bilo bim me strah da cu ga izgubit. Ista stvar i s mp3 playerom kojeg sam kupio za 400kn, a mjesec dana kasnije sam kupio mobitel s duplo više memorije pa sad slušam glazbu na mobitelu, printer kojeg koristim jednom u pola godine itd. itd.. Jedina stvar koja se stvarno isplatila je samsungov 732n lcd 17incha koji je bio ogromna promjena nakon adijevog 15 inchnog ctr-a....

cham3leon
10-03-2009, 17:53
Vidiš, a ja pa premalo trošim na hardver... A imam nekih 1k kuna na računu... :D

Jebiga, treba se ustat sa stolice i prošetat do VeMila, a ne da mi se :D

Niko Bellic
10-03-2009, 18:09
Ajoj W3DR4N-e ista bolest i mene zarazila. Lijecim se od shoppinga, no mislim da cu se prije ostaviti cigarete nego kupovanja pizdarija na struju. Imam brijaci aparat s 3 glave, ali smeta mi kabel i sad gledam onaj na baterije. Da ne spominjem da sam dao neki dan stotinjak kuna za novu "bolju" strujnu letvu iako i ova stara radi bez beda...

OMFG!

bezimeni
10-03-2009, 20:07
Pih...ja sam si kupio video kameru za 3, 5 tisuća kuna i do sada sam snimio oko 90 minuta video materijala http://www.imagesforme.com/out.php/i393172_bicedobro.gifS.A to je bilo prije cc dvije godine...i od onda ju nisam ni upalio...tko zna radi li uopće .Toliko o promišljenoj kupovini .

Ali treba istini pogledati u oči...ovisnik sam o igranju , internetu i tehnici .Može to netko nazvati hobijem ili trošenjem viška vremena ali mislim da zavarava samoga sebe .Po meni je to ovisnost tj. neki oblik bolesti ili devijacije.Ljudi moji ja i na more nosim laptop...najradije bih ga i na plažu ponio ali me sram .

serijski samoubojica
10-03-2009, 20:39
Pih...ja sam si kupio video kameru za 3, 5 tisuća kuna i do sada sam snimio oko 90 minuta video materijala http://www.imagesforme.com/out.php/i393172_bicedobro.gifS.A to je bilo prije cc dvije godine...i od onda ju nisam ni upalio...tko zna radi li uopće .Toliko o promišljenoj kupovini .

Ali treba istini pogledati u oči...ovisnik sam o igranju , internetu i tehnici .Može to netko nazvati hobijem ili trošenjem viška vremena ali mislim da zavarava samoga sebe .Po meni je to ovisnost tj. neki oblik bolesti ili devijacije.Ljudi moji ja i na more nosim laptop...najradije bih ga i na plažu ponio ali me sram .

Pa šta ako švabe mogu nosit NDS i GBA možeš i ti laptop :)

cham3leon
10-03-2009, 20:40
Da nisam škrt i ja bih bio takav. Hvala bogu na bodulskim genima :pray:

A da probaš snimit jedan amaterski film? Nađeš par ljudi koji znaju glumit, smisliš dobru priču, i editiraš specijalne efekte na novom laptopu... :P

Babitz
10-03-2009, 21:27
Koje imbecilne anegdote oko nekontrolirane potrošnje, jao meni.
Svaki hardver za koji samikad izdvojio lovu mi je priuštio dane i dane ugodne zabave. Naročito gemboj, ds i linkeri za oboje. <3
Ne žalim ni lipe koju sam ikad dao za ijedan komad hardvera, čisto jer ne kupujem potrošački retardirano.

skilz
11-10-2009, 22:41
oO ''poznam dva lika , jedan cc 45 a drugi cc 60 i zagriženiji su gameri od mene.Ovaj od šezdeset pegla PS2 i PC kao da nema sutra :rotfl: .Da li mi se smješi njihova sudbina slika ?.'' WTF !!! 60 god i pegla po igrama ma prijatelju platio bi mu pivo ma i 2

Deadwalker
11-10-2009, 22:47
:pray:

Kid A
11-10-2009, 22:51
O jebemti :D

Aral
11-10-2009, 23:39
Ja sam prije dvije godine dao nekih 10k kuna za potpuno novi hardveraj, od tad do danas sam samo kupio externi disk, novi monitor te grafulju i u pravilu mogu bez beda igrat 90% novijih naslova, iznimke su samo rijetki naslovi i to sva sreca oni koji mi nisu vrijedni spomena.

Nadavao se love dosta u zivotu, mogu za sebe rec da sam pravi pravcati gamer i to me je obiljezilo zadnji 15-ak i vise godina...i nije mi zao. Igrat cu dok god budem mogao, nisam se nikada zamarao za novim naslovima ali uvijek sam imao hype da zaigram neku noviju, bolju igru. Iako je tu zena, fax, posao, jos uvijek se nadje pokoja minuta za gaming, iako sve manje i manje.

Pokusavat cu pratit tu industriju kolko ide, ionaku cu radit sa racunalima cijeli zivot ako bog da. Zasad nemam neke vece primjedbe, dok ide de. Kad nebude vise islo...

kulamasta
12-10-2009, 00:00
Ovaj weekend nisam nista igrao i samo sam buljio u filmove/serije koje sam poskidao s neta. Kao da sam odjednom postao prelijen da igram igre. Otkad imam flat doma samo skidam mjuzu/filmove/serije i uopce mi nije do Fallouta Tri iako me igra odusevila...

Dok sam na poslu igrao bi se da se sve prasi, ali kad dodjem doma onda me prodje volja...

Kaj da radim?

Ndji neku dobru igru pa ces ju igrat...

...ako ti se neda igrat Fallout znaci da ti bas i nije toliko dobra...

Niko Bellic
12-10-2009, 09:43
Ovaj weekend nisam nista igrao i samo sam buljio u filmove/serije koje sam poskidao s neta. Kao da sam odjednom postao prelijen da igram igre. Otkad imam flat doma samo skidam mjuzu/filmove/serije i uopce mi nije do Fallouta Tri iako me igra odusevila...

Dok sam na poslu igrao bi se da se sve prasi, ali kad dodjem doma onda me prodje volja...

Kaj da radim?

Ndji neku dobru igru pa ces ju igrat...

...ako ti se neda igrat Fallout znaci da ti bas i nije toliko dobra...

Evo igram NFS SHIFT... :thumbs2:

kulamasta
12-10-2009, 12:00
Vidis da je problem u igri a ne u tebi :thumbs2:

Deadwalker
12-10-2009, 17:41
Ja sam prije dvije godine dao nekih 10k kuna za potpuno novi hardveraj, od tad do danas sam samo kupio externi disk, novi monitor te grafulju i u pravilu mogu bez beda igrat 90% novijih naslova, iznimke su samo rijetki naslovi i to sva sreca oni koji mi nisu vrijedni spomena.

Nadavao se love dosta u zivotu, mogu za sebe rec da sam pravi pravcati gamer i to me je obiljezilo zadnji 15-ak i vise godina...i nije mi zao. Igrat cu dok god budem mogao, nisam se nikada zamarao za novim naslovima ali uvijek sam imao hype da zaigram neku noviju, bolju igru. Iako je tu zena, fax, posao, jos uvijek se nadje pokoja minuta za gaming, iako sve manje i manje.

Pokusavat cu pratit tu industriju kolko ide, ionaku cu radit sa racunalima cijeli zivot ako bog da. Zasad nemam neke vece primjedbe, dok ide de. Kad nebude vise islo...

Divim ti se onda...uz zenu, fax, posao i igranje, jos nađeš vremena za piskarat po forumu... :P

Electromaster
12-10-2009, 17:51
Ne zaboravi i anime. :P