PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dilema - CPU overheat



eddie2142
04-03-2009, 12:02
Dok ovo pisem, drzim sarafciger na ocima...

Imam problem, procesor mi se pregrijava, znam zasto, hladnjak je pun prasine

da bi ga ocistio, trebam otvoriti kuciste, a ako ga otvorim onda ce se odlijepiti ona sexeh naljepnica za garanciju, i necu imati vise nikakvih prava na garanciju....

Da dam 30KM/120kn da mi oni to fino odrade i da zadrzim garanciju ili da ja nabrzaka uradim i izgubim pravo na garanciju

a ako se ovaj problem moze ikako rijesiti na nacin bez otvaranja kucista, dajte mi do znanja

hvala unaprijed....

EDIT: povecavanje voltaze hladnjaka nije uspjela :(

Čux
04-03-2009, 12:05
kolko do isteka garancije ?

Sickmanno1
04-03-2009, 12:05
uzmi fen za kosu i toplim zrakom natjeraj da se naljepnica sama od sebe skine...dok ocistis vent i promjenis pastu, vrati naljepnicu :D

eddie2142
04-03-2009, 12:06
kolko do isteka garancije ?
6 mj. :oops:


uzmi fen za kosu i toplim zrakom natjeraj da se naljepnica sama od sebe skine...dok ocistis vent i promjenis pastu, vrati naljepnicu :D

probao, cak sam i stavljao vruce krpe da otpadne, ali nece

nick praskaton
04-03-2009, 13:39
Dok ovo pisem, drzim sarafciger na ocima...

Imam problem, procesor mi se pregrijava, znam zasto, hladnjak je pun prasine

da bi ga ocistio, trebam otvoriti kuciste, a ako ga otvorim onda ce se odlijepiti ona sexeh naljepnica za garanciju, i necu imati vise nikakvih prava na garanciju....

Da dam 30KM/120kn da mi oni to fino odrade i da zadrzim garanciju ili da ja nabrzaka uradim i izgubim pravo na garanciju

a ako se ovaj problem moze ikako rijesiti na nacin bez otvaranja kucista, dajte mi do znanja

hvala unaprijed....

EDIT: povecavanje voltaze hladnjaka nije uspjela :(


smijem li pitat kako si povecao voltazu hladnjaka ?? da ti nisi povecao voltazu proca..? :D

vex
04-03-2009, 15:57
Pretpostavljam da misli na output voltažu (5V , 11V) tj na brzinu vrtnje venta.

Hellboy
04-03-2009, 16:00
probaj povaditi plastične poklopce s prednje strane kante koji pokrivaju slotove za razne diskove/uređaje/vatever i zatim zavući nekakvu četku unutra i očetkati hladnjak...neće biti bog zna što ali bi trebao biti čišći...i zatim vratiš poklopce na njihova mjesta...

eddie2142
04-03-2009, 19:36
mmm, nemogu, imam hladnjak ispred, DVD ROM, i nekakvu metalnu strukturu kucista...

nedaju se izvaditi s vanjske strane, ali uvijek mogu tu strukturu sjekirom nalomiti ali tad gubim garanciju...

:(


skupio sam polovicu novca za "popravak", pa cu ga valjda nositi nekad

mogu surfat netom ali ne i pokrecati zahtijevnije aplikacije tipa CoD 4 ...

vex
04-03-2009, 20:19
Pa ako komp ne radi kak spada , nosi ga tamo gdje si ga kupio , pogotovo ako još imaš garanciju.
Moraju ti priznati reklamaciju ako nisi otvarao case.

IGoR_2803
04-03-2009, 20:21
napravi kao što ti je sickmanno preporučio, naljepnica mora otpustiti, fizika... :)

eddie2142
04-03-2009, 20:31
Pa ako komp ne radi kak spada , nosi ga tamo gdje si ga kupio , pogotovo ako još imaš garanciju.
Moraju ti priznati reklamaciju ako nisi otvarao case.

mislis?

Bas cu ih sutra nazvati, iako mislim da sam ja kriv sto nisam odrzavao okolinu kompjutora xD

IGoR_2803
04-03-2009, 20:40
mislis?

Bas cu ih sutra nazvati, iako mislim da sam ja kriv sto nisam odrzavao okolinu kompjutora xD

neznam kako to u BiH funkcionira ali u slučaju da si komp kupio po komponentama, a ne kao gotovu konfiguraciju, te na računu imaš svaku komponentu posebno sa cijenom i trajanjem jamstvenog roka, ta naljepnica nema nikakvog pravnog učinka... to su i u RH radili, recimo vemil, mozda i drugi, a mozda i jos uvijek, ali ljudi nemojte biti naivni, izborite se za sebe, postavite se malo i prijetite ako treba sa institucijama... druga stvar ako si komp kupio kao gotovu konfiguraciju, tipa astro iz vemila i te spike...

vex
04-03-2009, 20:58
Pa neće ti doć doma i gledat jesi ti brisao prašinu...

eddie2142
04-03-2009, 21:52
Pa neće ti doć doma i gledat jesi ti brisao prašinu...

OMFG OMFG!

ja kazem da ja odem njima, pa nisam kraljica majka! xP



neznam kako to u BiH funkcionira ali u slučaju da si komp kupio po komponentama, a ne kao gotovu konfiguraciju, te na računu imaš svaku komponentu posebno sa cijenom i trajanjem jamstvenog roka, ta naljepnica nema nikakvog pravnog učinka... to su i u RH radili, recimo vemil, mozda i drugi, a mozda i jos uvijek, ali ljudi nemojte biti naivni, izborite se za sebe, postavite se malo i prijetite ako treba sa institucijama... druga stvar ako si komp kupio kao gotovu konfiguraciju, tipa astro iz vemila i te spike...

Erm, kupio sam u njih komponentu po komponentu...

ma sutra ih ja zovnem da ja malo prodiskutiram ovu garanciju

NITROS
04-03-2009, 21:52
napravi kao što ti je sickmanno preporučio, naljepnica mora otpustiti, fizika... :)

Nece otpast jer su to specijalne naljepnice za posebne uvjete. Cesto mjenjaju boju ako se dodirnu s nekom kemikalijom ili kiselinom, nemogu se otvoriti a da ne ostave trag i nemogu se ostruga i odlijepiti bez unistenja logotipa na sebi.
Ucili iz jednog predmeta, tako da znam o cemu govorim. Spadaju u posebnu vrstu papira s dodacima.

eddie2142
04-03-2009, 21:53
napravi kao što ti je sickmanno preporučio, naljepnica mora otpustiti, fizika... :)

Nece otpast jer su to specijalne naljepnice za posebne uvjete. Cesto mjenjaju boju ako se dodirnu s nekom kemikalijom ili kiselinom, nemogu se otvoriti a da ne ostave trag i nemogu se ostruga i odlijepiti bez unistenja logotipa na sebi.
Ucili iz jednog predmeta, tako da znam o cemu govorim. Spadaju u posebnu vrstu papira s dodacima.

-.^

Oh rly?

Sickmanno1
04-03-2009, 23:07
napravi kao što ti je sickmanno preporučio, naljepnica mora otpustiti, fizika... :)

Nece otpast jer su to specijalne naljepnice za posebne uvjete. Cesto mjenjaju boju ako se dodirnu s nekom kemikalijom ili kiselinom, nemogu se otvoriti a da ne ostave trag i nemogu se ostruga i odlijepiti bez unistenja logotipa na sebi.
Ucili iz jednog predmeta, tako da znam o cemu govorim. Spadaju u posebnu vrstu papira s dodacima.

Necu pretjerati ako kazem da sam na taj nacin skino preko 10 naljepnica, al dobro postoje sanse da sam ja imao srece i u pitanju je uvijek bila "obicna" naljepnica ^^

NITROS
04-03-2009, 23:22
Ja skidao od Linksa i znam likove koji su probali skinuti one od poste koje su preko paketa od FedExa i slicno i nemogu se skinuti bez ostecivanja. Odnosno vidi se dobro da bar malo otkinute.
Da i sa Tagana sam pokusao isto bezuspjesno.

U principu ako su to te specijalne naljepnice nije ih moguce skinuti sa fenom ili na neki slican nacin.

IGoR_2803
05-03-2009, 11:40
Pa neće ti doć doma i gledat jesi ti brisao prašinu...

wtf?




Erm, kupio sam u njih komponentu po komponentu...

ma sutra ih ja zovnem da ja malo prodiskutiram ovu garanciju

mislim da ne bi trebao imati problema, jer sama logika stvari nalaže da ako imaš pojedinačno komponente na računu da za svaku komponentu imaš posebnu garanciju...

vex
05-03-2009, 16:20
Pa neće ti doć doma i gledat jesi ti brisao prašinu...




Bas cu ih sutra nazvati, iako mislim da sam ja kriv sto nisam odrzavao okolinu kompjutoraSxD

On misli na prašinu.. a ja sam odgovorio da oni neće provjeravati uvjete u kakvima se komp drži tj da moraju prihvatiti reklamaciju ... kuzis?

Blacky_123
05-03-2009, 20:28
Ja skidao od Linksa i znam likove koji su probali skinuti one od poste koje su preko paketa od FedExa i slicno i nemogu se skinuti bez ostecivanja. Odnosno vidi se dobro da bar malo otkinute.
Da i sa Tagana sam pokusao isto bezuspjesno.

U principu ako su to te specijalne naljepnice nije ih moguce skinuti sa fenom ili na neki slican nacin.

Daj napisi koji je sastav naljepnice :D
Mozda se onda napravi nekakva tekucina da se to skine

NITROS
05-03-2009, 21:30
Ja skidao od Linksa i znam likove koji su probali skinuti one od poste koje su preko paketa od FedExa i slicno i nemogu se skinuti bez ostecivanja. Odnosno vidi se dobro da bar malo otkinute.
Da i sa Tagana sam pokusao isto bezuspjesno.

U principu ako su to te specijalne naljepnice nije ih moguce skinuti sa fenom ili na neki slican nacin.

Daj napisi koji je sastav naljepnice :D
Mozda se onda napravi nekakva tekucina da se to skine

Radili smo samo osnovnu podjelu i neznam ti sastav, ali uglavnom ako je to od tog posebnog papira nemoguce ju je skinuti. Ista stvar vam je recimo sa nekim Nokiama. Imaju naljepnicu koja reagira na vlagu. I na servisu kada maknu bateriju, odmah mogu znati da li je mobitel pao u vodu jer naljepnica promjeni boju.

Gwin
06-03-2009, 00:24
to nemaju samo nokie nego skoro svi moderni telefoni.. SonyEricsson to ima već godinama

Razzarach
06-03-2009, 17:41
napravi kao što ti je sickmanno preporučio, naljepnica mora otpustiti, fizika... :)

Nece otpast jer su to specijalne naljepnice za posebne uvjete. Cesto mjenjaju boju ako se dodirnu s nekom kemikalijom ili kiselinom, nemogu se otvoriti a da ne ostave trag i nemogu se ostruga i odlijepiti bez unistenja logotipa na sebi.
Ucili iz jednog predmeta, tako da znam o cemu govorim. Spadaju u posebnu vrstu papira s dodacima.
moju iz vemila sam bez beda skinuo noktom
i trebaš bit dobar s tipom iz servisa
pa će ti dat koju :)
mito FTW

NITROS
07-03-2009, 11:54
O jebote mogu i ja skinuti s noktom, ali se vidi da je skinuta covjece. I mi tu govorimo o tome kak skinuti a da serviser ne skuzi, a ne da ga se podplacuje.

@gwin

za nokie znam sa sigurnoscu pa zato sam ih naveo za izvor. Nemogu tvrditi nesto sto neznam.

bananac
13-03-2009, 17:48
ako imas otvor na kucistu za ventilaciju probaj sa necim od par hiljada wata ispuhat sve to
napravit ces tajfun al jbg, bar ce se sva prasina slegnut na dno kucista :P

Razzarach
13-03-2009, 18:19
--------------------:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
crtice- cijev od kompresora
dvotočke- slamka

samo pazi da ti slamka ne upadne u kejs :|

eddie2142
13-03-2009, 18:21
fen mi pada na pamet, usisavac je preslab :(


--------------------:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
crtice- cijev od kompresora
dvotočke- slamka

samo pazi da ti slamka ne upadne u kejs :|

probam poslije fena :)