PDA

Pogledaj cijelu verziju : HD 4870 1GB Vs GTX 260



Chappi
03-03-2009, 19:19
Pozdrav,planiram uzet novu grafu i htio bih cut malo vasa misljenja.Htio sam uzet HD 4870 1GB ali kako vidim GTX 260 je pere u svim testovima a cijenja je nesto manja od HD4870 1GB te me zanima ima li veze sto je HD4870 1GB GDDR5 a GTX 260 GDDR3.Pa me zanima koja je po vasem misljenju bolja i koja je od njih bolja za buducnost mog igranja.Vidim da u konfama oko 5000-6000 kn preporucujete HD4870 1BG a ne GTX 260 koja je bolja po performansama.

Nadam se da se ne ljutite sto je na foru Ati vs Nvidia

Assasin`s
03-03-2009, 19:56
Citat sa bug foruma
"

Nije strašno, ali žulja... Pogotovo nas koji se ipak ponešto razumijemo u hardver (i softver)... Naime, u novom BUG-u (listopad) kao naj-kartica u ''srednjem'' segmetnu izabrana je kartica GTX260, a na drugo mjesto je stavljena Ati-jeva HD4870. Po čemu, zašto? - upitao sam se, i ubrzo dobio odgovor - 260 je bolja u novom 3DMarku (Vantage). Ako je mjerilo za test snage tek taj Vantage, onda bi bilo bolje da se Bugovi novinari ostave (ćorava) posla. Prvo, njih izgleda nitko nije naučio da 3DMark nikada nije bio niti će biti relevantan pokazatelj snage grafičke kartice, a drugo - gdje su u toj ''velikoj'' temi grafičkih kartica ikakvi ozbiljniji testovi?? BUG se izgleda srozao na populistički časopis tipa ''od svega po malo'', ne dirajući srž materije čak ni u ''velikoj'' temi!

Da su se malo ozbiljnije uhvatili posla (za koji su dobro plaćeni) onda bi ustanovili da je u tom srednjem segmentu HD4870 daleko najisplativija kartica, a po performansama ispred njihovog favorita GTX-a 260. Ne samo da sam proučio i druge izvore (Anandtech, Tom's Hardware, itd., itd.) mego i iz osobnog iskustva znam o čemu sada pišem. Naime, zadnjih par godina favorizirao sam NVidiju, poglavito otkako je nastupila Vista i DX10. Ali, novi Atijev čip RV770 me je ponukao da ponovno počnem razmišljati o kupovini Atija. Tako sam je kupio prije nešto više od 2 mjeseca (među prvih 10 u Hrvatskoj, da se pohvalim) i od tada sam i više nego zadovoljan. Pogotovo jer imam mogućnost direktnog testiranja i uspoređivanja komponenti, pa tako i grafičkih kartica.

Atijeva HD4870 je apsolutno najbolja grafička kartica koju možete dobiti za nekih 1900kn. U 90% igara tuče nVidijinog konkurenta (260) za bar 5%, s tim da je Atijeva uz to i jeftinija, a uz to i tiša (što i nije nebitna stavka). Doduše, potrošnjom je nešto ''jača'', nekih desetak watta, ali to je u današnjim računalima gotovo pa nevažno (kad su u pitanju igre). I sada dolazimo do onoga oko čega se još uvijek vode ''flame'' bitke - Ati ima i ponešto kvalitetniju sliku (prirodnije boje, bolje zaglađivanje...) od konkurencije. Tko ne vjeruje neka proba. Ni ja nisam vjerovao (nisam ni išao puno za tim), dok nisam sam uvidio. Jednostavno - izvukao sam GTX260, ubacio HD4870 i upalio Grid... Nisam mogao vjerovati. Čak sam zvao ženu i prijatelje da i oni pogledaju, jer mi je bilo neshvatljivo da može biti tolika razlika. Onda sam probao i ostale igre - Crysis, Stalker, NFS-Pro Street... I sve izgledaju daleko realnije, bolje, poglavito teksture i osvjetljenje (inače, koristim lcd monitor sa 16.7 M boja). Čak i desktop djeluje ljepše. A da ne govorim o multimediji, filmovima...

Dakle, ne spadam u one freakove tipa ''Atijevac'' ili ''Nvidijevac'', ali što jest, jest. ATI (AMD) u ovom trenutku nudi bolji proizvod za manje novca. Ma što cijenjeni kolege BUG-ovci mislili... Mjerenje i testiranje nije subjektivno, niti ikada smije biti.

p.s. Za one koji igraju Crysis Warhead - postoji tweak koji izvlači najmanje 10% više iz vaše beštije. Eto, za one koji ne znaju, a igra im ''štuca'' na momente. Pogotovo za one koji imaju novije grafičke kartice. "

Dommyshell
03-03-2009, 20:13
Chappi ja ti to mogu samo potvrdit jer sam i sam vlasnik(ponosni) jedne Spahire Radeon HD4870 1gb i jako sam zadovoljan vrlo tiha i snažna graficka za 1.900+-kn (doduse ja sam svoju platio 2100kn jer ima nesto bolji hladnjak).I jos sam dobio i potvrdu od lika u Vemilu jer je testiro i GTX260 i HD4870 i da ga je GTX260 iznenadila (u negativnom smisliu) po performansama koje nisu bas impresivne dok je sa HD4870 druga prica i da ga citiram:"performanse do jajčeka".Eto mogu ti to rec jer i sam imam HD4870 JAAAKO sam zadovoljan i ne zalim ni lipe sto sam dao za nju :thumbs2: :pray:

Chappi
03-03-2009, 20:15
Ima di kakve testove di se to dokazuje?Jer sam stvarno htio kupit HD4870 1GB ali sam vidio bugovu recenziju pa sam osto :shock: Sad mi se sve pomijesalo...Ali vidim vase komentare pa cu valjda na HD4870 1GB ali bi volio cuti i druga mišljenja

Herr Schnitzel
03-03-2009, 20:30
<- Ima HD4870, 512 MB (doduse, ni ne igram na nekim ludjackim rezolucijama).
Mogu samo potvrditi da je HD4870 nesto prekrasno. Pogotovo u tom cjenovnom rangu.

Svinjoguz
03-03-2009, 20:49
ATi je zakon! za manje novaca bolji proizvod, in your face nvidia :D
ne stvarno, radeoni su s bankrotom Matroxa preuzeli titulu najkvalitetnije i najelegantnije kvalitete slike u svim segmentima, još se uvijek nemrem načudit da profi grafičari uzimaju quadro FXe kad je tu FireGL...

Sickmanno1
03-03-2009, 22:40
ATi je zakon! za manje novaca bolji proizvod, in your face nvidia :D
ne stvarno, radeoni su s bankrotom Matroxa preuzeli titulu najkvalitetnije i najelegantnije kvalitete slike u svim segmentima, još se uvijek nemrem načudit da profi grafičari uzimaju quadro FXe kad je tu FireGL...

Izazivas brisanje postova i warn?

Kako mrzim fanboy spike, pogotovo kad svatko imalo realan (nemoras biti puno realan) znamo da je nVidia sa serijom 8 ubila ATI...

mamlaz
03-03-2009, 22:48
ATi je zakon! za manje novaca bolji proizvod, in your face nvidia :D
ne stvarno, radeoni su s bankrotom Matroxa preuzeli titulu najkvalitetnije i najelegantnije kvalitete slike u svim segmentima, još se uvijek nemrem načudit da profi grafičari uzimaju quadro FXe kad je tu FireGL...

Izazivas brisanje postova i warn?

Kako mrzim fanboy spike, pogotovo kad svatko imalo realan (nemoras biti puno realan) znamo da je nVidia sa serijom 8 ubila ATI...
Na staroj slavi se ne živi... nVidija se sjebala sa serijom 9, jer je to ušminkana serija 8, dok je ati radio potpuno novu seriju 3xxx.
I kad je ati došao sa serijom 4xxx, serija 2xx od nvidije je je dala premalo performansi za cijenu koju je zahtjevala...
Kad na kraju pogledaš, jedina loša stvar kod ati-ja je hladnjak na 48xx karticama, koji se za 200kn (i manje) zamjeni za bolji.
Ako ćeš uspoređivati seriju 8 sa serijom 2xxx i x1xxx, onda mogu i ja usporedito seriju 98xx sa serjom 5xxx... Također Ati pomeo nvidiju...

IGoR_2803
03-03-2009, 22:52
Na staroj slavi se ne živi... nVidija se sjebala sa serijom 9, jer je to ušminkana serija 8, dok je ati radio potpuno novu seriju 3xxx.
I kad je ati došao sa serijom 4xxx, serija 2xx od nvidije je je dala premalo performansi za cijenu koju je zahtjevala...
Kad na kraju pogledaš, jedina loša stvar kod ati-ja je hladnjak na 48xx karticama, koji se za 200kn (i manje) zamjeni za bolji.
Ako ćeš uspoređivati seriju 8 sa serijom 2xxx i x1xxx, onda mogu i ja usporedito seriju 98xx sa serjom 5xxx... Također Ati pomeo nvidiju...

kojom crnom serijom 5xxx? mora da zivim pod kamenom zadnje vrijeme... dajte shvatite da o hardveru ima smisla govoriti samo u okviru "danas", a ne "jučer" ili "sutra"... šta mene boli đon što je xxx proizvođač imao uber (ubaci atribut) proizvod pred godinu dana ili će ga imati za dvije? ptice na grani znaju da je hadrver tolko dinamično područje da se stvari mijenjaju brže nego neki mijenjaju veš...

Sickmanno1
03-03-2009, 22:54
Upravo zato su i zabranjene ATI vs Nvidia teme ^^